ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΤΟΥΛΑΤΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 19:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το είδα κανα πεντάλεπτο στο σημείο που έλεγε ότι ταξιδεύοντας στην κίνα βρήκε το
πτώμα μιας τελχινας (θυληκης, φαινοταν το αιδοίο της),και έδειχνε στην παρουσιαστρια την φώτο.
Δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ και να πάρω τηλέφωνο στο κανάλι και να του πω
ότι πολύ μακριά πήγε να αγοράσει σαλαχι, εχει και σε κάτι μαγαζιά με είδη λαϊκής
τέχνης στην Αίγινα ή στις Σπέτσες.
Το περιοδικό strange επίσης έχει την ίδια πληροφορία σε κάποιο τεύχος (δυστυχώς δεν θυμάμαι να σας πω πιο είναι ακριβώς)για το που να αγοράσεις μια τελχινα.
Και μια και είχα να τον δω και χρόνια διαπίστωσα ότι έχει χάσει την «αγγελικοτητα» που τον διέκρινε.
Αξιολύπητος……………παραμυθιαζε τους παρευρισκόμενους!!!

--
Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!

Edited by - τυχερουλης on 19/04/2004 19:50:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ABBYSS
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 23:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ABBYSS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για χαρα,
Τον εχετε ισοπεδοσει τον τυπο,εχει δει κανεις ςας τις εκπομπες που
εκανε τοτε με τον Κωστα Μυλωνα;

abbyssΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ano-Throsko
Νέο Μέλος


36 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 11:48:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ano-Throsko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, όσον αφορά για τον Τουλάτο να σας πω την άποψή μου. Τον είχα παρακολουθήσει αρκετές φορές στις εκπομπές του Μυλωνά και μπορώ να πω ότι είχα μια θτική γνώμη για αυτόν. Αλλά: Μια μέρα, πριν από λίγα καλοκαίρια, τον είδα σε μια καφετέρια στην παραλιακη και δεν είχε το στυλάκι που πλάσαρε στην τηλεόραση. Στην τηλεόραση το παίζει πολύ αγνός, ότι σχεδόν μόνο νερό πίνει και κανά κρασάκι, απλός, κλπ. Εγω αυτό που είδα ήταν ένας Τουλάτος με μια μαύρη αμάνικη μπλούζα, ένα τεράστιο χαλκά στο μπράτσο, με το κινητό του να μιλάει και να πίνει μπέηλις. Τα συμπεράσματα δικά σας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

asxetius
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2006, 03:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους asxetius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 60 ΚΑΣΣΕΤΕΣ (ΤΟΥΛΑΤΟ) ΣΕ DVD. ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ ΙΙΙ, HIGH TV - 9 ΕΚΠΟΜΠΕΣ (ΣΟΚ), ΝΕΜΕΣΙΣ (ΟΙ 6 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΤΟΥΛΑΤΟΣ ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ 5), ΙΛΙΣΙΑ (22 ΟΜΙΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΙΛΙΣΙΑ 1997-2000), ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΣΕΤΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

O.E.A.
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2006, 16:51:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους O.E.A.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσον αφορά για την δράση του απατεώνα θεοσοφιστή μασόνου Τουλάτου δείτε την φωτογραφία στο τέλος της 2ης σελίδας σ'αυτό το θέμα:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3734&whichpage=2&ARCHIVE=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Imperator
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
227 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2006, 16:56:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Imperator  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβάζοντας κανείς τα γραφόμενα σε αυτό αλλά και σε άλλα παρόμοια topics δεν είναι δυνατόν να μη διακρίνει τις δύο πλευρές που αντιπαρατίθενται. Η πλευρά που ισχυρίζεται ότι "να είμαστε ανοιχτοί, να μη απορρίπτουμε¨" μου γενικά την "ψάχνει" και δεν πολυσκοτίζεται με αυστηρές επιστημονικές εξηγήσεις, μη πω πωσ τους τη σπάει κιόλας.
Η άλλη πλευρά είναι αυτή η οποία δεν επιδέχεται τίποτα το ατεμκηρίωτο με βάση τις επιστημονικές αρχές και μεθόδους και δε διστάζει να ασκήσει δριμεία κριτική στους πρώτους με έναν υπερβάλλον ίσως ζήλο. Προσωπικά εγώ θα κατέτασσα τον εαυτό μου στους δεύτερους. Δε μπορώ όμως να παραβλέψω κάτι που μου κάνει εντύπωση. Ότι ένα από τα επιχειρήματά τους εναντίον των πρώτων είναι "το να προστατέψουμε τον κόσμο από τους απατεώνες", να "μη παρασυρθεί η νέα γενιά" κλπ. Και απορώ τώρα: για σιγά, εσάς ποιος σας ανέθεσε το καθήκον της προστασίας της κοινωνίας από τους απατεώνες? Γιατί υιοθετείτε αυτή τη λογική του "μπάτσου" και γίνεστε αυτόκλητοι σωτήρες? Γιατί αυτά που κοροιδεύετε τα λούζεστε? Είναι δυνατό να χρησιμοποιείτε ως επιχείρημα ενάντια σε μια άποψη το να προστατέυετε τον κόσμο από κάποια άλλη? Εσάς σας προστάτευσε κανείς δηλαδή? Άμα αρχίσουμε να γινόμαστε και σωτήρες και νταβατζήδες και προστάτες τώρα για λογαριασμό της "κοινωνίας" και των "νέων", πάει καήκαμε. Σε πολύ κακό δρόμο βρισκόμαστε. Γίνεστε ένα με αυτούς που κατηγορείτε. Δηλαδή δε σας φτάνει ως λόγος και αιτία που στηλιτεύετε απόψεις αίολες η ίδια η επιστημονική έρευνα και αλήθεια, η πραγματική αναζήτηση κλπ. Τι το θέλετε αυτό το κόψιμο με την προστασία κλπ? Χάνετε σε αξιποιστία έτσι. Όποιος θέλει να προστατευτεί από τον Τουλάτο και τον κάθε Τουλάτο ας το κάνει από μόνος του. Και αν είναι πιτσιρικάς, έχει γονείς να τον προστατεύσουν. Από εκεί και πέρα θεωρώ καθήκον του κάθε αναζητητή την ανγή και πέρα από ιδιοτελή συμφέροντα αναζήτηση -με οποιαδήποτε μέθοδο κρίνει εκείνος- αρκεί αυτό να γίνεται για τον εαυτό του και μόνο. Το να θες να παρασύρεις και άλλους ή να μιλάς για λογαριασμό άλλων, αυτό είναι κατακριτέο, οι απόψεις καθεαυτές δεν είναι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2006, 19:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ΟΕΑ μια ερώτηση... αυτός που χαμογελάει στην φωτο είναι ο γνωστός Μουρατίδης ή κάνω λάθος;

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

O.E.A.
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 00:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους O.E.A.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καμία σχέση. Η φωτογραφία είναι τραβηγμένη στο Ισραήλ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 00:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να'χουμε ένα καλό ρώτημα...

Who is ΤOULATOS ????


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 01:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για να'χουμε ένα καλό ρώτημα...

Who is ΤOULATOS ????


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "


καπετανιο επεσες σε περιπτωση!

παιζει κι άλλο τοπικ για τον τυπο στο οποίο ειπα ηδη την γνωμη μου:

"μην με παρεξηγησεις, αλλά τον βρισκεις σοβαρο τον κυριο?

το γελιο που εριξα καποτε βλεποντας τον στην τηλεοραση να υποδυεται τον Ιησου και να λεει (μετα συγχωρησεως) μλκς, δεν λεγεται...


ΥΓ. ηταν κονομημενος, κονομησε ή ακομη προσπαθει? "

εμμενω στις θεσεις μου σταθερα!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
asxetius
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 02:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους asxetius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μονο που βλεπω ειναι μια πλατη και καποια αλλα ατομα. Τουλατο δε βλεπω. Ουτε Ισραηλ, ουτε τιποτα. Να σοβαρευτούμε λιγο. Ελεος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 09:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Για να'χουμε ένα καλό ρώτημα...

Who is ΤOULATOS ????


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "


καπετανιο επεσες σε περιπτωση!

παιζει κι άλλο τοπικ για τον τυπο στο οποίο ειπα ηδη την γνωμη μου:

"μην με παρεξηγησεις, αλλά τον βρισκεις σοβαρο τον κυριο?

το γελιο που εριξα καποτε βλεποντας τον στην τηλεοραση να υποδυεται τον Ιησου και να λεει (μετα συγχωρησεως) μλκς, δεν λεγεται...


ΥΓ. ηταν κονομημενος, κονομησε ή ακομη προσπαθει? "

εμμενω στις θεσεις μου σταθερα!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr



Φίλε JBG,

Από όσο γνωρίζω κάποτε ήταν τραγουδιστής ύστερα μετατράπηκε σε Ελληνομεσσία, πριν μερικά χρόνια σε κάποια εκπομπή της κα. Στεφανίδου στον τηλεοπτικό σταθμό Alter υπήρξαν πρώην μαθητές του οι οποίοι εκτόξευαν διάφορες κατηγορίες εις βάρος του, εντύπωση μου προκάλεσε ότι ο δικηγόρος που είχε αρχικά αναλάβει την υπόθεση ως εκπρόσωπος του στην εκπομπή την επόμενη ημέρα είχε αλλάξει με άλλον, αργότερα το θέμα κύλησε και ξεχάσθηκε μέχρι πέρσι που τον ξέθαψε ο κ. Μυλώνας στα «Παιδία της Νύχτας».

---επ’ ευκαιρίας--

Όσον αφορά την σχέση του με την βιβλιοθήκη του Κογκρέσου, πράγματι υπάρχει ένα βιβλίο του κατατεθειμένο εκεί, ονόματι «Τα Αρχεία της χαμένης Γνώσης» από το 2003 και καταχωρημένο στην θεματολογία «Χριστιανισμός και άλλες θρησκείες - ελληνική θρησκεία».

Από εκεί και πέρα όμως καλό είναι να γνωρίζουμε πως οποιοσδήποτε επιθυμεί μπορεί να καταθέσει (το ίδρυμα δεν αγοράζει βιβλία) στην βιβλιοθήκη αυτός ή ο εκδοτικός του οίκος το σύγγραμμα που επιθυμεί να συμπεριληφθεί εκεί και θεωρεί ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να γίνει αποδεκτό από τους υπεύθυνους της βιβλιοθήκης εφ’ όσον μπορεί να καταχωρηθεί σε κάποιο θεματικό τομέα.

Αυτό που θα πρέπει να γίνει κατανοητό στο συγκεκριμένο σημείο είναι πως το Ίδρυμα μελετά μεν το βιβλίο όμως δεν λαμβάνει θέση για τα υποστηριζόμενα έκαστου τίτλου (για παράδειγμα η βιβλιοθήκη διαθέτει το σύνολο των έργων, βιβλίων του Αδόλφου Χίτλερ ~ οι ύπαρξη τους δεν σημαίνει ότι δικαιώνεται ο συγγραφέας τους από την βιβλιοθήκη -απλά παρέχονται ), συνεπώς η καταχώρηση ενός βιβλίου δεν συνεπάγεται αυτομάτως και αναγνώριση ex officio των λεγομένων του συγγραφέα.

Δυστυχώς όμως στην Ελλάδα, όπου ανθεί η υπερβολή, αυτά είναι «ψηλά γράμματα» συνεπώς η συμπερίληψη ενός τίτλου στην εν λόγο βιβλιοθήκη αυτομάτως το καταξιώνει στην συνείδηση των πολλών.

Edited by - XD on 05/05/2006 10:22:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

O.E.A.
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 13:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους O.E.A.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το μονο που βλεπω ειναι μια πλατη και καποια αλλα ατομα. Τουλατο δε βλεπω. Ουτε Ισραηλ, ουτε τιποτα. Να σοβαρευτούμε λιγο. Ελεος.

Σοβαροί είμαστε.
Ο Τουλάτος είναι. Διότι είναι το μόνο ψώνιο που κυκλοφορεί μονίμως με την λευκή χλαμύδα και τα μακριά μαλλιά...παριστάνοντας τον καραγκιόζη ψευδομεσσία... Απορώ πως δεν τον αναγνώρισες. Η μήπως κάνεις ότι δεν τον αναγνώρισες; Μήπως θες και τη φωτογραφία του στα μπουζούκια για να συγκρίνεις;

Edited by - O.E.A. on 05/05/2006 13:50:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 16:14:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μήπως θες και τη φωτογραφία του στα μπουζούκια για να συγκρίνεις;

Edited by - O.E.A. on 05/05/2006 13:50:56


Αν την έχεις καν’ την ένα upload και για εμάς !!

Edited by - XD on 05/05/2006 16:20:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

asxetius
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 02:06:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους asxetius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάκα μας κάνεις? Ενας τυπος με μακριά μαλλιά, και ασπρο πουκάμισο είναι στην φωτογραφία. Μήπως έχεις κάποια καλύτερη φωτό να μας φωτίσεις? ΟΕΑ,ΑΒΕΕ,ΑΕ,ΟΕ,ΟΑ,ΚΥΠ,FBI, κ.τ.λ. :)
Αποδείξεις θέλω όχι σκοτάδια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
O.E.A.
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 19:26:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους O.E.A.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Who is ...drunk dancer?


Who is ...jewel?


Who is ...zionist/jewish Kipa?

Edited by - O.E.A. on 09/05/2006 19:31:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 22:17:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κι όμως ρε παιδιά.. εμένα ο τύπος μου μοιάζει με τον Μουρατίδη!!! μήπως είχαν πάει παρέα στο Ισραήλ; χα χα χα...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

asxetius
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2006, 03:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους asxetius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραίες οι φωτογραφίες. Αλλα πάλι μόνο πλάτη βλέπω, και ενα σώμα χωρίς κεφάλι. Στην μία φωτό που χορεύει ένας τύπος με μια γυναίκα, μπορώ να πω ότι μοιάζει τον Τουλάτο. Αλλα και πάλι, στην περίπτωση που είναι αυτός που είναι το κακό? Απλός άνθρωπος είναι, και κάνει ότι θα έκανε κάποιος αν πήγαινε σε τέτοιο χώρο. Θα διασκέδαζε. Προφήτης,Αγιος,Μ.Αλέξανδρος κ.λ.π που λένε κάποιοι, ποτέ δεν είπε ότι είναι.
Ερώτηση. Τις φωτογραφίες ποιος στις έδωσε? Ο Μάξιμος? Αυτός έκανε τέτοια πράγματα απ'οτι θυμάμαι, και κυνηγούσε τον Τουλάτο.
Λοιπόν, αν ειναι να στείλεις άλλες φωτογραφίες κοίταξε να είναι καθαρές και να μας λες την πηγή τους.
Το Ο.Ε.Α. τι σημαίνει? ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΑΓΡΥΠΝΙΕΣ.... γράφω ασυναρτησίες?
Οποιος θέλει να καταλάβει τον Τουλάτο ας διαβάσει το 2ο βιβλίο του. Εχει καλά πραγματάκια.
Οποιος ψάχνει βρίσκει... :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
O.E.A.
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2006, 13:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους O.E.A.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε asxet(e)-ious?

Σου θίξαμε τον ...Μέγα Διδάσκαλο και κάνουμε ναζάκια?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2006, 14:34:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


καλα, χρειαζεστε φωτογραφιες για να καταλαβετε οτι ειναι ψωνιο?

δεν ετυχε να τον δειτε και να τον ακουσετε στην τηλεοραση ποτε?

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2006, 14:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν κρίνω από τη φώτο που χορεύει τσιφτετέλι πρέπει να είναι πολύ "ανεβασμένος" βιολογικά, ειδικά έτσι όπως του τρίβεται η γκόμενα.
Για δες που τελικά αν πουλάς τρέλα για ΕΛ, δρακοσαυροειδης καλικατζαρέους και υπερσυμπαντικοδιαγαλαξιακές αυτοκρατορίες γίνεσαι trendy boy και προσελκύεις το γυναικείο φύλο. Βλέπε Ταμπάκης ένα πράγμα....

Μη σκοτώνεις τα κουνούπια...άλλοι σου πίνουν το αίμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

asxetius
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2006, 10:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους asxetius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1ο. Νομίζω ότι άλλος έχει το όνομα(asxetius) και άλλοι έχουν την χάρη(Ο.Ε.Α).

2ο. Ο δάσκαλος είναι ένας, ο Χριστός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

asxetius
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2006, 10:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους asxetius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λέω να γράψω και εγώ ένα βιβλίο για τα ψώνια που γέμισε ο τόπος που γράφουν βιβλία. Αν δείτε τις εκπομπές Α.Γεωργιάδη και Δ.Λιακόπουλου θα καταλάβετε. Ανακυκλώσεις ανακυκλώσεων συνέχεια, χωρίς κανένα νέο στοιχείο.
Σύντομα θα σας στείλω και μια φωτογραφία της σελήνης. Θα έχει ένα κόκκινο βέλος, που θα δείχνει μια κεραία τηλεόρασης. Αυτό είναι η τρανταχτή απόδειξη ότι υπάρχει κόσμος στο φεγγάρι. :)

Χριστός Ανέστη, και καλή σας μέρα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2006, 13:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η απόδειξη ότι το φεγγάρι κατοικείται είναι ότι έχει φως...

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2006, 11:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

κι όμως ρε παιδιά.. εμένα ο τύπος μου μοιάζει με τον Μουρατίδη!!! μήπως είχαν πάει παρέα στο Ισραήλ; χα χα χα...

Εμένα μου μοιάζει με τον Βαβύλη...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

O.E.A.
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2006, 14:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους O.E.A.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

1ο. Νομίζω ότι άλλος έχει το όνομα(asxetius) και άλλοι έχουν την χάρη(Ο.Ε.Α).

2ο. Ο δάσκαλος είναι ένας, ο Χριστός.


Κατάλαβα,
ένας ακόμα εξεβραισμένος νεοψευδέλληνας στο μά(ν)τριξ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2006, 20:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμα είναι έτσι οι "Μύστες" τότε πιο πολλούς βαθμούς θα είχαν οι Ψήστες στο σουβλατζίδικο της γειτονιάς που έχουν και τα εργαλεία (η θράκα, το γυρομάχαιρο,λαδόκολλα για περγαμηνή,τσίκνα κτλ).
Ισως το παραπάνω τσιφτετέλι ενεργειακά να υποκαθιστά τον χορό των δερβίσηδων Σούφι, και το λαικό άσμα που το συνόδευε τις επικλήσεις, we never know.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2006, 23:11:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λέω να γράψω και εγώ ένα βιβλίο για τα ψώνια που γέμισε ο τόπος που γράφουν βιβλία. Αν δείτε τις εκπομπές Α.Γεωργιάδη και Δ.Λιακόπουλου θα καταλάβετε. Ανακυκλώσεις ανακυκλώσεων συνέχεια, χωρίς κανένα νέο στοιχείο.
Σύντομα θα σας στείλω και μια φωτογραφία της σελήνης. Θα έχει ένα κόκκινο βέλος, που θα δείχνει μια κεραία τηλεόρασης. Αυτό είναι η τρανταχτή απόδειξη ότι υπάρχει κόσμος στο φεγγάρι. :)


Η ψευδοεπιστήμη δεν προοδεύει.

Υπάρχουν μόδες και ένας ψευδοεπιστήμονας μπορεί να αλλάξει από μια μόδα σε μια άλλη (από τα φαντάσματα στην ESP έρευνα,από τους ιπτάμενους δίσκους στις παραψυχολογικές μελέτες,από την ESP έρευνα στην αναζήτηση του Μεγαλοπόδαρου (Bigfoot).Αλλά σε ένα συγκεκριμένο ζήτημα,καμιά πρόοδος δεν γίνεται.Ελάχιστές ή και καθόλου νέες πληροφορίες δεν ανακαλύπτονται.Νέες θεωρίες σπάνια προτείνονται και οι παλιές αντιλήψεις σπάνια τροποποιούνται ή απορρίπτονται υπό το φώς νέων ανακαλύψεων αφού η ψευδοεπιστήμη σπάνια κάνει νέες ανακαλύψεις.Οσο παλαιότερη η ιδέα,τόσο περισσότερο σεβασμό απολαμβάνει. Κανένα φυσικό φαινόμενο ή διεργασία πρωτύτερα άγνωστα στους επιστήμονες έχει ανακαλυφθεί ποτέ από ψευδοεπιστήμονες.Πραγματικά,οι ψευδοεπιστημονες σχεδόν σταθερά ασχολούνται με φαινόμενα πολύ γνωστά στους επιστήμονες αλλά ελάχιστα γνωστά στο ευρύτερο κοινό-έτσι ώστε το ευρύτερο κοινό να καταπιεί οτιδήποτε θέλει να ισχυριστεί ο ψευδοεπιστήμονας.Τα παραδείγματα περιλαμβάνουν την πυροβασία και την φωτογραφία «Κίρλιαν».

Rory Coker, Ph.D.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

asxetius
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 01:06:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους asxetius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν δέχομαι την Π.Διαθήκη, εκτος απο τους προφήτες και τους ψαλμούς τα οποία είναι θεόπνευστα. Ολα τα αλλα ειναι ιστοριες των εβραιων που δεν έχουν κανένα ηθικό δίδαγμα. Οπότε αποκλείετε να ειμαι αυτό που λες.
Οσο για εσας της ΟΕΑ ξέρω ότι παλαιότερα ήσασταν δωδεκαθειστές. Τωρα το γυρίσατε σε μάρτυρες του Ιεχωβά. Αποφασίστε με ποιον θα πάτε. Τα αφεντικά σας στο Μπρούκλυν δεν κάνουν καλή δουλειά. Αντε και του χρόνου βουδιστές :)
Τελος, γιατι ξεφύγαμε απο το θέμα μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
O.E.A.
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 12:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους O.E.A.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι λες βρε ************
Και ο ραββίνος Γιεχοσουά που τον ακολουθείς πιστά και τον θεωρείς μέγα διδάσκαλο τι είναι βρε;
Μήπως είναι Έλληνας όπως ισχυρίζονται οι πραξικοπηματικές-παραθρησκευτικές μασονικές οργανώσεις έψιλον-ολύμπιοι-ελληνορθόδοξοι-κριναετοί που ακολουθάς;
Μήπως είναι Έλληνας όπως λεει το ψώνιο, ο γελοίος ψευδομεσσίας-ψευδοπροφήτης εβραίος Τουλάτος του όποιου έχεις συγκεντρώσει 60κασέτες και άλλα τόσα DVD και τα φυλάς ως κόρη οφθαλμού;
Μάθαν τώρα όλοι για τους έψιλον-ολύμπιους-ελληνορθόδοξους και καμαρώνουν σαν γύφτικα σκεπάρνια...
σου έχω όμως άσχημα νέα.
Ο χριστούλης σας είναι ένας μογγολοεβραίος που ήρθε ουρανοκατέβατος από τη Λεβάν.
Aπόλαυσε και τη μογγολόφατσα στην πρωτότυπη της μορφή.
Συνέχισε να ακολουθάς το εβραιομογγολικό ατλάντιο κατεστημένο, άλλωστε ποτέ δεν θα μπορέσεις να δεις παραπέρα.
Όσον αφορά τις ανοησίες για τους Μαρτυρες του διαστημικού πειρατή YHWH, **********ταλαίπωρε... δεν μπορεί να προσεγγίσει ούτε κατά διάνοια μια ακατάληπτη δομή όπως η ΟΕΑ...
Μπες τώρα πίσω στο μάντριξ και άντε παράτα μας...
*************


Edited by - O.E.A. on 13/05/2006 13:36:10


----------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
----------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy