ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΛΙΑΝΤΙΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jimaraslarisa
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 16:12:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jimaraslarisa
ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ.. ΗΤΑΝΕ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΨΙΛΟΝ...ΠΕΘΑΝΕ... ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ...ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ... ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ?... ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΣΥΓΓΕΝΩΝ ΤΟΥ... ΑΥΤΟΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...!!!

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 16:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Εδώ....
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=472

Communicating at an unknown rate...

Edited by - Valnta on 03/09/2003 16:20:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konstantina
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 16:24:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konstantina
Kαι εμένα με απασχολεί το ίδιο ερώτημα.
Έχω διαβάσει το "Γκέμμα", στο οποίο διακρίνεται η πικρία, η απογοήτευσή, η περιφρόνηση, ο πεσιμισμός (και κατά τη φτωχή μου άποψη μια υποβόσκουσα οργή).
Όταν το τελείωσα σκέφτηκα πως αν έβλεπα τα πράγματα από την δική του οπτική γωνία, το μόνο που θα μου έμενε για να πράξω θα ήταν να τελειώσω με την εδώ πορεία μου.
Μην παρεξηγηθώ.
Δεν εννοώ πως όσα γράφει ή πως ό τρόπος που βλέπει τα πράγματα είναι κατακριτέος.
Δεν ξέρω από πού εκπορεύτηκε το ερώτημα του αν όντως πήγε σε άλλη διάσταση ή απλά έθεσε εαυτόν εκτός γήινου κόσμου.
Πάντως στο συγκεκριμένο βιβλίο του, δεν υπάρχουν "μεταφυσικές" ερμηνείες, υπό την έννοια των ταξιδιών σε παράλληλα σύμπαντα, τα οποία σκόπευε ο ίδιος να πραγματοποιήσει....
Περιμένω εναγωνίως να μάθω κάτι περισσότερο..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 16:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Κ πάλι....http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=472

(Τι κάνω λάθος κ δεν φαίνεται ενεργό;....)

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 16:37:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Και μιας και η καλή μας Valnta έδωσε το link για το topic που συζητάμε ήδη αυτό το θέμα, θα παρακαλούσα να συνεχιστεί η συζήτηση εκεί, για να μην χάνουμε πληροφορίες γύρω από αυτό το θέμα.

Το topic κλειδώνεται.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy