ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Είμαστε μπροστά σε μια νέα επιδημία? (η νόσος των χοίρων ξαναχτυπά)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2010, 23:12:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στις περιπτώσεις των εμβολίων, τι ποσοστό αστοχίας προβλέπουν οι σχετικοί κανονισμοί; αφορά καθαρά στατιστική περιέργεια.


Δεν εχω γνώση κανενός τέτοιου είδους κανονισμου...Αν έχεις εσυ,ενημέρωσε με και μενα.


Οι κανονισμοί οριζουν οτι τα φαρμακευτικα προιοντα πρεπει να ειναι άριστα ποιοτικα.Δεν εχω γνωση κανενος ειδος κανονισμου που να λεει οτι πχ. μια εταιρια εχει το περιθωριο να απελευθερωσει στην αγορα εστω και ενα εμβολιο,φαρμακο,η αλλο ιατροφαρμακευτικο προιον χωρις αυτο να πληρει τις προδιαγραφες...


(βασικα δεν ξέρω κανεναν νόμο,κανονισμό ή οπως αλλιως θελεις να τον ονομασεις που να λέει οτι οποιαδήποτε εταιρια,σε οποιοδηποτε τομεα παραγωγης,εχει περιθωριο πχ να παράγει 1 στα χιλια προιοντα σκαρτο και να το πουλάει ατιμωρητι).


Αν αναφέρεσαι στο ποια η πιθανοτητα να παράγεις μια παρτίδα εμβολίων σκάρτη,φαντάζομαι οτι αυτό εξαρτάται κατα περίσταση απο την τεχνική κατασκευης του εμβολίου,την ποιότητα των διαθεσιμων μέσων και εργαλείων,τις ικανότητες του προσωπικου που το παρασκευάζει,το επίπεδο εσωτερικού ποιοτικού ελέγχου μέσα στην εταιρία κτλ

Προσωπικά εγω νιώθω πολυ πιο ασφαλής οταν το εμβόλιο περιέχει τμήματα ενος επικίνδυνου μικροοργανισμού (τα οποια κατα προτίμηση να εχουν παραχθει με την βοήθεια της γενετικής μηχανικης δηλ. να εχεις εισαγει το τμήμα/τα τμήματα του νουκλεικου οξεος που κωδικοποιει/ουν το αντιγόνο το οποιο θα χρησιμοποιηθει για την πρόκληση ανοσίας,στο εσωτερικό ενος ακίνδυνου βακτηριου και να το εχεις κανει να παράγει το συγκεκριμενο αντιγόνο/α) παρά τα εμβολια που περιέχουν ολόκληρο τον παθογόνο οργανισμο αδρανοποιημένο/νεκρό με διάφορες τεχνικες (γιατι ξέρετε υπάρχει ενα μικρο ενδεχόμενο να μην εχουν αδρανοποιηθει/σκοτωθει ΟΛΟΙ μπρρρ).

Αυτο τονίζω είναι προσωπική μου εκτίμηση και για να δουμε με περισσότερη βεβαιότητα ποια τεχνική απο τις δύο παράγει τα ασφαλέστερα εμβόλια θα πρέπει να ανατρέξουμε στις σχετικές μελέτες.

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 05/07/2010 23:15:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2010, 10:24:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο την άλλη, όμως,αγαπητέ medtech, επειδή εμείς οι πολίτες, έχουμε υποφέρει πολύ απο τα λάθη των επιστημόνων, που σκοτώνουν κόσμο αδιακρίτως, μετά μανίας,είμαστε,δε, ακόμη, εν δημοκρατία, μάλλον, εμείς είμαστε οι πλέον κατάλληλοι για να σε-τους κρίνουμε....
Οπότε,κάνε πέρα τον φασισμό σου...
Αυτή τη στιγμή, με πληρωμένες υπηρεσίες σε σκοπούς, αγνώστους για το σύνολο, μελετάται η συστηματική εξόντωση, του πληθυσμού της γής, με αδιάσειστα στοιχεία και ομολογίες, μεγάλων επιστημόνων και νεοεποχιτών...
Δεν θέλει γνώση φυσικής, να δεις πόσα λάθη γίνονται εσκεμένα...
Αν εσυ όμως, φιλαράκι, νομίζεις ότι απέχεις τοσο πολύ απο μένα ,στα θέμτα γρίπης, όντως, απέχεις, είσαι σε άλλο πλανήτη, όπου η γρίπη είναι κάτι άγνωστο...Γιατί, εδώ, στη γή, όλοι ξέρουν, ότι η γρίπη, είναι η πιο κοινή εποχιακή ασθένεια,έχει ένα κύκλο, που δεν αλλάζει κι ότι τα εμβόλια, δεν κάνουν τιποτε, ουσιαστικά και μόνο γεμίζουν με βλαβερά στοιχεία τον οργανισμό, προκειμένου να πετύχουν την αδρανοποίηση του ανοσοποιητικού του συστήματος, κάτι που γίνεται με τα εμβόλια για την γρίπη των χοίρων...Κι αυτο,
προκειμένου να περάσουν το βιοτσίπ και να πετύχουν τον απολυτο έλεγχο του ανθρώπου, τόν έλεγχο της ίδιας της μονάδας, όχι απλά συνόλων...Τέτοιες μεγαλομανίε,ς κυριολεκτικά του Χιτλερ...Γνήσιοι απογονοι του, οι εξελικτές και η δήθεν νεοεποχίτικη επιστήμη...
Απο κει κι έπειτα φιλε μου, επειδή είναι η ζωή μου, προσεξε πως μιλας, γιατί άλλοι πεθάναν για να ζούμε, δεν σου επιτρέπω να μου λές για ποιό πράγμα, που με αφορά θα μιλάω...
Δεν θα μας σκοτώσετε εσείς, γιατι η λόξα σας δεν μπορει να καταλάβει, ότι φέρεστε σαν παιδιά, με νέο παιχνίδι,δεν εξουσιάζετε,τον άνθρωπο, αλλά προέρχεστε απο αυτόν και δεν μπορείτε να κάνετε πειράματα, με το μέλλον μας...
Μέχρι σήμερα, έχω κανει τρεις εκπομπές και ανάλογα δημοσιεύματα, για το θέμα της γρίπης των χοίρων,άλλη μια των πουλερικών και φυσικά, ως ενασχολούμενος, έχω μια σειρά αρχείων ,που με καλύπτουν πλήρως, με συνεντεύξεις ειδικών, στοιχεία,καθώς, υπάρχουν άνθρωποι και προσωπικά, αλλά και στο διαδίκτυο που αποκαλύπτουν τέτοια φαινόμενα, δημοσιεύματα, αλλά και ομολογίες, όπως του μετεωρολόγου, που αποκάλυψε, ότι δεν υπάρχει θέμα υπερθέρμανσης, άλλαξε γνώμη κι όμως, κανείς δεν το έδειξε, για να υπάρχει η ψεύτικη εικόνα, ότι θα έχουμε το φαινόμενο του θερμοκηπίου...
Ο φασισμός δεν θα περάσει...
Ο λαός κυβερνά φιλαράκι, όχι εσύ και το πανεπιστήμιο που σπουδάζεις και δεν έχεις καν πάρει πτυχίο...
Δηλαδή, αμα πάρεις πτυχίο, τι θα ζητήσεις, ρε δικέ μου;...Τον γαλαξία;...
Πόσα θές να μας τρελάνεις, ρε μέντωρα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 20:08:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απο την άλλη, όμως,αγαπητέ medtech, επειδή εμείς οι πολίτες, έχουμε υποφέρει πολύ απο τα λάθη των επιστημόνων, που σκοτώνουν κόσμο αδιακρίτως, μετά μανίας,είμαστε,δε, ακόμη, εν δημοκρατία, μάλλον, εμείς είμαστε οι πλέον κατάλληλοι για να σε-τους κρίνουμε....

Εσείς οι πολίτες έχετε επισης ωφεληθεί πολύ απο τις επιτυχίες των επιστήμονων.

Οσα τα περι δημοκρατίας,δεν εχει καμια θέση στα επιστημονικά ζητήματα (τουλάχιστον οχι με τον τρόπο που τον εννοεις).Πως στο καλο θα κρίνει ενας άσχετος η δέκα χιλιαδες άσχετοι ενα ζήτημα που απαιτεί εξειδικευμένες γνωσεις;Δηλαδη αν πήγαινες να κτίσεις μια γέφυρα αντι να ζητήσεις απο εναν πολιτικό μηχανικό να κάνει την μελέτη και να αποφασισει πως πρέπει να κτιστεί,θα έκανες δημοψήφισμα ζητώντας απο το σύνολο των πολιτών για να σου πουν πως πρέπει να κτιστεί η γέφυρα και θα εφάρμοζες την τεχνική που επέλεξαν οι περισσότεροι;


quote:
Οπότε,κάνε πέρα τον φασισμό σου...

Αμα ειναι φασισμός το να εμπιστεύομαι τους εξειδικευμενους επιστήμονες αντι εναν εξυπνακια που μιλαει για τα εμβόλια χωρις καν να ξερει τις βασικές αρχές του εμβολιασμου τότε ναι είμαι φασίστρια 100%.


quote:
Αυτή τη στιγμή, με πληρωμένες υπηρεσίες σε σκοπούς, αγνώστους για το σύνολο, μελετάται η συστηματική εξόντωση, του πληθυσμού της γής, με αδιάσειστα στοιχεία και ομολογίες, μεγάλων επιστημόνων και νεοεποχιτών...

Που είναι όλα αυτα τα ρημάδια τα "αδιάσειστα στοιχεία";Γιατι πχ εγω εχω βρει κάμποσες μελέτες που δείχνουν οτι οι εμβολιασμοί υπήρξαν πολύτιμοι για την αντιμετώπιση τρομερών ασθενειών όπως η ΕΥΛΟΓΙΑ η οποια εξαφανίστηκε απο προσώπου γής μέσω συστηματικων εμβολιασμων.Το καταλαβαινει αυτο το μυαλουδάκι σου ή έχει γίνει τελειως πουρες απο τις βλακειες που διαβάζεις στον Λιακόπουλο;

quote:
Δεν θέλει γνώση φυσικής, να δεις πόσα λάθη γίνονται εσκεμένα...

και θεωρεις δηλ οτι εσυ,είσαι ικανός να κρινεις ποια λάθη γίνονται εσκεμένα και ποιά όχι?

quote:
Αν εσυ όμως, φιλαράκι, νομίζεις ότι απέχεις τοσο πολύ απο μένα ,στα θέμτα γρίπης, όντως, απέχεις, είσαι σε άλλο πλανήτη, όπου η γρίπη είναι κάτι άγνωστο...

Παρακαλώ περιέγραψε μου την δομή ενός ιού γρίππης...Σε ποια οικογένεια ιων ανήκει?Είναι DNA η RNA ιός?Ποιός ο μηχανισμός προσβολής των κυττάρων-ξενιστών του?Ποιός ο μηχανισμός με τον οποιο δημιουργούνται μεταλλάξεις στους ιούς γρίππης?

quote:
.Γιατί, εδώ, στη γή, όλοι ξέρουν, ότι η γρίπη, είναι η πιο κοινή εποχιακή ασθένεια,έχει ένα κύκλο, που δεν αλλάζει κι ότι τα εμβόλια, δεν κάνουν τιποτε, ουσιαστικά και μόνο γεμίζουν με βλαβερά στοιχεία τον οργανισμό, προκειμένου να πετύχουν την αδρανοποίηση του ανοσοποιητικού του συστήματος, κάτι που γίνεται με τα εμβόλια για την γρίπη των χοίρων...

Σε ποιά Γη αναφέρεσαι?Σε εκείνη την Γη που υπάρχει μόνο στο μυαλό σου (και στο μυαλό εκεινου του είδους ανθρώπων που διαβάζουν Λιακόπουλο και τον θεωρουν έγκυρο);

quote:
.Κι αυτο,
προκειμένου να περάσουν το βιοτσίπ και να πετύχουν τον απολυτο έλεγχο του ανθρώπου, τόν έλεγχο της ίδιας της μονάδας, όχι απλά συνόλων...Τέτοιες μεγαλομανίε,ς κυριολεκτικά του Χιτλερ...Γνήσιοι απογονοι του, οι εξελικτές και η δήθεν νεοεποχίτικη επιστήμη...

quote:
Δεν θα μας σκοτώσετε εσείς, γιατι η λόξα σας δεν μπορει να καταλάβει, ότι φέρεστε σαν παιδιά, με νέο παιχνίδι,δεν εξουσιάζετε,τον άνθρωπο, αλλά προέρχεστε απο αυτόν και δεν μπορείτε να κάνετε πειράματα, με το μέλλον μας...


quote:
Μέχρι σήμερα, έχω κανει τρεις εκπομπές και ανάλογα δημοσιεύματα,

α έχεις κάνει τον εαυτό σου ρεζίλι και αλλου;


Trexa-gireve

Τι είναι ιός;

Ποια τα βασικά μέρη ενός ιού;

Πως αναπαράγεται ενας ιός;

Τι είναι μετάλλαξη;

Πως μεταλλάσονται οι ιοι;

Τι ειναι ανοσοποιητικό σύστημα;

Ποια τα βασικά μέρη του ανοσοποιητικού συστήματος του ανθρώπου;

Τι είναι λεμφοκύτταρο;

Ποια η βασική του λειτουργία;

Τι ειναι αντίσωμα,

Τι ειναι ανοσία;

Ποιες οι βασικές αρχές πάνω στις οποίες στηριζεται ο εμβολιασμός ως προληπτικό μέσο κατά των λοιμώξεων;


The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 07/07/2010 20:13:13

Edited by - medtech on 07/07/2010 20:17:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 20:24:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
medtech σπουδάζεις ιατρική?

Σπουδες :

1.ΣΕΥΠ τμήμα Τεχνολογιας Ιατρικων Εργαστηριων (ΤΕΙ).

2.Σχολη Επιστημων και Τεχνολογιων,Τμημα Βιολογικων Εφαρμογων και Τεχνολογιων Πανεπιστημιο Ιωαννινων.

Φυσικά οι γνώσεις που σου παρέχουν αυτες οι σχολές,δεν ειναι τίποτα σε συγκριση με αυτες που σου προσφερει το μεγάλο πανεπιστημιο του Google και οι εγκριτες εκδόσεις Λιακόπουλος!

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 07/07/2010 20:25:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 20:30:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους

Αγαπητή Medtech

quote:
Δεν εχω γνώση κανενός τέτοιου είδους κανονισμου...Αν έχεις εσυ,ενημέρωσε με και μενα.

Ούτε εγώ έχω, γι' αυτό και σε ρώτησα.
Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα. Αν δεν κάνω λάθος, κάθε χρόνο διεξάγεται μία διαδικασία εμβολιασμού κατά της γρίπης (τώρα μη με ρωτήσεις αν ξέρω ποιας γρίπης, ούτε την ξέρω, ούτε με ξέρει εδώ και πολλά χρόνια). Το ερώτημα είναι γιατί από την εκάστοτε κοινή γρίπη, η οποία δεν ξεσηκώνει ποτέ τέτοια "βαβούρα" πεθαίνουν ετησίως πολλοί περισσότεροι σε σχέση με τις συγκεκριμένες "γρίπες" για τις οποίες γίνεται το νταβαντούρι. Αυτό σημαίνει ότι τα ετήσια (ας τα ονομάσω έτσι κατά συνθήκην) αντιγριππικά είναι πιο αναποτελεσματικά ή ότι, εντέλει, οι "τηλεοπτικές" γρίπες τείνουν να είναι λιγότερο θανατηφόρες απ' ότι προσπαθούν να μας πείσουν;

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 21:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν, αγαπητή μου medtech, εσείς οι επιστήμονες, δεν ....βγαίνετε, απο αλλού, αλλά, απο μας τους ανθρώπους,
όπως κι όλοι οι κλάδοι εργαζομένων, τμήματα της κοινωνίας μας..
Αν αρχιζει και την ψωνίζει ο καθένας με τον ρόλο του την κάτσαμε την βάρκα....
Όσο για τη δημοκρατία, φίλη μου,δεν καταργείται απο τα πτυχία σου...Ενημερωτικά στο λέω...Ισχύει για όλους και για σένα...
Αν εμπιστευόσουνα τους ειδικούς επιστήμονες, θα ήξερες,ή θα ανέφερες και θα προβληματιζόσουνα,με το γεγονός, ότι όλοι οι ιατρικοί σύλλογοι, εναντιώθηκαν στο εμβόλιο και δεν το κάνανε παρά ελάχιστοι
γιατροί..
Ηλίθιοι είναι;
Αλήθεια, εσύ...το έκανες το εμβόλιο;...
Ναι, μπορεί με κοινή λογική, να δεις το σωστό και το λάθος...
Με τη λεπτομέρεια που το ντύνεις εσύ, χάνεις την εικόνα και βλέπεις ότι θέλεις...
Κοίταξε να δεις, δεν ξέρω τι συμβαίνει με σας τους ....άρτι πτυχιούχους, αλλά, με μας τους ηλικιωμένους, παθαινουμε αλλεργία
με εξετάσεις του ειδους, "τι είναι η γρίπη;, τι είναι ξενιστής κυττάρων,"κλπ, το ....χάσαμε το κορμί πατριώτισσα,που λέει κι η διαφήμιση...
Τι είναι ο άνθρωπος;
Τώρα, στα 45 μου, να με αμφισβητείς εσύ, δεν με χαλάει,να σε
κεράσω, που με έκανες να γελάσω....Εισαι πολύ νέα για να
καταλάβεις αυτο που μόλις ειπα...Εσύ,σαν νέα, αμφισβητεις
τον εαυτό σου, χωρίς να το λές, αλλά, μετά απο 30 χρόνια που έχω κάνει σε ένα χώρο, ότι και να πεις,σαν κρίση, θα το θεωρήσω αστείο...Γιαρί κρινεις ένα χώρο, που δεν ξέρεις και μένα που
επίσης δεν με ξέρεις...
Εντελώς ...αντιεπιστημονικό....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 21:22:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καταρχήν, αγαπητή μου medtech, εσείς οι επιστήμονες, δεν ....βγαίνετε, απο αλλού, αλλά, απο μας τους ανθρώπους,
όπως κι όλοι οι κλάδοι εργαζομένων, τμήματα της κοινωνίας μας..
Αν αρχιζει και την ψωνίζει ο καθένας με τον ρόλο του την κάτσαμε την βάρκα....

Δεν είπα οτι οι επιστημονες ανηκουν σε καποιο ειδος υπερανθρωπων,ειπα οτι έχουν εξειδικευμενες γνωσεις σε συγκριση με τον γενικο πληθυσμό.Οταν πας να κτισεις μια γεφυρα πας στον πολιτικο μηχανικο, οταν αρρωστησεις πας στον γιατρο,οταν θες να κατασκευασεις ενα προγραμμα (software) πας στον προγραμματιστη.Δεν πας στον μεσο Μητσο της γειτονιας ουτε πας στον γιατρο για να σου φτιαξει το υπολογιστικο προγραμμα.

Ψωνιο ειναι οποιος ειναι πανασχετος με εναν επιστημονικο τομεα και παει να το παιξει παντογνωστης οπως εσυ trexagireve.Ρεζιλευτικες οταν πηγες να κοντραριστεις στην φυσικη με τον Industrial Angel θες να ρεζιλευτεις προφανως ΚΑΙ εδω περα ε?

Μεγαλε παντογνωστη trexagireve:

Τι είναι ιός;

Ποια τα βασικά μέρη ενός ιού;

Πως αναπαράγεται ενας ιός;

Τι είναι μετάλλαξη;

Πως μεταλλάσονται οι ιοι;

Τι ειναι ανοσοποιητικό σύστημα;

Ποια τα βασικά μέρη του ανοσοποιητικού συστήματος του ανθρώπου;

Τι είναι λεμφοκύτταρο;

Ποια η βασική του λειτουργία;

Τι ειναι αντίσωμα,

Τι ειναι ανοσία;

Ποιες οι βασικές αρχές πάνω στις οποίες στηριζεται ο εμβολιασμός ως προληπτικό μέσο κατά των λοιμώξεων;

ΥΓ.

quote:
Αν εμπιστευόσουνα τους ειδικούς επιστήμονες, θα ήξερες,ή θα ανέφερες και θα προβληματιζόσουνα,με το γεγονός, ότι όλοι οι ιατρικοί σύλλογοι, εναντιώθηκαν στο εμβόλιο και δεν το κάνανε παρά ελάχιστοι γιατροί..
Ηλίθιοι είναι;

Ποιος ειπε οτι δεν προβληματίστηκα?Βεβαια δεν προβληματίστηκα με την νοοτροπια trexagireve (αααααααα το εμβολιοοοο ειναι προιον συνομωσιαααααας για να μας εξοντωσουυυν) αλλα με την νοοτροπια ενος επιστημονα (πρεπει να κανω το εμβολιο?ειναι τοσο φονικος αυτος ο ιος τελικα;πρεπει ζυγισω τα υπερ και τα κατα του εμβολιασμου για την δικη μου περιπτωση πριν το κανω κτλ)

quote:
...Εσύ,σαν νέα, αμφισβητεις
τον εαυτό σου, χωρίς να το λές, αλλά, μετά απο 30 χρόνια που έχω κάνει σε ένα χώρο, ότι και να πεις,σαν κρίση, θα το θεωρήσω αστείο...Γιαρί κρινεις ένα χώρο, που δεν ξέρεις και μένα που
επίσης δεν με ξέρεις...

Ποιος είναι αυτος ο χωρος στον οποίο αναφέρεσαι;

quote:
Αλήθεια, εσύ...το έκανες το εμβόλιο;...

ΝΑΙ.Ζυγισα τα υπερ και τα κατα και αποφασισα να εμβολιαστω.

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 07/07/2010 21:23:43

Edited by - medtech on 07/07/2010 21:29:49

Edited by - medtech on 07/07/2010 21:31:02

Edited by - medtech on 07/07/2010 21:31:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 21:29:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ούτε εγώ έχω, γι' αυτό και σε ρώτησα.
Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα. Αν δεν κάνω λάθος, κάθε χρόνο διεξάγεται μία διαδικασία εμβολιασμού κατά της γρίπης (τώρα μη με ρωτήσεις αν ξέρω ποιας γρίπης, ούτε την ξέρω, ούτε με ξέρει εδώ και πολλά χρόνια). Το ερώτημα είναι γιατί από την εκάστοτε κοινή γρίπη, η οποία δεν ξεσηκώνει ποτέ τέτοια "βαβούρα" πεθαίνουν ετησίως πολλοί περισσότεροι σε σχέση με τις συγκεκριμένες "γρίπες" για τις οποίες γίνεται το νταβαντούρι. Αυτό σημαίνει ότι τα ετήσια (ας τα ονομάσω έτσι κατά συνθήκην) αντιγριππικά είναι πιο αναποτελεσματικά ή ότι, εντέλει, οι "τηλεοπτικές" γρίπες τείνουν να είναι λιγότερο θανατηφόρες απ' ότι προσπαθούν να μας πείσουν;


Δεν μπορω να εκφερω κριση για το αν γινονται λιγοτερο η περισσοτερο θανατηφόρες,γιατι

α) οι ιοι αυτων των γριπων εχουν την ικανότητα να μεταλλάσονται και ποτέ δεν ξέρεις αν αυριο πχ σκάσει ενα στελεχος τόσο φονικό που μπορει να κανει ακόμα και τον ιο έμπολα να σκασει απο την ζήλια του.

β)το ποσο φονικες ειναι εξαρταται απο μεταβλητα στοιχεια,όπως τα στελεχη ιων που τις προκαλουν,το αν τα εμβολια που κατασκευαστηκαν εναντιον τους ηταν επιτυχημενα,αν τα θυματα ετυχαν εγκαιρης ιατρικης αντιμετωπισης,αν η ιατρικη αγωγη που τους χορηγηθηκε ηταν αποτελεσματικη κτλ

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 21:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΑΙ.Ζυγισα τα υπερ και τα κατα και αποφασισα να εμβολιαστω.

Μήπως έπρεπε να αφήσεις τα ζυγίσματα στο (ειδικό) γιατρό σου;

Edited by - mimosa on 07/07/2010 21:37:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 21:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μήπως έπρεπε να αφήσεις τα ζυγίσματα στο (ειδικό) γιατρό σου;

Ποιος σου είπε οτι δεν ρώτησα την γνώμη των γιατρών;

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 21:42:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποιος ειπε οτι δεν προβληματίστηκα?Βεβαια δεν προβληματίστηκα με την νοοτροπια trexagireve (αααααααα το εμβολιοοοο ειναι προιον συνομωσιαααααας για να μας εξοντωσουυυν) αλλα με την νοοτροπια ενος επιστημονα (πρεπει να κανω το εμβολιο?ειναι τοσο φονικος αυτος ο ιος τελικα;πρεπει ζυγισω τα υπερ και τα κατα του εμβολιασμου για την δικη μου περιπτωση πριν το κανω κτλ

Αγαπητή medtech σπουδάζεις γιατρός ή είσαι γιατρός? μικροβιολόγος?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 21:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητή medtech σπουδάζεις γιατρός ή είσαι γιατρός? μικροβιολόγος?

Μηδεία κοιταξε 7 δημοσιευσεις πιο πάνω αναφέρω τις σπουδές μου...

Αν θες πήγαινε και στις ιστοσελίδες των σχολων και διαβασε το πρόγραμμα των σπουδων τους.

Πχ η πρωτη σχολη εχει μαθηματα οπως ανοσολογία,ιατρικη μικροβιολογία,ιολογία κτλ

η δευτερη μαθηματα οπως γενικη βιολογια,κυτταρικη βιολογια,εξελικτικη βιολογια,ανοσολογια,μικροβιολογια κτλ


φυσικα αυτες οι σχολες δεν πιανουν μια μπροστα στο Μεγα Πανεπιστημιο του Google :D

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 22:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Φυσικά οι γνώσεις που σου παρέχουν αυτες οι σχολές,δεν ειναι τίποτα σε συγκριση με αυτες που σου προσφερει το μεγάλο πανεπιστημιο του Google και οι εγκριτες εκδόσεις Λιακόπουλος

Ας μην μπερδεύουμε το ενα με το αλλο.
Αλλο τα μυθιστορήματα και αλλο η πραγματικότητα..


Να σε ρωτήσω
Γιατί δεν προχώρησες απο την αρχή στο Πανεπιστήμιο και προτίμησες το ΤΕΙ της τεχνολογίας ιατρικών εργαστηρίων?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 22:13:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου medtech,το έγραψα και προηγουμένως,αλλά, δεν του έδωσες σημασια..Χαίρομαι που είσαι νέα και φέρεσαι σαν νέα, αλλα, εγώ
είμαι γέρος, δεν μπορώ με τις εξετάσεις, γίνεται να τις προσπεράσουμε;...
Τώρα, όσον αφορά την έννοια τεχνογνωσία στην κοινωνια μας,αδικεις πολύ τον..Μήτσο της γειτονιας, γιατι έχει γνώσεις
υπολογιστών, κάλυτερες απο σένα, οπότε, γιατι να τον πιάνεις στο στόμα σου, ότνα δνε τον ξέρεις;
Ο ιός του έμπολα είσαι;Δεν αφήνεις κανένα;
Κοριτσι μου, η έννοια ρεζίλι, τελικά, είναι αφηρημένη, γιατί, εγώ νόμίζω ότι ρεζίλι γίνεται,οποιος δεν καταλαβαίνει τι λεει, τι του λένε και για ποιό θέμα μιλάει....
Και σ αυτό ,εσύ και ο Βιομηχανικός, είστε μανούλες, το παραδέχομαι....
Αντιληψη, ρε ψώνιο!!!Αντιληψη, δεν έχετε..Άσε τα πτυχία που κραδαινεις σαν σπαθί μπρος σου..Τόσο λίγη είσαι εσύ, που τα έχεις ανάγκη;
Εσύ, σαν άτομο υπάρχεις, ή μονο ο επιστήμονας μέσα σου;Αυτον τον άνθρωπο μέσα σου, τον υποβιβάζεις, ή του επιτρεπεις να έχει άποψη;;....
Τον χώρο της δημοσιογραφίας και συνωμοσιας, που λές εσύ, καλή μου, ποιόν άλλο χώρο να εννοώ, ο καημένος;
Εσύ, απλα, τον απομνημόνευσες εν ριπή οφθαλμού και έβγαλες συμπερασμα....
Ρε τι ίντιγκο, νούμερο, είναι τούτο;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 22:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εσύ, σαν άτομο υπάρχεις, ή μονο ο επιστήμονας μέσα σου;Αυτον τον άνθρωπο μέσα σου, τον υποβιβάζεις, ή του επιτρεπεις να έχει άποψη;;....

Πολy ενδιαφερουσα η αποψη σου αγαπητε trexagireve.
Στην προκειμενη περιπτωση αλλη γνωμη θα εχει κανεις πριν σπουδάσει και αλλη μετα ή αλλη γνωμη θα εχει καποιος οταν αλλαξει επαγγελμα?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 22:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Μήπως έπρεπε να αφήσεις τα ζυγίσματα στο (ειδικό) γιατρό σου;

Ποιος σου είπε οτι δεν ρώτησα την γνώμη των γιατρών;



Δεν μου το είπε κάποιος. Δεν το αναφέρεις στο μήνυμά σου. Είναι διατυπωμένο σε πρώτο πρόσωπο και δημιουργείται η εντύπωση ότι παίρνεις ιατρικές αποφάσεις.

Υπενθυμίζω kostakis ότι οι γιατροί ποτέ δεν κινδυνολόγησαν στο "τηλεπανηγύρι".
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 22:51:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ Μηδεια

quote:
Να σε ρωτήσω

Γιατί δεν προχώρησες απο την αρχή στο Πανεπιστήμιο και προτίμησες το ΤΕΙ της τεχνολογίας ιατρικών εργαστηρίων?


Η απαντηση ειναι πολυ απλη δεν πέρασα με την πρωτη εκει που ήθελά και δεν με επαιρνε οικονομικα να προσπαθω για παντα (και να βαζω τους γονεις μου να πληρωνουν συνεχεια).Δεν το έβαλα ομως κάτω,ουτε πήδηξα απο κανα μπαλκονι,ουτε το εριξα στα ναρκωτικα.Αφου ελαβα το πρωτο πτυχιο,το οποιο εξασφαλιζε επαγγελματικη αποκατασταση,επιασα δουλεια για να μην επιβαρυνω τους γονεις μου και μετα ξαναπροσπαθησα και μπηκα εκει που ήθελα.

Τωρα με την σειρα μου θα σε ρωτησω και εγω:Γιατι όλες αυτες οι ερωτήσεις Μηδεια?

Και τωρα ας περασουμε στον πολυαγαπημενο μου trexagireve

quote:
Τώρα, όσον αφορά την έννοια τεχνογνωσία στην κοινωνια μας,αδικεις πολύ τον..Μήτσο της γειτονιας, γιατι έχει γνώσεις
υπολογιστών, κάλυτερες απο σένα, οπότε, γιατι να τον πιάνεις στο στόμα σου, ότνα δνε τον ξέρεις;

αληθεια trexagireve?Ε τοτε φέρε τον μεσο Μητσο της γειτονιάς να μας γράψει ενα προγραμμα επεξεργασίας κειμένου.

Οσο για τις γνωσεις υπολογιστων μου,είμαι "ο μεσος Μητσος της γειτονιας" πανω σε αυτο τον τομεα και ποτε δεν θα τολμουσα να κοντραριστω με εναν αποφοιτο απο σχολη επιστημης υπολογιστων.Δεν ειμαι εσυ που νομιζεις οτι τα ξερεις ολα.


quote:
Ο ιός του έμπολα είσαι;Δεν αφήνεις κανένα;

Οχι.Ο ιος Ebola εχει μονο 80% θνησιμότητα.Αντιθετα εγω δεν χαριζομαι ποτε στους εξυπνακηδες.

quote:
Αντιληψη, ρε ψώνιο!!!Αντιληψη, δεν έχετε..Άσε τα πτυχία που κραδαινεις σαν σπαθί μπρος σου..Τόσο λίγη είσαι εσύ, που τα έχεις ανάγκη;


ΦΥΣΙΚΑ και εχω το πτυχιο μου αναγκη για να κρινω τους εμβολιασμους. Αυτες οι σπουδες που εκανα μου επιτρεπουν να εχω αντιληψη του:

Τι είναι ιός

Ποια τα βασικά μέρη ενός ιού

Πως αναπαράγεται ενας ιός

Τι είναι μετάλλαξη

Πως μεταλλάσονται οι ιοι

Τι ειναι ανοσοποιητικό σύστημα

Ποια τα βασικά μέρη του ανοσοποιητικού συστήματος του ανθρώπου

Τι είναι λεμφοκύτταρο

Ποια η βασική του λειτουργία

Τι ειναι αντίσωμα,

Τι ειναι ανοσία

Ποιες οι βασικές αρχές πάνω στις οποίες στηριζεται ο εμβολιασμός ως προληπτικό μέσο κατά των λοιμώξεων,

και πολλα αλλα και να μην ΧΑΦΤΩ τις μπουρδες που χαφτεις εσυ.


quote:
Εσύ, σαν άτομο υπάρχεις, ή μονο ο επιστήμονας μέσα σου;Αυτον τον άνθρωπο μέσα σου, τον υποβιβάζεις, ή του επιτρεπεις να έχει άποψη;;....

Και βεβαια και ανθρωπος ειμαι (γιαυτο και κανω αυτες τις σπουδες για να συνεισφερω μεσω της επιστημης στην βελτιωση της ζωης του ανθρωπου) και αποψη εχω και δεν φοβαμαι να την εκφερω παρολο που ξερω οτι πολλα κομπλεξικα και αμορφωτα ανθρωπαρια θα μου επιτεθουν οχι με επιχειρηματα αλλα με υβρεις.


Για να συνοψισουμε:

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ απο βιολογια,δεν εχεις ιδεα απο ανοσολογια και γιαυτο χαφτεις ολες τις μπουρδες που προσπαθεις να μας σερβιρεις εδω μεσα.

Οταν καποιος ειδικος επιστημονας σε ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ αντι να φερθεις ωριμα και να παραδεχτεις το λαθος σου η εστω να πας να διερευνησεις αυτα που σου λεει,φερεσαι σαν 13χρονο παιδακι και το ριχνεις στις υβρεις.Το ιδιο εκανες με τον Industrial Angel που προσπαθησε να σου εξηγησει οτι ειχες λαθος αποψη για το μποζονιο,τα ιδια κανεις και σε μενα που προσπαθω να σου εξηγησω οτι κανεις λαθος για τα εμβολια.

quote:
Τον χώρο της δημοσιογραφίας και συνωμοσιας, που λές εσύ, καλή μου, ποιόν άλλο χώρο να εννοώ, ο καημένος;

Δημοσιογραφος εισαι?Aν ναι απλα LOL!

quote:
Ρε τι ίντιγκο, νούμερο, είναι τούτο;;

Το νουμερο που θα αποδειξει οτι αυτα που ισχυριζεσαι περι συνομωσιας ειναι μπαρουφες ολκης.Το νουμερο που θα δειξει ποσα λιγα ξερεις.

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 07/07/2010 23:03:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 22:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν μου το είπε κάποιος. Δεν το αναφέρεις στο μήνυμά σου. Είναι διατυπωμένο σε πρώτο πρόσωπο και δημιουργείται η εντύπωση ότι παίρνεις ιατρικές αποφάσεις.

Την τελικη αποφαση του αν θα παρει ή οχι θεραπεια την παίρνει ο ΙΔΙΟΣ ο ασθενης.Ειναι δικαιωμα καθε ανθρωπου να αποφασιζει ο ιδιος πως θα διαχειριστει το σωμα του.Ο σωφρον ανθρωπος φυσικα ρωταει τι προτεινει ο γιατρός του πρωτα.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 23:07:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τωρα με την σειρα μου θα σε ρωτησω και εγω:Γιατι όλες αυτες οι ερωτήσεις Μηδεια?

Γιατι ο τροπος που γράφεις καλη μου δεν θυμίζει επιστήμονα.
Για ενα ΤΕΙ που έχεις τελειώσει ενταξει καλη η έπαρση αλλά για φοιτήτρια Πανεπιστημίου οχι.
Οι περισσοτεροι που επιδεικνύουν τα πτυχια τους εδω στα φορουμ ειναι αποφοιτοι καποιας βοειδοσχολης τυπου google.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 23:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιατι ο τροπος που γράφεις καλη μου δεν θυμίζει επιστήμονα.
Για ενα ΤΕΙ που έχεις τελειώσει ενταξει καλη η έπαρση αλλά για φοιτήτρια Πανεπιστημίου οχι.
Οι περισσοτεροι που επιδεικνύουν τα πτυχια τους εδω στα φορουμ ειναι αποφοιτοι καποιας βοειδοσχολης τυπου google.

Α μαλιστα.Αλλη μια προσωπικη επιθεση.

Τωρα βρες μου και που κανω λαθος στα οσα αναφερω για τα εμβολια.Μπας και δουμε κανα επιχειρημα εδω μεσα.

quote:
Γιατι ο τροπος που γράφεις καλη μου δεν θυμίζει επιστήμονα.

Α,μην εχεις την εντυπωση οτι δεν κυκλοφορουν παναξιοι επιστημονες οι οποιοι δεν εχουν κανενα προβλημα να ξεφτιλισουν τους ασχετους που τους πανε κοντρα.Δεν ειναι η σεμνοτητα αυτη που καθοριζει την αξια ενος επιστημονα.Αυτο που καθοριζει την ΑΞΙΑ του επιστημονα ειναι η ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΤΟΥ ΓΝΩΣΕΩΝ Η/ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ.

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 07/07/2010 23:17:13

Edited by - medtech on 07/07/2010 23:17:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 23:18:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είπα οτι κάνεις κάπου λαθος γλυκια μου.
Ολα σωστά τα λές ο τρόπος σου ομως κάτι έχει, θα έλεγα οτι είναι προκλητικος και μην απορείς για προσωπικές επιθέσεις.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 23:21:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Α,μην εχεις την εντυπωση οτι δεν κυκλοφορουν παναξιοι επιστημονες οι οποιοι δεν εχουν κανενα προβλημα να ξεφτιλισουν τους ασχετους που τους πανε κοντρα.Δεν ειναι η σεμνοτητα αυτη που καθοριζει την αξια ενος επιστημονα.Αυτο που καθοριζει την ΑΞΙΑ του επιστημονα ειναι η ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΤΟΥ ΓΝΩΣΕΩΝ Η/ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ.

Κάνεις λάθος γλυκια μου.
Κανείς επιστημονας δεν θα καθήσει να ξεφτιλιστεί οπως λές με τους άσχετους. Κανείς στο εγγυώμαι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 23:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι γιατροί πάντα τόνιζαν ότι οι ασθενείς που νοσηλεύονται βαριά ή πέθαναν είχαν ήδη βεβαρημένο ιστορικό πνευμονολογικών παθήσεων. Ποτέ δεν είπαν εμβολιαστείτε γιατί χανόμαστε και συμβούλευαν τους ασθενείς ανάλογα με το ιστορικό τους. Το άν αποφασίσει να κάνει κάποιος το εμβόλιο ενώ δεν διατρέχει άμεσο κίνδυνο αφορά ψυχολογικούς προσωπικούς του λόγους (για να είναι ήσυχοι, για καλό και για κακό κλπ).
Θα μου πείς, κι αν μεταλλαχθεί; (αυτό είναι κινδυνολογία παρεμπιπτόντως), ε, δεν μεταλλάχθηκε. Αν μάθει ο τρέχαγύρευε πώς μεταλάσεται ο ίός τί θα αλλάξει δηλαδή;

Δικαιολογημένες οι αντιδράσεις των ανθρώπων, δεν νομίζεις; Όταν κάποιοι σπέρνουν τον πανικό θα θερίσουν τα διάφορα σενάρια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 23:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου medtech, ήρθε η ώρα να κάνουμε εκείνη τη συζήτηση, που κάνουν, ολοι ανεξαρτήτως γνώσεων στο αντικείμενο...
Η πανδημία της γρίπης, βγήκε μπαρούφα...Αυτό,είναι γεγονός, όχι συμπέρασμα....Λιγότεροι θάνατοι, απο μια κοινή γρίπη...Αποτελεί
ιό εργαστηριου, ενισχυμένου, αλλά, πάλι μια απλή γρίπη είναι..
Τιποτε άλλο..Γιατί αυτός ο πανικός;
Μονο για τις εταιρίες -εργοδότες των γιατρών;
Όχι βέβαια..Υπάρχουν άλλα συμφέροντα, πολύ χειρότερα που εξυπηρετούνται και θα λογοδοτήσουν, οι κάθε ειδους ενεχόμενοι...
Επειδή, λιπον, εγώ, ως πολίτης, ειμαι ο κρίνων, εσύ, απάντα,απολογήσου, για τα χάλια του εμβολίου, που προκαλεί διάφορες παρενεργειες, γισα το οτι νοσήσαν όλοι το κάνανε, όπως κι ότι
η Νοβάρτις,είχε έτοιμο το εμβόλιο, μόλις ξέσπασε η επιδημία...
Μιλαμε για εγκλήματα...Εισαι σιγουρη, ότι θέλεις να υπερασπισθεις
τα σμυφέροντα των μεγαλοκαρχαριών, μέσα απο τους πουλημένους γιατρούς, στο συγκεκριμένο θέμα;;
Ετοιμάσου, γιατί, με αφορμή τα νοσοκομεία,θα βγουν πολλά στη φόρα για τους γιατρούς....Την πολυφαρμακεια που προωθούν, την αλόγιστη χρήση λάθος φαρμάκων, σε παθήσεις που δεν τα απαιτούν, κλπ...
Κάνατε αρκετό κακό,τώρα πρέπει να σταματήσετε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 23:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και πάλι

Αγαπητή Μηδεία

quote:
Υπενθυμίζω kostakis ότι οι γιατροί ποτέ δεν κινδυνολόγησαν στο "τηλεπανηγύρι".

Οι εγχώριοι γιατροί απλά χωρίστηκαν στα δύο, στους πολέμιους και στους υποστηρικτές του εμβολίου. Μπορώ όμως κάλλιστα να θυμηθώ ανακοινώσεις ή "ανακοινώσεις" του Π.Ο.Υ. ή κυβερνητικών παραγόντων ή φορέων(;) Υγείας στο εξωτερικό, οι οποίες έκαναν λόγο για εκατόμβες δυνητικών ασθενών και εκατομμύρια θανάτους. Αλήθεια, θες να το ψάξω;

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 23:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κάνεις λάθος γλυκια μου.
Κανείς επιστημονας δεν θα καθήσει να ξεφτιλιστεί οπως λές με τους άσχετους. Κανείς στο εγγυώμαι.


Κανεις ειδικος επιστημονας δεν θα κατσει να ΞΕΦΤΙΛΗΣΕΙ τους άσχετους ε?

Για ριξε μια ματια εδω

http://scienceblogs.com/insolence/

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 23:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ που σπουδάζω στο Πολυτεχνείο δικαιούμαι να έχω έπαρση; Αν συνεχίσω για διδακτορικό θα έχω πάντα δίκιο; Τι διαβάζουνε τα ματάκια μου... Έλα ρε παιδιά χαλαρώστε με τις κατηγοριοποιήσεις, ποιος δικαιούται να έχει έπαρση και ποιος όχι... Πρώτα πρώτα, εδω πέρα τις περισσότερες φορές επικαλούμαστε πηγές αρμόδιες και δεν κάνουμε επίκληση στην αυθεντία του εαυτού μας...Όλοι κάνουμε λάθη. "Αν θεωρείς τον εαυτό σου σοφό, τότε είσαι βλάκας" Ελένη Γλύκατζη Αρβελέρ. Ο τρέχα κάνει ακριβώς αυτό...Νομίζει ότι είναι ο υπερ-εγκέφαλος και οι υπόλοιποι τα μαθητούδια...


Medtech, το να τσακώνεσαι με τον τρέχα είναι να σα να παίζεις στους παραολυμπιακούς...Όποιος και να κερδίσει και οι 2 είναι καθυστερημένοι...Το μόνο που συστήνω να κάνεις είναι να εκθέτεις τα λάθη του και να τον αφήνεις να βρίζει και να βγάζει αφρούς αδιαφορώντας... Ο άνθρωπος είναι αρνητής του ολοκαυτώματος περιμένεις να καταλάβει τι παίζει με ιούς και μεταλλάξεις; Αν είμασταν στον πολιτισμένο κόσμο(βλ. Γερμανία) θα τον είχαν χώσει φυλάκα μόνο και μόνο για αυτό... Μη δίνεις σημασία λοιπόν...Γράφε εσύ με πηγές αυτό που βρήκες και άστον να λέει...

Edited by - IndustrialAngel on 07/07/2010 23:42:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 23:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα και πάλι

Αγαπητή Μηδεία

quote:
Υπενθυμίζω kostakis ότι οι γιατροί ποτέ δεν κινδυνολόγησαν στο "τηλεπανηγύρι".

Οι εγχώριοι γιατροί απλά χωρίστηκαν στα δύο, στους πολέμιους και στους υποστηρικτές του εμβολίου. Μπορώ όμως κάλλιστα να θυμηθώ ανακοινώσεις ή "ανακοινώσεις" του Π.Ο.Υ. ή κυβερνητικών παραγόντων ή φορέων(;) Υγείας στο εξωτερικό, οι οποίες έκαναν λόγο για εκατόμβες δυνητικών ασθενών και εκατομμύρια θανάτους. Αλήθεια, θες να το ψάξω;

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!



Θα τα βρείς, το ξέρω, γι'αυτό θα αναδιατυπώσω το μήνυμά μου.
Υπενθυμίζω kostakis ότι οι όποιοι ευσυνείδητοι γιατροί μας ποτέ δεν κινδυνολόγησαν στο "τηλεπανηγύρι. Δεν πέτυχα κανέναν σε τηλεπαράθυρο να λέει υπερβολές, αλλά δεν έβλεπα και όλη μέρα τηλεόραση. Κακό πράγμα η τηλεόραση. Τζιζ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 23:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ που σπουδάζω στο Πολυτεχνείο δικαιούμαι να έχω έπαρση;

Δηλαδη θέλεις να πεις οτι η έπαρση ειναι αρετή που συνοδεύει αυτους που σπουδάζουν? ή αυτούς που νομιζουν οτι τα γνωρίζουν ολα?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 23:51:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Medtech, το να τσακώνεσαι με τον τρέχα είναι να σα να παίζεις στους παραολυμπιακούς...Όποιος και να κερδίσει και οι 2 είναι καθυστερημένοι...

Καθυστερημένοι ποιοί οι ανάπηροι αθλητές?
Το σκέφτηκες πολύ αυτο για να το πεις σπουδαστή του πανεπιστημίου?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2338867
Maintained by Digital Alchemy