ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2009, 18:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΓΑΠΗΤΗ SWEETY ΦΙΛΗ hanter

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ...
Η ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ...
AGE IS JUST A NUMBER ..
...

TI SE KANEI NA NOMIZEIS ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ...??
ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΕΧΩ ...

ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΙΣ ΓΡΑΨΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
ΠΟΥ ΘΑ ΧΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ....

ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ
ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΗ...
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΤΙΣ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ...

ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΧΩ ΠΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝΕ ...ΑNYWAY ..

ΤΗΑΝΚ ΥΟU SWEETY ENGAGED GIRL
CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2009, 20:56:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas
Κοίταξε,εδω μέσα διάβασα οτι εχουν γίνει αυτά,μέχρι και ξύλο εχουν φάει κάποιοι μετά απο επίκληση...τώρα δεν ξέρω αν είναι δαίμονες η πνευματα αλλα οταν τους πείς δείξε μου την δυναμή σου γίνεται χαμός λέει στο σπίτι.....τι να πω..Οσο για τους κανονισμούς έχω ακουσει οτι ο θεός και γενικά τα τάγματα εκει δεν επιτρέπουν να δωθουν πληροφορίες...τωρα αν δωθουν τι τιμώρια θα εχει για το πνέυμα δεν μπορώ να φανταστώ...τέλοςπαντων...περιμένω να ακούσω καμιά ιστορία να ανατριχιασω λιγο...!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2009, 22:15:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
quote:

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΓΑΠΗΤΗ SWEETY ΦΙΛΗ hanter

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ...
Η ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ...
AGE IS JUST A NUMBER ..
...

TI SE KANEI NA NOMIZEIS ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ...??
ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΕΧΩ ...

ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΙΣ ΓΡΑΨΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
ΠΟΥ ΘΑ ΧΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ....

ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ
ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΗ...
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΤΙΣ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ...

ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΧΩ ΠΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝΕ ...ΑNYWAY ..

ΤΗΑΝΚ ΥΟU SWEETY ENGAGED GIRL
CHARMED


καλησπερααααα..φιλη μου charmed χαιρομαι που στις συζητησεις μας συμφωνουμε..πιστευω πως εχεις κ δικες σου ιστοριες γιατι αλλιως δεν θα εμπαινες καν στον κοπο να συμβουλεψεις για τετοια θεματα..θα περιμενω να μου πεις λοιπον μολις μπορεσεις..φιλε dr. τι κανεις..?? καιρο εχεις να εμφανιστεις..!! γι'αυτο που ειπες για προσωπικα δεδομενα κατα την γνωμη μου κανεις λαθος γιατι δεν ειναι προσωπικο δεδομενο να πεις την ηλικια σου γιατι αλλοι ειναι παντρεμενοι κ το λενε δηλ.μαθενοντας το τι θα μπορουσα να κανω..?? εδω για να εγγραφτεις κ να φτιαξεις το προφιλ σου σου ζηταει την εργασια σου,το ονομα,την ηλικια κ.α..δεν δωσαμε κανενα τηλ.η' καμμια διευθυνση για να ειναι προσωπικο δεδομενο..κ ειναι καλο να ξερεις με τι ηλικιες μιλας ωστε να μιλας κ να συμβουλευεις αναλογος..φιλε gasma ολα αυτα που λενε για παραλληλο συμπαν για μ'ενα ειναι μαλακ..εχεις δει εσυ κανενα παραλληλο συμπαν..?? γιατι ως τωρα κανεις δεν εχει δει κ παρολα αυτα το λενε απλα για να το πουν..αυτα τα λενε για να εχουν κατι να πουνε..εκεινοι που πεθαινουν δεν τους βλεπουμε γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει το σωμα για να τους βλεπουμε..ειναι σαν τον αερα τον οποιο δεν τον βλεπεις αλλα τον αισθανεσαι..οποτε το σωμα το χρησιμοποιουμε για να βλεπομαστε κ οταν η ψυχη βγει απο το σωμα το οποιο πεθαινει εμεις συνεχιζουμε να ζουμε..κ με την ακομα μια διαφορα οτι κ να μας μιλανε δεν τους ακουμε κ να μας αγγιζουν δεν το νοιωθουμε γιτι δεν μπορουν να μας αγγιξουν,ειναι σαν ενα διαφανες τυχος που δεν τους το επιτρεπει..

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2009, 01:24:43  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλη CHARMED3
quote:
ΠΡΩΤΟΝ ΕΓΡΑΨΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ
ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ
ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗΚΕ ΤΟ ΜΝΜ ΤΟΥΣ ...
ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΛΕΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ..

Κοίτα θα σου απαντήσω με κάποιες παρατηρήσεις σε αυτά. Πρέπει να ξέρεις βέβαια οτι προσωπικά δεν με απασχολεί τι στοιχεία δίνεις αλλά κάνω αυτή την επισήμανση για να διευκολύνω την δουλειά των συντονιστών(οι οποίοι είναι εθελοντές, δεν πληρώνονται για αυτή τη δουλειά) :
1) Κανείς δεν γράφει κάποιο προσωπικό στοιχείο χωρίς τη θέληση του.
2) Κανείς ανήλικος δεν είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του, αντίθετα το σάιτ είναι υπεύθυνο για την προστασία των επισκεπτών του καθώς και των προσωπικών τους στοιχείων.
3) Οι συντονιστές δεν παρακολουθούνε καθημερινα τα φόρουμ και εκ τούτου τους διαφεύγουν κάποιες παραβιάσεις.
4) Κάποιες φορές υπάρχει επιλεκτικότητα ως προς το τι πρέπει να διαγραφεί απο ένα μήνυμα. Το οτι μπορεί να λες ψέματα ισχύει, αλλά το σάιτ δεν έχει λόγο να πάρει το ρίσκο(αν σου συμβεί κάτι μέσω του σάιτ το ίδιο μπορεί να φάει μήνυση) . Αυτά απο τεχνικά ζητήματα.

quote:
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΑΝΙΣΜΕΝΕΣ ΨΥΧΕΣ ΑΠΛΑ ΑΝΕΦΕΡΑ
ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΝΕ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...
ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΤΟΥΣ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ
ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ...

Ιδιότητα του εγκεφάλου είναι και η συνειδητότητα.... και η μνήμη....

quote:
ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ..
ΔΕΝ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...

Το παθαίνουν ασυνείδητα γιατί ζούσαν σαν ρομποτάκια στη γή (ασυνείδητα δηλαδή). Ασυνείδητα εγκλοβίζεσαι όταν κοιμάσαι στον ονειρικό κόσμο και ακολουθείς ένα σενάριο..(ενώ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ να είσαι συνειδητός ακόμα κ τότε..) με τον ίδιο τρόπο εγκλοβίζονται και κάποιοι νεκροί στον αιώνιο ύπνο του θανάτου. ...
Υπάρχουν και κάποιες εξαιρέσεις που το κάνουν συνειδητά. Αλλα είναι σχετικό αυτό κ πάλι οπότε δεν θα μπαινα σε λεπτομέρειες.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2009, 03:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
quote:

Φίλη CHARMED3
quote:
ΠΡΩΤΟΝ ΕΓΡΑΨΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ
ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ
ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗΚΕ ΤΟ ΜΝΜ ΤΟΥΣ ...
ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΛΕΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ..

Κοίτα θα σου απαντήσω με κάποιες παρατηρήσεις σε αυτά. Πρέπει να ξέρεις βέβαια οτι προσωπικά δεν με απασχολεί τι στοιχεία δίνεις αλλά κάνω αυτή την επισήμανση για να διευκολύνω την δουλειά των συντονιστών(οι οποίοι είναι εθελοντές, δεν πληρώνονται για αυτή τη δουλειά) :
1) Κανείς δεν γράφει κάποιο προσωπικό στοιχείο χωρίς τη θέληση του.
2) Κανείς ανήλικος δεν είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του, αντίθετα το σάιτ είναι υπεύθυνο για την προστασία των επισκεπτών του καθώς και των προσωπικών τους στοιχείων.
3) Οι συντονιστές δεν παρακολουθούνε καθημερινα τα φόρουμ και εκ τούτου τους διαφεύγουν κάποιες παραβιάσεις.
4) Κάποιες φορές υπάρχει επιλεκτικότητα ως προς το τι πρέπει να διαγραφεί απο ένα μήνυμα. Το οτι μπορεί να λες ψέματα ισχύει, αλλά το σάιτ δεν έχει λόγο να πάρει το ρίσκο(αν σου συμβεί κάτι μέσω του σάιτ το ίδιο μπορεί να φάει μήνυση) . Αυτά απο τεχνικά ζητήματα.

quote:
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΑΝΙΣΜΕΝΕΣ ΨΥΧΕΣ ΑΠΛΑ ΑΝΕΦΕΡΑ
ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΝΕ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...
ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΤΟΥΣ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ
ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ...

Ιδιότητα του εγκεφάλου είναι και η συνειδητότητα.... και η μνήμη....

quote:
ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ..
ΔΕΝ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...

Το παθαίνουν ασυνείδητα γιατί ζούσαν σαν ρομποτάκια στη γή (ασυνείδητα δηλαδή). Ασυνείδητα εγκλοβίζεσαι όταν κοιμάσαι στον ονειρικό κόσμο και ακολουθείς ένα σενάριο..(ενώ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ να είσαι συνειδητός ακόμα κ τότε..) με τον ίδιο τρόπο εγκλοβίζονται και κάποιοι νεκροί στον αιώνιο ύπνο του θανάτου. ...
Υπάρχουν και κάποιες εξαιρέσεις που το κάνουν συνειδητά. Αλλα είναι σχετικό αυτό κ πάλι οπότε δεν θα μπαινα σε λεπτομέρειες.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα


κ συνεχιζω να αμφιβαλω με αυτα που λες για ενα κ μοναδικο λογο,οτι δεν εξηγεις περι του θεματος ηλικιας..αν το πεις η'οχι..δηλ.αν πεις εσυ την ηλικια σου τι μπορω εγω να σου κανω..????? μηπως τελικα υπαρχουν καποιοι που κρυβονται για πολλους λογους πισω απο την ανωνυμια της ηλικιας ωστε αν υπωθει κατι μην φανε κραξιμο..???? κ οπως λεει κ η charmed ισως να ειναι κ ψεμα οποτε τι κινδυνος υπαρχει..μπορει να υπαρχει καποιος που ειναι αστυνομικος να το παιζει μικρος κ μια συγκεκριμενη ηλικια σε περιπτωσει που ψαρεψει κατι υποπτο αλλα εσυ,εγω κ ολλοι μας να μην το ξερουμε καν..οταν δωσεις αλλα στοιχεια κ που οντως ειναι προσωπικα δεδομενα τοτε θα σου πω πως εχεις δικιο κ οτι υπαρχει πραγματικος κινδυνος..sorry αλλα αυτη ειναι η αποψη μου..!! μεχρι να βρεθει καποιος κ να διαψευση τα λεγομενα μου στο θεμα κυνδινου της ηλικιας..καταλαβαινω πως το εννοεις αλλα απο εκει κ επειτα ειναι επιλογη το καθενος αν δωσει προσωπικα δεδομενα κ γραφω παραπανω τι προσωπικα δεδομενα εννοω..CU

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2009, 10:12:14  Εμφάνιση Προφίλ
Πραγματικά δεν είμαι το κατάλληλο άτομο να παντήσει αυτά τα ερωτήματα αλλά επειδή είναι θέμα λογικής και, όσον αφορά το σάιτ, διαδικτυακής "δεοντολογίας" θα σου πώ.

quote:
κ συνεχιζω να αμφιβαλω με αυτα που λες για ενα κ μοναδικο λογο,οτι δεν εξηγεις περι του θεματος ηλικιας..αν το πεις η'οχι..δηλ.αν πεις εσυ την ηλικια σου τι μπορω εγω να σου κανω..?????

Να ξεκινήσεις επικοινωνία και εν συνεχεία να με βλάψεις με τους γνωστούς τρόπους (τα έχει πει η τηλεόραση άπειρες φορές). Το πιο μάλλον πιθανό φαινόμενο που θα μπορούσε να πλήξει το συγκεκριμένο σάιτ είναι ο προσηλυτισμός.


quote:
μηπως τελικα υπαρχουν καποιοι που κρυβονται για πολλους λογους πισω απο την ανωνυμια της ηλικιας ωστε αν ειπωθει κατι μην φανε κραξιμο..????

Τι να σου πω, ναι είναι πιθανό. Αλλά όχι μόνο αυτό, και το ανάποδο, δηλαδή κάποιος θα πει ότι είναι τόσο χρόνών για να δώσει κύρος στη γνώμη του(και πάλι κάποιες φορές για αποφυγή κραξίματος).

quote:
κ οπως λεει κ η charmed ισως να ειναι κ ψεμα οποτε τι κινδυνος υπαρχει..
Στη περίπτωση της charmed για όσους έχουν μάτια και βλέπουν δεν ήταν απαραίτητο καν να πει την ηλικία της και εκ τούτου εγώ ας πούμε θα μπορούσα να σου αποδείξω με 20 τρόπους αν λέει αλήθεια ή ψέματα. Το θέμα είναι και αν κάποιος υποκρίνεται οτι είναι μικρότερης ηλικίας το κάνει πιθανώς επειδή είναι και.. μικρής νοητικής εμβέλειας, οπότε και πάλι αυτό τον τοποθετεί στη λίστα άτομων "υψηλού κινδύνου" (ατόμων δηλαδή που είναι εύκολο να γίνουν θύματα εκμετάλλευσης). Παρεμπιπτόντως συμφωνώ οτι η Charmed "ακούγεται" μεγαλύτερη απ ό,τι λέει .

quote:
μπορει να υπαρχει καποιος που ειναι αστυνομικος να το παιζει μικρος κ μια συγκεκριμενη ηλικια σε περιπτωσει που ψαρεψει κατι υποπτο αλλα εσυ,εγω κ ολλοι μας να μην το ξερουμε καν..

Ναι αυτό θα μπορούσε να είναι πιθανό αλλά σε αυτή τη περίπτωση ο αστυνομικός θα έπρεπε να ανήκει στην διώξει ηλεκτρονικού εγκλήματος(σε ομάδα δηλαδή της αστυνομίας που ασχολείται με το διαδίκτυο) και δεν ξέρω αν η ΕΑ είναι τόσο εξελιγμένη. Προσωπικά έχω "ινφιλτράρει" διάφορες πληροφορίες μέσω διαδικτύου αλλά όχι για λόγους εθνικής ασφάλειας αν και θα μ'αρεσε η δουλειά του καταδρομέα.

quote:
οταν δωσεις αλλα στοιχεια κ που οντως ειναι προσωπικα δεδομενα τοτε θα σου πω πως εχεις δικιο κ οτι υπαρχει πραγματικος κινδυνος..sorry αλλα αυτη ειναι η αποψη μου..!! μεχρι να βρεθει καποιος κ να διαψευση τα λεγομενα μου στο θεμα κυνδινου της ηλικιας..καταλαβαινω πως το εννοεις αλλα απο εκει κ επειτα ειναι επιλογη το καθενος αν δωσει προσωπικα δεδομενα κ γραφω παραπανω τι προσωπικα δεδομενα εννοω...

Πρώτα απ όλα εγώ απλά τα λέω αυτά για να διευκολύνω τη δουλειά των συντονιστών..! Καταλαβαίνω οτι δεν είναι σπουδαίο πράγμα να δώσεις την ηλικία σου(αλλά πού ξέρεις κιόλας), σε παραπέμπω εν τούτοις στο φόρουμ Η ΨΥΧΗ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=6&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10214
όπου το φίλτατος john133 αναφέρει την ηλικία του και αυτή διαγράφεται. Δεν είναι δηλαδή δικό μου καπρίτσιο το θέμα της ηλικίας, αλλά ούτε και των συντονιστών όπως προείπα γιατί πρόκειται περι διαδικτυακής δεοντολογίας. Κατα τ'άλλα, προσωπικά πολλές φορές έχω έρθει σε επικοινωνία με άτομα απο το φόρουμ αλλά θα προχωρούσα σε συνάντηση εφ'όσον θέλω είτε να αναπτύξω φιλία πιο στενή είτε εφ'όσον είναι για άλλους λόγους απαραίτητο. Συνήθως όμως μπορώ να έχω όσες πληροφορίες χρειάζομαι εξ αποστάσεως. Πάντως πριν κάποιο καιρό ήρθε σε επικοινωνία μαζί μου κάποιος 16χρονος που με κάποιο τρόπο βρήκε το ιμέιλ μου μέσα απ το φόρουμ ίσως απο κάποια παλιά μου επαφή. Ποτέ δε ξέρεις! Αυτά.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2009, 14:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητή CHARMED3, όπως μπορείς να δεις έγινε μια επέμβαση στα μηνύματα που απέστειλες στις 14/12/2009, 14:52:51 και στις 16/12/2009, 22:12:15.

Ο λόγος είναι ότι δημοσίευσες κάποια προσωπικά σου δεδομένα τα οποία δεν είχαν κάποιο λόγο να παρατεθούν και τα οποία φυσικά δεν προσδίδουν κάτι στην συμμτοχή του καθένα μας σε μια συζήτηση.
Θα σου αποσταλλεί σχετικό e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση του προφίλ σου ώστε να σου εξηγηθούν εκτενέστερα οι λόγοι αυτων των δύο επεμβάσεων.






In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2009, 19:27:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
quote:

Πραγματικά δεν είμαι το κατάλληλο άτομο να παντήσει αυτά τα ερωτήματα αλλά επειδή είναι θέμα λογικής και, όσον αφορά το σάιτ, διαδικτυακής "δεοντολογίας" θα σου πώ.

quote:
κ συνεχιζω να αμφιβαλω με αυτα που λες για ενα κ μοναδικο λογο,οτι δεν εξηγεις περι του θεματος ηλικιας..αν το πεις η'οχι..δηλ.αν πεις εσυ την ηλικια σου τι μπορω εγω να σου κανω..?????

Να ξεκινήσεις επικοινωνία και εν συνεχεία να με βλάψεις με τους γνωστούς τρόπους (τα έχει πει η τηλεόραση άπειρες φορές). Το πιο μάλλον πιθανό φαινόμενο που θα μπορούσε να πλήξει το συγκεκριμένο σάιτ είναι ο προσηλυτισμός.


quote:
μηπως τελικα υπαρχουν καποιοι που κρυβονται για πολλους λογους πισω απο την ανωνυμια της ηλικιας ωστε αν ειπωθει κατι μην φανε κραξιμο..????

Τι να σου πω, ναι είναι πιθανό. Αλλά όχι μόνο αυτό, και το ανάποδο, δηλαδή κάποιος θα πει ότι είναι τόσο χρόνών για να δώσει κύρος στη γνώμη του(και πάλι κάποιες φορές για αποφυγή κραξίματος).

quote:
κ οπως λεει κ η charmed ισως να ειναι κ ψεμα οποτε τι κινδυνος υπαρχει..
Στη περίπτωση της charmed για όσους έχουν μάτια και βλέπουν δεν ήταν απαραίτητο καν να πει την ηλικία της και εκ τούτου εγώ ας πούμε θα μπορούσα να σου αποδείξω με 20 τρόπους αν λέει αλήθεια ή ψέματα. Το θέμα είναι και αν κάποιος υποκρίνεται οτι είναι μικρότερης ηλικίας το κάνει πιθανώς επειδή είναι και.. μικρής νοητικής εμβέλειας, οπότε και πάλι αυτό τον τοποθετεί στη λίστα άτομων "υψηλού κινδύνου" (ατόμων δηλαδή που είναι εύκολο να γίνουν θύματα εκμετάλλευσης). Παρεμπιπτόντως συμφωνώ οτι η Charmed "ακούγεται" μεγαλύτερη απ ό,τι λέει .

quote:
μπορει να υπαρχει καποιος που ειναι αστυνομικος να το παιζει μικρος κ μια συγκεκριμενη ηλικια σε περιπτωσει που ψαρεψει κατι υποπτο αλλα εσυ,εγω κ ολλοι μας να μην το ξερουμε καν..

Ναι αυτό θα μπορούσε να είναι πιθανό αλλά σε αυτή τη περίπτωση ο αστυνομικός θα έπρεπε να ανήκει στην διώξει ηλεκτρονικού εγκλήματος(σε ομάδα δηλαδή της αστυνομίας που ασχολείται με το διαδίκτυο) και δεν ξέρω αν η ΕΑ είναι τόσο εξελιγμένη. Προσωπικά έχω "ινφιλτράρει" διάφορες πληροφορίες μέσω διαδικτύου αλλά όχι για λόγους εθνικής ασφάλειας αν και θα μ'αρεσε η δουλειά του καταδρομέα.

quote:
οταν δωσεις αλλα στοιχεια κ που οντως ειναι προσωπικα δεδομενα τοτε θα σου πω πως εχεις δικιο κ οτι υπαρχει πραγματικος κινδυνος..sorry αλλα αυτη ειναι η αποψη μου..!! μεχρι να βρεθει καποιος κ να διαψευση τα λεγομενα μου στο θεμα κυνδινου της ηλικιας..καταλαβαινω πως το εννοεις αλλα απο εκει κ επειτα ειναι επιλογη το καθενος αν δωσει προσωπικα δεδομενα κ γραφω παραπανω τι προσωπικα δεδομενα εννοω...

Πρώτα απ όλα εγώ απλά τα λέω αυτά για να διευκολύνω τη δουλειά των συντονιστών..! Καταλαβαίνω οτι δεν είναι σπουδαίο πράγμα να δώσεις την ηλικία σου(αλλά πού ξέρεις κιόλας), σε παραπέμπω εν τούτοις στο φόρουμ Η ΨΥΧΗ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=6&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10214
όπου το φίλτατος john133 αναφέρει την ηλικία του και αυτή διαγράφεται. Δεν είναι δηλαδή δικό μου καπρίτσιο το θέμα της ηλικίας, αλλά ούτε και των συντονιστών όπως προείπα γιατί πρόκειται περι διαδικτυακής δεοντολογίας. Κατα τ'άλλα, προσωπικά πολλές φορές έχω έρθει σε επικοινωνία με άτομα απο το φόρουμ αλλά θα προχωρούσα σε συνάντηση εφ'όσον θέλω είτε να αναπτύξω φιλία πιο στενή είτε εφ'όσον είναι για άλλους λόγους απαραίτητο. Συνήθως όμως μπορώ να έχω όσες πληροφορίες χρειάζομαι εξ αποστάσεως. Πάντως πριν κάποιο καιρό ήρθε σε επικοινωνία μαζί μου κάποιος 16χρονος που με κάποιο τρόπο βρήκε το ιμέιλ μου μέσα απ το φόρουμ ίσως απο κάποια παλιά μου επαφή. Ποτέ δε ξέρεις! Αυτά.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα


ενταξει με καλυψες κ δεν λεω πως δεν εχεις δικιο κ εχω γνωση περι τετοιων θεματων αλλα κ το πως μπορει να την παρασυρη καποιος με πολλους τροπους..κ οντως κ το ιδιο το φορουμ μπορει να αποκλειση κουβεντες που παραπεμπουν σε προσωπικα δεδομενα κ απ'οτι διαβασα εχει δωσει κ αλλα προσωπικα της στοιχεια..κ καλα κανεις που παιρνεις την πρωτοβουλια να συμβουλεψεις κ να προστατεψεις καποιους κ χαιρομαι γι'αυτο..καλα κ τι δουλεια ειχε ο 16χρονος να επικοινωνησει μαζι σου..?? τι να πω πια..ξεπερνιουνται κατα πολυ τα ορια σε τετοιες περιπτωσεις..μπραβο βρε dr.συμφωνω μαζι σου το να πεις την ηλικια σου ισως να διατρεχει καποιος κυνδινος κ ας μην φαινετε κ τοσο σημαντικο..deal..

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2009, 20:45:23  Εμφάνιση Προφίλ
Κοίτα δεν είναι και θέμα να ταρασσόμαστε κιόλας, έγώ μόνο φίλους έχω κάνει απ' τα φόρουμς και γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Και στη περίπτωση του παιδιού που κάπως(άγνωστο το πώς) βρήκε το ιμέιλ μου απλά γίναμε φίλοι διαδικτυακοί και χαίρομαι που υπάρχουν άτομα που παίρνουν τετοιες πρωτοβουλίες προκειμένου να "ινφιλτράρουν" τον κόσμο της "γνώσης" (γιατί και εγώ το ίδιο θα έκανα) αλλά απο κει και πέρα πρέπει ο ίδιος να κρατάς τις αποστάσεις σου γιατί ως γνωστόν η πρόληψη είναι η καλύτερη γιατρειά.. ιδιαίτερα για αυτά που δεν περιμένεις να σου συμβούν.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2009, 21:42:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3

ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!
ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ Η ΑΤΙΜΗ ΑΝΑΚΑΤΕΨΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ....

ΟΚ ΘΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ....
ΕΓΡΑΨΑ ΕΝΑΝ ΑΡΙΘΜΟ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ
Ο DYING .....ΧΕ!ΧΕ!

ΛΟΙΠΟΝ (ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΗΡΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΕΚΤΑΣΗ
ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΜΟΥ)
ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΑΝΑΚΑΤΕΨΑ ΟΛΟΥΣ ....

ΚΟΙΤΑ ΦΙΛΕ DR...
Η ΦΡΑΣΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ CHARMED ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ
ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΠΩΣ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΧΑΖΗ ...
ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΛΙΚΑ ....
ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΔΙΑΝΟΗΤΙΚΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΑΝΗ
ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ

ΟΠΟΤΕ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΚΑΝΕΣ ΠΛΑΚΙΤΣΑ ...
ΟΚ???

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ... hanter ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΥΚΛΑΑΑ
ΕΧΩ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΣΧΕΤΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ....
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ
ΘΑ ΜΕ ΠΟΥΝ ΜΥΘΟΜΑΝΗ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΛΛΟΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ...

ΕΛΑ ΑΣΤΙΕΥΟΜΑΙ

ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΣΑΡΙΑ
ΔΕΝ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ ΤΠΤ
ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

RULES ARE MADE TO BE BROKEN
C H A R M E DΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2009, 02:43:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
quote:

ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!
ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ Η ΑΤΙΜΗ ΑΝΑΚΑΤΕΨΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ....

ΟΚ ΘΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ....
ΕΓΡΑΨΑ ΕΝΑΝ ΑΡΙΘΜΟ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ
Ο DYING .....ΧΕ!ΧΕ!

ΛΟΙΠΟΝ (ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΗΡΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΕΚΤΑΣΗ
ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΜΟΥ)
ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΑΝΑΚΑΤΕΨΑ ΟΛΟΥΣ ....

ΚΟΙΤΑ ΦΙΛΕ DR...
Η ΦΡΑΣΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ CHARMED ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ
ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΠΩΣ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΧΑΖΗ ...
ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΛΙΚΑ ....
ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΔΙΑΝΟΗΤΙΚΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΑΝΗ
ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ

ΟΠΟΤΕ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΚΑΝΕΣ ΠΛΑΚΙΤΣΑ ...
ΟΚ???

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ... hanter ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΥΚΛΑΑΑ
ΕΧΩ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΣΧΕΤΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ....
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ
ΘΑ ΜΕ ΠΟΥΝ ΜΥΘΟΜΑΝΗ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΛΛΟΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ...

ΕΛΑ ΑΣΤΙΕΥΟΜΑΙ

ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΣΑΡΙΑ
ΔΕΝ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ ΤΠΤ
ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

RULES ARE MADE TO BE BROKEN
C H A R M E D


charmed μου εμενα δεν με απασχολει τι ηλικια εχεις ουτε δημιουργησες καποιο ανακατεμα απλα με τον dr.εχουμε ξανα μιλησει κ αλλες φορες κ ηθελα να μου εξηγησει τον τροπο με τον οποιο εννοει για θεμα περι ηλικιας..αυτο κ μονο..να μην σε ενδιαφερει τι θα πουν οι αλλοι αλλα αυτα που πραγματικα εχεις ζησει εσυ..ο κοσμος ανθρωποι ειναι οτι θελουν λενε κ οτι τους συμφερει πιστευουν..εγω παντως δεν ειμαι ανθρωπος που θα κατσω να ασχολειθω για το αν λεει καποιος την αληθεια η' οχι αλλα θα σεβαστο αυτο που θα πει..κ εγω εγραψα καποια που εχουν συμβει σ'εμενα κ θα μπορουσε να πει ο καθενας οτιδηποτε αλλα δεν μ'απασχολει για πολλους λογους,1ον γιατι εγω τα εζησα κ οι δικοι μου ανθρωποι κ 2ον γιατι η ψυχη μου το ξερει πως τα βιωνω κ ζω μ'αυτα μεσα μου κ χωρις να ξερω τον λογο που εγιναν,κ τι σημαινουν αυτα..στην ζωη μου εχω μαθει να λεω τα πραγματα οπως εχουν κ με αληθινα στοιχεια γιατι δεν κερδιζεις απολυτος τπτ με το ψεμα το μονο που κανεις ειναι να κορο'ι'δευεις τον ιδιο σου τον εαυτο κ να ζεις στο ψεμα γιατι κανοντας το αυτο την ψυχη σου καταπονεις κ κανεναν αλλον..α! ο dr.δεν πιστευω να το ειπε ετσι,ρωτατον κ θα σου εξηγησει πως το εννοουσε..γιατι απο κουβεντες μας εχω δει οτι δεν ειναι ατομο που θα εκανε κατι τετοιο απλα απο την περιπτωσει σου εδωσε κ ενα παραδειγμα που καποιοι το κανουν για αλλους λογους..αυτα..θα τα πουμε αυριο..καληνυχτα φιλη μου charmed κ προσοχη στα κερακια στην τουρτα οταν τα σβησεις,ενταξει..????? χαχαχαχαχαχα.. πλακιτσα κανω σε περιπτωσει που παρεξηγηθω..CA..!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2009, 11:39:33  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλη CHARMED3

quote:
ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!
ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ Η ΑΤΙΜΗ ΑΝΑΚΑΤΕΨΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ....

ΟΚ ΘΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ....
ΕΓΡΑΨΑ ΕΝΑΝ ΑΡΙΘΜΟ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ
Ο DYING .....ΧΕ!ΧΕ!

ΛΟΙΠΟΝ (ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΗΡΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΕΚΤΑΣΗ
ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΜΟΥ)
ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΑΝΑΚΑΤΕΨΑ ΟΛΟΥΣ ...


Τέτοια θέματα, τεχνικά, έχουν συχνά λάβει έκταση και μάλιστα ένα μέλος είχε διαπομπευτεί απ' το σάιτ επειδή αρνούταν να γράψει με ελληνικά αντί γκρίκλις (μετά απο μεγάλη μάλιστα συζήτηση με μένα και τον συντονιστή). Είναι αλήθεια ότι συχνά παρατηρήσεις οποιαδήποτε είδους λαμβάνονται προσωπικά απο κάποιους και δημιουργούν ακόμα και φασαρίες. Εδώ το θέμα λύθηκε δημοκρατικά.

quote:
ΚΟΙΤΑ ΦΙΛΕ DR...
Η ΦΡΑΣΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ CHARMED ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ
ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΠΩΣ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΧΑΖΗ ...
Έχεις και δίκαι και άδικο που θίχτηκες θα σου εξηγήσω γιατί. Απ ό,τι έχω κατλάβει λες οτι σε αποκαλώ χαζή επειδή παρακάτω έκανα αυτή τη παρατήρηση:
quote:
Το θέμα είναι και αν κάποιος υποκρίνεται οτι είναι μικρότερης ηλικίας το κάνει πιθανώς επειδή είναι και.. μικρής νοητικής εμβέλειας,

Πρόσεξε όμως τι λέω εδώ, λέω οτι ΑΝ κάποιος είναι πχ 30 χρονών και πει οτι είναι 15, ΜΠΟΡΕΙ να σημαίνει οτι είναι κ λίγο χαζός(εν ολίγοις).
Προϋπόθεση δηλαδή για να θεωρηθεί αυτό το άτομο χαζό είναι να είναι μεγαλύτερος σε ηλικία(αρκετά μεγαλύτερος).
Αν ένα 15χρονο γράφει όπως ένα 15χρονο(αυτό δεν έχει να κάνει μαζί σου) δεν σημαίνει οτι έχει προβλημα, είναι απόλυτα φυσιολογικό. ΌΤΑΝ όμως ένας 30χρονο γράφει όπως ένα 15χρονο ΑΥΤΟΣ έχει πρόβλημα.

Τώρα, όπως είχα πει συμφωνώ για το ότι ακούγεσαι μεγαλύτερη απ όσο λες οτι είσαι.
Αυτό δεν σημαίνει οτι θεωρώ οτι δεν είσαι 15,-ωστε να υποθέσεις οτι θεωρώ οτι είσαι μεγαλύτερη άρα και μικρής "εμβέλειας" στο μυαλό- ούτε και το ότι είσαι σώνει και καλά 15. Δεν υποθέτω τίποτα απλά.

Εν συνεχεία είπα αυτό, και εδώ βρίκσεται το λάθος μου που δημιουργησε την παρεξήγηση: "Στη περίπτωση της charmed για όσους έχουν μάτια και βλέπουν δεν ήταν απαραίτητο καν να πει την ηλικία της και εκ τούτου εγώ ας πούμε θα μπορούσα να σου αποδείξω με 20 τρόπους αν λέει αλήθεια ή ψέματα." Ουσιαστικά δεν σε προσβάλλω βέβαια, αλλά είναι μια διαπίστωση που βγήκε απο λάθος άτομο. Βλέπεις εγώ παρακολουθώ όσο προλαβαίνω τα φόρουμς και συνεχώς βλέπω καινούρια ονόματα(ειδικά στο "ΠΑΡΑΞΕΝΟ") με αποτέλεσμα συχνά να τα μπερδεύω μεταξύ τους(τα παλιά μέλη δεν τα μπερδεύω ποτέ). Εσενα σε μπέρδεψα με ένα άλλο άτομο(δεν είχα κ χρόνο να κοιτάξω τα μηνύματα άλλων σελίδων για να δω αν είσαι το άτομο που θυμόμουν) και το είπα αυτό. Όχι οτι δεν υπάρχουν και στα δικά σου μηνύματα κάποια ενδεικτικά στοιχεία αλλά όχι στον βαθμό που θα έλεγα κάτι τέτοιο.


"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2009, 19:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
KOITA DR... ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ
ΤΑ ΕΠΕΙΧΗΡΗΜΑΤΑ ΣΟΥ
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙ...

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ...
ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΒΓΑΖΩ 19,7
ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ
(ΛΕΣ ΓΙΑΥΤΟ ΝΑ ΜΕ ΜΙΣΟΥΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?)
ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΩ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΤΟΜΑ ΤΗΣ
ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΣΤΟ ΛΕΞΛΟΓΙΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΥΡΟΣ...
Α ΕΧΩ ΚΑΙ 3 ΕΠΑΙΝΟΥΣ
ΑΡΑ ΣΟΥ ΕΛΥΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ??

hanter τον αλλο μηνα τα κλεινω ...
ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΣ ΔΩΡΑΚΙ??
ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟ ΜΕΓΑΛΤΕΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ..
ΓΙΑΤΙ ΣΑΓΑΠΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΡΤΥΡΙΑ ΜΟΥ...
ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ
ΚΙ ΑΣ ΜΟΥ ΦΩΝΑΞΕΙ Ο DR...

RESPECT
OH... YES I AM A CHARMED ONE

A! ΜΑΓΚΕΣ ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΘΑΚΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
ΦΥΣΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ..

CHARMED

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2009, 21:31:18  Εμφάνιση Προφίλ
lol.. φίλη CHARMED3 μην παίρνεις τα πάντα προσωπικά. Άκουσες το παράδειγμα πριν, μην θίγεσαι και συ με τις παρατηρήσεις των αλλων. Ως προς το μήνυμα που έγραψα θα σου πώ ότι εγώ απαντάω με ένα συγκεκριμένο μοτίβο σε τέτοια ζητήματα δίνοντας παραδείγματα και λεπτομέρειες με σκοπό να καλύψω το θέμα απο κάθε πλευρά και όψη ακόμα και για τον πιο απαιτητικό συνφορουμίστα. Είναι κάτι που πάντα το κάνω. Δεν σε αντιμετωπίζω καν ως πρόσωπο γιατι μειώνει την αντικειμενικότητα και την σαφήνεια του γραπτού. Βλέπω αυτά που γράφεις, παίρνω αποσπάσματα που έχουν νοηματική συνοχή, και απαντάω σαν να ήταν ερώτηση πανελληνίων. Δεν με απασχολεί καθόλου η CHARMED3 ως κάποιο συγκεκριμένο άτομο αλλά ως ένα άτομο γενικά για αυτό και μπορώ να απευθυνόμαι σε αυτή όπως θέλω, για αυτό και δεν γίνεται να με θίξει με ό,τι και να πει. Οι άνθρωποι για μένα είμαι μηχανές που αλέθουν εμπειρίες και δημιουργούν μοτίβα αντιδράσεων βάσει αυτών, τίποτα περισσότερο. Τουλαχιστον αυτό αρκει για τώρα.
quote:
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ...
ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΒΓΑΖΩ 19,7
ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ
(ΛΕΣ ΓΙΑΥΤΟ ΝΑ ΜΕ ΜΙΣΟΥΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?)
ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΩ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΤΟΜΑ ΤΗΣ
ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΣΤΟ ΛΕΞΛΟΓΙΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΥΡΟΣ...
Α ΕΧΩ ΚΑΙ 3 ΕΠΑΙΝΟΥΣ
ΑΡΑ ΣΟΥ ΕΛΥΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ??

Ποια απορία? Κοίτα έχω γνωρίσει πολλούς απουσιολόγους και απο αυτούς οι 8 στους 10 είναι κυριολεκτικά φυτά που βρίσκονται 24/7 σπίτι, δεν έχουν αυτοπεποιθηση, και θεωρούν οτι θα ζήσουν τη ζωή τους βλέποντας τους άλλους να ζούνε.
Το 2 στα 10 εν τούτοις είναι μάλλον εντυπωσιακό ως προς τις δυνατότητές και ικανότητές του και καταφέρνει να είναι μέσα σε όλα.
Πάντως να σου πώ ότι, αν σου κόβει γενικά, μέχρι να πας 2α λυκείου δεν υπάρχει λόγος να ζoρίζεσαι ως προς το βαθμό απλά να μην αφήνεις κενά στα μαθήματα που σκοπεύεις να δώσεις πανελληνίες(ούτε και αυτά χρειάζεται να τα ξέρεις τέλεια). Αφου σ'αρέσουν τα θετικά μαθήματα όλα τα υπόλοιπα τα χεις γραμμένα where the sun don't shine. Αυτό στο λέω γιατί αν εγώ ήμουν στην ηλικία σου θα προτιμούσα να βγαίνω έξω απ το να διαβάζω αρχαία, λογοτεχνία, θρησκευτικά. Αν αντίστοιχα σκοπεύεις να πας θεωρητική τότε προτείνω να πιάσεις τη γραμματική και να μάθεις κάθε φαινόμενο, κάθε ανώμαλο ρήμα απέξω κλπ. Ό,τι κατευθυνση και να πας πάντως η λογοτεχνία, η ιστορία και τα μαθήματα που δεν θα έχει η τρίτη λυκείου είναι για τα μπάζα. Δεν θα σου χρειαστούν πουθενά δηλαδή να μάθεις κατεβατά. Τώρα αν είσαι βαθμοθήρας κάνε ό,τι νομίζεις δικός σου είναι ο χρόνος, το σημαντικό είναι να μάθεις να εργάζεσαι γιατί στη 3η λυκείου θα λιώσεις. Εγώ πάντως μόνο τρίτη λυκείου διάβασα σε κάθε άλλη τάξη ήμουν μέτριος προς το κακός(παρόλο που έκανα παρέα με απουσιολόγους και ένιωθα κάπως παράξενα ανάμεσα τους.. Ήμουν κ ο μοναδικος θεωρητικός).
quote:
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΡΤΥΡΙΑ ΜΟΥ...
ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ
ΚΙ ΑΣ ΜΟΥ ΦΩΝΑΞΕΙ Ο DR...
Έχω ακούσει και έχω δει ο ίδιος τόσα παράξενα που αμφιβάλλω οτι θα με εντυπωσιάσεις αλλά μπορείς να προσπαθήσεις.. Θα σου κάνω κ γω δωράκι αν τα καταφέρεις

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 23/12/2009 21:49:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2009, 02:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
quote:

KOITA DR... ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ
ΤΑ ΕΠΕΙΧΗΡΗΜΑΤΑ ΣΟΥ
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙ...

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ...
ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΒΓΑΖΩ 19,7
ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ
(ΛΕΣ ΓΙΑΥΤΟ ΝΑ ΜΕ ΜΙΣΟΥΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?)
ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΩ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΤΟΜΑ ΤΗΣ
ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΣΤΟ ΛΕΞΛΟΓΙΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΥΡΟΣ...
Α ΕΧΩ ΚΑΙ 3 ΕΠΑΙΝΟΥΣ
ΑΡΑ ΣΟΥ ΕΛΥΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ??

hanter τον αλλο μηνα τα κλεινω ...
ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΣ ΔΩΡΑΚΙ??
ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟ ΜΕΓΑΛΤΕΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ..
ΓΙΑΤΙ ΣΑΓΑΠΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΡΤΥΡΙΑ ΜΟΥ...
ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ
ΚΙ ΑΣ ΜΟΥ ΦΩΝΑΞΕΙ Ο DR...

RESPECT
OH... YES I AM A CHARMED ONE

A! ΜΑΓΚΕΣ ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΘΑΚΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
ΦΥΣΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ..

CHARMED



ΑΧ ΒΡΕ CHARMED ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Κ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,Κ ΠΙΣΤΕΨΕΜΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΕΩΣ..ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΜΑΘΗΤΡΙΑ Κ ΠΟΥ ΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΟΥ ΑΝΤΑΜΟΙΒΩΝΤΑΙ..Κ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠ'ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑΣ ΜΕ ΛΟΓΙΚΗ Κ ΣΥΝΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ Κ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ..ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ Κ ΤΑ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΥΠΕΡΟΧΑ Κ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ Σ'ΑΓΑΠΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ..ΤΟ ΔΩΡΟ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ Κ ΕΣΥ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙΟΥ ΤΗΣ ΤΟΥΡΤΑΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΦΑΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ..ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ..??? ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΑΣ Κ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ Κ ΒΛΑΚΕΙ..ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Ο DR.ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΕΙ..??? ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΘΕΣΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕ Κ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΣΤΡΑΒΑ..Α! Κ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΠΛΗΞΗΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ Κ ΤΟ ΔΩΡΟ Κ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ..ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....!!!!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2009, 09:53:51  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατί να δίνουν έπαινους και να μην δίνουν επιταγές όμως

Άντε χρόνια πολλά σε όλους!
-και ειδικά στις φίλες
hanter και CHARMED3

Φίλη hanter το πρόβλημα είναι ότι όσο τέλειο και να προσπαθείς να γράψεις ένα μηνυμα ποτέ δεν θα είναι πραγματικά τέλειο και αυτό γιατί ακόμα και αν έχει σωστή επιχειρηματολογία και δεν είναι προσβλητικό με κανένα τρόπο μπορεί μέσα απο λέξεις και φράσεις να ερεθίσει το εγώ του άλλου και όταν μιλάς σαν εμένα που λέω αυτό που σκεφτομαι στη ψύχρα και ο άλλος ας το πάρει όπως θέλει θα έχεις προβλήματα. Απο όσα βλέπω στα φόρουμς είναι δύσκολο για το κόσμο να καταλάβει οτι κάποιος λειτουργεί τελείως απρόσωπα με τη λογική ότι όλοι οι άνθρωποι είναι οργανισμοί με την ίδια βιολογική βάση και όπως ακριβώς τα ζώα έχουν συγκεκεριμένες αντιδράσεις και βιολογικούς μηχανισμούς στους οποίους βασίζονται αυτές. Ελπίζω να το κατάλαβει περισσότερος κόσμος αυτό για να αρχίσουμε να είμαστε πιο συγχωρητικοί με τα ρομποτάκια γύρω μας

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 24/12/2009 09:56:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2009, 13:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
quote:

Γιατί να δίνουν έπαινους και να μην δίνουν επιταγές όμως

Άντε χρόνια πολλά σε όλους!
-και ειδικά στις φίλες
hanter και CHARMED3

Φίλη hanter το πρόβλημα είναι ότι όσο τέλειο και να προσπαθείς να γράψεις ένα μηνυμα ποτέ δεν θα είναι πραγματικά τέλειο και αυτό γιατί ακόμα και αν έχει σωστή επιχειρηματολογία και δεν είναι προσβλητικό με κανένα τρόπο μπορεί μέσα απο λέξεις και φράσεις να ερεθίσει το εγώ του άλλου και όταν μιλάς σαν εμένα που λέω αυτό που σκεφτομαι στη ψύχρα και ο άλλος ας το πάρει όπως θέλει θα έχεις προβλήματα. Απο όσα βλέπω στα φόρουμς είναι δύσκολο για το κόσμο να καταλάβει οτι κάποιος λειτουργεί τελείως απρόσωπα με τη λογική ότι όλοι οι άνθρωποι είναι οργανισμοί με την ίδια βιολογική βάση και όπως ακριβώς τα ζώα έχουν συγκεκεριμένες αντιδράσεις και βιολογικούς μηχανισμούς στους οποίους βασίζονται αυτές. Ελπίζω να το κατάλαβει περισσότερος κόσμος αυτό για να αρχίσουμε να είμαστε πιο συγχωρητικοί με τα ρομποτάκια γύρω μας

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 24/12/2009 09:56:21


ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ΧΩΡΙΣ ΣΑΛΤΣΕΣ Κ ΑΛΛΕΣ ΒΛΑΚΕΙ..ΤΟ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ Κ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ "ΖΩΑ" Κ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΞΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ..Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΝΑΕΙ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΝΑΕΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ..ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ Κ ΟΣΟ Κ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ ΑΝ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ΟΠΟΤΕ ΟΣΟ Κ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΑΡΝΗΘΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΝ Κ ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΝΑ ΠΡΑΞΟΥΝ ΑΛΛΙΩΣ..Κ ΓΙΑΤΙ ΝΤΕ Κ ΚΑΛΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΨΕΥΤΙΚΟΙ..???? ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΟΥΝ ΑΥΤΟΙ..???? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ..ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΣ ΓΙΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΣΑΝ ΕΜΑΣ..ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ ΑΛΛΙΩΣ..ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΑΠΟ ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ Κ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΕΤΣΙ Κ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΩ..ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ..?? ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ DR.K CHARMED Κ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ Κ ΕΜΕΙΣ Κ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ Κ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΥΑΛΟ(ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Κ ΟΧΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ)..!! ΤΡΙΓΩΝΑ ΚΑΛΑΝΤΑ ΜΕΣ ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΙ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΧΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ'Ι'...!!! ΟΝΤΩΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΕΠΑΙΝΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΔΙΝΑΝ ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΝΑ ΒΓΑΖΑΜΕ Κ ΤΠΤ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΑΣ.. ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ ΟΙ ΣΚΡΟΥΤΖ..ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2009, 14:19:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΝΑΕΙ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΝΑΕΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ..ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ Κ ΟΣΟ Κ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ ΑΝ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ΟΠΟΤΕ ΟΣΟ Κ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΑΡΝΗΘΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΝ Κ ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΝΑ ΠΡΑΞΟΥΝ ΑΛΛΙΩΣ..Κ ΓΙΑΤΙ ΝΤΕ Κ ΚΑΛΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΨΕΥΤΙΚΟΙ..???? ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΟΥΝ ΑΥΤΟΙ..???? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ..ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΣ ΓΙΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΣΑΝ ΕΜΑΣ..ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ ΑΛΛΙΩΣ..ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΑΠΟ ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ Κ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΕΤΣΙ Κ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΩ..ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ..??

Ακριβώς....
quote:
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ΧΩΡΙΣ ΣΑΛΤΣΕΣ Κ ΑΛΛΕΣ ΒΛΑΚΕΙ..ΤΟ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ Κ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ "ΖΩΑ" Κ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΞΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ..
Το πρόβλημα είναι ότι όταν γινόμαστε ένα σύνολο αντιδράσεων ΤΟΤΕ είμαστε ζώα. Τα ζώα σε συγκεκεριμένα ερεθίσματα αντιδρούν με συγκεκεριμένο τροπο. Όσο πιο σύνθετος είναι ένας οργανισμός τόσο πιο σύνθετες είναι οι αντιδράσεις του, αλλά πιο σύνθετες αντιδράσεις δεν παύουν να είναι αντιδράσεις. Ο άνθρωπος υποτίθεται ότι δεν είναι ένα σύνολο αντιδράσεων, δηλαδή να τον χτυπάνε απ το ένα μάγουλο και αντιδραστικα να το ανταποδίδει με πιο δυνατό χτύπημα. Όταν ο άνθρωπος αντιδρά με βάση κάποια μοτίβα τότε δεν μπορεί να είναι ελεύθερος. Απο μικρή ηλικία μας δημιουργούνται πολλά μοτίβα γιατί αυτό είναι προγραμματισμένος να κάνει ο ζωώδης ακόμα εγκεφαλός μας. Αν κάποιο παιδί μεγαλώσει με βίαιο πατέρα πχ όταν κάνει και αυτός παιδιά θα αντιδρά με τον ίδιο τρόπο. Έτσι δουλεύουν τα μοτίβα που δημιουργούνται μέσα μας. Εν τούτοις δεν είναι απαραίτητο η ζωή μας να εξαρτάται απο μια σειρά μοτίβων-αντιδράσεων. Όταν ο άνθρωπος συνειδητοποιήσει ότι συνεχώς σε κάποια δράση έχει κάποια συγκεκεριμένη αντίδραση(αυτό ονομάζεται αυτοπαρατήρηση)
τότε πρέπει να κάνει ενδοσκόπηση ώστε να κατανοήσει τα βαθύτερα αίτια -και όχι τις αφορμές που εύκολα προβάλλει το εγώ μας- που αντιδρά με τον συγκεκεριμένο τρόπο. Ο άνθρωπος που κάνει αυτή τη συνειδητοποίηση νιώθει σαν αυτόν που για καιρό έτρεχε να ξεφύγει απο τη σκιά του και ξαφνικά γύρνάει και την κοιταει και διαπιστώνει την ψευδαίσθηση στην οποία ζούσε.
Κατα αυτό τον τρόπο, με την αυτοπαρατήρηση κ την ενδοσκόπηση μπορούμε όλοι να γίνουμε πιο ελευθεροι απ όλα τα εσωτερικά δεσμά μας..

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2009, 17:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!
ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ .... hanter και DR...

DR.. ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ Η ΑΠΛΑ Η CHARMED

ΚΟΙΤΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΠΤ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΕ ΕΥΚΟΛΑ
ΑΠΛΑ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

ΚΟΙΤΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 98% ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ
ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΣΩΣΤΡΕΦΗΣ
Η ΕΧΕΙΣ ΧΑΜΗΛΗ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ Η ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
Η ΟΤΙ ΔΕΝ ΖΕΙΣ ....
ΑΥΤΟ ΑΓΑΜΗΜΕΝΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ ...
Η ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΓΕΝΝΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ..
ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΕΠΑΙΣΑΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΕ ΦΑΝΕ ....
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΕΓΩ ....ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΙ ...

ΚΑΙ ΣΥ ΘΕΤΙΚΗ Ε??

ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΕΠΑΙΝΟΥΣ
ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΦΙΛΟΜΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩΙΣΜΟ ...
ΟΤΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΚΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΞΩΓΗΝΟΥΣ ...
ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΘΟΛΟΓΙΚΗ
ΕΞΗΓΗΣΗ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΠΤ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΟΚ?

ΤΕΛΟΣ ΤΗΝ hanter ΜΟΥ ΤΙ ΦΩΤΟ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ??

ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΠΡΟΟΙΠΟΘΕΤΕΙ
ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΜΟΡΦΩΣΗ ΑΡΑ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΣ ΚΑΛΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΥΣΧΥΕΙ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ..
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΟΥ
ΧΕ!!ΧΕ!ΧΕ!
ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΧΑΙΡΕΣ ΓΙΑΤΙ
ΟΙ ΑΛΛΟ ΟΥΤΕ ΜΠΡΑΒΟ ΔΕΝ ΕΙΠΑΝ .... ΑΧ...

ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΟΥ....

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ KAI KΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ
CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2009, 18:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
SORY ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΓΛΥΚΙΑΣ hanter...
ΠΩ ΠΩ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ....

ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΣ ΛΙΓΟ ...
ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΜΕ ΤΗ ΣΚΙΑ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΕΣ ΣΠΙΤΙ...
ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΖΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ??
ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΤΗ ΣΚΙΑ ??

ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΑΡΑ
ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΚΙΑ
ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΤΕΣΠΑ.....
ΓΙΑΤΙ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑΤΕ ΠΟΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ ....
ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΕΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΤΕΣΠΑ ...??

ΠΑΝΤΩΣ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑΝ ....
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΕΝΤΕΤΕΣ ΚΑΤΙ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ...

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ DR...
DEN EXΩ BIΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ
ΚΡΙΜΑ ....

ΑΧ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΝΤΕΤΑ
ΑΧ ΤΙ ΕΛΕΓΑ ΟΜΩΣ???

MERRY CHRISTMAS
HO! HO!
CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2009, 18:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΡΥ...
ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΑ ....
ΕΧΩ ΕΝΑ ΟΧΙ ΞΟΡΚΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΟΙΗΜΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΙΩΧΝΕΙ

ΕΠΙΣΗΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΩΡΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ..
ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΗΝ ΕΞΟΡΙΣΕ
ΕΚΕΙΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ SHE WAS KILLING PEOPLE DURING THE NIGHT
ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ
Ο ΘΕΟΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ...
ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΚΑΝΕΙ..
ΔEN ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΠΙΤΕΘΕΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ
ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ

ΑΝ ΘΕΣ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ??

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ...
CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2009, 18:35:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
quote:
SHE WAS KILLING PEOPLE DURING THE NIGHT

Αυτό ειπώθηκε μάλλον για να φοβούνται οι άνθρωποι περισσότερο μόλις την αντιληφθούν στον ύπνο τους. Κατα τα άλλα, δεν έχει πεθάνει κανένας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2009, 18:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΣ ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ...
ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ...

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΣ?

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2009, 00:49:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΚΟΙΤΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 98% ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ
ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΣΩΣΤΡΕΦΗΣ
Η ΕΧΕΙΣ ΧΑΜΗΛΗ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ Η ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
Η ΟΤΙ ΔΕΝ ΖΕΙΣ ....
ΑΥΤΟ ΑΓΑΜΗΜΕΝΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ ...
Η ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΓΕΝΝΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ..
ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΕΠΑΙΣΑΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΕ ΦΑΝΕ ....
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΕΓΩ ....ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΙ ...

Προφανώς δεν πήγαινες στο δικό μου σχολείο

Κοίτα θα σου πω στο γυμνάσιο συμβαίνουν καμιά φορά αυτά και στο γυμνάσιο είναι και αρκετά εύκολο να πάρεις μεγάλους βαθμούς(εννοώ γύρω στο 18) χωρίς να είσαι κατ ουσίαν καλός μαθητής.
Και αυτό που λες επαληθεύει για μένα το βαθμοθηρικό πνεύμα των μαθητών πλέον(η βαθμοθηρία ανάγεται κ στον εγωισμό που ανέφερες).
Γιατί ένας μαθητής που πιστεύει στη γνώση για την γνώση δεν υπάρχει λόγος να τον ενδιαφέρει ποιός έχει το απουσιολόγιο εκτός και αν προσπαθεί να αποδείξει κάτι με αυτό(κύρος, πηγή αυτοπεποίθησης) Ή να πάρει μεγαλύτερο βαθμο. Και τα δύο πάντως ανάγονται στον εγωισμό.


Θα δεις πάντως ότι όσο ανεβαίνουν οι τάξεις τόσο θα μειώνεται το ποσοστό των πολύ καλών μαθητών και θα φανούν οι πραγματικά καλοί ίσως και με διαφορά.

Απλά μέχρι να πάτε και 2α κ τρίτη λυκείου φίλη CHARMED έχετε με ένα άλλο τρόπο το σχολείο στο μυαλό σας. Με το καιρό όμως θα το αντιμετωπίζετε όλο και πιο ψυχρα κ πρακτικά και θα δείτε τις αγκυλώσεις του συστήματος το οποίο εφαρμόζεται και γενικά θα πεθάνουν κάποιες εξιδανικεύσεις και ψευδαισθήσεις που έχετε για αυτό και για άλλα θέματα οικογενειακά κ προσωπικά εξίσου.. Παίζει ρόλο και η ωρίμανση δηλαδή που επέρχεται με την ηλικία και τις νέες εμπειρίες.

Επιπλέον λόγω της όλης αναταραχής που θα υπάρχει στο λύκειο εξ'αιτίας καταλήψεων, αποχών, σκασιαρχείων κλπ θα είναι μάλλον μαζοχιστής όποιος θέλει να γίνει απουσιολόγος και εκτός αυτού πολλές φορές θα θέλει να πει την άποψη του ή να κάνει κ λίγο φασαρία(που θα γίνεται αρκετή πίστεψέ με ειδικά στα μαθήματα γενικής) και δεν θα το κάνει για να μη χάσει το κύρος του. Συμβαίνει ΚΑΙ αυτό. Ή θα κάνουν όλοι σκασιαρχείο και εκείνος θα μένει στην ταξη για τον ίδιο λόγο.

Σκέψου ότι το κορίτσι που σου ανέφερα πιο πριν που ειναι ταλέντο αποδεδειγμένα(πανευρωπαΪκά βραβεία κλπ) και βγάζει κάτι 19,9 είχε φάει ποινολόγιο στη 1η λυκείου(έπειδη είπε την άποψή της για έναν καθηγητή στα μούτρα του ίδιου) και μια αποβολή αργότερα γιατί τσακώθηκε με ένα που/κι. Αλλά είχε αργίδια το κορίτσι, δεν ήταν καμιά φυτούκλα του περιθωρίου να της χαϊδεύουν το πηγούνι οι καθηγητές και να της τρέχουν τα σάλια. Ήταν άτομο Πνευματικό με π κεφαλαίο οχι πνευματοφανές δειλό.

quote:
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΡΥ...
ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΑ ....
ΕΧΩ ΕΝΑ ΟΧΙ ΞΟΡΚΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΟΙΗΜΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΙΩΧΝΕΙ

ΕΠΙΣΗΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΩΡΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ..
ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΗΝ ΕΞΟΡΙΣΕ
ΕΚΕΙΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ SHE WAS KILLING PEOPLE DURING THE NIGHT
ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ
Ο ΘΕΟΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ...
ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΚΑΝΕΙ..
ΔEN ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΠΙΤΕΘΕΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ
ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ

ΑΝ ΘΕΣ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ??



Φίλη CHARMED απο πού τα έχεις προμηθευτεί αυτά>?
quote:
ΚΑΙ ΣΥ ΘΕΤΙΚΗ Ε??

ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΕΠΑΙΝΟΥΣ
ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΦΙΛΟΜΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩΙΣΜΟ ...
ΟΤΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΚΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ



Εγώ θεωρητική!
Κοίτα αν έχεις φιλομάθεια διάβαζε βιβλία καλύτερα χαχα. Απλά ας πούμε, είναι άτοπο ένας μαθητής να γράφει 20 θρησκευτικά, και να μην έχει διαβάσει ποτέ το ευαγγέλιο. Αυτός είναι βαθμοθήρας. Η γνώση δεν υπάρχει μόνο στο σχολείο. Κάποιο ποσό γνωσης υπάρχει στο σχολείο.

Τώρα, πέρα απο πρακτικές γνώσεις που δίνει το σχολείο μέσω μαθηματικών και φυσικής(κυρίως στο γυμνάσιο αναφέρομαι γιατί στο λύκειο εξειδικεύονται πολύ αυτές και χάνουν πολύ σε χρησιμότητα) είναι όχι μεν άμεσα χρήσιμες αλλά κάνουν καλό στην ανάπτυξη λογικής σκέψης. Ως εδώ καλά.

Το να ξέρεις την ιστορία του έθνους σου επίσης είναι καλό(και ας διδάσκεται με τον άθλιο τρόπο που διδάσκεται στα σχολεία). Το να ξέρεις πέντε πράγματα για την λογοτεχνία και τη θρησκεία επίσης είναι καλό. Το να ασχολείσαι λοιπόν με όλα τα παραπάνω είναι όντως φιλομάθεια. Όμως, το να μαθαίνεις κατεβατά απέξω είναι μαζοχισμός όχι γνώση. Επίσης ποτέ δεν θα καταλάβω πως ικανοποιεί τον εγωισμό σας να περνάτε τον χρόνο σας πάνω απ ένα βιβλίο όλη μέρα για να πάρετε ένα χαρτί που στη τελική είναι και άχρηστο(εκτός αν είναι απολυτήριο λυκ). Σίγουρα ικανοποιεί τον εγωισμό των γονιών σας, παίρνετε τα μπράβο των καθηγητών, οι υπολοιποι μαθητές αντιγράφουν απ τα τετράδια σας, αλλά τι πρακτική αξία έχουν αυτά? Για μένα μόνο το ότι μαθαίνεται να δουλεύται αποτελεσματικά.

Εγώ στην ιστορία στο γυμνασίο είχα μια καταπληκτική καθηγήτρια η οποία έκανε το εξής. Πριν απο κάθε διαγώνισμα μας έδινε 10-20 ερωτήσεις και μας έλεγε διαβάστε της και απο αυτες θα βάλω. Επίσης, ποτέ δεν μας έβαζε να μάθουμε πόσα παράθυρα είχε η Αγ. Σοφιά, πόσο πλάτος είχαν οι τάφοι των Μυκηναίων κλπ γιατί αυτά μας ήταν ΑΧΡΗΣΤΑ. Παράλληλα είχε κόλλημα με τον Καποδίστρια και μας μιλούσε για το τι έκανε, γιατί το έκανε, πώς το έκανε κλπ, ακόμα, μας έλεγε για τη προσωπική του ζωή, το ήθος του και τα προβλήματά του. Έκανε μάθημα ΚΑΤ ΟΥΣΙΑΝ και δεν την ενδιαφέρε να μείνει στα επιφανειακα πράγματα του βιβλίου.
Αυτά για τώρα...

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 25/12/2009 00:59:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2009, 01:00:05  Εμφάνιση Προφίλ
Α τελικά θα μας πεις την εμπειρία σου φίλη CHARMED?
**Καταλαβες

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2009, 14:05:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
ΑΧ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ....

ΚΟΙΤΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΩ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ....

ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΜΩΣ......

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ
CHARMED


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2009, 18:04:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΜΙΛΑΣ ΣΤΟΝ ΠΛΘΝΤΙΚΟ?

ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΟΙ ΒΑΘΜΟΙ ΜΟΝΟ... ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΣΑΝ
ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ
ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΟΥΜΑΙ ΟΜΩΣ ....

ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...

Α! Τ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ
ΠΛΟΥΣΙΟ ΛΕΞΗΛΟΓΙΟ ΑΝΕΣΗ ΣΤΟ ΓΡΑΠΤΟ ΛΟΓΟ ...
ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ
ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...ΣΕ ΑΚΟΥΩ ΛΙΓΟ ΣΑΝ ΤΗΝ ΦΙΛΟΛΟΓΟ ΜΟΥ..

ΚΟΙΤΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ 24 ΩΡΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΕ ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΟΝΤΩΣ
ΑΧΡΗΣΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΣΚΥΨΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ
ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ......
ΑΠΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΕΝΑΣ ΝΟΡΜΑΛ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ... ΑΧ!

ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΗ
ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΝ ΠΩ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΣΤΟΙΘΙΖΕΙΣ
(DID I SPELL IT CΟRECTLY?)ΑΠΕΞΩ 1000ΑΔΕΣ ΣΕΛΔΕΣ

Ε...! ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ....
ΒΑΣΙΚΑ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΠΗΓΗ...
ΑΠΟ ΕΝΑ SITE ΗΤΑΝ.....

ΝΑΙ ΡΕ ΘΑ ΤΙΣ ΓΡΑΨΩ ΑΠΛΑ ΠΡΩΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ
Η hanter .... DONT WORRY ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ 2-3 ΗΜΕΡΩΝ

MERRY CHRISTMAS MY DEAR
CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2009, 20:22:07  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλη CHARMED αν άρχιζα να διορθώνω τα ελληνικά του καθενός στο φόρουμ μετά απο λγο καιρό θα έφτανε μία υπογεγραμμένη επιστολή-αίτηση στον Dying Incubus για την απομάκρυνσή μου απο τα φόρουμς

Επίσης μη νομίζεις ότι και εγώ είμαι τέλειος στην ορθογραφία και όλα τα σχετικά, στην πραγματικότητα ποτέ δεν έμαθα να γράφω ορθογραφημένα και είναι κάτι το οποίο συνεχώς βελτιώνω.
Άπειρες φορές πριν γράψω μια λέξη την κάνω πρώτα google για να είμαι σίγουρος οτι γράφεται έτσι.

Επιπλέον ιδαίτερα στο παρελθόν αλλά και τώρα κάνω τόσα λάθη είτε λόγω απροσεξίας είτε λόγω ασχετοσύνης που είμαι μάλλον ο τελευταίος αρμόδιος να διορθώσει τους άλλους.
Μη ξεχνάς ότι μιλάς σε έναν κατ ουσίαν κακό μαθητή του είδους που όλη μέρα λουφάρει, ασχολείται με τα κορίτσια και στο μάθημα κάθεται σταυροπόδι και ξαπλωτά, λέει την άποψη του για να πάρει κανά βαθμό, διαβάζει μόνο όταν πρόκειται να τον εξετάσουνε και αντιγράφει απ τον διπλανό του .
Παρ' όλα αυτά μπορώ να πω ότι έχω αρκετές γνώσεις γύρω απ τη γλώσσα μας και βέβαια πάντα μου άρεσε να γράφω. *Απο+στήθος-> αποστηθίζω.

quote:
ΚΟΙΤΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΩ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ....

ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΜΩΣ....



Και νοικοκυρά? Εύγε . Να μαγειρεύεις ξέρεις?

quote:
ΑΠΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΕΝΑΣ ΝΟΡΜΑΛ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ... ΑΧ!
Είναι τραγικό αυτό που θα σου πώ, αλλά και ο καλύτερος καθηγητής να μπει στην τάξη δεν δύναται να γίνει καλό μάθημα μέσα σε 45 λεπτά της ώρας. Αμα το συνειδητοποιείς αυτό απο μόνο του καταλαβαίνεις γιατί τα πράγματα είναι όπως είναι. 45 λεπτά θα κάνεις μάθημα αν έχεις 10 παιδιά το μάξιμουμ και τα 3/5 της ύλης απ' όση βάζει το υπουργείο.
Αν έχεις 20 ή ακόμα 30κάτι που έχουν τα ιδιωτικά και γίνεται και φασαρία στην τάξη.. τότε άστο καλύτερα..
Για αυτό και σε κάποια φροντιστήρια γίνεται 55 λεπτά μάθημα και πάντα με λίγα παιδιά.

Στα φροντιστήρια επίσης φίλη CHARMED δεν μπαίνει καθηγητής χωρίς να έχει περάσει απο "οντισιον" απο μαθητές. Δηλαδή όταν πάει ένας καθηγητής για να δουλέψει σε ένα φροντ. του λένε Θες να δουλέψεις εδώ? Μπες στη τάξη και κάνε μάθημα. Και αυτό θα ήταν ένα πολύ καλό κριτήριο και για τα δημόσια σχολεία. Βάλ'τον πρώτα σε μια τάξη να κάνει μάθημα, ρώτα την γνώμη των μαθητών, και μετά διόρισε τον. Άστα καλύτερα, άστα...

quote:
ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΝ ΠΩ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΣΤΟΙΘΙΖΕΙΣ
(DID I SPELL IT CΟRECTLY?)ΑΠΕΞΩ 1000ΑΔΕΣ ΣΕΛΔΕΣ

Για αυτό σου λέω για δικιά σου διευκόλυνση μην είσαι κορόιδο, αν δεν θες να πας θεωρητική σε αυτά τα μαθήματα γράψε ένα 12 να πεις ότι κάτι έκανες και άντε γειά. Αφιέρωσε εν τούτοις περισσότερο χρόνο στη Φυσική και γράψε όχι 20 άλλα 21. Κανείς δεν θα σου ζητήσει λογαριασμό στην τρίτη λυκείου γιατί πέρυσι δεν έγραψες καλά αρχαία, όλοι θα σου βάλουν βαθμό αν κάνεις μια μέτρια προσπάθεια.
Εκτός του ότι οι περισσότεροι εμμέσως πλην σαφώς θα σας δίνουν και τα θέματα που θα βάλουν οπότε και να θές να διαβάσεις όλη την ύλη τι να το κάνεις αφού θα πάρεις τον ίδιο βαθμό με αυτόν που θα διαβάσει το 1/4 το οποίο θα είναι αυτά που ο καθηγητής είπε οτι θα πέσουν.

Το θέμα είναι να μη ξεχάσεις να εργάζεσαι και να πειθαρχείς.
Αφού θες να βγάζεις βαθμό βγάζε, αλλά αν σου πούν οι φίλοι σου πάμε μια βόλτα μην τους πεις όχι γιατί έχω να διαβάσω αρχαία, ιστορία, γεωμετρία κοκ θα είναι βλακεία σου. Αλλά ό,τι θες κάνε.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2009, 21:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
quote:
Φίλη CHARMED αν άρχιζα να διορθώνω τα ελληνικά του καθενός στο φόρουμ μετά απο λγο καιρό θα έφτανε μία υπογεγραμμένη επιστολή-αίτηση στον Dying Incubus για την απομάκρυνσή μου απο τα φόρουμς

ΜΠΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ Ο ELO ΤΝ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ...

quote:
Και νοικοκυρά? Εύγε . Να μαγειρεύεις ξέρεις?

ΑΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΝΥΦΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΥΤΕ ΤΟΣΤ..
ΕΧΩ ΚΑΨΕΙ ΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ .... ΑΝΑΨΑ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΕΠΑΝΩ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΑΡΤΟΠΕΤΣΕΤΕΣ...
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ....

quote:
Το θέμα είναι να μη ξεχάσεις να εργάζεσαι και να πειθαρχείς.
Αφού θες να βγάζεις βαθμό βγάζε, αλλά αν σου πούν οι φίλοι σου πάμε μια βόλτα μην τους πεις όχι γιατί έχω να διαβάσω αρχαία, ιστορία, γεωμετρία κοκ θα είναι βλακεία σου. Αλλά ό,τι θες κάνε.

ΠΡΩΤΟΝ ΕΙΜΑΙ ΕΣΩΣΤΡΕΦΗΣ ....
2ΟΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΟΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΑΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙΣ..
3ΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ?? ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΒΓΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΕΣΑΝ
ΕΧΩ ΤΡΑΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ... ΚΑΙ ΜΗΝ ΓΕΛΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ...
ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΓΟΡΙ...

quote:
Επιπλέον ιδαίτερα στο παρελθόν αλλά και τώρα κάνω τόσα λάθη είτε λόγω απροσεξίας είτε λόγω ασχετοσύνης που είμαι μάλλον ο τελευταίος αρμόδιος να διορθώσει τους άλλους.
Μη ξεχνάς ότι μιλάς σε έναν κατ ουσίαν κακό μαθητή του είδους που όλη μέρα λουφάρει, ασχολείται με τα κορίτσια και στο μάθημα κάθεται σταυροπόδι και ξαπλωτά, λέει την άποψη του για να πάρει κανά βαθμό, διαβάζει μόνο όταν πρόκειται να τον εξετάσουνε και αντιγράφει απ τον διπλανό του .
Παρ' όλα αυτά μπορώ να πω ότι έχω αρκετές γνώσεις γύρω απ τη γλώσσα μας και βέβαια πάντα μου άρεσε να γράφω. *Απο+στήθος-> αποστηθίζω.

ΚΛΑΣΙΚΟΣ....
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΟΣΑ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΘΑ ΧΕΙΣ..

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2009, 21:46:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
hanterπου εισαι περιμενω απαντησεισ..
αντε μετα πρεπει να γραψω και τισ δικιεσ μου....

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy