ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Γλώσσα του σώματος.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2003, 23:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάθεται σε μια καρέκλα στην καφετέρια, και με τα δύο δάκτυλα του αριστερού της χεριού, παίζει κυκλάκια με τη μπούκλα της. Ο ευθυτενής και αρρενωπός 30άρης, χαυδεύει τα μούσια του με περίσκεψη. Δίπλα του, ο κολλητός του φίλος, στρώνει τα φρύδια του και ξύνει ανύπαρκτα σπυράκια στο μέτωπό του...

Πάντως εμένα όταν μου αρέσει κάποιος, τσεκάρω και προς ποια κατεύθυνση κάθεται σταυροπόδι.

Εσείς;

αυτή...που τα κατάφερε!

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 00:38:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπαρχει ενα καλο βιβλιο για τη γλωσσα του σωματος
"η γλωσσα του σωματος" του Allan Pease

πρωτος ο Δαρβινος μιλησε για γλωσσα σωματος, εξεταζοντας την συμπεριφορα και τις κινησεις των ζωων στο εργο του
"η εκφραση των συναισθηματων στον ανθρωπο και τα ζωα".
αν και γενικα το πρωτο βιβλιο που αναφερεται στη γλωσσα του σωματος -αποκλειστικα- εχει γραφτει μολις πριν 30 χρονια απο τον
Julius Fast.

Η γλωσσα του σωματος ειναι ενα θεμα που δεν αφορα μονο τις διαπροσωπικες -ερωτικες- σχεσεις αλλα ιδιαιτερα τον επαγγελματικο τομεα και για το λογο αυτο, πολλοι μιλουν για τους κινδυνους που εμπεριεχονται στη χρηση της γλωσσας του σωματος απο διαφημησεις και εταιριες, προκειμενου να επηρεασουν ανθρωπους εν αγνοια τους.

παντως, ειναι ενδιαφερον θεμα, αν και δεν πρεπει να ειμαστε απολυτοι, οτι καποια κινηση σημαινει οπωσδηποτε αυτο που λεν τα βιβλια...
παραδειγμα οτι σε καποιο βιβλιο διαβασα οτι οι γυναικες φορουν το παλτο βαζοντας πρωτα το αριστερο μανικι και μετα το δεξι, αντιθετα απο τους αντρες...
εγω βαζω παντα πρωτα το δεξι!
μηπως σημαινει αυτο οτι ειμαι τελικα αντρας?
να το ψαξω?

φιλικα

λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 05:02:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..ηρθε η ανοιξη...

(+ενα μυστικο!απο χθες ..χιονισε!)....

λενε...πως οταν αλλαζει ο καιρος οι γατες...το καταλαβαινουν...
+ η συμπεριφορα τους..αν παρατηρησεις...χρηζει...αποκωδικοποιησης...


πυθιατμα

*[παραδειγμα οτι σε καποιο βιβλιο διαβασα οτι οι γυναικες φορουν το παλτο βαζοντας πρωτα το αριστερο μανικι και μετα το δεξι, αντιθετα απο τους αντρες...]
μυστικο2"...αν παρατηρησεις..τα γυναικεια...πανωφορια..εχουν μια διαφορα..απο τα αντρικα...κουμπωνουν..διαφορετικα..τα φερμουαρ των παντελονιων...επισης...".


Vande!

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 08/04/2003 05:07:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 07:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EXW DIAVASEI MEXRI TWRA DYO VIVLIA SXETIKA ME THN GLOSA TOU SOMATOS.
MPORW NA PW OTI ME EXOUN VOITHISEI SE ARKETES PERIPTOSEIS.ALA ME EXOUN KAPSEI SE AKOMA PERISOTERES......
ALA TO OTI YPARXEI GLOSA TOU SOMATOS AYTO DEN NOMIZW NA MPORESOUME NA
TO AMFISVITISOUME.

GIATI ARAGE OTAN ME SYNANTOUN GINEKES,KANOUN ENA APOTOMO TINAGMA TON MALION TOUS????
THA MOU PEIS OTI MPOREI NA EXOUN KAI PITIRIDA..
AYTO DEN TO SKEYTIKA..XM...........


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 10:23:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπορεί να έχουν και ψείρες ...


"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 12:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε τον ΕοΝ...
Τελικά έχεις χιούμορ. Και αναρχικό μάλιστα!

Σχετικά με το γυναικείο παλτό, και τη λίλιθ που το φοράει από το δεξί το μανίκι (να πω καλύτερα τον Λιλίθ...)Κάποτε σε μια καφετέρια κάναμε ένα τεστ για να δούμε πόσο θηλυκότητα ή αρσενικότητα έχει κάποιος: Τσεκάρεις 2 πράγματα, το πως τινάζει κάποιος τη στάχτη του τσιγάρου και πως κοιτάει τη σόλα (από κάτω) του παπουτσιού.
Οι άντρες λοιπόν, τινάζουν τη στάχτη με τον αντίχειρα, ενώ οι γυναίκες με τον δείκτη. Επίσης, η γυναίκα τσεκάρει τη σόλα κάμπτοντας το γόνατο προς τα πίσω και στρέφοντας το κεφάλι, ενώ ο άντρας απλά στρίβει μπροστά και αναστρέφει το πελμα.

Περριτό να πω, ότι όλοι βγήκαμε αρσενικοθήλυκοι...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 12:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Bρε Αμαλία όλο σε καφετέρειες τη βγάζεις ?
Θα πάθουν τα νεύρα σου με τόσους καφέδες...

"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius
Μέλος 1ης Βαθμίδας


114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 12:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και από εμένα

Παλιά, την όμορφη εποχή, που οι γυναίκες φορούσαν φούστες, ταγιεράκια κλπ. τα οποία αναδείκνυαν και τη θυληκότητά τους, υπήρχε ένας σίγουρος τρόπος για να διαπιστώσεις το φύλο κάποιου. Αν ήταν καθιστός και του πέταγες ένα αντικείμενο στα πόδια, αν ήταν άντρας έκλεινε τα πόδια του για να πιάσει το αντικείμενο, ενώ αν ήταν γυναίκα τα άνοιγε. Τώρα όμως, που ακόμη και τα πλάσματα των εκατό κιλών φορούν εφαρμοστό παντελόνι, αυτή η μέθοδος είναι ανεφάρμοστη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 13:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρεται και απο δω....

Μεγαλο ενδιαφερον να παρατηρεις ανθρωπους , το πως μιλανε, το πως κινουνται... Χωρις πολλες γνωσεις μπορεις να καταλαβεις αν καποιος νοιωθει ανετα, αμηχανα, νευρικα, χαλαρα.

Πρωτο που παρατηρω εγω ειναι τα ματια..για μενα αυτα θα σου πουν τα περισσοτερα. Η κινηση των χεριων , των ποδιων, το τιναγμα των μαλλιων μπορουν να εξαρτηθουν απο πολλους παραγοντες. Τα ματια ομως δεν μπορεις να τα κοντρολαρεις ευκολα...και αυτα ειναι που θα σου δειξουν πως να φερθεις. Ενα παγερο βλεμμα θα σε καθηλωσει - θα σε κρατησει σε αποσταση, ενα ζεστο βλεμμα θα σε ηρεμησει - θα μιλησεις, ενα βλεμμα παιχνιδιαρικο με μυστηριο θα σε προδεασει για πολλες σκεψεις...

Τι λενε τα ματια σας λοιπον ??

And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius
Μέλος 1ης Βαθμίδας


114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 14:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Mara

Σίγουρα, τα μάτια είναι το πιο δυναμικό στοιχείο σε ένα πρόσωπο. Αμφιβάλλω όμως, αν είναι τόσο εύκολο για κάποιον να διαβάσει τις προθέσεις ή το χαρακτήρα κάποιου παρατηρώντας τα μάτια του. Ειδικά οι γυναίκες, έχουν τόσο ταλέντο από τη φύση τους, στο να κρύβουν τον πραγματικό τους χαρακτήρα, όχι ότι και οι άντρες είναι αγγελούδια, ώστε κρίνω την προσπάθεια σχεδόν μάταιη. Ωστόσο δέχομαι ότι η προσπάθεια να ''διαβάσεις'' κάποιον από τις κινήσεις του σώματός του ή από το βλέμμα του, είναι μια ενδιαφέρουσα ενασχόληση.
Να ληφθεί δε υπόψη ότι συχνά μας ξαφνιάζουν πρόσωπα που ζούμε δίπλα τους χρόνια, πόσο μάλλον κάποιος που γνωρίζουμε για πρώτη φορά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 15:12:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Bρε Αμαλία όλο σε καφετέρειες τη βγάζεις ?
Θα πάθουν τα νεύρα σου με τόσους καφέδες...

Bρε ΕοΝ!
Δεν αφήνεις τίποτε να πέσει κάτω ε;
Ζεστή σοκολάτα για αρχή και 3 Ντραμπουί για μετά, όχι καφέδες βέβαια, στην καφετέρια που είναι γκαρσόν ο Πολυθρόνης...(όσοι ξέρουν ας μην μιλήσουν ). Ελα να μου κάνεις παρέα, με τι ποτό όμως; Τι πίνουν άραγε οι αναρχικοί σχεδιαστές 3D;


Πριν από λίγο, η αδελφή μου μας έκανε ένα τεστ, που παρόλο ότι το ψυλοήξερα, ομολογώ την πάτησα. Λέει να πούμε ένα ψέμα. Λέω κι εγώ το ψέμα και μου κάνει:"Είδες τι έκανες μόλις τώρα;" Τι έκανα, δεν μπορούσα να θυμηθώ, μου είπε λοιπόν ότι έπιασα τη μύτη μου, πράγμα που όντως το έκανα τελείως ασυναίσθητα! Ενδειξη (κατά το βιβλίον) ότι κάποιος λέει ψεματούθρες... Εχετέ το υπόψην σας.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 15:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιατι αφησες παλι μουσι ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ?

μηπως θες κατι να κρυψεις???

(η γλωσσα του σωματος γαρ...)

ΑΜΑΛΙΤΣΑ ΚΡΑΤΑ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!
ΜΗΝ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΟΛΑ ΣΤΗ ΦΟΡΑ...

λιλιθ -η πρωτη γυναικα

Edited by - λίλιθ on 08/04/2003 15:13:45

Edited by - λίλιθ on 08/04/2003 15:16:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 15:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωρίστε σου έβαλε χέρι.... τι τα λές όλα και σύ ?

Δυστυχώς ή ευτυχώς Αμαλία συχνάζω πολύ σπάνια σε καφετέριες και δεν πίνω αλκοολ εκτός απο πολύ παγωμένη μπύρα το καλοκαίρι και το κρασί που φτιάχνει ο πατέρας μου.
Πίνω όμως frappe και καμιά φορά σοκολάτα.

"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 16:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για αλλου πηγαινε και αλλον βρηκε...
τελος παντων!
και αυτο σωστο ειναι!
(οπως λεει και το ανεκδοτο...)

λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 00:43:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χχμμμμ...χαιρομαι που φοραω ακομη "θηλυκες"φουστες...
(...μακρυες!)
επισης προσεξα..οτι οντως..αν και χιονισε...μαλλον ηρθε η ανοιξη!με αυτα που διαβαζω... πωωωω...)

ναι! λοιπον...η ατμα καταλαβαινει..τη γλωσσα του σωματος..
τοσο καλα(και μετριοφρωνα...)
που αν "εισαι" απεναντι...
θα "κινειται"...απαρατηρητα...
αν θελει..
+αν θελει επισης...
μαλλον θα κινεισαι...
οπως...θελει!

...μπορει σ'αυτο να βοηθησε η μελετη γυμνου σχεδιου...
μα και οι αναγκαιες"σπουδες" της ζωης...
εκει οπου...
"εχουν γνωση οι φυλακες!"
+..."η μονικα ειπαμε ..δαγκωνει.."

[Bρε ΕοΝ!
Δεν αφήνεις τίποτε να πέσει κάτω ε; ]

...Αμαλια!....λες να σημαινει...
κατι στη γλωσσα
που αναφερομαστε;...
'η σε αλλες;...
φευγω πριν το κανω.... πιο ..."σοκιν"('η σμοκιν!)
ακομη και για τους αγαπημενους..."γνωστους αγνωστους"..

Vande!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 02:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμμ φίλοι μου, είναι φανταστικό πόσα προλαβαίνουν να γραφτούν μέσα σε 5-6 μέρες!

Πίσω στο 8έμα μας...
Είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον να παρατηρήσουμε τις τεράστιες διαφορές στην γλώσσα σώματος ανάμεσα σε ανθρώπους με διαφορετική καταγωγή.

Από τον τρόπο που χρησιμοποιεί κανείς την γλώσσα σώματος όταν μιλάει καταλαβαίνεις πολλά.

Θυμάμαι μια μέρα είχα πιάσει ζωηρή συζήτηση με έναν γνώστο (έλληνα) φοιτητή σε ένα διάλειμμα... Το επόμενο διάλειμμα οι συμφοιτητές μου με ρώτησαν για ποιόν λόγο τσακωνόμασταν... Η χειρονομίες που για εμάς δεν σήμεναν τίποτα ιδιαίτερο, επεξηγούσαν ή έδιναν έμφαση, σε αυτούς έδωσαν εντύπωση έντονης λογομαχίας.



"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 03:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ..ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ,ΠΟΥ ΜΙΛΑΓΕ ΚΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ,
ΚΑΠΩΣ ΕΝΤΟΝΑ....ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΕΛΑΓΑΜΕ!...
Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΟΛΛΑΝΔΗ..+ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΞΑΝΑΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...
ΡΩΤΗΣΕ ΤΟ ΙΔΙΟ! ....ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΩΝΑΜΕ!...
ΧΜΜ..ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΣΥΜΠΑΝΤΑ..ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ..ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΛΥΚΑΙΝΑ!

Vande!

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 09/04/2003 03:32:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 03:45:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξενύχτι και εσύ Άτμα!
Καλημέρα μας!
Νωρίς είναι για καφέ και μιά έχω ανοσία στην κοφεϊνη δεν σε κερνάω. Αν θες κερνάω φασκόμηλο.

Ασυναίσθητα αλλάζει κανείς την γλώσσα του ανάλογα με τον συνομιλητή!

Αυτόματα μειώνεται η ένταση των χειρονομειών. Έλα μου όμως που δεν είναι διακόπτης να τον κλείσεις!
Στην αρχη μου 'ρχόταν όρεξη για γέλια βλέποντας πώς σάστιζαν μερικοί. Τώρα έχουν αρχίσει να με συνηθίζουν...


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 08:57:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γειά σου ρε Ατμα με τα σόκιν σου...


"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius
Μέλος 1ης Βαθμίδας


114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 11:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελεύθερο σχέδιο Άτμα?
Τι μου θύμισες...

Δεκαετία '60 στη σχολή Δοξιάδη...

Τι μεγάλη περιπέτεια η ζωγραφική?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 13:26:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που μου αρέσει σε σένα ΑΤΜΑ, είναι ότι ξέρεις πολύ καλά τα παιχνίδια της γλώσσας του μολυβιού...

Αλλά και πάλι βρε ΕοΝ, δεν το άφησες να πέσει κάτω...εεε;

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 17:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AMAΛΙΑ ΜΟΥ...ΣΥΝΗΘΩΣ..ΠΑΙΖΩ FLOWER STICKS...

(ΑΥΤΟ...ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΩ..ΓΜΤ ...)
ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙΡΟΣ..ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΛΥΣΙΔΕΣ...
ΕΤΣΙ ΘΑ "ΜΙΛΑΩ" ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΛΟΓΕΣ...

moebius(ΕΙΣΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΟΣ;) ,ΦΙΛΕ ΜΟΥ......ΔΕΚΑΕΤΕΙΑ ΤΟΥ 60;;;;
-ΠΩΩΩΩΩ...ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΑ ΤΟΤΕ...ΠΑΡΑ ΣΕ ΖΕΥΓΑΡΙ!-

"ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΕΓΕΘΟΣ"...ΜΟΛΥΒΙΟΥ.....3Β....
(....+ΑΛΛΟ ΣΟΚΙΝ,ΓΛΥΚΕ ΜΟΥ...Ε0Ν!...)

Vande!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 17:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ... πολύ ενδιαφέρον θέμα παιδιά. Πολλές φορές και εγώ έχω προσπαθήσει να αποκωδικοποιήσω την γλώσσα του σώματος (κάποιες φορές τα έχω κάνει... σάλατα αλλά προσπαθώ).

Ιδιαίτερα αυτό που προσέχω είναι η στάση του δικού μου σώματος. Πολλές φορές έχω παρατηρήσει ότι ασυναίσθητα όταν μου μιλάει κάποιος ο οποίος με εκνευρίζει, το σώμα μου "κρατάει" μια στάση αμυντική: γέρνω προς τα πίσω μακριά του, σφίγγω τα μάτια μου και άλλα κουλά... Το αντίθετο βέβαια όταν μου μιλάει κάποιος ο οποίος κάνω κέφι να μιλάω μαζί του γέρνω προς το μέρος του, και τα μάτια/χείλια μου είναι τελείως χαλαρά...

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 18:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμμ...γιατί φαντάζομαι λευκά χαρτιά αυτή τη στιγμή ?
Και νηστικούς που ονειρεύονται καρβέλια...

Μάλλον θα έχει να κάνει με τις εμπειρίες...

ΟΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΠΟΛΛΑ κεράσια ....

πέτα το καλάθι και φύγε!!!!

ή προετοιμάσου για ...

κοτόσουπα...


"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 19:04:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και τα μάτια/χείλια μου είναι τελείως χαλαρά...

Καλέ πρόσεχε μην ξεκολήσουν...

"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2003, 14:02:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή αυτό που λέμε: το μάτι σου το αλλήθωρο που τρέχει στον κατήφορο????? Δηλαδή κινδυνεύυυυωωωω γιατρέ μου???!!!!

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2003, 14:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To αλήθωρο μάτι είναι ή γοητευτικό ή προκαλεί αμηχανία...
Σε μία σέκτα κάπου στην Ανατολή κάνουν το εξής... βάζουν ανάμεσα στα μάτια του μωρού μιά μπίλια να κρέμεται σε απόσταση 2εκατοστών περίπου για να αληθωρίση...
Το θεωρούν μεγάλη γοητεία να είσαι αλήθωρος...

"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2003, 15:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άλλο ένα παράδειγμα το πόσο υποκειμενικά είναι όλα όσα ζούμε/γευόμαστε...

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2003, 00:19:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πω πω τι μου θυμήσατε!

Κάποτε μια φίλη μου, ήθελε να με γνωρίσει σε κάποιον γνωστό της, ο οποίος καθώς έλεγε ήταν Ο κούκλος.
Μα κάθε φορά που το έλεγε...γέλαγε.
Οι υπόλοιποι που τους ρώταγα, συμφωνούσαν:"ναι, ναι, ο Δημήτρης είναι πράγματι πολύ ωραίο παιδί!"

Στο ραντεβού τελικά ποτέ δεν πήγα.
Τον είδα μετά από ένα χρόνο σε ένα γάμο, ήταν πράγματι κουκλος...αλλά αλήθωρος!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2003, 16:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Body language (emoticons)

:-D I'm laughing

B-) I'm cool

:-, I'm drunk

:-'| I have a cold

{(:-) I have a toupee

}(:-( I have a toupee and it's windy.

7:^] I resemble Ronald Reagan

:-8 I'm talking out of both sides of my mouth

=|:-)= I'm Uncle Sam

8(:-) propellerhead (see sidebar title)

:-)-O smiling doctor with stethoscope

:'( I'm crying

:-= my lips are sealed

:-& I'm tongue-tied

%-) I'm cross-eyed

':-) I accidentally shaved off one eyebrow

(-) I need a haircut

(:)-) I'm scuba-diving

*<|:-) I'm Santa Claus

+-(:-) I'm the Pope

:-))) I'm overweight

=:-) I'm a punk rocker

:-J I'm being tongue-in-cheek

5:-) I'm Elvis

L:-) I just graduated

[:-) I'm wearing a Walkman

d:-) I'm a baseball player

O-) I'm Cyclops

:8) I'm a pig

3:-o I'm a cow

:=8) I'm a baboon

(,'%/ I slept too long on one side

:-)>- I just washed my goatee

:-Q I'm smoking

:-? I'm smoking a pipe

:-' I'm chewing tobacco

:-E I have dental problems

:-o I'm bored (yawn)

:-{} I have heavy lipstick

C|:-= I'm Charlie Chaplin

|:[' I'm Groucho Marx

<<<<(:-) I'm a hat salesman

:%)% I have acne

(=>:*')) I'm a drunk demonic chef with a cold and a double chin]

VAND-E!

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 11/04/2003 17:01:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2003, 17:15:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Πάντως εμένα όταν μου αρέσει κάποιος, τσεκάρω και προς ποια κατεύθυνση κάθεται σταυροπόδι.]

ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟ ΝΟΥ ΚΑΤΙ ΑΞΕΧΑΣΤΟ !!!
ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΜΠΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΗΜΙΤΗ...
ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΣΟ ΑΝΕΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΣΗΜΙΤΗΣ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΕΛΑΦΡΩΣ(ΠΡΟΣ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ,ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ...)
+Ο ΜΠΟΥΣ ΕΙΧΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΤΡΑΜΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ!
ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ,ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΕΤΑΜΕΝΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΗΜΙΤΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΤΙ ΚΑΠΩΣ ΕΙΝΑΙ
+ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΤΡΑΜΜΕΝΟΣ!
ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΡΟΜΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ,
ΒΛΕΠΕΙΣ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΕΥΡΩΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ..
+ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΜΠΟΥΣ...
Ο ΣΗΜΙΤΗΣ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Τ-ΣΙΡΤΣ ΜΕ ΤΟ ΦΟΙΒΟ +ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
(+ΠΟΛΥ ΤΟΥ ΗΤΑΝ!)ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ + ΕΥΡΩΚΕΡΜΑΤΑ!
ΣΚΕΨΟΥ ΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣ "ΠΛΑΝΗΤΑΡΧΗ!"
ΤΟΣΟ Ο ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ (=ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΕΞΗ)
ΠΑΝΩ Σ'ΕΝΑ ΜΙΚΡΗΣ ΑΞΙΑΣ ΝΟΜΙΣΜΑ...(ΟΣΟ Η ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ ΜΑΣ)
ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΚΟ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ!(ΤΑ ΞΥΠΟΛΗΤΑ-ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΑΚΙΑ*-ΠΑΙΔΑΚΙΑ)

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ..ΕΙΝΑΙ...
ΑΠΛΟΤΗΤΑ!
ΕΤΣΙ ΝΟΙΩΘΩ ..+ΜΑ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΕΧΕΙ ΕΚΛΕΙΨΕΙ...
(Η ΤΕΧΝΗ..ΜΟΥ...ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗΣ,ΑΦΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΕ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ...)


Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ...;
ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΕΡΜΗΝΕΥΟΝΤΑΙ....;

ΣΚΕΨΟΥ ..ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ..;
ΑΦΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ (ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΠΙΣΗΣ)
+ ΟΙ ΔΥΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ;

ΑΜΑΛΙΑ ..Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ...
ΜΑΛΛΟΝ...ΔΙΦΟΡΟΥΜΕΝΗ...
ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΚΑΜΜΙΑ ΕΙΛΙΚΡΗΝΕΙΑ...
Σ'ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΜΒΑΝ!
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΑΦΕΘΟΥΜΕ...


*ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΑΥΤΗ Η ΛΕΞΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΗ...Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ..ΠΕΡΙ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ...

Vande!

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 11/04/2003 17:21:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy