ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Η εκπομπή της Δρούζα στις 4 το απόγευμα στην ΝΕΤ (Ατλαντίδα, UFO, ταξίδια στον χρόνο)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 09:49:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλοι μου...
μία απορία... μήπος οι δαίμονες εκτός από τους παπάδες... βασανίζουν και παπατζίδες? αν είναι έτσι... κάποιοι θα έχουν φάει πολύ ξύλο... χαχαχα

Συμφωνώ πως πρίν μερικά χρόνια δεν υπήρχαν καθόλου εκπομπές με αυτήν την θεματολογία και πως ώρα έχει γίνει η αρχή ώστε να γίνονται τέτοιου είδους συζητήσεις... όμως μην ξεχνάμε και το άλλο...
Η ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ...
και δυστυχώς μέσα από τις εκπομπές αυτές μόνο ημιμαθείς τηλεθεατές δημιουργούνται...

Πάντος την εκπομπή με την μαγειρική θα την γράψω στο βίντεο χιχιχι... είμαι καλοφαγάς... τί να κάνουμε?
(ελπίζω μόνο να μην παρουσιάσουν τίποτα ανδρομεδιανές κουζίνες γιατί θα τα πάρω στο κρανίο!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 09:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπως προειπε και ο jonniebegood, η χθεσινη μερα ηρθε για να επιβεβαιωσει οτι πλεον ο βελζεβουλης και η παρεα του δεν περιμενουν τα βραδια για να βγουν πο το ερεβος της υπαρξης τους (οπως θα λεγε και ο Πρεκας). Βολευονται μια χαρα και με τις μεσημεριανες εκπομπες! Η εκπομπη της Δρουζας, επρεπε να μετονομαστει τελικα απο "Η ζωη ειναι παιχνιδι" σε "Η ζωη ειναι μια ταινια τρομου, με δαιμονες, μαγισσες που καραδοκουν σε καθε βημα να σας κατασπαραξουν". (ειναι λιγακι μακριναρι, αλλα περιγραφει με μεγαλη ακριβεια το περιεχομενο της εκπομπης). Η Δρουζα συνεχιζει με τετοια επιμονη την ενασχοληση της με το μεταφυσικο που αρχιζει να γεννα υποψιες. Μην την εχουν μαγεψει οι οχτροι και ψαχνει μεσω των σχετικων εκπομπων να βρει να λυσει τα "μαγια"?

Αν επιασα καλα οσα ακουστηκαν, ο σατανισμος εξαπλωνεται μεσω Ιντερνετ, μουσικης, τηλεορασης, ισως και μεσω τηλεφωνου (τωρα βεβαια, αν μεταδιδεται μεσω ολων αυτων γιατι δεν ειμαστε ολοι σατανιστες ειναι αποριας αξιον...). Καποια κυρια τολμησε να πει οτι δεν πιστευει σε ολα αυτα και φυσικα την πηρε και τη σηκωσε!!!! (ξερετε ποιος...), ενω υπηρξαν και ορισμενοι διαλογοι πραγματικα απολαυστικοι. Ξεκινησε, ας πουμε, ενας ιερεας να μιλαει και οταν τον διεκοψαν, παρεμβληθει η οικοδεσποινα: "Σας παρακαλω, αφηστε τον ανθρωπο να ολοκληρωσει. Πειτε μας, πατερ, για τις δυναμεις του Σατανα"! Νομιζω οτι απ' ολους τους ανθρωπους στην ελληνικη τηλεοραση, που ζητουν περι τις 1.000 φορες καθημερινα "να ολοκληρωσουν", ο συγκεκριμενος ειχε ενα λογο παραπανω (αλλο να θελει να ολοκληρωσει ο Κακαουνακης ακομα ενα ξεχε...ριο στην Κυβερνηση και αλλο ο παπας για τις δυναμεις του Σατανα. Δεν παιζουν με αυτα τα πραγματα)...

ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ... ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!!!!!!!!!!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 10:07:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΧΑΧΑΧΑ
να΄σαι καλά φίλε Κώστα που μας είπες για το περιεχόμενο της εκπομπής!
κρίμα που είμαι στην δουλειά και δεν μπορω να την δώ...
Αυτό πρέπει να έχει περισσότερη πλάκα και από το "Κάστρο του Τακέσι" (ιαπωνικό παιχνίδι στον Σκαι...χανεις που δεν το πιάνεις!)
Τελικά... όλοι οι άνθρωποι της τηλεόρασης πρέπει να έχουν σεξουαλικά προβλήματα... όλοι θέλουν να "ολοκληρώσουν"!χαχαχα...

όχι τίποτα άλλο... τρομάζουν και τις αθώες νοικοκυρούλες που βλέπουν τηλεόραση εκείνη την ώρα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 10:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικα το πιανω το ΣΚΑΪ, και εχω δει το "παιχνιδι"...

Αυτη την Δρουζα πρεπει καποιος να την σταματησει, καποιος να την πει οτι δεν κανει να μπαινει σε "ξενα" χωραφια!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 11:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PREDATOR,
Τι λες εκεί; Θες να σε κατηγορήσουνε ότι είσαι αντιδημοκρατικός και ότι είσαι αντίθετος με την ελεύθερη διακίνηση ιδεών και διαλόγου;

Έτσι και αλλιώς εκεί ξεπέφτουμε όταν μας τελειώνουν τα επιχειρήματα και δεν έχουμε πως αλλιώς να καλήψουμε την γύμνια μας (οικονομική και γνώσης).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 11:54:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πρόβλημα με αυτές τις εκπομπές είναι ότι υπάρχει πολύ υλικό, που όμως σε ποσοστό 90% (για να μην πω περισσότερο) είναι μούφα. Οπότε σίγουρα πρέπει να γνωρίζει κανείς αρκετά καλά τον χώρο για να ξεχωρίσει τα πιό έγγυρα στοιχεία για να τα παρουσιάσει.
Από την άλλη επιμένω ότι δεν υπάρχουν σοβαροί προβεβλημένοι ερευνητές για να απευθυνθείς. Δεν φταίει η Δρούζα και καμιά Δρούζα, όταν ο ίδιος ο χώρος δεν κάνει αυτοκάθαρση και συνεχίζει να δίνει credits σε αναξιόπιστους, υπερφύαλους ξερόλες.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 12:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω κατά τύχη το άλλαξα και είδα την Κα Δρούζα να μαλώνει κάποιον μελαχροινό ο οποίος υποτίθεται είχε μυηθεί στον σατανισμό αν κατάλαβα καλά. Τον μάλωνε γιατί δεν του μέτρησε καλά τα χρόνια που ήταν στον σατανισμό νομίζω. Και μετά τον μάλωνε γιατί δεν της έλεγε αυτά που ήθελε.
Αγανάκτησα μετά από ένα πεντάλεπτο, όταν άκουσα τον κύριο αυτόν να λέει πως όποιος ασχολείται με τον αποκρυφισμό και την μαγεία είναι δολοφόνος και να βλέπω τους παπάδες να συμφωνούν κουνώντας το κεφάλι.
Jesus!!! Είμαι μία δολοφόνος και δεν το ήξερα.

Όντως είναι καλό να συζητούν τέτοια πράγματα στη τηλεόραση, αλλά και ο μέσος άνθρωπος που τα παρακολουθεί θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον τη περιέργεια και να πάρει να την ψάξει λίγο τη δουλειά και από μόνος του. Όχι πιστεύουμε ότι ακούμε.


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 12:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιός βρε another star να το ψάξει από αυτούς που παρακολουθούν τέτοιου είδους εκπομπές? ε? ποιός? η μάνα μου? η γιαγια μου? η γειτόνισσα?
Είναι η ώρα της προβολής τέτοια,που είναι απαγορευτική για τους υπόλοιπους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 12:39:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όποιος μπορεί αγαπητέ μου, γιατί όχι. όποιος μπορεί και όσο μπορεί. Για να μιλάμε εδώ νέοι άνθρωποι που έχουμε δει την εκπομπή δεν σημαίνει ότι είμαστε οι μοναδικοί νέοι που τη βλέπουμε. Αλλά γιατί όχι και μεγαλύτεροι αν γίνεται. Στο κάτω κάτω η μάθηση και η γνώση δεν έχει όριο ηλικίας.


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 13:04:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γηράσκω αεί διδασκόμενος! πολύ σωστό, αλλά πρέπει να έχεις και τους κατάλληλους "δάσκαλους" που θα σε καθοδηγήσουν.Για εμάς τους νέους όπωε λές όντως δεν είναι δύσκολο να το ψάξουμε (ίσως λόγω ευχέρειας της χρήσης της τεχνολογίας),για μεγαλύτερα άτομα θα είναι πιό δύσκολο...
τί γίνεται όμως με αυτούς που "παραμυθιάζονται"?
Δεν και εδώ μέσα τι γίνεται κατά καιρούς με άτομα που προσπαθούν να περάσουν ιδέες και απόψεις παρόμοιες με αυτά που παρουσιάζονται στην εκπομπή.
Επειδή εσύ,εγώ, και άλλα παιδιά αυτού του forum την "ψάχνουμε" δεν πάει να πεί ότι αυτό συμβαίνει με όλους.
Δυστυχώς αυτό συμβαίνει στην καθημερινή μου ζωή,όπου τυχαίνει σε παρέες μου να αρχίζουμε μια συζήτηση πάνω σε τέτοια θέματα.
Σε πληροφορώ πως η παραπληροφόρηση και το "χαλασμένο τηλέφωνο" δυστυχώς κυριαρχούν!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 13:15:51  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ επαναλαβω μια φορα ακομα... Καλως να παιζονται τετοιες εκπομπες, ΑΛΛΑ απο τα σωστα ατομα...

Η Δρουζα δεν εχει το προνομιο να ειναι Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ για τετοιου ειδους εκπομπων... αλλα επισης ΝΑ μην το εχει για ΣΙΓΟΥΡΟ, αλλα σαν μια υποθεση!

Τελος παντων, εγω προτεινα και μια ιδεα, για καλυτερα για ολους που δεν γνωριζουν σχετικα με τα συγκεκριμενα θεματα...

Δεν χρειαζεται ουτε να κινδυνολογουμε ουτε να λεμε οτι ολα ειναι ΩΡΑΙΑ και μια χαρα...

Απο "δηθεν" παρουσιαστες και παρουσιαστριες εχουμε πηξει... ΑΠΟ ΣΩΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΧΕΙ ΕΛΛΕΙΨΗ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 13:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τί γίνεται όμως με αυτούς που "παραμυθιάζονται"?


εκεί ήταν που είπα εγώ να μπορεσει να τη ψάξει ο καθένας όπως μπορεί. Τώρα αμα είναι απ' αυτούς που θέλουν να πιστεύουν ότι του σερβίρουν, ε τι να πούμε πια.

quote:
Καλως να παιζονται τετοιες εκπομπες, ΑΛΛΑ απο τα σωστα ατομα

και με σωστούς καλεσμένους, συμπληρώνω εγώ.


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 13:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eγώ την εκπομπή της Δρούζα δε την έχω δει όμως έχω κάποιες ενστάσεις...

quote:
Συνομιλητές νομίζω ότι ξεχνάτε ποιά είναι η Δρούζα.
Θυμάστε πριν από λίγο καιρό τις περιπέτειες της όταν περπατούσε πάνω σε αναμένα κάρβουνα;
Λοιπόν νέα περιβάλλοντα - νέες ιδέες.

Αυτό αγαπητέ μου είναι ένδειξη όχι απαραίτητα χαζομάρας αλλά ίσως πάθους για γνώση... η γυναίκα ψάχνεται και το έχει δείξει αυτό και άλλοτε... Αλλωστε μια γυναίκα σαν την Δρούζα τι δουλειά θα είχε με τον Λάλα αν δεν είχε κάποιο επίπεδο? Η αν τουλάχιστον δεν ήταν σε θέση να αναγνωρίσει το ύφος και το υψηλό επίπεδο του Λάλα???

Αυτό για να σταματήσουνε τα κλισεδάκια "τι ασχολείται με αυτά η Δρούζα δε να κάνει κάτι πιο λάϊτ, αυτά δεν είναι για κείνη κλπ. κλπ."

Και τέλος πάντων τι σας κάνει να πιστεύετε πάντα ότι αυτοί που μιλούν ξέρουν? (για τους καλεσμένους εννοώ...)

[/URL]

"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 14:04:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΜΕ ΣΑΝ ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΜΠΕΡΑΣΜΑ ΑΣ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ
ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΥΠΟΘΕΣΗ .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 14:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon, εγω πιστευω οτι αν παρουσιαστες ειναι οι Καταλληλοι ανθρωποι σε τετοιου ειδους εκπομπες, θα προσκαλλουν και καταλληλους συνομιλητες... Αυτο εξυπακουεται!

Τωρα βεβαια, απο τα νουμερα που "ισως" να κανει η Δρουζα, να χαιρεται η Κρατικη Τηλεοραση, αλλα να μην την ενδιαφερει το τι το ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ-ΟΥΣΙΩΔΕΣ προσφερει!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 16:50:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω δεν ειδα την εκπομπη, και με ολα αυτα που ακουω πραγματικα μετανιωνω που δεν μπορω να τη βλεπω

πολλα λεγονται..για απαντηστε μου ομως σε αυτο..

εφοσον δε σας αρεσει η δρουζα, ουτε αυτοι που καλει...για πειτε μου αγαπημενοι μου φιλοι

εαν εισασταν εσεις οι παρουσιαστες μιας τετοιας εκπομπης, Ποιους θα καλουσατε???

γιατι απο εξω απο το χωρο...μπορω να λεω και γω πααααρα πολλα...


και κατι τελευταιο, διαμαρτυρεστε, που οι παπαδες κατακρινουν τη μαγεια και τον αποκρυφισμο.. εγω σας λεω οτι καλα κανουν γιατι ποσοι αραγε ειναι σοβαροι και ισορροπημενοι αρκετα ωστε να ακολουθησουν αυτον το δρομο και να μην ειναι επικυνδινοι για τον εαυτο τους αλλα και για τους γυρω τους???

εδω εγω που εχω ας πουμε καποια επαφη με ατομα που ασχολουνται με αυτα, και που θεωρω οτι ειμαι πιο ανοιχτομυαλη απο ενα παπα, αν μου ελεγε καποιος οτι θα ασχοληθει με κατι τετοιο, νομιζετε θα τον χειροκροτουσα?? οχι βεβαια, γιατι πιστευω οτι ειναι πολυ επικυνδινα και αν δεν εχεις καποιον δασκαλο (σωστο, και ανιδιοτελη)τοτε την πατησες!

Edited by - GWGW on 23/11/2006 16:56:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 17:10:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eγω Γωγω να σου πω την αληθεια, αντιπαθω την δημοσιοτητα (μεχρι αλλεργιας δηλαδη) οποτε δεν θα εκανα ποτε εκπομπη.

Η κα. Δρουζα δεν εχει την παραμικρη ιδεα για αυτα τα θεματα, απλως επειδη ορισμενα θεματα ειναι "της μοδας" για αυτο και ασχολειται (ενα αλλο παραδειγμα, η δικη μας "Ορκα" εεε... Οπρα, η κα. Στεφανιδου)...

Οσο αφορα τους παπαδες, κανονικα αυτοι ειναι που δεν επρεπε να εμφανιζονται στις τηλεορασεις! Αυτο κατακρινουμε και οχι το τι λενε και τι πιστευουν.

Και για αυτο τον λογο που αναφερεις, επειδη ειναι επικινδυνα τετοια πραγματα, δεν θα επρεπε η κα. Δρουζα να τα παρουσιαζει σαν να ειναι η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, ή με τετοιο δραματικο τροπο, ωστε ή να εντυπωσιασει (αυτο φαινεται στα "νουμερα") ή να "φοβισει" ή να προκαλεσει!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 17:23:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Eγω Γωγω να σου πω την αληθεια, αντιπαθω την δημοσιοτητα (μεχρι αλλεργιας δηλαδη) οποτε δεν θα εκανα ποτε εκπομπη.

Η κα. Δρουζα δεν εχει την παραμικρη ιδεα για αυτα τα θεματα, απλως επειδη ορισμενα θεματα ειναι "της μοδας" για αυτο και ασχολειται (ενα αλλο παραδειγμα, η δικη μας "Ορκα" εεε... Οπρα, η κα. Στεφανιδου)...

Οσο αφορα τους παπαδες, κανονικα αυτοι ειναι που δεν επρεπε να εμφανιζονται στις τηλεορασεις! Αυτο κατακρινουμε και οχι το τι λενε και τι πιστευουν.

Και για αυτο τον λογο που αναφερεις, επειδη ειναι επικινδυνα τετοια πραγματα, δεν θα επρεπε η κα. Δρουζα να τα παρουσιαζει σαν να ειναι η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, ή με τετοιο δραματικο τροπο, ωστε ή να εντυπωσιασει (αυτο φαινεται στα "νουμερα") ή να "φοβισει" ή να προκαλεσει!


εγω δε προκειται να πω οτι η Δρουζα ειναι καλη, αλλωστε δεν την ειδα την εκπομπη...
εφοσον ομως ουτε η δρουζα ειναι καλη, ουτε οι παπαδες δε θα επρεπε να εμφανιζονται, τοτε ΠΟΙΟΙ θα επρεπε να εμφανιζονται???

δηλ ποιοι ειναι αρμοδιοι να μιλησουν για αποκρυφισμο αλλα και για αυτα τα θεματα??
ΠΟΙΟΙ? ονομαστικα..και εφοσον θα υπαρχουν και αυτοι, δε θα πρεπει να υπαρχει και ο αντιλογος σε μια συνομιλια?? δε θα επρεπε να υπαρχουν και οι αναλογοι του αντιθετου στραποπεδου?

εσυ μπορει να μην εκανες εκπομπη, και γιαυτο δε μπορεις να μου πεις ποιους θα καλουσες, σαν τηλεθεατης ομως ποιους θα ηθελες να μιλανε για αυτα? και με ποιους θα πιστευες οτι καλυφτηκε ενα θεμα απο ολες τις πλευρες και εγινε ενας επικοδομητικος διαλογος??

εδω εμεις εδω και δε μπορουμε να συνεννοηθουμε...(οπως ειπε και η another star πολυ σωστα..)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 17:29:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

ellovos

ΕΓΙΝΑΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΧΑΜΠΑΡΡΡΡΡΡ.

ΡΙΞΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΤΗΛ.



οπως με πηρες εσυ οταν με εδειχνε ο Θεμος???


quote:

amalia

ενώ η κα Θρασκιά την προηγούμενη Τρίτη μας είχε ζητήσει να διαμορφώσουμε μέρος του πάνελ, αλλά και να επιμεληθούμε του βίντεο που παρουσιάστηκε.

Και ήταν μεγάλη μας χαρά που μας δόθηκε έτσι η ευκαιρία να καλέσουμε και ένα μέλος του forum να παρουσιαστεί μαζί με το ESOTERICA στην εκπομπή - αναφέρομαι στον jonniebegood

αλλά και που βοήθησε στη δημιουργία του βίντεο που μας είχαν ζητήσει να βοηθήσουμε ως ESOTERICA οι υπέυθυνοι της εκπομπής στο ALTER - τον ευχαριστούμε βέβαια θερμά για την ανταπόκρισή του




οντως η προταση για να παρευρεθω μου εγινε απο τον Μιχαλη Βινο, τον οποιο ευχαριστω γιατι μου δοθηκε η ευκαιρια να πω καποια πραγματα, οπως το οτι η σπηλια της Πεντελης ειναι τα αρχαια λατομεια των μαρμαρων του Παρθενωνα και οχι σατανιστικη καφετερια

για το βιντεο δεν με ειχε προειδοποιησει κανεις ομως, (την Πεμπτη μου τηλεφωνησαν, την Παρασκευη γραφτηκε) και επι 6-7 ωρες προσπαθουσα να μην πω προταση που θα μπορουσε να απομονωθει στο μονταζ και να βγουν λαθος συμπερασματα, κατι δυσκολο σας διαβεβαιω

για παραδειγμα, αν και τα δεκα λεπτα που προεκυψαν απο 2-3 ωρες βιντεο περιειχαν την αφηγηση μου χωρις να την αλλοιωνουν, ενω ο ηλιος ελαμπε εκεινη την μερα στην σπηλια, το βιντεο βγηκε λιγο γκοθιζον (καλη δουλεια του καμεραμαν ομολογω!) για τηλεοπτικους λογους προφανως - ενυ γουεϊ, αν αυτο ειναι μονο το αντιτιμο για να πεις την αποψη σου δημοσια, χαλαλι


quote:

που είχε μία σοβαρότατη και ουσιαστική στάση στην εκπομπή



ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

η αληθεια ειναι οτι αυτοι που με γνωριζουν καλα, απορησαν με τους χαμηλους τονους μου σε σχεση με αυτα που ακουγα απο καποιους παρευρισκομενους

ειχα ομως σκοπο να "χρησιμοποιησω" και εγω σωστα το μεσον τηλεοραση, για να περασω το μηνυμα μου

μακαρι να εδειχναν περισσοτερο απο το συνολικο βιντεο το οποιο προεκυψε πολυ ενδιαφερον, γιατι και η δημοσιογραφος Κωνσταντινα Μαρα και οι καμεραμαν Σταματης Λουκος και Παπαδημητριου Νειλος ηταν ανετοι, συνεργασιμοι και δημιουργικοι, με αποτελεσμα μια πολυ καλη καταγραφη, που ομως δεν ειχε σχεση με φαντασματα ωστε να "κολλαει" με τον τιτλο της εκπομπης


πρεπει ακομη να πω οτι η Θρασκια ειναι πανεξυπνη και επιανε αμεσως το νοημα των οσων λεγονταν, κατι που διαπιστωσα και στις συζητησεις κατα την διαρκεια των διαφημισεων (την Δρουζα δεν την τεσταρα ακομη )


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Drillgr
Μέλος 1ης Βαθμίδας


56 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 20:11:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Drillgr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα περνει μερος το Εσωτερικα σε τετοιες εκπομπες και δεν ενημερωνει κανενας!?! Αμαν βρε παιδια αφου το ξερετε απο πολυ νωρις, βαλτε μια ειδοποιηση στο forum να ξερουμε να σας δουμε!


.::Greek Motorola Community::.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 20:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανως, κανεις δεν γνωριζε... αλλα και παλι, δεν διαθετω χρονο για να παρακολουθησω την συγκεκριμενη εκπομπη!

Αγαπητη Γωγω, δυστυχως στην Ελλαδα δεν θα βρεις πολλους που ειναι εξειδικευμενοι ωστε να μιλανε για τετοια θεματα... Αλλα υπαρχουν ορισμενα μέλη απο αυτο το Forum ή εκπροσωποι που θα μπορουσαν! Δεν χρειαζεται να πουμε ονοματα, τους "βλεπουμε" καθημερινα!

Εγω κραταω "πολλες πισινες" (οχι μια πισινη, οπως λενε...) οποτε εχω αρκετες αμφιβολιες! Αν δεν αποδειχθουν με πραγματικα στοιχεια, δεν πιστευω σε τιποτα απο αυτα τα "αποκηματα" της φαντασιας ορισμενων, αλλα αρκετα πιστευτα προς την Δρουζα, η οποια προσπαθει να εμφυσισει στους "αμαθεις" (και αρα πιο επιρρεπεις) ανθρωπους που προσπαθουν να παρακολουθησουν!

Δεν ειμαι κακος, δεν λεω κακιες!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Drillgr
Μέλος 1ης Βαθμίδας


56 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 21:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Drillgr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
[Predator said...]
Προφανως, κανεις δεν γνωριζε...



Ναι καλα κανεις δε γνωριζε!!

Δηλ.οσοι πηραν μερος ειδοποιηθηκαν το τελευταιο δεκαλεπτο!? Παιδια να βγαζεται καμια ανακοινωση να ξερουμε τι μας γινεται,να σας βλεπουμε να εχουμε και αποψη και οχι να τα μαθαινουμε εκ των υστερων!


.::Greek Motorola Community::.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 01:50:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για κάθε εκπομπή που συμμετείχαμε φέτος, υπήρξε σχετική αναφορά στο θέμα:

Εβδομαδιαία τηλεοπτική ενημέρωση ESOTERICA.gr

καθώς και ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα του ESOTERICA (εκτός από την τελευταία εκπομπή της κας Δρούζας, που δεν υπήρξε αναφορά και στην κεντρική σελίδα)


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 09:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Opως βλεπεις φιλε Drillgr, η Αμαλια μας καλυψε πληρως!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 09:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οπως βλεπεις φιλε μου κωστη ειναι παρα πολυ δυσκολο να βρεις σοβαρους, και καταρτισμενους για αυτα τα θεματα και απο τα δυο μετωπα ωστε να κανεις μια επικοδομητικη εκπομπη..

και σου λεω και το αλλο, ακομη και να τα εβρισκες, νομιζεις οτι θα συμφωνουσαν να παρευρεθουν??
αμφιβαλλω πολυ, και γιατι δε θα ηθελαν να εκτεθουν, αλλα και γιατι δε θα ηθελαν αν γινουν ερμαια στο στομα του καθενα, ακριβως γιατι θα ηταν σοβαροι ανθρωποι..

οποτε τι θα γινοταν? θα προτιμουσες να μη γινονται εκπομπες? να γυρνουσαμε δηλ πισω, που αυτα τα θεματα θα ηταν απαγορευμενα αφου κανεις δε θα μιλουσε γιαυτα?

η ελλαδα τωρα αρχιζει να μπαινει στο τριπακι του ιντερνετ και των φορουμ κτλ κτλ..ισως σε καμια δεκαετια να μπορεσει να γινει αυτο που λες, οπως το θες..αλλα προς το παρον, ισως ευτυχως που υπαρχει ΚΑΙ η δρουζα...

σκασμενα, με εχετε κανει να θελω να δω την εκπομπη...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 09:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eτσι ειναι, αυτα τα λιγα ατομα, που εχουν καποιες γνωσεις παραπανω, αρνουνται να βγουν να μιλησουν, μην και τους κοροϊδευουν! Αυτο δυστυχως ισχυει ΜΟΝΟ στην Ελλαδα!

Γιατι βλεπουμε καναλια χιλιες φορες καλυτερα απο τα δικα μας (οπως National Geographic, Discovery Channel) οπου συμμετεχουν και Καθηγητες αλλα και "γνωστικοι"... χωρις "φοβο και παθος" ! Αλλα, το θεμα ειναι οτι αυτοι απο μονοι τους το κανουν, χωρις να περιμενουν να τους "καλεσουν"!

Εγω επιμενω, οτι αν ειναι να συνεχισει η κα. Δρουζα με αυτου του ειδους την θεματολογια, τουλαχιστο, ας αλλαξει την νοοτροπια, και να μην τα παρουσιαζει ως Πραγματικα...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 14:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

GWGW

οπως βλεπεις φιλε μου κωστη ειναι παρα πολυ δυσκολο να βρεις σοβαρους, και καταρτισμενους για αυτα τα θεματα και απο τα δυο μετωπα ωστε να κανεις μια επικοδομητικη εκπομπη..

και σου λεω και το αλλο, ακομη και να τα εβρισκες, νομιζεις οτι θα συμφωνουσαν να παρευρεθουν??
αμφιβαλλω πολυ, και γιατι δε θα ηθελαν να εκτεθουν, αλλα και γιατι δε θα ηθελαν αν γινουν ερμαια στο στομα του καθενα, ακριβως γιατι θα ηταν σοβαροι ανθρωποι..



δηλαδη καλη μου Γωγω, εγω και ο Μιχαλης Βινος δεν ειμαστε σοβαροι ανθρωποι?


οι σοβαροι ανθρωποι δεν φοβουνται να αντιμετωπισουν παπαρολογους στον αερα γιατι δεν εχουν να χασουν τιποτα, αλλά δεν πουλανε οσο οι παπαρολογοι

προσωπικα θα ηθελα να παρευρισκομουν την μερα που ειχε το Μαξιμο Τορκεμαδα και τον συναδελφο του

και φυσικα ακομη περιμενω εκεινη την προσκληση του Παλμου για να επισκεφθω το στοιχειωμενο σπιτι με το πυρινο βαμπιρ


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 15:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δηλαδη καλη μου Γωγω, εγω και ο Μιχαλης Βινος δεν ειμαστε σοβαροι ανθρωποι?
οι σοβαροι ανθρωποι δεν φοβουνται να αντιμετωπισουν παπαρολογους στον αερα γιατι δεν εχουν να χασουν τιποτα, αλλά δεν πουλανε οσο οι παπαρολογοι
προσωπικα θα ηθελα να παρευρισκομουν την μερα που ειχε το Μαξιμο Τορκεμαδα και τον συναδελφο του
και φυσικα ακομη περιμενω εκεινη την προσκληση του Παλμου για να επισκεφθω το στοιχειωμενο σπιτι με το πυρινο βαμπιρ

καταρχην, μη το παιρνεις προσωπικα..εγω δεν αναφερθηκα σε σενα..
αλλωστε δε σε ξερω τοσο καλα, για να εκφερω γνωμη για το ποιον σου..(ειπαμε, μονο το μογγολακι σου με εκνευριζει), δευτερον την εκπομπη δεν την ειδα για να ξερω αν οντως ησουν σοβαρος ή οπως θα επρεπε
επισης και για τον κ.Μιχαλη ισχυει το ιδιο, δε ξερω καν ποιος ειναι..
εγω οτι ειπα το ειπα επειδη ειπωθηκε παραπανω ... οτι οι εκπομπες θα επρεπε να φερνουν ποιο σοβαρους και αξιοπιστους ανθρωπους και να υπαρχουν ποιο καλοι παρουσιαστες..και αναλογα εκανα τους παραπανω συνειρμους..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 15:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

και φυσικα ακομη περιμενω εκεινη την προσκληση του Παλμου για να επισκεφθω το στοιχειωμενο σπιτι με το πυρινο βαμπιρ


Και εγώ περιμένω την πρόσκληση του κ. Πάλμου, που είχε αναφερθεί σε κάποιες στοές που οδηγούν από την γνωστή σπηλιά της Πεντέλης στην Ακρόπολη.

Κύριε Πάλμο. Σαν σπηλαιολόγος με αρκετή πείρα σε εξερευνήσεις σπηλαίων, σας λέω το εξής. Αν πούμε ότι όντως υπάρχει μια τέτοια στοά, σύραγγα ή ένα σύστημα φυσικών σπηλαιωμάτων, σας ενημερώνω ότι αναμένεται να έχει τεράστιες δυσκολίες ένα τέτοιο εγχείρημα. Εμείς συνήθως θέλουμε χρόνο δυο-τριών-και πάνω ωρών, για να κάνουμε μια οριζόντια απόσταση 200-300 μέτρων κάτω από τη Γή. Και αυτό μπορεί να έχει ένα σφάλμα +/- 100% γιατί εξερεύνηση σημαίνει ότι ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ τι θα βρούμε εκεί που θα πάμε. Όπως γνωρίζετε, η Ακρόπολη βρίσκεται περίπου 17 χιλιόμετρα μακριά. Μια τέτοια απόσταση κάτω από τη Γή σημαίνει πάρα, μα πάρα πολλές ώρες περπάτημα, σε αντίξοες συνθήκες, με λιγοστό τεχνητό φωτισμό και με κουβάλλημα από πάρα πολλές προμήθεις: νερό, τρόφιμα, σχοινιά και τεχνικό εξοπλισμό. Μιλάμε για μέρες ολόκληρες κάτω από τη Γή, χωρίς ήλιο και με πολλές στερήσεις! Θέλετε σίγουρα να δοκιμάστε κάτι τέτοιο? Θα ταλαιπωρηθείτε πάρα πολύ!

Γιατί δεν απευθύνεστε σε κάποιο Σπηλαιολογικό Σωματείο, αναγνωρισμένοι φορείς από το Κράτος είναι, δεν έχετε να φοβηθείτε τίποτα, ούτε "σκαφτιάδες" είναι, ούτε "βαρεμένοι", και κυρίως δεν είναι ούτε ψεύτες ούτε παραμυθάδες. Όλες οι υπόγειες δραστηριότητες τεκμηριόνται με φωτογραφίες, με μετρήσεις, με χάρτες, μα καταγραφή της διαδρομής, με στοιχεία όσων συμμετείχαν στην αποστολή, κλπ κλπ. Τα Σωματεία των Σπηλαιολόγων είναι άριστα στελεχωμένα και άριστα εξοπλισμένα με τεχνικό εξοπλισμό. Και σας αναφέρουν και σαν αρχικό καθοδηγητή, σε περίπτωση που όντως βρεθεί κάτι αξιόλογο! Εδώ αναφέρουν τους βοσκούς που τους έδειξαν μια τρύπα, εσάς δεν θα αναφέρουν?

Αλήθεια, πώς γνωρίζετε ότι υπάρχει τέτοια στοά ? Την έχετε εξερευνήσει? Μπήκατε δηλ. από τη μιά μεριά, π.χ. στην Πεντέλη και βρεθήκατε στην Ακρόπολη ? Βρήκατε μια τρύπα στην Πεντέλη και μια τρύπα στην Ακρόπολη και υποθέσατε ότι αυτές οι δύο ενώνονται και επικοινωνούν? Για να πείτε με σιγουριά ότι ενώνεται υπόγεια η Πεντέλη με την Ακρόπολη, θα πρέπει να την έχετε κάνει ο ίδιος τη διαδρομή, ή αν δεν την έχετε κάνει ο ίδιος, να πείτε ποιός την έχει κάνει, αναλαμβάνοντας κάθε ευθύνη για τα λεγόμενά του/της. Αν μπορείτε, γιατί δεν προχωράτε ένα βήμα μπροστά?

Και δε σας λέω, ελάτε στο Σύλλογο που είμαι ενεργό μέλος εγώ, για να μην κάνω διαφήμηση ή μεροληπτήσω. Πηγαίνετε εσείς σε όποιον θέλετε! Διαλέξτε εσείς! Υπάρχουν πάρα πολλοί και δραστήριοι Σύλλογοι στην Ελλάδα και αν δε βολεύεστε μακριά, πάρτε έναν από τους πολλούς και δυνατούς εξερευνητικά Συλλόγους που υπάρχουν στην Αθήνα. Θα συναντήσετε πάρα πολλούς ανθρώπους εκεί, που σας γνωρίζουν από αυτά που λέτε και όπως εσείς τα λέτε, και είμαι σίγουρος ότι θα σας ακούσουν με μεγάλη προσοχή.

Μόνο, να έχετε υπόψη το εξής. Επειδή οι άνθρωποι αυτοί έχουν πραγματική εμπειρεία με τις υπόγειες εξερευνήσεις και τη φύση τέτοιων εγχειρημάτων, δύσκολα θα σας πιστέψουν χωρίς το παραμικρό στοιχείο. Μπορεί ακόμα και αυτές οι τρύπες που να είδατε, να έχουν εξερευνηθεί ήδη και να έχουν διαπιστώσει, ότι πράγματι προχωρούν δύο-τρία μέτρα πιο πέρα από κεί που φαίνεται από την είσοδό τους και να σταματούν από φυσικούς λόγους εκεί και ποτέ δεν πήγαιναν παραπέρα.

Σε αυτή την περίπτωση, τι θα κάνετε κύριε Πάλμο ?




Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 16:41:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλτατε Βριλ, δεν εχεις παρα να απευθυνθεις στην εκπομπη της κα. Δρουζας, ωστε με ενα "επιτελειο" της και σαφως με τον κο. Παλμο (οπως αναφερερεις) ωστε να συζητηστε για τις Σπηλιες! Θα ηταν ενα ενδιαφερων θεμα... εκτος αν εχει προηγηθει σε εκπομπη του κα. Χαρδαβελα!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy