ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2010, 01:09:27  Εμφάνιση Προφίλ
Μπραβο γιατρε που το καταλαβες.Εγω γιατι δεν μπορεσα?

...ηταν μεγαλη παρεα 2 αγορια και 4 κοριτσια...

παρακατω: ...υπηρχαν 3 παιδια {1 αγορι 2 κοριτσια και η κοπελα μου}
δηλαδη ποσοι 3 η 4 η 5 με τον ιδιο?

Θελεις η οχι αλγοριθμο?

2233Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2010, 01:22:14  Εμφάνιση Προφίλ
Εκεί κολλάς. 4-5 άτομα ποιος ενδιαφέρεται; Δε χρειάζεται αλγόριθμο απλά να έχεις στον νου σου εκ των προτέρων ότι αυτός που γράφει ένα μήνυμα δεν είναι ούτε λογοτέχνης για να γράφει ολοκληρωμένα ούτε επιστήμονας για να είναι ακριβής. Κάποιοι, ελάχιστοι εδώ μέσα, είναι κάποιο από τα δύο αυτά. Αλλά και αυτοί δεν το υπηρετούν σωστά. Πόσω μάλλον οι υπόλοιποι.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 26/12/2010 01:26:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2010, 01:31:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
παρακατω: ...υπηρχαν 3 παιδια {1 αγορι 2 κοριτσια και η κοπελα μου}
δηλαδη ποσοι 3 η 4 η 5 με τον ιδιο?

..και κυρίως, δεν χρειάζεται αλγόριθμο, γιατί χρειάζεται προσεχτικότερο διάβασμα. Εκτός απο ανάλυση λόγου, απόψεων, κάτι άλλο που ο άνθρωπος μπορεί να μάθει να κάνει, είναι να διαβάζει αναλυτικά.
Απο 'κει και πέρα χρειάζεται να μη ψάχνεις για αλγόριθμους. Γιατί άμα ψάχνεις για αλγόριθμους αλγόριθμους θα βρεις.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 26/12/2010 01:33:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2010, 02:24:47  Εμφάνιση Προφίλ
Τι να κανω,που με τρωει η λεπτομερεια γιατρε?

Ενας λογος προφορικος δειχνει τον ρητωρα και ενα κειμενο τον συγγραφεα.

Κουραστηκα σημερα,περασα ωραια,φαγακι,μουσικουλα,βολτα στην παραλια,καλο τσιγαρακι...ξερεις,παω για υπνο.

Καληνυχτα.

2233Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2010, 14:06:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τι να κανω,που με τρωει η λεπτομερεια γιατρε?
Αφού σε απασχολεί το δέντρο κια όχι το δάσος, τότε τουλάχιστον φρόντιζε να το κοιτάς καλά

quote:
Λοιπόν μια μεγάλη παρέα(2 αγόρια και 4 κορίτσια,αμάν πια ) είχαμε βγει.

quote:
Υπήρχαν 3 παιδιά (..)οι οποίοι(-τα οποία) φοβήθηκαν ιδιαίτερα πολύ...καθώς είχε πάει 11 η ώρα το ένα αγόρι και η μια κοπέλα η οποία έριχνε την τράπουλα έφυγαν.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 26/12/2010 14:09:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2010, 16:29:35  Εμφάνιση Προφίλ
dr αν εσυ τα βγαζεις σωστα τα νουμερα μπραβο!
Εγω απλα,δεν μπορω να τα δω σωστα.
Αλλα τα ματια του λαγου και αλλα της κουκουβαγιας.

Εκεινο το δενδρο το μπροστινο ειναι μεγαλο και μου κρυβει το δασος.

Αλλη η νοημοσυνη του Νικομαχου και αλλη του γιατρου.Εγω περιδιαβαινω στα χαμηλα και δεν διακρινω σωστα τα νουμερα,Τι να κανω?Αυτο βλεπω,αυτο λεω.Επιμενω ακομη,οτι οι αριθμοι δεν ταιριαζουν με την αφηγηση.

2233Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2010, 17:01:34  Εμφάνιση Προφίλ
Μα είναι απλό, ξεκινήσαν ως 6 άτομα και πριν τελειώσει η ιστορία αναφέρει ότι ήταν μόνος του με τη μάγισσα γιατί τα άλλα άτομα είχαν φύγει. Τα τρία άτομα που λες δεν αναφέρει ότι έφυγαν.
Anyway πολύ φασαρία για ένα μήνυμα, ας τσιμπήσω τίποτα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 26/12/2010 17:02:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2010, 17:15:41  Εμφάνιση Προφίλ
Καλη ορεξη και οταν τελειωσεις ελα να λυσουμε τον γριφο.

Οχιιιιιιιιιι !!!!!!!!!!!!

Για αλλα ναι.Τα νουμερα τελος.

2233Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2010, 01:25:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas
Καλησπέρα παιδιά,θέλω να πω κάτι και ταυτόχρονα να ρωτήσω...είδα σε όνειρο την γιαγιά μου που πέθανε τον Αυγουστο και μιλούσαμε για λίγη ώρα.σε κάποια φάση όμως κατάλαβα οτι έβλεπα όνειρο και αποφασίζω να ξυπνήσω αλλά ξύπνησα πάλι σε όνειρο,δηλαδή στον ύπνο μου είδα οτι έβλεπα όνειρο και ξύπνησα πάλι σε άλλο ονειρο...αυτό παίζει να είναι κάτι σαν INCEPTION??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2010, 03:02:39  Εμφάνιση Προφίλ
Το κατάλληλο φόρουμ για την ερώτηση σου είναι εδώ:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10232

Θεωρείς ότι το να "ξυπνήσεις" χωρίς να έχεις πράγματικά "ξυπνήσει" έχει κάτι το αξιοπερίργο;
Σαν εμπειρία έχει κάποιο ενδιαφέρον, κατα τ'άλλα δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Θα μπορούσε να σε οδηγήσει βεβαίως σε ενδιαφέρουσες εμπειρίες στη διάρκεια του ύπνου..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2010, 12:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΝΕΙΡΑ ΥΠΟΔΗΛΩΝΟΥΝ ΤΗ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ R.E.M
ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ ΥΠΝΟ.
ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ.

CH3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2010, 13:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas
Ναι αυτό ηθελα να μάθω,δεν είναι κάτι αξιοπερίεργο αλλά μου φάνηκε λίγο σαν να πέρασα σε ενα πιο ελαφρύ επίπεδο ύπνου άλλα μέσα στο όνειρο πάλι.Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...είμαι σε αναμονή για νεότερες ανατριχιαστικές ιστορίες....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2010, 13:17:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

μια μεγάλη παρέα(2 αγόρια και 4 κορίτσια)

Μάλιστα η παρέα απαρτιζόταν από μια κοπέλα η οποία ασχολούταν με λευκή μαγεία(ξόρκια για ευτυχία,αγάπη κ.λ.π.), μια άλλη κοπέλα η οποία έριχνε την τράπουλα και εμένα...που μπορώ να πω η επαφή μου με τον κόσμο των πνευμάτων είναι κάτι παραπάνω από ισχυρή.


Υπήρχαν 3 παιδιά(το ένα αγόρι,2 κοπέλες και το κορίτσι μου)

το ένα αγόρι και η μια κοπέλα η οποία έριχνε την τράπουλα έφυγαν.

και καθώς μίλαγα νιώσαμε τα 3 παιδιά με τις δυνάμεις κάτι...



βρε παιδια, μπερδευτικα! Ποσα παιδια ειναι τελικα στην παρεα;;;

Ουτε με αλγοριθμο δεν λυνεται αυτο το πραμα

ουτε ο 11880 το λυνει για την ακριβεια

μπορει να βλεπουμε το παραξενο και να το εκφραζουμε ως ανεξηγητο αλλα οταν βλεπουμε το αγνωστο τι κανουμε? ο ανθρωπος απο ενστικτο φοβαται παντα το αγνωστο!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2010, 14:56:00  Εμφάνιση Προφίλ
nasaroytaki να ρωτησεις τον dr Jekyl μεχρι τωρα ειναι ο μονος που το καταλαβε.

Γιατρε,ανευ παρεξηγησεως!!!!!!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2010, 15:21:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

nasaroytaki να ρωτησεις τον dr Jekyl μεχρι τωρα ειναι ο μονος που το καταλαβε.


και νομιζω οτι δεν θα υπαρξει αλλος που θα το καταλαβει νικομαχε

μπορει να βλεπουμε το παραξενο και να το εκφραζουμε ως ανεξηγητο αλλα οταν βλεπουμε το αγνωστο τι κανουμε? ο ανθρωπος απο ενστικτο φοβαται παντα το αγνωστο!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2010, 16:05:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Υπήρχαν 3 παιδιά(το ένα αγόρι,2 κοπέλες και το κορίτσι μου) τα οποία φοβήθηκαν ιδιαίτερα πολύ...

Ας κάνουμε μια αυτο-ύπνωση και στη συνέχεια μια αναδρομή και ας γυρίσουμε στο δημοτικό, τη στιγμή που μαθαίνουμε ανάγνωση και μαθηματικά..

Έχουμε 6 παιδιά.
Απο τα 6 παιδιά τρία ένιωσαν φόβο.
Έπειται, απο τα 6 παιδιά, δύο έφυγαν. Πόσα μένουν; Τέεεεσσεραααα.

Μετά, όοοολα τα παιδάκια φεύγουν ΕΚΤΟΣ από τον "πρωταγωνιστή" και τη μάγισσα.
Πόσα παιδάκια μας μένουν;

Δύυυυυοοοοοο.

Ας το δούμε αλλιώς. Έχουμε έξι παιδιά, τα: a, b, c, d, e, f.
Απο αυτά, τα a, b και c ένιωσαν φόβο.

Απο τα a, b, c, d, e, f φεύγουν τα e και f.

Πόσα παιδάκια μένουν; Τα a, b, c, d.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 29/12/2010 16:43:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2010, 16:12:43  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σου φιλε γιατρε.

Να το ξαναματαδιαβασεις το κειμενο.

Μεγαλη παρε 2 αγορια 4 κοριτσια συνολο 6.
παρακατω:Υπηρχαν 3 παιδια{1 αγορι 2 κοριτσια και η κοπελα μου}
Εκτος παρενθεσης υπαρχουν 3 παιδια.Εντος παρενθεσης 5 παιδια μαζι με τον εαυτο του.Συνολο? εδω χρειαζεται ο αλγοριθμος και οχι ποσα εμειναν στο τελος.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2010, 16:15:56  Εμφάνιση Προφίλ
Για να δω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2010, 16:37:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
παρακατω:Υπηρχαν 3 παιδια{1 αγορι 2 κοριτσια και η κοπελα μου}
Εντάξει, εννοούσε προφανώς δύο κορίτσια μαζί με την κοπέλα του. Λεπτομέρειες όμως, τι περιμένεις από άτομα που δεν είναι έμπειρα στη γραφή κ γράφουν παρορμητικά; Πάλι καλά που είναι τόσο καλογραμμένο το μήνυμα να λες
quote:
Εκτος παρενθεσης υπαρχουν 3 παιδια.Εντος παρενθεσης 5 παιδια μαζι με τον εαυτο του.
Εντός παρένθεσης υπάρχουν 4 παιδιά αν το αγόρι είναι ο εαυτός του. Αν δεν είναι, πράγματι υπάρχουν 5. Αυτό που συμβαίνει, βάσει δικιάς μου κατανόησης, είναι ότι ξεκινάει θέλοντας να αναφέρει μόνο τους αριθμούς(1αγ. 2κορ.) και αποφασίζει μετά να προσωποποιήσει ποια είναι αυτά τα άτομα οπότε αναφέρει την κοπέλα του ως ένα από τα δύο κορίτσια αλλά όχι τον εαυτό του επειδή τον έχει ήδη αναφέρει.Αν πρόσεχε περισσότερο τι έγραφε θα το βλεπε το λάθος.

Αλλά τέλος πάντων όπως είπα δε γίνεται με άτομα που κάθε άλλο παρα επιστήμονες είναι, να βγάλεις άκρη. Μπαίνουν πολλά άτομα νεαρής ηλικίας στα φόρουμ που τείνουν να γράφουν παρορμητικά και ειναι δύσκολο γενικότερα να συζητήσεις και να συνεννοηθείς μαζί τους λόγω της απειρίας τους στο γραπτό λόγο(να ναι καλά η greek paideia)

Αλλά και εξαιτίας της εντύπωσης που έχουν κάποια από αυτά, ότι εδώ είναι κάποιο φόρουμ που λέμε για τσίτος και γαριδάκια, οπότε ας πετάξουμε μια απάντηση του μισού λεπτού και κανένα πρόβλημα.
Σε πληροφορώ δηλαδή ότι η παραπάνω ιστορία του παιδιού είναι εξαιρετικά καλογραμμένη συγκριτικά με πολλές άλλες, αλλά θα το χεις προσέξει και εσύ.. το πόσο καλογραμμένες είναι γενικά οι απαντήσεις των νέων μελών.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 29/12/2010 16:43:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2010, 16:47:43  Εμφάνιση Προφίλ
Ακριβως ετσι dr

Σωστα μιλας και σωστα κρινεις.Ο παρορμητισμος σε συναρτηση με την
lost greek paidia,εχει αυτα τα αποτελεσματα.Κριμα.

Παντως ο νεαρος πραγματι προσπαθησε να δωσει αντιληπτο κειμενο και εδωσε εμφαση στα γεγονοτα και οχι στις λεπτομερειες.

anyway θα τα πουμε το βραδυ γιατι τωρα εχει πιασει ενας ανεμος εδω στην παραλια και το μοντεμ τα παιζει συχνα-πυκνα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2010, 16:52:41  Εμφάνιση Προφίλ
Άστα και το δικό μου είναι... και χωρίς τον άνεμο ακόμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 14:12:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

μια μεγάλη παρέα(2 αγόρια και 4 κορίτσια)

Μάλιστα η παρέα απαρτιζόταν από μια κοπέλα η οποία ασχολούταν με λευκή μαγεία(ξόρκια για ευτυχία,αγάπη κ.λ.π.), μια άλλη κοπέλα η οποία έριχνε την τράπουλα και εμένα...που μπορώ να πω η επαφή μου με τον κόσμο των πνευμάτων είναι κάτι παραπάνω από ισχυρή.


Υπήρχαν 3 παιδιά(το ένα αγόρι,2 κοπέλες και το κορίτσι μου)

το ένα αγόρι και η μια κοπέλα η οποία έριχνε την τράπουλα έφυγαν.

και καθώς μίλαγα νιώσαμε τα 3 παιδιά με τις δυνάμεις κάτι...


τι θελει να πει αραγε ο ποιητης;


αυτο υα παραμεινει ενα απο τα αλυτα μυστηρια του συμπαντος

μπορει να βλεπουμε το παραξενο και να το εκφραζουμε ως ανεξηγητο αλλα οταν βλεπουμε το αγνωστο τι κανουμε? ο ανθρωπος απο ενστικτο φοβαται παντα το αγνωστο!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 14:52:13  Εμφάνιση Προφίλ
Nasaroytaki ο ποιητης που ειναι αληθεια?

Ηρθε πεταξε ενα ποιημα και αφαντος.
Τον εφαγαν τα δρακουλινια και τα τσιτος που λεει ο δοκτωρ?

Ελα βρε,ποιητη,να μας λυσεις την απορια.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 15:59:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Nasaroytaki ο ποιητης που ειναι αληθεια?

Ηρθε πεταξε ενα ποιημα και αφαντος.
Τον εφαγαν τα δρακουλινια και τα τσιτος που λεει ο δοκτωρ?

Ελα βρε,ποιητη,να μας λυσεις την απορια.


axaxaxax
λες να ανοιξε η γη και τον καταπιε;
λες να καταλαβε τι τρομερο λαθος εστι αυτο που εγραψε;

εγω λεω να ψαξουμε ολα τα τσιτος να τον βρουμε να μας λυσει θν απορια βρε παιδι μου

μπορει να βλεπουμε το παραξενο και να το εκφραζουμε ως ανεξηγητο αλλα οταν βλεπουμε το αγνωστο τι κανουμε? ο ανθρωπος απο ενστικτο φοβαται παντα το αγνωστο!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chalimourdas
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2011, 03:06:30  Εμφάνιση Προφίλ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΟΛΥΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΣΤΑ ΑΕΡΙΚΑ ΣΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΣΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΕΙΧΑΜΕ ΒΓΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΙΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ.ΓΥΡΝΑΜΕ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 4-5 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΚΑΙ Ι ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ.ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΕΙ.ΚΟΙΤΑΞΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ Η ΠΟΡΤΑ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ.Ο ΣΥΡΤΗΣ ΕΙΧΕ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΟΥΤΕ ΤΠΤ.ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΚΛΕΙΔΑΡΑ (ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΑΜΕ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΧΡΕΩΝΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΟΚΕΦΑΛΑ ΤΟΥ).ΚΑΘΕΤΑΙ Ι ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ,ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΕΙ ΠΡΙΝ 1-1.5 ΧΡΟΝΟ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ Η ΟΠΟΙΑ ΠΑΡΕΠΙΠΤΩΝΤΟΣ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΟΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΚΑΘΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ "ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΔς Η ΣΟΥΛΤΑΝΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΟΙΓΕ"ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΠΗΣΑ ΑΝΟΙΞΕ Η ΠΟΡΤΑ!!!ΑΚΟΜΑ ΤΩΡΑ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anael
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2011, 13:33:48  Εμφάνιση Προφίλ
Άν και το θέμα είναι από το 2004 λέω να σας περιγράψω κι εγώ μια δική μου ιστορία που συνέβηκε όταν πήγενα στο δημοτικό.Οι γονείς μου λείπανε συχνά σε ταξίδια και έμενα με την αδερφή μου στην γιαγιά μου.Σχολόντας μια μέρα απο το φροντιστήριο και ενώ είχε ήδη σκοτεινιάσει πάμε με τον κολλητό μου να κάνουμε μία κλασική βλακεία που συνηθίζαμε εκείνη την περίοδο, πηγαίναμε σε ένα παρ εκκλησάκι πέρναμε μία χούφτα κεριά και τα καίγαμε όλα μαζι σχηματίζοντας βουναλάκι,πάμε που λέτε στο παρ εκκλησάκι (έξω από ένα γυμνάσιο-λύκειο επί της Κασσάνδρας στην Θεσσαλονίκη)και αρχίζουμε να καίμε τα κεριά..εκείνη την στιγμή μπένει μια μαυροφορεμένη γιαγιά και μας επιπλήττει για τις βλακείες που κάνουμε όχι όμως με άσχημο τρόπο του στίλ καταλαβένω οτι είστε παιδιά αλλά δεν είναι σωστό.. πάμε να φύγουμε εμείς και γυρνάει εμένα και μου λέει τώρα που θα πάς στην γιαγιά σου μήν πας απο το σύντομο δρόμο... Πάγωσα παρακάλεσα τον φίλο μου να έρθει μαζί μου και αυτός θέλοντας να το παίξει σαν κλασικό αγόρι οτι δεν μασάει με πήγε σπίτι..απο την εκκλησία της Αγίας Αικατερίνης(το περίεργο ήταν πως επειδή εκει μέναν γύφτοι πάντα φοβόμουν να περνάω και έκοβα δρόμο μέσα απο ένα ερημικό στενάκι) κάνοντας κύκλο και όχι απο τον σύντομο..με τα πολλά την επόμενη μέρα άκουσα για την εξαφάνιση ενός κοριτσιού και μετά από λίγο καιρό μάθαμε οτι συλλάβανε κάποιον που έμενε σε ένα ερειπωμένο σπίτι της περιοχής που απήγαγε κορίτσια τα βίαζε τα είχε υπηρέτριες και μετά τα σκότωνε και τα έθαβε στο υπόγειο..περιττό να σας πώ πως μικρή έβλεπα συχνά εφιάλτες πώς με είχε στο σπίτι και με έβαζε να κάνω δουλειές.Εννοείτε σταμάτησα τις βλακείες με τα κεριά και άν και περνούσα συχνά ψάχνοντας η περιμένοντας εκείνη την καλή κυρία δεν την ξαναείδα ποτε..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MarkTheKiller
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2011, 08:35:10  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σας,τώρα είναι η σειρά μου να πω κι εγώ την παράξενη ιστορία που συνέβη σε 2 άτομα από την οικογένειά μου και έναν οικογενειακό φίλο.
Να επισημάνω ότι η ιστορία είναι εντελώς αληθινή χωρίς καμία υπερβολή.

Η ιστορία διαδραματίζεται σ'ένα ορεινό χωριό του Νομού Χανίων της Κρήτης
στα τέλη της δεκαετίας του 1980.Ένα καλοκαιρινό βράδυ λοιπόν,η μητέρα μου,ο θείος μου και μικρότερος αδερφός της μητέρας μου και ένας οικογενειακός φίλος και γείτονας πήγαιναν βόλτα με τα ποδήλατά τους σ'ένα κοντινό χωματόδρομο του χωριού.Τότε οι δρόμοι είχαν μόνο ένα φως και αυτό από στύλο της ΔΕΗ.Εκεί λοιπόν που πήγαιναν κάτω από τη λάμπα του στύλου είδαν ένα μαύρο πράγμα σαν παπάς να στέκεται στο δρόμο ακίνητο.Όλα τα σημεία του σώματος ήταν καλυμμένα με ένα ''ράσο'' ας πούμε,ακόμα και το κεφάλι.Τα παιδιά φοβήθηκαν ειδικά ο θείος μου και τότε μικρότερος της παρέας.Τα λίγο μεγαλύτερα παιδιά σκέφτηκαν ότι θα ήταν ο παπάς του χωριού γιατί συνήθιζε να κάνει βραδυνές βόλτες στο χωριό.Πήραν λοιπόν το θάρρος και φώναξαν ''παπά'',''παπά'',αλλά τίποτα.
Εκείνη τη στιγμή σκέφτηκαν πως ήταν μια γυναίκα από το χωριό που της άρεσε να κάνει φάρσες και άρχισαν και φώναζαν το όνομά της αλλά και τότε καμία απάντηση.Το ''πράγμα'' συνέχιζε να μένει ακούνητο κι αλάλητο,ώσπου τα παιδιά κατάλαβαν ότι δεν ήταν παρά ένα στοιχειό που στοίχειωνε εκείνο το σημείο του δρόμου.Δεν πρόφτασε να περάσει ούτε ένα πεντάλεπτο και τα παιδιά είχανε φτάσει όσο πιο γρήγορα μπορούν με τα ποδήλατα να βγάζουν σπίθες που λέει ο λόγος...το πρωί τα είπαν όλα
αλλά κανείς δεν τους πίστεψε...Τώρα μετά από τόσα χρόνια έχει ξεχαστεί
και απλά το λένε σαν ιστορία όπως κι εμένα μου την είπε η μητέρα μου και εγώ σας τη διηγήθηκα....


Είμαστε ένα τίποτα που κάθε μέρα που περνάει μας φέρνει πιο κοντά στο θάνατο...!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2011, 11:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
quote:
ότι δεν ήταν παρά ένα στοιχειό που στοίχειωνε εκείνο το σημείο

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ Ν ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ , ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ Η' ΟΠΩΣ
ΑΛΛΙΩΣ ΘΕΣ ΠΕΣ ΤΑ, ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ..

ΑΝΥWAY, Σ'ΑΥΤΗ ΤΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΣΚΙΑ ΘΑ 'ΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΑΝ..

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MarkTheKiller
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2011, 14:13:32  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε δεν ξέρω το λόγο...μάλλον θέλουν να δείξουν κάτι που θέλουν να δει ο άλλος.Πάντως σκιά δεν ήταν γιατί είχε όγκο απ'ότι μου είπε η μάνα μου εκτός κι αν μου λέει ψέματα που δε νομίζω να μου λέει...

Είμαστε ένα τίποτα που κάθε μέρα που περνάει μας φέρνει πιο κοντά στο θάνατο...!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2011, 10:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
quote:
άλλον θέλουν να δείξουν κάτι που θέλουν να δει ο άλλος.

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ?
ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΚΑΤΙ?
ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ Η ΣΚΙΑ?

quote:
κι αν μου λέει ψέματα που δε νομίζω να μου λέει...

ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΛΕΕΙ..

quote:
μια γυναίκα από το χωριό που της άρεσε να κάνει φάρσες

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ (ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ)
ΔΗΛ. ΝΑ ΕΒΑΛΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΥΤΙ Η' ΚΑΤΙ Π ΔΝ ΠΑΕΙ Τ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΝΑ Τ ΤΥΛΙΞΕ
ΜΕ ΜΑΥΡΕΣ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΟΠΟΙΟΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ
ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ..(ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΠΑΝΤΑ :) ..)
ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΠΗΓΑΝ Ν ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΠΑ Η' ΤΗ
ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ?


CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1416016
Maintained by Digital Alchemy