ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
neos26
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 12:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους neos26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για ελεγξτε και αυτό το site για την JEM..Έχει απο videakia μεχρι και πολλα mp3s..Απιστευτο site!!

http://www.jemunlimited.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

neos26
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 12:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους neos26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά σήμερα στην ΕΤ1 το πρωί είχε "Παιχνίδια χωρίς σύνορα" και μάλιστα την εκπομπή που είχε γυριστεί στον Πόρο!!!ΤΕΛΕΙΑ!!!!... Μου φαίνεται οτι θα τα παίζει κάθε πρωί.. για να στήνομαι να τα βλέπω.. ΕΡΤ και Καντυ θέλουμε pleaseeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 01:52:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιχνίδια χωρίς σύνορα... επικό παιχνίδι.Για το μόνο που μετανιώνω είναι πως δεν πρόλαβα να πάω και εγώ να παίξω εκεί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 11:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν παιδιά και κυρίως κορίτσια,
κάτι που θυμάμαι έντονα από τα παιδικά χρόνια και δεν
βρίσκω ΄σχετικά κάτι στο nternet ούτε έγινε και εδώ
λόγος είναι η Bibibo και ο JonJon.
Πρόκειται για ένα ζεύγος κουκλών του στυλ
Barbie και Ken. Προσωπικά έπαιξα μόνο με bibibo
αργήσα να μάθω την barbie...
Remember??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
apistefto
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 12:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apistefto  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ FORUM. ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΣΤΟ GOOGLE ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ!!!
ΤΗΝ ΑΤΑΚΑ "ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ ΤΩΡΑ" ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΤΗ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΑΛΛΑ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ...
ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΤΙΣ ΣΕΙΡΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ, ΑΛΛΑ ΕΙΔΙΚΑ "ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ" ΤΑ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ. ΚΑΛΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ -CANDY CANDY & ΦΡΟΥ ΦΡΟΥ- ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΙΑ...
ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΣΕΙΡΕΣ, ΑΛΛΑ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ (ΜΑΤΑΙΑ)ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΑΦΟΡΑ 1ΠΑΙΔΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ... ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΣΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΠΙΕΙ ΕΝΑ ΡΟΛΟΪ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΕΨΑΧΝΕ, ΤΟ ΣΤΟΡΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΣΤΟΡΕΣ... ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΠΕΙΡΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ 2-3ΕΚΔΟΤΙΚΟΥΣ ΟΙΚΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΝΟ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΥΤΕ ΤΙΤΛΟ ΟΥΤΕ ΣΥΓΡΑΦΕΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕ ΒΟΗΘΑΕΙ... ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΣ;

ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alex_crf
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 01:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alex_crf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή candywhite-for ever,
Αν και ήμουν αγόρι και δεν έπαιξα ποτέ με κούκλες, θυμάμαι ότι την Bi-bi-bο και τον Τζων-τζων τους είχε η ξαδέρφη μου. Διαβασα πριν καιρό ένα άρθρο σχετικά με την Bi-bi-bo, το οποίο κάπου πρέπει να το έχω φυλάξει, όπως κανω με πολλά ενδιαφέροντα άρθρα. Έλεγε λοιπόν αυτό το άρθρο ότι την Μπι-μπι-μπό την είχε η ελληνική εταιρία παιχνιδιών "Ελ-Γκρέκο". Κάποια στιγμή η "Ελ-Γκρέκο" πουλήθηκε σε μια ξένη εταιρία, η οποία ξένη εταιρία είχε την κούκλα Sindy. (Νομίζω πως η ξένη εταιρία ήταν η MATTEL, αλλά δεν είμαι και σίγουρος, αλλά αν θέλετε να ψάξω να βρω το άρθρο). Επειδή λοιπόν η μία κούκλα ήταν ανταγωνιστική προς την άλλη, η καλή μας καινούρια εταιρία σταμάτησε πολύ απλά την δική μας Μπι-μπι-μπό. Σημειωτέον, σύμφωνα με το σχετικό άρθρο, ότι η Μπι-μπι-μπό ήταν τεράστια εμπορική επιτυχία με ρεκόρ πωλήσεων στην Ελλάδα. Αλλά σιγά μη μας αφήσουν οι ξένοι να καμαρώνουμε για τις δικές μας δημιουργίες! Μπήκε ο "οδωστρωτήρας" τους, όπως γίνεται κατά κανόνα πια παντού, και πάει και η Μπι-μπι-μπό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fallen_angel82
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 02:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fallen_angel82  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αυτό το site, αλλά
ρίξτε μια ματιά. Έχει πολύ υλικό :
http://www.meganimation.net/Animes/layout.php3?menu=menuda_d.htm&mainscreen=blank.htm

Και η αναζήτηση για επεισόδια από Bravestar kai GOAL(champion de
l'ecole) συνεχίζεται. Βρήκα τις εισαγωγές των δυο αγαπημένων
παιδικών, αλλά την απερίγραπτη χαρά, διαδέχθηκε απογοήτευση...
Αλλά δεν το βάζω κάτω. Κάτι θα βρω!

PS candywhite Έχω μια αδερφή δυο χρόνια μικρότερη, οπότε όπως
καταλαβαίνεις Barbie, John John, Bibibo και pony pony είχαν
κάνει κατάληψη στο σπίτι.χαχα...

Love has no boundary
No limit no wall
When love is the reason
Even angels fallΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fallen_angel82
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 02:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fallen_angel82  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και φυσικά αυτό που όλοι πρέπει να δέιτε και να θυμηθείτε είναι
το παιδικό crocus. Δεν θυμάμαι πως το ;eλεγαν στα ελληνικά.
Στο site που έγραψα πιο πάνω πηγαίνετε στο c.

Love has no boundary
No limit no wall
When love is the reason
Even angels fallΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2006, 09:06:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ πολύ για τις σημαντικές πληροφορίες
alex-clrf. Και ο δικός μου αδελφός τα ίδια τραβούσε
fallen angel...Θυμάστε μήπως και την ντουλάπα
της bibi-bo? Mία ντουλάπα που ήταν και το σπίτι-θήκη της.
Για όσα κοριτσάκια δι'εθεταν και john john
η ντουλάπα είχε διπλή θήκη.
Και επειδή αναφέρθηκε και το μικρό μου πόνυ, θυμάστε και
το υπέροχο "στάβλο-σπιτάκι?"
sweet memories indeedΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2006, 21:21:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΣΑΣ ΗΛΙΚΙΑ.ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΠΟΥ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝΕ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΣΑΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΘΥΜΟΜΟΥΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ SITE ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΤΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΕΣ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ,ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝΕ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ "ΒΑΡΗ" ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ,ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ,ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΦΩΤΟΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΓΩ Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΑΠΛΑ ΑΣ ΔΕΙ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ,ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΠΙΑ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΞΑΝΑΠΡΟΣΘΕΣΩ.ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ ΑΥΤΟ.
ΒΟΥΡ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ...

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2006, 00:11:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Fallen Angel το παιδικό με το όνομα Crocus, στα Ελληνικά λέγετε "Η Τοσοδούλα"!Θυμάμαι που πήγαινε στο σπίτι μιας κοπέλας η οποία δεν έβγαινε από το σπίτι της!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Candy-Candy
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2006, 13:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Candy-Candy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θυμάται κανένας σας πως λεγόταν δύο manga-anime με αθλητικό περιεχόμενο;Το πρώτο ήταν με αγώνες ποδοσφαίρου και το δεύτερο με αγώνες τέννις!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2006, 19:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΚΑΝΔΑΛΙΕΣ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΤΕΓΚΡΑΣΙ

DEGRASSI JUNIOR HIGH

DEGRASSI HIGH

Edited by - candywhite-for ever on 20/07/2006 20:04:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2006, 20:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ ΤΟΥ ΜΠΕΛ ΑΙΡ

Edited by - candywhite-for ever on 20/07/2006 20:33:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fallen_angel82
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2006, 20:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fallen_angel82  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Candy Candy το παιδικό με το τέννις δε μου λέει κάτι.
Αυτό με το ποδόσφαιρο όμως :


Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό?

Love has no boundary
No limit no wall
When love is the reason
Even angels fallΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

interted
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2006, 01:51:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους interted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Βρέθηκε η αυθεντική ονομασία της σειράς Γιαπωνέζικα Παραμύθια?

Το βρήκα σε άλλο forum τελικά!
Manga Nippon Mukashi Banashi

http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=2175

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2006, 17:07:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SUPER MARIO

Edited by - candywhite-for ever on 22/07/2006 17:08:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2006, 18:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
Written by Antoine de Saint Exupery


Θυμάστε την τρυφερή αυτή ιστορία?

Edited by - candywhite-for ever on 22/07/2006 18:17:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 14:45:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα όλοι θυμάστε το παιδικό CARUSSEL
Πρέπει να ήταν βραζιλιάνικο, προβαλλόταν τα μεσημέρια πριν ή
μετά το Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι.
Διαδραματιζόταν σε ένα σχολείο, οι ήρωες πήγαιναν μάλλον στις πρώτες τάξεις του δημοτικού. Εκεί ήταν παιδιά από διάφορες φυλές.
Θυμάμαι μία χοντρούλα μελαχρινή ναζιάρα, μία ξανθούλα πλούσια, ένα παιδάκι που ο μπαμπάς του ήταν φτωχός εργάτης κτλ κτλ κτλ
Πολύ ωραίο παιδικό, αλλά δεν βρισκω τίποτα στο διαδίκτυο.

Edited by - candywhite-for ever on 23/07/2006 18:03:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

interted
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 18:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους interted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιστροφή του Ευγένιου Τριβιζά (Φρουτοπία)
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=725517&lngDtrID=253Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 02:01:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Candywhite έψαξα και εγώ και βρήκα λίγα πράγματα... ψάξε καλύτερα ως Carrossel


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Candy-Candy
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 10:01:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Candy-Candy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ πολύ fallen angel.Ναι μάλλον αυτό ήταν.
Στο carossel ήταν ο επιστάτης ο Φερμίν, η πλούσια ξανθιά ήταν η μαρία-χουακίνα, ο χοντρούλης που ο μπαμπάς του είχε συνεργείο αυτοκινήτων λέγοταν χόρχε, η χοντρούλα λάουρα.Ο νέγρος δεν θυμάμαι πως λέγοταν ούτε η δασκάλα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 20:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PANXROMANA εισαι ΑΣΤΕΡΙ!!!
(κι εσύ κάντυ κάντυ τρομερή μνήμη..)

Edited by - candywhite-for ever on 24/07/2006 20:10:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 00:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τη δασκάλα τη λέγανε Helena και το έγχρωμο παιδάκι το οποίο αγαπούσε τη Maria Joaquina το λέγανε Sirilo!!!Για περισσότερες info μπείτε www.infantv.com.br/carrossel.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amyntas
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 15:25:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amyntas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος amyntas  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος amyntas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aim For The Ace ή Ace wo Nerae λέγεται το τέννις

http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=4605176Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 16:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγινα μόλις μέλος πρώτης βαθμίδας και με τις τελευταίες πληροφορίες ως προς το Καρουζέλ καλύφθηκα νομίζω σε όλες μου τις αναζητήσεις... Ευχαριστώ παιδιά!!
Εύχομαι σύντομα να βρούμε και φωτογραφίες από τα ελληνικά παιδικά που δεν ξεχνάμε (Φρουτοπία, Χιλιοποδαρούσα, Το κουτί με τα παραμύθια, τον Φώντα Λαδρολακόπουλο, τη Ροζαλία και τον Τιμολέοντα)

ΥΓ Τρελλάθηκα από τη χαρά μου που ξαναείδα τα μουτράκια των παιδιών από το σχολείο Μουντιάλ (Καρουζέλ¨). Δείτε:
http://tv-show.sites.uol.com.br/novelas/carrossel1.htm

ΥΓ2 Το nick μου, για όσους δεν θυμούνται, είναι το πρώτο ονοματεπώνυμο της γλυκιάς μας Κάντυ. Την ονόμασαν Candy White στο Σπιτι της Πόνυ, νομίζω επειδή την βρήκαν στο χιόνι, Αργότερα που υιοθετήθηκε της δόθηκε το επίθετο Andrew. Ετσι την καλούσαν εφεξής στο κολλέγιο, ως νοσοκόμα και γενικότερα . Δεν είχα αναφέρει ποτέ σχετικα, κάποιοι σίγουρα θυμούνται...

Edited by - candywhite-for ever on 25/07/2006 16:33:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

antitag
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2006, 14:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους antitag  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΑΝΑΤΙΚΗ ΤΗΣ CANDY. ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΥΧΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΩΣ ΤΟ 81. ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΣΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΣΕΙΡΑ? ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 21:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Antitag στο site αυτό θα βρείς όλη την τηλεοπτική ιστορία της Κάντυ και άλλες πληροφορίες. Το περιοδικό συνέχιζε την ιστορία αλλά δεν θυμάμαι και πολλά.

http://en.wikipedia.org/wiki/Candy_CandyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eimai_mia_telitsa
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2006, 11:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eimai_mia_telitsa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πω πω..παιδιά..έχω πάθει σοκ..Νοιώθω πολύ συγκινημένη και λίγο γριά..
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..
Φανατικά Candy-Candy,το μικρό σπίτι στο λιβάδι(βγαίνει η μάνα με το σάλι στην αυλή κ λέει ω Τζό τι θα κάνουμε με τη Λώρα..),Degrassy High School,Θυμάται κανείς ένα άλλο που ήταν μέσα στο ανθρώπινο σώμα(μπορεί να ήταν το ήταν μιά φορά ο άνθρωπος αλλά δεν είμαι σίγουρη)κ μας έδειχνε πως γίνονται τα πάντα μέσα μας?
φανατικά έβλεπα το καρουζέλ..ο γιός του μηχανικού ήταν ο Χάιμε παλίγιο.Θυμάστε τη Λάουρα τη χοντρούλα που όλη την ώρα έλεγε..τι ρομαντικό και πόσο συναισθηματικό..χαχα..πωπω..έχω πάθει τη πλάκα μου εδώ...
Κατέβασα τα 4 επεισόδια της Candy κ μόνο το 1ο παίζει κανονικά..Τα άλλα 3 τα παίζει ανάποδα κ σαν σε καθρέφτη..Τι θα κάνω..
Πόσα ατέλειωτα μεσημέρια πέρασα κοιτώντας πρώτα μικρό σπίτι στο λιβάδι,ύστερα καρουσέλ κ ύστερα στην ετ-1 degrassy high school...Φοβερό!!
Τα αρκουδάκια της αγάπης τα βάζει τώρα το αλτερ.
Θαντερκατς,χελωνονιντζάκια,σπορτ μπίλυ,η οδύσσεια του διαστήματος,μασκ,καπτεν πλάνετ,μικρό μου πόνυ..Το κάπου κάπως κάποτε το θυμάται κανείς?
Αχ..τι θα κάνω με τα επεισόδια της Κάντυ?Υπάρχει κάποια λύση?


alexΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eimai_mia_telitsa
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2006, 22:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eimai_mia_telitsa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ...
Ψάχνοντας για κάντυ βρήκα ένα site στο οποίο στέλνουμε ένα mail για την επιστροφή της candy !! http://candyneige.com/vote/petition2.php3 Μέχρι τώρα είναι 28.462.. Μπείτε να ψηφίσετε ΟΛΟΙ..

alexΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy