ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 To παράδοξο του Fermi (περί εξωγήινων πολιτισμών)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:34:45  Εμφάνιση Προφίλ
Αααα! δεν τον άφηνες να ψάχνει λίγο?
Ολόκληρο Χατζηνικολάου παρακολουθεί, να μην εξασκηθεί κι όλας?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:36:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Aitherovamon, είσαι σίγουρος ότι απέχω καιρό;

...αρχίζει το ματς...

"enlighted mind sees the endless emptiness"


Αποκαλύψεων οσμές!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 06/11/2015 00:37:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:42:09  Εμφάνιση Προφίλ
Ωραία, περνάτε με άριστα το μάθημα: "πως να ρεζιλέψετε συντονιστή με ενα post"!

zip
δεν ξεκινάμε κανένα ματς, το δικό μας έληξε τότε.
τώρα το αν παρακολουθούσες κατα καιρούς, δεν το αποκλείω.
κι εχω την εντύπωση οτι στο είχα πει σε... κάποιο acc
μη ρωτήσεις όνομα, τόπο, χρόνο... δε συγκρατώ άχρηστες πληροφορίες
απο σένα κράτησα τα καλά, είχες πολλά είναι η αλήθεια... αλλά τέλος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:48:12  Εμφάνιση Προφίλ
Στο θέμα του θεματοθέτη τώρα, περί εξωγήινων πολιτισμών κι αρχαίων αναπάντεχων, προτείνω προς μελέτη και το Mohenjo Daro, στο σημερινό Πακιστάν.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
quote:

Osmosis

Εκτελείς διατεταγμένη υπηρεσία μήπως?axaxa!
Οσα σου προσάπτει ο DSM, είναι αληθινά και έλαβαν χώρα.Δεν ξέρω αν θα μπει στον κόπο να σου βρεί τα λινκ, αλλά δεν χρειάζονται.Είμαι αυτόπτης μάρτυς των γεγονότων εκείνης της περιόδου, όπως και αρκετά άλλα μέλη του φόρουμ.Οπότε όσο και να βρίζεις, τόσο επιβεβαιώνεις την ενοχή σου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ωΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Κοίτα σαν πολιτισμένοι άνθρωποι που είμαστε,όταν βγάζουμε τους κόπρους μας βόλτα και καταχέζουν τον τόπο τα μαζεύουμε με τη σακούλα,κάτι τέτοιο προσπαθείτε να κάνετε μόνο που τα κοπρόσκυλα είχαν διάροια και οχι λινκ δε θα φέρει...

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:56:50  Εμφάνιση Προφίλ
Συνεχίζουμε λοιπόν μετα το μικρο ευχάριστο διάλειμμα..

DSM πριν παμε στο Mohenjo Daro, θελω να μείνουμε στο Baalbek
με αφορμή τη φωτογραφία που ανέβασες.
Γιατι κατ'αναγκη πρέπει να το έκαναν "γίγαντες" ή aliens το σμίλευμα
βράχων,
οι οποίοι σημειωτέων βρίσκονται ήδη στην περιοχή;

Osmosis
αν δε το κατάλαβες...
ως πολιτισμένοι άνθρωποι, παρακαμπτουμε την παρεξήγηση και συνεχίζουμε.
Ευχαριστω

Edited by - AitheroVamon on 06/11/2015 01:00:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:59:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
Να με συγχωρνάτε,είπα οτι μπορώ να σας βρίζω όλο το βράδυ,έκανα λάθος😴

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 01:04:00  Εμφάνιση Προφίλ
Αιθέρα

Είπα εγώ κάτι για γίγαντες? Επικαλέστηκα εξωγήινους?

Αν είσαι εύκαιρος όμως, θα πώ και του Μάριου και του Μπερνάρ, να πάμε όλοι μαζί να το μετακινήσουμε λίγο παραπέρα. Εμποδίζει.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 01:11:45  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν εμποδίζει.
Αλλωστε μόνος του πήγε εκεί πέρα!Δεν τον τοποθέτησε κανείς.Ούτε εξωγήϊνος, ούτε εσωγηϊνος.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 01:12:29  Εμφάνιση Προφίλ
Η μετακίνηση είναι "εύκολο", φτάνει μόνο να δεις πόσες κατασκευαστικές θεωρίες υπάρχουν για τις πυραμίδες της Αιγύπτου
βάση τεχνολογίας της εποχής, και ευσταθούν όλες.
Με επικρατέστερη αυτή της επιχωμάτωσης, γι αυτο και η συντριπτική πλειοψηφια μεγαλιθικών κατασκευών βρίσκονταν σε κάποιο βάθος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 01:14:50  Εμφάνιση Προφίλ
Νομίζω πως βαριέσαι το χαμαλίκι Μάριε. Χαλάλι όμως, είσαι και μεγάλος άνθρωπος.

Για τον Αιθέρα τώρα, στις 31/10/2015, 02:20:56, στο παρόν θέμα έγραψα:

"Δεν υπάρχουν εξωγήινοι. Πουθενά. Όχι μόνο εδώ. Παντού υπάρχουν άνθρωποι. Σαν τάξη. Άλλοι σαν μικρόβια, άλλοι σαν γκοτζίλα, άλλοι σαν δίποδα, άλλοι σαν πτηνά, κι άλλοι σαν άλλο. Όλη η τάξη με μηχανισμούς DNA, ασχέτως των δομικών του συστατικών. Όλοι μιλάνε μεταξύ τους, αλλά δεν καταλαβαίνουν όλοι ο ένας τον άλλον. Ούτε κι αντιλαμβάνονται ο ένας τον άλλον απαραίτητα. Όσο πιο χρόνο έχει κάποιος, τόσο περισσότερους αντιλαμβάνεται. Χωρίς βεβαίως να τους καταλαβαίνει απαραίτητα."

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 01:24:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Δεν υπάρχουν εξωγήινοι. Πουθενά. Όχι μόνο εδώ.


quote:

Παντού υπάρχουν άνθρωποι


quote:

Σαν τάξη. Άλλοι σαν μικρόβια, άλλοι σαν γκοτζίλα, άλλοι σαν δίποδα, άλλοι σαν πτηνά, κι άλλοι σαν άλλο.

quote:

Όλη η τάξη με μηχανισμούς DNA, ασχέτως των δομικών του συστατικών

quote:

Όλοι μιλάνε μεταξύ τους, αλλά δεν καταλαβαίνουν όλοι ο ένας τον άλλον.

quote:

Όλοι μιλάνε μεταξύ τους, αλλά δεν καταλαβαίνουν όλοι ο ένας τον άλλον. Ούτε κι αντιλαμβάνονται ο ένας τον άλλον απαραίτητα. Όσο πιο χρόνο έχει κάποιος, τόσο περισσότερους αντιλαμβάνεται. Χωρίς βεβαίως να τους καταλαβαίνει απαραίτητα."


Ετσι να τα ρίχνεις.Σιγά-σιγά μήπως και καταλάβουν όλοι τι λες.
Μου έκανε πάντως εντύπωση, που πέρασε ασχολίαστο πέντε μέρες τώρα.Μάλλον δεν κατάλαβαν τίποτα, γιατι διάβαζαν για...Πυθαγόρειους!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 01:27:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η μετακίνηση είναι "εύκολο", φτάνει μόνο να δεις πόσες κατασκευαστικές θεωρίες υπάρχουν για τις πυραμίδες της Αιγύπτου
βάση τεχνολογίας της εποχής, και ευσταθούν όλες.
Με επικρατέστερη αυτή της επιχωμάτωσης, γι αυτο και η συντριπτική πλειοψηφια μεγαλιθικών κατασκευών βρίσκονταν σε κάποιο βάθος

Αιθέρα, καμμία κατασκευαστική θεωρία δεν στέκει. Όχι επαρκώς, ούτε καν μακράν.

Θεωρίες που θελουν εκατοντάδες χιλιάδες ανθρώπων να τρώνε κρεμμύδια για δεκάδες χρόνια, νομίζω πως είναι γελοίες. Άσε που αν κάποιος θέλει να θεωρεί τον εαυτό του σοβαρό, γνωρίζει πως τις πυραμίδες δεν τις έχτισαν σκλάβοι, αλλά άνδρες και γυναίκες -που είχαν ίσα δικαιώματα-, σε κάποιου είδους αμοιβόμενη θητεία. Κι αυτά όλα, αν θεωρήσουμε πως οι πυραμίδες χτίστηκαν στις συμβατικές ημερομηνίες.

Στις συμβατικές ημερομηνίες, τα πράγματα γίνονταν όπως τα περιγράφω. Αν οι εργοδότες ήταν εξωγήινοι σε άλλες ημερομηνίες, δεν έχω άποψη.

Άσε που υπάρχουν και κάτι άλλες ωραίες φωτογραφίες. Όχι από την Αίγυπτο και τη Σφίγγα, ας πούμε -που έλεγε και ο θεματοθέτης-, αλλά από το Περού. Με αφαίρεση ογκόλιθων κλειστού προφίλ από λατομεία.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 01:31:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μου έκανε πάντως εντύπωση, που πέρασε ασχολίαστο πέντε μέρες τώρα.Μάλλον δεν κατάλαβαν τίποτα, γιατι διάβαζαν για...Πυθαγόρειους!!

Μάριε, αν διάβαζαν στα αλήθεια για Πυθαγόρειους, κανένα πρόβλημα δεν θα υπήρχε. Ούτε σε αυτό το θέμα, ούτε σε άλλα.

Όσο μεγάλη κι αν είναι η χάρη του γούγλη, τόσο μεγάλη και η κατάρα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 01:40:58  Εμφάνιση Προφίλ
Σε αυτή τη βάση που το θέτεις, δεν έχω επιχειρήματα...
η ιδέα να γραφτεί ξανά η (αληθινή) ιστορία πάντα με εξίταρε
η "άλλη" τώρα ιστορία-ευρήματα επιβεβαιώνουν την ύπαρξη σκλάβων στην Αίγυπτο.

Και που σαι, μη τα χαλάς στον γέροντα, που σε ειχε πιάσει με τη μια
και του μιλάς τώρα για μεταχρονολογημένους όξω απο δω ανθρώπους!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 01:50:42  Εμφάνιση Προφίλ
Αιθέρα, σκλάβοι υπήρχαν στη Αίγυπτο. Δεν έχτισαν όμως αυτοί τις πυραμίδες. Στις ημερομηνίες που υποτίθεται πως χτίστηκαν, όχι οι εβραίοι, ούτε κι εγώ δεν ήμουν σκλάβος εκεί.
Πραγματικά, ψάξτε τί ακριβώς ήταν το αιγυπτιακό βασίλειο κατά τις καθιερωμένες ημερομηνίες, κι αν υπήρχε πιο ισοδίκαιη κοινωνία εκείνη τη εποχή.

Ξαναλέω, αν χτίστηκαν τότε, το μοντέλο είναι λάθος, ακόμα και με την επίσημη αρχαιολογία. Για εξωγήινους και τέτοια, δεν ξέρω.

Και δεν θα μπορούσα να ξέρω, γιατί όπως σας είπα πως πιστεύω, εξωγήινοι δεν υπάρχουν. Μπέσα μιλάω.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 01:53:25  Εμφάνιση Προφίλ
Οι επιχωματώσεις και οι λοιπές θεωρίες, πιθανόν να έχουν κάποια ψήγματα αλήθειας ( προσωπικά δεν το πολυπιστεύω), αλλά εκείνο που παραβλέπουν αυτές οι θεωρίες, είναι πως πρόκειται για κακέκτυπα αντίγραφα της μίας και μοναδικής Μεγάλης Πυραμίδας.Της αρχαιότερης όλων της Αιγύπτου.Κατά πολλές χιλιάδες χρόνια.

Οι μεταγενέστερες πυραμίδες, προσπάθησαν να αντιγράψουν την Μεγάλη, χωρίς επιτυχία.Αυτό όμως, οι αρχαιολόγοι-αιγυπτιολόγοι και λοιποί συνεργάτες του Σμιθσόνιαν, ξεχνούν να το αναφέρουν.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 01:55:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost


quote:
Ετσι να τα ρίχνεις.Σιγά-σιγά μήπως και καταλάβουν όλοι τι λες.
Μου έκανε πάντως εντύπωση, που πέρασε ασχολίαστο πέντε μέρες τώρα.Μάλλον δεν κατάλαβαν τίποτα, γιατι διάβαζαν για...Πυθαγόρειους!!


quote:
Μάριε, αν διάβαζαν στα αλήθεια για Πυθαγόρειους, κανένα πρόβλημα δεν θα υπήρχε. Ούτε σε αυτό το θέμα, ούτε σε άλλα.
Όσο μεγάλη κι αν είναι η χάρη του γούγλη, τόσο μεγάλη και η κατάρα.

Μου θυμίζετε κάτι γραφικές θεατρικές παραστάσεις ή παρουσιάσεις που έρχονται μόνο συγγενείς και φίλοι για να χειροκροτήσουν...και ο άλλος ακούει τα γλυκόλογα και γλυψίματα και καμαρώνει....ενώ δεν έχει ιδέα περί θεάτρου, απλά ντάξει μωρέ είχε ο κουμπάρος το μέσο και τρούπωσα κι εγώ...ρε εδώ ο άλλος μόλις έφαγε το ξεφτιλίκι που τού έπρεπε, αντί για επιχειρήματα ψελλίζει κάτι ασυνάρτητα και προσπαθεί τώρα να προσποιηθεί ότι δεν έγινε και τίποτα...βρε σοφόμωρα ερωτευμένα κουμπαράκια, μου θέλετε και συζητήσεις υψηλού επιπέδου τρομάρα σας...ο άλλος μου το'παιζε Πλατωνικός ότι τάχα θίχτηκε για τον Πλάτωνα ενώ δεν ξέρει πού πάνε τα τέσσερα...παίζει να μην ξέρει καν ότι ο Πλάτωνας δεν μιλούσε ποτέ σαν 'Πλάτωνας', αυτά δηλαδή που και στο γυμνάσιο τα ξέρουν. Πού να τον πάω δηλαδή σε άλλα...ρε να του φέρνεις το γουγλη στο πιάτο για αυτά που γνωρίζουν οι σοβαροί μελετητές, αυτά δηλαδή που αγνοεί, και αυτός να ψελλίζει ακόμα την κατεστραμμένη κασέτα...

μην ανησυχείς πάντως Dsm, το χουνέρι που έφαγες θα στο γιατρέψει γρήγορα ο φίλος σου με τέτοιου τύπου κολακείες...και επίσης μην ανησυχείς διότι εγώ δεν θα στο ξαναθυμίσω το χουνέρι αυτό...αρκεί να μην με ξαναπροκαλέσεις....που πλέον δεν πιστεύω ότι θα το κάνεις...διότι με τους πιο έξυπνους και πιο ντόμπρους είναι ρίσκο ντιεσέμι μου να τα βάζουμε...και αυτό ήταν το μάθημα της ημέρας


κατά τ'αλλα μάγκες κουράστηκε ο θεματοθέτης...και βλέποντας και κάτι νούμερα τύπου osmosis το θέμα πάει να καεί, η κρίσιμη μάζα έγειρε προς την πλέμπα...και όπως η φύση απεχθάνεται το κενό έτσι και το φόρουμ απεχθάνεται την ηρεμία...και δόξα τω θεώ καραγκιόζηδες τριγύρω αρκετοί να ενσαρκώσουν τον αρχετυπικό ρόλο...ας δούμε όμως μήπως και τελικά επικρατήσει ο ωραίος διάλογος εδώ...για να δούμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 01:58:56  Εμφάνιση Προφίλ
Ποιός διάλογος βρε σαφρακιασμένο?

Μόλις είδες σοβαρή τροπή στον διάλογο, μπήκες να κουτσουλίσεις.
Ετσι Ελ-Kost?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:00:24  Εμφάνιση Προφίλ
Μάριε, δεν ξέρω για ποιό πράγμα μιλάς. Αν θες, πες κάτι περισσότερο.

Πάντως, όσοι μιλάνε για Αίγυπτο, κι όσο αυτό έχει αξία στο συγκεκριμένο θέμα, ας μπούνε στον κόπο να ψάξουν τη λειτουργία και διαστρωμάτωση των κοινωνιών ανά τα διάφορα βασίλεια. Δεν είναι μόνο οι πέτρες κι ο Däniken. Θέλει διάβασμα η δουλειά.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:07:19  Εμφάνιση Προφίλ
Λέω πως η Μεγάλη Πυραμίδα, είναι κατά πολύ αρχαιότερη όλων των υπολοίπων στην Αίγυπτο.Πριν ακόμη τις δυναστείες των Φαραώ.Αλλά τότε δεν υπήρχε κανενός είδους γνωστός πολιτισμός στην περιοχή.Απλά δέσποζε η Μεγάλη Πυραμίδα, μόνη στην έρημο.Ποιός την έφτιαξε και γιατί?Δεν γνωρίζω, αλλά δεν ήταν οι Αιγύπτιοι.

Φέρνει κάτι σαν κατασκευή προηγμένου πολιτισμού, για κάποια άγνωστη σε μας χρήση, φτιαγμένη όμως με υλικά της περιοχής.Ολες αυτές οι αηδίες περί ταφικών θαλάμων και αεραγωγών, είναι δικαιολογίες για να καλύψουν το πραγματικά εντελώς άγνωστο χρηστικό της Μεγάλης Πυραμίδας.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:15:19  Εμφάνιση Προφίλ
Kost
quote:
μην ανησυχείς πάντως Dsm, το χουνέρι που έφαγες θα στο γιατρέψει γρήγορα ο φίλος σου με τέτοιου τύπου κολακείες...και επίσης μην ανησυχείς διότι εγώ δεν θα στο ξαναθυμίσω το χουνέρι αυτό...αρκεί να μην με ξαναπροκαλέσεις....που πλέον δεν πιστεύω ότι θα το κάνεις...διότι με τους πιο έξυπνους και πιο ντόμπρους είναι ρίσκο ντιεσέμι μου να τα βάζουμε...και αυτό ήταν το μάθημα της ημέρας

Έχεις κι ένα δίκιο, εδώ που τα λέμε. Είσαι πιο έξυπνος, καθώς με περηφάνεια επιλέγεις να κάνεις παραπομπές σε κείμενα που δεν διάβασες ποτέ!

Μα κι εγώ, ποτέ δεν ισχυρίστηκα κάτι αντίθετο. Υποστηρίζω την έπαρσή σου στην αρπακόλα και το καραγκιοζιλίκι, τη μούφα και το γκουγκλιλίκι σου! Walk on bro! Και πού είσαι, εγώ πάντα θα διαβάζω τις παραπομπές σου...

quote:
κατά τ'αλλα μάγκες κουράστηκε ο θεματοθέτης...και βλέποντας και κάτι νούμερα τύπου osmosis το θέμα πάει να καεί, η κρίσιμη μάζα έγειρε προς την πλέμπα...και όπως η φύση απεχθάνεται το κενό έτσι και το φόρουμ απεχθάνεται την ηρεμία...και δόξα τω θεώ καραγκιόζηδες τριγύρω αρκετοί να ενσαρκώσουν τον αρχετυπικό ρόλο...ας δούμε όμως μήπως και τελικά επικρατήσει ο ωραίος διάλογος εδώ...για να δούμε

Κοίτα τώρα, που γουστάρεις να μιλάς για την πάρτη σου σε τρίτο πρόσωπο. Επειδή από την ώρα που ξεμπλόκαρες έχει υπάρξει συνέχεια, εκτός από εμένα, που είμαι γελοίος, είναι γελοίος κι ο Νικόμαχος κι ο Αιθεραβάμονας?

Όχι τίποτις άλλο, εμείς οι τρεις κάνουμε απόψε την κουβέντα επί του θέματος που θεματοθέτησες. Εσύ παίζεις Μενεγάκη κι έτσι...

Υ.Γ. Το πας περίφημα. Σε λίγο θα σου κάνουν like ο πύραυλος και η μπαμ μπαμ...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
Ποιός διάλογος βρε σαφρακιασμένο?
Μόλις είδες σοβαρή τροπή στον διάλογο, μπήκες να κουτσουλίσεις.
Ετσι Ελ-Kost?

Να σου κουτσουλήσω μήπως και την καράφλα, γιατί σε κόβω και για πουρό εσένα...και μεγάλη χάρη σου έκανα που σού απηύθυνα και το λόγο μετά και τη δική σου τεράστια ξευτύλα πριν μερικές μέρες...τότε που έτρεχε ο άλλος να μπαλώσει τις ξευτύλες σου...που φοβήθηκες μη σου κάνω μήνυση ε ρε κάτι νούμερα...το δε κοινό μέτωπο πολύ το γλεντάω ναούμε, με την ίδια άνεση που σας έχω στα σοβαρά με την ίδια σας παίρνω και στο ψιλό παραμάζωμα και φέρτε κι άλλους για καβάτζα να το γλεντήσω κι άλλοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:19:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Υ.Γ. Το πας περίφημα. Σε λίγο θα σου κάνουν like ο πύραυλος και η μπαμ μπαμ...

Το μεταμεσονύχτιο γέλιο, κάνει πολύ καλό στην υγεία.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:22:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Λέω πως η Μεγάλη Πυραμίδα, είναι κατά πολύ αρχαιότερη όλων των υπολοίπων στην Αίγυπτο.Πριν ακόμη τις δυναστείες των Φαραώ.Αλλά τότε δεν υπήρχε κανενός είδους γνωστός πολιτισμός στην περιοχή.Απλά δέσποζε η Μεγάλη Πυραμίδα, μόνη στην έρημο.Ποιός την έφτιαξε και γιατί?Δεν γνωρίζω, αλλά δεν ήταν οι Αιγύπτιοι.
Φέρνει κάτι σαν κατασκευή προηγμένου πολιτισμού, για κάποια άγνωστη σε μας χρήση, φτιαγμένη όμως με υλικά της περιοχής.Ολες αυτές οι αηδίες περί ταφικών θαλάμων και αεραγωγών, είναι δικαιολογίες για να καλύψουν το πραγματικά εντελώς άγνωστο χρηστικό της Μεγάλης Πυραμίδας.

Μάριε, δεν ισχυρίζομαι τίποτα. Ούτε και γνωρίζω τίποτα. Τίποτα άλλο, εκτός αυτών που θεωρείται πως ισχύουν.

Πάρε τον Αιθέρα, και πάμε να μετακινήσουμε τον ογκόλιθο. Διαβάστε την επίσημη άποψη, και πείτε μου αν στην υποτιθέμενη εποχή της κατασκευής των πυραμίδων, υπήρχαν διαθέσιμοι σκλάβοι, αλλά και ποιά ήταν η διαστρωμάτωση της αιγυπτιακής κοινωνίας.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
Έχεις κι ένα δίκιο, εδώ που τα λέμε. Είσαι πιο έξυπνος, καθώς με περηφάνεια επιλέγεις να κάνεις παραπομπές σε κείμενα που δεν διάβασες ποτέ!

Παριστάνεις τον βλάκα ή είσαι;; Έπρεπε βρε ξυπνοπούλι να έχω διαβάσει τις συγκεκριμένες παραπομπές για να ξέρω πάρα πολύ καλά για τί πράγμα μιλάω;;; Σου φέρνω Διογένη Λαέρτιο (η πιο γνωστή αρχαία πηγή για τους φιλοσόφους, ανάθεμα κι αν τον ξέρεις), σου φέρνω όλους τους άλλους που επιβεβαιώνουν αυτό που ήξερα από πολύ παλιά, και εσύ συνεχίζεις ακόμα;; Μιλάμε ο τύπος είναι μαζόχα δεν υπάρχει...

δηλαδή ακούστε τι λέει: λέει ότι πέταξα κάτι εντελώς αυθαίρετα και στην τύχη αλλά ήμουν κωλόφαρδος και τελικά οι πηγές που βρήκα επιβεβαιώνουν τον αρχικό τυχαίο ισχυρισμό!!!!! Τι άλλο θα επινοήσει το ανθρώπινο μυαλό για να αποφύγει να παραδεχτεί το λάθος και την ήττα;;; ναι ρε ξύπνιε, ακριβώς αυτό έγινε, είπα μια μαλακία στην τύχη και εντελώς συμπτωματικά βρέθηκαν 100 διαδικτυακές πηγές να με επιβεβαιώσουνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:28:46  Εμφάνιση Προφίλ
Kost
quote:
Να σου κουτσουλήσω μήπως και την καράφλα, γιατί σε κόβω και για πουρό εσένα...και μεγάλη χάρη σου έκανα που σού απηύθυνα και το λόγο μετά και τη δική σου τεράστια ξευτύλα πριν μερικές μέρες...τότε που έτρεχε ο άλλος να μπαλώσει τις ξευτύλες σου...που φοβήθηκες μη σου κάνω μήνυση ε ρε κάτι νούμερα...το δε κοινό μέτωπο πολύ το γλεντάω ναούμε, με την ίδια άνεση που σας έχω στα σοβαρά με την ίδια σας παίρνω και στο ψιλό παραμάζωμα και φέρτε κι άλλους για καβάτζα να το γλεντήσω κι άλλο

Καλά είναι όλα αυτά, αλλά αν μάθεις και ορθογραφία, θα συνεννοούμαστε ακόμα καλλίτερα.

Ξέρεις τί γίνεται τώρα? Δεν έχω καταλάβει, αν το θέμα ΣΟΥ σε ενδιαφέρει, ή αν το έστησες -όπως μόνος σου παραδέχτηκες πως έστησες διάφορα-, για να την πέσεις και σε άλλα μέλη του forum. Το θέμα είναι ενδιαφέρον πάντως, κι ο καθένας βάζει όσα μπορεί.

Εσύ μπορείς Μενεγάκη. Πάσο.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:30:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
Το μεταμεσονύχτιο γέλιο, κάνει πολύ καλό στην υγεία.

Εδώ συμφωνούμε θείο, μιλάμε για γλέντι κανονικό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:31:26  Εμφάνιση Προφίλ
Γνωρίζω πως δεν υπήρχαν σκλάβοι-δούλοι στην αρχαία Αίγυπτο.Υπήρχαν υπηρέτες, ξένοι υπήκοοι, αιχμάλωτοι πολέμου,διανοητικά ελειπείς πολίτες, οι οποίοι αμείβονταν και διέμεναν στους χώρους των αφεντικών τους.Ολο το παραμύθι περί σκλάβων, ξεκίνησε από λάθος εκτίμηση του Ηρόδοτου και εξακολούθησε στο διηνεκές έως σήμερα.

Ενας αρχαιολόγος ο Hawass, μιλά κατόπιν σχετικών ανακαλύψεων, για χρήση κανονικών εργατών, φτωχών πολιτών αλλά ικανών οικοδόμων, στην κατασκευή πυραμίδων.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 02:33:20  Εμφάνιση Προφίλ
Βρε Kost, έγραψες αυτό:
quote:
Εννοείται και δεν τις είχα διαβάσει όλες αυτές τις πηγές!!! Τώρα την Αμερική ανακάλυψες;;; Αυτά είναι τα επιχειρήματά σου;; Κοίτα να δεις που ο βλάκας σε θεωρούσα κι έξυπνο;; ρε δεν είμαστε με τα καλά μας...είπα εγώ ποτέ ότι διάβασα όλα αυτά τα βιβλία;;;

Γιατί το βασανίζεις κι άλλο?

Βλέπεις πως προσπαθούμε να συνεχίσουμε την κουβέντα στο θέμα που θεματοθέτησες. Γιατί επιμένεις να γίνεσαι ρεντίκολο?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy