ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Γεώργιος Γκιόλβας. Ποιός πραγματικά ήταν?
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
TheAllseeingeye
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2008, 20:25:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheAllseeingeye
Καλησπέρα σε όλους.

Με αφορμή κείμενα που διάβασα στο διαδύκτιο 8έλω να ξεκινήσω μια συζήτηση γύρω απ' το πρόσωπο του Έλληνα επιστήμονα Γεώργιου Γκιόλβα.

Διαβάζοντας συνεντεύξεις του αποθανώντα επιστήμονα μου προκαλούν αίσθηση τα λεγόμενα και οι ισχυρισμοί του. Μη γνωρίζοντας λοιπόν κατα πόσο αυτα που λεει ειναι εγκυρα και σοβαρα κάνω παράκληση σε ολους εσάς που ενδεχομένως γνωρίζετε να προσθέσετε το λιθαρακι σας πρός απάντηση του ποιός πραγματικά ηταν αυτος ο άνθρωπος.

Ηταν επιστήμων ναι, μεχρι εδω καλα. Αλλα οι απόψεις του περι σιωνιστών αφήνει ψεγάδι στην όλη εικόνα του. Αναρωτιέμαι λοιπόν κατα πόσο ενας σοβαρός άνθρωπος της επιστήμης θα τολμούσε να ισχυριστει πράγματα χωρίς προηγουμένως να έχει αποδείξεις.

Με αφορμή λοιπόν αυτή μου την απορία θα ήθελα να το πάμε απο την αρχή προβάλλοντας το ερώτημα του κατα πόσο ο υποφαινόμενος ηταν ενας σοβαρός ανθρωπος και επιστήμων και κατα πόσο αυτά τα οποια εφευρεσε ηταν πραγματι δικές του επινοήσεις.

ΥΓ. Θέλω να ξεκαθαρίσω για ενδεχόμενους θερμοκέφαλους οι οποιοι μπορεί να κανουν την εμφανιση τους οτι το κίνητρο μου ειναι η άγνοια και η πρόθεση μου να την εξαφανίσω, οχι η ενδεχόμενη σπίλωση του ονόματος και της μνήμης του.

Η εξουσία διαφθείρει, Η απόλυτη εξουσία διαφθείρει απόλυτα...

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2008, 21:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Allseeingeye καλησπέρα.

Αρκετές πληροφορίες για τον Γκιόλβα αλλά και κάθε απορία που έχεις και θέλεις να μάθεις ανταλλάσσοντας τις προσωπικές σου απόψεις, μπορείς να βρεις στο εξής λινκ .

Σ’ ευχαριστώ για την κατανόηση και την βοήθεια στο να μην έχουμε διπλά θέματα…

Περι αποκαλύψεων Γκιόλβα

Edited by - elo on 11/11/2008 21:44:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2008, 07:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ/ή TheAllSeeingeye, θα ήταν καλό προτού ανοίξουμε ένα νέο θέμα να συμβουλευόμαστε την Αναζήτηση (επάνω αριστερά στην σελίδα).
Εκεί μπορούμε να υποβάλλουμε τις κατάλληλες λέξεις - κλειδιά για το θέμα που μας ενδιαφέρει κι αν κλικάρουμε στην επιλογή Αναζήτησε! μπορούμε να βρούμε όλες τις παλιότερες σχετικές συζητήσεις.

Εάν υπάρχει κάποιο ενεργό θέμα, μπορούμε να καταθέσουμε σ' αυτό τις απόψεις και τα τυχόν ερωτήματα μας ώστε να αποφύγουμε τα διπλά θέματα και για να έχουμε όλες τις απόψεις συγκεντρωμένες σε ένα θέμα.

Όσον αφορά λοιπόν τον Γκιόλβα, θα μπορούσες να καταθέσεις τις απόψεις σου στο θέμα που σου πρότεινε ο elo (εάν κλικάρεις στον τίτλο θα μπεις κατευθείαν)

Το θέμα αυτό λοιπόν απενεργοποιείται εφόσον η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στο προτεινόμενο θέμα.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy