ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Levana
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 15:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδιά! Φοβερό θέμα!
Έβλεπε κανείς σας τους Thundercats? Είχα φάει χοντρό κόλλημα με τον Tigra όταν ήμουνα μικρή. Επίσης κανείς δεν αναφέρει το μέγα Ιζνογκούντ: "Θέλω να γίνω χαλίφης στη θέση του χαλίφη!". Πολύ γέλιο! Και κάτι ακόμα: Δεν ξέρω αν θυμάστε το Sports Billy. Ήταν ένα αγοράκι και είχε ένα μαγικό σακίδιο και έβγαζε από μέσα ό, τι ήθελε. Ξέρει κανείς πού μπορώ να το βρω;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 15:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ξέρει κανείς πού μπορώ να το βρω;

αχ θα σε απογοητεύσουμε !!!

Ξέρεις ...... το βαλιτσάκι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ !
ούτε Αι Βασίλης


(μη το πάρεις προσωπικά εννοείται οτι ζήτησες τη σειρά)


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Levana
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 17:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε θα' ταν όμως τέλειο αν υπήρχε το βαλιτσάκι; Σκέψου μόνο τι θα μπορούσες να ζητήσεις!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eleni26
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 23:07:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=3RArtCmjWqY
http://www.youtube.com/watch?v=8kIcSh4KG8A&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=A14vPbSR1NU&feature=related
παιδια αυτα ψαχνω μεταγλωτισμενα καντε κατι sos!!!!
και να προσθεσω και ενα ακομα εκπληκτικο η πριγκιπισα μονονοκε
http://www.youtube.com/watch?v=Er2TqDJCdZ0

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Levana
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2011, 15:02:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραίο ήταν κι ένα παλιό ελληνικό, η Πανδώρα και ο Πλάτωνας. Ήταν δυο πουλάκια ντυμένα στα κόκκινα και τα μπλε αλλά δε θυμάμαι τί ακριβώς έκαναν. Το θυμάται κανείς άλλος;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

I am sitting by the river
troll


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 21:41:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους I am sitting by the river  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2011, 03:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάπου "τα είχε πάρει το μάτι μου" Levana!

"Πανδώρα & Πλάτωνας - τα Φραουλόπουλα"

Η σειρά πάντως δεν είναι και τόσο παλιά νομίζω. Έτος 1ης προβολής φαίνεται πως είναι το 1998.

Για περισσότερες πληροφορίες, ορίστε και ένα σχετικό άρθρο από "Το Βήμα - Πολιτισμός": Καρτούν

Αξιοσημείωτο αυτό που αναφέρει το άρθρο για τις διακρίσεις της εταιρείας κιν. σχεδίων "Artoon" που είναι υπεύθυνη για τη δημιουργία της σειράς:
"Χάρη στους ειδήμονες που κατέφθασαν από την Ευρώπη, η «Artoon» κατάφερε να αποκτήσει 60 εκπαιδευμένους συνεργάτες και έναν εξοπλισμό υψηλής τεχνολογίας που έκανε τη Unisef να τη συμπεριλάβει στον κατάλογο των «50 καλύτερων animation studios του κόσμου»."


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
neverland
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 19:50:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι καρφωνόμουν με τις ώρες όταν έπαιζε Ρομπέν των Δασών, Τρεις Σωματοφύλακες και Κάπου,Κάπως, Κάποτε.Και μια απορία: Ανακάλυψα πρόσφατα μια βιντεοκασέτα στο πατρικό μου που είμασταν με κάτι φίλους, πολύ μικροί γύρω στα 5, και είχαμε πιαστει από τους ώμους και τραγουδούσαμε ( το μεταφέρω όπως το ακούω γιατί πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι λέει) " Χομπεντιντι χονεμα χαχα ξένοιστη που 'ν' η ζωή". Η μητέρα μου λέει πως ήταν από ένα παλιό καρτούν που βλέπαμε συνέχεια αλλά το μόνο που θυμάται έίναι ότι έπαιζε ένα γκριζο-μπεζ πλασματακι (κάτι σαν το Gollum όπως μου το περιέγραψε). Καμιά ιδέα?

Be the love generation...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2011, 00:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ πάλι καρφωνόμουν με τις ώρες όταν έπαιζε Ρομπέν των Δασών, Τρεις Σωματοφύλακες και Κάπου,Κάπως, Κάποτε.Και μια απορία: Ανακάλυψα πρόσφατα μια βιντεοκασέτα στο πατρικό μου που είμασταν με κάτι φίλους, πολύ μικροί γύρω στα 5, και είχαμε πιαστει από τους ώμους και τραγουδούσαμε ( το μεταφέρω όπως το ακούω γιατί πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι λέει) " Χομπεντιντι χονεμα χαχα ξένοιστη που 'ν' η ζωή". Η μητέρα μου λέει πως ήταν από ένα παλιό καρτούν που βλέπαμε συνέχεια αλλά το μόνο που θυμάται έίναι ότι έπαιζε ένα γκριζο-μπεζ πλασματακι (κάτι σαν το Gollum όπως μου το περιέγραψε). Καμιά ιδέα?

Be the love generation...



Ειναι μαλλον το "Hobberdy Dick" http://www.youtube.com/watch?v=yc-MMlkR2aw&feature=related :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

csioa
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2011, 13:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια και χαρά σε όλους κι από μένα παιδιά!

Έχω κι εγώ δυο απορίες σχετικές με το θέμα, που έχω σπάσει το κεφάλι μου τόσο καιρό και ακόμα δν μπορώ να βγάλω άκρη.

Λοιπόν πρώτο είναι ένα παιδικό το οποίο θυμάμαι ότι σε κάθε επεισόδιο, ένα διαφορετικό παιδάκι απ όλο τον κόσμο (που είχε κάποιο πρόβλημα, οικογενειακό, με φίλους κλπ) "μίκραινε" και μέσω μιας μικρής τρύπας στο σπίτι του, πέρναγε σε έναν κόσμο με κάποια πλασματάκια και ζούσε μια μικρή ιστοριούλα-περιπέτεια που το δίδασκε κάτι.

Και δεύτερο, ένα παιδικό με έναν ζωγράφο, που βρίσκεται σε ένα δάσος και μπορεί και επικοινωνεί αν θυμάμαι καλά με ζώα του δάσους, δέντρα κλπ και προσπαθεί να σώσει το δάσος, αλλά όσο περνάει η ώρα χάνει όλο και περισσότερο την επικοινωνία του αυτή.

Πραγματικά ελπίζω να με βοηθήσει κάποιος με αυτές τις δύο απορίες, να με ξεμπλοκάρει και λίγο!
Ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2011, 09:51:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν πρώτο είναι ένα παιδικό το οποίο θυμάμαι ότι σε κάθε επεισόδιο, ένα διαφορετικό παιδάκι απ όλο τον κόσμο (που είχε κάποιο πρόβλημα, οικογενειακό, με φίλους κλπ) "μίκραινε" και μέσω μιας μικρής τρύπας στο σπίτι του, πέρναγε σε έναν κόσμο με κάποια πλασματάκια και ζούσε μια μικρή ιστοριούλα-περιπέτεια που το δίδασκε κάτι.


Sylvanian Families

http://www.youtube.com/watch?v=Xo3kycGz0hY


quote:

Και δεύτερο, ένα παιδικό με έναν ζωγράφο, που βρίσκεται σε ένα δάσος και μπορεί και επικοινωνεί αν θυμάμαι καλά με ζώα του δάσους, δέντρα κλπ και προσπαθεί να σώσει το δάσος, αλλά όσο περνάει η ώρα χάνει όλο και περισσότερο την επικοινωνία του αυτή.

Πραγματικά ελπίζω να με βοηθήσει κάποιος με αυτές τις δύο απορίες, να με ξεμπλοκάρει και λίγο!
Ευχαριστώ.


The Elm Chanted Forest

http://www.youtube.com/watch?v=OuHIsqjAlNQΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tdmanos
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2011, 14:15:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα παιδιά μετά από πολύ ψάξιμο στο internet δεν κατάφερα να βρω μια πολύ παλιά παιδική ταινία που μου έχει μπει στο μυαλό λίγο καιρώ τώρα.......θα σας πω ότι μπορώ να θυμηθώ.

Είναι old school anime έχει να κάνει με ένα μικρο αγόρι που ζει στα προάστια και οι γονείς του αποφασίζουν να μετακομίσουν στη πόλη.Μη έχοντας πολύ χώρο στο αμάξι τους περνούν ότι τους είναι απαραίτητο και φεύγουν.....(από εκεί και πέρα γίνεται τέλειο)οι συσκευές που αφήνουν πίσω τους ζωντανεύουν και αποφασίζουν να βρουν το σπίτι του παιδιού γιατί νομίζουν ότι τις ξεχασανε.αν θυμάμαι καλά είναι μια σκούπα, ένα μικρο ραδιόφωνο,μια λάμπα από αυτές με τα ελατήρια που βάζουμε στα γραφεία μας και κάποιες ακόμα αλλά δεν θυμάμαι.το όλο θέμα είναι οι περιπέτειες αυτών τον συσκευών στο δρόμο για την πόλη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2011, 03:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες tdmanos
Να δεις, κι εμένα κάτι μου θυμίζει η ιστορία που λες, αλλά σκάω να θυμηθώ την παιδική αυτή σειρά και δεν μπορώ!!!

Ελπίζω κάποιος άλλος που παρακολουθεί το θέμα να βοηθήσει


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tdmanos
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2011, 15:33:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι ταινία και μεγάλου μήκους από όσο θυμάμαι.
Α!!!η σκούπα είναι τύπου HOOVER.Αν δείτε αυτή τι ταινία θα σας αρέσει πάρα πολύ.

Edited by - tdmanos on 12/12/2011 15:40:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2011, 15:54:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα tdmanos
Ρίξε μια ματιά στον παρακάτω κατάλογο μήπως και την βρεις (θέλει βέβαια αρκετό ψάξιμο):

List of animated feature films


Ακόμα δύο χρήσιμα links για anime είναι τα παρακάτω:
Best Anime Movie List
List of Best Anime Series

Η δεύτερη λίστα είναι πολύ μεγάλη, αλλά αναφέρεται σε σειρές.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tdmanos
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2011, 16:07:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΆ ΤΟ ΒΡΉΚΑΑΑΑΑΑ

Δεν το πιστευω η ταινια λεγετε The Brave Little Toaster

Tο έχετε δει ποτέ;;;;;;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2011, 16:10:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tdmanos
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2011, 17:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το εχει δει κανένας από εσάς το the brave litle toaster η είμαι ο μοναδικός;;;Α!!! κάτι που δεν νομίζω να έχετε βάλει εκτός αν μου ξέφυγε είναι ART ATTACK!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2011, 09:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ το έχω δει όπως σου έγραψα (θυμόμουν λανθασμένα όμως ότι ήταν σειρά).
Μπορείς να δεις περισσότερα για την υπόθεση εδώ



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mia12
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2012, 22:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΕΙΔΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ DRAGON BALL Z!!!!!!

miΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2012, 08:22:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΕΙΔΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ DRAGON BALL Z!!!!!!

Μακράν το καλύτερο! Είναι άλλο επίπεδο απο μόνο του.

Edited by - alex22 on 08/01/2012 08:22:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psileas77
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2012, 22:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά:) Το θέμα σας είναι όντως εκπληκτικό! Τέτοια παιδικά που βλέπαμε την δεκαετία του 80 δεν προβάλλονται σήμερα! Εγώ έχω ακόμα κάποιες βιντεοκασσέτες με όλα αυτά που βλέπαμε και τώρα που δεν έχει τίποτα ουσιαστικό να δεις στην τηλεόραση, είναι μια ευχάριστη συντροφιά για μένα και τα παιδιά μου:)Η συλλογή μου αποτελείται από:
Κάντυ Κάντυ, Χάϊντι, Νιλς Χόλγκερσον, Αστυνόμος Σαίνης, Σπόρτ Μπίλλυ, Φρου Φρου, Θάντερκατς, Στρουμφάκια, Μικρό Μου Πόνυ, Κινέζικα Παραμύθια, Jumaru, Kabamaru, Saber Rider και Οδύσσεια Του Διαστήματος, όλα με την παλιά ελληνική μεταγλώττιση.
Όποιος ενδιαφέρεται για κάποιο από αυτά ή και όλα ας μου στείλει μήνυμα στο iliasnte@gmail.com

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psileas77
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2012, 23:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας παιδιά! Φοβερό θέμα!
Έβλεπε κανείς σας τους Thundercats? Είχα φάει χοντρό κόλλημα με τον Tigra όταν ήμουνα μικρή. Επίσης κανείς δεν αναφέρει το μέγα Ιζνογκούντ: "Θέλω να γίνω χαλίφης στη θέση του χαλίφη!". Πολύ γέλιο! Και κάτι ακόμα: Δεν ξέρω αν θυμάστε το Sports Billy. Ήταν ένα αγοράκι και είχε ένα μαγικό σακίδιο και έβγαζε από μέσα ό, τι ήθελε. Ξέρει κανείς πού μπορώ να το βρω;
Καλησπέρα:)Είχα κι εγώ μανία με τους Θάντερκατς και τον Sport Billy και ακόμα έχω:) Έχω τα επεισόδια τους σε παλιές βιντεοκασσέτες και τώρα βέβαια και σε dvd γιατί τα βλέπουν τα παιδιά μου:) Αν τα θες απάντησέ μου:)



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

υπερσυντελικος
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2012, 20:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους υπερσυντελικος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

BLACKSTAR


BRAVESTARR


το κλαμα αρχίζει της κιθάρας. δεν οφελεί να την σωπάσεις..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angelika28970
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 17:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους!Ειμαι καινουριο μελος και αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ.:)Δεν ξερω αν αναφερατε 3 απο τα αγαπημενα μου παιδικα...sailor moon, pokemon και naruto.Παιδια ειχα φοβερο κολλημα με αυτα.....ειδικα τα ποκεμον απο 5 χρονων με θυμαμαι να τα βλεπω....ειναι φανταστικα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AsterasXXX27
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2012, 20:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια.Ειμαι καινουργιος εδω.Θελω την βοηθεια σας.Ψαχνω ενα παιδικο σχετικα μεγαλο που επαιζε παλια στο juniors tv.Δεν το θυμαμαι καλα.Θυμαμαι οτι ηταν ενας βασιλιας ο οποιος εψαχνε να βρει εναν καρβουνιαρη κ μια κοπελα μεσα στο βασιλειο του.Αυτοι οι δυο προσπαθουσαν να γλυτοσουν και θυμαμαι τους βοηθουσε ενα κορακι.Στο τελος της ταινιας θυμαμαι ενα ρομποτ να καταστρεφει τα παντα.Αν καταλαβατε ποιο παιδικο λεω απαντηστε μου.Ευχαριστω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Giorgos_garfield
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 00:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλισπέρα σε όλη την παρέα!!! Χάρηκα πολύ όταν βρήκα αυτό το forum! Ψάχνω απεγνωσμένα το όνομα ενός παλιου παιδικού απ το οποίο τηιμάμαι μόνο ότι υπήρχε 1 κιθαρίστας με παντελονι ασπρο καμπανα και οτι γενικοτερα ήταν μια τάξη σχολείου (νομίζω) που ανοιγε η δασκάλα μια πορτα στον πινακα με κιμωλία και πήγεναν σε άλλο κοσμο. Οποιος το ξέρει ασ βοηθήσει!!! Ευχαριστώ!!!!! Α και νομιζω πως ο κιθαρίστας ηταν μορφή ενός πραγματικού κιθαρίστα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 21:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ψάχνω απεγνωσμένα το όνομα ενός παλιου παιδικού απ το οποίο τηιμάμαι μόνο ότι υπήρχε 1 κιθαρίστας με παντελονι ασπρο καμπανα και οτι γενικοτερα ήταν μια τάξη σχολείου (νομίζω) που ανοιγε η δασκάλα μια πορτα στον πινακα με κιμωλία και πήγεναν σε άλλο κοσμο. Οποιος το ξέρει ασ βοηθήσει!!! Ευχαριστώ!!!!! Α και νομιζω πως ο κιθαρίστας ηταν μορφή ενός πραγματικού κιθαρίστα.

Mission Magic

http://www.youtube.com/watch?v=1e5NlaM8bgI


quote:
Ψαχνω ενα παιδικο σχετικα μεγαλο που επαιζε παλια στο juniors tv.Δεν το θυμαμαι καλα.Θυμαμαι οτι ηταν ενας βασιλιας ο οποιος εψαχνε να βρει εναν καρβουνιαρη κ μια κοπελα μεσα στο βασιλειο του.Αυτοι οι δυο προσπαθουσαν να γλυτοσουν και θυμαμαι τους βοηθουσε ενα κορακι.Στο τελος της ταινιας θυμαμαι ενα ρομποτ να καταστρεφει τα παντα

Le Roi et L' Oiseau

http://www.youtube.com/watch?v=3ZMtSYUdxv8Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BigTso
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2012, 23:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεία σας, τι κάνετε; Εδω και δυο (2) περιπου εβδομάδες εχω την εξής απορεία να παιδικο στον αλφα επαιζε πριν περιπου 8 χρονια ( +/- 2) με ενα λυκο και μια κακια μαγισσα την πανουκλα το θυμάστε?? Προσπαθώ να βρώ το όνομα και δεν μπορω....αν το ξερετε βοηθηστε...περισσοτερες πληροφοριες δεν εχω να σας δωσω!! Ευχαριστω!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BigTso
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2012, 23:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεία σας, τι κάνετε; Εδω και δυο (2) περιπου εβδομάδες εχω την εξής απορεία να παιδικο στον αλφα επαιζε πριν περιπου 8 χρονια ( +/- 2) με ενα λυκο και μια κακια μαγισσα την πανουκλα το θυμάστε?? Προσπαθώ να βρώ το όνομα και δεν μπορω....αν το ξερετε βοηθηστε...περισσοτερες πληροφοριες δεν εχω να σας δωσω!! Ευχαριστω!!



να προσθέσω κάτι πληροφορίες αν θυμάμαι καλά ήταν σε ένα δασος ο λύκος νομίζω είχε πρασινο πανοφόρι και καπέλο και σπαθί για όπλο. Είχε και παρέα αλλα δεν θυμάμαι τι ζωα ή αν υπηρχαν και άνθρωποι. Επιπλέον τα επεισόδια ήταν αυτοτελή. Τα χρώματα του λύκου πρέπει να ήταν καφε-μπεζ. Η μαγισσα φορούσε μαύρα. Πρέπει να υπήρχε και μια κοπελιά και ήταν φίλη του λύκου!! Αυτά και άν τα θυμάμαι και καλα....σας παρακαλω βοηθήστε με....!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy