ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Προαίσθηση-Προδιάθεση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Isgaard
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 02:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isgaard  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.
Είμαι νέο μέλος στην παρέα εδώ, αν και επισκέπτομαι την σελίδα αρκετά συχνά διαβάζοντας διάφορα θέματα που αναλύετε κατά καιρούς.
Έχοντας διαβάσει αρκετά μέχρι τώρα, θα ήθελα να σας εκμυστηρευτώ κάτι που με απασχολεί εδώ και χρόνια.
Από την ηλικία περίπου των 15-16 ετών, υπάρχουν στιγμές που ενώ κάθομαι (ας πούμε) αμέριμνος και βλέπω τηλεόραση, ξαφνικά νιώθω κάποιες δονήσεις, σαν να τρέμει το πάτωμα, η γη.. Αρχικά πίστευα πως ήταν απλά η φαντασία μου (ίσως ακόμα είναι, αν και θα εξηγήσω παρακάτω τι συμβαίνει). Μου πήρε όμως αρκετό καιρό να καταλαβώ το εξής: πως όταν ένιωθα αυτές τις δονήσεις, μέσα σε 24 ώρες σε κάποιο μέρος γινόταν μεγάλος σεισμός.
Βέβαια πολλοί θα πουν πως κάθε ώρα και κάθε στιγμή γίνονται σεισμοί ανά τον κόσμο. Αυτό πάντως που προσωπικά έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν το αισθάνομαι, μετά από λίγες ώρες οι ειδήσεις αναφέρουν κάποιο μεγάλο σεισμό που έγινε σε κάποια τυχαία περιοχή. Τελευταία φορά το ένιωσα πριν από λίγες μέρες, πριν τον σεισμό των 8 ρίχτερ στην Κίνα. Μιλούσα με έναν φίλο στο τηλ και του λέω: Νομίζω πως θα κάνει σεισμό σήμερα ή αύριο..Μου λέει 'πώς το ξέρεις μωρέ αυτό; σύνελθε!'..δεν συνέχισα την συζήτηση, ώσπου ο ίδιος βλέποντας στην τηλεόραση τις ειδήσεις με τον σεισμό με πήρε τηλ και μου είπε 'μα δεν είσαι σοβαρός τελικα'..
Αυτό μου συμβαίνει συχνά με τον σεισμό αν και έχω παρατηρήσει πως γενικά έχω μια προδιάθεση να αισθάνομαι τρομερά και θλιβερά γεγονότα που επηρεάζουν γενικά το σύνολο και όχι κάποιον ατομικά.
Ελπίζω να μην σας κούρασα και μακάρι να μην μου δώσετε την ταμπέλα του τρελού ή του ψώνιου που ήρθε στο foroum να μας πουλήσει μούρη :Ρ
Θα εκτιμούσα πολύ να άκουγα τις απόψεις σας. Κάθε γνώμη σεβαστή και καλοδεχούμενη.

Φιλικά και καλως σας βρήκα

.:So listen to your soul
the way to reach your goal
is written deep inside
just trust your inner guide:.

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 04:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ....ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΡΟΜΑΞΩ ΜΕ ΤΗΝ "ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ" ΜΟΥ...
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΚΛΟΓΙΚΕΥΣΩ ΟΥΤΕ Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΩ/ΑΠΛΑ ΕΜΑΘΑ "Ν'ΑΔΙΑΦΟΡΩ" ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ...

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΧΕΙΡΙΖΕΣΑΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ...
ΜΗΝ ΑΠΛΩΝΕΣΑΙ ΑΔΙΚΑ/ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΓΙΑ "ΣΕΝΑ"...ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΣ ΟΤΙ "ΜΠΟΡΕΙΣ" ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ Ν'ΑΝΑΛΩΝΕΣΑΙ Σ' ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ...ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...
ΑΠΛΑ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΖΕ/ΦΙΛΤΡΑΡΙΖΕ....


Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ, ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ....
ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΟ...
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ +ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ....

[Ελπίζω να μην σας κούρασα και μακάρι να μην μου δώσετε την ταμπέλα του τρελού ή του ψώνιου που ήρθε στο foroum να μας πουλήσει μούρη :Ρ]
...ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ Isgaard

ΕΧΕ ΥΠΟΨΗΝ ΑΥΤA TA ΘEMATA
Ο ΤΡΕΛΟΣ
http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=668
Ο ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ
http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=630
(ΓΙΑ ΚΑΛΟ-ΚΑΚΟ)



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 23:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλωσόρισες στο forum Isgaard...

... και να είσαι σίγουρος πως εδώ μέσα δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό που φοβάσαι (να σε πουν τρελό δηλαδή ή ψώνιο). Αυτό που σου συμβαίνει δεν μπορώ να σου πώ αν είναι καλό ή κακό.Το μόνο σίγουρο είναι ότι σου συμβαίνει και θα πρέπει να μάθεις να ζεις με αυτό.
Από πότε άρχισες να έχεις αυτά τα προαισθήματα;Από μικρή ηλικία;
Τον σημερινό σεισμό στη Σιβηρία τον προαισθάνθηκες;

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isgaard
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 01:59:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isgaard  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά ευχαριστώ για το καλωσόρισμα :) Να στε καλά!
Ναι κι αυτόν τον κατάλαβα, ευτυχώς ή δυστυχώς. Έχω μάθει βέβαια να ζώ με αυτό το πράγμα και δεν με ενοχλεί. Απλά το μοιράστηκα με εσάς εδώ μήπως υπάρχουν κι άλλα άτομα που μπορούν να αισθανθούν τέτοιες καταστάσεις. Αυτό το προαίσθημα το αντιλήφθηκα περίπου στα 15 μου. Έχουν περάσει από τότε 8 χρόνια (μάθατε και την ηλικία μου :Ρ)
Πάντως πολύ θα ήθελα να μάθω αν γίνεται κάποιος να το αναπτύξει αυτό το προαίσθημα. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε τι θέλω να πώ.
Ευχαριστώ για την απόκρισή σας και καλά να περνάτε!

.:So listen to your soul
the way to reach your goal
is written deep inside
just trust your inner guide:.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 11:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΤΜΑ δεν ήξερα ότι έχεις τέτοιες ικανότητες!

Θα μου πεις πολλά είναι αυτά που δεν ξέρουμε για σένα...!
Φίλτατε Isgaard δεν ξέρω να σου πω αν υπάρχει τρόπος να αναπτύξεις τις ικανότητές σου, πάντως σίγουρα κάποια μέλη του esoterica.gr θα ξέρουν να σου πουν.

Αυτά...τα ξαναλέμε σύντομα ελπίζω...!

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy