ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Μεταφυσικές αναζητήσεις και ΜΟΥΣΙΚΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
microkosmos_antithesis
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 14:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους microkosmos_antithesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρήκα το θέμα για τον κινηματογράφο ιδιαίτερα ενδιαφέρον.Τί θα λέγατε να καναμε κάτι αντίστοιχο και για την ιερή τέχνη της Μουσικής?
Οι μεταφυσικές αναζητήσεις είναι ένα τεράστιο κεφάλαιο στον τομέα αυτής!
Ποιοί είναι οι καλλιτέχνες που άλλαξαν τον τρόπο σκέψη σας με τίς δημιουργίες τους?Ποιά είναι τα μουσικά έργα που έθεσαν ερωτήματα που ποτέ δέν είχατε σκεφθεί?
Θα χαιρόμουν ιδιαίτερα άν εμπλουτίζατε τις γνώσεις μου με τις απόψεις σας και τα συναισθήματα σας.

Edited by - microkosmos_antithesis on 17/10/2003 15:01:47

microkosmos_antithesis
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 13:44:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους microkosmos_antithesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The Residents' "Eskimo"(1979):Το ιδιοφυές συγκρότημα απο το San Fransisco στο πιό δύσκολο εγχείρημα!Ένα μουσικό έργο αφιερωμένο στους πολικούς εσκιμώους!Η ζωή,ο θάνατος,οι παραδόσεις,και η μαγεία αυτού του παραξηγημένου πολιτισμού,δοσμένα μ'ένα τρόπο μοναδικό!Για τις ανάγκες της ηχογράφησης η μπάντα κατασκεύασε μουσικά όργανα απο κόκκαλα και δέρμα φώκιας,όπως και απο ψάρια και θαλάσσιο ίππο!
Τελετουργικη,δύσκολη μουσική για έντονη αναπόληση και δυνατά συναισθήματα...Χαμένος στο χιονισμένο,αχανές
τοπίο,με τον υπερβόρειο ανεμο να διαπερνά τα πάντα,παρατηρείς τον angakok(μάγος) να προσεύχεται για ευημερία.
"Μήν αφήνεις τα παράθυρα του σπιτιού σου να είναι τόσο μικρά,ώστε το φώς του ήλιου να μην μπορεί να περάσει στα
δωμάτιά σου." Παλιό ρητό τον Εσκιμώων...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

microkosmos_antithesis
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 13:46:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους microkosmos_antithesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Fields of the nephilim "Elizium" (1990)>Νέφιλιμ:Γνωστοί σε μάς ώς οι έκπτωτοι άγγελοι της Γένεσης.Όχι όμως και για τον Carl McCoy,"ψυχή" των Fields of the Nephilim,μέγα αποκρυφιστή,μαθητή του Kenneth Grant και μέλος του typhonian O.T.O(ordo templi orientis),ο οποίος θεωρεί ώς Νέφιλιμ τον ίδιο τον άνθρωπο,μετά την πτώση του και την απώλεια της θεϊκής του υπόστασης.Σύμφωνα με τον "Ποιμανδρή" του Ερμή του Τρισμέγιστου, ο άνθρωπος πλάστηκε κατ' εικόνα των Θεών,είχε το πνέυμα και την ψυχή των Θεών.Με το πέρασμα των χρόνων η θεϊκή υπόσταση χάθηκε.Αυτό είναι και το έναυσμα για ένα εκπληκτικό μουσικό έργο,που πραγματεύεται την επιστροφή του ανθρώπου στην θεϊκή του υπόσταση.Σκοτεινό "γότθικό" rock με μοναδική ατμόσφαιρα και οργιάζουσα στιχουργία
για μαγικές δοξασίες και απόκρυφες επιστήμες!
"we are the lost ones,in the company of bright angels"

Παραδείγματα υπάρχουν χιλιάδες.Εμπρός λοιπόν...

Edited by - microkosmos_antithesis on 18/10/2003 13:47:04

Edited by - microkosmos_antithesis on 20/10/2003 14:14:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 17:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΙ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΣΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 19:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ microkosmos_antithesis ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΧΤΙΑΚΟ ΑΥΤΟ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΓΟΝΙΜΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΟΥ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΑΝ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ.

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ.

ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΗ Η ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ.

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΟΥ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΥΤΟ.

http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2401

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 23:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε μου αβαταρ γεια σου...
ηθελα να σου πω οτι αυτην την φορα βιαστηκες...
το θεμα της ατμα ανοιξε στις Posted - 17/10/2003 : 16:35:22
του φιλου microkosmos_antithesis στις Posted - 17/10/2003 : 14:14:09
αρα φιλε μου δεν μπορουσε να το γνωριζει αν και θεωρω οτι εχουν διαφορετικο σκεπτικο τα δυο θεματα...συγνωμη για την διορθωση...
καλο σου βραδυ


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 02:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ατμούλα τι κάνεις? Ανοίγεις παρόμοιο θέμα με του microkosmos_antithesis και αντί να του απαντήσεις βάζεις link στο θεματάκι σου να του "κλέψεις" την πελατεία?

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 09:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aυτά συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες

Ανοιξα και γω λοιπόν προ ημερών θεματάκι στο ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ παραθέτοντας ένα λινκ σχετικό με την Θεοσοφία...

Ελα όμως που είχε ανοίξει η Ατμα τέτοιο θέμα και καθώς με συμβούλεψε να μην διαιρώ τα τόπικ πήρα των οματιών μου (το λινκ εννοώ) και το παράθεσα στο δικό της

Νομίζω ότι και εδώ μπορεί πολύ έυκολα ο Συντονιστής να συμπτίξει τα θέματα μιας και αυτό είναι το σωστό.

Οσο για το αν είναι ίδια η ουσία, η ίδια η Ατμα αυτό καταμαρτυρεί παραθέτοντας το λινκ του δικού της τόπικ...



"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 13:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2193
ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΡΟΚ ΨΕΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑΙΩΝΑΣ
ΑΒΑΤΑΡ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΠΡOΑΣΠΙΣΤΗΚΕΣ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΜΟΥ,ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ COPYRIGHT EΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΕΤΟΙΑ...
ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΑ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥΤΟ ΕΚΠΟΡΕΥΣΑ ΣΤΙΣ 04/10/2003
(ΟΛΑ Τ'ΑΛΛΑ Τ'ΑΚΟΥΩ "ΒΕΡΕΣΕ" ΠΟΥ ΘΑ 'ΛΕΓΕ Ο ΑΠΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ...)


quote:


ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Saint Croix
2958 Μηνύματα Posted - 04/10/2003 : 15:19:39
--------------------------------------------------------------------------------

"ΟΙ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ"
ΜΙΑ....ΘΕΩΡΕΙΑΤΜΑ...

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΥΛΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...
ΤΗ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΠΟΠ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ Α.Μ.ΜΑΝΤΟΝΝΑ...
+ΑΛΛΕΣ "ΘΕΟΤΗΤΕΣ"...
ΟΜΑΔΙΚΕΣ+ΜΗ...
ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΒΙΑΣΤΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΒΛΑΚΕΙΕΣ /
ΜΑ ΣΑΝ ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΗ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΔΟΝΕΙΤΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΚΗ + ΠΛΑΤΗ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ(ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΗΝ ΤΡΑΝΣ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ:)
ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΩΘΗΣΗ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΙ'ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΕΞΦΕΝΔΟΝΙΖΕΙ ΣΤΟ ΜΑΚΡΥΝΟ ΜΕΛΛΟΝ...
ΕΝ ΟΙΔΑ...
ΑΝΘΡΩΠΩΝ...."ΕΡΓΑ + ΗΜΕΡΑΙ"...

ΑΙΟΝ, ΚΑΛΕ ΜΟΥ....
ΑΝ +ΛΑΜΒΑΝΩ ΥΠΟΨΗΝ ΤΟ "ΟΞΥΘΥΜΟ" ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΣΟΥ,
Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ
...ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ;


AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


492 Μηνύματα Posted - 04/10/2003 : 15:41:34
--------------------------------------------------------------------------------
τι να πώ ?

Για την Μαντόνα ?


ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Saint Croix
2958 Μηνύματα Posted - 04/10/2003 : 16:14:50
--------------------------------------------------------------------------------

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
"ΟΙ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ"
--------------------------------------------------------------------------------


....


AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


492 Μηνύματα Posted - 04/10/2003 : 17:06:34
--------------------------------------------------------------------------------
Ατμα όταν λέω οτι δεν καταλαβαίνω αυτά που λές, νομίζεις οτι σου λέω ψέμματα?
Ή με έχεις περάσει για έξυπνο ?
Αν ναί τότε έχεις κάνει λάθος...

Εξηγησε μου όσο μπορείς καλύτερα τι ακριβώς θες να σου πώ...


microkosmos_antithesis
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα Posted - 17/10/2003 : 14:57:43
--------------------------------------------------------------------------------
Αυτές είναι απόψεις της οργανωμένης θρησκείας!Διαφωνεί κανένας με την άποψη ότι η εκκλησία αντιπροσωπεύει το μεσαιωνικό σκοταδισμό στην Ελλάδα?
Απλές απορίες πού προκύπτουν απ'το κείμενο:To sex και η σεξουαλική επιθυμία είναι κάτι κακό?
Punk σημαίνει σαπίλα?Rock σημαίνει πορνεία???
Αν ρίξω αγιασμό στους δισκους μου(οι οποίοι έχουν υποστεί μαγεία...)
θα είναι πλέον "ευλογημένοι" και θα τους ακούω χωρίς φόβο?
Είμαι φίλος της rock μουσικής(δηλαδή της πορνείας???)και ολίγον μουσικός και καμία φορά φοράω και μαύρα.Κι όμως δεν είμαι υπο τις διαταγές του σατανά!Τί πρέπει να κάνω?

Υ.Γ. Η Μαρινέλλα είναι Black Metal!
Υ.Γ.2 Που να άκουγε Dodheimsgard και Maschinenzimmer 412



ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Saint Croix
2958 Μηνύματα Posted - 17/10/2003 : 16:30:50
--------------------------------------------------------------------------------
χμ...τι να κανεις "τεκνον" μου;
μεσα στα μαυρα ρουχα κλεισμενος μαλλον εχεις οριοθετησει την εμπνευση σου...το θεμα ειναι αν την εξωτερικευεις καπως η απλα κρυβεσαι πισω απο τα μαυρα πεπλα.
σε καταλαβαινω αν και δεν φορω πια μοναχα μαυρα ρουχα
...παιζω με το ουρανο τοξο και εκτος μου αφοβα!


η μαρινελλα ειναι μια "φωναρα" απο τις λιγες /
αυτο που την χαρακτηριζει οπως συνηθιζω να λεω....
"μια φωνη που ερχεται απο τον αδη..."

τετοιοι κατ'εμε ειναι ...
ο καζαντζιδης
ο μητροπανος
ο τερζης
η μαρινελλα
....
χμ..
ας σταματησω εδω.

μαλλον θα φτιαξω δικο μου θεματακι.

φως!




ΟΠΟΙΟΣ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΣΚΟΝΤΑΦΤΕΙ ΣΥΝΗΓΟΡΟΙ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ...

ΕΞΕΦΡΑΣΑ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΡΟΚ-ΨΕΜΜΑΤΑ-ΜΕΣΑΙΩΝΑΣ... /ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΘΕΜΑ....
ΑΝ ΕΘΕΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ.
ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΔΙΑΒΑΣΕ(ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ)
ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Ν'ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΓΜΝ ΤΟ ΘΕΜΑ(Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΤΙ ΑΠΕΓΙΝΕ;;;;)
ΕΘΕΣΕ ΕΤΟΥΤΟ.
ΕΝΩΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΙ ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΟΥΝ.

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕΣ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.(ΑΝ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΡΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΕΤΣΙ ΑΒΑΛΟΝ;-ΣΩΣΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΑΡΑΥΤΑ ΕΝΩΣΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ!)
RYCHE!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ ΤΑ ΠΡΓΜΤ....ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΤ'ΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΧΡΟΝΑ...


ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΤΜΑ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ..

ΛΥΠΑΜΑΙ ΜΑ ΟΠΟΙΟΣ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΝΕΙ /
ΚΡΙΝΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ(ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ)..

Edited by - ΑΤΜΑ on 20/10/2003 13:34:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

microkosmos_antithesis
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 14:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους microkosmos_antithesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ατμα ειλικρινά δεν γνώριζα τίποτα για αυτην σου την πρόθεση.Ήταν μια τρομερή συμπτωση που έχει να κάνει με το πάθος μου για την μουσική!Πιστεύεις ακόμα οτι το έκανα για να σου κλέψω το θέμα?Επειδή είμαι νέο μέλος του forum,παραδέχομαι οτι δεν έψαξα πριν θέσω το ζήτημα,κυρίως λόγω έλλειψης χρόνου.Σκοπός μου ήταν να αρχίσω μια γόνιμη ανταλλαγή γνώσεων και απόψεων.Σίγουρα πάντως δεν διεκδικώ καμία "πρωτιά" και δεν αμφισβητώ την πρόθεσή σου σχετικά με το θέμα.Ήταν για μένα κάτι που υπήρχε σαν ιδέα καιρό πρίν,ενώ δεν γνώριζα κάν την ύπαρξη του esoterica.Κατόπιν τούτου δεν έχω κανένα πρόβλημα να συμμετέχω στο δικό σου θέμα.Πιστεύω πάντως ότι υπάρχει διαφορετική "φιλοσοφία" ανάμεσα στα δύο θέματα.Εσύ τι λές?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 14:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ατμα ειλικρινά δεν γνώριζα τίποτα για αυτην σου την πρόθεση.Ήταν μια τρομερή συμπτωση που έχει να κάνει με το πάθος μου για την μουσική!Πιστεύεις ακόμα οτι το έκανα για να σου κλέψω το θέμα?Επειδή είμαι νέο μέλος του forum,παραδέχομαι οτι δεν έψαξα πριν θέσω το ζήτημα,κυρίως λόγω έλλειψης χρόνου.Σκοπός μου ήταν να αρχίσω μια γόνιμη ανταλλαγή γνώσεων και απόψεων.Σίγουρα πάντως δεν διεκδικώ καμία "πρωτιά" και δεν αμφισβητώ την πρόθεσή σου σχετικά με το θέμα.Ήταν για μένα κάτι που υπήρχε σαν ιδέα καιρό πρίν,ενώ δεν γνώριζα κάν την ύπαρξη του esoterica.Κατόπιν τούτου δεν έχω κανένα πρόβλημα να συμμετέχω στο δικό σου θέμα.Πιστεύω πάντως ότι υπάρχει διαφορετική "φιλοσοφία" ανάμεσα στα δύο θέματα.Εσύ τι λές?



..ΛΕΩ ΑΠΛΑ ..."ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ"!
-...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΑ Η ΑΡΧΗ ΚΑΛΕ ΜΟΥ...-
ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ/ ΝΑΙ /ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ...
ΠΙΟ ALTERNATIVE ΙΣΩΣ ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΜΟΥ.

ΛΕΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ-ΩΣΤΟΣΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΕ ΣΕ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ΩΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ,ΦΙΛΕ ΜΟΥ.
ΤΟ ΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΛΛΟ.
ΑΝ ΘΕΣ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ!)ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΥ ΕΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ....ΟΙ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΔΗΛΑΔΗ...ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΠΙΟ ΠΕΡΑ...

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ...
ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ ΘΕΜΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ...
ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΒΛΑΚΩΔΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΝΕ ΜΑΚΡΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΙ ΘΑΘΕΛΑ...

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΝΕ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΒΑΙΝΕΙΣ.-
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

microkosmos_antithesis
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 15:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους microkosmos_antithesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητή ΑΤΜΑ ΔΕΝ είναι απαραίτητο κάθε μεταφυσική αναζήτηση να σχετίζεται με τη θρησκεία!Τουλάχιστον όχι πάντα...

Edited by - microkosmos_antithesis on 20/10/2003 15:19:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 17:41:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ...
ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ microkosmos_antithesis.
ΑΠΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ ΟΜΟΙΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ.

Ο ΛΟΓΟΣ ΑΠΛΟΣ...

ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΠΛΗΡΗ ΕΙΚΟΝΑ.....
ΔΙΑΣΚΟΡΠΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΟΠΙΚ....

ΟΛΑ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΑΝΘΙΖΟΥΝ....

ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΘΕΜΑΤΑ ΝΑ ΑΝΘΙΣΟΥΝ....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 23:01:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ειρηνη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

microkosmos_antithesis
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 15:03:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους microkosmos_antithesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Coil "Scatology"(1984):Το σπουδαίο δισκογραφικό ντεμπούτο των πειραματιστών απο τη Ηνωμένο Βασίλειο.Απο τα πιο σημαντικά δημιουργήματα για το σκοτεινό ήχο της δεκατιας του '80,κατα την ταπεινή προσωπική μου άποψη.Ενα μίγμα electronica και πρωτογενούς industrial.Σκοτεινό και αινιγματικό.Σιγουρα πάντως μοναδικό.Και όχι μόνο μουσικά αλλά και στιγουργικά:Σεξουαλική ελευθερία και αλχημεία!Ο Peter Christopherson(keyboards)δηλώνει συνεπαρμένος με την ιδέα της μετατροπής ενός βασικού υλικου σε χρυσό,με τη μετάλλαξη.
Προσωπικά,πιστεύω ότι η ακρόαση του δίσκου υπο τις κατάλληλες συνθήκες είναι εμπειρία ζωής!"...See the black sunrise from the solar lodge..."


Edited by - microkosmos_antithesis on 22/10/2003 13:31:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 04:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά χτύπησες φλέβα μέσα μου φίλε microkosmos
Όντως! Όπως το λές, εμπειρία ζωής...

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

microkosmos_antithesis
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 13:27:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους microkosmos_antithesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περιμένω και δικές σας μουσικές προτάσεις!Εμπρός λοιπόν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 02:59:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα ονόματα είναι πολλά και άλλα τόσα τα ερεθίσματα που προξένησαν και προκαλούν!...
Pink Floyd, Dead Can Dance, Cocteau Twins, Dargaard, R.Carlos Nakai, Sheila Chantra, Bjork, Enigma, Handel, James, Jimmy Hendrix, Massive Attack, Mendelson, Miles Davis, Ministry, PJ Harvey, Porcupine Tree, Portished, Rachmaninov, The Gathering, The Paradise Motel, Vivaldi, Yes, Ελένη Καρα'ί'νδρου...
Όπως βλέπεις δεν υπάρχει μουσική και μεταφυσική αλληλουχία απαραίτητα αλλά όλα όσα ανέφερα (και πάρα πολλά ακόμα που μου διαφεύγουν) με δονούν συχνά σε μεταφυσικές ατραπούς...

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy