ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΑΠΟΦΘΕΓΜΑΤΑ & ΛΟΓΟΙ ΣΟΦΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 31
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2003, 20:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ουκ εκπειράσεις Κύριον τον Θεόν σου

τό΄χα γράψει στην σπηλιά και μού τό΄σβησε ο Νταβέλης
φτού!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trapped
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2003, 08:36:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trapped  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalutera na kaeis para na skouriaseis !


Crone, tha epaneltho me tin monahi Gavriilia molis epidiorthoso to pc

Kalimeroudia sas

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2003, 14:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Crone, tha epaneltho me tin monahi Gavriilia molis epidiorthoso to pc

Αναμένω....

Τέτοιος θα είναι ο χαρακτήρας εκείνου του πρωινού
που το απλό πέρασμα του χρόνου δεν μπορεί να φέρει την αυγή του


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jander_Sunstar
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2003, 06:06:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jander_Sunstar  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Jander_Sunstar  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Jander_Sunstar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"....To be a rock, and not to roll....."


Led Zeppelin, η τελευταία στροφή απο το τραγούδι "Stairway To Heaven".

Is the happening? Is this fantasy?
All my dreams coming true... all because of you
I can't believe its true...all because of you...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2003, 13:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...!!!

"Ζουμε τόσο πολύ μαζι μεσα στα πληθη κι ωστοσο πεθανουμε από μοναξιά"
Λεο Μπουσκαλια

"Η βαθυτερη αναγκη του ανθρωπου ειναι να ξεπερασει τη χωριστη του υπαρξη. Να βγει απο τη φυλακη της μοναξις του. Η πληρης αποτυχια αυτου του στοχου σημαινει παραφροσυνη"
Έριχ Φρομ


Si vis pacem, para bellum.
που σημαίνει:
Αν θες ειρήνη προετοίμασε πόλεμο.

Έχεις το δικαίωμα να ρίξεις τον εαυτό σου όσο χαμηλά θέλεις και να τον σηκώσεις πάλι όποτε θελήσεις εσύ. Να θυμάσαι όμως ότι μόνο εσύ έχεις αυτό το δικαίωμα.
Tolkin

Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου.
Tolkin

Αν κάποτε βρεθείς μόνος, θυμίσου πως και το φεγγάρι είναι μόνο του, κι όμως λάμπει...
Tolkin

Αυτός που κυριαρχεί στους αλλους είναι ισχυρός
Αυτός που κυριαρχεί στον εαυτό του είναι πανισχυρος.
Ταο Τε Τσινγκ

Kανείς δεν φεύγει από αυτόν τον κόσμο ζωντανός,οπότε η στιγμή για να ζησει,να μάθει,να ενδιαφερθεί,να μοιραστεί,να γιορτάσει και να αγαπήσει είναι τώρα
Λέο Μπουσκάλια

"To χθες δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο την ανάμνηση του σήμερα και το αυριο είναι το όνειρο το σήμερα"
Χαλίλ Γκιμπράν
(Ο προφητης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2003, 21:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"Η ελευθερία κατακτάται, δεν δωρίζεται".

....

‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2003, 22:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΓΕΡΟΣ ΠΟΛΥ ΦΤΩΧΟΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΜΠΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΓΑΪΔΟΥΡΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΕΚΟΒΕ ΜΕ ΤΟ ΠΕΛΕΚΙ ΤΟΥ ΞΥΛΑ` ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΑΠΟΔΩ, ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΑΠΟΚΕΙ, ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΕ.
ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΕΝΑ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ
-ΚΑΤΣΕ, ΓΕΡΟ, ΩΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΟΥ ΚΟΨΩ ΤΑ ΞΥΛΑ, ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΕΙΣ ΤΟ ΖΩΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΟΥ ΝΑ ΦΑΝΕ.
ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ. ΕΚΑΤΣΕ Ο ΓΕΡΟΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙ, ΤΟΥ ΕΚΟΨΕ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΤΑ ΞΥΛΑ, ΕΦΟΡΤΩΣΕ ΤΟ ΓΑΪΔΟΥΡΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ Ο ΓΕΡΟΣ……
ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΞΑΝΑΠΗΓΕ Ο ΓΕΡΟΣ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ
-ΦΕΡΝΕ, ΓΕΡΟ, ΤΟ ΖΩΟ ΣΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΦΟΡΤΩΝΩ ΞΥΛΑ.
ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΚΑΝΕ ΖΕΣΤΗ ΦΟΒΕΡΗ.
ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΕ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΚΟΒΟΝΤΑΣ ΤΑ ΞΥΛΑ ΚΑΙ ΕΙΠΕ
-ΚΑΤΣΕ, ΓΕΡΟ, ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠ΄ΤΗΝ ΕΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΡΟΣΙΑ, ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΣΟΥ, ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ..
ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΤΟΥ ΓΕΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΡΩΤΗΣΕ
-ΕΙΜΑΙ ΟΜΟΡΦΟΣ, ΜΠΑΡΜΠΑ ?
-ΕΙΣΑΙ ΟΜΟΡΦΟΣ, ΥΙΕ ΜΟΥ.
-ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΡΕΙΩΜΕΝΟΣ ?
-ΕΙΣΑΙ, ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΜΟΥ, ΕΙΣΑΙ !
-ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΝΙΟΥΤΣΙΚΟΣ ?
-ΕΙΣΑΙ.
-ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ? ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ !
-ΤΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ, ΜΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΚΟ…
ΒΡΩΜΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ !
ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΑΜΕΣΩΣ ΣΗΚΩΘΗΚΕ, ΦΟΡΤΩΣΕ ΤΑ ΞΥΛΑ ΣΤΟ ΓΑΙΔΑΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΣΤΟ ΓΕΡΟ
-ΕΛΑ ΤΩΡΑ, ΠΑΡΕ ΤΟ ΠΕΛΕΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΒΕΡΚΟ.
-ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ, ΥΙΕ ΜΟΥ, ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΒΕΡΚΟ ΜΕ ΤΟ ΠΕΛΕΚΙ ΕΝΑ ΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ !
-ΜΑ ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΛΩ, ΕΙΠΕ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΛΕΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΜΙΑ ΠΛΗΓΗ ΔΥΟ ΔΑΧΤΥΛΑ ΒΑΘΙΑ…
ΕΠΗΓΑΙΝΕ ΠΑΛΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Ο ΓΕΡΟΣ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ,
ΕΤΣΙ ΠΛΗΓΩΜΕΝΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ, ΕΚΟΒΕ ΤΑ ΞΥΛΑ ΚΑΙ Ο ΓΕΡΟΣ ΤΑ ΦΟΡΤΩΝΕ ΣΤΟ ΖΩΟ ΤΟΥ,
ΑΜΑ ΠΕΡΑΣΕ ΑΡΚΕΤΟΣ ΚΑΙΡΟΣ, ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ.
-ΚΟΙΤΑ, ΓΕΡΟ ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΣΒΕΡΚΟΣ ΜΟΥ ?
-ΕΓΙΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ, ΚΑΛΕ ΥΙΕ ΜΟΥ ! ΤΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΕΡΟΣ.
-ΚΟΤΖΙΑ ΜΟΥ ΠΛΗΓΗ ΕΓΙΑΝΕ, ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΑ, ΜΑ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ, ΠΩΣ ΒΡΩΜΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ, ΕΜΕΙΝΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΑΙΝΤΕ ΦΥΓΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΡΘΕΙΣ ΠΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΦΑΩ

[ΠΗΓΗ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΥΛΛΟΓΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΩΝ]

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ!

‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 00:15:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΘΗΚΟΝ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΛΗΘΙΝΟ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ¨ΤΕΛΕΙΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ,ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΕΡΠΕΤΑΙ ΜΟΝΟΝ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.

ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ:Η ΑΥΤΟΥ ΘΕΙΑ ΧΑΡΗ
ΜΠΑΓΚΑΒΑΝΤ-ΓΚΙΤΑ

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 10:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Τα σκυλιά αλληλοδαγκώνονται, αλλά μόλις δουν λύκο χυμούν όλα μαζί".

ΠΕΡΣΙΚΗ ΠΑΡΟΙΜΙΑ.


"ΝΙΨΟΝ ΑΝΟΜΗΜΑΤΑ ΜΗ ΜΟΝΑΝ ΟΨΙΝ".
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 10:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"'Οταν η εξουσία δεν είναι σε θέση να προλαμβάνει τις εγκληματικές πράξεις, ενθαρρύνει με την αδυναμία της τη διάπραξη και άλλων".

ΣΕΝΕΚΑΣ.


"ΝΙΨΟΝ ΑΝΟΜΗΜΑΤΑ ΜΗ ΜΟΝΑΝ ΟΨΙΝ".
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 19:44:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Όχι μάταιους καβγάδες, όχι άχρηστες συζητήσεις, όχι ρητορείες, όχι συμπόσια, όχι βδομάδες μαρξιστικής σκέψης!
Όταν χρειαστεί να χτυπήσεις για να ελευθερωθείς πραγματικά, χτύπα του σκοτωμού!
Οι λέξεις δεν σκοτώνουν"
(Ραούλ Βανεγκέμ)

το πήρα από δώ:
"Καταστασιακοί και Καστανέντα", τού Χρήστου Μόρφου
http://www.geocities.com/xmorfos/carlos2.htm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 22:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Kλείσε επιτέλους τα ματια σου ... και κοίτα"

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2003, 12:55:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

'''Legum denique omni servi summus,sic enim liberi esse possumus'''

Marco Tulio Cicerone,pro Cluentio

Ολοι τελος ειμαστε δουλοι των νομων,γιατι μονον ετσι μπορουμε να ειμαστε ελευθεροι..

-ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PrincessDiana
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2003, 14:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PrincessDiana  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Είμαστε μόνο μικρές βίδες μέσα στο σύμπαν.Και είναι αναπόφευκτη συνέπεια του νόμου ο πρωτοπόρος, που βρίσκεται μπροστά από την εποχή του,να μη συναντά κατανόηση,αλλά να υποφέρει από πικρία και απογοήτευση.Ταυτόχρονα όμως ικανοποιείται προκαταβολικά από την ανώτερη τιμή,την οποία θα του την προσφέρουν οι μελλοντικές γενιές."
Nikola Tesla

"Every man dies,not every man really lives"
Braveheart


~ Όποιος πιστεύει στο θεό, έχει μέσα του ένα νεκρό θεό. Όποιος δεν πιστεύει στο θεό, έχει μέσα του ένα νεκρό άνθρωπο ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 18:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
" ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ (ΚΑΙ ΟΜΙΛΩ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ)ΜΕ ΕΒΟΗΘΕΙ ΟΛΙΓΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΠΙΣΤΩΣ,ΛΗΣΜΟΝΩΝ ΔΙΑ ΜΙΑΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ, ΤΟ ΕΡΓΟΝ ΜΟΥ ΘΑ ΕΓΙΝΕΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΝ ΕΥΚΟΛΟΝ ΔΙ'ΕΜΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΝ ΚΑΡΠΟΦΟΡΟΝ ΔΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ...." ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ προς τον Πετρομπεη Μαυρομοχάλη,αυτόν που έγινε αιτία και όπλισε τα χέρια των συγγενών του να σκοτώσουν τον Κυβερνήτη μας...


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ..... Η ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 19:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Το υλικό με το οποίο είναι φιαγμένος ο άνθρωπος είναι το υλικό της ψυχής"
Jostein Gaarder

"Η ζωή είναι ένα μυθιστόρημα και όλος ο κόσμος μια συνείδηση"
Τεοντορ


(...)
Είμαστε στην τελευταία φάση.Δεν εχουμε παρά να πραγματοποιήσουμε την τελευταία μας κίνηση,να αυτοκτονήσουμε ομαδικά πάνω στην σκηνή της ζωής.
Μετά η αυλαία θα πέσει και θα έρθει η στιγμή για τα τυφλά,βουβά χειροκροτήματα του διαστήματος.
Jostein Gaarder

Κάθε άτομο,κάθε γεγονός της ζωής σου βρίσκεται στον δρομο σου γιατί το προσέλκυσες εσύ.Το τι θα αποφασίσεις να κάνεις μαζί του είναι ΔΙΚΟ ΣΟΥ ζήτημα...

Δεν υπάρχει πρόβλημα που να μη έχει να σου προσφαίρει ένα ΔΩΡΟ.
Αναζητάς τα προβλήματα γιατι έχεις ανάγκη από τα ΔΩΡΑ τους.

Richard Bach(Ψευδαισθήσεις)

Φιλικά
Δανάη


"To χθες δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο την ανάμνηση του σήμερα και το αυριο είναι το όνειρο το σήμερα"
Χαλίλ Γκιμπράν
(Ο προφητης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 23:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΙΛΗΔΑ ΣΚΟΝΗΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟ.

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 23:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ:
ΕΚΑΤΟ ΑΝΤΡΕΣ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΕΝΑ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ
ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΠΙΤΙ...
ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΝΟΙΚΟΥΝ ΣΤΟΝ ΛΟΜΠΣΑΝ ΡΑΜΠΑ.

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 13:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Εκει που τελειωνει ο νομος αρχιζει η τυρανια."
ΤΖΟΝ ΛΟΚ

"Η ΖΩΗ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΩΣ ΦΑΡΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΩΣ ΤΡΑΓΩΔΙΑ"
ΚΑΡΛ ΜΑΡΞ

"Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΕΝΑ ΣΚΟΙΝΙ ΤΕΝΤΩΜΕΝΟ ΜΕΤΑΞΥ ΚΤΗΝΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΝΘΡΩΠΟΥ-ΕΝΑ ΣΚΟΙΝΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΒΥΣΣΟ."
ΦΡΙΝΤΙΧ ΝΙΤΣΕ

"Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΣΤΡΕΦΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΝΟΥ ΣΤΗΝ ΑΘΕΙΑ,ΑΛΛΑ Η
ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΟΔΗΓΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΝΟΥ ΣΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ."
ΦΡΑΝΣΙΣ ΜΠΕΙΚΟΝ

"ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΟΥΤΕ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΛΙΤΗΣ,ΑΛΛΑ ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ."
ΣΩΚΡΑΤΗΣ

"ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΜΕ ΠΑΝΤΑ ΝΕΟ ΚΑΙ ΑΥΞΑΝΟΜΕΝΟ ΘΑΥΜΑΣΝΟ ΚΑΙ ΔΕΟΣ:Ο ΕΝΑΣΤΡΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΗΘΙΚΟΣ ΝΟΜΟΣ
ΜΕΣΑ ΜΟΥ"
ΙΜΑΝΟΥΕΛ ΚΑΝΤ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 20:52:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"WE CAME TO THIS WORLD NOT TO LIVE,BUT TO SLEEP...TO DREAM (Aztec poem).........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 22:34:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"WE CAME TO THIS WORLD NOT TO LIVE,BUT TO SLEEP...TO DREAM (Aztec poem).........




(ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΦΙΛΕ MASVIDAL!!!!ΕΠΑΝΗΡΘΕΣ....)
[quote]
ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΒΙΩΣΗΣ,ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΘΕΛΟΥΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ....ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΜΑΣ ΜΕΡΟΣ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΕΠΙΔΙΩΚΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ...ΟΜΩΣ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΟΝΕΙΡΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,Η ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΜΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ "ΜΑΓΙΚΟ","ΑΠΟΚΟΣΜΟ" ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΜΟΡΦΩΤΕΡΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ,ΤΟΤΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΜΕΤΑΒΑΣΗ....

ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 17:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει πολύ περισσότερο αλήθεια στις ερωτογενής μας ζωνες ...απο οποιδήποτε θρησκεία ,πιστευω η μαθηματική φόρμουλα..

Γιώργος

If you think I am low ...I can go below....!


Edited by - Γιώργος on 21/08/2003 17:44:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 18:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Υπάρχει πολύ περισσότερο αλήθεια στις ερωτογενής μας ζωνες ...απο οποιδήποτε θρησκεία ,πιστευω η μαθηματική φόρμουλα..

Γιώργος

If you think I am low ...I can go below....!


Edited by - Γιώργος on 21/08/2003 17:44:05


ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΚΑΠΩΣ ΑΥΤΟ....ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ....


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaFriLa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 00:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaFriLa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PEACES CELLS ............. BUT WHO'S BYING ?

Megadeth rules

'Το μονο που ξερω ειναι πως δεν ξερω τιποτα'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 14:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΚΑΠΩΣ ΑΥΤΟ....ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ....


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.


υπάρχει ποιο πολύ αλήθεια στο άγγιγμα του εραστή/ερωμένης από οποιαδήποτε πιστεύω , θεότητα , η μαθηματική φόρμουλα….

έχει να κάνει με το τώρα με το… αυτή την στιγμή είναι αληθινό - μοναδικό

για τα υπόλοιπα όσο αληθινά,τρομερά και παντοτινά και να είναι…. στο τέλος – «τα πάντα ρεί»

Γιώργος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

x-files
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
192 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 15:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους x-files  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕΡΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΧΙΛΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΡΥΨΕΙΣ ,
ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΔΩΣΕΙ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΧΙΛΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ»


«Ο ΒΑΘΥΤΕΡΟΣ ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΒΟΥΒΕΣ,
ΟΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΥΠΕΡΤΑΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΑΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ,ΔΕΝ ΕΚΦΡΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΛΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΛΕΕΙ ΨΕΜΑΤΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΙΩΣΕ ΑΛΗΘΙΝΑ.»

[Ετσι για να θυμομαστε ότι υπαρχουν πολλοι ανωτεροι και τελιοτεροι τροποι επικοινωνιας από τις γλωσσες που μας χωριζουν,και είναι πιο συντομοι και κατανοητοι παγκοσμια.Αν θελεις μπορεις να διαβασεις στα ματια του αλλου περισσοτερα από οσα μπορει να γραψει σε ένα ολοκληρο βιβλιο…]

"THE MORE YOU PUT INTO LIVING,THE MORE YOU GET OUT OF LIFE"
(Stephens)

"I PAUSE AND GAZE AT LIFE THROUGH MY SMALL WINDOW"
(H.GIBRAN)

fyhkgdcfΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2003, 20:40:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα αφήσω άνθρωπο να με σύρει τόσο χαμηλά, ώστε να με κάνει να τον μισήσω".


ΜΠΟΥΚΕΡ ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ.


"ΝΙΨΟΝ ΑΝΟΜΗΜΑΤΑ ΜΗ ΜΟΝΑΝ ΟΨΙΝ".
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΙΣΙΦΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2003, 18:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΙΣΙΦΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΠΡΟΧΩΡΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΣΟΥ ΧΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΟΠΡΑΝΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΦΑΣ ΚΙΟΛΑΣ

DREAMWALKER
"ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΤΙ ΚΡΥΣΤΑΛΙΝΕΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΤΙ ΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ"


Edited by - ΣΙΣΙΦΟΣ on 29/08/2003 18:30:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 11:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Είναι γνώρισμα παιδιού και όχο άντρα οι επιθυμίες χωρίς μέτρο".

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ.

[red]
"ΝΙΨΟΝ ΑΝΟΜΗΜΑΤΑ ΜΗ ΜΟΝΑΝ ΟΨΙΝ".
[red]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 11:22:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
" Έρως ανίκατε μάχαν".

ΣΟΦΟΚΛΗΣ.

[red]
"ΝΙΨΟΝ ΑΝΟΜΗΜΑΤΑ ΜΗ ΜΟΝΑΝ ΟΨΙΝ".
[red]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 31 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy