ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 Ο George Kavassilas και το Ascension 2012 - Mια πολυ ενδιαφερουσα αποψη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
InnerTree
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2011, 18:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο George Kavassilas ειναι Eλληνας της Αυστραλιας...τον γνωρισα μεσα απο τα βιντεο του το 2007 οταν εμενα στην Αγγλια και μπορω να πω οτι τα λεγομενα του εκτος του οτι μου εκαναν μεγαλη εντυπωση μιλανε και στην καρδια μου κατι που παντα το εχω απο μικρος. Εκτοτε ειχαμε και την ευκαιρια να μιλησουμε και μεταξυ μας και να ερθω πιο κοντα με την αληθεια για την οποια μιλαει αλλα και την οποια εγω εχω μεσα μου.Ο George μιλαει για το 2012 με εναν πολυ διαφορετικο τροπο, σας προτεινω να δειτε το βιντεο παρακατω μεταφρασμενο και στα ελληνικα

http://www.youtube.com/watch?v=_sa5n7RTAC4


αλλα και να επισκεφτειτε την ιστοσελιδα του στο http://www.georgekavassilas.org

Shine your Light

InnerTree
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2011, 18:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα βιντεο του George πρεπει να τα ακουσετε με την καρδια σας. Σε πρωτη φαση ακουγονται επιστημονικη φαντασια η παραλογα...μην αφησετε το μυαλο σας να σας ξεγελασει...ακουστε τα με την καρδια σας. Ο George θα ερθει καποια στιγμη και στην Ελλαδα. Εαν θελετε να ακολουθησετε updates σχετικα με αυτο κανετε join to ελληνικο site στο Facebook. Συντομα αρκετα updates και στα Ελληνικα...

http://www.facebook.com/search.php?q=Behance&init=quick&tas=0.5708376569242836#!/pages/%CE%9F-%CE%93%CE%B9%CF%89%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%82-%CE%9A%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CF%83%CF%83%CE%B9%CE%BB%CE%B1%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B4%CE%B1-George-Kavassilas-in-Greece/187520754621335

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2011, 18:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά, από περιέργεια παρακολούθησα το video που δίνεις. Έφτασα μέχρι εκεί που λέει για οντότητες, Γκρίζες. Ε, παραπάνω, τι να δει κάποιος ; Φτάνει. Ακόμη ένας σαλταρισμένος παπαροπαπαρίδης που ενσαρκώθηκε από τον Σείριο και που λέει για οντότητες και ρομποτοειδή που ήταν λέει άνθρωποι αλλά επέλεξαν το μονοπάτι της τεχνολογίας και τα μέλη τους ατρόφησαν και ... Φιλαράκι,

σε λίγο η βενζίνη θα φτάσει 2,00 ευρώπουλα / λίτρο.


Παρακαλώ, ο φωτιστής τα φώτα ... εκεί ... εκεί ... στο τραπέζι ... ναι ... ναι ...

____________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω
χαρακτηρισμού που προσβάλλει συγκεκριμένο
πρόσωπο και πεποιθήσεις ανθρώπων

2/3/2011
____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

InnerTree
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2011, 18:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε μου το ξερω ποσο θα φτασει η βενζινη...και ειναι φυσικο να εχεις αμφιβολιες με αυτα που ακους και βλεπεις...Βασικα προσθεσα αυτες τις πληροφοριες εδω γιατι το φορουμ ειναι του Esoterica.gr ..δεν ειναι το In.gr η το Press.gr .... Αν παρακολουθεις γενικα τα Esoterica και γενικα την σχεση με το 2012 και το Ascension τοτε δεν χρειαζοταν να γραψεις ετσι..αλλα τελος παντων το ξερω οτι σε καποιους θα φανουν περιεργα αυτα..ο καθενας ειναι ελευθερος να κρινει...οπως ανεφερα και πιο κατω ακουστε με την καρδια σας και οχι το μυαλο σας και κρατηστε οτι ειναι σωστο για εσας...αυτο παντα κανω...σε καποια θα συμφωνω και σε καποια οχι..και ειναι o.k...Προσωπικα τα περι εξωγηινων δεν μου μιλανε πολυ αλλα τα περι Ascension μου μιλανε παρα πολυ...γιαυτο θα συνιστουσα στον καθενα να δει ολα τα 5 βιντεο προσεκτικα πριν βγαλει συμπερασμα...απο τα πρωτα 3 λεπτα...

Edited by - InnerTree on 23/02/2011 18:46:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2011, 18:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πείθομαι φίλε μου.

Παρακαλώ, ο φωτιστής τα φώτα ... εκεί ... εκεί ... στο τραπέζι ... ναι ... ναι ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
InnerTree
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2011, 18:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Is ok φιλε μου...δεν προσπαθω να πεισω κανεναν...:)
O καθενας ειναι ελευθερος να διαλεξει τι του μιλαει και τι οχι...εγω απλως εδω εβαλα τα λινκς...:)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2011, 21:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, θα σου πω κάτι - δεν ξέρω αν θα πιάσει τόπο σε σένα - πάντως καλό είναι να το πω, τουλάχιστον να το διαβάσει κάποιος άλλος που θα μπει σ' αυτό το θέμα.

Μπορεί ο Τζόρτζ Καβάσιλας να ρίξει λίγο την τιμή της βενζίνης φίλε μου ; Μπορεί να κάνει να μην γίνει η αύξηση του πετρελαίου θέρμανσης από τον ερχόμενο Οκτώβριο, όταν θα κλάψουν μανούλες ; Μπορεί να ταϊσει κα' να πεινασμένο παιδάκι στο Άφρικα ; Μπορεί να βρει δουλειά σε κα' να άνεργο σπουδαγμένο παλικάρι ; Αν μπορεί να κάνει έστω και ένα απ' αυτά, εγώ μαζί του θα 'μαι. Όσο δεν κάνει τίποτε απ' αυτά, τον έχω γραμμένο. Κι αυτόν και τις παπαριές του.

Παρακαλώ, ο φωτιστής τα φώτα ... εκεί ... εκεί ... στο τραπέζι ... ναι ... ναι ...

____________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω χαρακτηρισμού που προσβάλλει
τις πεποιθήσεις κάποιων ανθρώπων

2/3/2011
____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2011, 21:44:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σε λίγο η βενζίνη θα φτάσει 2,00 ευρώπουλα / λίτρο.

Και ποιός ευθύνεται για αυτό? Ο Βασίλης?

quote:
Λοιπόν, θα σου πω κάτι - δεν ξέρω αν θα πιάσει τόπο σε σένα - πάντως καλό είναι να το πω, τουλάχιστον να το διαβάσει κάποιος άλλος που θα μπει σ' αυτό το θέμα.

Μπορεί ο Τζόρτζ Καβάσιλας να ρίξει λίγο την τιμή της βενζίνης φίλε μου ; Μπορεί να κάνει να μην γίνει η αύξηση του πετρελαίου θέρμανσης από τον ερχόμενο Οκτώβριο, όταν θα κλάψουν μανούλες ; Μπορεί να ταϊσει κα' να πεινασμένο παιδάκι στο Άφρικα ; Μπορεί να βρει δουλειά σε κα' να άνεργο σπουδαγμένο παλικάρι ; Αν μπορεί να κάνει έστω και ένα απ' αυτά, εγώ μαζί του θα 'μαι. Όσο δεν κάνει τίποτε απ' αυτά, τον έχω γραμμένο. Κι αυτόν και τις παπαριές του.


Κανένας δεν μπορεί να μας σώσει,δεν θα κατεβεί κανένας σωτήρας και θα μας απαλάξει απο τα χρέη και την ανεργεία.Η αποκλειστικά υπεύθυνοι για την κατάντια μας είμαστε μόνο εμείς οι ίδιοι,άρα εμείς οι ίδιοι πρέπει να σώσουμε τους εαυτούς μας.

Ο μόνος τρόπος για να σωθεί κάποιος είναι να ενδιαφερθεί για τον άλλον,να κοιτάξει δηλαδή πέρα απο τον εαυτούλη του.Τα πράγματα είναι σκατά,και θα συνεχίσουν να είναι έτσι αν δεν αφήσουμε το εγώ μας στην άκρη.Δεν μπορεί να μας σώσει κανένας Βασίλης γιατί πολύ απλά αυτό είναι το κάρμα μας,δεν μπορεί να το καθαρίσει εκείνος για μάς.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

InnerTree
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2011, 22:54:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O Alex εχει δικιο φιλε μου..κανεις Καβασιλας δνε θα μας σωσει παρα μονο εμεις με το φως και την αγαπη που εκπεμπουμε απο την καρδια μας...εβαλα αυτο το ποστ εδω γιατι ειναι το φορουμ Esoterica και ο κοσμος ψαχνει και κατι παραπερα απο την καθημερινοτητα του...ενα ανωτερο σκοπο..εγω προσωπικα τον εχω βρει...και ξερω τι ειμαι και που παω...και τα λεφτα και οι βενζινες και το δραμα που παιζεται γυρω μου δεν με τρομαζει...ειμαστε πνευματικα οντα αιωνια με ανθρωπινη εμπειρια...γιαυτο το εκανα ποστ εδω...γιατι υπεθεσα πολλοι ανθρωποι ψαχνονται..κανεις δεν θα σας σωσει παρα εσεις μονο με την πιστη σας και το φως στον εαυτο σας η οποιο θεο πιστευετε...μονο η αγαπη ...
αυτα που γραφεις φιλε μου σου ξαναλεω...γραφτα στο press-gr η στο in.gr ...δεν με αφορουν..εδω ειναι ενα φορουμ εσωτερικης γνωσης και αναζητησης..και δεν με αφορουν καθολου..οπως ειπα..ο καθενας ειναι ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ να κρινει..και να αποφασιζει που θελει να ζει..:)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2011, 23:57:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
alex22

Και ποιός ευθύνεται για αυτό? Ο Βασίλης?


Εγώ δεν είπα πως ευθύνεται γι' αυτό ο Βασίλης (αλήθεια, ποιος Βασίλης ;). Και να σου πω και κάτι φίλε alex22 ; ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ευθύνεται γι' αυτό ο Βασίλης. Ο Βασίλης, ο Καβάσιλας δηλ. λέει ότι γουστάρει. Δημοκρατία έχουμε, ελευθερία λόγου έχουμε, καλά 'ξηγιέται και λέει πως είναι από το Σείριο και ότι λολάδα του 'ρθει στο κεφάλι. Έτσι την είδε, έτσι γουστάρει, το θέμα είναι να την βρεις κι αυτός εκεί την βρήκε, στον Σείριο. No problem. Το θέμα είναι πως υπάρχουν άνθρωποι, όπως λόγου χάρην ο φίλος μας εδώ ο InnerTree που τον ακούν αυτόν τον απίθανο και τον πιστεύουν και τον προτείνουν κιόλας μέσα από το διαδίκτυο. Και ξέρεις γιατί το κάνουν αυτό ; Για πάρα πολλούς λόγους. Ο πρώτος και ο βασικότερος είναι πως τους λείπει η Παιδεία φίλε alex22. Μην πάμε τώρα παρακάτω γιατί θα γράψω πολύ πράμα ... Ο κάθε λαός έχει τους Καβάσιλες που του αξίζουν φίλε. Καλά του κάνουν λοιπόν οι κάθε Καβάσιλες του λαού και του κοπανάνε ότι μαλακία θες νταν και κατακούτελα.

quote:
alex22

Κανένας δεν μπορεί να μας σώσει,δεν θα κατεβεί κανένας σωτήρας και θα μας απαλάξει απο τα χρέη και την ανεργεία.Η αποκλειστικά υπεύθυνοι για την κατάντια μας είμαστε μόνο εμείς οι ίδιοι,άρα εμείς οι ίδιοι πρέπει να σώσουμε τους εαυτούς μας.


Δεν διαφωνώ, αλλά με ποιον τρόπο ; Ακούγοντας και διαβάζοντας τον κάθε παπαροπαπάρα να λέει πως είναι από τον Σείριο ; Φίλε, αυτή την έρμη την ελευθερία του λόγου την έχει πάρει ο κάθε τενεκές και την έχει κάνει πλαστελίνη να παίζει.

quote:
InnerTree

O Alex εχει δικιο φιλε μου..κανεις Καβασιλας δνε θα μας σωσει παρα μονο εμεις με το φως και την αγαπη που εκπεμπουμε απο την καρδια μας... εβαλα αυτο το ποστ εδω γιατι ειναι το φορουμ Esoterica και ο κοσμος ψαχνει και κατι παραπερα απο την καθημερινοτητα του...ενα ανωτερο σκοπο..

[Φίλε, έβαλες αυτό το ποστ εδώ, στο esoterica, γιατί βρήκες έτοιμο χωράφι για σπορά, γι' αυτό το έβαλες. Κι επειδή ξέρεις πολύ καλά πως εδώ τριγυρνάνε πιτσιρικάδες που γουστάρουν το μυστήριο, το μεταφυσικό και γενικώς τους αρέσει να παίζουν με μαγικά ραβδιά και ανώτερα όντα, είπες να ρίξεις κα'να δυο σπόρους κι ότι κάτσει, ότι φυτρώσει. Γι' αυτό το έβαλες το ποστ. Αλλά επειδή σου χάλασα τη φτιάξη, στράβωσες λίγο ... δεν πειράζει, θα με συνηθίσεις. Κατά βάθος είμαι πολύ καλό παιδί. ]

εγω προσωπικα τον εχω βρει...και ξερω τι ειμαι και που παω...[ Μπράβο, μαγκιά σου, και καλό δρόμο σου εύχομαι. Άσχετο όμως. Δεν σε ρώτησε κανένας γι' αυτό. Έπειτα, άσε και τον υπόλοιπο κοσμάκη ελεύθερο να κάνει κι αυτός το ίδιο. ]

και τα λεφτα και οι βενζινες και το δραμα που παιζεται γυρω μου δεν με τρομαζει...[ 'Ντάξει φίλε μου, μπορεί να είσαι βολεμένος. Και πάλι μαγκιά σου. Ούτε σε ρώτησε κανένας αν σε τρομάζουν ή όχι όλα αυτά. Έχεις καμιά μύγα πάνω σου ; ]

ειμαστε πνευματικα οντα αιωνια [ Και κάποιος άλλος το έλεγε αυτό. Όταν όμως του πετούσαν χώμα στο λάκο του, τότε ... τουμπεκί ψιλοκομμένο. Να δούμε άμα κι εσύ συνεχίζεις να το λες αυτό, όταν θα σου ψάλλουν το "άμωμοι εν οδώ" ] με ανθρωπινη εμπειρια...

γιαυτο το εκανα ποστ εδω...[ σου είπα γιατί το έκανες, γιατί βρήκες εύφορο έδαφος ]

γιατι υπεθεσα πολλοι ανθρωποι ψαχνονται..[ άσ' τους να ψάχνονται. Τι σε νοιάζει εσένα ; Εσύ δεν λες "κανεις δεν θα σας σωσει παρα εσεις μονο με την πιστη σας και το φως στον εαυτο σας η οποιο θεο πιστευετε...μονο η αγαπη ..."; Ε, τι σε νοιάζει λοιπόν ; ]

αυτα που γραφεις φιλε μου σου ξαναλεω...γραφτα στο press-gr η στο in.gr ...δεν με αφορουν..εδω ειναι ενα φορουμ εσωτερικης γνωσης και αναζητησης..[ Και τι νομίζεις πως είναι η Εσωτερική Γνώση ; Ο Σείριος και ο κάθε Καβάσιλας που λέει τις ανοησίες του ; Λάθος κάνεις φίλε και σε λάθος χώρο βρίσκεσαι ]

και δεν με αφορουν καθολου..οπως ειπα..ο καθενας ειναι ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ να κρινει..και να αποφασιζει που θελει να ζει..:) [ Σάφως. Για να δούμε ... θα αφήσεις λοιπόν τον καθένα να το κάνει ; ]


Τέλος πάντων, εγώ είπα την γνώμη μου για τον Τζόρτζ, από 'κει κι έπειτα ... δεν τρέχει κάστανο.

quote:
Εαν θελετε να ακολουθησετε updates σχετικα με αυτο κανετε join to ελληνικο site στο Facebook.


Παρακαλώ, ο φωτιστής τα φώτα ... εκεί ... εκεί ... στο τραπέζι ... ναι ... ναι ...


Edited by - zip on 24/02/2011 00:24:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

InnerTree
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2011, 00:35:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την ειπες φιλε μου βλεποντας τα 2 πρωτα λεπτα απο μια σειρα που ειναι 1 ωρα...την ειπες και την παραειπες...μεσα σε 2 λεπτα εβγαλες και πορισμα:) δικαιωμα σου...οποιος θελει ελευθερος ειναι να λεει οτι θελει και να βλεπει οτι θελει και να σκεφτεται θετικα η αρνητικα...ανθρωπινη εμπειρια ειναι αυτη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

InnerTree
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2011, 00:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπηκα εδωμεσα ουτε για να γραψω κατεβατα ουτε για να μπω σε ενα ατελιωτο διαλογο αντιδικιας...και η βενζινη αν παει 4 η 5 ευρω ποσως με νοιαζει εδω μεσα σε αυτο το φορουμ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2011, 03:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας μην το μετατρέψουμε σε Μεσανατολικό το θέμα.Ο καθείς διαμορφώνει μια άποψη σε σχέση πάντα με αυτά που διαβάζει,ακούει κλπ.
Κανείς δεν προσπαθεί να πείσει κανέναν.Καταθέσεις σκέψεων πρέπει να επιδιώκουμε έτσι ώστε να προχωρά το κάθε θέμα ενα στάδιο παρακάτω (ή παραπάνω,όπως το βλέπει κανείς).
Απλά είμαι της άποψης πως όταν π.χ. δαγκώσουμε ένα μήλο και μας φανεί χαλασμένο,δεν χρειάζεται να το φάμε ΟΛΟ προκειμένου να οδηγηθούμε ξανά στο αρχικό συμπέρασμα,οτι δηλαδή ήταν χαλασμένο....

Καλημέρα σας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2011, 09:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip
quote:
Φίλε, έβαλες αυτό το ποστ εδώ, στο esoterica, γιατί βρήκες έτοιμο χωράφι για σπορά, γι' αυτό το έβαλες. Κι επειδή ξέρεις πολύ καλά πως εδώ τριγυρνάνε πιτσιρικάδες που γουστάρουν το μυστήριο, το μεταφυσικό και γενικώς τους αρέσει να παίζουν με μαγικά ραβδιά και ανώτερα όντα, είπες να ρίξεις κα'να δυο σπόρους κι ότι κάτσει, ότι φυτρώσει.

Εγώ πάντως δεν βλέπω κανένα κέρδος εδω πέρα,πώς θα ωφελήσει αυτό το βίντεο τον innerTree? Τι θ κερδίσει ο ίδιος προσωπικά αν ο άλλος γίνει πιό ανοιχτόμυαλος?(προσοχή όχι αφελής).

Ο σκοπός του είναι να αφυπνίσει όσους περισσότερους μπορεί.Να τους δώσει το έναυσμα να πιστέψουν σε πράγματα που η γκρίζα κοινωνία μας τα αποκλείει,γιατί πολύ απλά δεν την συμφέρουν.

Ολα αυτά συνδέονται,δεν έχω δεί το βίντεο και δεν ξέρω κατα πόσο αλήθεια λέει αυτός ο βασίλης,αν είναι απάτη αυτό ή όχι,αλλά είμαι σίγουρος οτι η ανθρωπότητα πρέπει να ανοίξει τα μάτια σε κάτι που για κάποιους άλλους είναι δεδομένο,να αφυπνιστεί σε όλα τα επίπεδα.

Υπάρχουν πολλλά τέτοια βίντεο με ανθρώπους που μιλούν για εξωγήινους και την σχέση τους με την κυβέρνηση.Πές μου,αυτό είναι κακό? Είναι κακό να ξέρει ο κόσμος την αλήθεια?Είναι κακό να ξέρει ο ανθρωπος οτι έχει πέσει θύμα εκμετάλευσης απο άλλους,και ο ίδιος έχει μαύρα μεσάνυχτα για αυτό?

Εδω πέρα μιλάμε για την μεγάλη εικόνα,για αυτό λέω οτι όλα συνδέονται.

Edited by - alex22 on 24/02/2011 09:42:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2011, 09:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Masvidal

Απλά είμαι της άποψης πως όταν π.χ. δαγκώσουμε ένα μήλο και μας φανεί χαλασμένο,δεν χρειάζεται να το φάμε ΟΛΟ προκειμένου να οδηγηθούμε ξανά στο αρχικό συμπέρασμα,οτι δηλαδή ήταν χαλασμένο....


Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι. Συμφωνώ φίλε.

Παρακαλώ, ο φωτιστής τα φώτα ... εκεί ... εκεί ... στο τραπέζι ... ναι ... ναι ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2011, 14:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok zip καταλαβαίνω τί θές να πείς με την σιωπή σου,φράσεις όπως:"Υπάρχουν πολλλά τέτοια βίντεο με ανθρώπους που μιλούν για εξωγήινους και την σχέση τους με την κυβέρνηση." Είναι ανοησίες για σένα και για όσους έχουν στοιχειώδη παιδία.

Ενα απο τα άτομα που έχουν δώσει τέτοιες "παπαριές" είναι και ο PHIL SCHNEIDER,ο ποίος "αυτοκτόνησε" βέβαια.

Αν δεν βαριέσαι κάνε μια αναζήτηση στο όνομα του για να δείς ο ίδιος την σοβαρότητα της κατάστασης.

Edited by - alex22 on 24/02/2011 15:01:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2011, 00:51:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακολουθώντας και τα 5 μέρη από την συνέντευξη στο youtube του George Kavassilas πρέπει να παραδεχτώ πως έχει κάνει καλή δουλειά, "παντρεύοντας" αρκετές θεωρίες που υπάρχουν στο πεδίο περί ΑΤΙΑ, εξωγήινων, αρχαίων θεών, εσωτερισμού, πρεσβύτεροι (εκλεκτοί), συνομωσιολογίας, κλπ…!!!

Βέβαια αν και θα συμφωνήσω με αυτό που γράφτηκε από κάποια μέλη, πως ο καθένας μας είναι ικανός να διαμόρφωση την προσωπική του άποψη από αυτά που ακούει και διαβάζει θα πρέπει να θέσω ένα ερώτημα που με απασχολεί σε κάθε τέτοια θεωρία, γιατί πάντα πρέπει να υπάρχει ένας εκλεκτός που έχει έρθει με σκοπό να φέρει εις πέρας μια συγκεκριμένη αποστολή και που υπερνικάει κάθε εμπόδιο και δυσκολία, ακόμα και βασανιστήρια ( ο συγκεκριμένος ακόμα έχει τα εμφυτεύματα όπως αναφέρει) για να μας φανερώσει μια Αλήθεια "Χ" που μόνο αυτός γνωρίζει και βιώνει, ενώ οι υπόλοιποι θνητοί άνθρωποι αν και μικροί Θεοί, (όπως αναφέρεται και από αυτόν) μπορούμε να γνωρίσουμε (βιώσουμε) την αλήθεια αν κοιτάξουμε μέσα μας, αλλά πάντα υπό την καθοδήγηση ενός Εκλεκτού…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2011, 01:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...γιατί πάντα πρέπει να υπάρχει ένας εκλεκτός που έχει έρθει με σκοπό να φέρει εις πέρας μια συγκεκριμένη αποστολή και που υπερνικάει κάθε εμπόδιο και δυσκολία, ακόμα και βασανιστήρια ( ο συγκεκριμένος ακόμα έχει τα εμφυτεύματα όπως αναφέρει) για να μας φανερώσει μια Αλήθεια "Χ" που μόνο αυτός γνωρίζει και βιώνει, ενώ οι υπόλοιποι θνητοί άνθρωποι αν και μικροί Θεοί, (όπως αναφέρεται και από αυτόν) μπορούμε να γνωρίσουμε (βιώσουμε) την αλήθεια αν κοιτάξουμε μέσα μας, αλλά πάντα υπό την καθοδήγηση ενός Εκλεκτού…

Ν'αγιάσει το στόμα σου ρε elo, ακριβώς η ίδια απορία με ταλαιπωρεί κι εμένα!
Αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι με αυτόν τον τρόπο έχουν ξεκινήσει ακόμα και ολόκληρες θρησκείες (το πιο καραμπινάτο παράδειγμα ο Ισλαμισμός, που ξεκίνησε από τις "αποκαλύψεις" και τα "οράματα" του Μωάμεθ, και έφτασε να είναι θρησκεία με κάμποσα εκατομύρια πιστούς παγκοσμίως!) αιρέσεις, κινήματα, κλπ. (Ιεχωβάδες, Μορμόνοι, Σαϊεντολόγοι, κλπ,κλπ)

για να μην πάω σε κάτι γραφικές (πλην όμως αποτελεσματικές!) περιπτώσεις σαν κάτι τύπους στην Αφρική και στην Ασία κυρίως που κάνανε ολόκληρα "κοινόβια" με 50, 60 ή 100 γυναίκες για την αφεντιά τους και μόνο, επειδή τις έπεισαν (?)ότι αυτοί ήταν οι εκλεκτοί του Θεού ή είχαν την Υπέρτατη Γνώση....

Πιθανότατα κι ο Καβάσιλας ένας ακόμα τέτοιος στη μακρά λίστα είναι...

Το μόνο παρήγορο είναι ότι μολονότι η βλακεία και η αμάθεια και η θέληση (?) του κόσμου να γαντζώνεται "πνευματικά" (και όχι μόνο) από κάθε είδους ηγέτες, γκουρού, δασκάλους, φωτισμένους και δεν ξέρω γω τι άλλο, όπως εμφανίζονται και αυτοπροσδιορίζονται αυτοί, συνεχίζει να υπάρχει
βαίνει όμως συνεχώς μειούμενη,
και έτσι έστω κι αν ακόμα κάποιοι ψαρεύουν με επιτυχία μερικούς νοματαίους που τους πιστεύουν και τους ακολουθούν σε διάφορες θεωρίες εν έτει 2011, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν μπορούν να "πιάσουν" τα νούμερα του Μωάμεθ και άλλων προγενέστερων οι οποίοι είχαν το πλεονέκτημα του ότι εμφανίστηκαν πιο μπροστά στην Ιστορία σε σχέση με τους σημερινούς επίδοξους "Φωτισμένους"....



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

InnerTree
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2011, 12:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακομα μερικοι εδω μεσα κοιτανε το δαχτυλο τους και οχι το φεγγαρι...η ουσια ειναι η αλλαγη της κοσμικης και ανθρωπινης συνειδησης και οχι οι εξωγηινοι ....θα μπορεσετε καποιοι πλεον να το δειτε αυτο?
Απο την αλλη το φορουμ εδωμεσα ειναι Esoterica.gr εχει και section εξωγηινοι οποτε για να ειστε εδω παει να πει οτι σας ενδιαφερει και αυτο το θεμα..αλλιως γιατι ειστε εδω? για να ειστε παντα αρνητικοι σε καθε τι παραπανω απο αυτα που σας εχουν μαθει να ακουτε.? Ξυπνηστε επιτελους...ζηστε την καθε στιγμη σας με Αγαπη...κανεις δεν προσπαθει ουτε μπορει να σας χαλασει την ημερα εκτος απο τον εαυτο σας...ειστε Δημιουργοι της ευτυχιας σας...Αγαπηστε...μην φοβαστε τον θανατο...τι αλλο να πω..εγω τελειωσα με τα σχολια εδω μεσα...

http://www.youtube.com/watch?v=To1VPFJ6dFM&feature=related

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

InnerTree
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2011, 13:03:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ξαναεπαναλαμβανω γιατι μερικοι δεν το διαβασαν παραπανω...ο μονος Guru και Ηγετης σας ειστε εσεις...Aκουτε παντα την καρδια σας...οχι τους αλλους....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2011, 13:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε InnerTree

Καλως ηλθες στο εσωτερικα και καλη παραμονη.

Μην συγχιζεσαι απο τις επιθεσεις των τεχνοκρατων και των
ψευδοξερολων που υπαρχουν σε καθε φορουμ.Συνεχισε να λες
και να καταθετεις αυτα που θελεις.Εχεις καθε δικαιωμα να
το κανεις.Παντα να σκεπτεσαι οτι υπαρχουν και συνδικτυοι
πουμπαινουν στο εσωτερικα ακριβως για αυτο που ειναι ταγμενο
το συγκεκριμενο φορουμ.Την αναζητηση περαν των επιστημονικων
κατεστημενων.Υπαρχουν αρκετοι επιστημονες εδω μεσα που θα
ακουσουν και θα κρινουν τα λεγομενα σου οπως και αλλων,με
ανοικτο μυαλο.Το μυαλο του ολα ειναι πιθανα,απο την στιγμη
που δεν εχουμε αποδειξεις για τιποτα.

Τωρα για το θεμα με τον Καβασιλα.
Υπαρχει και αντιθετη αποψη,δεν ξερω αν το γνωριζεις.
Υποτιθεται οτι στον Σειριο υπαρχουν οι κακοι εξωγηινοι,οι
λεγομενοι Αποστατες.Καποιοι αλλοι σαν τον Καβασιλα τα ισχυριζονται.
Μαλιστα λενε οτι στις Πλειαδες και στην Λυρα ζουν οι καλοι,
αυτοι που ενδιαφερονται και για μας.Λενε τωρα!!!
Εχουν και πολεμο μεταξυ τους και εχουν και οι δυο παραταξεις
αντιπροσωπους στη Γη.Τι ειναι αληθεια και τι ψεμα ας το ερευνησει
το μυαλο του καθενος.Εγω παντως κρατω πισινη για ολα αυτα,επειδη
ακριβως ποτε δεν ξερεις τι γινεται.
Και θα μας δοθει η ευκαιρια να το συζητησουμε εκτενεστερα,μετα
απο τις καθιερωμενες επιθεσεις που θα δεχθουμε,απο τους
παντογνωστες.
Απλα αγνοησε τους και τα λεμε!

ΕΙΜΑΙ ΜΠΑΚΑΛΗΣ:
ΜΗ ΔΙΝΕΤΕ ΣΗΜΑΣΙΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2011, 13:33:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
InnerTree -Ακομα μερικοι εδω μεσα κοιτανε το δαχτυλο τους και οχι το φεγγαρι...η ουσια ειναι η αλλαγη της κοσμικης και ανθρωπινης συνειδησης και οχι οι εξωγηινοι ....θα μπορεσετε καποιοι πλεον να το δειτε αυτο?
Απο την αλλη το φορουμ εδωμεσα ειναι Esoterica.gr εχει και section εξωγηινοι οποτε για να ειστε εδω παει να πει οτι σας ενδιαφερει και αυτο το θεμα..αλλιως γιατι ειστε εδω? ....τι αλλο να πω..εγω τελειωσα με τα σχολια εδω μεσα...

InnerTree από την στιγμή που καταθέτεις ένα βίντεο με σκοπό να το δούμε, είναι λογικό ο κάθε αρχικός σχολιασμός που θα γίνει να έχει να κάνει με αυτά που αναφέρονται μέσα στο συγκεκριμένο θέμα του.

Τώρα σε ένα φόρουμ που ως πρώτο σκοπό έχει τον διάλογο και να γράφονται όλες οι απόψεις από τα μέλη του, είτε αυτές είναι αρνητικές είτε θετικές, αυτό είναι απόλυτα υγιές, εν αντιθέσει με το να γράφονται (ελέγχονται) μόνο απόψεις που συμφωνούν, πχ. μόνο με τις προσωπικές σου απόψεις και θέσεις, κάτι που για μένα προσωπικά το μόνο που θα σου προσφέρει είναι μόνο στασιμότητα και «ψευδαισθήσεις».
Μάθε μέσα από την αντίθετη άποψη, ακόμα και αν είναι αρνητική προς αυτό που αντιπροσωπεύεις να δουλεύεις το Εγώ σου, τις ανησυχίες σου, τις γνώσεις σου, έτσι ώστε να βγεις κερδισμένος και όχι απόλυτος και εγωιστής…!!!
Τώρα αν τελείωσες με τα σχόλια εδώ μέσα επειδή δεν έχεις μάθει να συνομιλείς, τι να πω, αυτό είναι δικό σου πρόβλημα, που μόνο εσύ μπορείς να το λύσεις….

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ- Μην συγχιζεσαι απο τις επιθεσεις των τεχνοκρατων και των
ψευδοξερολων που υπαρχουν σε καθε φορουμ.Συνεχισε να λες
και να καταθετεις αυτα που θελεις.Εχεις καθε δικαιωμα να
το κανεις.

Νικόμαχε αυτά που έγραψα στον αγαπητό InnerTree ισχύουν λίγο πολύ και για εσένα, βλέπεις το να χαρακτηρίζεις την κάθε αντίθετη άποψη που γράφεται ως … «επιθεσεις των τεχνοκρατων και των ψευδοξερολων»… δεν μου λέει τίποτε, γιατί το ίδιο μπορεί και οι τεχνοκράτες και ψευδοξερόλες να χαρακτηρίσουν εσένα και τις απόψεις σου, οπότε λάθος χαρακτηρισμός…
Όπως έχει δικαίωμα ο InnerTree, και εσύ να γράφεις τις απόψεις σου και τις θέσεις σου σ΄ ένα θέμα που σε ενδιαφέρει, έτσι έχουν και όλοι να εκφράζουν την άποψη τους .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2011, 14:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τώρα σε ένα φόρουμ που ως πρώτο σκοπό έχει τον διάλογο και να γράφονται όλες οι απόψεις από τα μέλη του, είτε αυτές είναι αρνητικές είτε θετικές, αυτό είναι απόλυτα υγιές, εν αντιθέσει με το να γράφονται (ελέγχονται) μόνο απόψεις που συμφωνούν, πχ. μόνο με τις προσωπικές σου απόψεις και θέσεις, κάτι που για μένα προσωπικά το μόνο που θα σου προσφέρει είναι μόνο στασιμότητα και «ψευδαισθήσεις».
Μάθε μέσα από την αντίθετη άποψη, ακόμα και αν είναι αρνητική προς αυτό που αντιπροσωπεύεις να δουλεύεις το Εγώ σου, τις ανησυχίες σου, τις γνώσεις σου, έτσι ώστε να βγεις κερδισμένος και όχι απόλυτος και εγωιστής…!!!
Τώρα αν τελείωσες με τα σχόλια εδώ μέσα επειδή δεν έχεις μάθει να συνομιλείς, τι να πω, αυτό είναι δικό σου πρόβλημα, που μόνο εσύ μπορείς να το λύσεις….

Αστο elo,δεν καταλαβαίνεις κάν τι θέλει να πεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2011, 14:47:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για δεν μου λες εσύ alex για να καταλάβω, γιατί προσωπικά δεν κατάλαβα ούτε και το σκοπό (νόημα) του μηνύματος σου…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2011, 14:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για δεν μου λες εσύ alex για να καταλάβω, γιατί προσωπικά δεν κατάλαβα ούτε και το σκοπό (νόημα) του μηνύματος σου…

Οι innertree απλά έδωσε τα λινκ.Όπως βλέπεις δεν έχει διάθεση να κάτσει να κουβεντιάσει μαζί σας για το άν είναι αλήθεια ή όχι αυτά που δείχνει στο βίντεο και κατ'επέκταση οι ανάλογες θεωρίες.

Με λίγα λόγια ο σκοπός του δεν είναι η κουβέντα,τα θετικά και τα αρνητικά σχόλια.Για αυτό λέω οτι δεν στέκουν αυτά που λές.

Αλλά εσείς,όπως πάντα,με την ποιότητα που σας διακρίνει, σπεύσατε να βαφτίσετε "παπαριά" το όλο θέμα.Θα μου πείς τώρα,πώς αλλιώς θα δείξετε οτι στην πραγματικότητα είστε αντιεσοτέρικα?

Και κάτι άλλο,αν εσύ αποκαλείς συνομιλία τον χλευασμό,έ τότε τί να σου πώ.

Edited by - alex22 on 27/02/2011 15:01:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2011, 15:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
alex22

Αλλά εσείς,όπως πάντα,με την ποιότητα που σας διακρίνει, σπεύσατε να βαφτίσετε "παπαριά" το όλο θέμα.Θα μου πείς τώρα,πώς αλλιώς θα δείξετε οτι στην πραγματικότητα είστε αντιεσοτέρικα?


Εγώ το χαρακτήρισα το θέμα "παπαριά" και τον Καβάσιλα, Παπαροπαπαρίδη. Τι σχέση έχει ο elo & γιατί του μιλάς στον πληθυντικό ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2011, 15:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ναι εσύ το είπες,εσύ το έγραψες,αλλά απ'όσο ξέρω η συντριπτική πλειοψηφία του esoterica έχει την ίδια άποψη για αυτά τα θέματα.Για αυτό αναφέρομαι στον πληθυντικό.Είναι γνωστό αυτό εξάλου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2011, 15:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρεις alex κάπου παραξενεύομαι με αυτά που γράφεις, από την μια συμφωνείς πως ο innertree …. «δεν έχει διάθεση να κάτσει να κουβεντιάσει μαζί σας για το άν είναι αλήθεια ή όχι αυτά που δείχνει στο βίντεο και κατ'επέκταση οι ανάλογες θεωρίες.
Με λίγα λόγια ο σκοπός του δεν είναι η κουβέντα,τα θετικά και τα αρνητικά σχόλια. Για αυτό λέω οτι δεν στέκουν αυτά που λές…»
και από την άλλη κατά την γνώμη σου δεν στέκουν αυτά που γράφω…

quote:
alex22 -εσείς,όπως πάντα,με την ποιότητα που σας διακρίνει, σπεύσατε να βαφτίσετε "παπαριά" το όλο θέμα.

Όσο για αυτό, μια και εσένα σε χαρακτηρίζει η ποιότητα, πως μπορείς να έχεις γνώμη για το θέμα, αφού όπως έγραψες στις 24/02/2011, 09:40:59 … «δεν έχω δεί το βίντεο και δεν ξέρω κατα πόσο αλήθεια λέει αυτός ο βασίλης,αν είναι απάτη αυτό ή όχι»… δηλαδή γράφεις για να δημιουργήσεις εντυπώσεις μόνο..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2011, 15:22:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Elo δεν γράφω για να δημιουργήσω εντυπώσεις,απλά με ενοχλεί η χωρίς δικαιολογία αρνητική κριτική και στάση σε αυτά τα θέματα σε ένα forum που λέγεται "esoterica",μάλλον που θέλει να λέγεται.Κάτι βρωμάει,δεν είναι φυσιολογικό αυτό.


Edited by - alex22 on 27/02/2011 15:26:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2011, 15:23:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
alex22

Ναι εσύ το είπες,εσύ το έγραψες,αλλά απ'όσο ξέρω η συντριπτική πλειοψηφία του esoterica έχει την ίδια άποψη για αυτά τα θέματα.Για αυτό αναφέρομαι στον πληθυντικό.Είναι γνωστό αυτό εξάλου.


Φίλε, ο elo δεν είναι απλό μέλος του esoterica.gr, ούτε μέρος της "συντρηπτικής πλειοψηφίας" του esoterica.gr. Είναι συντονιστής, έχει μια ιδιότητα ο άνθρωπος στον συγκεριμένο χώρο. Όταν λοιπόν εσύ αναφέρεσαι σ' αυτόν στο πληθυντικό, ο άλλος που το διαβάζει αυτό μπορεί να το παρεξηγήσει. Και αυτός ο πληθυντικός που εσύ χρησιμοποιείς, να νομίσει πως αφορά την ομάδα υπευθύνων του esoterica.gr [ το "εμείς" του elo είναι διαφορετικό από το "εμείς" των μελών ] κι όχι τα μέλη του esoterica.gr.

*Γιατί ρε γαμώτο δεν προσέχετε ποτέ τι γράφετε και σε ποιους το γράφετε ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2011, 15:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
alex22*

Οπως σου είπα,αναφέρομαι γενικά,συντονιτής ή όχι η στάση του μετράει.Η ουσία είναι η γενική στάση του φορουμ.Νομίζω το καταλαβαίνεις αυτό.


Μάλιστα, ok, ας σου απαντήσει κάποιος λοιπόν που εκφράζει "την γενική στάση του forum" ...

*Διεγραμμένο μήνυμα του alex22

Edited by - zip on 27/02/2011 15:40:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy