ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΤΥΧΙΑ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 22:09:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΓΑΠΗ? ΓΕΜΑΤΗ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΟΜΟΡΦΙΑ, ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΔΙΧΩΣ ΜΑΧΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΡΧΗΓΙΑ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ? Η ΑΓΑΠΗ ΟΦΕΙΛΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΣΟΦΙΑ ΣΩΣΤΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΓΑΛΗΝΗ ΜΕ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΔΙΑΝΟΗΤΙΚΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΗΡΕΜΟ ΠΝΕΥΜΑ ΚΙ ΑΡΜΟΝΙΑ...
ΜΗΠΩΣ ΣΚΟΡΠΙΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΠΑΡΑΛΟΓΕΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ? ΜΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΝΤΑΣ ΨΥΧΙΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ? ΓΕΜΙΣΑΜΕ ΣΧΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΦΙΑΛΟΥΣ ΕΓΩΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΖΗΛΟΦΘΟΝΙΕΣ... ΠΟΣΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ ΤΑ ΞΕΣΠΑΣΜΑΤΑ ΝΙΚΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΝΕΥΡΙΚΗ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ? ΠΙΟ ΚΑΛΗ Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΗ ΑΡΜΟΝΙΚΟΥΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥΣ.
Η ΤΕΛΕΙΑ ΙΣΟΤΗΤΑ, ΤΟ ΙΣΟ ΜΟΙΡΑΣΜΑ Η ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ Η ΣΤΟΡΓΗ ΚΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΚΦΡΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΡΑΓΙΖΟΥΝ ΑΡΑΓΕ?
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΠΟΤΕ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 22:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε Ρ Ω Τ Α Σ

Εκεινες που αγάπησα δε μ' αγάπησαν ποτέ όπως ήθελα να μ'αγαπήσουν,
ή δε μ' αγάπησαν καθόλου, ή νόμισαν πως μ'αγαπούσαν μα δεν ήταν αλήθεια. Εκείνες που μ' αγάπησαν δεν κατόρθωσα ποτέ να τις ικανοποιήσω.
Ο έρωτας είναι πικρός.

Κάνε τον έρωτα, όταν σου λαχαίνει και μην το πολυσυλλογίζεσαι. Σαν αρχίσει η συλλογή, βλαστήμα τα!

Κανε τον έρωτα και τραβα το δρόμο σου. Και μη γυρνάς πίσω σου να δεις. Και ποτέ μην παραπονιέσαι, γιατι, σ'αυτή την υπόθεση, κανείς δε φταιει αληθινά. Αν καλοεξετάσεις τα πράγματα, θα δεις πως όλοι τους και όλες τους έχουνε πάντα κάποιο δίκιο.

Κάθε φορά που γίνει λίγος έρωτας σκέψου πως δε μπορούσε να γίνει καλύτερα. Φευγα και μην το ξανασυλλογίζεσαι.

( Όλα αυτά είναι πολύ σωστά την ώρα που τα γραφω.
Μα είναι στον έρωτα μερικές στιγμές που λέω:

Χαλάλι! Ω ναι, χαλάλι, μα το Θεό! Όλα τα βάσανα κι οι πίκρες κι η ανυπέρβλητη ασυμφωνία των ψυχών και τα ρέστα, για μια στιγμή ακέριας, πλέριας, απόλυτης χαράς,
που σε λυτρώνει μονομιάς απο την τυρρανία του εαυτού σου και σ' εκμηδενίζει, σε γκρεμοτσακίζει στα άπειρα βάθη της ζωής, σου κάνει θρύψαλα τη ψυχή και τα σκορπά, σα θραύσματα οβίδας, στους τέσσερις ανέμους.

Κι όλη η γρίνια μου κι η φούρκα μου κι οι μποσικες διαμαρτυρίες μου, καπνός είτανε, σα βουρκώνουνε τα μάτια μιας γυναίκας.
Λέω λογιώ-λογιώ πράγματα, μα κι εγώ δε ξέρω ποιος είμαι...

Λάμπρος Χρηστίδης



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 22:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1900!! τα λόγια αυτά που παραθέτεις είναι η απόλυτη αλήθεια!

Κατά τα άλλα….. πάρα πολύ δύσκολο θέμα Αφροδίτη!

Ποιος άραγε μπορεί να υποστηρίξει πως χειρίζεται ή λειτουργεί ορθά! μέσα σε μια ερωτική σχέση;;

Επιστρέφω….(η μάλλον όχι καλύτερα……;;)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 23:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

1900 [χίλιες εννιακόσιες], ποιητικές λαμπερές εκφράσεις. Ευχαριστώ.
Η άτιμη η αγάπη, κι ο έρωτας ακόμα. Δεν αναλύονται με τη λογική, δεν εκτοπίζονται από τις μεγάλες φιλοδοξίες ή τη δίψα του μεγαλείου.
Είναι μιά δεύτερη ζωή, η αγάπη, φύεται στην ψυχή, θερμαίνει κάθε φλέβα, και χτυπάει σε κάθε σφυγμό.
Αρκεί να είναι αληθινή...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 23:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.
quote:
Η ΤΕΛΕΙΑ ΙΣΟΤΗΤΑ, ΤΟ ΙΣΟ ΜΟΙΡΑΣΜΑ Η ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ Η ΣΤΟΡΓΗ ΚΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΚΦΡΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΡΑΓΙΖΟΥΝ ΑΡΑΓΕ?


Η τέλεια ισότητα ραγίζει από τον εγωισμό.
Το ίσο μοίρασμα από το <παίρνω χωρίς να δίνω>
Η ευαισθησία και η στοργή από τη αναισθησία και τη σκληρότητα.
Η ελεύθερη έκφραση από τη θρασυδειλία!

quote:
Η ΑΓΑΠΗ ΟΦΕΙΛΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΣΟΦΙΑ ΣΩΣΤΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΓΑΛΗΝΗ ΜΕ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΔΙΑΝΟΗΤΙΚΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΗΡΕΜΟ ΠΝΕΥΜΑ ΚΙ ΑΡΜΟΝΙΑ...


Δεν ξέρω αν αυτό θα γίνει ποτέ.Μοιάζει με ουτοπία.
Αλλά ξέρεις τι πιστεύω?
Αν εμείς είμαστε ειλικρινείς,σοφοί,ώριμοι και ήρεμοι,κάνουμε τους άλλους να ανησυχούν και ίσως και να αναρωτηθούν.
Ακόμα,είναι εύκολο να έχει κανείς όλα αυτά τα στοιχεία?
Μμμμ...αυτό πλησιάζει την αγιοσύνη.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 23:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

1900!! τα λόγια αυτά που παραθέτεις είναι η απόλυτη αλήθεια!

Κατά τα άλλα….. πάρα πολύ δύσκολο θέμα Αφροδίτη!
ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ, ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΓΕΜΑΤΟ ΤΡΥΦΕΡΑΔΑ, ΜΟΣΧΟΒΟΛΑΕΙ ΑΝΟΙΞΗ, ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΧΕΙΜΩΝΟ ΘΑΡΡΕΙΣ...
Η ΑΓΑΠΗ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΑΦΡΙΚΑΝΙΚΗ ΠΑΡΟΙΜΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΨΙΛΗ ΒΡΟΧΗ, ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΑΠΑΛΑ, ΚΙ ΟΜΩΣ,
ΚΙ ΟΜΩΣ ΠΛΗΜΜΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 14:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aληθινή αγάπη; Σε ερωτική σχέση;....
Aληθινή αγάπη-έτσι όπως την αντιλαμβάνομαι εγώ- μπορεί να υπάρξει ανάμεσα σε γονείς κ παιδί. Ίσως κ ανάμεσα σε φίλους. Σε ερωτική σχέση...όταν έχει περάσει ο έρωτας. Γιατί για μένα ο έρωτας σε κάνει να λειτουργείς έτσι όπως περιγράφει το απόσπασμα του 1900. O έρωτας σε στέλνει να "κατακτήσεις", συγχρόνως "να κατακτηθείς" όμως κανείς δεν αφήνεται έτσι απλά στην κατάκτηση...
H πολύ ωραία σου αφρικανική παροιμία μιλάει για αγάπη... O έρωτας όμως δεν είναι ψιλή βροχή που πέφτει απαλά.. O έρωτας είναι άγρια μπόρα κ χαλάζι που ρημάζει τα πάντα στο πέρασμά του. Kάποιες φορές το αντικείμενο του πόθου, κάποιες φορές εμάς τους ίδιους.
O έρωτας λέει "θέλω να σε κάνω δικό μου" όταν η αγάπη λέει "θέλω να είσαι εσύ"..
O έρωτας μπορεί να'ρθεί με μια ματιά.. η αγάπη όμως θέλει τον χρόνο της... Πρέπει να κατανοήσεις, να κάνεις πίσω, να κάνεις πιο πίσω ακόμα, να πάθεις κ να μάθεις, να χάνεις τον εαυτό σου κ πάλι να τον βρίσκεις, κ παρόλες τις αντιξοότητες να νιώθεις.. αγάπη...
Δεν ξέρω πόσο κατανοητή μπορώ να γίνω... Όποιος πιάσει τις δονήσεις/κατάλαβε-έτσι απλά...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 14:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

O έρωτας λέει "θέλω να σε κάνω δικό μου" όταν η αγάπη λέει "θέλω να είσαι εσύ"..
O έρωτας μπορεί να'ρθεί με μια ματιά.. η αγάπη όμως θέλει τον χρόνο της... Πρέπει να κατανοήσεις, να κάνεις πίσω, να κάνεις πιο πίσω ακόμα, να πάθεις κ να μάθεις, να χάνεις τον εαυτό σου κ πάλι να τον βρίσκεις, κ παρόλες τις αντιξοότητες να νιώθεις.. αγάπη...
Δεν ξέρω πόσο κατανοητή μπορώ να γίνω... Όποιος πιάσει τις δονήσεις/κατάλαβε-έτσι απλά...



Σαφεστατη Βαφτιστηρα μου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 16:27:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η θεωρία ποτέ δεν συναντά την πράξη
Η πράξη ποτέ δεν συναντά την θεωρία

Στο θέμα αγάπη – έρωτας

Δίχως αγάπη είσαι κενός
Δίχως έρωτα επίσης

Ως απάντηση σε ορισμένους που θεωρούν πως μπορούν να συγκρίνουν αυτές της δύο τόσο μα τόσο λεπτεπίλεπτες συγκεχυμένες έννοιες.

Αγαπήστε – Ερωτευτείτε (όταν το πάθετε τέλος πάντων)

Προσωπικά όσον αφορά της ερωτικές σχέσεις, θα έλεγα πως είμαι ένα άχρηστο τομάρι.


Αλλά.....
τα ερωτηματικά και οι πολλές αναλύσεις, μόνο μπερδέματα και μπελάδες φέρνουν σε αυτό το ζήτημα…….

Ζήστε τα…………………………βιώστε τα……….

Δεν είμαι εσωτεριστήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 19:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

O έρωτας μπορεί να'ρθεί με μια ματιά.. η αγάπη όμως θέλει τον χρόνο της... Πρέπει να κατανοήσεις, να κάνεις πίσω, να κάνεις πιο πίσω ακόμα, να πάθεις κ να μάθεις, να χάνεις τον εαυτό σου κ πάλι να τον βρίσκεις, κ παρόλες τις αντιξοότητες να νιώθεις.. αγάπη...
Δεν ξέρω πόσο κατανοητή μπορώ να γίνω... Όποιος πιάσει τις δονήσεις/κατάλαβε-έτσι απλά...
ΟΜΟΡΦΟ ΚΕΙΜΕΝΟ...
ΟΠΟΙΟΣ ΑΓΑΠΗΣΕ ΛΙΓΟ ΑΡΓΑ, ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ...
Η ΚΑΡΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΕΥΤΥΧΩΣ.
Η ΑΓΑΠΗ ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΑΝΑΛΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΔΕΝ ΕΚΤΟΠΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ Η ΤΗ ΔΙΨΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΕΙΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΖΩΗ ΦΥΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΘΕΡΜΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ ΦΛΕΒΑ, ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΦΥΓΜΟ.

ΚΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΤΕ Ο ΤΖΩΝ ΝΤΟΝ, ΠΟΥ ΕΣΒΗΣΕ ΤΟ 1631
Η ΑΓΑΠΗ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΘΕ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ, ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ.
Ο ΚΑΘΕ ΤΟΠΟΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.



ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 19:10:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αλλά.....
τα ερωτηματικά και οι πολλές αναλύσεις, μόνο μπερδέματα και μπελάδες φέρνουν σε αυτό το ζήτημα…….
Ζήστε τα…………………………βιώστε τα……….
ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ.ΠΟΤΕ Η ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΗ.
ΟΥΤΕ ΣΥΝΑΝΤΑΣ ΕΥΚΟΛΑ ΠΛΕΟΝ ΠΙΣΤΕΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΠΟΥ ΖΩΝΤΑΝΕΥΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΟΡΑΜΑ ΤΟΥ ΙΔΑΝΙΚΟΥ ΕΡΩΤΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΓΑΠΗΣ, ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΖΩΗΣ, ΚΙ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΕΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΑΦΩΣ ΦΩΤΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΜΑΣ.
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NOMIMON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


143 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 19:35:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NOMIMON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΤΥΧΙΑ..."

Εύκολο θέμα.
Η μεγαλύτερη Ευτυχία είναι σαφώς η γιαγιά μου η Ετυχία.
98 χρόνων και τεραστίων διαστάσεων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 19:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΚΗ ΣΧΕΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ Η ΣΧΕΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΝΤΕΞΕΙ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ,ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΠΡΟΤΕΡΕΩΤΗΤΑ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΣΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΗΜΑΣΤΕ ΑΤΥΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΜΕ.ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΗΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΤΟΙΜΟ,ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 21:13:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΗΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΤΟΙΜΟ,ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ.
ΚΑΤΙΑ ΜΟΥ, ΝΑΙ ΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ. ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΑΓΩΝΕΣ ΘΥΣΙΕΣ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ. ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 00:33:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο στάδιο του έρωτα φτιάχνουμε και το δρόμο της αγάπης.
Προσωπικά όταν είμαι ερωτευμένη δεν βλέπω τόσο καλά.
Ακούω επίσης ότι θέλω να ακούσω.
Αφήνοντας πίσω μου τον έρωτα και βλέποντας μπροστά μου να ανοίγεται ο δρόμος της αγάπης, ξέρω πως είναι.
Βλέπω τι με αγώνα κέρδισα και τί έχασα.
Κάνω τον απολογισμό μου.
Τί απέμεινε σε μένα μέσα από αυτό τον αγώνα?
Κατά πόσο πληγώθηκα και πόσο είμαι ευτυχισμένη?
Τί είναι αυτό που αγαπώ στον άλλο?Τί είναι αυτό που εκείνον κάνει ευτυχισμένο?Μπορώ να το δώσω? Με πάθος, λατρεία και αγάπη?Με ανιδιοτέλεια?
Ο άλλος πρέπει να κερδίσει την αγάπη μου.Βήμα βήμα κομμάτι κομμάτι.
Αξίζει να αγαπώ όλα αυτά που έχει.
Αξίζει να αγαπιέμαι για όλα αυτά που εκείνος είδε μέσα μου.
Αυτό το σημείο είναι το μεταίχμιο.
Ή προχωρώ προς την ευτυχία, ή μαζεύω τα σπασμένα κομμάτια μου και αποχωρώ αποκτώντας λίγη ακόμη σοφία από τα λάθη μου.
Ο δρόμος της αγάπης δημιουργείται ή καταστρέφεται μέσα από τον δρόμο του έρωτα.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 07:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά, ορισμένες σκέψης – προσεγγίσεις, ανθρώπινες.

Ο Έρωτας, αυτή η επιβλητική, μεγαλειώδης κινητήριος δύναμη, μόνο ενέργεια δημιουργίας μπορεί να μας δώσει εκ φύσεως. Όταν όμως εμπλέκετε στην μέση ο ανθρώπινος εγωισμός η επιθετική, ή μανιώδεις κτητικότιτα, η παθολογική ζήλια και τόσες άλλες ανθρώπινες, δικές μας αδυναμίες, ποία η ευθύνη του Έρωτα για το αποτέλεσμα; Ούτος η άλλος όλα αυτά τα συναισθήματα και οι καταστάσεις, λαμβάνουν χώρο και εκτός των Ερωτικών πεδίων. Απλός μέσα στον Έρωτα παίρνουν άλλου είδους
διαστάσεις. Διότι ο Έρωτας είναι φωτιά! Στο χέρι μας είναι να την χρησιμοποιήσουμε ως θερμαντική ουσία και ασπίδα στην ζωή μας και όχι ως πρωταρχική ύλη δημιουργίας δυσάρεστων εάν όχι εφιαλτικών καταστάσεων.
(Μια άλλη εμμονή των περισσοτέρων ανθρώπων είναι να ταυτίζουν τον Έρωτα με την λαγνεία. Κάτι το οποίο το βρίσκω άτοπο. Μιας και την λαγνεία την αντιλαμβάνομαι ως την γενετήσια ορμή, απογυμνωμένη από κάθε άλλου είδους συναίσθημα. Χωρίς ιδιαίτερη όμως παρατήρηση, αντιλαμβανόμαστε πως ο πόθος και η λαγνεία εμπεριέχονται στον Έρωτα, αλλά δεν πιστεύω πως είναι κανόνας.)

Αγάπη, αυτή η ήρεμη, τρυφερή και γαλήνια ενέργεια. Είναι μια ολότητα, είναι ένα μητρικό φιλί. Είναι κάτι τόσο διαφορετικό από τον Έρωτα. Εάν ο Έρωτας είναι η κινητήριος δύναμη, η Αγάπη είναι ο δρόμος. (δεν ξέρω κατά πόσον φτηνές σοφίες μπορεί να φαίνονται τα λεγόμενά μου, μα συγχωρέστε με, δεν μπορώ να εκφραστώ διαφορετικά)

Αδυνατώ να κατανοήσω το γιατί, ο Έρωτας συχνά (εάν όχι της περισσότερες φορές) κατηγορείτε ως μη! αγνός, ενώ η Αγάπη είναι εκείνη που απολαμβάνει αυτόν τον χαρακτηρισμό (τίτλο) ως μοναδική προνομιούχος.

Αγάπη, Έρωτας. Τα θεωρώ ιδανικά! Βασικές αρχές της γενικής ύπαρξης τολμώ να πω, και μιλώντας και κρίνοντας πάντοτε μέσα από την ανθρώπινη μου διάσταση. Δίχως Έρωτα, το Σύμπαν δεν υφίσταται. Δίχως Αγάπη, αυτό δεν συντηρείτε.

Θα αποπειραθώ να παρομοιάσω τον Έρωτα με τον πόλεμο και την Αγάπη με την ειρήνη.
Θα πουν κάποιοι, ποιος θέλει να ζει με πόλεμο; και εγώ θα πω, η έννοια ειρήνη, μπορεί να υφίσταται δίχως την παρουσία αυτής του πολέμου; (ισορροπία) Μιλώντας για πόλεμο, αναφέρομε στον πόλεμο τον φυσικό, τον αιτιατό, αυτόν που η ίδια η φύση προκαλεί και όχι τον χυδαίο ανθρώπινο.
Εάν υποθέσουμε πως ο Έρωτας είναι ο πόλεμος, λογικά, δεν θα πρέπει να διαρκεί για πάντα, θα γίνετε κουραστικός και επώδυνος. Χμ.. μάλλον δεν διαρκεί για πάντα. Αυτό δεν σημαίνει πως δεν επανέρχεται, ακόμα και με το ίδιο πρόσωπο, μιας και αναφερόμαστε στης σχέσεις.


Ίσος τελικά εάν διαχωρίσουμε τον Έρωτα από την Αγάπη, (δύο έννοιες που δεν διαθέτω την δυνατότητα να αναλύσω, μα διαθέτω την δυνατότητα να σχολιάσω καθαρά εμπειρικά και μόνον μέσα από το πρίσμα της ανθρώπινης δικής μου αντίληψης) και θελήσουμε να κάνουμε συγκρίσεις, πιστεύω πως θα σφάλουμε, αδικώντας και της δύο έννοιες, ρίχνοντας στο σκοτάδι της όποιες φωτεινές αχτίδες διακρίνουμε μέσα από αυτές (της έννοιες).

Όσα προείπα, πάρτε ένα σφουγγάρι και σβήστε τα! Προσπάθησα να προσεγγίσω, δεν τα κατάφερα. Ίσος να ευθύνεται το ότι αυτήν την περίοδο της ζωής μου είμαι ερωτευμένος, η μάλλον καλύτερα, νοιώθω πράγματα για μια γυναίκα, που μόνο ως Έρωτα μπορώ να αποκαλέσω την κατάσταση στην οποία βρίσκομε. Πώς όμως να υποστηρίξω πως ο Έρωτας δεν συνυπάρχει με την Αγάπη, από την στιγμή που όταν κοιτάζω τα μάτια της, κρύβω τα δάκρια μου, θέλω να την αγκαλιάσω σαν εραστής, μα και σαν πατέρας. Θέλω να είναι χαρούμενη και ευτυχισμένη και ας επιλέξει ότι θέλει στην ζωή της. Ασχέτως εάν μια μέρα, ακόμα και τώρα που σας μιλώ, επιλέξει να μην είναι μαζί μου. Ο πόνος μου θα είναι αβάσταχτος, το τι! θα δήξω προς τα έξω σαν αντίδραση εκείνη την στιγμή ή την περίοδο, ίσος να μην συμβαδίζει με αυτό που θα επιθυμώ για! εκείνη. Είναι αυτό που προανέφερα. Τα ανθρώπινα ‘εγώ’ κυρίως. Ποιος μπορεί όμως να κατηγορήσει έναν άνθρωπο για αυτό, από την στιγμή που είναι ερωτευμένος.

Όταν της λέω σ’αγαπώ, το εννοώ. Διότι μέσα στα μάτια της βλέπω την γυναίκα μου, μα και μια κόρη. Διότι εάν μου πει πως θα μου φύγει, θα πονέσω θα κλάψω, θα φτάσω στα όρια της θλίψης μου, θα πάρω τα ποιο μελανά μου χρώματα. Μα… ο πόνος μου αυτός ο απερίγραπτος δεν θα συγκρίνετε με την δική της ευτυχία. Να το βαπτίσω Αγάπη; δεν θα αλλάξει αυτό που νοιώθω, ούτος η άλλος.

Προσπάθησα υποτίθεται! να σχολιάζω τον Έρωτα και την Αγάπη, μα ουσιαστικά τι έκανα; έπεσα στην παγίδα. Έθεσα μονοπάτια μέσα στα οποία πρέπει! να σκέφτομαι! και να βαδίζω, να τα δέχομαι ως αυτά! και αυτονόητα. Δημιούργησα δόγμα. (δεν ξέρω κατά πόσο ακραίο ακούγεται αυτό)
Μόνο που Έρωτας και Αγάπη, Αγάπη και Έρωτας ότι και αν είναι αυτά, η αυτό, δεν συλλαμβάνονται και δεν μελετώνται. Τα απολαμβάνεις δίχως λόγια. Για τον κάθε ένα από εμάς, πόσο διαφορετικά μπορεί να είναι τα συναισθήματα. Πώς μπορούμε να θέσουμε κανόνες; Αυτό φυσικά αφορά και της σχέσεις. Σίγουρα υπάρχουν δεδομένες καταστάσεις όμοιες σε κάθε σχέση. Μα… εάν έμοιαζαν όλα, σε όλες της σχέσεις θα υπήρχαν και συνταγές. Δεν υπάρχουν. Λυπάμαι, μα ταυτόχρονα χαίρομαι.


Σε μια σχέση, δεν θέλω να μιλώ, θέλω να κάνω. Το έχω ανάγκη. Προσπαθώ.

Δεν είμαι εσωτεριστήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 13:42:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μόνο που Έρωτας και Αγάπη, Αγάπη και Έρωτας ότι και αν είναι αυτά, η αυτό, δεν συλλαμβάνονται και δεν μελετώνται. Τα απολαμβάνεις δίχως λόγια. Για τον κάθε ένα από εμάς, πόσο διαφορετικά μπορεί να είναι τα συναισθήματα. Πώς μπορούμε να θέσουμε κανόνες;

Συμφωνώ μαζί σου.
Όταν έγραφα εδώ το προηγούμενο μήνυμά μου, με έπιασε μια μελαγχολία..
Έγραφα, έγραφα κι ένιωθα πως αερολογώ.Πώς δεν τα περιέγραφα όπως τα ένιωθα.Κάποια στιγμή χάθηκα μέσα στις ίδιες τις λέξεις μου...
Έτσι είναι.Το απολαμβάνεις,το ζεις,ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 14:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XΩPIΣ ΛOΓIA... πόσο σωστό!
Mάλλον γιατί δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψεις αυτό που νιώθεις, ακόμα κ αν υπάρχουν στο δικό μου μυαλό είναι λέξεις συγκεχυμένες χωρίς το νόημα που ζητώ για ν'αποδώσω την αίσθηση που απλώνεται... Mουσική, ίσως;


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 14:24:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απλά, ορισμένες σκέψης – προσεγγίσεις, ανθρώπινες.

Ο Έρωτας, αυτή η επιβλητική, μεγαλειώδης κινητήριος δύναμη, μόνο ενέργεια δημιουργίας μπορεί να μας δώσει εκ φύσεως. Όταν όμως εμπλέκετε στην μέση ο ανθρώπινος εγωισμός η επιθετική, ή μανιώδεις κτητικότιτα, η παθολογική ζήλια και τόσες άλλες ανθρώπινες, δικές μας αδυναμίες, ποία η ευθύνη του Έρωτα για το αποτέλεσμα; Ούτος η άλλος όλα αυτά τα συναισθήματα και οι καταστάσεις, λαμβάνουν χώρο και εκτός των Ερωτικών πεδίων. Απλός μέσα στον Έρωτα παίρνουν άλλου είδους
διαστάσεις. Διότι ο Έρωτας είναι φωτιά! Στο χέρι μας είναι να την χρησιμοποιήσουμε ως θερμαντική ουσία και ασπίδα στην ζωή μας και όχι ως πρωταρχική ύλη δημιουργίας δυσάρεστων εάν όχι εφιαλτικών καταστάσεων.
(Μια άλλη εμμονή των περισσοτέρων ανθρώπων είναι να ταυτίζουν τον Έρωτα με την λαγνεία. Κάτι το οποίο το βρίσκω άτοπο. Μιας και την λαγνεία την αντιλαμβάνομαι ως την γενετήσια ορμή, απογυμνωμένη από κάθε άλλου είδους συναίσθημα. Χωρίς ιδιαίτερη όμως παρατήρηση, αντιλαμβανόμαστε πως ο πόθος και η λαγνεία εμπεριέχονται στον Έρωτα, αλλά δεν πιστεύω πως είναι κανόνας.)

Αγάπη, αυτή η ήρεμη, τρυφερή και γαλήνια ενέργεια. Είναι μια ολότητα, είναι ένα μητρικό φιλί. Είναι κάτι τόσο διαφορετικό από τον Έρωτα. Εάν ο Έρωτας είναι η κινητήριος δύναμη, η Αγάπη είναι ο δρόμος. (δεν ξέρω κατά πόσον φτηνές σοφίες μπορεί να φαίνονται τα λεγόμενά μου, μα συγχωρέστε με, δεν μπορώ να εκφραστώ διαφορετικά)

Αδυνατώ να κατανοήσω το γιατί, ο Έρωτας συχνά (εάν όχι της περισσότερες φορές) κατηγορείτε ως μη! αγνός, ενώ η Αγάπη είναι εκείνη που απολαμβάνει αυτόν τον χαρακτηρισμό (τίτλο) ως μοναδική προνομιούχος.

Αγάπη, Έρωτας. Τα θεωρώ ιδανικά! Βασικές αρχές της γενικής ύπαρξης τολμώ να πω, και μιλώντας και κρίνοντας πάντοτε μέσα από την ανθρώπινη μου διάσταση. Δίχως Έρωτα, το Σύμπαν δεν υφίσταται. Δίχως Αγάπη, αυτό δεν συντηρείτε.

Θα αποπειραθώ να παρομοιάσω τον Έρωτα με τον πόλεμο και την Αγάπη με την ειρήνη.
Θα πουν κάποιοι, ποιος θέλει να ζει με πόλεμο; και εγώ θα πω, η έννοια ειρήνη, μπορεί να υφίσταται δίχως την παρουσία αυτής του πολέμου; (ισορροπία) Μιλώντας για πόλεμο, αναφέρομε στον πόλεμο τον φυσικό, τον αιτιατό, αυτόν που η ίδια η φύση προκαλεί και όχι τον χυδαίο ανθρώπινο.
Εάν υποθέσουμε πως ο Έρωτας είναι ο πόλεμος, λογικά, δεν θα πρέπει να διαρκεί για πάντα, θα γίνετε κουραστικός και επώδυνος. Χμ.. μάλλον δεν διαρκεί για πάντα. Αυτό δεν σημαίνει πως δεν επανέρχεται, ακόμα και με το ίδιο πρόσωπο, μιας και αναφερόμαστε στης σχέσεις.


Ίσος τελικά εάν διαχωρίσουμε τον Έρωτα από την Αγάπη, (δύο έννοιες που δεν διαθέτω την δυνατότητα να αναλύσω, μα διαθέτω την δυνατότητα να σχολιάσω καθαρά εμπειρικά και μόνον μέσα από το πρίσμα της ανθρώπινης δικής μου αντίληψης) και θελήσουμε να κάνουμε συγκρίσεις, πιστεύω πως θα σφάλουμε, αδικώντας και της δύο έννοιες, ρίχνοντας στο σκοτάδι της όποιες φωτεινές αχτίδες διακρίνουμε μέσα από αυτές (της έννοιες).

Όσα προείπα, πάρτε ένα σφουγγάρι και σβήστε τα! Προσπάθησα να προσεγγίσω, δεν τα κατάφερα. Ίσος να ευθύνεται το ότι αυτήν την περίοδο της ζωής μου είμαι ερωτευμένος, η μάλλον καλύτερα, νοιώθω πράγματα για μια γυναίκα, που μόνο ως Έρωτα μπορώ να αποκαλέσω την κατάσταση στην οποία βρίσκομε. Πώς όμως να υποστηρίξω πως ο Έρωτας δεν συνυπάρχει με την Αγάπη, από την στιγμή που όταν κοιτάζω τα μάτια της, κρύβω τα δάκρια μου, θέλω να την αγκαλιάσω σαν εραστής, μα και σαν πατέρας. Θέλω να είναι χαρούμενη και ευτυχισμένη και ας επιλέξει ότι θέλει στην ζωή της. Ασχέτως εάν μια μέρα, ακόμα και τώρα που σας μιλώ, επιλέξει να μην είναι μαζί μου. Ο πόνος μου θα είναι αβάσταχτος, το τι! θα δήξω προς τα έξω σαν αντίδραση εκείνη την στιγμή ή την περίοδο, ίσος να μην συμβαδίζει με αυτό που θα επιθυμώ για! εκείνη. Είναι αυτό που προανέφερα. Τα ανθρώπινα ‘εγώ’ κυρίως. Ποιος μπορεί όμως να κατηγορήσει έναν άνθρωπο για αυτό, από την στιγμή που είναι ερωτευμένος.

Όταν της λέω σ’αγαπώ, το εννοώ. Διότι μέσα στα μάτια της βλέπω την γυναίκα μου, μα και μια κόρη. Διότι εάν μου πει πως θα μου φύγει, θα πονέσω θα κλάψω, θα φτάσω στα όρια της θλίψης μου, θα πάρω τα ποιο μελανά μου χρώματα. Μα… ο πόνος μου αυτός ο απερίγραπτος δεν θα συγκρίνετε με την δική της ευτυχία. Να το βαπτίσω Αγάπη; δεν θα αλλάξει αυτό που νοιώθω, ούτος η άλλος.

Προσπάθησα υποτίθεται! να σχολιάζω τον Έρωτα και την Αγάπη, μα ουσιαστικά τι έκανα; έπεσα στην παγίδα. Έθεσα μονοπάτια μέσα στα οποία πρέπει! να σκέφτομαι! και να βαδίζω, να τα δέχομαι ως αυτά! και αυτονόητα. Δημιούργησα δόγμα. (δεν ξέρω κατά πόσο ακραίο ακούγεται αυτό)
Μόνο που Έρωτας και Αγάπη, Αγάπη και Έρωτας ότι και αν είναι αυτά, η αυτό, δεν συλλαμβάνονται και δεν μελετώνται. Τα απολαμβάνεις δίχως λόγια. Για τον κάθε ένα από εμάς, πόσο διαφορετικά μπορεί να είναι τα συναισθήματα. Πώς μπορούμε να θέσουμε κανόνες; Αυτό φυσικά αφορά και της σχέσεις. Σίγουρα υπάρχουν δεδομένες καταστάσεις όμοιες σε κάθε σχέση. Μα… εάν έμοιαζαν όλα, σε όλες της σχέσεις θα υπήρχαν και συνταγές. Δεν υπάρχουν. Λυπάμαι, μα ταυτόχρονα χαίρομαι.


Σε μια σχέση, δεν θέλω να μιλώ, θέλω να κάνω. Το έχω ανάγκη. Προσπαθώ.

Δεν είμαι εσωτεριστής


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 14:31:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ, ΤΑ ΘΑΛΑΣΣΩΣΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΞΑΝΑ ΤΟ ΑΨΟΓΟ ΠΟΙΗΤΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ.
Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΠΑΓΙΔΑ. ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ. ΝΟΙΩΘΩ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΤΗΣ ΒΡΟΧΗΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΓΑΠΗΣΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΓΕΥΟΜΑΙ ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΕΠΑΖΩ ΣΑΝ ΜΩΡΟ, ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΟΝΑΕΙ. ΟΜΟΡΦΟ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ, ΝΑ ΔΙΝΕΣΑΙ ΝΑ ΛΑΘΕΥΕΙΣ, ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΕΝΑ, ΟΧΙ ΣΑΡΚΙΚΑ ΑΛΛΑ ΨΥΧΙΚΑ.
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΟΤΑΝ ΑΓΑΠΑΣ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ. ΚΑΤΙ ΠΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΧΑΛΙΑ.
Η ΑΓΑΠΗ ΜΕ ΠΑΡΕΣΥΡΕ...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 14:44:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ας ακουσουμε την ιστορια του ερωτοκριτου,μια σχεση αγαπης,παθους,ερωτα,πρεπει-δε πρεπει,νοοτροπιων,θελω-δε θελω....

μια σχεση μεσα σε πλεγμα καταιγιδας,αλλα και ηρεμιας των πρωταγωνιστων -οταν βρισκονται στην αγκαλια ο ενας του αλλου....

ο χωρισμος,ο καθε χωρισμος ,αυτοματα βιωνεται σα μικρος θανατος-ψυχικος θανατος...μεχρι αυτο να συσσωρευτει και να γινει απολυτος...

ισως στα ματια της ,βλεπω την ηρεμια που χρειαζομαι-που εχω αναγκη,ομως αυτο δε σημαινει πως θα ειμαι η δικη της ηρεμια....

αγαπη σημαινει να μην διαταρασεις αρνητικα τον ψυχικο κοσμο εκεινης/εκεινου που αγαπας...να τον/την αφησεις να κρινει,αλλα και να σε κρινει...

αγαπη σημαινει να ειναι εκεινη/εκεινος ευτηχισμενη/ος και ας εισαι μακρια της/του.

ο ερωτας κανει προσκαιρα ευτυχισμενους τους ανθρωπους,την αγαπη,την κουβαλαμε για ολοκληρη την πορεια μας ,στο μυαλο και την καρδια...

ο ερωτας απο μονος του,οπως εχει πει και μια πολυ καλη φιλη,ειναι η υλη που συμπληρωνει το κενο της ψυχικης ανυπαρξιας οταν δεν τον μοιραζεσαι με τον ανθρωπο που αγαπας.....οι δονησεις συστελλονται και διαστελλονται..,μεχρι να βρουν αποδεκτη.

ευτυχια,ειναι να ξερω πως ειναι ευτυχισμενη.και ας μην ακουσω/νοιωσω ποτε ξανα την υπεροχη μελωδια της.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 29/01/2004 14:47:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 19:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ο ερωτας απο μονος του,οπως εχει πει και μια πολυ καλη φιλη,ειναι η υλη που συμπληρωνει το κενο της ψυχικης ανυπαρξιας οταν δεν τον μοιραζεσαι με τον ανθρωπο που αγαπας.....οι δονησεις συστελλονται και διαστελλονται..,μεχρι να βρουν αποδεκτη.
----------------------------------------------------------------------
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΣΣΕΡΑ ΕΙΔΗ ΑΓΑΠΗΣ
Η ΣΥΓΓΕΝΙΚΗ Η ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ Η ΣΥΝΤΡΟΦΙΚΗ ΚΑΙ Η ΕΡΩΤΙΚΗ. Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΟ, ΚΙ ΑΦΕΝΤΗ, ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑΣΜΕΝΗ, ΜΟΛΟΝΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΛΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.
ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ ΗΘΙΚΑ 758D

Η ΑΓΑΠΗ ΑΠΟΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΕΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ.
Η ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΥΧΟΜΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΩΣ ΕΣΤΩ -ΚΑΙ ΑΜΥΔΡΟ- ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ.
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΝΟ.



ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 22:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Mάλλον γιατί δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψεις αυτό που νιώθεις, ακόμα κ αν υπάρχουν στο δικό μου μυαλό είναι λέξεις συγκεχυμένες χωρίς το νόημα που ζητώ για ν'αποδώσω την αίσθηση που απλώνεται... Mουσική, ίσως;

Παρατήρησα ανθρώπους ερωτευμένους, κι εμένα μέσα, όταν ήμουν,αν και πάντα είμαι, με απλά καθημερινά πράγματα με μια λέξη ή μια εικόνα.
Παρατήρησα ότι ακούνε συχνότερα μουσική.
Μπορούν και όλη μέρα να ακούνε χωρίς αυτό να κουράζει.
Συνέβη σε σας?

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 22:51:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παρατήρησα ανθρώπους ερωτευμένους, κι εμένα μέσα, όταν ήμουν,αν και πάντα είμαι, με απλά καθημερινά πράγματα με μια λέξη ή μια εικόνα.
Παρατήρησα ότι ακούνε συχνότερα μουσική.
Μπορούν και όλη μέρα να ακούνε χωρίς αυτό να κουράζει.
Συνέβη σε σας?
----------------------------------------------------------------------
ΟΤΑΝ ΕΡΩΤΕΥΕΣΑΙ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙΣ, ΜΕΘΑΣ, ΑΝΕΧΕΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΣΙΓΟΤΡΑΓΟΥΔΑΣ, ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΑΙΔΙ.

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΜΑΙ
ΜΟΝΗ,
ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΠΛΑΙ-ΠΛΑΙ,
ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ-
ΤΟ ΣΦΙΧΤΑΓΚΑΛΙΑΖΩ ΚΙ ΑΠΟΚΟΙΜΙΕΜΑΙ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2004, 10:22:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παρατήρησα ανθρώπους ερωτευμένους, κι εμένα μέσα, όταν ήμουν,αν και πάντα είμαι, με απλά καθημερινά πράγματα με μια λέξη ή μια εικόνα.
Παρατήρησα ότι ακούνε συχνότερα μουσική.
Μπορούν και όλη μέρα να ακούνε χωρίς αυτό να κουράζει.
Συνέβη σε σας?

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>


ΑΝ ΣΥΝΕΒΗ? ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΤΟ ΖΩ ΑΥΤΟ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2004, 10:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΣΥΝΕΒΗ? ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΤΟ ΖΩ ΑΥΤΟ.

σε ζηλευω,με την ομορφοτερη εννοια:))))))))))))))))))))))

καλημεριζω την παρεουλα του τοπικ ,φιλακια απειρα:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2004, 18:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ, ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ".


ΣΑΝ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ,
ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ........


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2004, 19:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ, ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ".

ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΗ.
ΦΟΒΕΡΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ. ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΙΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΣΥΝΤΡΟΦΙΚΟΤΗΤΑΣ.
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΘΑΥΜΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ.
ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2004, 22:29:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αποψε δεν θα μιλησω για αυτα που θα ερθουν.

αποψε θα μιλησω για ολα εκεινα που εχουμε ζησει,
για ολα οσα ειχαμε και δεν εχουμε,για οσα μας δωθηκε η ευκαιρια να νοιωσουμε.
αποψε θα μιλησω για την ευτυχια που εστω για λιγο μας δωθηκε η ευκαιρια να βιωσουμε.
αποψε δεν θα μιλησω για αποριες και θλιψη για οσα εφυγαν και πηραν μαζι τους αυτην την ευτυχια.
αποψε θα μιλησω για το ποσο ομορφα νοιωσαμε οταν μας γεμιζαν το ειναι,ποσο ολοκληρωμενοι νοιωθαμε ως υπαρξεις.
αποψε δεν θα μιλησω για το γιατι εφυγαν,αλλα για το οτι ηρθαν.
αποψε θα μιλησω για τις τοσο σημαντικες στιγμες ,που ειχαμε την ευτυχια να γνωρισουμε.
αποψε θα μιλησω για ολα οσα προλαβαμε να δωσουμε ,σε ολα οσα ηταν προεπιλεγμενα να φυγουν.
αποψε δεν θα μιλησω για τον πονο που αφησαν.
αποψε θα μιλησω για την ευτυχια που μας εδωσαν.
αποψε δεν θα μιλησω για την μεγαλυτερη ευτυχια,γιατι την μοιραστηκα με ανθρωπους που ειναι σπανιοι.
αποψε ισως να μην βρισκομαι μαζι σας ,ομως θα ειμαι ευτυχισμενος οταν θα φυγω.
αποψε δεν θα μιλησω για ανεκπληρωτα ονειρα.
αποψε θα μιλησω για τα ονειρα που ηταν μαζι μας.
αποψε μια ευχη θα κανω ,να ζησω ενα τετοιο ονειρο.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2004, 23:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αποψε δεν θα μιλησω για ανεκπληρωτα ονειρα.
αποψε θα μιλησω για τα ονειρα που ηταν μαζι μας.
αποψε μια ευχη θα κανω ,να ζησω ενα τετοιο ονειρο.


ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΜΑΝΟ!

ΑΠΟΨΕ ΕΓΩ ΑΚΟΥΣΑ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΜΙΛΗΣΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΖΩΓΡΑΦΙΣΑ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΙΗΣΗ. ΔΕΝ ΑΠΟΖΗΤΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ, ΑΦΗΣΑ ΟΜΩΣ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ. ΑΠΟΛΑΥΣΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΕΞΕΤΑΣΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΑΝΑΖΗΤΗΣΑ ΕΝΟΡΑΣΗ. ΒΥΘΙΣΤΗΚΑ ΣΕ ΒΙΒΛΙΑ, ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ. ΑΓΚΑΛΙΑΣΑ ΣΦΙΧΤΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΗΝ ΕΝΟΡΑΣΗ.
ΑΥΡΙΟ, ΘΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΩ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ. ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΔΙΩΞΩ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΘΑ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΩ ΣΤΟ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΡΥΤΕΡΟ ΚΑΛΟ.
ΟΜΟΡΦΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.
ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΟΤΗΡΙ ΕΝΑ ΜΕΘΥΣΤΙΚΟ ΚΡΑΣΙ.
ΑΠΟΨΕ ΧΑΛΑΡΩΝΩ, ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΝΟΜΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ ΚΙ ΕΜΕΝΑ.
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scorpio_x
Μέλος 1ης Βαθμίδας


53 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 10:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scorpio_x  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μεγαλύτερη ευτυχία είναι η λαχτάρα που νιώθω να γυρίσω σπίτι και να σε αγκαλιάσω γλυκέ μου ακόμη και τώρα ύστερα απο 12 χρόνια...

Ο έρωτας κρατάει λίγο και σε κάνει να νιώθεις ζωντανός

Η αγάπη κρατάει για πάντα και σε κάνει να νιώθεις απαραίτητοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy