ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2009, 14:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
αυτο ομως ειναι που δειχνει κ την παρουσια καποιου που πεθανε κ συμβαινει για καποιο λογο..!! πολλα πραγματα ειναι ανεξηγητα αλλα δεν συμβαινουν σε ολους..πολλοι μπορει να τους πουν κ τρελους η' οτι τα λενε για να δειχτουν..κ ειναι κατι το οποιο δεν αληθευει..εσυ μπορεις να εξηγησεις γιατι συμβαινουν..?? με τις θεωρειες δεν βγαινει τπτ..!! αυτοι που πεθαινουν κ η παρουσια τους ειναι αισθητη απο καποιους σημαινει πως για καποιο λογο παραμενουν στον κοσμο μας κ εχουν φυγει με ασχημο τροπο η' γιατι δεν εχουν κανει κατι πρωτου πεθανουν κ εχουν μεινει σ'αυτο..κ για να μην πολυλογο κατι τους κραταει εδω..!!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lo0ko0maki
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2009, 14:50:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lo0ko0maki
Το σπιτι αυτο το χτισαμε εμεις αρα τιποτα δεν εχει συμβει μεσα σε αυτο...την σκια δεν την εχω ξαναδει..
φοβηθηκα παρα πολυ...


Πραγματι τρομακτικες εξηγησεις...
ελπιζω να μην μου ξανασυμβει...

m 8imizeic oti wraio exw zicei...anamniceic pou kaneic dn 8a tic cviceic...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lo0ko0maki
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2009, 15:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lo0ko0maki
και κατι αλλο...
δεν σημαινει απαραιτητα πως ερχονται στον κοσμο μας πνευματα μονο επειδη εφυγαν με ασχημο τροπο...πολλα πνευματα¨"επισκεπτονται" δικους τους ανθρωπους,πηγαινουν στα μερη οπου εζησαν και τ μερη που αγαπησαν...αλλες παλι ειναι ψυχες που οπως ειπες κατι εχουν αφησει ατελειωτο και ισως μεινουν για παντα εδω...βαση θεωριας παντα τα πνευματα δεν 8α μας πειραξουν αν δεν το κανουμε και εμεις...
(χωρις να σημαινει πως δεν ειναι τρομακτικα...):p

m 8imizeic oti wraio exw zicei...anamniceic pou kaneic dn 8a tic cviceic...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2009, 15:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
συμφωνω μαζι σου..τωρα το οτι τα πειραζουμε ειναι θεωρητικο..γιατι δεν τα βλεπεις για να τα πειραξεις..μονο αν βρισκεσαι στο χωρο τους κ δεν σε δεχονται οπως αυτη η γιαγια στο σπιτι μας..στην σαλαμινα γινονται πολλα τετοια..θα σου πω σε λιγο..!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2009, 16:18:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
υπαρχει ενα σπιτι στην σαλαμινα που πηγαινει προς το πλα'ι'..περνοντας απο εκει καθε φορα με τις φιλες μου μας εκανε εντυπωσει πως δεν γκρεμιζοταν κ πως γινοταν να κρατιεται ετσι..μια μερα αποφασιζουμε να μπουμε μεσα να το δουμε κ ετσι κ εγινε..σπαμε την πορτα κ μπαινοντας μεσα αντηκριζουμε ενα ζωο καμμενο,τραπεζι κ βιτρινα με πιατα κουταλια τα παντα κ εσωτερικα το σπιτι φαινοταν ολο'ι'σιο..ηταν σαν κατι να τους ειχε κυνηγησει κ ειχαν φυγει αρον-αρον κ ειχαν μεινει ολα οπως ηταν..καποια στιγμη ακουμε μια αντρικη φωνη που ελεγε τι θελετε εδω..στην αρχη νομισαμε οτι ηταν η ιδεα μας κ μετα απο λιγο την ξανα ακουμε,κοιταζομαστε κ λεμε η μια στην αλλη αν ακουσε αυτη την αντρικη φωνη..ακουγαμε ψυθηρους λες κ βρισκονταν κατω απο το πατωμα γιατι ειχε σ'ενα σημειο καποιο κενο..κ οταν ειδαμε πλεον οτι δεν μας περνει να μεινουμε αλλο μεσα βγαινουμε εξω τρεχοντας..βγαινοντας κ καθως καθομασταν εξω για να συνηδητοποιησουμε τι ειχε γινει μας ειδε ενας αντρας απο απεναντι κ μας ρωταει φωναζοντας τι δουλεια ειχαμε εκει μεσα κ η απαντ.μας ηταν απο περιεργεια κ η απαντ.του ηταν φυγετε απο εκει κ μην σας ξανα δω να μπαινετε εκει μεσα..το λογο δεν τον μαθαμε ποτε κ ουτε ρωτησαμε μας εφταναν τα οσα ακουσαμε κ ειδαμε εκει μεσα..!!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2009, 16:39:53  Εμφάνιση Προφίλ
Σαλαμίνα ε? Πότε έγινε αυτό? Αν δεν φοβάσαι θα με ενδιέφερε να πάμε να το δούμε αυτό το σπίτι κάποια στιγμή. Την διεύθυνση την ξέρεις του σπιτιού αυτού ή την οδό?


Δεν θεωρώ οτι οι νεκροί παραμένουν μετά τον θάνατο τους εκτός και ενάν δεν ειναι σε θέση να προχωρήσουν(κατ εξαίρεση) και αυτό όμως όχι γιατι πέθαναν άγρια και τέτοια που λένε αλλά γιατί έκαναν έναν πολύ ασυνείδητο τρόπο ζωής. Με τη κυριολεκτική και όλες τις άλλες έννοιες που έχει η λέξη "ασυνειδητη".

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2009, 16:52:32  Εμφάνιση Προφίλ
Α ξέχασα. Στο σπίτι πόσο μέσα μπήκατε? Το εξερευνήσατε καθόλου?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2009, 09:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
φιλε dr. δεν υπηρχε αλλος χωρος μονο το σαλονακι αυτο το μικρο κ ολα ηταν λες κ κατι τους κηνυγησε κ τα αφησαν οπως ηταν..σε ενα σημειο στο πατωμα ειχε τρυπα κ κατεβαινες προς τα κατω αλλα δεν υπηρχε σκαλα κ ηταν κενο λογικα..στην αρχη φοβηθηκαμε μηπως ηταν τπτ κρυμμενη ανθρωποι απο κατω αλλα πως θα κατεβαιναν..η φωνη αυτου του αντρα ηταν τρομαχτηκι κ οσο πηγαινε ρωτουσε ολο κ πιο εντονα το τι κανουμε εκει..το τι παθαμε ακουγοντας τον δεν λεγεται..!! εχω πολλα χρονια να κατεβω σαλαμινα γιατι ειναι στην κυριολεξια καταρεμμενη..καποιοι φιλοι μου μου που μενουν εκει εαν σου πω το τι εχουν ζησει με τετοια πραγματα θα παθεις την πλακα σου..στην φανερωμενη την εκκλησια στην σαλαμινα παλι εμφανιζονται φαντασματα μπροστα σου την νυχτα οταν περνας απο αυτον τον δρομο..δεν σου λεω οτι εχω δει εγω κατι,αλλα αυτοι που τα εχουν δει ξερουν..υπαρχει κ μια ''εκκλησια'' με αναποδα τον σταυρο κ σβηστο οπου κανουν εξορκισμους κ αν περασεις απο εκει ακους απιστευτα ουρλιαχτα κ διαφορες φωνες..ειχαν παει αυτοι οι φιλοι μου ενα βραδυ κρυμενοι στα βραχια να δουν τι γινετε κ καποιοι(μαλλον σατανιστες)τους πηραν χαμπαρι κ αρχιζουν να τρεχουν κ στο τσακ προλαβαν να ανεβουν στα μηχανακια κ να φυγουν..για φαντασου να τους επιαναν το τι θα μπορουσε να τους συμβει κ να μην τους επαιρνε κανεις χαμπαρι οτι βρισκονταν εκει..??? εχω μια δικη μου πρωσοπικη ιστορια που μου ειχε συμβει μικρη κ ειτε το πιστεψουν ειτε οχι ποσος με ενδιαφερει γιατι εγω κ οι γονεις μου το ζησαμε κ πιο πολυ εγω κ αυτο εχει αλλαξει ολη μου την ζωη κ το παθαινουν μονο αυτοι που τους εχει συμβει το ιδιο..θα το πω καποια αλλη στιγμη..α!! κ το σπιτι εκεινο λογικα υπαρχει ακομα..αλλα αυτο που κανει εντυπωσει περισσοτερο ειναι οτι γερνει κ δεν πεφτει..ειλικρινα ειναι απιστευτο..!!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2009, 10:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
οχι δεν υπαρχει διευθυνση γιατι βρισκοταν μεσα σε χωραφια κ εμεις για να κοβουμε δρομο κ να μην κανουμε τον κυκλο για να παμε στο σπιτι μιας φιλης μπαιναμε απο το δρομακι κ εκει βρισκοταν αυτο το σπιτι..στο αιαντιο βρισκετε αλλα για να το βρεις πρεπει να ξερεις ακριβως κ απο που να πας..θα ηθελα να σε βοηθησω αλλα δεν γινετε..ελπιζω να καταλαβαινεις κ το λογο..η ουσια ειναι μια,οτι αυτοι που πεθαναν υπαρχουν κ μονο αν το ζησεις θα το πιστεψεις απο ολες τις αποψεις..σε βλεπω οτι εχεις πολυ ενδιαφερον γι'αυτα κ θα ηθελα να μου εξηγησεις το γιατι..?? τι σε τραβαει σ'αυτα η περιεργεια η' κατι αλλο..??? κ κατι αλλο για μ'ενα οι θεωρειες δεν λενε τπτ γιατι κανεις κ τπτ δεν μπορει να τα εξηγησει..ουτε για το παραλληλο συμπαν ουτε αυτες οι μαλακι...που λενε..κ απο που κ ως που τα ξερουν εχουν δει κανενα παραλληλο συμπαν που δεν το εχουμε δει εμεις..????? το ιδιο συμπαν ειναι κ απλα δεν γινονται αισθητοι κ δεν τους βλεπουμε..εχω λογο που το λεω κ δεν το λεω για πλακα..!!!!! θα πρεπει να ζησουν πρωτα κατι κ μετα να μιλανε..αλλα οι ανθρωποι ολα αυτα τα χρονια ηταν μονο θεωρειες κ αυτο δεν θα αλλαξει ποτεεεεεεε..!!!! ειμαι χριστιανη κ εχω πιστη σ'αυτο κ σεβομαι τα πιστευω του καθενος αλλα οχι σε οσους προσπαθουν να πεισουν τους ανθρωπους με θεωρειες..!!!!!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ησίεπος
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2009, 12:46:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ησίεπος
quote:
οχι δεν υπαρχει διευθυνση γιατι βρισκοταν μεσα σε χωραφια κ εμεις για να κοβουμε δρομο κ να μην κανουμε τον κυκλο για να παμε στο σπιτι μιας φιλης μπαιναμε απο το δρομακι κ εκει βρισκοταν αυτο το σπιτι..στο αιαντιο βρισκετε αλλα για να το βρεις πρεπει να ξερεις ακριβως κ απο που να πας..θα ηθελα να σε βοηθησω αλλα δεν γινετε..ελπιζω να καταλαβαινεις κ το λογο..

Οκ. Αν αλλάξεις γνώμη στείλε μια screenshot απο το google earth στο μέιλ μου ή τις συντεταγμνένες. Μη νομίζεις βέβαια οτι την έχω και "πρόχειρη" τη Σαλαμίνα. Ζήτημα να έχω πάει δυό φορές εκεί σε όλη μου τη ζωή. Δεν ξέρω ούτε που είναι οι στάσεις των λεωφορίων άμα κατέβω στο Λιμάνι. Αλλά κανέναν δεν έβλαψε ο πειραμτισμός και το περπάτημα.

Για την εκκλησία που ανέφερες θα με ενδιέφερε περισσότερο.
Όσον αφορά τους κινδύνους θεωρώ οτι το οτι είμαι πρώιν αθλητής καθώς και η γενικότερη εμπειρία που έχω στους δρόμους πρέπει να είναι επαρκής.

quote:
κ κατι αλλο για μ'ενα οι θεωρειες δεν λενε τπτ γιατι κανεις κ τπτ δεν μπορει να τα εξηγησει..ουτε για το παραλληλο συμπαν ουτε αυτες οι μαλακι...που λενε..κ απο που κ ως που τα ξερουν εχουν δει κανενα παραλληλο συμπαν που δεν το εχουμε δει εμεις..????? το ιδιο συμπαν ειναι κ απλα δεν γινονται αισθητοι κ δεν τους βλεπουμε..

Σε νιώθω απόλυτα σε αυτό το σημείο γιατί βέβαια με πολύ ελαφρά τη καρδία αναφέρεται συχνά απο διάφορους οτι "Μπορεί να είναι παράλληλο σύμπαν". Η δικιά μου άποψη τείνει προς τη δικιά σου, πιστεύω δηλαδή οτι δε πρόκειται για παράλληλο σύμπαν αλλά για διάσταση που δεν αντιλαμβανόμαστε. Αν θέλεις λεπτομέρειες ψάξε για αρχή το "αστρικό πεδίο" θα βρείς διάφορα, αν και μπορεί ήδη να ξέρεις.

quote:
θα πρεπει να ζησουν πρωτα κατι κ μετα να μιλανε..αλλα οι ανθρωποι ολα αυτα τα χρονια ηταν μονο θεωρειες κ αυτο δεν θα αλλαξει ποτεεεεεεε..!!!! ειμαι χριστιανη κ εχω πιστη σ'αυτο κ σεβομαι τα πιστευω του καθενος αλλα οχι σε οσους προσπαθουν να πεισουν τους ανθρωπους με θεωρειες..!!!!!!
Προσωπικά έχω ζήσει διάφορα περίεργα. Κάποτε ήμουν χριαστιανός τώρα είμαι και αυτό εν μέρει.

quote:
σε βλεπω οτι εχεις πολυ ενδιαφερον γι'αυτα κ θα ηθελα να μου εξηγησεις το γιατι..?? τι σε τραβαει σ'αυτα η περιεργεια η' κατι αλλο..???
Η περιέργεια είναι ένα πράγμα. Η τρέλα είναι ένα δεύτερο. Η απόκτηση εμπειριών είναι ένα τρίτο, όχι με την έννοια των μεταφυσικών εμπειριών αλλα με την γενικότερη έννοια της λέξεις. Μ'αρεσει δηλαδή να γνωρίζω καινούριους ανθρώπους(ανθρώπους που ψάχνονται κυρίως) και μ'αρέσει να βάζω σε δοκιμασίες τον εαυτό μου. αυτά..

Υγ:Είμαι ο Dr Jekyll Mr Hyde απλά σκέφτομαι να αλλάξω λογαριασμό λόγω του μακροσκελούς ονόματος του άλλου(που προξενεί παράπονα) δεν είμαι σίγουρος για αυτή την αλλαγή ακόμα αλλά το σκέφτομαι.


Edited by - Ησίεπος on 16/09/2009 13:10:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2009, 11:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
με καλυψες για το λογο που σε ενδιαφερουν αυτα αλλα το πολυ ρισκο εχει κ επιπτωσεις,κ καμμια φορα πρεπει καποια πραγματα να τα αφηνουμε ως εχουν κ να μην τα πολυ ψαχνουμε..υπαρχει ενας ανθρωπος τον οποιο τον ακολουθη κ τον κυνηγαει ο εξω απο δω..του μιλαει κ τον προτρεινη να κανει κακο..αυτος αντιστεκεται κ μια μερα που πηγε στην εκκλησια να αναψει κερι βγαινοντας ειδε εναν αντρα να καθεται στο παγκακι κ να τον αγριοκοιταζει..ξαφνικα αρχιζει να τον βριζει πολυ ασχημα κ δεν τον εβλεπε κανεις παρα μονο αυτος..του συμβαινουν πολλα τρελλα..κ μιας κ αναφερθηκα σ'αυτο ακου..περνουσαμε απο μια εκκλησια μαζι με την κολλητη μου κ απ'εξω καθοταν μια γιαγια με μαυρα ρουχα κ μαντιλα η οποια καλυπτε σχεδον το πρωσοπο της κ καθοταν σκυμενη μπροστα κ οσοι περνουσαν της αφηναν μερικα ψιλα..ετσι εκανα κ εγω απομακρυνθηκαμε λιγο κ καθομουν να δω το πρωσοπο της με μεγαλη επιμονη γιατι οταν την ειχα πλησιαση το μονο που εβλεπα ηταν μια μαυρηλα σαν να ηταν κενο..τεσπα..οσο κ αν προσπαθησα να εντοπισω πρωσοπο δεν το ειδα ποτε ακομα κ οταν το σηκωνε ισα-ισα μονο σκοταδι..ενας θεος ξερει λοιπον τι ηταν αυτη η γυναικα κ απο εκεινη την μερα δεν την ξανα ειδαμε εκει..κ κατι αλλο η σωματικη διαπλασει κ οι εμπειριες στον εξω κοσμο δεν παιζουν ρολο σε τετοια θεματα γιατι πολυ απλα αν σου ερθει κατι απο εκει που δεν το περιμανεις δεν προλαβαινεις να κανεις κιχ..!!! του αρραβωνιαστικου μου πολυ παλια οταν ξυπνησε το βραδυ κ ανοιξε τα ματια του ειδε δυο κοκκινα ματια να τον κοιτανε με αγριο τροπο κ κρατησε αρκετη ωρα αυτο κ οταν εκκλεισε τα ματια του κ τα ξανα ανοιξε ειχε χαθει..αστα να πανε..εσενα τι σου εχει συμβει απο τετοια θεματα..???

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2009, 11:27:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
α! κ κατι αλλο..συμφωνω με τους αλλους..καλυτερα να αλλαξεις την ονομασια που ειχες γιατι παραπεμπει σε κατι αλλο..μα ονομασια ηταν αυτη που εβαλες..???? καλυτερη ειναι αυτη τωρα που εχεις..αυτη ειναι η γνωμη μου..τωρα εσυ κανε οτι νομιζεις..!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2009, 14:30:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
α! κ κατι αλλο..συμφωνω με τους αλλους..καλυτερα να αλλαξεις την ονομασια που ειχες γιατι παραπεμπει σε κατι αλλο..μα ονομασια ηταν αυτη που εβαλες..???? καλυτερη ειναι αυτη τωρα που εχεις..αυτη ειναι η γνωμη μου..τωρα εσυ κανε οτι νομιζεις..!!

Χαχ.. αν αναφέρεσαι στο "Ησίεπος" σημαίνει αυτός που είναι εύστοχος στον λόγο(Ίημι + έπος, ίημι=στέλνω μακριά, αποστέλλω).
Έχεις δίκαιο οτι παραπέμπει αλλού! Αλλα να σου πω την αλήθεια δεν είχα δώσει σημασία σε αυτό, ήθελα κάτι αρχαιοελληνικό και πρωτότυπο.

Anyway πάμε στα τοιαύτα

quote:
κ καμμια φορα πρεπει καποια πραγματα να τα αφηνουμε ως εχουν κ να μην τα πολυ ψαχνουμε..υπαρχει ενας ανθρωπος τον οποιο τον ακολουθη κ τον κυνηγαει ο εξω απο δω..του μιλαει κ τον προτρεινη να κανει κακο..αυτος αντιστεκεται κ μια μερα που πηγε στην εκκλησια να αναψει κερι βγαινοντας ειδε εναν αντρα να καθεται στο παγκακι κ να τον αγριοκοιταζει..ξαφνικα αρχιζει να τον βριζει πολυ ασχημα κ δεν τον εβλεπε κανεις παρα μονο αυτος..του συμβαινουν πολλα τρελλα..

Αυτό του συμβαίνει σαν συνέπεια σε τι..?

quote:
τεσπα..οσο κ αν προσπαθησα να εντοπισω πρωσοπο δεν το ειδα ποτε ακομα κ οταν το σηκωνε ισα-ισα μονο σκοταδι..ενας θεος ξερει λοιπον τι ηταν αυτη η γυναικα κ απο εκεινη την μερα δεν την ξανα ειδαμε εκει..
Βασικά παίζει να έχω ακούσει μια παρόμοια ιστορία σε αυτό το θέμα που μιλάμε(εκτός αν ήταν δικιά σου).. ίσως κάτι να παίζει λοιπόν...
quote:
η σωματικη διαπλασει κ οι εμπειριες στον εξω κοσμο δεν παιζουν ρολο σε τετοια θεματα γιατι πολυ απλα αν σου ερθει κατι απο εκει που δεν το περιμανεις δεν προλαβαινεις να κανεις κιχ..!!!

Βασικά δεν έχω μεγάλη σωματική διάπλαση. Είμαι γυμνασμένος μεν αλλά ψηλόλιγνος(έκανα μπάσκετ για κάποιο καιρό). Σαν φυσική κατάσταση όμως γενικότερα είμαι ευκίνητος, "ανθεκτικός", γνωρίζω αρκετά απο πολεμικές τέχνες και βέβαια μπορώ να τρέξω σαν που.. αν τύχει κάτι. Όσον αφορά "άλλους" εχθρους θεωρώ οτι μπορώ να τα βγάλω πέρα καλύτερα απο κάποιον που "δεν ξέρει". Προσωπικά έχω γνωρίσει ανθρώπους στην κατάσταση που περιγράφεις και είναι τραγικό. Αλλά κάνουν και αυτοί την προσπάθειά τους(και συνήθως έχουν κάνει και τις αμαρτίες τους πρώτα..).
Εμένα δε μου χει τύχει(εν γνώση μου) επίθεση απο κάποια εξώτερη οντότητα, έχει βέβαια τύχει σε ανθρώπους που γνωρίζω, αλλά και επειδή γενικά 'ασχολούμαι' έχω και μια μεγαλύτερη "πείρα" σε αυτά τα ζητήματα.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 17/09/2009 14:32:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2009, 17:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
οτι εχω γραψει μεχρι τωρα ειναι αληθεια..!!! δεν εχω γραψει ουτε ενα ψεμα..!!! αλλιως δεν θα εμπαινα καν να μιλησω γ'αυτα..!!! κ εννοουσα για την ονομασια dr.jekil οχι για το ησιαιπος..!! αυτα..θα τα πουμε αλλη φορα πρεπει να βγω..τα λεμε..

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2009, 17:39:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
η συνεπεια ειναι οτι δεν τον αφηνει ησυχο κ τον προτρεπει να κανει κακο σε δικα του ατομα..κ δεν ειναι κανενας τυχαιος,αλλα ειναι γιατρος σε νοσοκομειο κ οτι κ να εχει κανει αυτο το πραγμα δεν τον αφηνει ησυχο..αυτα..τα λεμε..

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2009, 23:40:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
οτι εχω γραψει μεχρι τωρα ειναι αληθεια..!!! δεν εχω γραψει ουτε ενα ψεμα..!!! αλλιως δεν θα εμπαινα καν να μιλησω γ'αυτα..!!! κ εννοουσα για την ονομασια dr.jekil οχι για το ησιαιπος..!! αυτα..θα τα πουμε αλλη φορα πρεπει να βγω..τα λεμε..

’ οκ γιατί κάποιες φορές αν κάνεις αναγραμματισμό στο Ήσίεπος.. Ναι βασικά έχεις δίκαιο οτι παραπέμπει αλλού το Dr Jekyll.. αλλά το έβαλα περισσότερο για να παρουσιάσω τη διπολική φύση του ανθρώπου και συγκεκεριμένα τη δικιά μου διπολική φύση. Σε άλλο φόρουμ που έχει να κάνει με τα ονόματα που επιλέξαμε είχα γράψει οτι χρησιμοποίησα αυτό το όνομα βασισμένος σε κάτι που είχε πει μια φίλη για μένα οτι δηλαδή είμαι άνθρωπος των άκρων.

Ξαναρωτάω όμως φίλε hanter,
Πώς "τα κατάφερε" να μπεί σε μια τέτοια κατάσταση?


"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2009, 23:56:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
αυτο δεν το ξερω..θα ρωτησω κ θα σου πω..παντως σιγουρα δεν ειναι κ το οτι καλυτερο να σου συμβαινει κατι τετοιο..εγω στην θεση του παντως δεν ξερω πως θα το αντιμετωπιζα..ουτε σαν σκεψη δεν θελω να το εχω στο μυαλο μου..φαντασου εκεινος που του συμβαινει κ ολας..!!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2009, 00:00:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
loocoomaki τι εγινε,εφυγες..??? ουτε φωνη ουτε ακρωαση απο την τελευταια φορα..ολα καλα..??

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2009, 11:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM
Αγαπητή hanter η τρύπα που λες ήταν χτιστή ή επενδυμένη με ξύλο, ή άλλο υλικό ή ήταν σκαμμένη και φαινόταν το χώμα;

---------------------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2009, 12:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
CM απο ξυλο ηταν το πατωμα..δεν βλεπαμε κατι απο κατω..κενο πρεπει να ηταν..σπασμενο ηταν..γιατι..?? παιζει καποιο ρολο..?? κ απο οσο μπορω να θυμηθω καπως ετσι ηταν σπασμενο σ'ενα σημειο στο ταβανι..κ οπως ανοιξαμε την πορτα ηταν ενα ζωο καμμενο η' αρνι ηταν η' σκυλι αλλα ηταν μεγαλο κ δεν μπορουσαμε να καταλαβουμε τι ηταν ακριβως..αλλα τα δοντια προσδιοριζαν αρνι(προβατο) η' κατι τετοιο τελος παντων..κ ακουγαμε μια αντρικη φωνη που ακουγοταν πολυ βαθεια στην αρχη κ οσο πηγαινε δυναμωνε κ ρωτουσε τι θελουμε εκει κ μετα να φυγουμε,αυτα επαναλαμβανε συνεχεια,μεχρι που την καναμε τρεχοντας..

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2009, 15:42:14  Εμφάνιση Προφίλ
Και δε κοιτάξατε μέσα στη τρύπα??

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2009, 23:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM
Σκέφτομαι το ενδεχόμενο η τρύπα να ανοίχτηκε από χρυσοθήρες που έψαχναν για λίρες και κάποιος από αυτούς που ήταν μέσα στην τρύπα να σας μίλησε. Αν θες γράψε εδώ ή στείλε μου μήνυμα που ακριβώς βρίσκεται το σπίτι και θα στείλω έναν φίλο που μένει στην περιοχή να ελέγξει το σπίτι και να μας πει. Το σπίτι είναι από την περίοδο της κατοχής ή παλαιότερο;

---------------------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2009, 02:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
[quote]
Σκέφτομαι το ενδεχόμενο η τρύπα να ανοίχτηκε από χρυσοθήρες που έψαχναν για λίρες και κάποιος από αυτούς που ήταν μέσα στην τρύπα να σας μίλησε. Αν θες γράψε εδώ ή στείλε μου μήνυμα που ακριβώς βρίσκεται το σπίτι και θα στείλω έναν φίλο που μένει στην περιοχή να ελέγξει το σπίτι και να μας πει. Το σπίτι είναι από την περίοδο της κατοχής ή παλαιότερο;

---------------------------------------
εαν δεν τον παει καποιος που να ξερει το απο που να παει δεν θα το βρει..μακαρι να μπορουσα να εξηγησω απο που να παει αλλα ειναι περιπλοκο γιατι δεν εχει κ διευθυνση..δεν νομιζω να ηταν κατι τετοιο γιατι το καμμενο ζωο δεν κολαγε πουθενα κ την πορτα την σπασαμε για να μπουμε..κ πανε χρονια απο τοτε που ειχαμε παει..πρεπει να ημουν 13 με 14 χρ..οσο για την χρονολογια του σπιτιου ουτε αυτο το ξερω αλλα ειναι παλιο κ φαντασου οτι γερνει κ δεν πεφτει κ απο μεσα φενεται ολοισιο..

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2009, 02:45:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
οχι dr.δεν βλεπαμε κατι παρα μονο μαυριλα δηλ.κενο..δεν το διακυνδινεψαμε να βαλουμε κανα ποδι μεσα γιατι αλλιως ποιος θα μας εβγαζε μετα..εσυ θα το διακυνδινευες χωρις να ξερεις ακριβως τι παιζει εκει..?? εγω παντως με την καμμια..χρυσαφι να μου εδιναν δεν θα το εκανα για κανενα λογο..

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2009, 10:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM
έγραψες: "δεν νομιζω να ηταν κατι τετοιο γιατι το καμμενο ζωο δεν κολαγε πουθενα"


Κι όμως κάτι τέτοιο είναι το πιο πιθανό, πίστεψε με. Όσο για το καμένο ζώο, δεν είναι απαραίτητο να σχετίζεται με αυτούς που ήταν εκεί όταν πήγατε. Αυτό το σπίτι σαν εγκαταλειμμένο μπορεί να έχει χρησιμοποιηθεί για διάφορους λόγους άσχετους μεταξύ τους.

Ρώτησε γνωστούς σου, κυρίως ηλικιωμένα άτομα, αν σχετίζεται το σπίτι ή η ευρύτερη περιοχή με την ιστορία κάποιου θησαυρού.

---------------------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

www.coinsmania.gr/cms/

Edited by - CM on 23/09/2009 11:00:46

Edited by - CM on 23/09/2009 11:08:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2009, 16:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
βρε cm εγω να ρωτησω αλλα που να τους βρω..?? το εξοχικο μου ειναι εκει..κ εχω να κατεβω χρονια σαλαμινα..το εχω γραψει κ στις παραπανω συζητησης..θελω να μου εξηγησετε κατι οποιος μπορει που συμβαινει καιρο..εχουμε δει ολοι μια σκια η οποιοα μας ακολουθει οικογενιακος..η μικρη η αδερφη μου μεχρι κ στον υπνο της την εχει δει κ ο αδερφος μου την εχει δει να περναει απο το διαδρομο κ να μπαινει στο δωματιο της αδερφης μου κ να καθετε πανω απο το κεφαλι της κ να την κοιταζει κ βλεποντας το μπαινει μεσα στο δωματιο της κ χαθηκε..εγω καθως επλενα τα πιατα εννοιωσα μια αντρικη παρουσια πισω μου να με πλησιαζει κ νομιζα οτι ηταν ο αρραβωνιαστηκος μου κ συνηδητοποιησα οτι δεν ακουσα την πορτα του σπιτιου κ καταλαβα οτι δεν ειναι κανεις κ γυριζω τρομαγμενη κ χαθηκε..η μητερα μου την εχει αισθανθει φευγωντας απο την δουλεια της το βραδυ γιατι δουλευει σε νοσοκομειο να την ακολουθει κ μολις γυρναει να χανεται..ρε παιδια τι ειναι αυτο το πραγμα που μας ακολουθει..?? τι ειναι αυτη η μαυρη αντρικη σκια..?? για ποιο λογο λετε να συμβαινει αυτο..?? κ τι ειναι τελος παντων αυτο..???? ξερει κανεις..??? πρεπει να μαθω οποσδηποτε..!!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2009, 23:59:27  Εμφάνιση Προφίλ
hanter
Καλώς ήρθες στον κόσμο της ΜΏΡΑ!
Υπάρχει σχετικό θέμα στο φόρουμ.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2009, 16:56:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
μα ειμασταν ξυπνιοι..εγω επλενα τα πιατα,η μητερα μου εφευγε απο την δουλεια κ ο αδερφος μου την ειδε να πηγαινει στο δωματιο της αδερφης μου..σιγουρα ειναι κατι αλλο..αλλα τι..?????θα ψαξω κ θα βρω τι ειναι..η ''μωρα'' δεν ειναι στανταρ..!!! σ'ευχαριστω παντως dr.τα λεμε..

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2009, 12:36:15  Εμφάνιση Προφίλ
Και όσοι βλέπουν μώρα ξύπνιοι είναι χαχ. Τεσπά μη κολλάς στις λεπτομέρειες.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2009, 02:36:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
dr.μπορει να ειναι κ ετσι,αλλα η ''μωρα'' δεν τους αφηνει να κουνηθουν απ'οσο ξερω..δεν ξερω..τι να πω..κ τι,ειναι αντρικη μορφη,μελαχρινου,ψηλου αντρα..?? γιατι αυτο νοιωθουμε..για πες λεπτομερειες να ξερω..!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2021484
Maintained by Digital Alchemy