ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
panosalex
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2012, 01:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια!!!ειμαι καινουργιος στο forum!!!θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε πως λεγοταν ενα παλιο παιδκο τηλεπαιχνιδι ( σαν το disney club) το οποιο ειχε να κανει με παιχνιδια LEGO!!!ηταν απιστευτο!!το θυμαμαι ακομα!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

azumi25
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2012, 01:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια παρακολουθω το φορουμ χρονια κ καθε φορα βρησκω αυτο που ψαχνω απλα σημερα μ ηρθε στο μυαλο ενα παλιο παιδικο!Ηταν μια οικογενεια με τον μπαμπα αρκουδο την μαμα αρκουδα κ το αρκουδακι.Οι γονεις ηταν χοντροι κ κινηγουσαν το παιδι να φαει αλλα αυτο δν ηθελε κ ειχαν παει σε ενα παρκο περαδοθε αδυνατησαν κ αυτοι στο τελος πρεπει να ηταν ρωσικο!μπορει κανεις να βοηθησει????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 19:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να θυμηθούμε λίγο τα παλιά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 19:55:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει και συνέχεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostas_firma
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2012, 00:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
re paidia sas exw exw ena grifo para polu duskolo alla exw mia elpida oti edw isws kapoios me voithisei.... psaxnw na vrw ena paidiko.... xronologia gurw sto 90... itan paidiko-tainia se 1 kasseta.... to thema itan sxetiko me pagkosmio puriniko polemo.... gia tin epoxi ekeini itan polu mprosta!!!! itan san tiletainia diarkeia panw apo 2 wres (isws kai 3)... prospathw edw kai xronia na to vrw alla den thumamai katholou ton titlo..... opoios to vrei kai voithisei tha exei kanei megali magkia...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2012, 20:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ kostas_firma καλωσόρισες στο forum.

Προσπάθησε να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish ώστε να είναι ευανάγνωστα τα μηνύματά σου.
Ευχαριστώ.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2012, 18:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

re paidia sas exw exw ena grifo para polu duskolo alla exw mia elpida oti edw isws kapoios me voithisei.... psaxnw na vrw ena paidiko.... xronologia gurw sto 90... itan paidiko-tainia se 1 kasseta.... to thema itan sxetiko me pagkosmio puriniko polemo.... gia tin epoxi ekeini itan polu mprosta!!!! itan san tiletainia diarkeia panw apo 2 wres (isws kai 3)... prospathw edw kai xronia na to vrw alla den thumamai katholou ton titlo..... opoios to vrei kai voithisei tha exei kanei megali magkia...



Εαν ήταν Γιαπωνέζικα κινούμενα σχέδια, τότε θα είναι το Future War 198X

http://www.youtube.com/watch?v=MKxxBVNBDxUΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psileas77
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 21:05:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά, αξέχαστες οι εποχές αυτές με όλα τα παιδικά που έχετε αναφέρει! Πρέπει να κάνουμε κάτι όλοι μαζί γιατί δεν βλέπω να τα δείχνουν ξανά. Ότι έχει ο καθένας μπορεί να το ανταλλάζει με ότι ψάχνει με κάποιον άλλον έτσι ώστε σιγά σιγά να τα μαζέψουμε όλοι:)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BigTso
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2012, 23:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Γεία σας, τι κάνετε; Εδω και δυο (2) περιπου εβδομάδες εχω την εξής απορεία να παιδικο στον αλφα επαιζε πριν περιπου 8 χρονια ( +/- 2) με ενα λυκο και μια κακια μαγισσα την πανουκλα το θυμάστε?? Προσπαθώ να βρώ το όνομα και δεν μπορω....αν το ξερετε βοηθηστε...περισσοτερες πληροφοριες δεν εχω να σας δωσω!! Ευχαριστω!!



να προσθέσω κάτι πληροφορίες αν θυμάμαι καλά ήταν σε ένα δασος ο λύκος νομίζω είχε πρασινο πανοφόρι και καπέλο και σπαθί για όπλο. Είχε και παρέα αλλα δεν θυμάμαι τι ζωα ή αν υπηρχαν και άνθρωποι. Επιπλέον τα επεισόδια ήταν αυτοτελή. Τα χρώματα του λύκου πρέπει να ήταν καφε-μπεζ. Η μαγισσα φορούσε μαύρα. Πρέπει να υπήρχε και μια κοπελιά και ήταν φίλη του λύκου!! Αυτά και άν τα θυμάμαι και καλα....σας παρακαλω βοηθήστε με....!!



Μήπως έχετε βρεί τίποτα σχετικό? Ευχαριστω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alleycat
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2012, 05:32:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά εψαξα όλες τις σελίδες αι δεν βρήκα πληροφορίες για ένα καρτοον που πραγματικά μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση ...

Νομίζω πως άρχιζε σαν κανονική ταινία με ηθοποιούς όπου ήταν ένα μικρό αγόρι και έπεσε μέσα σε ένα ποτάμι η στη θάλασσα και με το που έπεσε μεσα μεταμωρφωθηκαν όλα σε καρτοον και η υπόλοιπη ταινία ήταν οι περιπέτειες του κάτω απο το νερό με διαφωρα ψάρια και γοργόνες κτλ

Το θυμάται κανείς;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shanoa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2012, 11:02:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=-grYkJQ889I&feature=player_embedded

To αγαπηπένο μου..

"Time for a revisit"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Shanoa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2012, 11:06:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολόκληρο κομμάτι,όχι αστεία..

http://www.youtube.com/watch?v=hy-H-KJRYbw&feature=player_embedded

Και φυσικά ο ήχος απ'το μαστίγιο.

"Time for a revisit"

Edited by - Shanoa on 12/08/2012 11:08:39

Edited by - Shanoa on 12/08/2012 12:40:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

barbariangr
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2012, 15:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σασ και καλο μηνα.....θα ηθελα μια τεραστια χαρη....εχω γαει τονκοσμο και ελπιζω να βοηθησω με την περιγραφη μου....ηταν ενα παιδικο που ειχε μεσα ενα καφε τερας το οποιο ελεγε σε μια σκηνη ενα τραγουδι που ελεγε οτι ειναι ο μεγαλοποδης και ειναι φοβεροσ και εσπαγε κατι δεντρα και εκανε γενικα καταστροφεσ....μπορειτε καποιοσ αν ξερει ποιο παιδικο ηταν?σασ ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και συγχαρητηρια για το τελειο post......:)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2012, 14:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καλησπερα σασ και καλο μηνα.....θα ηθελα μια τεραστια χαρη....εχω γαει τονκοσμο και ελπιζω να βοηθησω με την περιγραφη μου....ηταν ενα παιδικο που ειχε μεσα ενα καφε τερας το οποιο ελεγε σε μια σκηνη ενα τραγουδι που ελεγε οτι ειναι ο μεγαλοποδης και ειναι φοβεροσ και εσπαγε κατι δεντρα και εκανε γενικα καταστροφεσ....μπορειτε καποιοσ αν ξερει ποιο παιδικο ηταν?σασ ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και συγχαρητηρια για το τελειο post......:)



Είναι επεισόδιο της σειράς Berenstein Bears. Στα ελληνικά είναι γνωστό ως "Τα Απίθανα Αρκουδάκια" και "Οικογένεια Ποποπίκου". Ο τίτλος του συγκεκριμένου επεισοδίου είναι "The Berenstein Bears Meet Bigpaw".

http://www.youtube.com/watch?v=AaG2A9D68CQ&feature=related

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

barbariangr
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2012, 18:37:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενταξει δεν υπαρχεις.....σε ευχαριστωωωωωωωωωω πααααααααααααρα πολυ.......μακαρι να το βρω τωρα να το κατεβασω και απο καπου........¨)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2012, 01:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Geia sas!
Tha ithela na sas rwtisw gia ena palio paidiko to opoio den nomizw na epaikse stin ellhnikh tv!Eixe ws thema duo antipales omades spirtwn mple kai prasina ta opoia kathws fulagan ta sunora tous egine kati kai irthan se maxh metraksu tous!Sto telos kaigontai ola!To eixa se videokaseta apo ena palio periodiko pou evgaze gia ligo kairo seires me diafora paidika!Kati anafere san "Star Video" apeksw apo tin kaseta kathws kai kata tin diarkeia tis enarksis tou!Paidia kante kati!!To psaxnw xronia!

Conflict

http://www.youtube.com/watch?v=wImBk5PO9GQ


quote:
Itan ena mikro trenaki pou empaine mesa stis selides enos megalou vivliou kai ka8e fora pigaine se diaforetiki istoria.8umamai me ta tria mikra gourounakia pou itan 3 mikra lagoudakia pou to ena eixe enan sougia k ekove bamboo gia na ftiaxei to spiti tou. kai 8umamai k ti mikri kokkinouskoufitsa pali lagoudakia itan kai sena apo ta 2 o lukos emene mesa sena dentro

The Little Train

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ivzZ66Ck_RMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2012, 01:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paidia gia sas vlepw pws edw exete kse8apsei ola ta palia paidika giafto kai gw 8a sas rotisw ena panpalew paidiko sto ktv (filmet) mesimeri kiolas to epeze mia oikegenia pou apotelountan apo 2 paidia odontovourtes i kori eixe prasino xrwma kai o gios mple xrwma, 2 gwneis o pateras odontokrema aspro xrwma tin mitera tin 8imame na itan roz. to paidiko den eixe an8rwpous. parakalw voi8iste me

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2012, 01:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δες στη σελιδα 41, λεγεται The Toothbrush Family.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2012, 16:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
8eos eisai, exw kai ena deftero loipon 8imame to tragoudi alla eikonika kati psila 8imame sto tragoudi stin arxi vlepame na proxoraei i kamera mexri se ena spiti me ena vivlio panw se ena trapezi, prin paei vlepame diafora meri, loipon to tragoudi elege oti 8imame fusika : parte mas mazi, stin gi tin magiki, ekei pou einai ola api8ana kai ali8ina exw tin entiposi san kuria xaraktires itan 2 zwa den 8imame tin itan alla sigoura den eixan ftera alla paizei na sinantousan se kana epeisodio.i et1 prepei na to epeze

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2012, 20:53:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aυτό το "Βatman" το θυμάται κανένας;
Έπαιζε πρίν το "The Munsters" στο κανάλι Seven-X αν δεν κάνω λάθος.

Πολύ κάψιμο και οι δύο σειρές

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)

Edited by - Ιαπετός on 02/10/2012 20:55:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2012, 20:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αράχνιασε το φόρουμ κανένας δεν ψάχνει τίποτε ούτε κάποια ερώτηση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pankyr
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2012, 22:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα παιδια... Ψαχνοντας και εγω για παλια παιδικα βρεθηκα σε αυτο το φορουμ και ειδα πως εχει πολυ ψωμι... Γιαυτο θα ηθελα να σας ρωτησω και γω για καποια παλια παιδικα που ψαχνω... 1)Καταρχας αναζητω ενα παλιο καρτουν (νομιζω του 1991) που λεγεται ''Φρουτακια'' στα ελληνικα, αλλα το καρτουν ειναι ισπανικο και νομιζω ονομαζεται ''Los Fruittis''... Παρ' ολα αυτα δεν μπορω να βρω αυτο το καρτουν στα ελληνικα πουθενα οσο κι αν εχω ψαξει... Θα ηθελα να μου πει κανενας που να βρω να το κατεβασω (αν μπορω *στα ελληνικα) ηταν με πρωταγωνιστη εναν ανανα και την παρεα του: Μια μπανανα, και εναν κακτο νομιζω... Οποιος μπορει ας βοηθησει... Το ψαχνω με μανια (νομιζω μεχρι πριν 4-5 χρονια παιζοταν και στην τηλεοραση). 2)Ψαχνω και εναν καρτουν του οποιου τον τιτλο δεν εχω ακομη να καταφερει να βρω... Το ειχα πολυ παλια σε κασετα. Θυμαμαι ελαχιστες σκηνες: Ηταν νομιζω με εναν γιγαντιο ανεμοστροβυλο ο οποιος κατεστρεφε τα παντα και κατι θυμαμαι με εναν γιγαντιο κακορα, που προσπαθουσε να αποφυγει τον ανεμοστροβυλο αλλα τελικα νομιζω δεν τα καταφερε... Και μια αλλη σκηνη που μπορει να ειναι απο το ιδιο καρτουν- δεν μπορω να θυμαμαι... Ηταν η τελικη σκηνη που παρουσιαζε ενα μωρο το οποιο εκλαιγε στην κουνια (και νομιζω φοραγε πανες...*δεν ειμαι και πολυ σιγουρος παρ' ολα αυτα)... Μεχρι πριν λιγο καιρο εψαχνα κατι ακομα: ενα καρτουν που το βρηκα εντελει με τρια αδερφια... Το ενα ειχε ενα μονοκυκλο ποδηλατο, το δευτερο δικυκλο, και το τριτο τρικυκλο... Ο τιτλος του ειναι ''The Dover Boys'' και τα αλλα καρτουν με τον ανεμοστροβυλο και το μωρο ειναι του ιδιου στυλ... Τελως θα ηθελα να ζητησω να μου πει καποιος που μπορω να αγορασω εστω και μεσω Ιντερνετ στα ελληνικα το καρτουν αυτο ''The Dover Boys''(http://www.youtube.com/watch?v=jR0eBWDVAtw)... Σας ευχαριστω πολυ και ελπιζω να με βοηθησετε...!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2012, 00:47:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

2)Ψαχνω και εναν καρτουν του οποιου τον τιτλο δεν εχω ακομη να καταφερει να βρω... Το ειχα πολυ παλια σε κασετα. Θυμαμαι ελαχιστες σκηνες: Ηταν νομιζω με εναν γιγαντιο ανεμοστροβυλο ο οποιος κατεστρεφε τα παντα και κατι θυμαμαι με εναν γιγαντιο κακορα, που προσπαθουσε να αποφυγει τον ανεμοστροβυλο αλλα τελικα νομιζω δεν τα καταφερε... Και μια αλλη σκηνη που μπορει να ειναι απο το ιδιο καρτουν- δεν μπορω να θυμαμαι... Ηταν η τελικη σκηνη που παρουσιαζε ενα μωρο το οποιο εκλαιγε στην κουνια (και νομιζω φοραγε πανες...*δεν ειμαι και πολυ σιγουρος παρ' ολα αυτα)...


Μηπως ειναι σκηνη απο την ταινια Rock-A-Doodle; Εχει κοκορα και ανεμοστροβυλο.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=YSGKsIozenI&feature=endscreenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alex_crf
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2012, 22:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alex_crf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδιά! Θυμάστε, στα μέσα της δεκαετίας του 1980, στις διακοπές ή στις παραμονές των Χριστουγέννων κάποιας χρονιάς, μία αγγλική σειρά με ηθοποιούς-παιδιά, με τον τίτλο "Το μαγικό κουτί"; Πρωταγωνιστές ήταν κάτι παιδιά που είχαν ένα μικρό μαγικό κουτί, το οποίο, όταν το άνοιγαν, μπορούσαν να γίνουν πάρα πολύ μικρά σε μέγεθος, και να πετάνε. Για χρόνια δεν ήξερα ποιος ήταν ο αγγλικός τίτλος, και η ΕΡΤ δεν ξαναπρόβαλε την σειρά. Δεν ξέρω αν την έχετε αναφέρει στις προηγούμενες πάρα πολλές σελίδες. Το βρήκα πρόσφατα. Πρόκειται για το σήριαλ "The box of Delights", το οποίο είχε 6 επεισόδια. Η σειρά υπάρχει και στο Youtube. Ό,τι πρέπει για τώρα που πλησιάζουν Χριστούγεννα!
http://youtu.be/DUkOsMSN7PIΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Pankyr
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2012, 22:16:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

2)Ψαχνω και εναν καρτουν του οποιου τον τιτλο δεν εχω ακομη να καταφερει να βρω... Το ειχα πολυ παλια σε κασετα. Θυμαμαι ελαχιστες σκηνες: Ηταν νομιζω με εναν γιγαντιο ανεμοστροβυλο ο οποιος κατεστρεφε τα παντα και κατι θυμαμαι με εναν γιγαντιο κακορα, που προσπαθουσε να αποφυγει τον ανεμοστροβυλο αλλα τελικα νομιζω δεν τα καταφερε... Και μια αλλη σκηνη που μπορει να ειναι απο το ιδιο καρτουν- δεν μπορω να θυμαμαι... Ηταν η τελικη σκηνη που παρουσιαζε ενα μωρο το οποιο εκλαιγε στην κουνια (και νομιζω φοραγε πανες...*δεν ειμαι και πολυ σιγουρος παρ' ολα αυτα)...


Μηπως ειναι σκηνη απο την ταινια Rock-A-Doodle; Εχει κοκορα και ανεμοστροβυλο.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=YSGKsIozenI&feature=endscreen




Ειλικρινά δεν εχω λόγια να σε εχαριστήσω αλλα δεν ειναι αυτο το καρτουν που εψαχνα... Σε ευχαριστω οσο τιποτα για το ενδιαφερον σου και που μου απαντησες... Το καρτουν αυτο ομως τελικα το βρηκα (Παρ'οτι το εψαχνα εδω και ενα χρονο τωρα, και αν σκεφτεις οτι το βρηκα δυο μερες αφου εγραψα αυτο το μηνυμα)!! Αναφερομαι στο ''Chicken a la King'' {http://www.youtube.com/watch?v=giFAMVN-PmM}... Η περιγραφη μου ισως σε μπερδεψε αλλα και εγω ο ιδιος ειχα μπερεδευτει... Ειχα γραψει οτι στο τελος ο ανεμοστροβυλος πιανει τον κοκορα αλλα εκανα λαθος... Στην τελικη σκηνη αυτος ο πολεμιστης παπια καταφερνει να κατατρωπωσει τον βασιλια κοκορα και περνει την πριγκηπισσα παπια και φευγουν με εναν ανεμοστροβυλο... Ειχα τοσα χρονια να το δω που το μυαλο μου ειχε τελειως διαγραψει αυτη τη σκηνη και επειδη θυμομουν οτι καποιον παιρνει ο ανεμοστροβυλος μπερδευτηκα και νομιζα οτι ηταν ο κοκορας...(Ασε που δε θυμομουν καν για αυτη την ''ομορφη παπια'' και τον πολεμιστη που παλεψε με τον βασιλια)... Το δευτερο που θα ηθελα να σε ενημερωσω ειναι οτι βρηκα και το ΑΛΛΟ καρτουν που αναζητουσα με το μωρο (μετα απο 3-4 ωρες που εψαχνα στο google, μπηκα σε μια λιστα με πολυ παλια παιδικα γιατι υπεθεσα οτι ηταν παλιο και να τελικα που το βρηκα)... Ειναι το ''Gabby All's Well'' (http://www.youtube.com/watch?v=oj7Pm55vTZA)... Η συγκινηση μου και η χαρα μου που βρηκα αυτα τα δυο υπεροχα καρτουν αλλα και η νοσταλγια που νοιωθω για αυτες τις εποχες που τα εβλεπα σε βιντεοκασετες ειναι απεριγραπτες... Θα ηθελα ακομη μια φορα να σε ευχαριστησω για το ενδιαφερον σου και να σε συγχαρω για την εξαιρετικη δουλεια σου... Γιαυτο λοιπον θα ηθελα να σε ρωτησω αν γνωριζεις κατι για τα υπολοιπα θεματα που ανεφερα στο φορουμ... Δηλαδη που μπορω να βρω τα φρουτακια (αν ξερεις δηλαδη για ποια σειρα μιλαω, και γνωριζω ηδη οτι 2-3 επεισοδια της σειρας τα πουλαει η Joconda Video και τα εχω) γιατι παλια την εδειχνε νομιζω στο λεπαντο... Αλλα δεν παιρνω και ορκο... Και τελως να σε ρωτησω αν γνωριζεις που μπορω μεσω ιντερνετ να αγορασω την ταινια ''The Dover Boys'' [που ειναι δυσκολο να γνωριζεις ποσο για ποια σειρα μιλαω οσο και που μπορω να το βρω] η απο την αλλη αν υπαρχει καπου στο ιντερνετ να το δω, πραγμα που το θεωρω σχεδον αδυνατο... Ευχαριστω για το χρονο σου και περιμενω με ανυπομονησια καποια απαντηση, αν γνωριζεις κατι... Ευχαριστω...!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

midnight rider
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2012, 02:44:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας παιδιά, ψάχνω εδώ και καιρό να βρώ την χαμένη ατλαντίδα 1 και 2 μεταγλωττισμένη στα ελληνικά και δεν την βρίσκω πουθενά .. μπορεί κανείς να με βοηθήσει; να μου στείλει ένα ink να τις κατεβάσω η να μου τις στείλει μέσω mail η οτιδήποτε άλλο. ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2012, 01:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
elpizw na se voi8isa
atlantida 1
http://torfinder.net/torrent/d0bc597a1e860fec6bd6e57bad745610d85961c1
ama exei akoma seeders eisai tuxeros

sto 2 ola ta links nekrosan
http://thepiratebay.se/torrent/5876462/Disney__Atlantis_2_Milos_Return_(2003)(DivX)__2Lions-Team agglika einai, metaglotismena den 8a to vreis pou8ena

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2012, 18:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ psykick, θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε να είναι πιο ευανάγνωστα τα μηνύματά σου.






In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2012, 01:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ελπίζω να σε βοηθήσουν.
atlantida 1
http://torfinder.net/torrent/d0bc597a1e860fec6bd6e57bad745610d85961c1
αμα έχει ακόμα seeders είσαι τυχερός
sto 2 ola ta links nekrosan
http://thepiratebay.se/torrent/5876462/Disney__Atlantis_2_Milos_Return_(2003)(DivX)__2Lions-Team αγγλικα βρισκω για το 2 ολα τα ελληνικα σαιτσ οδηγουν στο rapidshare που ειναι νεκρα ολα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mpaoulo
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2013, 23:47:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια...ειμαι απελπισμενος,ψαχνω το τιτλο ενος παλιου παιδικου,που επαιζαν ενα αγορακι,ενας σκυλος και ανεβαιναν στη σοφιτα του σπιτιου,μαλλον του παππου του και ανοιγαν ενα μπαουλο,και διαβαζαν ενα παραμυθι και καθε φορα μεταφερονταν σε ενα μερος..μπορει να ειχαν και ενα κοριτσακι μαζι τους...πηγεναν σε διαφορα μερη με ινδιανους κλπ...μπορει να με βοηθησει καποιος?? ευχαριστω πολυ εκ τν προτερων!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy