ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σχετικά με στοιχειωμένο(;) σπίτι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
barbarian
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2009, 18:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους barbarian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, καλησπέρα!Θέλω να πω για ένα πολύ περίεργο σπίτι που τυχαίνει να είναι στην γειτονιά μου εδω και χρόνια!Εκέι ζούσε ένας γέρος, ο κ.Δημήτρης Καραμανώλης. Έχει πεθάνει εδώ και 6-7 χρόνια. Κάθε καλοκαίρι καθόμαστε με μια παρέα μοθ εκεί σε ενα πλατό δίπλα απο το σπίτι.Νομίζουμε οτι το σπίτι είναι στοιχειωμένο. Υπάρχουν αρκετές εξηγήσεις όπως: α)Το καλοκαίρι που μας πέρασε, ένα βράδυ, είδαμε ένα πρόσωπο ψυχρό να μασ κοιτάει με ένα ψυχρό βλέμα, β)Έχουμε ακούσει θορύβους από εκεί, γ)Υπάρχουν μαρτυρείες οτι πήγαν, κατεδάφισαν το σπίτι και την άλλη μέρα ήτανε πάλι κανονικό. Εγώ τελευταία βλέπω πολλά όνειρα με το σπίτι και τον κ.καραμανώλη. Τι μπορεί να σημαίνουν όλα αυτά? Θέλω την βοηθειά σας. Θέλουμε να δούμε αν υπάρχει κάτι στο σπίτι, αλλά φοβόμαστε να μπούμε να κοιτάξουμε. Τι να κάνω?


___________________________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΝΟ ΜΕRCY! ΣΕ
Σχετικά με στοιχειωμένο(;) σπίτι.
26/05/2009
___________________________________________________________

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2009, 19:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πηγαινε για καμμια φραπεδουμπα και μετα ολοταχως να διαβασεις τα μαθηματα σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2009, 11:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχ... απλά μπες μέσα... Καλώς ήρθες btw.

http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=RA0xEZcfAuAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2009, 18:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΝΟ ΜΕRCY! ΣΕ Σχετικά με στοιχειωμένο(;) σπίτι.





====================================================




Αγαπητέ barbarian, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια!

Εάν χρησιμοποιήσεις την Αναζήτηση (επάνω αριστερά στην οθόνη) και βάλεις τις κατάλληλες λέξεις - κλειδιά για το θέμα που σε ενδιαφέρει, μπορείς να βρεις όλες τις σχετικές συζητήσεις, να τις διαβάσεις και να καταθέσεις εκεί τις τυχόν απορίες σου ή τις απόψεις σου.

Όσον αφορά τα στοιχειωμένα σπίτια και μέρη, σου αναφέρω ενδεικτικά κάποια θέματα (κλίκαρε στους παρακάτω τίτλους για να μπεις κατευθείαν):

Κατάλογος στοιχειωμένων περιοχών

Στοιχειωμένα σπίτια/τόποι στην Αθήνα

Στοιχειωμενα Σπιτια,Αυτοκινητα,δαση ή αλλα αντικειμενα.

Εάν φυσικά χρησιμοποιήσεις την Αναζήτηση με τον τρόπο που σου περιέγραψα, θα βρεις κι άλλες συζητήσεις.
Θα ήθελα να σταθώ σε κάποια σημεία της περιγραφής σου και των σκέψεων που μοιράζεσαι μαζί μας.


Καταρχάς, θα ήθελες να μας πεις σε ποιά περιοχή βρίσκεται αυτό το σπίτι;
Είναι στην Αθήνα, σε κάποια άλλη πόλη της Ελλάδος, στην ύπαιθρο μήπως;

Όσον αφορά το γεγονός ότι είδατε ένα πρόσωπο εσύ κι οι φίλοι σου μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι είδατε το πρόσωπο ενός ζωντανού ανθρώπου () ή στο ότι εξαιτίας του σκοταδιού είδατε κάποια σκιά που σας φάνηκε ως πρόσωπο.
Οι θόρυβοι είναι απολύτως φυσιολογικοί όταν ένα κτίριο είναι παλιό ή εγκαταλελειμένο εδώ και χρόνια και το οποίο μπορεί να έχει μετατραπεί πλέον σε τόπο κατοικίας κάποιων αδέσποτων μικρών μας φίλων.
Σχετικά με τις μαρτυρίες ότι το σπίτι κατεδαφίστηκε και την επόμενη μέρα ήταν πάλι κανονικά στην θέση του, εάν κάτι τέτοιο ευσταθούσε θα είχε καταχωρηθεί στο βιβλίο Γκίνες τουλάχιστον!
Οι μαρτυρίες αυτές από που προέρχονται και πόσο αξιόπιστες είναι;
Ρωτάω επειδή πολλές φορές με όρους όπως "μαρτυρίες, γεγονότα, βιώματα" κ.α. αναπαράγονται επί γενιές ολόκληρες ενδεχομένως κάποιες αναπόδεικτες ελπίδες ή πεποιθήσεις κάποιων ανθρώπων.
Κι αν αυτές οι "μαρτυρίες" είναι κι αρκετά παλιές, τότε ο προφορικός λόγος και τα εκατοντάδες στόματα που θα τις αναπαρήγαγαν, μάλλον θα τις έχουν εμπλουτίσει καταλλήλως.

Τέλος, για το γεγονός ότι βλέπεις το μακαρίτη αυτόν κύριο στον ύπνο σου αρκετές φορές τώρα τελευταία, μήπως ευθύνεται το γεγονός ότι σκέφτεσαι αρκετά - υποσυνείδητα ή συνειδητά - την πιθανότητα να είναι στοιχειωμένο το σπίτι του;




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
barbarian
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2009, 13:06:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους barbarian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=Fp-G72EWSfY
kaloi kai oi dark lunacy alla autoi einai theoi!!!hail to thor!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2009, 14:34:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι θέμα γούστων..
Οι Dark Lunacy είναι melodic death metal και οι Demon Hunter που εχω στο 2ο λινκ είναι Christian Metal. Γενικά εγω δε πολυακούω επικ μέταλ μου τη ψηλοσπάει να σου πω σαν στιλ αυτη η "επικότητα" μου φαίνεται κάπως γελοία και η θεματοθεσία των τραγουδιών δεν με ελκύει ιδιαίτερα(εξαιρουνται οι amon amarth). Εγω θέλω κάτι έτσι με δυνατά ντραμς, όλα τα σπάω όλα τα καταστρέφω στυλ, τεχνική απαραίτητα τέλεια σε όλα τα όργανα.

Πάρε εδω ένα old school συγκρότημα να δεις τι εννοω με τέλεια τεχνική. Ένας απο τους καλύτερους ντράμερ παγκοσμίως μαζι με άριστους κυθαρίστες και βόκαλιστ. Θα ξεχάσεις τι πάει να πει θεός.:
Lamb Of God:
Redneck
http://www.youtube.com/watch?v=hEGxK3l6ZKs
Walk with me in hell
http://www.youtube.com/watch?v=qIZoj3VWkKY&feature=related
Μια μικρή παρένθεση αυτό.

http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=RA0xEZcfAuAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2009, 11:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε barbarian ,

θα σου πω για το δικο μας στοιχιωμενο σπιτι , λιγο πισω απο αυτο που μεγαλωσα ...

ενα σπιτι ερηπειο , που ως παιδια και γεματα περιεργια θελαμε να μπουμε και να εξερευνησουμε , οταν μπαιναμε και καναμε μερικα βηματα ακουγαμε ΠΑΡΑΓΕΝΟΥΣ ηχους (αραγε σε ενα παρατημενο σπιτι ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ? αλλα η παιδικη φαντασια μας ετρεχε), οταν το ειπαμε στους δικους μας "μας" ειπαν οτι ειναι στοιχειωμενο και να μη πατησουμε εκει ξανα γιατι εχει φαντασματα (ο λογος σημερα προφανεις ,για να μη κινδυνεψουμε απο κανενα τοιχο που θα πεσει ) ... σε καποιον απο την παρεα ειπαν οτι το σπιτι αυτο το γκρεμισαν 2 φορες και αυτο ξανα εγινε την αλλη μερα !!!!!! απλα δεν ξανα πατησαμε ...

μια μερα λοιπον ακουμε μηχανηματα να δουλευουν , ολοι μας πεταχτυκαμε να δουμε και ΓΚΡΕΜΙΖΑΝ το στοιχειωμενο σπιτι , ΟΛΟΙ ΜΑΣ λεγαμε αυριο θα ειναι ξανα στην θεση του... ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ , μερικες μερες αργοτερα ηρθε στο σπιτι μας ο ιδιοκτητης ο οποιος ελειπε στην αυστραλια χρονια και το σπιτι ειχε ριμαξει ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy