ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 Ποιος έκλεψε το "άγιο δάκρυ";
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2004, 16:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ποιος έκλεψε το "άγιο δάκρυ";


Η αστυνομία της Ρουμανίας διεξήγαγε έρευνα για να ανακαλύψει ποιος έκλεψε ένα δάκρυ που εμφανίστηκε σε μια εικόνα της Παναγίας, μετά την καταγγελία που έκανε ο ιερέας της εκκλησίας

Και τελικά βρήκαν τον ένοχο. Ήταν μια γυναίκα που το έκλεψε πιστεύοντας ότι θα την βοηθούσε θαυματουργά στα προβλήματα που είχε.

Οι 62χρονη γυναίκα ήταν από τους πολλούς που έτρεξαν να προσκυνήσουν την εικόνα μετά την δημοσιοποίηση της είδησης της "δακρυσμένης" Παναγίας, στο χωριό Parcovaci.

Όταν, οι δημοσιογράφοι, της πήραν συνέντευξη, είπε: "Σκέφτηκα ότι εάν έπαιρνα το δάκρυ στο σπίτι μου, όλα τα προβλήματά μου θα εξαφανίζονταν. Έτσι πήγα στην εικόνα, προσευχήθηκα και προσπάθησα να κλέψω το δάκρυ με τα χείλη μου, φιλώντας το. Αλλά αφού είδα ότι δεν μπορούσα, το σκούπισα με ένα ύφασμα που είχα και το πήρα μαζί μου"

Η αστυνομία από την πλευρά της παραδέχτηκε ότι δεν μπορούν να την συλλάβουν αφού δεν υπάρχει κάποιος ανάλογος νόμος και ότι αυτό που τους έτυχε είναι μοναδικό στα ιστορικά της αστυνομίας.

Το ύφασμα με το "άγιο δάκρυ" επιστράφηκε στην εκκλησία και τοποθετήθηκε δίπλα στην εικόνα.

Το αν η υπόθεση αυτή είναι για γέλια ή για κλάματα, πρέπει να το κρίνετε εσείς.


http://www.ananova.com/news/story/sm_1187448.html?menu=news.quirkies

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"
αλλά και...
Tria capita exsculpa sunt,unum intra alterum et alterum supra alterum

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy