ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2013, 16:15:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος 29/09/2012
Και τι δεν έχουν πει για την συγκεκριμένη ημερομήνια,και τι δεν έχουν γράψει!Ότι θα έρθει το τέλος του κόσμου,οτι θα εισβάλλουν εξωγήινοι στην Γη,ότι θα έρθουν οι Ολύμπιοι,οι Ελ,οτι θα αναστραφούν οι πόλοι της γης,οτι θα συγκρουστεί ο πλανήτης με τον πλανήτη Νιμπίρου,οτι θα γίνουν σεισμοί,λοιμοί,καταποντισμοί!

Τίποτα,βέβαια,απ'όλα αυτά αγαπητοί μου αδελφοι/ες δεν πρόκειται να συμβεί την συγκεκριμένη ημερομηνία...Τιποτε απολύτως!

Το μόνο που θα συμβεί είναι (επιτέλους) η πρώτη επίσημη εμφάνιση του πολυθρυλούμενου και πολυαναμενόμενου ''βδελύγματος της ερημώσεως'' ή αλλιώς Αντιχρίστου!

Για αυτό γίνεται τόσος ντόρος γύρω απο την ημέρα αυτή.Γι'αυτό την περιμένουν όλοι με αγωνία και προσμονή.Γιατι είναι ''Η'' ΗΜΕΡΑ



Επειδή το θέμα που άνοιξε ο Χριστιανός Ορθόδοξος απενεργοποιήθηκε μιας και πέρασε τις 50 σελίδες , και προκειμένου όπως σωστά αναφέρει η amalia ο νέος τίτλος να μη φαντάζει σουρεαλιστικός , θεώρησα σκόπιμο να το συνεχίσω με αυτόν τον τίτλο επειδή θα ήθελα να δω τις αιτιάσεις που θα επικαλεστούν αυτοί που περιμένουν την έλευση του αντιχρίστου , όταν τελικά διαψευσθούν οι προβλέψεις τους .

*

____________________________________________________
Συνέχεια από το θέμα:

Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 εμφανίζεται ο Αντίχριστος!

10/3/2013
____________________________________________________

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2013, 16:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μηπως ο αντιχριστος ειναι ο Σαμαρας;Γιατι η λ
καταστροφη εχει ξεκινησει.κ ολα τα προβλημα υπαρχουν οπως οι καταστροφες
κομμητες κ αλλα περιεργα.Απλα συμβαινουν σιγα σιγα
κ οχι σε.μια μερα ολα μαζι ... ∩_∩

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2013, 16:37:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επειδή το θέμα που άνοιξε ο Χριστιανός Ορθόδοξος απενεργοποιήθηκε μιας και πέρασε τις 50 σελίδες , και προκειμένου όπως σωστά αναφέρει η amalia ο νέος τίτλος να μη φαντάζει σουρεαλιστικός , θεώρησα σκόπιμο να το συνεχίσω με αυτόν τον τίτλο επειδή θα ήθελα να δω τις αιτιάσεις που θα επικαλεστούν αυτοί που περιμένουν την έλευση του αντιχρίστου , όταν τελικά διαψευσθούν οι προβλέψεις τους .

Δεν συμφωνώ με τον τίτλο του θέματος!Το σωστό είναι:''Το 2013 εμφανίζεται ο Αντίχριστος!''Αυτό έπρεπε να βάλεις!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2013, 16:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πως οριζεις οτι δεν θα βγουν αλλες προφητειες;
Σοβαρα γραψε τι ακριβως εννοεις , γιατι εχω καποιες ενστασεςι και θελω να καταλαβω ακριβως τι εννοιες πριν τις εκφρασω ..

Δεν θα βγούν,διότι τις ξέρουμε πλέον όλες!Δεν μας είναι καμία κρυφή!Είτε αυτές που μιλάνε για αναλαμπή,είτε αυτές που μιλάνε για τέλος του κόσμου το 2018!Αν και για την αναλαμπή,δεν είμαι απόλυτα σίγουρος...Αυτοί εκεί πέρα,για όλα είναι ικανοί προκειμένου να υπερασπιστούν την πλάνη τους!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2013, 17:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλααα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2013, 17:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia,
κάνε το εξής:Διέγραψε αυτό το θέμα,αλλά και το άλλο,και ανοίγω εγώ καινούργιο με το link του προηγούμενου,εντάξει;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2013, 17:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris και Χριστιανός Ορθόδοξος, όπως έγραψα και στο άλλο θέμα (Το 2013 εμφανίζεται ο Αντίχριστος! ) που ξεκίνησε ο Χριστιανός Ορθόδοξος και που απενεργοποιήθηκε, καλό θα ήταν να συζητήσετε και να αποφασίσετε από κοινού ποιον τίτλο θα θέλατε να έχει το νέο αυτό θέμα. Και ο παρών είναι κατάλληλος και δικαιολογεί τη συζήτηση, αλλά επίσης και ο άλλος τίτλος θα μπορούσε να μπει, με την κατάλληλη δικαιολόγηση βέβαια από τον Χριστιανός Ορθόδοξος. Συγκεκριμένα, νομίζω ότι ο τίτλος του Sesostris είναι κατανοητός ακόμα και σε κάποιον που δεν έχει διαβάσει το θέμα εφόσον όντως στις 21 Δεκεμβρίου του περασμένου χρόνου δεν εμφανίστηκε ο Αντίχριστος. Γιατί όμως να εμφανιστεί το 2013 όπως αναφέρεται στον τίτλο του Χριστιανός Ορθόδοξος;

Τέλος, να επισημάνω κι εδώ όπως και στο νεο θέμα που άνοιξε ο Χριστιανός Ορθόδοξος και που απενεργοποιήθηκε, ότι και οι δυο σας δεν συμπεριλάβατε το link του προηγούμενου απενεργοποιηθέντος θέματος (Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 εμφανίζεται ο Αντίχριστος! ) στο εισαγωγικό μήνυμά σας.
Πέρα από τις προσθήκες που μπορούμε να κάνουμε εμείς στα θέματα, δηλαδή αλλαγές τίτλων, πρόσθεση απαραίτητων πληροφοριών με edit, κ.λπ., όσα μπορούν να γίνουν από εσάς καλό είναι να γίνονται. Ένα νέο μέλος που θα μπει π.χ. τον άλλο μήνα στα forums, μπορεί να δυσκολευτεί να βρει το παλιότερο θέμα εάν δεν υπάρχει το link σε εμφανές σημείο, καλύτερα στο εισαγωγικό μήνυμα.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2013, 17:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ προσωπικά amalia είμαι καινούργιος στο φόρουμ,και δεν ξέρω να βάζω link...Αν ξέρει ο sesotris,ας το κάνει...Θεωρώ όμως οτι το θέμα που θα πρέπει να μείνει ανοικτό,είναι το ''2013:Εμφάνιση Αντιχρίστου!''Διότι με παρα πολλά στοιχεία και ντοκουμέντα,μεσα στο βιβλίο ''ο Αντίχριστος ήλθεν 1983-2013,αποδεικνύεται πέρα πάσης αμφιβολίας,οτι ο Αντίχριστος γεννήθηκε το 1983 και πρόκειται να εμφανιστεί το 2013,για να βασιλέψει για 7 περίπου χρόνια,μέχρι το τέλος του κόσμου το 2018......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2013, 18:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Αντίχριστος δεν γεννήθηκε το 1983 αλλά το 1963. Απλά δεν ήρθε ο καιρός να αποκαλυφθώ στον κόσμο...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2013, 23:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
amalia
Sesostris και Χριστιανός Ορθόδοξος, όπως έγραψα και στο άλλο θέμα (Το 2013 εμφανίζεται ο Αντίχριστος! ) που ξεκίνησε ο Χριστιανός Ορθόδοξος και που απενεργοποιήθηκε, καλό θα ήταν να συζητήσετε και να αποφασίσετε από κοινού ποιον τίτλο θα θέλατε να έχει το νέο αυτό θέμα. Και ο παρών είναι κατάλληλος και δικαιολογεί τη συζήτηση, αλλά επίσης και ο άλλος τίτλος θα μπορούσε να μπει, με την κατάλληλη δικαιολόγηση βέβαια από τον Χριστιανός Ορθόδοξος. Συγκεκριμένα, νομίζω ότι ο τίτλος του Sesostris είναι κατανοητός ακόμα και σε κάποιον που δεν έχει διαβάσει το θέμα εφόσον όντως στις 21 Δεκεμβρίου του περασμένου χρόνου δεν εμφανίστηκε ο Αντίχριστος. Γιατί όμως να εμφανιστεί το 2013 όπως αναφέρεται στον τίτλο του Χριστιανός Ορθόδοξος;

Τέλος, να επισημάνω κι εδώ όπως και στο νεο θέμα που άνοιξε ο Χριστιανός Ορθόδοξος και που απενεργοποιήθηκε, ότι και οι δυο σας δεν συμπεριλάβατε το link του προηγούμενου απενεργοποιηθέντος θέματος (Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 εμφανίζεται ο Αντίχριστος! ) στο εισαγωγικό μήνυμά σας.
Πέρα από τις προσθήκες που μπορούμε να κάνουμε εμείς στα θέματα, δηλαδή αλλαγές τίτλων, πρόσθεση απαραίτητων πληροφοριών με edit, κ.λπ., όσα μπορούν να γίνουν από εσάς καλό είναι να γίνονται. Ένα νέο μέλος που θα μπει π.χ. τον άλλο μήνα στα forums, μπορεί να δυσκολευτεί να βρει το παλιότερο θέμα εάν δεν υπάρχει το link σε εμφανές σημείο, καλύτερα στο εισαγωγικό μήνυμα.



Φίλη amalia προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το να αλλάξη ο τίτλος του θέματος με κάποιον άλλο που θα παραπέμπη στο "Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 εμφανίζεται ο Αντίχριστος!" . Το αφήνω στην κρίση των συντονιστών . Όσο για το το link του προηγούμενου απενεργοποιηθέντος θέματος που εκ παραδρομής δεν προσέθεσα , δεν μπόρεσα να το διορθώσω γιατί πέρασε ο χρόνος που μπορώ να παρέμβω στην ανάρτησή μου . Γι' αυτό θα σε παρακαλούσα αν είναι δυνατόν να το διορθώσης .
Ευχαριστώ .

*

Edited by - Sesostris on 10/03/2013 23:08:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

regulus
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


460 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2013, 23:09:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους regulus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το επόμενο θέμα θα είναι : "Γιατί δεν εμφανίστηκε στις 21 Δεκεμβρίου ο Αντίχριστος";
Βλέπω πολλή ανανέωση στο θεματολόγιο !


"ΧΑΙΡΕ ΑΣΤΕΡΟΣ ΑΔΥΤΟΥ ΜΗΤΗΡ , ΧΑΙΡΕ ΑΥΓΗ ΜΥΣΤΙΚΗΣ ΗΜΕΡΑΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2013, 23:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προτεινω
<<Ποτε θα εμφανισθει ο Αντιχριστος;;;>>
Για να μην εχουμε καθε χρονο τα ιδια.Ας γραφει ο καθενας οτι του κατεβει

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2013, 01:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
X.O.

Εγω παντως συνεχιζω να μετραω
αναποδα τους μηνες .
για να μην ξεχνομαστε .
Οσο για τον τιτλο του θεματος
χωρις δοση ηρωνιας αλλα καθαρης πλακας
θα επρεπε να να ειναι

Η καινουρια προφητεια του κ.Μαξιμου
σηκωθειτε απο τον καναπε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkElf777
Μέλος 1ης Βαθμίδας


129 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2013, 13:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα επιμείνω στην άποψή μου περί μη υπάρξεως ατόμου "αντίχριστου". Ακόμα και σύμφωνα με τις χριστιανικές ΓΡΑΦΕΣ - και όχι παραδόσεις - δεν υπάρχει τέτοιο πρόσωπο. Τα θηρία της αποκάλυψης είναι κράτη και οργανισμοί. Ο Ιησούς που κατά τα ευαγγέλια φέρεται να είπε για ψευτομεσσία μετά από αυτόν, μάλλον αναφερόταν στον Σίμωνα Μπαρ Κοχμπά που όντως τον πίστεψαν και τον ακολούθησαν με αποτέλεσμα να καταστραφούν. Το ότι επί 18 αιώνες προφητεύεται ξανά και ξανά χωρίς ποτέ να συμβαίνει δείχνει ότι μάλλον μπαρούφα είναι το όλο θέμα... Η κανονική ερμηνεία της αποκάλυψης όμως κρύβει το πραγματικό εβραϊκό σχέδιο για την παγκόσμια κυριαρχία των Εβραίων που εκπληρώνεται στις μέρες επειδή κάποιοι φροντίζουν και την εκπληρώνουν όπως έχω πει και αλλού. Άδικα περιμένετε να δείτε άνθρωπο αλλά το σύστημα του παγκόσμιου ελέγχου και εξουσίας είναι ήδη εδώ και στήνεται και προχωράει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2013, 16:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
skartados
quote:
PanosT
quote:
skartados

quote:
PanosT
Φίλε μου, εγώ δεν παρουσίασα ΠΟΤΕ κάτι αρνητικό για την Αρχαία Ελληνική Φιλοσοφική Σκέψη και αντιθέτως μέμφομαι πρόσωπα και εξουσίες και καταστάσεις που κυνήγησαν μέχρι θανάτου τους Φιλοσόφους.


Δεν υπαρχουν αυτα.


Η κύρια πηγή μου είναι ο Διογένης ο Λαέρτιος φίλε skartados...



Κανω οτι δεν το ειδα.Μια συμβουλη σε δινω μονο,μην το συνεχιζεις θα σε πονεσω και δεν θελω.


Φίλε μου κουβέντα κάνουμε και αν δεν μου πεις αυτά που πιστεύεις πως να μάθω και εγώ κάτι που πιθανόν μου διαφεύγει.

Εγώ περιμένω να μάθω κάτι από τα μέλη που έχω χαρακτηρίσει ως ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ οπότε δεν θα με πονέσεις ότι και αν μου πεις!


Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2013, 21:34:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα επιμείνω στην άποψή μου περί μη υπάρξεως ατόμου "αντίχριστου". Ακόμα και σύμφωνα με τις χριστιανικές ΓΡΑΦΕΣ - και όχι παραδόσεις - δεν υπάρχει τέτοιο πρόσωπο. Τα θηρία της αποκάλυψης είναι κράτη και οργανισμοί. Ο Ιησούς που κατά τα ευαγγέλια φέρεται να είπε για ψευτομεσσία μετά από αυτόν, μάλλον αναφερόταν στον Σίμωνα Μπαρ Κοχμπά που όντως τον πίστεψαν και τον ακολούθησαν με αποτέλεσμα να καταστραφούν. Το ότι επί 18 αιώνες προφητεύεται ξανά και ξανά χωρίς ποτέ να συμβαίνει δείχνει ότι μάλλον μπαρούφα είναι το όλο θέμα... Η κανονική ερμηνεία της αποκάλυψης όμως κρύβει το πραγματικό εβραϊκό σχέδιο για την παγκόσμια κυριαρχία των Εβραίων που εκπληρώνεται στις μέρες επειδή κάποιοι φροντίζουν και την εκπληρώνουν όπως έχω πει και αλλού. Άδικα περιμένετε να δείτε άνθρωπο αλλά το σύστημα του παγκόσμιου ελέγχου και εξουσίας είναι ήδη εδώ και στήνεται και προχωράει.




DarkElf777,
το θέμα περί υπάρξεως του Αντιχρίστου ως προσώπου,είναι πλήρως τεκμηριωμένο και αποδεδειγμένο οτι είναι έτσι.Το οτι δεν εμφανίστηκε σε προηγούμενες εποχές,υπήρχαν λόγοι,όπως για παράδειγμα οτι μέχρι το 1948 δεν είχε ξαναιδρυθεί το κράτος του Ισραήλ,ΜΕΓΙΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ των καιρών,οτι το τέλος είναι κοντά,σε απόσταση ΜΙΑΣ γενιάς απο την ίδρυση και έπειτα...Και πόσα χρόνια κρατάει μια γενιά,ώστε αυτοί που ήταν ζωντανοί το 1948 να μπορούν να δουν και το τέλος του κόσμου,περίπου 70-80 χρόνια,διότι αν κρατούσε περισσότερο,αυτοί μάλλον θα είχαν πεθάνει επειδή ο μέσος όρος ζωής είναι τα 70-75 έτη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2013, 22:25:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΓΙΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ των καιρών,οτι το τέλος είναι κοντά,σε απόσταση ΜΙΑΣ γενιάς απο την ίδρυση και έπειτα...Και πόσα χρόνια κρατάει μια γενιά,ώστε αυτοί που ήταν ζωντανοί το 1948 να μπορούν να δουν και το τέλος του κόσμου,περίπου 70-80 χρόνια,διότι αν κρατούσε περισσότερο,αυτοί μάλλον θα είχαν πεθάνει επειδή ο μέσος όρος ζωής είναι τα 70-75 έτη.

Φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξέ αν δεν με απατά η μνήμη μου , η γενιά έχει διάρκεια 35 ετών . Επομένως 1948+35=1983 και όχι 2012 ή 2013 . Δεν αναρωτήθηκες μήπως τελικά σε δουλεύουν ?

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2013, 16:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΓΙΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ των καιρών,οτι το τέλος είναι κοντά,σε απόσταση ΜΙΑΣ γενιάς απο την ίδρυση και έπειτα...Και πόσα χρόνια κρατάει μια γενιά,ώστε αυτοί που ήταν ζωντανοί το 1948 να μπορούν να δουν και το τέλος του κόσμου,περίπου 70-80 χρόνια,διότι αν κρατούσε περισσότερο,αυτοί μάλλον θα είχαν πεθάνει επειδή ο μέσος όρος ζωής είναι τα 70-75 έτη.

Φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξέ αν δεν με απατά η μνήμη μου , η γενιά έχει διάρκεια 35 ετών . Επομένως 1948+35=1983 και όχι 2012 ή 2013 . Δεν αναρωτήθηκες μήπως τελικά σε δουλεύουν ?

*


sesostris,
κάνεις λάθος,μια γενιά δεν είναι 35 χρόνια,αλλά 70!Αυτό βγαίνει απο την Βαβυλώνια αιχμαλωσία που κράτησε 70 χρόνια,αλλά και τα 70 χρόνια που μεσολάβησαν απο την γέννηση του Χριστού μέχρι και την καταστροφή της Ιερουσαλήμ!(το 70 μ.Χ)
Εχουμε λοιπόν:1948+70=2018!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2013, 17:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια γενιά είναι το χρονικό διάστημα από τη στιγμή που γεννιέται ένα παιδί μέχρι τη στιγμή που γεννιέται ο απόγονός του. Αυτό υπολογιζόταν μέχρι τον προηγούμενο αιώνα στα 33-35 χρόνια (χονδρικά 3 γενιές=1 αιώνας). Καλά στα λέει ο Σωτήρης.

Τώρα αν δεν σε βολεύει, τι να κάνουμε; Να το αλλάξουμε κι αυτό για να σε βολεύει;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2013, 20:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Θα επιμείνω στην άποψή μου περί μη υπάρξεως ατόμου "αντίχριστου". Ακόμα και σύμφωνα με τις χριστιανικές ΓΡΑΦΕΣ - και όχι παραδόσεις - δεν υπάρχει τέτοιο πρόσωπο. Τα θηρία της αποκάλυψης είναι κράτη και οργανισμοί. Ο Ιησούς που κατά τα ευαγγέλια φέρεται να είπε για ψευτομεσσία μετά από αυτόν, μάλλον αναφερόταν στον Σίμωνα Μπαρ Κοχμπά που όντως τον πίστεψαν και τον ακολούθησαν με αποτέλεσμα να καταστραφούν. Το ότι επί 18 αιώνες προφητεύεται ξανά και ξανά χωρίς ποτέ να συμβαίνει δείχνει ότι μάλλον μπαρούφα είναι το όλο θέμα... Η κανονική ερμηνεία της αποκάλυψης όμως κρύβει το πραγματικό εβραϊκό σχέδιο για την παγκόσμια κυριαρχία των Εβραίων που εκπληρώνεται στις μέρες επειδή κάποιοι φροντίζουν και την εκπληρώνουν όπως έχω πει και αλλού. Άδικα περιμένετε να δείτε άνθρωπο αλλά το σύστημα του παγκόσμιου ελέγχου και εξουσίας είναι ήδη εδώ και στήνεται και προχωράει.




DarkElf777,
το θέμα περί υπάρξεως του Αντιχρίστου ως προσώπου,είναι πλήρως τεκμηριωμένο και αποδεδειγμένο οτι είναι έτσι.Το οτι δεν εμφανίστηκε σε προηγούμενες εποχές,υπήρχαν λόγοι,όπως για παράδειγμα οτι μέχρι το 1948 δεν είχε ξαναιδρυθεί το κράτος του Ισραήλ,ΜΕΓΙΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ των καιρών,οτι το τέλος είναι κοντά,σε απόσταση ΜΙΑΣ γενιάς απο την ίδρυση και έπειτα...Και πόσα χρόνια κρατάει μια γενιά,ώστε αυτοί που ήταν ζωντανοί το 1948 να μπορούν να δουν και το τέλος του κόσμου,περίπου 70-80 χρόνια,διότι αν κρατούσε περισσότερο,αυτοί μάλλον θα είχαν πεθάνει επειδή ο μέσος όρος ζωής είναι τα 70-75 έτη.




Φιλε X.O εισαι σιγουρος οτι η επανιδρυση(1948) του Ισραηλ,ηταν η τελευταια της ιστοριας;;;;;

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2013, 23:14:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να το ρωτησω και αλλιως.Εισαι σιγουρος οτι ο διωγμος του 70 μ.Χ ηταν ο τελευταιος;;;;

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2013, 15:29:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να το ρωτησω και αλλιως.Εισαι σιγουρος οτι ο διωγμος του 70 μ.Χ ηταν ο τελευταιος;;;;

321


Για να ξεκαθαρίσει το πράγμα:Η γενιά στην Βίβλο αναφέρεται στην συνολική διάρκεια της ζωής ενός ανθρώπου,και όχι πότε θα γεννήσει τον απόγονό του!Και όπως βλέπουμε στις μέρες μας,ο μέσος όρος ζωής είναι τα 70-75 έτη για κάθε άνθρωπο...Αρα,σε απόσταση μιας γενιάς(70 χρόνων) περικλείονται και όλα όσα θα γίνουν μέχρι το τέλος του κόσμου,όπως μας είπε ο Χριστός(Ματθ.κεφ.κδ.στιχ.34)!

nedib,
λέει η Αποκάλυψη οτι η Ιερουσαλήμ θα καταπατηθεί απο τα έθνη για 42 μήνες προς το τέλος του κόσμου,όταν και πάλι θα είναι ελεύθερη.(Αποκ.κεφ.ια,στιχ.2).Αυτή η ''καταπάτηση'' απο τα έθνη,δεν είναι τίποτα άλλο,απο την εισχώρηση του Ισραήλ στην Ευρωπαική Ένωση,όπου τα άλλα 28 κράτη-μέλη,θα ''υποδουλώσουν'' κατα μία έννοια την πόλη την αγαπημένη,αλλά μόνο για 3,5 χρόνια,όσο θα διαρκέσει και η βασιλεία του Αντιχρίστου πάνω της!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2013, 20:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμως θ'11
εν τη ημερα εκεινη αναστησω την σκηνην Δαυιδ την πεπτωκυιαν και ανοικοδομησω τα πεπτωκοτα αυτης και τα κατεσκαμμενα αυτης αναστησω και ανοικοδομησω αυτην καθως αι ημεραι του αιωνις
Απ'οτι βλεπεις αγαπητε ο προφ. Αμως,καθως και ολοι οι προφητες της Π.Δ μιλουν για πτωση και μια ανασταση του Ισραηλ που δεν εχει συμβει ακομη.

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2013, 20:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αμως θ'11
εν τη ημερα εκεινη αναστησω την σκηνην Δαυιδ την πεπτωκυιαν και ανοικοδομησω τα πεπτωκοτα αυτης και τα κατεσκαμμενα αυτης αναστησω και ανοικοδομησω αυτην καθως αι ημεραι του αιωνις
Απ'οτι βλεπεις αγαπητε ο προφ. Αμως,καθως και ολοι οι προφητες της Π.Δ μιλουν για πτωση και μια ανασταση του Ισραηλ που δεν εχει συμβει ακομη.

321


Mήπως δεν είναι του Ισραήλ,αλλά του Ελληνισμού η ανάσταση;Απο εδώ το πας,απο εκεί το πας,εκεί θέλεις να καταλήξεις!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2013, 23:27:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκηνη του Δαυιδ=Ελληνισμος;;;;;;;;;;
Που τα σκεφτεσαι;;;

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2013, 23:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε μου κουβέντα κάνουμε και αν δεν μου πεις αυτά που πιστεύεις πως να μάθω και εγώ κάτι που πιθανόν μου διαφεύγει.

Εγώ περιμένω να μάθω κάτι από τα μέλη που έχω χαρακτηρίσει ως ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ οπότε δεν θα με πονέσεις ότι και αν μου πεις!



Πανο,κανω και λιγη πλακα ρε συ.Αν θελεις ριχτο το κομματι του διογενη λαερτιου να σε απαντησω,για να δεις οτι τα πραγματα δεν ειναι ετσι οπως νομιζεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2013, 07:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
X.O.
quote:

.... ο Αντίχριστος γεννήθηκε το 1983 και πρόκειται να εμφανιστεί το 2013,για να βασιλέψει για 7 περίπου χρόνια,μέχρι το τέλος του κόσμου το 2018......


Μήπως ξέρουμε και που γεννήθηκε ;
Εάν ναι , τότε με λίγο ψάξιμο ......ίσως μπορούμε να βρούμε και ποιος είναι ο κερατάς.....
Όχι τίποτε άλλο , απλώς να μην.......σφετερίζονται ορισμένοι την ταυτότητά του.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2013, 11:00:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

X.O.
quote:

.... ο Αντίχριστος γεννήθηκε το 1983 και πρόκειται να εμφανιστεί το 2013,για να βασιλέψει για 7 περίπου χρόνια,μέχρι το τέλος του κόσμου το 2018......


Μήπως ξέρουμε και που γεννήθηκε ;
Εάν ναι , τότε με λίγο ψάξιμο ......ίσως μπορούμε να βρούμε και ποιος είναι ο κερατάς.....
Όχι τίποτε άλλο , απλώς να μην.......σφετερίζονται ορισμένοι την ταυτότητά του.......


Εκτος του οτι σε λιγες μερες η 7ετια γινεται 5ετια και οδευει προς 4ετια και κατι συν

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2013, 16:16:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στα πλήθη δεν εμφανίστηκε, αυτό είναι σίγουρο. Αλλά στους ψευτοεκλεκτούς του ναι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2013, 17:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχεις ιδέα πόσοι με βλέπουν κάθε μέρα...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2013, 19:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

X.O.
quote:

.... ο Αντίχριστος γεννήθηκε το 1983 και πρόκειται να εμφανιστεί το 2013,για να βασιλέψει για 7 περίπου χρόνια,μέχρι το τέλος του κόσμου το 2018......


Μήπως ξέρουμε και που γεννήθηκε ;
Εάν ναι , τότε με λίγο ψάξιμο ......ίσως μπορούμε να βρούμε και ποιος είναι ο κερατάς.....
Όχι τίποτε άλλο , απλώς να μην.......σφετερίζονται ορισμένοι την ταυτότητά του.......

Πιστεύω οτι γεννήθηκε στην Αγγλία και θα είναι Άγγλος,λογω και της δήλωσης του Μπλερ,οτι ''το 2012 θα σας παρουσιάσουμε τον άνθρωπό μας!''Αλλα και το Fox,αγγλικό τείνει να είναι,οπότε.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2177734
Maintained by Digital Alchemy