ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ( INTERNET);
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2004, 13:51:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.

Ημέρες τώρα με ταλαιπωρεί μια σκέψη γύρω από το internet και την όποια χρησιμότητά του στον εσωτερισμό. Δηλαδή, κατα πόσο είναι εφικτό ο άνθρωπος που αναζητά κάτι πέρα από τα "τετριμμένα", (τη φυσική ροή της θεο-φιλοσοφίας), μονοπάτια της ψυχής/πνεύματος και που τα γνωρίζει μέσα απ'την οικογένεια πρώτα, μετά στα σχολεία, κατόπιν στα διάφορα εσωτερικά συστήματα, μπορεί λοιπόν να γίνει γνώστης μιάς εσωτερικής άτραπου και εάν ναι, με τι πνευματική επιτυχία;
Γνώρισα την τελεδιδασκαλία -διδασκαλία μέσω τηλεοράσεως και ηλεκτρονικού υπολογιστή- την δεκαετία του 1990 στην Αυστραλία και θυμάμαι πως είχα εντυπωσιασθεί. Σήμερα που είμαι ενεργό μέλος ενός τέτοιου παγκόσμιου διδικτυακού συστήματος και μάλιστα το θεωρώ πάλι εντυπωσιακό μου γενάτε η ερώτηση: <<Είναι η θέση του εσωτερισμού για το διαδίκτυο;>>
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.

Υ.Γ.
Καλέ μου Αdmin έψαξα στην αναζήτη και δεν βρήκα παρόμοιο θέμα. Τώρα εάν κάπου υπάρχει, σε παρακαλώ να το διαγράψεις και να μου στείλεις την ηλεκτρονική διεύθυνση του, ευχαριστώ.
Σε χαιρετώ με εκτίμηση.

lioneagle
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2004, 15:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lioneagle  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος lioneagle  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος lioneagle  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zezmperg, πιστεύω ότι όλοι μας, πριν από κάθε μας πράξη πρέπει να έχουμε ένα ξεκάθαρο σκοπό, δηλαδή να γνωρίζουμε γιατι κάνουμε αυτό που κάνουμε. Οπότε, κατά τη γνώμη μου, καλως έκανες και έθεσες το θέμα αυτό.
Πιστεύω, λοιπόν, ότι η εσωτερική φιλοσοφία δεν είναι μια σειρά γνώσεων που, αντί να πάει να πάει κάποιος στο πανεπιστήμιο και να παρακολουθεί τον καθηγητή να παραδίδει, παίρνει τα μαθήματα on line. Ακόμα, θεωρώ ότι για να κατανοήσει, κάποιος, ορισμένες διδασκαλίες, και να μπορέσει να τις κάνει τρόπο ζωής πρέπει να έχει βιώματα και εμπειρίες. Επομένως, σύμφωνα με τα παραπάνω, είναι αδύνατο να βρει και να βαδίσει, ο οποιοσδήποτε, μια ορισμένη ατραπό μέσω διαδικτύου. Η βιωματική μελέτη της φιλοσοφίας απαιτεί δασκάλους.
Όμως μέσα από αυτή την πολύ όμορφη διαδικτυακή παρέα, μπορεί ένας αναζητητής να βρεί ένα προσανατολισμό. Δηλαδή, διαβάζοντας τις ενδιαφέρουσες απόψεις των μελών του forum, πιθανόν να ανακαλύψει μια πτυχή της φιλοσοφίας που τον προσελκύει και με βάση αυτήν να προχωρήσει,με μεγαλύτερο ενδιαφέρον, στην αναζήτηση δασκάλων και διδασκαλίας. Ωστόσο σε καμμία περίπτωση δεν μπορούμε να βαδίσουμε φιλοσοφικές ατραπούς μεσα από τον Η/Υ.
Επίσης, μια ομάδα συζητητών, που αναλύουν και ενδιαφέρονται για τέτοιου είδους θέματα, μπορεί να προσφέρει και απλές γνώσεις(ρητά μεγάλων φιλοσόφων και αναλύσεις επ΄αυτών κ.α) που αφ ενός συμπληρώνουν το δικό τους πεδίο γνώσεων και αφ ετέρου βοηθούν και τον απλό περιηγητή του διαδικτύου να γνωρίσει τον πλούτο της φιλοσοφίας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LOGOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


149 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2004, 23:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOGOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αυτός που ασχολείται με θέματα πέρα απο τα γνωστά και τα τετριμένα...θέλει δε θέλει είναι ένα είδος ερευνητή.Για τον ερευνητή το σημαντικότερο εργαλείο είναι η πληροφόρηση και το ίντερνετ είναι ένα πεδίο διακίνησης πληθώρας πληροφοριών.Συνεπώς το ίντερνετ είναι μια καλή εργαλιοθήκη και για το μεταφυσικό ερευνητή....τον ποια απο τα εργαλεία και πώς θα χρησιμοποιήσει ο ερευνητής...αυτό θα πρέπει να το δόυμε ώς μέρος της ικανότητας του αλλά και την ίδιας του της εξέλιξης.
Άν μάθουμε να επεξεργαζόμαστε τη πληροφορία ώστε να μπορούμε να διακρίνουμε την ουσία απο τα σκουπίδια...τότε μπορούμε να εμπιστεύομαστε το ίντερνετ για τα πάντα...ακόμα και για τη μεταφυσική.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 07:14:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Καλά μου μέλη Lioneagle και LOGOS σας χαιρετώ, καλώς ήρθατε στο topic, όπου με την συμμετοχή σας δώσατε μια εικόνα της έρευνας για τον εσωτερισμό μέσα από το διαδικτυο και σας ευχαριστώ.
Συμφωνώ ώς προς το κομμάτι της έρευνας για την αναζήτηση, ναι σου δίνετε η ευκαιρία να γνωρίσεις αρκετά "σημεία" του εσωτερισμού που μέχρι πριν λίγο καιρό δεν είχες την άνεση να πλησιάσεις και να τα αναλύσεις... Όμως υπάρχει μια φιλτραρισμένη μέσα από το ψέμα, θαρρώ, αλήθεια, όπου νομίζω θα χρειαστεί μεγάλος χρόνος για να αντιληφθούν την αξία και την ορθή χρήση όλοι οι χρήστες του διαδικτύου για να αρθουν τα φίλτρα του ψεύδους.
Ας ελπίσουμε στην σωστή χρήση και στην ευγενή στάση των χρηστών.
Σας χαιρετώ lioneagle και LOGOS.
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 20:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πήξαμε στις ψευτοδιδασκαλίτσες εδώ μεσα. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 21:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Πήξαμε στις ψευτοδιδασκαλίτσες εδώ μεσα. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPG



Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Nα είναι πάντα ευλογημένη η ψυχή σου.
Κάποιες φορές θαυμάζω την διαίσθηση των σκιών.
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 21:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν κανει τπτ καλή μου. Χαιρομαι ομως που στο "ψευτοδιδασκαλιτσα" αναγνωρισες τη πάρτη σου. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 21:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Δεν κανει τπτ καλή μου. Χαιρομαι ομως που στο "ψευτοδιδασκαλιτσα" αναγνωρισες τη πάρτη σου. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPG



Μα ήδη μου το έχεις στείλει στο e-mail μαζί με τις απειλές δεν το θυμάσε;
Αλλά ας είναι ευλογημένη η ψυχή σου διότι με την τέχνη σου, δαμάζεις τον Εγωϊσμό μου και διαπλατύνεις τα όρια της υπομονής.
Σε ευχαριστώ.
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 21:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απειλες? Που τις ειδες τις απειλες? Επειδη σου θύμισα την πλευρα που προσπαθεις να κριψεις από το κόσμο εδώ μέσα? Σε προκαλώ να βγαλεις το ε-μειλ μου στα φορα. Καταλαβε καποτε πως η λεοντή πεφτει. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 21:43:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Απειλες? Που τις ειδες τις απειλες? Επειδη σου θύμισα την πλευρα που προσπαθεις να κριψεις από το κόσμο εδώ μέσα? Σε προκαλώ να βγαλεις το ε-μειλ μου στα φορα. Καταλαβε καποτε πως η λεοντή πεφτει. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPG



Ερροσθαι...ευλογημένη ψυχή
Ενίοτε...αυτοί που με ενδιέφερε να γνωρίζουν τις απειλές σου ήδη το ελαβαν το e-mail...
Ειρήνη στην ψυχούλα και στο μυαλουδάκι σου.
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 21:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αντι να κανεις ρουφιανιές βγαλε το ε-μειλ εδώ εκτος αν φοβασαι κάτι. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 21:57:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Αντι να κανεις ρουφιανιές βγαλε το ε-μειλ εδώ εκτος αν φοβασαι κάτι. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPG



Ναι φοβάμαι μην πληγώσω την ψυχή σου οπου προσεύχουμε και γι'αυτήν!
Ειρήνη στην καρδιά και στο μυαλό σου ευλογημένη ύπαρξη.
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.

Υ.Γ.
Από εδώ και πέρα μόνο στην προσευχή μου σε κρατώ.
Ο Θεός να σε βλέπει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 22:07:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω τι ευγενεια!!!!!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΖΕΖ-Μ-ΠΕΡΓΚ. Εισαι πολυ καλή. Αντε και ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ. Μα τι λέω εσένα δε σαε ενδιαφερουν τα αξιοματα. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 23:55:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zezmperg ενδιαφέρον θέμα άνοιξες

Και μέσα στον τίτλο " ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ( INTERNET);"
θα περιλάβω στο σκεπτικό μου όχι μόνο τις διαδικτυακές κοινότητες όπως τα forum, όχι μόνο τις διάφορες σελίδες με άρθρα, αφιερώματα, πληροφορίες κ.λπ, αλλά και κάποια sites που δίνουν οδηγίες πρακτικής άσκησης θεμάτων που αφορούν τη μεταφυσική.

Το τελευταίο μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση όταν αντιλήφθηκα σε τι βαθμό συμβαίνει. Με σημαντικότερα θέματα-εκπροσώπους αυτής της μόδας, πρακτικές οδηγίες για αστρική προβολή, αλλά και για διάφορων ειδών τελετουργική μαγεία.

Και με ποιο φίλτρο;
Εάν υπάρχει, υποθέτω πως θα είναι οικονομικό - αν και δεν έχω η ίδια εμπειρία. Δηλαδή, είναι οποιοσδήποτε κατάλληλος για να ασκηθεί με πρακτικούς τρόπους αποκρυφισμού και μάλιστα από αυτούς που είναι ιδιαίτερα επικίνδυνοι; Μπορεί κάποιος να ελέγξει την ηλικία του επίδοξου Χάρυ Πότερ, και μπορεί ο τελευταίος να βρει βοήθεια από έναν τέτοιο διαδικτυακό χώρο, όταν ακολουθήσει την άνευ διδασκάλου μέθοδο και κάνει τα πειράματά του; Ξέρει ο "δάσκαλος" πίσω από το κάθε τέτοιο site, το ποιόν του "μαθητή", και κυρίως τον σκοπό; Γιατί λοιπόν δίνει έτσι απερίσκεπτα πρακτικές οδηγίες, που μπορεί μεν να μην είναι μία ολοκληρωμένη και τεκμηριωμένη γνώση, αλλά τη ζημιά την κάνουν μια χαρά;

Βέβαια, ανέκαθεν υπήρχαν βιβλία, πολλά από τα οποία ασχολούνταν με την πρακτική τέτοιων θεμάτων, οπότε ποια η διαφορά; - μπορεί εύλογα κάποιος να αντιπαραβάλει.
Πιστεύω πως μία διαφορά είναι πως πολλοί "πελάτες" τέτοιων διαδικτυακών τόπων, δημιουργούν την ψευδαίσθηση, πως επειδή υπάρχει ένα ελάχιστο feedback με το site στο οποίο απευθύνονται για τη εκμάθηνση τέτοιων πρακτικών, έχουν και κάποιον "αόρατο" δάσκαλο. Πράγμα το οποίο δεν θα βρουν στο βιβλίο ή τουλάχιστον αν το βιβλίο είναι επιπέδου, υπάρχει η πιθανότητα να κινήσει τον Εσωτερικό τους δάσκαλο.


Δεν μπορώ εδώ να μην αναφερθώ στο ESOTERICA, το οποίο αποτελεί έναν διαδικτυακό χώρο, ο οποίος ακριβώς ότι ανέφερα παραπάνω δεν κάνει. Παρά έχει σαν στόχο να συμβάλλει στην πνευματική ωρίμανση των μελών του μέσα από την αναζήτησή τους στον εξωτερικό αλλά και τον εσωτερικό τους κόσμο. Και να βοηθήσει έτσι στην ανάπτυξη της διακριτικής ικανότητας η οποία είναι βασικότατη εάν κάποιος θέλει να ακολουθήσει έναν εσωτερικό δρόμο.

Με την έννοια λοιπόν αυτή (που προσπαθεί να ενσαρκώσει το ESOTERICA), θεωρώ πως η επαφή με τον εσωτερισμό μέσω του διαδικτύου, μπορεί να προσφέρει πάρα πολλά σε κάθε άτομο που έλκεται από τον υγειή εσωτερισμό, αλλά και να καλλιεργήσει το έδαφος για βαθιά πνευματική αναζήτηση.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2004, 15:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΧΑΡΗΚΑ ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟΝ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΧΩΡΟ ΜΟΛΙΣ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ.
ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.
ΜΕΤΑ ΛΥΠΗΣ ΜΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ ΜΕΣΩ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗΣ ΠΟΡΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ Ή ΕΙΝΑΙ ΤΙΓΚΑ ΣΕ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΜΕ ΨΕΥΔΟΝΥΜΑ.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΔΟΜΟΙΤΙΚΗ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 18/06/2004 15:31:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2004, 17:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Σε χαιρετώ καλή μου Αμαλία, είναι όντως έτσι τα πράγματα με το διαδικτυο . Και εσύ έχεις μείνει καλή μου ακόμη στα μαθήματα, δια e-mail;
Εδώ γλυκιά μου, μηύσεις δίνονται και όρκοι άνευ ουσίας!
Άσε που ,μπορεί άνετα να βρεις κάποιο κορόϊδο και να εκτονώσεις τις όποιες ζούρλιες σου...
Μέχρι και καλόγρια μπορεί να σε κάνουν μια που αναγνωρίζουν όλες τις άλλες ιδιότητές σου όπως εκείνη της Γιαουρτοπαστομπαμπούλας ...

Πάντως οφείλω να αναγνωρίσω ότι υπάρχουν και φίλοι του διαδικτύου που είναι έντιμοι, ηθικοί, σοφοί!
Μερικοί από τούτους μου έστειλαν σήμερα μερικά e-mailς συγχαρητηρίων για την συνεισφορά μου στα ελάχιστα μέσα στα topics που γράφω, αλλά και για την στάση μου σε κάποιες αναίτιες επιθέσεις που κατα καιρούς έχουν στόχο το προσωπό μου. Εδώ θα πρέπει να ευχαριστήσω το ζευγάρι από τη Νάπολη της Ιταλίας, φυσικά όλους σας ευχαριστώ μια και ποτέ δεν είχα φανταστεί ότι είσαστε φίλοι μου.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.
Σε χαιρετώ καλή μου Αμαλία.
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2004, 00:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ zezmperg ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΔΙΑΔΥΧΤΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΟΨΗ ΕΝΟΣ ΒΙΒΛΙΟΥ.....

ΜΕ ΤΑ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ....

ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΣΧΕΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗ...
ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΟΙ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΕ ΑΥΤΟ Η ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΑΓΑΠΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ...

ΤΟ ΔΙΑΔΥΧΤΙΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ...

ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΕΝΟΣ ΚΕΡΙΟΥ....
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΓΙΟΜΑΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ...

ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΕΧΩ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ....
ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΔΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ...

Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ zezmperg ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΙΟΣ ΚΑΝΕΝΟΣ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟΥ....

ΑΡΚΕΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΑΝΑΖΗΤΗΤΩΝ......

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΕΝΟΣ ΒΙΒΛΙΟΥ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 11:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω και επαυξάνω AVATAGR .

Βέβαια το διαδίκτυο έχει και πολλά που πρσφέρει.
Στο διαδικτυο ερχομενος σε επαφή με άτομα σαν και εσένα νιώθεις πως υπάρχουν περισσότερα άτομα απότι νόμιζες που εχουν τα ίδια ενδιαφέροντα με εσένα . Γιατί όσο νάναι , χωρίς την εγωιστική και αυτάρεσκη πλευρά του θεματας , οι περισσότεροι άνθρωποι τους οποίους και προσππερνάμε καθημερινα ελαχιστη σχεση έχουν με όλα αυτα . Ετσι λοιπόν αισθάνεσαι λιγότερο μόνος...

Υπάρχει και άλλη μία διάσταση όμως ... ίσως το διαδίκτυο να λειτουργεί μερικες φορες ως ένα εργαλείο της μοίρας . Δηλαδή μπορεί εδώ να έρθεις σε επαφή "εντελώς τυχαία " ( τα εισαγωγικά είναι προαιρετικά ανάλογα με τις πεποιθήσεις ) με άτομα που μπορεί να σου αλλάξουν τη ζωή είτε ως καινούργιοι φίλοι είτε και ,γιατί όχι, ως κατι παραπάνω απο αυτό . είτε ως καθοδηγητές . άτομα τα οποία λόγω των αποστάσεων ίσως ποτε να μην γνωριζες...
άλλωστε θεωρω πως συνήθως οι κυριότεροι σταθμοί στην εξέλιξή μας δεν είναι ούτε τα βιβλία ούτε οι ταινίες ούτε κατι άλλο , αλλα συγκεκριμενοι ανθρωποι . προσωπικότητες που για καποιο λόγο βρεθήκαν στο δρόμο μας και συνεισέφεραν στη δόμηση του εαυτού μας .
(θετικά ή και αρνητικά μερικες φορες...)


"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"


Edited by - T-SEEKER on 22/06/2004 12:06:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1210938
Maintained by Digital Alchemy