ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 09:08:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....με αφορμή το τελευταίο....

...κάποτε θα πρέπει να μάθουμε να αποδίδουμε την ευθύνη των πραγμάτων εκεί που ανήκει... είδα πολλές φορές να συζητιέται η ανοχή ή απουσία του Θεού σε δύσκολες καταστάσεις...

...και δεν καταλαβαίνουμε ότι δεν είναι ο Θεός που απουσιάζει τότε, αλλά αυτό το Εγώ που δεν επιτρέπει να τον δούμε, δεν είναι η Αγάπη που απουσιάζει αλλά το Εγώ που της απαγορεύει την είσοδο...

...πολλές φορές έχουν παρεξηγηθεί αυτά που γράφω αλλά θα επιμένω να τα γράφω μέχρι να τα καταλάβουν όλοι.... εγώ είμαι η αγάπη, εγώ είμαι και ο θεός....

και αυτό είμαστε όλοι .... και πρέπει να το καταλάβουμε αυτό


Ξωτικά,Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

errietta
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 11:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους errietta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγάπη είναι να δίνεις στο άτομο που αγαπάς την ελευθερία του, ακόμα κι αν αυτό θα τη χρησιμοποιήσει ενάντια σε αυτά που εσύ επιθυμείς. Νομίζω πως η μεγαλύτερη απόδειξη αγάπης είναι η απόδοση της ελεύθερης βούλησης. Μπορεί έτσι να κάνεις διαφορετικές επιλογές από αυτές που θα έκανα εγώ για σένα με κριτήριο το καλό σου (έτσι όπως βλέπω εγώ το καλό σου φυσικά), αλλά τι σόι αγάπη θα ήταν αυτή που δε θα σε άφηνα ελεύθερα να διαλέξεις ότι εσύ αγαπάς?

Νομίζω πως έτσι ακριβώς μας δείχνει και ο Θεός την αγάπη του. Μας έχει δώσει ελεύθερη βούληση να φτιάξουμε τον κόσμο μας όπως θέλουμε. Αν επενέβαινε στους πολέμους, στην πείνα, στη φτώχια και σε όλες εκείνες τις καταστάσεις που με ανθρώπινη πρωτοβουλία δημιουργούνται και που αναρωτιόμαστε "Μα που είναι ο Θεός;", τότε τι θα γινόταν η δική μας ελεύθερη βούληση; Και η δική μας ελεύθερη βούληση είναι η απόλυτη απόδειξη της εμπιστοσύνης και αγάπης προς εμάς.

Βλέπετε η Αγάπη δεν εξέταζει αν το αντικείμενό της είναι άξιο για αυτήν. Απλά προσφέρεται και συνήθως λίγοι είναι αυτοί που στέκονται αντάξιοί της.

Ίσως αυτή η απάντηση να κολούσε καλύτερα σε κάποιο άλλο τόπικ. Συγχωρέστε με αν ξέφυγα από το θέμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κλαρίς
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2004, 13:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κλαρίς  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Errietta, μιλάς σχετικά με την ελεύθερη βούληση, και για τους πολέμους όπου ο Θεός μας επιτρέπει λόγο ελευθερίας… εν μερί συμφωνώ (ελπίζω κι εγώ να μην είμαι εντελώς εκτός θέματος) και το έχω ακούσει και στην εκκλησία, και το έχω διαβάσει και στα βιβλία… όμως, τι γίνεται με την ελεύθερη βούληση όλων αυτών των παιδιών που πεθαίνουν στους πολέμους χωρίς ποτέ να διάλεξαν τέτοιο θάνατο; Που είναι η δική τους ελευθερία; Και τι γίνεται – να το πάρουμε πιο κοντά μας το θέμα – με τα παιδιά που γεννήθηκαν σε πολύ άσχημες οικογένειες με αλκοολικούς πατεράδες π.χ. που χτύπαγαν τις μαμάδες τους; Που είναι η δική τους ελεύθερη τους βούληση;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2004, 13:39:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιτρέψτε μου λοιπόν να πω και κάτι ακόμα για την ελεύθερη βούληση...(μια και είμαστε όλοι εκτός θέματος)

δεν αμφισβητεί κανείς τα όσα παθαίνουν όχι μόνο τα παιδιά και οι μανάδες αλλά όλοι όσοι υποφέρουν σ'αυτόν τον κόσμο....

αλλά δεν είναι αποτέλεσμα του όποιου θεού πιστεύει κανείς αυτά....

είναι αποτέλεσμα του ανθρώπινου εγωϊσμού που είναι τόσο τυφλός που δεν αναγνωρίζει την ελευθερία των άλλων, αλλά μόνο την δική του....


και ας μην το πούμε Θεό, ας το πούμε Αγάπη....

είναι δυνατόν η Αγάπη να έχει οποιαδήποτε σχέση με περιορισμό και επιλογή του ποιος δικαιούται ή όχι, να έχει ελεύθερη βούληση...?

δεν ξέρω αλλά δεν κολλάει η μία έννοια στην άλλη....

κι έπειτα ο άνθρωπος στην πορεία των χρόνων, έκοψε κι έραψε τους θεούς και την αγάπη όπως τον βόλευε.....

κι όποιος διαλέγει να γεννηθεί σ'αυτή την γη...ίσως έχει κι αυτός το μερίδιο ευθύνης του...


Ξωτικά,Galadriel


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2004, 23:38:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

και ας μην το πούμε Θεό, ας το πούμε Αγάπη..........


μα galadriel o θεος ειναι αγαπη οπως η θεληση εχει αγαπη

η αποφασιστικοτητα η αυτοπεποιθηση εχει αγαπη η αισιοδοξια

εχει αγαπη η απλοτητα ειναι αγαπη και πολλα αλλα!!!!ετσι δεν ειναι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 09:01:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mόνη μου τα λέω.... μόνη μου τ'ακούω.....

όταν λέω ότι ας μην το πούμε Θεό κι ας το πούμε Αγάπη δεν θεωρώ ότι είναι το ίδιο πράγμα?

το Εγώ πάλι δεν είναι ούτε Αγάπη, ούτε Θεός...

Ξωτικά, Galadriel


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 14:24:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΙΛΗ errietta ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕ ΑΡΚΕΤΑ..

quote:
Αγάπη είναι να δίνεις στο άτομο που αγαπάς την ελευθερία του, ακόμα κι αν αυτό θα τη χρησιμοποιήσει ενάντια σε αυτά που εσύ επιθυμείς. Νομίζω πως η μεγαλύτερη απόδειξη αγάπης είναι η απόδοση της ελεύθερης βούλησης. Μπορεί έτσι να κάνεις διαφορετικές επιλογές από αυτές που θα έκανα εγώ για σένα με κριτήριο το καλό σου (έτσι όπως βλέπω εγώ το καλό σου φυσικά), αλλά τι σόι αγάπη θα ήταν αυτή που δε θα σε άφηνα ελεύθερα να διαλέξεις ότι εσύ αγαπάς?

Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΗ....
ΜΕΣΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ (ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ Η ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ)...

Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΠΡΑΤΤΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΑΛΛΟΝ ????
ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ??????
Η ΑΓΑΠΗ ΔΙΝΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ?????

ΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΕΡΗΣΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ?????

ΤΩΡΑ ΕΑΝ Η ΠΡΑΞΗ ΑΥΤΗ ΟΔΗΓΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ Η ΟΧΙ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΟΒΟΥΛΙΑ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ...

ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ...

ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΕΛΕΥΘΕΡΗ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 01:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

αγαπητε συντονιστη

η ερριετα θα γυρισει με τον καινουργιο χρονο εχει παρει αδεια!!!

η αγαπη ειναι παντοτινη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jason_18
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 23:07:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jason_18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οντος αγαπη ειναι ελευθερια...ομως το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει αγαπη στον κοσμο μας επειδη απλα δεν υπαρχει ελευθερια.ο κοσμος μας περιβαλλεται απο κακο και ολοι νοιωθουν σκλαβοι!!!και για αυτο ευθηνομαστε εμεις και μονο εμεις οι ανθρωποι!εμεις καναμε την κοιωνια μας απομακρη και ψυχρη και καλα να παθουμε!αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην βλεπουμε την αγαπη οπως εμεις την θελουμε αλλα μονο οπως μας παρουσιαζεται!οταν γινει αυτο εμεις πρεπει απλα να την αποδεχτουμε ητε μας αρεσει ητε οχι!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2004, 00:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

οντος αγαπη ειναι ελευθερια...ομως το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει αγαπη στον κοσμο μας επειδη απλα δεν υπαρχει ελευθερια.ο κοσμος μας περιβαλλεται απο κακο και ολοι νοιωθουν σκλαβοι!!!και για αυτο ευθηνομαστε εμεις και μονο εμεις οι ανθρωποι!εμεις καναμε την κοιωνια μας απομακρη και ψυχρη και καλα να παθουμε!αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην βλεπουμε την αγαπη οπως εμεις την θελουμε αλλα μονο οπως μας παρουσιαζεται!οταν γινει αυτο εμεις πρεπει απλα να την αποδεχτουμε ητε μας αρεσει ητε οχι!!!

Ti εχεις παθει η ζωη μια χαρα ειναι δεν εχει μονο ευχαριστες στιγμες
αλλα και δυσαρεστες η ουσια ειναι ποσο προετοιμασμενος εισαι
να την αποδεχτεις οπως σου ερχεται?
θα παρακαλεσω στους φιλους να γραφουν καλη ορθογραφια γιατι θα ξεχασω
και αυτα που ξερω οχι οτι εγω ειμαι τελειος!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 14:45:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ apollo12 ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΤΗΝ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ.

ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΙΣΧΥΡΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΜΟΥ **ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ?**

ΤΟ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ...**ΑΓΑΠΗ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ...!**
ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΜΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΥΓΕΝΙΟ.(4-12-2004)

ΜΙΑ ΑΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ....

ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΑ ΑΝ,ΑΝ,ΑΝ.....

ΜΑ Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ????

ΑΝ ΜΑΣ ΠΛΗΓΩΣΗ ??
ΑΝ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΚΟΥΦΙΑ ΛΟΓΙΑ ???

ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ ΑΥΤΟ....

ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ Η ΑΝΑΖΗΤΑΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ??????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 19:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπη,για εκεινον που δινει αγαπη?
ενδοιασμοι,σε εκεινο που λενε ζωη?
ελπιζουμε το ανελπιστω να'ρθει?
θα..να...τος..ο μανος ειπα καποτε...
ολα εκεινα που μπαινουν εμποδιο...λεγεται εαυτος...
δεν θα μιλησω για εγω...ουτε αγαπη θα γεννω....
γιατι ειμαι ψυχικα νεκρος...και οι νεκροι δε νοιωθουν....
λενε....ουτε κλαινε...ουτε νοιωθουν μονοι....ετσι η αγαπη μου ,θα ηταν ενα ψεμα,που το βλεπουν ολοι οι αλλοι και οχι εγω....
το εγω πεθανε μαζι μου...ετσι ειμαι ελευθερος?
μπορει...ομως δεν υπαρχει γαληνη...ηρεμια...μα ολα αυτα που
χαραχτηριζουν την αγαπη... τι ειναι?

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 09:27:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΝΟ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ?????

ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΒΑΖΕΙΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΙΟΣ ???
ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..

quote:
αγαπη,για εκεινον που δινει αγαπη?
ενδοιασμοι,σε εκεινο που λενε ζωη?
ελπιζουμε το ανελπιστω να'ρθει?

ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ...
ΕΝΔΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑΤΙ ????
ΕΛΠΙΖΕΙΣ ΝΑ ΕΛΘΕΙ ΤΟ ΑΝΕΛΠΙΣΤΩ ????

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΘΕ ΝΑ ΡΘΕΙ
ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ..

ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

quote:
ολα εκεινα που μπαινουν εμποδιο...λεγεται εαυτος...
δεν θα μιλησω για εγω...ουτε αγαπη θα γεννω....
γιατι ειμαι ψυχικα νεκρος...και οι νεκροι δε νοιωθουν....
λενε....ουτε κλαινε...ουτε νοιωθουν μονοι....ετσι η αγαπη μου ,θα ηταν ενα ψεμα,που το βλεπουν ολοι οι αλλοι και οχι εγω....

ΕΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΝΑ ΔΟΣΕΙΣ ΑΓΑΠΗ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ??

ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΑΓΑΠΗ ΠΡΙΝ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΜΑΣ..

ΟΧΙ ΣΚΟΡΠΙΕΣ ΑΓΑΠΕΣ ΚΑΙ ΚΟΥΦΙΑ ΛΟΓΙΑ....
Η ΑΓΑΠΗ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΑΣ....

ΠΩΣ ΑΝΑΖΗΤΑΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ????
ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 23:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AVATARGR AVATARGR:)

δεν θα σχολιασω τις παρατηρησεις σου καλε μου φιλε...

απλα παρε αντιστροφα την γραφη μου,απο το τελος προς την αρχη....

ολα τα πραγματα δεν ειναι οπως φαινονται η παρουσιαζονται με μια προσεχτικη ματια/μελετη θα κατανοησεις....

θα να τος ,το (θα) στην ζωη...,το (να) ..κανω στην ζωη...τοσ(α) πολλα.... που χανουμε τελικα το νοημα της(ζωης)

αχ καλε μου φιλε ,η αγαπη δεν ερχεται ,ουτε προσπερνα,δεν υπαρχει ,για να την δουμε με τα ματια μας,για να την παρατηρησουμε....

η ψυχη μας ,ειναι αγαπη,ειναι και ολα τα υπολοιπα,την ψυχη μας δεν την βλεπουμε...την νοιωθουμε,την αφουγκραζομαστε.....

το ειναι μας ,στην πραγματικοτητα μας....υπαρχει,ειναι εδω? και αν ναι
γιατι ειναι το μονο που αντιλαμβανομαστε οτι μας προσπερνα απο πολλες πτυχες.....

δεν θα γινω αγαπη,οχι γιατι δεν εχω να δωσω,αλλα γιατι δεν με "βλεπει"....δεν με αντιλαμβανεται στον χωροχρονο μου......

και αν η αγαπη,ειναι η ψυχη μου....ειναι πολυ μακρια.....μεχρι να την συναντησω ξανα.....με τα δικα της ματια....

καλο βραδακι παιδια

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2004, 20:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ MOY ΜΑΝΟ....

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ....

quote:
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΘΕ ΝΑ ΡΘΕΙ
ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ..

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΣΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....

ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ....
Η ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΕΧΕΙ 'ΜΑΤΙΑ'....
ΠΟΛΛΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΛΙΓΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 08:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AVATARGR :)

φυσικα και εχει ³ματια³ :)),και αν η αγαπη,ειναι η ψυχη μου....ειναι πολυ μακρια.....μεχρι να την συναντησω ξανα.....με τα δικα της ματια...

ξερεις στην μοναξια του ο ανθρωπος ,νοιωθει ανολοκληρωτος,του λειπει ,αισθανεται εντονα ,πως ο εσωτερικος του κοσμος ειναι κατα καποιο τροπο κενος....

δεν θα πω περισσοτερα,οχι γιατι δεν εχω να πω ,αλλα γιατι δυστυχως δεν θελω να γινουν αυτα που θα πω,ενας τροπος ωστε να απολογηθει κανενας για τα οσα πω.....

φιλε μου με ξερεις καλα ,μιλαω ,οταν εχω κατι να πω,σε ευχαριστω που μου επισημαινεις καποια πραγματα,ομως ειναι η ιδιοσυγκρασια μου και η κατασταση μου τετοια ,που πλεον εχω κουραστει να αποδεικνυω καθε φορα το ποιος ειμαι...

η μοναξια εχει πολλα προσωπεια...εκεινη που με ποναει ειναι η συναισθηματικη....

δεν εχω πνευματικη μοναξια,γιατι ειστε εσεις διπλα μου ,καθε στιγμη....

η αγαπη δεν προσπερνα εκεινους που νοιωθουμε πραγματικα .....

ολοι μας μενουμε στις μνημες εκεινων που αγαπαμε και μας αγαπησαν,μας ενοιωσαν με ολη την σημασια πραγματικα.....

καλη σας μερα,χρονια καλα με υγεια

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SEMIRAMIS
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 22:23:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SEMIRAMIS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΕΤΑΙ!

ΗΡΘΑ ΚΙ ΕΓΩ..

ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ.
ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΟΣΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΙ ΑΝ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΘΑ ΓΡΑΦΕΤΑΙ, ΟΠΟΤΕ AVATAR ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΠΡΟΣΘΕΣΕΣ ΑΛΛΟ ΕΝΑ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΤΗΝ ΣΤΕΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΑΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΟΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΖΗΣΕΙ.
"ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΕΞΩ"
"ΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ?"
"ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΝΙΣΑ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ!ΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕΣ?"

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΡΙΧΝΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΙΩΣΕΙ Η ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΒΙΩΝΟΥΝ!
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ.ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΝΙΩΘΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΩΣ ΠΛΑΘΕΙ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΙΑΣ ΚΟΥΚΛΑΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΕ,
ΠΑΡΑ ΟΤΙ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ!

ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ "ΑΝ"..
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Ή ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ,ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ.ΘΕΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ.
ΑΝ
ΑΝ
ΑΝ
ΑΝ...ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ.ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΡΑΤΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΝ ΠΡΑΤΤΑΜΕ

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΓΑΠΗΣΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΑΓΑΠΗΘΗΚΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΑΥΤΟ..
ΑΦΗΣΑΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΦΥΓΕΙ..ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΣΙΩΠΗ
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ.ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Σ'ΑΓΑΠΑΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ!ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΔΕΙΞΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

ΤΗΝ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ/ΕΣ
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

ΛΑΧΕΙΟ Η ΖΩΗ ΜΕ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΠΑΡΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 09:03:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αφησα την πραγματικη μου αγαπη,να φυγει,συνειδητα....για να ειναι ευτυχισμενη.....

αφησα την καρδια μου για εκεινην ακομα να χτυπα,....χωρις να το γνωριζει....

δεν της τηλεφωνησα...στα χρονια που ειναι μακρια,...παρα ενα μοναχα μηνυμα στα γενεθλια της....

δεν διαμαρτυρομαι στην μοναξια ,της απουσιας ,δεν διαμαρτυρομαι στην απουσια του ανθρωπου μου.....δεν διαμαρτυρομαι στην αγαπη,που νοιωθω......ακομα....γιατι ηταν και ειναι δικη μου επιλογη....εγωιστικη;μονομερης;....ισως....

ηταν αποφαση και των δυο η τελικη.....αποφαση...

δεν θα πω ποσο μονος ειμαι ....χωρις αγαπη....γενικα....δεν την βλεπω να μου χαμογελα....

ειμαι εδω για την αγαπη,μονο που δεν την βλεπω,γιατι ειμαι συνειδητα νεκρος......

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 11:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρήκα την αγάπη, ακριβώς όπως την ήθελα.

Προσπαθώ να φανώ αντάξια της.

έχω φανεί αχάριστή σε ανθρώπους που πιστευώ ότι θα μπορούσαν να με αγαπήσουν.

Γιατί δεν έβλεπά στην αγάπη τους αυτό που ήθελα.

και δεν έκανα καμία προσπάθια.

Για να διατηρήσω τη σημερινή μου αγάπη χριάζονται θυσίες.

Τις κάνω ευχαρίστως!

analphabetΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SEMIRAMIS
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 23:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SEMIRAMIS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΜΑΝΟ

ΟΣΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΙ ΑΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗ ΒΙΩΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΟΣΟ ΛΙΓΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ!

ΠΟΛΛΟΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΓΑΠΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΣΥ..
ΠΟΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ.
ΚΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΑΡΡΩΤΙΟΥΝΤΑΙ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ
ΤΟ ΒΑΣΑΝΟ ΤΗΣ ΜΟΝΑΞΙΑΣ ΤΗΣ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑΣ Η ΤΟΥ ΧΩΡΙΣΜΟΥ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΟΣΑ ΜΑΓΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ
ΟΣΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ.
ΜΙΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΡΓΟ ΘΑΝΑΤΟ..

ΑΚΟΜΑ ΤΟΣΕΣ ΚΙ ΑΝ ΜΕΤΡΗΣΩ ΠΛΗΓΕΣ ΤΙΣ ΜΑΥΡΗΣ ΜΟΝΑΞΙΑΣ
ΠΟΛΥ ΑΠΑΛΑ ΘΑ ΤΙΣ ΑΓΓΙΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΥΧΗΘΩ..

ΝΑ Μ'ΑΓΑΠΑΣ!

ΛΑΧΕΙΟ Η ΖΩΗ ΜΕ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΠΑΡΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 07:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SEMIRAMIS
αν και εχω κοκκινισει,το ευχαριστω ειναι και φανταζει τοσο λιγο...
εχουμε διαλεξει συνειδητα δυσκολο δρομο....ατραπο,δεν θα πω ,δεν θα μετρησω τις νυχτες ,που απλα ηθελα εναν ανθρωπο διπλα μου ..απλα να νοιωθω.....την παρουσια ,πως ειναι εδω....

δεν θα πω ,ποσες φορες ειχα και εχω αναγκη ,απλα ενα χαδι....,μοναδικη μου αγαπη ειναι η μοναξια πλεον...

ειναι τοσο ευκολο να εισαι κακος με τους αλλους,τοσο ευκολο ,να εισαι αναισθητος,το δυσκολο ειναι να εισαι καλος με ολα τα παρελκομενα του...να νοιωθεις και να δικαιολογεις τις ενεργειες και τις πραξεις των αλλων ,απεναντι σου/μου/μας.....αυτον τον δυσκολο δρομο που προανεφερα ακολουθω.....δεν το εχω μετανοιωσει....

ναι ,οσο μπορω θα αγαπω...γιατι απλα το θελω....δεν περιμενω,ουτε πρεπει,μα και ουτε και θελω,ουτε μπραβο ,ουτε ευχαριστω απο κανεναν.......ενα χαμογελο μου ηταν και ειναι υπεραρκετο....και αυτο οταν ειναι αληθινο,το νοιωθεις...το αισθανεσαι.....

ναι χωρις να το ηξερες,χωρις να θελω να με γνωρισεις,σε αγαπουσα,σε αγαπω και θα σε αγαπω γι΄ολα οσα εισαι....για ολα οσα νοιωθεις.....

μα δεν θα στο πω ...θα το αφησω εδω να υπαρχει,σε ολες εκεινες τις δυσκολες ωρες,να το αισθανεσαι ,να νοιωθεις πως η μοναξια σου,σκεπαζει την δικη μου....

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 13:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΘEΛΩ ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΤΕ ΕΑΝ ΙΣΩΣ ΣΑΣ ΦΑΝΩ ΠΕΖΟΣ....

ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ.....

ΑΓΑΠΗ ΣΕ ΠΡΩΤΟ ΕΝΙΚΟ.....
Η ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ....

Η ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ ?????
Η ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ?????
Η ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ????
Η ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ ????
Η ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΗ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ?????

ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣΗ ΟΛΑ....

ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 13:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AVATARGR και να μην ηθελες να σε συγχωρεσουμε,προσωπικα θα σε συγχωρουσα Ειχε γραψει ενας απο τους πιο γνωστους μας ποιητες ’πεζα και ιταλικα’ ,ολα επιτρεπονται καλε μου φιλε:)))

ομως η μεγαλη αγκαλια που αναφερεις ειμαστε εμεις ,εσεις,εσυ,εγω,ολοι/ολες που αισθανομαστε πραγματικα....
βιωνουμε πραγματικα.....ποναμε πραγματικα.κ.λ.π....ναι μια αγκαλια για ολα,ολους,ολες,μεχρι να βρεθει η συγκεκριμενη(αγκαλια),που θα αγκαλιασει ολους μας μαζι και τον καθενα ξεχωριστα.....


να εισαι καλα και να μας συγχωρεις αν δεν σκεφτομαστε αυτα που σκεφτεσαι και νοιωθεις.....παρεκτρεποντας την θεματολογια και την συζητηση..:)


με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 23:19:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AVATARGR καταρχας να σου ζητησω συγνωμη ,μετα απο μελετη του προ-τελευταιου... μηνυματος μου,παρατηρησα πως το υφος μου ,θα μπορουσα και εγω να το εκλαβω ως αποτομο.

θα αφησω τις σκεψεις μου στο θεματακι ,ως εχουν ,γιατι ειναι και αυτες που με εκφραζουν ,ως πως βλεπω η μαλλον δεν βλεπω την αγαπη.....

την αφηνω ελευθερη ,ετσι ωστε να επιλεξει αν θα με "αγγιξει" ξανα...η οχι....οποια και αν ειναι η επιλογη της,αδερφε μου ,αληθεια σου λεω προσωπικα θα ειμαι διπλα σας....οσο και αν ειμαι ψυχολογικα πεσμενος...

τελευταιο μου μηνυματακι στο παρον τοπικ με το τοσο ξεχωριστο θεματακι,που το πιθανοτερο ειναι πως δεν το εχω κατανοησει,οπως και πολλα αλλα,προσπαθησα ομως και αυτο εχει την μεγιστη σημασια....

καλο βραδακι παιδια :)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SEMIRAMIS
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 23:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SEMIRAMIS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΑΦΗΝΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΕΙΔΟΣ ΑΓΑΠΗΣ!

ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ,Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΑΦΟΡΗΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΠΟΛΑΠΛΑΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ!

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΝ ΤΗΝ ΖΕΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΑΓΑΠΗΣ
ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΟΡΤΑΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΕΝΟΣ Η ΜΙΑΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ
ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΟΥΝ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΦΙΛΙΑΣ
ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΣΤΕΡΗΘΟΥΝ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΣ ΑΓΑΠΗΣ..

ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΟPIC ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΘΑ ΣΤΕΡΗΘΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗ!
ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ..
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙ
ΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ ΠΟΤΕ!
ETΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ TOPIC ΣΑΝ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ AVATAR!

ΛΑΧΕΙΟ Η ΖΩΗ ΜΕ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΠΑΡΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 11:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας εκμεταλλευτούμε τα Χριστούγεννα παιδία. Είναι η γιορτή του θέματος!

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katerina12
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 22:48:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katerina12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολους
οπως το εγραψα στην σεμινα θα το πω και εδω
για μενα η αγαπη ειναι να νοιωθω ελευθερη,αγαπω γιατι θελω να αγαπαω και δεν το κανω να εισπρατω αγαπη .
την δινω με ολη μου την δυναμη της ψυχης μου χωρις να σκεφτω οτι καποια στιγμη μπορει να πληγωθω .
εχω μαθει αυτο τον τροπο να εκφραζω την αγαπη ,το πως θα το αντιλαμβανει ο καθενας ειναι δικη του επιλογη μπορει να το εκφρασει με εγωισμο ,με ζηλεια ,με αγαπη ,με συμπαθεια ,με πραξεις ,με λογια οπως νοιωθει τελος παντων δεν μπικα ποτε στην διαδικασια να σκεφτω η να κοιταξω ο αλλος τι κανει με αυτο που εγω του προσφερω .θα μπω στην διαδικασια αυτη μονο να καταλαβω σε τι θεση βρισκεται ο αλλος οχι ομως να κρινω τον τροπο που την εκφραζει .
νομιζω οτι αν το σκεφτουμε καλα δεν ειναι ο τροπος αυτος που μας κανει να ταραζουμε την ψυχη μας αλλα η σκεψεις μας που αντιλαμβανουμε τα πραγματα .
φιλια σε ολους και καλη χρονια

0123Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 14:25:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάνω μια απλή σκέψη.

Αν όλοι οι άνθρωποι γνώριζαν την αγάπη , δεν θα γράφαμε όλοι σε αυτό το τόπικ , περίπου τα ίδια βιώματα.

Το πρόβλημα σε αυτήν την σκέψη ,είναι βέβαια η αντίληψη και εφαρμογή της .

Σε άλλους η αγάπη ( όπως την εφαρμόζουν στην καθημερινότητά τους ),έχει πολύ θετικά αποτελέσματα.

Σε άλλους πάλι συμβαίνει το αντίθετο. Η εφαρμογή της αγάπης έχει αρνητικά αποτελέσματα .

Αναρωτιέμαι το εξής .

1) Ποιος ο λόγος , που η αντίληψη της αγάπης ,δεν είναι κοινή για όλους μας ;
2) Μήπως αυτή η λέξη ,αποτελεί πολύπλοκο δεδομένο , το οποίο ο εγκέφαλός μας , δεν μπορεί να επεξεργασθεί πλήρως.
3) Περιέχει η αγάπη λογική ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 21:07:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΜΑΝΟ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΡΕΞΗΓΩ...

Η ΦΙΛΗ katerina12 ΑΝΑΦΕΡΕΙ....

quote:
οπως το εγραψα στην σεμινα θα το πω και εδω
για μενα η αγαπη ειναι να νοιωθω ελευθερη,αγαπω γιατι θελω να αγαπαω και δεν το κανω να εισπρατω αγαπη .
την δινω με ολη μου την δυναμη της ψυχης μου χωρις να σκεφτω οτι καποια στιγμη μπορει να πληγωθω .

εχω μαθει αυτο τον τροπο να εκφραζω την αγαπη ,το πως θα το αντιλαμβανει ο καθενας ειναι δικη του επιλογη μπορει να το εκφρασει με εγωισμο ,με ζηλεια ,με αγαπη ,με συμπαθεια ,με πραξεις ,με λογια οπως νοιωθει τελος παντων δεν μπικα ποτε στην διαδικασια να σκεφτω η να κοιταξω ο αλλος τι κανει με αυτο που εγω του προσφερω .θα μπω στην διαδικασια αυτη μονο να καταλαβω σε τι θεση βρισκεται ο αλλος οχι ομως να κρινω τον τροπο που την εκφραζει .
νομιζω οτι αν το σκεφτουμε καλα δεν ειναι ο τροπος αυτος που μας κανει να ταραζουμε την ψυχη μας αλλα η σκεψεις μας που αντιλαμβανουμε τα πραγματα .

ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΑΥΤΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..
ΑΣ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ/Η ....
Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΓΑΠΗΣ ΜΕΤΡΑΕΙ..
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ katerina12.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katerina12
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 22:39:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katerina12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα AVATARGR
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ....

ΑΓΑΠΗΤΕ Alfa-omega...
το προβλημα με την αντιληψη και την εφαρμογη της αγαπης νομιζω οτι δεν θα το βρουμε ποτε γιατι απ'οσο ξερω εμεις οι ανθρωποι εχουμε ενα κοινο ειμαστε ολοι διαφορετικοι .....ειναι αδυνατον κατα την γνωμη μου ... απλα το δεχεσαι η οχι ...

και οσο αν η αγαπη εχει λογικη κατα την γνωμη μου οχι δεν εχει ....γιατι αν ο αλλος δεν δεχεται την αγαπη σου η κατα καποιο τροπο σε πληγωνει η λογικη θα αντηδραση και θα ενεργοποιησει των εγωισμο μας ....και απο τοση αγαπη που εκφραζες μεχρι τωρα θα γυρισει σε πεδιο μαχης ....δεν νομιζω οτι ειναι και ο καλυτερος τροπος
αν παλι δεν αντηδρας και λες 'οτι και να μου κανεις εγω σ'αγαπω '
και αυτο παλι δεν εχει" λογικη ".

δεν ξερω εγω ετσι το βλεπω


δεν θελω να με παρεξηγησεις ...απλα να με κατανοιησεις ..
να εισαι καλα

0123Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy