ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΚ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 14:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

υπάρχει μία σπηλιά με τέτοια υψηλής τέχνης και τεχνικής ευρήματα (χρυσά γιγαντιαία αγάλματα, περίπλοκοι μηχανισμοί κλειδώματος)

Τέτοια σενάρια "παίζουν" σε χολυγουντιανές παραγωγές.

Συνταγή.
Πάς στο βιντεοκλάμπ΄.
Παίρνεις ότι ταινία έχει σχέση με Ιντιάνα Τζώουνς και ανάλογους κλώνους
Βλέπεις τις ταινίες. Ξανά και ξανά. Και μετά πάλι ξανά και ξανά.
Πείθεις τον εαυτό σου οτι ότι βλέπεις είναι κωδικοποιημένα μηνύματα και αποκλείεις ΚΑΘΕ πιθανότητα, οτι όλα είναι φαντασία για να τραβήξει τον κόσμο
Αφού έχεις καταλήξει οτι όλα αυτά είναι αλήθεια, ανοίγεις και μπαίνεις στο εσωτέρικα και παρουσιάζεσαι σαν ο φορέας της γνώσης.
Και άν τολμήσουν τίποτα ποταποί να πούν βάση των εμπειριών τους, οτι το ένα ή το άλλο δε στέκει, καλού κακού πάρε και μια λίστα με προσβολές και διαδικτυακές ροχάλες να σου βρίσκονται.

Απλό δεν είναι ?

Και απολύτως συμβατό με αυτά που θέλει να βλέπει η Κυρά των Κλειδιών από μένα.

ο (ακόμα)(πιο) κακός Βρίλ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MAX - X5
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 15:43:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MAX - X5  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλω ολους οσους εχουν περισσοτερες πληροφοριες να συνεχισουν τις αποκαλυψεις μολις εφτιαξα καφε και περιμενω με μεγαλο ενδιαφερον....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 19:14:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΡΙΛ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ "ΘΕΟΙ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ" ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΔΩ.
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ.

ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΕΣΤΙΚΟ ΥΦΟΣ "ΟΛΟ
ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ" ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΟΥ ΜΥΝΗΜΑ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ
ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ
ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΥΤΗ
Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟ.
ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ
ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΦΡΑΣΗ ΤΟΥ ΣΤΥΛ
"ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΗΜΕΣ" Ή ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ
ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ
ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Ή ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ...

ΕΛΠΙΖΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΛΗΞΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crusader
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 01:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crusader  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν μπορώ να καταλάβω τι σημείο διαφωνίας βρίσκεται σε αυτό το θέμα. ανεξάρτητα από αυτό παρακάτω δύο εικόνες η πρώτη η "ελληνική area 51" όπως φαίνεται από το google earth και παρακάτω η αυθεντική area 51!!

.

μισή ώρα ψάξιμο ήταν... για όσους έχουν DSL ας δοκιμάσουν το αντίστοιχο πρόγραμμα της Nasa. http://learn.arc.nasa.gov/worldwind/download.html
ίσως έχει καλύτερη ανάλυση.
αν κάποιος έχει την καλή διάθεση ας δείξει στο χάρτη που περίπου είναι η σπηλιά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 06:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ CRUSADER ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΟΤΙ Ο ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟΣ ΕΙΝΑΙ
ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΜΕ ΤΗΝ -AREA 51- ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ.
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΥΡΗΜΑΤΑ
ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΩΛΗΘΗΚΑΝ ΣΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΑΡΑΒΑΣΗ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ ΚΑΙ
ΠΩΛΗΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΥΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ.
ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟ ΟΥΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ
ΜΥΣΤΙΚΗ ΒΑΣΗ ΕΚΕΙ.
ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΕΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ
ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΑΝΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΚΕΙ.
Η ΜΙΑ ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΟΙΚΙΣΜΟ ΕΝΩ Η ΑΛΛΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 1200 ΜΕΤΡΑ
ΒΟΡΕΙΟΔΥΤΙΚΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ Η ΟΠΟΙΑ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΑ
ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΦΡΑΓΙΣΘΕΙ
ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ 1200 ΜΕΤΡΑ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ Ή 1200 ΜΕΤΡΑ ΣΕ ΑΠΟΛΥΤΗ
ΕΥΘΕΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΕΥΡΟΣ ΤΗΣ
ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΙΣΟΔΟΣ.

ΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ
ΥΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ AΝΑΜΕΣΑ
ΣΤΟΥΣ ΚΥΚΛΟΥΣ ΟΠΟΥ Ο ΚΙΤΡΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΘΑΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΕ
ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΘΕΙΑ ΕΝΩ Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΣΕ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crusader
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 13:14:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crusader  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
grigorianos δεν είπα ότι είναι το ίδιο με την περιοχή 51 απλώς έχει κάποιες αναλογίες. ταυτόχρονα έγραψα και κάποιες σκέψεις γύρω από το θέμα...
από ότι έδειξες στον χάρτη ουσιαστικά πρέπει να βρίσκεται στα υψώματα που βρίσκονται ανάμεσα στον δρόμο που πάει στα καστελιανά από δυτικά και στον αναποδιάρη ποταμο που βρίσκεται ανατολικά, καθώς και στην πλαγιά που βλέπει προς το λυβικό και όχι από την πλευρά της Μεσαράς. ελπίζω να κατάλαβα σωστά... πάντα είχα την εντύπωση ότι θα ήταν στο ψηλό βουνό που βρίσκεται δυτικά του όπου αρχίζουν τα Αστερούσια.
μακάρι να μπορέσω να πάω καμία εκδρομή σύντομα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zx-6r
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 23:28:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zx-6r  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΑ ΣΠΗΛΑΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ!!!


kostasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 01:27:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΟΥΝ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕ
Ο ZX-6R.
ΕΣΤΩ.

ΟΠΩΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ ΕΙΧΕ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ
ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟ.
ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ
ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ....
ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

ΑΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΑΡΘΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΜΥΝΗΜΑ
ΟΥΔΕΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΜΑΘΑΝ
ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΙ ΥΘΙΝΟΝΤΕΣ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ...
ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝΑΛΩΘΗΚΑΝ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ
ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑ-ΜΙΝΩΙΚΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟΣΟ
ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ.
ΕΣΤΩ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΟΥΝ ΣΕ 'ΞΕΝΟΥΣ'
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΣ
ΤΑ ΟΜΩΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΦΟΥ Η ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΥΡΗΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ Η ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΙ ΔΕΝ
ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΝ ΤΙΣ ΛΑΘΡΑΝΑΣΚΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ
ΚΛΟΠΕΣ.
ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΟΤΙ ΔΙΑΘΕΤΩ
ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΑ ΟΤΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΔΡΟΥΝ ΣΤΟΝ
ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΧΩΡΟ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΥΝ ΤΑ ΕΥΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΝ Ή ΤΑ
ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ ΕΠΙΜΕΛΩΣ....
ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΟΙ ΔΟΛΙΟΦΘΟΡΕΙΣ
ΑΛΛΑ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΠΕΡΙ ΤΟΥ 10% ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ
ΔΥΟ ΑΥΤΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ.

ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΕΝΟΣ
ΕΚ ΤΩΝ ΔΥΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΩΝ ΑΓΑΛΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΓΟΡΤΥΝΑ ΑΘΙΚΤΑ
ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΝΑ ΕΠΕΣΕ ΔΗΘΕΝ
ΤΥΧΑΙΑ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΡΕΥΡΙΣΚΟΜΕΝΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ
ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΥΧΑΙΑ ΑΥΤΗ ΠΤΩΣΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ
ΔΟΛΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΙΤΙΑ ΤΗΣ....
ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΥΘΥΝΩΝ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ
ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΗΤΑΝ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟ ΚΑΛΩ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ZX-6R ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ
ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΛΑΒΕΙ ΜΕΡΟΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΕΠΙΣΗΣ.
ΤΟ E-MAIL ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ MCMSGR@HOTMAIL.COM

ΠΡΙΝ ΚΛΕΙΣΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΜΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟΝ
ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ.
ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ 58 ΕΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΔΕΙΧΟΥΝ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΤΑΡΡΑΚΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ
ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ, ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ
ΣΚΑΛΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΒΡΑΧΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.....


ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.....
...............
........
.....
...
..
.
.
.


ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 05:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΟΥ ΖΧ-6R ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΚΤΗ ΓΙΑ
ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ.
ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΖΧ-6R ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ
ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΔΥΟ
ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ, ΠΡΙΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΠΟΛΥ Ο ΚΑΙΡΟΣ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ
ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΡΟΧΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΑ...

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ....
..............
........
......
....
...
..
.
.
.
.

ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Monkeysleepe_r
Νέο Μέλος

Finland
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 01:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Monkeysleepe_r  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΛΛΑ Η ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ Η ΣΠΗΛΙΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟΣ ΠΕΦΤΕΙ ΛΙΓΟ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ...
ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΙΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΣΕ ΣΠΗΛΙΕΣ Η ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΑΛΙΟΣ ΜΥΘΟΣ???

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΣ

Čómplexíkos êimæi leó êgó... Mónkeyslëepé_rΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 00:05:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια που παίζει το θέμα ο Χαρδαβέλας
ας επαναφέρω το θεμα
να μην ανοιχτούν 5-6 παρόμοια...



ουυυυΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

teiher
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 19:10:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους teiher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, μετά τη χθεσινή εκπομπή του Χαρδαβέλλα, νομίζω ότι λύνονται οι γρίφοι που σας έβαλα ...

- Το "Κεφάλι" που είναι τυφλό είναι λοιπόν ο Μαν.Κεφαλάκης, μην περιμένετε, όμως μεγάλη βοήθεια...
- Η τροφή για σκέψη ... χμμμ ... σουβλάκια, ας μην το εξηγήσω αν δεν το έχετε καταλάβει.
- Ο Κεφαλάκης το είπε καθαρά : Τα αντικείμενα αρχαίας τεχνολογίας ΔΕΝ βρίσκονταν στο Σπήλαιο της Ειλειθυίας, αλλά σε άλλα σπήλαια, σε διάφορα σημεία. Γι'αυτό ΠΡΟΣΟΧΗ στις ερευνές σας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 19:54:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η πιο αποτυχημενη εκπομπη του Χαρδαβελλα...δυστυχως!
Αραγε τα "παιρνουν" για τετοιου ειδους διαφημησεις;
Με το ζορι την ειδα, μονο και μονο για να ακουσω
καποια σοβαρη μαρτυρια απο τους ντοπιους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 21:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σημερα ειδα κατι στο αλτερ....

καποιος να κανει μια μικρη περιληψη της εκπομπης?

αντζ, απο αυτες τις εκπομπες κρατας μονον την ουσια, nina....

τα υπολοιπα ειναι σκουπιδια....


A mari usque ad mareΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 13:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΧΑΡΔΑΒΕΛΛΑ ΛΙΓΗ
ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ.
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ? ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΡΕΥΝΗΣΕΙ ΤΟΝ ΧΩΡΟ?.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thany
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 22:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thany  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους!
Βλέποντας την εκπομπή του Σαββάτου του Χαρδαβέλλα αποφάσισα να ψαχτώ λίγο πάνω σε αυτό το πολύ ενδιαφέρον θέμα και έτσι βρηκα αυτό το τοπικ στο εσωτέρικα. Με πήρε πολλές ώρες να διαβασω προσεκτικά όλο το τόπικ και καταλήγοντας θα έλεγα ότι εχω μείνει πραγματικά με ανοιχτό το στόμα για όλαυτα που εχω δει (Χαρδαβέλλας) και έχω διαβάσει (εσωτερικα) τις 2-3 τελέυταιες μέρες. Μέχρι στιγμής είχα πλήρη αγνοια.

Θα ήθελα να θεσω 1-2 ερωτηματα με βάση αυτά που ακούστηκαν στις πύλες του ανεξήγητου αλλά δεν έχουν θιχτεί εδώ μέσα.

1ον) Ισχυεί ότι μια ομάδα ερευνητών που πηγε εκεί μεσα αυτό το καλοκαιρι δεν γύρισε ποτέ?
2ον) Ο 90χρονος γερος (το "κεφαλι" οπως το διαβασα από εναν φίλο εδώ μεσα) που φαίνεται ότι θα πάρει πολλά μυστικά στον τάφο του είπε ότι είδε και έπιασε αντικείμενα με ύλη άγνωστη στη γη. (αστερουσια -> ουσια από αστερα). Ο Χαρδαβέλλας είπε ότι οι ΗΠΑ τα έχουν ανακοινώσει επίσημα ως Αγνωστης Υλης Αντικέιμενα (ή κάπως ετσι).Ξέρουμε κάτι γιαυτά?
3ον) Αναφέρθηκε από τον 90χρονο γέρο ότι υπάρχουν αίθουσες κλειστές που φυλλάσονται από μπρουτζινα σκυλιά (κύνες). Δίπλα υπήρχαν επιγραφες που έλεγαν ότι αν κάποιος πλησιασει πολύ θα πεθάνει από τα μάτια των σκυλιών. Ενας του πάνελ ανέφερε ότι υπάρχει αναφορά του Ομήρου στην Ιλίαδα για το γεγονός αυτό στον στίχο 260 (ραψωδία δεν θυμαμαι). Αναφέρει ο Ομηρος για κυνες-φύλακες που καινε με τα μάτια τους ανθρώπους-εισβολείς. Ξέρει κανεις κάτι παραπάνω?

Υ.Γ Ένα πράγμα είναι σίγουρο. Αρχίζω σιγά-σιγά να πιστεύω ότι η μυθολογία είχε μεγάλες δόσεις αλήθειας (αν δεν είναι ολόκληρη αλήθεια).

Υ.Γ2 Χαίρομαι που βρίσκω μερος να συζητησω και να ακουσω γνωσεις και γνώμες για (μετα)φυσικά ζητηματα, καθότι είμαι πνεύμα ανήσυχο και δεν μου αρέσει να τρωω κουτόχορτο. Πιστεύω ότι ίσως μερικά κομμάτια του παζλ-μυστηριου κρύβονται σε βιβλία ιστορικά στα οποία έχουμε όλοι μας πρόσβαση. Ως φοιτητης πολυτεχνείου μεχρι στιγμής δεν είχα πολύ καλή σχέση με την ιστορία γιατί δεν μου άρεσε ο τρόπος που μας δινόταν. Υποθέτω ότι πλεον έχω λόγους να ψαχτώ περισσότερους.

Περιμένω νέες ενημερώσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 00:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά έλεος πια... όχι άλλη μούφα και μπαρούφα. Το τι έχουν ακούσει τα αυτάκια μου και το τι έχουν δει τα μάτια μου μέσα σε αυτόν τον ρημαδοχώρο, ξεπερνά και την πιο αρρωστημένη φαντασία. Σαν εκείνο το καταγέλαστο άρθρο του Λίτσα στο Τρίτο Μάτι για το Άγιο Όρος που έφτασε στο σημείο ο άνθρωπος να πει ότι είδε στις υπόγειες στοές του όρους και τον Κέκροπα... ρε παιδιά ειλικρινά τόση βλακεία κυριαρχεί;
Εγω θα θέσω μια πολύ απλή απορία. Έστω ότι οι κακοί Αμερικάνοι δεν μας αφήνουν γιατί θέλουν να μας κλέψουν την ιστορία μας... έστω οτι οι πολιτικοί είναι ξεπουλημένοι στους Εβραίους, έστω ή άτιμη και σκληρή κενωνία (που άλλους τους ανεβάζει και άλλους τους κατεβάζει...), δεν υπάρχουν έλληνες που να βγάλουν κάποια πράγματα στην επιφάνεια με αποδείξεις χειροπιαστές και να αναγκάσουν κάποιους να πουν την αλήθεια;
Έβγαλε ο Χαρδαβέλλας έναν γέρο εκεί και μίλαγε και έστω να δεχτώ ότι αυτός φοβάται και δεν θέλει να δείξει που είναι το μέρος που είναι τα παράξενα όλα αυτά. Μα αν φοβάσαι κατ' αρχήν δεν μιλάς και έπειτα αν φοβάσαι ότι αυτοί που θα πας θα τα κλέψουν κάνεις κάτι πιο απλό. Παίρνεις μια ρημαδοφωτογραφική μηχανή μόνος σου τραβάς μερικές φωτο πέραν κάθε αμφιβολίας και βγαίνεις στον Χαρδαβέλλα ή στον Ευαγγελάτο με συγκεκριμένα στοιχεία ακράδαντα και αναγκάζεις να κινηθούν τα νήματα.
Απο την άλλη αν αυτά ήταν αλήθεια δεν θα τον είχαν πάρει σηκωτό κάποιοι να πάει να τους δείξει που είναι όλα αυτά; Είναι δυνατόν να το άφηναν ανεκμετάλλευτο; Ή έστω να προσπαθούσαν να καρπωθούν τις όποιες γνώσεις;
Που είναι τα συγκεκριμένα στοιχεία; Ακόμα και σε αυτήν την ομάδα που αναφέρει κάποιος ότι πήγε και χάθηκε όχι αοριστολογίες ρε παιδιά.. ξέρουμε συγκεκριμένα ονόματα; Αναφέρθηκε στην τηλεόραση ή στις εφημερίδες η εξαφάνισή τους; Επιτέλους ας είμαστε λίγο σοβαροί...
Αλλά βλέπετε αυτά κάνει ο γ....νος ο καναπές... και κάποιος άλλος είχε βγάλει ένα βιβλίο που έλεγε τα χίλια μύρια για τις στοές μέχρι που κάποιοι που έψαξαν ανακάλυψαν την απάτη...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thany
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 00:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thany  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έβγαλε ο Χαρδαβέλλας έναν γέρο εκεί και μίλαγε και έστω να δεχτώ ότι αυτός φοβάται και δεν θέλει να δείξει που είναι το μέρος που είναι τα παράξενα όλα αυτά. Μα αν φοβάσαι κατ' αρχήν δεν μιλάς και έπειτα αν φοβάσαι ότι αυτοί που θα πας θα τα κλέψουν κάνεις κάτι πιο απλό. Παίρνεις μια ρημαδοφωτογραφική μηχανή μόνος σου τραβάς μερικές φωτο πέραν κάθε αμφιβολίας και βγαίνεις στον Χαρδαβέλλα ή στον Ευαγγελάτο με συγκεκριμένα στοιχεία ακράδαντα και αναγκάζεις να κινηθούν τα νήματα.

Φίλε μου, απότι καταλαβαίνω δεν είδες την εκπομπή του Σαββάτου.
Να ξέρεις ότι αν ήταν όλα ξεκάθαρα δεν θα υπήρχε λόγος να τα συζητάμε αυτή τη στιγμή. Εγώ δεν έχω κατασταλαγμένη άποψη αλλά μου φαίνεται ότι υπάρχουν αρκετές ενδείξεις για να πω "Κάτι τρέχει εκεί!".
Πληροφοριακά αυτός ο γέρος κατεβηκε μια φορά πριν 40 χρονια(αν κάνω λάθος διορθώστε με) έβγαλε αντικειμενα από εκεί μέσα και τα πήγε ο ίδιος στην τότε υπουργό Πολιτισμού Μελίνα Μερκούρη.
Τι άλλο θα έπρεπε να κάνει δλδ?
Από τότε λέει πως δεν έχει ξαναπάει...Μπορεί να φοβήθηκε ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο...
Σήμερα είναι 90 χρονών και με όλες τις ιδιαιτερότητες και τις δυστροπίες που χαρακτηρίζουν την ηλικία του άλλα πράγματα τα αφηγείται και άλλα όχι.
Από εκεί και πέρα βλέπω σε αυτό το φορούμ ότι υπάρχει διάθεση για εξερεύνηση και όχι για κουβέντα από τον καναπέ, όπως ισχυρίζεσαι.

Εντελώς φιλίκα...

Υ.Γ Περιμένω τον φίλο Grigoriano ή όποιον άλλο έχει να προσθέσει κάτι, με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 08:06:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα σε όλες και όλους...

quote:

Φίλε μου, απότι καταλαβαίνω δεν είδες την εκπομπή του Σαββάτου.
Να ξέρεις ότι αν ήταν όλα ξεκάθαρα δεν θα υπήρχε λόγος να τα συζητάμε αυτή τη στιγμή. Εγώ δεν έχω κατασταλαγμένη άποψη αλλά μου φαίνεται ότι υπάρχουν αρκετές ενδείξεις για να πω "Κάτι τρέχει εκεί!".
Πληροφοριακά αυτός ο γέρος κατεβηκε μια φορά πριν 40 χρονια(αν κάνω λάθος διορθώστε με) έβγαλε αντικειμενα από εκεί μέσα και τα πήγε ο ίδιος στην τότε υπουργό Πολιτισμού Μελίνα Μερκούρη.
Τι άλλο θα έπρεπε να κάνει δλδ?

Παρακαλώ διορθώστε με αν κάνω λάθος... 2005 - 40 = 1965. Δηλαδή ο παππούς μπήκε στη σπηλιά το 1965. Μόνο που η Μελίνα έγινε υπουργός Πολιτισμού το 1981. Λεπτομέρειες θα μου πείτε... Δεκαέξι χρόνια πάνω, δεκαέξι χρόνια κάτω...

Ενδεικτικές όμως της σοβαρότητας του θέματος αλλά και της εμπειρίας, των γνώσεων και της αντίληψης μέρους τω συμμετεχόντων...

Τι να πούμε, τι; Τα λέει όλα η σιωπή...

dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 08:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που αποκόμισα από την εκπομπή στον βαθμό που άντεξα να την παρακολουθήσω είναι ότι μάλλον τελείται συστηματική αρχαιοκαπηλία διαφόρων συμβατικών ευρημάτων, τίποτε περισσότερο από αυτό.

Υ.Γ.
Όσοι ασχολείστε με την ιστορία του Παππού θεωρώ ότι απλά ματαιοπονείτε, είναι πολύ γνωστή διήγηση τουλάχιστον πάνω από μια δεκαετία, με προεκτάσεις Ali-Baba για τους υποτιθέμενους θησαυρούς της, οπότε υποθέτω πως θα την έχουν ψάξει άλλοι (Κυνηγοί Θησαυρών, χθές ο Κωστάκης είχε μια εκπομπή σχετική με το θέμα, ενώ υποσχέθηκε έμμεσα εξελίξεις σχετικά με την υπόθεση του ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟΥ) με πολύ πιο άρτιο και οργανωμένο τρόπο με ότι αυτό συνεπάγεται για το υποτιθέμενο περιεχόμενο της.

Α! .. Η συνάντηση του Παππού (φυσιογνωμία ο τύπος ) με την Μελίνα σύμφωνα με το folklore (μην γελάτε έχουν γίνει λαϊκή παράδοση αυτά τα πράγματα) αποδίδεται συνήθως λίγο πριν αποβιώσει η τελευταία.. πρόσφατα πράγματα δηλαδή όπως εύστοχα παρατηρεί και ο Dim.Kar

Edited by - XD on 16/11/2005 09:30:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 11:05:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό που αποκόμισα από την εκπομπή στον βαθμό που άντεξα να την παρακολουθήσω είναι ότι μάλλον τελείται συστηματική αρχαιοκαπηλία διαφόρων συμβατικών ευρημάτων, τίποτε περισσότερο από αυτό.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ .
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΕΥΝΗΣΕΙ ΤΟΝ ΧΩΡΟ Η ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΑΝ ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΥΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝ
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΦΥΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G7
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 12:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΚΟΡΠΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΙΔΙΩΚΕΤΑΙ ΕΝΑ HAPPY END H ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ END..
Παιδιά ο παππούς δεν έλεγε ψέματα . Ούτε και δασκαλεμένος είναι. Μπορεί το περιεχόμενο των όσων ισχυρίζεται να μην είναι αυτό που θα ήθελαν οι περισσότεροι να είναι ....μια φορά ψέματα δεν έλεγε.
Το καλοκαίρι έκανα κατά κει μια καταδρομική που λέγαμε στο στρατό . Μιλάμε για πολύ αγριάδα -πέτρα χωρίς πρασινάδα και πάλι πέτρα- και σε μια έκταση που επεκτείνεται πολύ περισσότερο από όσο φαντάζεται ο μέσος αναγνώστης του θέματος . Και αν τύχεις και σε μέρα μ΄ ανέμηδες που λέμε στην Κρήτη ε τότε δεν έχει στεμό η δουλειά .
Δεν έκανα ανασκαφές μήτε γύρεψα τον γέροντα ή ΑΤΙΑ στον ουρανό ή ακόμα φωτεινές μπάλες να αναδύονται από την θάλασσα . Πήγα απλώς να δω την περιοχή να έχω μια εικόνα της κατά νου όταν καληώρα την κουβεντιάζω . Τι υπέπεσε στην αντίληψη μου?
1. Μια παρέα από το διπλανό μου τραπέζι συζητούσε συνωμοτικά το θέμα ..με πήραν τα γέλια..
2. Τα ΠαρασκευοΣαββατοΚύριακα όλα φυσιολογικά . Η εικόνα των επισκεπτών-τουριστών λίγο πολύ ίδια όπως σε κάθε γωνιά της θερινής νοτίου Κρήτης
3. Τις καθημερινές αλλάζει το πράμα .. Φεύγουν οι πολλοί και ξεχωρίζουν σαν την μύγα μες στο γάλα κάτι ξεκάρφωτοι Μαγκάιβερ, Ιντιάννα Τζόουνς, Αρτέμης Μάτσας (μπορεί και εδώ να κάνω λάθος –δεν σας κρύβω ότι περιεργαζόμενος τους περιδιαβαίνοντες γινόμουν και εγώ ένας ακόμα περίεργος)
4. Το χειμώνα πρέπει να είναι ΠΟΛΥ ΕΡΗΜΙΑ
5. Ο Τζούτζουρας είναι από τις λιγότερο αναπτυγμένες (ακόμα) Τουριστικά Τοποθεσίες που συνάντησα σε όλη την νότια ζώνη
6. Η θάλασσα , ένας άγγελος ..από τις τελευταίες πεντακάθαρες τις περιοχής
7. Ψάρι φρέσκο θα φας αν είσαι τυχερός αλλά πάντως και χωρίς την εύνοια της τύχης θα φας σίγουρα καλό κρέας
8. Δεν είδα Αμερικάνους και Μan in Black
9. Ξέρω και γω μπορεί και νάδα και να μου παίξανε καμιά φλασιά με το εργαλείο και το ξέχασα..
10. Δεν είμαι Σπηλαιολόγος-Γεωλόγος μπορεί να κάνω λάθος εδώ αλλά εκτίμηση μου είναι ότι οι σπηλιές (δεν μπήκα μέσα) α)δεν είχαν καμιά δουλειά να είναι εκεί που είναι και β)μου φάνηκαν επιτηδευμένα «φυσικές»

Τελειώνοντας θα ήθελα να πω ότι ο Τζούτζουρας όπως τον είδα εγώ απέξω α) Έχει κάθε συμφέρον να αναπαράγει έναν μύθο β) Οι μόνιμοι κάτοικοι ουδένα ενδιαφέρον δεν είχαν για το παραπάνω γ) Η αίσθηση μου και μόνο είναι ότι από μέσα κάτι μπορεί και να κρύβει η περιοχή (Δεν πίστευα στα μάτια μου όταν έβλεπα τα Αρχαία να ξεροσταλιάζουν στον ήλιο έξω από τα μαγαζιά )δ) Έφυγα από εκεί φτωχότερος κατά 150€
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thany
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 13:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thany  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παρακαλώ διορθώστε με αν κάνω λάθος... 2005 - 40 = 1965. Δηλαδή ο παππούς μπήκε στη σπηλιά το 1965. Μόνο που η Μελίνα έγινε υπουργός Πολιτισμού το 1981. Λεπτομέρειες θα μου πείτε... Δεκαέξι χρόνια πάνω, δεκαέξι χρόνια κάτω...

To λάθος πρέπει να είναι δικό μου.
Ένα από τα 2 συμβαίνει: ή αυτός δεν μπηκε πριν από 40 χρονια και εγώ καταλαβα λάθος ή απλά εμφάνισε αυτά που είχε κάποια χρόνια μετά, δλδ επί θητείας της Μερκούρη.
Όπως καταλαβαίνεις και στημένο να είναι, θα έχουν φροντίσει τόσο σοβαρά λάθη να μην κάνουν...

Υ.Γ Πάντως μουν κάνουν μεγάλη εντύπωση αυτοί που είναι 100% αρνητικοί...Ρε παιδιά αφού δεν πιστευετε ότι κάτι μπορεί να τρέχει, γιατί κάθεστε και ασχολείστε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 15:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλες και όλους

quote:

Πάντως μουν κάνουν μεγάλη εντύπωση αυτοί που είναι 100% αρνητικοί...Ρε παιδιά αφού δεν πιστευετε ότι κάτι μπορεί να τρέχει, γιατί κάθεστε και ασχολείστε?

Διότι μας αρέσει να σπάμε πλάκα!!!

dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 22:16:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να ευχαριστήσω τον φίλο G7 για την τοποθέτησή του η οποία σε γενικές γραμμές έρχεται στα λόγια μου. Αυτό ακριβώς θσ συμπλήρωνα κι εγω... είναι δυνατόν να υπάρχει τέτοια κατάσταση εκεί και οι υπόλοιποι ντόπιοι να ήταν αδιάφοροι; Μα τι λέτε ρε παιδιά... Επίσης θα συμφωνήσω απόλυτα με κάποιον προλαλήσαντα ο οποίος είπε ότι το γεγονός ότι δεν υπάρχουν μυστήρια και πράσινα ανθρωπάκια δεν αναιρεί την πιθανότητα λαθρανασκαφών και αρχαιοκαπηλείας... το οποίο βέβαια δεν γίνεται μόνο στον Τσούτσουρο αλλά σε όλη την Ελλάδα...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apollonas253
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 17:34:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollonas253  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό που αποκόμισα από την εκπομπή στον βαθμό που άντεξα να την παρακολουθήσω είναι ότι μάλλον τελείται συστηματική αρχαιοκαπηλία διαφόρων συμβατικών ευρημάτων, τίποτε περισσότερο από αυτό.

Υ.Γ.
Όσοι ασχολείστε με την ιστορία του Παππού θεωρώ ότι απλά ματαιοπονείτε, είναι πολύ γνωστή διήγηση τουλάχιστον πάνω από μια δεκαετία, με προεκτάσεις Ali-Baba για τους υποτιθέμενους θησαυρούς της, οπότε υποθέτω πως θα την έχουν ψάξει άλλοι (Κυνηγοί Θησαυρών, χθές ο Κωστάκης είχε μια εκπομπή σχετική με το θέμα, ενώ υποσχέθηκε έμμεσα εξελίξεις σχετικά με την υπόθεση του ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟΥ) με πολύ πιο άρτιο και οργανωμένο τρόπο με ότι αυτό συνεπάγεται για το υποτιθέμενο περιεχόμενο της.

Α! .. Η συνάντηση του Παππού (φυσιογνωμία ο τύπος ) με την Μελίνα σύμφωνα με το folklore (μην γελάτε έχουν γίνει λαϊκή παράδοση αυτά τα πράγματα) αποδίδεται συνήθως λίγο πριν αποβιώσει η τελευταία.. πρόσφατα πράγματα δηλαδή όπως εύστοχα παρατηρεί και ο Dim.Kar

Edited by - XD on 16/11/2005 09:30:33


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
artaxerxes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 12:51:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους artaxerxes  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος artaxerxes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΧΑΡΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗ ΚΑΤΙΝΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.
ΤΗ ΒΡΙΣΚΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΕΙ,ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ.ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΓΙΟΥΡΙ ΞΕΡΕΙ..

<world wide web whacko>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steliosf78
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 23:41:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steliosf78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALISPERA SE OLOYS!
DIABAZO POLY KAIRO XORHS NA SIMETEXW !
DEN MPORW NA PW OTI OLA TA PISTEBA ALA DEN YPARXI KAPNOS XORIS FOTIA!ALA EPISIS KATALABENW KAI AYTOS POY FOBOYNTA NA MILISOY
(GIATI O FOBOS FILAI TA ERIMA!

EMPASI PERIPTOSI POY EINAI O GRIGORIANOS ME ENAN ALO POY UA PIGENAN GIA EJEREBNISH KAI PISTEBA OTI UA EFERNAN KAI FOTO ALA EDO KAI 20 MERES TIPOTA OYTE O ENAS OTE O ALOS

KALA NA PERNATE!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 07:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και από μένα, και μάλιστα ... κυριολεκτική.

Σχετικά με "εξερευνήσεις" και "αποστολές", λέξεις μεγαλόστομε που εξιτάρουν τη φαντασία και τις περισσότερες φορές περιγράφουν βολτίτσες άσχετων σε μέρη που καλύτερα να μήν πήγαιναν, θα σας πώ και θα σας ενημερώσω για τα εξής. Τα έχουμε ξαναπεί, αλλά δεν πειράυει, ας τα ξαναπούμε άλλη μια φορά.

Τα σπήλαια δεν είναι ιδιοκτησία του μπαρμπα-Μήτσου ή του καθενός. Επίσεις δεν μπορεί να μπεί στα σπήλαια ο καθένας, και μάλιστα για δύο λόγους.

Ο πρώτος είναι οτι τα σπήλαια έχουν κινδύνους και δεν είναι λίγοι αυτοί που γλίστρησαν, χτήπησαν, εγκλωβίστικαν ή σκοτώθηκα μέσα σε αυτά. Για να μπείς και να βγείς από σπήλαιο, καλό θα ήταν να έχεις κάνει τα ειδικά μαθήματα σπηλαιολογίας και σπηλαιοεξερεύνησης που παραδίδουν οι Σπηλαιολογικοί Σύλλογοι (π.χ. ΕΣΕ, ΣΠΕΛΕΟ, ΣΕΛΑΣ, ΦΟΣ και άλλοι). Εκεί μαθαίνετε ότι είναι σχετικό με την ασφάλεια. Και όποιον και να ρωτήσετε, γνωστό Σπηλαιολόγο ή όχι, αυτό θα σας πεί !

Επίσεις μαθαίνετε ότι δεν επιτρέπεται η είσοδος στα σπήλαια χωρίς ΑΔΕΙΑ. Σύμφωνα με τον νόμο, άν σας τσακώσουν σε σπήλαιο, πάτε κατευθείαν στο αυτόφορο με την κατηγορία της αρχαιοκαπηλείας. Ειδικά αυτό του Τσούτσουρου μπορεί να σας φέρει μεγάλους μπελάδες. Φτάνει να έχουν βρεί κάποιο αγγείο ή κανένα λυχνάρι, να το έχουν χαρακτηρίσει αρχαιολογικής σημασίας, οπότε έχουν και αυξημένη την προσοχή τους στο ποιός μπαίνει. Σε τρία λεπτά φοράτε βραχιολάκια.

Σας διαβεβαιώ, ότι αν πάτε σε σπήλαιο, και ειδικά σε αυτό του Τσούτσουρου επειδή είδατε εκπομπή του Χαρδαβέλα, διακινδυνεύετε και τη ζωή σας άδικα, κινδυνεύετε να πάτε φυλακή και κυρίως κινδυνεύετε να απογοητευτείτε γιατί δεν θα βρείτε όλα αυτά τα "Ιντιάνα Τζώουνς" που λένε όλοι αυτοί.

Όλες αυτές τις ιστορίες τις λένε άτομα, που όχι εξερευνητές δεν είναι, ούτε απ΄εξω από σπήλαιο δεν έχουν περάσει. Παρλαπίπες και καναπεδάκηδες. Άμα θέλτε να τους πιστεύετε, δικαίωμά σας.
Ρωτήστε ανθρώπους που ασχολούνται με αυτά, ρωτήστε τις εμπειρείες τους από τα διάφορα βιβλία που κυκλοφορούν, ρωτήστε άτομα που σας το λένε και το ξαναλένε "Όσο πιο μεγάλο το παραμύθι, τόσο περισσότερο πουλάνε".


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 00:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
-------------------------------------------------------------------
EMPASI PERIPTOSI POY EINAI O GRIGORIANOS ME ENAN ALO POY UA PIGENAN GIA EJEREBNISH KAI PISTEBA OTI UA EFERNAN KAI FOTO ALA EDO KAI 20 MERES TIPOTA OYTE O ENAS OTE O ALOS
-------------------------------------------------------------------

ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ.
ΑΠΟΣΤΟΛΗ (ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ
ΠΡΟΛΑΒΕ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ
ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ...

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΝ ΑΛΛΑ
ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΜΟΛΙΣ 179
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΧΕΙ 12640 ΑΝΑΓΝΩΣΕΙΣ???????????????


ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ, ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ
ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΤΟΥ ΧΑΡΔΑΒΕΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟ...

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ...

ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy