ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μάγια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
peris88
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2009, 18:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους peris88  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σε όλους, μολις εγινα μελος του forum και θελω να ρωτησω καποια πραγματα σχετικα με τα μαγια διοτι εχω την εντυπωση οτι εχουν κανει μαγια σε εμενα και την οικογενεια μου,τοτε ειχε γινει ενα συμβαν με μια τοτε οικογενειακή φίλη και απο τοτε ξεκινησαν πολλα, πανε γυρο στα 10 χρονια και μεσα σε αυτο το διαστημα εχουν συμβει στην οικογένεια μου πολλα κακα η μανα μου εκανε 2 πολυ σοβαρες εγχειρισεις ο πατερας μου ειχε αρκετα ψυχολογικα προβληματα χωρις λογο εγω με τον αδερφο μου τσακωνωμαστε συνεχως, και γενικα πολλες κακοτυχιες και ολα στραβα και αναποδα η κατασταση στα οικονομικα μας απο το κακο στο χειροτερο και πολλα αλλα...και δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο διοτι ειδα καποια πραγματα που δεν μου αρεσαν...οπως καποια αντικειμενα που εφερνε στο σπιτι ως δωρα και εξω απο τις πορτες του σπιτιου σαν να εχουν ριξει λαδι και το καταλαβα γιατι ειχε κολλησει σκονη επανω... θελω τις γνωμες σας τι μπορει να ειναι και τι μπορω να κανω...
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2009, 21:15:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αν όντως έχουν γίνει μάγεια χρειαζεται ευχέλαια και αγιασμούς καιαυτό μπορει να μην είναι πάλι αρκετό. Κ πήγαινε κ λίγο στη εκκλησία, κάνε καμια εξομολογήση(σημαντικό) κατα τα άλλα αν έχουν γίνει σοβαρα μάγεια χρειάζεσαι κάποιον ειδκό(υγ:ειδικός είναι αυτός που δεν πληρώνεται) .
Αλλα σιγουρέψου πρώτα.

quote:
οπως καποια αντικειμενα που εφερνε στο σπιτι ως δωρα

Απο ποιούς και τι αντικείμενα? Κίνητρα υπάρχουν? Καλό είναι να ξέρεις οτι ακόμα και εικόνες μπορει να είναι μαγεμένες. Πράματα που θεωρούνται ιερά κάποιες φορεές χρησιμοποιούνται ως καλυψη για τον αντίθετο σκοπό.
Καλό είναι τα επίμαχα αντικείμενα να καούνε ή να βγούνε απ το σπίτι κάπου μακρια.
Θα σου λεγα να το ψάξεις περισσότερο αλλα για να λες αντικείμενα κ λάδια μάλλον κατι παίζει. Πάντως βρες "την πηγή" του κακού. Η οικογένεια σου είναι θρησκευόμενη ή έχει επαφη με θρησκευόμενους-πνευματικούς ανθρώπους ? Συνήθως κάτι τέτοιοι κάνουν μαγείες. Καλό είναι να συζητήσεις με τους γονείς σου αν παίζουν τιποτα βεντέτες κλπ και κυρίως αν έχουν ιστόρικό μάγων ή πολυ θρησκευόμενων ατόμων στην οικογένεια...
Όταν λες αντικείμενα τι εννοείς ?

http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=RA0xEZcfAuAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermit
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2009, 22:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δύσκολο να σου πεί κάποιος απο το Ι-νετ αν
σου έκαναν μάγια. Αν είσαι χριστιανός ζήτησε
βοήθεια απο τον Παπά της ενωρίας σου ή πήγαινε
σε έναν αξιόπιστο και σοβαρό γέροντα. Αν σου
έκαναν μάγια, να γνωρίζεις πως υπάρχει δρομος
να λυθούν και να σταματήσουν οι κακοτυχίες.

________________________

"For behold, I have been with thee from the beginning; and I am that which is attained at
the end of desire."
Gardnerian Book of ShadowsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

peris88
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2009, 13:09:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους peris88  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτη η φιλη μας ειχε χαρισει στην μητερα μου καποια δαχτυλιδια χρυσα που κανεισ δεν χαριζει ευκολα την σημερον ημερα, και αλλο ενα δαχτυλιδι ασημενιο λεγοντασ τησ οτι της το δινει γιατι της το εκανε δωρο μια συναδελφοσ αλλα φοβοταν μην εχει κανει κατι σε αυτο το δαχτυλιδι....
ειχε φερει δωρο καποια στιγμη καποια μαξιλαρακια (μινιατουρες) αρωματικα και τα βαζαμε εμεισ πανω στο τραπεζι και μας εδωσε ενα λαδακι σε ενα μικρο φιαλιδιο (οπωσ αυτα που βαζουν τα διγματα απο τα αρωματα)για να ριχνουμε λιγο μολισ τελειωνει...τα μαξιλαρακια τα ειχαμε πεταξει πριν απο 3 μερες ενο το φιαλιδιο το εκαψα εχθες και εκεγε για 45 λεπτα περιπου....
ναι οντος τωρα θα παω να βρω τον παπα να του μιλησω και θα κανω στισ ερχομενες μερες ενα ευχελεο στο σπιτι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2009, 13:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η αποψη μου ειναι οτι δεν σου εχουν κανει τιποτα , γιατι απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ,

τα οσα μας συμβαινουν ΘΕΜΙΤΑ ή ΜΗ , συμβαινουν για χιλιαδες λογους , ειτε θεματα υγειας είτε οτι αλλο , επειδη δεν μπορουμε να εξηγησουμε (αραγε πως να εξηγησει καποιος τον ογκο που πχ εβγαλε στο κεφαλι του) το ριχνουμε σε ενα σωρο θεωριες , απο θεικη τιμωρια εως μαγεία ... ας μαθουμε τι ειναι η "ασθενεια" πρωτα και απο τι "λογους" μπορει να προκληθει ... ετσι ωστε να ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ τι γινεται

εαν μαλωνεις με οποιονδηποτε , εστω και με τον αδερφο σου ειναι ΘΕΜΑ ΕΓΩΙΣΜΟΥ και τιποτα παραπερα ... ριξε πρωτος τον εγωισμο σου και θα τελειωσει εκει το θεμα ...

εαν επαιζε το κολπο τοτε καποιος θα μας ειχε μαγεψει ολους και θα ειμασταν προβατακια ή γουρουνακια και δεν θα φερναμε αντιρηση ... αλλα αυτο δεν συμβαινει ...

ας μην ειμαστε αφελείς και ΑΣ ψαξουμε να μαθουμε τι ΕΙΜΑΣΤΤΕ πρωτα πριν αποδωσουμε τα οσα μας συμβαινουν σε "αλλα" οντα

Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

peris88
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2009, 16:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους peris88  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και να ρωτησω και κατι αλλο αν καποιος εχει σου εχει κανει "μαγια" μπορει να ξερει αν εσυ το εχεις καταλαβει η οχι? αν υποψιαζεσαι κατι?

δεν εχω αποκλεισει οτι μπορει ολα αυτα τα γεγονοτα να ειναι τυχαια...αλλα καλου κακου θα επισκευτω εναν παπα και θα κανω και στο σπιτι ενα ευχελεο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermit
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2009, 17:58:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και να ρωτησω και κατι αλλο αν καποιος εχει σου εχει κανει "μαγια" μπορει να ξερει αν εσυ το εχεις καταλαβει η οχι? αν υποψιαζεσαι κατι?

Αυτό λίγοι μάγοι το γνωρίζουν. Πρέπει να είναι
μάγος με γνώση, που να έχει διδαχτεί ή μυηθεί
ή να έχει χάρισμα. Οι πιο πολλοί δεν το γνωρίζουν.



"For behold, I have been with thee from the beginning; and I am that which is attained at the end of desire."
Gardnerian Book of Shadows
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2009, 22:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
peris88 εκει ακριβως ειναι το κολπο φιλε μου , στο "καλου κακου" και αμα πεσεις στη παγιδα μετα δεν βγαινεις με τιποτα !!!!

μονο η ΓΝΩΣΗ μπορει να σε προστατεψει απο ολα αυτα ... καλη σου τυχη παντως (αν και δεν υπαρχει τυχη αλλα χαριν του λογου χαχα)

Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2009, 11:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ peris88, η προσωπική μου πεποίθηση για τα "μάγια" και τις μαγγανείες εν γένει είναι ότι δεν έχουν καμία δύναμη όσο ο άνθρωπος ο οποίος είναι ο αποδέκτης δεν επηρεαστεί ψυχολογικά και δεν αρχίσει να πιστεύει υποσυνείδητα ή συνειδητά στην δύναμη αυτών των πρακτικών.

Πάντοτε θα συμβαίνουν κάποια ατυχή γεγονότα στην ζωή μας τα οποία θα μας στιγματίζουν και θα μας κάνουν να τα θυμόμαστε.
Πάντοτε συμβαίνουν και χαρμόσυνα γεγονότα στα οποία επικεντρωνόμαστε λιγότερο ίσως απ' ό,τι στα αρνητικά.
Αν όμως πιστέψουμε ότι τα αρνητικά αυτά γεγονότα δεν εντάσσονται στον κύκλο της ζωής μας ως σχεδόν αναμενόμενα αλλά τα θεωρήσουμε απόρροια των μαγγανειών, αφήνουμε τον εαυτό μας εντελώς απροστάτευτο σε αυτές τις τεχνικές.
Κι είμαστε απροστάτευτοι όχι επειδή αυτές καθεαυτές θα μας βλάψουν αλλά επειδή ενδέχεται εμείς οι ίδιοι να προκαλούμε περισσότερες αρνητικές καταστάσεις από τον φόβο μας.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy