ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Πρόσφατο όνειρο και μορφοδιάταξη στα όνειρα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επιμενίδης
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2020, 23:09:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Επιμενίδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόσφατα είδα ένα όνειρο που μου έκανε εντύπωση γιατί είχε πολλά μέρη Σε ένα από αυτά ήμουν σε ένα χώρο που έμοιαζε με μεγάλο κενό σε βράχια κυλινδρικό και στεκόμουν πάνω στο χείλος του. Τα βράχια σαν να ήταν γκρίζα και κάτω στο βάθος υπήρχε ένα πολύ καθαρό νερό αλλά γύρω γύρω υπήρχαν μικρές σπηλιές σαν τις ακτίνες από το κέντρο της κυκλικής λίμνης από τις οποίες έβγαιναν μικρά φιδάκια μαύρα. Κάτω από όλες αυτές τις σπηλιές υπήρχε άλλη σαν να τις ένωνε όλες ένα κενό σαν σπηλιά όπου κινούνταν ένα πολύ μεγαλύτερο φίδι σε μάλλον ροζ χρώμα. Αυτό μου φάνηκε αστείο όταν το είδα. Βρέθηκα να κρατάω μια μεγάλη "κόσα" όπως τη λένε στα χωριά και μοιάζει με το δρεπάνι του Χάρου με τη διαφορά ότι το ξύλο ήταν πολύ μακρύτερο από όσο είναι συνήθως. Σαν να πήγαινα να σφάξω το φίδι για να μη μπορεί να με πλησιάσει. Βλέποντάς το να κινείται μου φάνηκε αστείο τόσο λόγω χρώματος όσο και λόγω κίνησης που ήταν μάλλον νωχελική. Σαν να μη μπορούσε να κινηθεί άνετα. Στο ίδιο όνειρο είδα ότι κρατούσε και μικρά παιδιά και ότι πέρασα και ένα χώρισμα σύμβολα που σημαίνουν θάνατο κάποιου γνωστού συνήθως. Και να μεν έμαθα έναν θάνατο αλλά μάλλον θα υπάρχει και άλλος.Γιατί ήταν δύο παιδιά.
Πείτε και εσείς τα πρόσφατα όνειρα που βλέπετε. Πιστεύω ότι υπάρχει κάτι σαν συντονισμός στα όνειρα ώστε την ίδια περίοδο να βλέπουν πολλοί άνθρωποι παρόμοια όνειρα και τα γεγονότα που συμβαίνουν συμβαίνουν επίσης κατά ομάδες.Κάποιοι το ονόμασαν μορφογενετικά πεδία ή φαινόμενο μορφοδιάταξης κλπ. Νομίζω ότι συμβαίνει ανεξαρτήτως ονομασίας. Παρατήρηση και συλλογή δεδομένων χρειάζεται μόνο.

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy