ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ADMIN ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Labolas Glasya the original
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2005, 13:51:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya the original  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αξιολατρευτε και πολυαγαπημενε μου @-ντ-μιν,
ειναι σιγουρο οτι θα διαγραψεις και αυτο το λογαριασμο μου και θα στειλεις το τοπικ αυτο στα ταρταρα της αρχειοθετησης. Ομως επειδη θαυμαζω τα μεγαλα κειμενα-σεντονια που εναποθετεις οταν αποφασισεις να γραψεις θελω να αναλυσεις τους λογους που θα το κανεις.
Την πρωτοχρονια σε ενδειξη καλης θελησης ειπα να ξαναγραφτω και να δηλωσω οτι θα προσπαθησω να μη ξεφυγω απο τους κανονισμους του φορουμ εκτος αν προκληθω. Εσυ ομως αποδειξες ποσο μικροψιχος εισαι διαγραφωντας με λεγοντας οτι ειμαι ανεπιθιμητος στο φορουμ. Γιατι? Γιατι απλα σε ενοχλουν αυτα που γραφω? Περιμενω το λοιπον το σενδονι σου *
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 00:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 16:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 23:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι σχεδιακια κυρια διαχειριστου ειναι αυτα?
τι ερωτηματικο ειναι αυτο?..............?
δεν καταλαβαινω......?//....//...τιποτα!

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 00:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(ΕΜΠΝΕΥΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΓΝΩΣΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΔΙΚΤΥΟΥ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ)

- ΝΑΙ ΓΙΑ ΣΑΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΙΣΩ ΟΣΟ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΕΧΩ ΥΣΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΔΙΩΞΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΙΖΩ ΠΑΛΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ???

-ΟΧΙ

- ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΛΙ ΜΕΛΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ???

-ΟΧΙ

-ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ???

- ΟΧΙ

- ΣΕ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ???

-ΟΧΙ

- ΑΑΑΑΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕ ΑΛΛΑ ΨΕΥΔΟΝΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΜΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΓΙΝΩ ΔΕΚΤΟΣ.....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2005, 12:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

AN KAI ΔEN EIMAI KΡITIKOS
ΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ
ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΝΤΙΝΑΔΑ

ΒΛΕΠΩ ΜΩΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ
ΦΙΛΕ ΜΟΥ Labolas Glasya

ΜΕ ΕΤΡΩΓΕΝ Η ΧΕΡΑ ΜΟΥ
ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΣΒΕΡΚΑΡΔΑ
ΜΗΝ ΚΑΙ ΤΥΧΟΝ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ...

ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΣΟΥ
ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΔΙΑΓΡΑΦΑΡΑ...

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΥ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΥΤΟΥΡΑΔΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 13:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κείμενο-σεντόνι?
Αποδυτηριάκια μου θυμίζει.
Αλλά όχι κι Αποδυτηριάκιας ο αντμίν...
Μεγάλη η χάρη του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
καύκαλο
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 08:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους καύκαλο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΤΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ HERMES?

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ''ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ'', ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΤΕΙ ΣΕ''ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ''?

ΛΕΣ ΟΤΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.

ΚΑΛΟ.. ΑΛΛΑ ΑΣΤΕΙΟ

ΣΤΟ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ , ΟΠΩΣ HEAVY METAL, ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΚΤΛ. ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΧΗ ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ?

ΑΝ ΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΠΑΡΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΣΤΟ ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!

..ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ-ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΜΑ , ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΟΣΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥ!!!

ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ''ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ'' = ''ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ'' ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΑΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ''ΧΙΛΙΑΡΙΔΩΝ'' ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΑΛΗ ΒΙΤΡΙΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ESOTERICA.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟ KAISER KAI JUNK,ΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ, Ε ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΙΟ.

Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΣΥ ΤΟ ΤΣΑΛΑΠΑΤΑΣ.

ΟΧΙ ΚΑΙ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΧΙ.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ , ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΡΑΣΕΙΣ. ΜΠΟΡΕΙΣ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 13:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ καύκαλο ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Ο ΑΝΤΜΙΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ KAI ΑΛΛEΣ ΑΚΟΜΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ...

ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΟΜΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΚΟΥΝ.

ΕΠΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΘΥΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ..
ΑΣ ΜΗΝ ΑΠΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ...

ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΤΜΙΝ ΚΑΝΕ ΤΟ ΕΝΑ Η ΚΑΝΕ ΤΟ ΑΛΛΟ....

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ Ο ΑΝΤΜΙΝ ΟΥΤΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΟΙ ΜΠΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΒΕΡΙΖΟΥΝ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

καύκαλο
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 13:26:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους καύκαλο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AVATARGR ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ?

quote:
ΛΕΣ ΟΤΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.

ΚΑΛΟ.. ΑΛΛΑ ΑΣΤΕΙΟ

ΣΤΟ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ , ΟΠΩΣ HEAVY METAL, ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΚΤΛ. ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΧΗ ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ?


quote:
ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ''ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ'' = ''ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ'' ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΑΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ''ΧΙΛΙΑΡΙΔΩΝ'' ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΑΛΗ ΒΙΤΡΙΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ESOTERICA.


quote:
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟ KAISER KAI JUNK,ΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ, Ε ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΙΟ.

Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΣΥ ΤΟ ΤΣΑΛΑΠΑΤΑΣ.


ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΗΜΕΙΑ.

Ο ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΣΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΕΙΧΗΡΗΜΑΤΟΛΟΓΗΣΕΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!!!!

ΣΤΕΚΕΙ ΜΕΤΕΩΡΟΣ , ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ( ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ) ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΞΕΦΥΓΕ, ΧΑΛΑΣΕ, ΛΑΛΗΣΕ, ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΨΩΜΙΑ ΤΟΥ.

ΚΑΛΑ ΜΩΡΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΚΑΘΑΡΣΗ?

ΣΤΟ ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ Η ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΤΟΥ ΧΙΛΙΑΣΜΟΥ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ. ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ.
(ΕΙΔΕΣ ΤΗΝ ΠΩΛΟΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΚΙ ΕΣΥ!!!)

ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ?

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? Ε?

ΠΑΡΤΕ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΙΑ.

Α ΡΕ AVATARGR, ΜΑΡΤΥΣ ΜΟΥ Ο ΘΕΟΣ, ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΣΥΜΠΑΘΩ ΓΙΑΤΙ ΚΡΑΤΑΣ ΨΗΛΑ ΤΗ ΣΗΜΑΙΑ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΡΕΙΣ ΛΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΩΡΕΥΟΥΝ!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 14:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ''ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ'', ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΤΕΙ ΣΕ''ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ''?


Μία πολύ μεγάλη αλήθεια ! ! !

Σε ευχαριστώ πολύ φίλτατε !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 17:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Το μετέωρο βήμα του Πελαργού" !!

καύκαλο, θα σου πρότεινα από εδώ και πέρα να μην "Κραυγάζεις" προς κάποιον άλλον την δική σου άποψη για την μη ανάγνωση των γραφόμενών σου, εάν δεν έχεις εξαντλήσει ο/η ίδιος/α τα περιθώρια για την "αμερόληπτη" ανάγνωση των μηνυμάτων των άλλων. Τουλάχιστον αυτών που εννοούν αυτό που λένε και έμπρακτα το αποδεικνύουν επί μία σειρά ετών.

Οι απαντήσεις που ψάχνεις(ή που δεν ψάχνεις) βρίσκονται στην ίδια τη Συζήτηση που απενεργοποιήθηκε καθώς και στο μήνυμα που έστειλα εκεί.

Εκεί δε, ανάμεσα στα άλλα, γράφω:

... τα Forums του ESOTERICA δεν απευθύνονται προς τον καθένα, ιδιαίτερα προς αυτούς που κύριο μέλημά τους είναι η προώθηση του Φανατισμού, οποιουδήποτε τύπου και μορφής!

Περί "τσαλαπατήματος της αξιοπρέπειας" και "αθλιότητας" καλύτερα να ερωτηθούν οι Φίλοι των Forums του ESOTERICA(εννοώ φυσικά τα πραγματικά Μέλη) και κάθε λογικός και σώφρων Άνθρωπος για το αν μία Δήλωση Ευθύνης που σχετίζεται με τους Λόγους Συμμετοχής σε μία Κοινότητα Διαλόγου μπορεί ποτέ να θεωρηθεί κάτι άθλιο και αναξιοπρεπές.

Για το αν ο κάθε Έλληνας και ο κάθε Άνθρωπος διαθέτει ή όχι Αξιοπρέπεια βέβαια, είναι κάτι που μάλλον θα πρέπει να το αποδεικνύει έμπρακτα στην καθημερινή του Συμπεριφορά. Δεν είναι σίγουρα κάτι που θα πρέπει να αναζητηθεί στα γονίδια ή στις καταβολές...

Προσωπικά, τουλάχιστον βλέπω Αναξιοπρεπείς συμπεριφορές και Αναξιοπρεπείς ανθρώπους συνεχώς στην Ελλάδα του Σήμερα. Ευτυχώς που υπάρχουν όμως αυτοί που επιλέγουν να υποδεικνύουν με το παραδειγμά τους μία πιο σωστή και εξελικτική διάσταση του όρου Άνθρωπος. Και ευτυχώς που ακόμη είναι αρκετοί... Όχι πολλοί... ΑΡΚΕΤΟΙ.

Α, ξέρεις, παρατηρώ και εδώ, στα Forums του ESOTERICA αναξιοπρεπείς και άθλιες συμπεριφορές... ακόμη και στα σημεία που είναι δύσκολο να παρατηρηθούν(δεν υπάρχουν φανερά σημάδια).

Και ανάμεσα στις διάφορες κατηγορίες τέτοιων φαινομένων είναι και αυτή των "Λερναίων Υδρών" ή ίσως καλύτερα "Σουπιών με πολλά πλοκάμια". Εκπληκτικό είναι το γεγονός ότι μερικές από αυτές τις "Ύδρες" ή "Σουπιές" έχουν μέχρι και 21 κεφάλια ή πλοκάμια!! Προφανώς η Προπαγάνδα του Πάθους και του Μίσους ή η Προβοκάτσια απαιτούν την ύπαρξη πολλών "μελών" ή "προεκτάσεων".

Εντυπωσιακό, οπωσδήποτε δυσνόητο και βεβαιότατα ένα αντικείμενο πιθανής μελέτης!

Εσύ αγαπητέ/ή καύκαλο έχεις να παρατηρήσεις ή να συμπληρώσεις κάτι πάνω σ'αυτό; Θα εκτιμούσα τη συμβολή σου.

Πολύ περισσότερο, θα είχες την καλοσύνη να μοιραστείς μαζί μας τους λόγους για τους οποίους Συμμετέχεις στις Συζητήσεις του ESOTERICA. Εάν βέβαια το θεωρείς σκόπιμο... Δεν θα ήθελα, και δεν θα μπορούσα, να σε πιέσω. Κάτι τέτοιο είναι θέμα προσωπικής επιλογής που έχει να κάνει σαφώς με την αίσθηση Αξιοπρέπειας, και περισσότερο με τις πράξεις Αξιοπρέπειας, του καθενός.

--------------------------------

Τα Forums του ESOTERICA δεν χρειάζονται "γυάλισμα". Αυτό που χρειάζονται είναι Ορθή Χρήση.

Κατά τη δική μας οπτική γωνία το επόμενο σημαντικό βήμα θα πρέπει να γίνει από τα Μέλη τους, ατομικά και συνδυασμένα. Γι'αυτό το λόγο έχουμε κάνει ήδη - και συνεχίζουμε να κάνουμε - τις απαραίτητες εκκλήσεις για βοήθεια(χαρακτηριστικότατο παράδειγμα η Ανακοίνωση/Συζήτηση Δημιουργία "Ομάδας Συνεργατών των Forums - Συντονιστών").

Πολλοί και πολλές φίλοι και φίλες ήδη αποδεικνύουν την πρόθεσή του για Συνεργασία όπου και όπως μπορούν. Είναι κάτι που φαίνεται και τους ευχαριστούμε γι'αυτό!

Όμως, δεν είναι Αρκετό...

Τα Forums χρειάζονται μία μεγαλύτερη "δόση" Υπευθυνότητας, Αλληλοβοήθειας και Στήριξης.

Από τη δική μας πλευρά τα βήματά μας είναι, κατά κάποιον τρόπο, προδιαγεγραμμένα στις βασικές τους γραμμές και πάνω σε αυτές ήδη βαδίζουμε.

Όμως δεν είναι η δική μας συμβολή που είναι απαραίτητη και σημαντική αυτή τη στιγμή...

Είναι η Δική σας, σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2005, 19:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ούτως ή άλλως, για την εκ νέου ενεργοποίηση των 2 αυτών Λογαριασμών ζητώ την αποστολή σχετικών e-mails στη διεύθυνση forums@esoterica.gr στα οποία να δηλώνονται οι αποδεκτοί, για την Κοινότητα των Forums, λόγοι για τους οποίους θα έπρεπε να προβούμε στην επανενεργοποίηση.

Σε τι αποσκοπεί αυτό

Μήπως είναι τραβηγμένο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2005, 16:49:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α Ι Α Ν Τ Α Σ:
"Σε τι αποσκοπεί αυτό "

Έχω απαντήσει αμέσως παραπάνω...
Πρόκειται για μία "Δήλωση Ευθύνης που σχετίζεται με τους Λόγους Συμμετοχής σε μία Κοινότητα Διαλόγου".

Είναι κάτι που δεν είναι καινοφανές βέβαια. Έχουν ξαναζητηθεί τέτοια e-mails και αρκετές άλλες φορές. Κατά την γνώμη μας είναι καλό κάποιος άνθρωπος που για οποιουσδήποτε λόγους καταστρατηγεί τους Κανονισμούς λειτουργίας αυτού του χώρου και γι'αυτόν τον λόγο απενεργοποιείται χρονικά ο Λογαριασμός του, εάν επιθυμεί να συμμετάσχει ενεργά ξανά στις Συζητήσεις να Δηλώνει με κάποιον τρόπο ότι οι Προθέσεις του είναι Καλές. Είναι μία δικλείδα ασφάλειας για τους Διαλόγους των Forums αλλά περισσότερο είναι μία ευκαιρία "Διαλόγου με τον Εαυτό μας" για την καλύτερη κατανόηση ή διευκρίνηση της επιθυμίας(και της πραγματικής της υπόστασης) για τη συμμετοχή σε αυτήν την Διαδικτυακή Κοινότητα αλλά και των πιθανών σφαλμάτων.

Επειδή πάντα απαντώ προσωπικά σε τέτοια e-mails θέλω να τονίσω πως καταβάλλω κάθε δυνατή προσπάθεια να είμαι Ευγενής και Διακριτικός, ακόμη και στις περιπτώσεις που οι άλλοι δεν έχουν την ίδια στάση απέναντί μου, και να επιμένω στον τονισμό της καλής Διάθεσης και όχι στον υπερ-τονισμό της εσφαλμένης συμπεριφοράς.

Οπότε, Α Ι Α Ν Τ Α, καταλαβαίνεις μάλλον ότι δεν βρίσκω το ζήτημα των e-mails, στο οποίο αναφέρεσαι καθόλου "τραβηγμένο".

Το θεωρώ, κάθε άλλο, απαραίτητο, δημιουργικό και χρήσιμο.

(Το παρόν θέμα βρίσκεται υπό τροχιά απενεργοποίησης. Παρακαλούνται όσοι/ες θεωρούν αναγκαίο να καταθέσουν κάποιο μήνυμα να το κάνουν συντόμα)


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2005, 17:30:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταλαβαίνω ότι η μάχη είναι άνιση…είστε ένας και είμαστε πολλοί, οπότε δεν προλαβαίνεται να απαντάτε σε όλα τα ερωτήματά μας. Γι’ αυτόν τον λόγο άλλωστε αποφεύγω να το κάνω.
Ωστόσο θα ήθελα να σε ρωτήσω αν πιστεύεις στην ειλικρίνια μιας δήλωσης μεταμέλειας. Είμαι σίγουρος ότι δεν πιστεύεις…αυτός είναι άλλωστε ο λόγος που πολλοί αισθάνονται -και εγώ- ότι το κάνεις για λόγους υποταγής του άλλου.
Τέλος πάντων.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2005, 03:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Α Ι Α Ν Τ Α, για ποια "μάχη" μιλάς; Εδώ πρόκειται για έναν καθώς πρέπει πόλεμο! Ο οποίος απειλεί τη ζωή μου, το PC μου, ενίοτε και την... καλή μου!(μην μου πεις πως δεν είναι αξιόλογη η ρίμα!)

Επί του προκείμενου όμως, μην είσαι πάντως απόλυτα σίγουρος ότι δεν εμπιστεύομαι a priori την ειλικρίνεια μίας τέτοιας δήλωσης. Πάσχω εξάλλου από μία ιδιότυπη "συγγενή" ανωμαλία που ονομάζεται: "βασική εμπιστοσύνη στους ανθρώπους".

Ειδικά όταν κάποιος δηλώνει κάτι Θετικό, διακατέχομαι από μία ενόρμηση να δώσω την ευκαιρία στον εαυτό μου(και στον άλλον άνθρωπο) να αποδεχτώ ότι "είναι έτσι τα πράγματα όπως τα λέει" ή ότι θα προσπαθήσει έτσι ώστε να τα κάνει έτσι.

"Εσωτερικότερα"... πιστεύω ακράδαντα ότι ο Λόγος, έστω και ο γραπτός που είναι άηχος παρότι στο νοητικό πεδίο δεν είναι καθόλου έτσι, εμπεριέχει τρομερές δυνάμεις. Είναι απολύτως υπαρκτή η δυνατότητα, οι Λόγοι μας(θετικοί ή αρνητικοί) να δημιουργούν, ανάλογα με την έντασή τους, το βαθμό της συνείδησης με την οποία συνδέονται και την επανάληψή τους, Μορφές ή καλύτερα Νοητικά Σχήματα που έχουν την τάση να προσελκύουν ανάλογης ποιότητας εκπορεύσεις(από τον Εαυτό ή άλλους Εαυτούς). Αυτό πιθανώς και να είναι η βαθύτερη ουσία των Δεσμεύσεων, Όρκων, Υποσχέσεων, Κατάρων κ.ο.κ.

Σίγουρα πάντως εμπιστεύομαι πολύ περισσότερο, από την δεδηλωμένη πρόθεση, την καθεαυτό Πράξη και την απόδειξη σε βάθος χρόνου και δει εναντίον "αντιξόων" συνθηκών ή των "δυσκολιών"...

Ο "Ηρωισμός της μίας στιγμής" έχει οπωσδήποτε την αξία του, όμως ο "Ηρωισμός ολόκληρης της Ζωής" είναι αυτός που μπορεί να φέρει τον Άνθρωπο κοντά στην Σφαίρα των Θεών ή της Θεότητας.

Για το αν "πολλοί", όπως λες, πιστεύουν πως "αποζητάω" με "τεχνικές" όπως των e-mails "μεταμέλειας"(χρησιμοποιώντας πάλι τον δικό σου ορισμό) την υποταγή των άλλων, πιστεύω πως είναι πρωτίστως καθαρά θέμα στατιστικής μελέτης... Εγώ πάντως, δεν έχω δει παρά ελαχιστότατες τέτοιες απόψεις στα Forums όλα αυτά τα χρόνια. Μάλλον μετριούνται στα δάκτυλα του ενός χεριού, άντε και των δύο...

Αυτοί που επιζητούν την "υποταγή" των άλλων συνήθως επιθυμούν και να το επιδεικνύουν. Έτσι ικανοποιείται περισσότερο αυτή η "στρεβλή" άποψη του ενστίκτου Εξουσίας. Στη δική μας περίπτωση - και μιλάω συνολικά για την Ομάδα των Υπευθύνων-Συνεργατών του ESOTERICA - ειδικότερα οι περιπτώσεις των επανενεργοποιήσεων(όπως και πολλά άλλα πράγματα) γίνονται με την ελάχιστη δυνατόν "φασαρία" και όχληση.

Μία απλή προτροπή, για να τελειώνω εδώ:
Καλό είναι να μην εμπιστευόμαστε και πολύ συλλογισμούς του τύπου "αφού έτσι γίνεται συνήθως και αφού αυτό παρατηρώ συνεχώς Έξω, έτσι θα γίνεται και σε αυτήν την περίπτωση".
Υπάρχουν και άλλες πιθανότητες και δυνατότητες, τις οποίες, και δυστυχώς τις πλέον θετικές, τείνει να ξεχάσει ένα τεράστιο ποσοστό της σημερινής Ανθρωπότητας. Ας δώσουμε ένα περιθώριο στον εαυτό μας και ας άρουμε όσους περισσότερους τεχνητούς περιορισμούς μας γίνεται!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

καύκαλο
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2005, 08:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους καύκαλο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
admin ΠΑΛΙΚΑΡΑ ΜΟΥ ΑΣΤΟ ΚΑΛΛΥΤΕΡΑ....

ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΡΑΞΕΙΣ.

ΕΔΩΣΕΣ ΜΙΑ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΑΚΡΟΣΚΕΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΟΗΜΑ, ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΘΕΙΣ.

ΤΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ?@?#!? ΕΣΥ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΟΧΙ ΛΑΔΙ ΑΛΛΑ ΑΓΙΟΣ!!!

ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΠΡΑΞΕΙΣ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ.

ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΑΚΟΜΗ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΙΔΙΟΥ ΤΥΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΣΤΟ ''ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ''.

ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Ο ΟΓΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΗΘΗΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

ΑΛΛΑ ΕΣΥ admin ΠΕΡΙΠΟΙΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΟΥΛΕΣ,ΑΔΙΑΦΟΡΩΝΤΑΣ, ΚΑΙ ΑΦΗΝΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΤΑΤΡΩΓΕΙ ΤΙΣ ΣΑΡΚΕΣ.

ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΡΩΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ESOTERICA.

ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΣΕ ΕΝΑ FORUM ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΕΝΟΣ SITE.

ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΠΑ ΟΜΩΣ ΠΟΛΛΑ.

ΠΡΟΣ GOTHIC.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΠΕΡΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ.

---------------------------------------------

ΠΡΟΣ LOCO

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ.

---------------------------------------------


ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΦΡΑΣΗ ....

...ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ ΕΝΑΣ AVATARGR ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΑΝΟΙΞΗ....

ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

καύκαλο
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2005, 09:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους καύκαλο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ..


ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΕΔΩ.....http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3257&whichpage=1&ARCHIVE=


ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΙΠΟΤΑ, ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ.

ΘΕΜΑ ΗΘΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ, ΟΧΙ ΠΡΩΣΩΠΙΚΩΝ ΠΙΣΤΕΥΩ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2005, 18:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καύκαλο, δυστυχώς δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις ούτε από το Θέμα το Link του οποίου παρέθεσες, ούτε φυσικά και από τον "λόγο" τον οποίο μας εξέθεσες για τη Συμμετοχή σου στα Forums.

Σου είχα ζητήσει όμως κάτι άλλο, τη συμβολή σου για το ζήτημα των "Λερναίων Υδρών" ή των "Σουπιών με πολλά πλοκάμια". Δεν απαντήσες...

Οπότε παίρνω εγώ την πρωτοβουλία να περάσω στο επόμενο βήμα:

Μπορείς σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις πώς γίνεται από την ίδια σταθερή IP, αυτή δηλαδή που χρησιμοποιείς, να έχουν δημιουργηθεί 21 διαφορετικοί Λογαριασμοί (!!)(οι 20 από Λογαριασμούς Yahoo), από τον Νοέμβριο του 2003 έως σήμερα;; Από αυτούς, οι 4 έχουν ήδη απενεργοποιηθεί για λόγους παραβιάσεων των Κανονισμών Λειτουργίας που είχαν σχέση, κατά βάση, με φανατικά διακινούμενες "επιθέσεις" εναντίον άλλων Μελών και από τους υπόλοιπους κάποιοι έχουν(ή είχαν) λιγότερο ή περισσότερο ενεργή συμμετοχή στις Συζητήσεις μας. Συνολικά γύρω στα 300 μηνύματα.

Δική μου άποψη είναι ότι ο συγκεκριμένος Λογαριασμός "καύκαλο" έχει ως κίνητρο δημιουργίας κάποιου είδους Εμπάθεια, είτε προς "αλλόδοξες" απόψεις, είτε προς συγκεκριμένα Πρόσωπα, είτε και προς τα δύο. Οι υπόλοιποι, έμμεσα ή άμεσα, λειτουργούν συνεργικά, είτε για να επιτείνουν την επιζητούμενη "Θολούρα", είτε για να δημιουργήσουν "αναστατώσεις" σε ποικίλα σημεία των Forums. Τώρα τι δουλειά έχει η φωτογραφία του Δ.Λιαντίνη με τους συγγενείς του, στο Προφίλ του συγκεκριμένου λογαριασμού με την "σεξιστική" e-mail διεύθυνση, είναι οπωσδήποτε ένα από τα διάφορα σχετικά αδιευκρίνιστα και "ανεξήγητα" φαινόμενα...

Πώς σου φαίνεται τώρα το μήνυμά μου; Από πρακτικής απόψεως καθαρά, εφόσον είναι κάτι που τόσο σε ενδιαφέρει...

Θα περιμένω, και νομίζω πως και άλλοι θα κάνουν το ίδιο, την τοποθέτησή σου, εάν το επιθυμείς φυσικά.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2005, 20:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!

quote:
Μπορείς σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις πώς γίνεται από την ίδια σταθερή IP, αυτή δηλαδή που χρησιμοποιείς, να έχουν δημιουργηθεί 21 διαφορετικοί Λογαριασμοί (!!)(οι 20 από Λογαριασμούς Yahoo), από τον Νοέμβριο του 2003 έως σήμερα;; Από αυτούς, οι 4 έχουν ήδη απενεργοποιηθεί για λόγους παραβιάσεων των Κανονισμών Λειτουργίας που είχαν σχέση, κατά βάση, με φανατικά διακινούμενες "επιθέσεις" εναντίον άλλων Μελών και από τους υπόλοιπους κάποιοι έχουν(ή είχαν) λιγότερο ή περισσότερο ενεργή συμμετοχή στις Συζητήσεις μας. Συνολικά γύρω στα 300 μηνύματα.

Αγαπητέ Admin αν είσαι σίγουρος για τους λογαριασμούς που προέρχονται απο τη συγκεκριμένη static IP προχώρα σε κάθαρση(είναι και φαινόμενο της επικαιρότητας). Φαντάζομαι πως και τα υπόλοιπα μέλη συμφωνούν.

Τελευταία είχαμε πολλά..................

quote:
αδιευκρίνιστα και "ανεξήγητα" φαινόμενα...
..και δεν αναφέρομαι μόνο στα μηνύματα με το πορνογραφικό περιεχόμενο. Τα μέλη που έχουν μια σχετική εμπειρία και παρατηρητικότητα θα έχουν προσέξει την παράξενη συμπεριφορά ορισμένων νέων κυρίως μελών.


C'est la vie and i am livin' la vida LOCA!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

καύκαλο
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2005, 08:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους καύκαλο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
admin ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΡΑΠΕΖΗΣ?
ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ!!!

130 ΥΠΛΗΛΛΟΙ


16 ΠΡΑΚΤΙΚΑΡΙΟΙ ( ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩ )
ΠΟΛΟΙ ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.

ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ/ΕΣ ΑΝΑΝΕΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ 6 ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ( ΑΝΑΛΟΓΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΙ ΑΕΙ).

ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΕΡΜΑΤΙΚΟ, ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ INTERNET ΜΕ ΚΟΙΝΟ ΚΩΔΙΚΟ ΚΑΙ USERNAME!

ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΠΟΥ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΕΓΩ?
Ε?

ΕΓΩ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ!!

1 ΤΟ MAIL ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕΞΙΣΤΙΚΟ, poutsaklis@yahoo.com, o ΠΟΥΤΣΑΚΛΙΣ ΣΤΑ ΠΟΝΤΙΑΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΑΝΩΜΑΤΗΣ ΑΣΧΕΤΕ!! ( ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΚΟΦΩΝΗ ΔΙΑΛΕΚΤΟ ΤΗΣ ΠΡΟΥΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΠΟΝΤΙΟΣ ΠΟΥΡΣΑΛΗΣ Η ΠΡΟΥΣΑΛΗΣ)!!


2 ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΑΝΤΙΝΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ! Ε?
ΤΟΝ ΘΑΥΜΑΖΩ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ, Ε ΚΑΙ, ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?

UNDERSTAND ADMIN?

ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΡΝΑΙΕΣ ΥΔΡΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ (ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ), ΓΙΑ ΡΙΞΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ Ε?

ΓΙΑΤΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΧΙΛΙΑΡΗΔΕΣ ΑΠΕΚΤΗΣΑΝ ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΚΑΤΟΣΤΑΡΗΔΕΣ Ε?

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ TOPIC ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΚΑΙ ''ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ'', ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ. ΟΚ?

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ADMIN, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ
ΨΕΥΤΗΣ.

ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟ FORUM!!!!

ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ ΕΔΩ..

quote:
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΣΕ ΕΝΑ FORUM ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΕΝΟΣ SITE.


ΑΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑ ΣΤΟ ΖΟΥΜΙ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ.

ΠΑΡΕ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΙΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΑΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΟΧΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ.

ΤΙ ΕΝΝΟΩ....
ΣΑΦΩΣ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ.

ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ IP ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΠΟΤΕ, ΚΑΘΩΣ ΝΕΟΙ ΠΡΑΚΤΗΚΑΡΙΟΙ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΥΣ, ΕΧΟΝΤΑΣ ΩΣ ΚΥΡΙΑ ΑΣΧΟΛΙΑ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΙΠΟΤΑ, ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΧΕΙ SURFING.

ΜΕ ΠΙΑΝΕΙΣ. Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ. ΕΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

καύκαλο
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2005, 08:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους καύκαλο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ admin...

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΣ ΟΤΙ ΟΣΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ iP ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΞΥ 07.45 ΜΕ 15.00 Ε?

ΔΗΛΑΔΗ ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ!!! ΜΕ ΠΙΑΝΕΙΣ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2005, 08:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!

quote:
admin ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΡΑΠΕΖΗΣ?
ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ!!!
130 ΥΠΛΗΛΛΟΙ
16 ΠΡΑΚΤΙΚΑΡΙΟΙ ( ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩ )
ΠΟΛΟΙ ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.
ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ/ΕΣ ΑΝΑΝΕΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ 6 ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ( ΑΝΑΛΟΓΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΙ ΑΕΙ).
ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΕΡΜΑΤΙΚΟ, ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ INTERNET ΜΕ ΚΟΙΝΟ ΚΩΔΙΚΟ ΚΑΙ USERNAME!
ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΠΟΥ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΕΓΩ?
Ε?

Λογικό μου φαίνεται. Έτσι εξηγείτε και η static IP. Οι υπολογιστές της τράπεζας βρίσκονται σε Local Network (LAN) και η IP πρέπει να είναι static για να μην χάνουν την σύνδεση μεταξύ τους.
Admin μάλλον πρέπει να ζητήσεις συγγνώμη!

Βέβαια εσύ καύκαλο μην νομίζεις οτι "την έβγαλες καθαρή" μετά απο αυτή την δήλωση:

quote:
ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΙΠΟΤΑ, ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΧΕΙ SURFING.

Να γιατί υπάρχουν τεράστιες ουρές στις τράπεζες και ταλαιπωρούν τον κόσμο.


C'est la vie and i am livin' la vida LOCA!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2005, 09:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καύκαλο γράφει και ο διευθυντής της τράπεζας στο Esoterica;
Αν ναι πες μου με ποιό nick γράφει για να γίνω "τσιράκι" του, έτσι ώστε να έχω κανένα καλό conne(ction) στην τράπεζα!


C'est la vie and i am livin' la vida LOCA!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

καύκαλο
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2005, 09:41:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους καύκαλο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προς LOCO.

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΟΧΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΡΑΠΕΖΗΣ. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΝΑΛΑΓΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΙΝΟ.

ΜΟΝΟ ΓΡΑΦΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΕΥΘΝΗΝΤΗ ΠΟΥ ΛΕΣ. ΜΟΝΟ ΟΙ ΠΡΑΚΤΙΚΑΡΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 2.30

ΜΠΟΡΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕ USERNAME KAI ΚΩΔΙΚΟ ΠΡΑΚΤΙΚΑΡΙΟΥ , ΧΑΝΩΝΤΑΣ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟ PROFITS ΚΤΛ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΣ ΤΟΥ GUSOTOS.

ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΥΤΟΝ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΤΩΝ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ, ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΥΜΑΙΝΩΝΤΑΙ ΣΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ. 07.45-15.00

ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ PC (INTERNET) ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2005, 16:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκτός από το IP το μέλος που αισθάνεται "πολλοί" και δημιουργεί αλλεπάληλες ταυτότητες για να υποστηρίξει τον εαυτό του και να δημιουργήσει πρόβλημα πρέπει να ξέρει ΟΤΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η IP ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΤΟΜΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΛΙΘΙΟΙ.

ΕΤΣΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΓΡΑΦΗΣ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΛΕΞΕΙΣ, ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ, Η ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ

Δεν αναφέρομαι σε κανεναν προσωπικά, απλά μέσα από τη μικρή μου εμπειρία στο Εσωτέρικα -ένα χρονο- είναι αρκετά ευκολο να καταλάβεις αν ο "νέος" είναι "νέος" ή είναι παλίος και φέρεται ως "παλιός".

Και για να καταλάβω κάτι "καυκαλο" σε εμποδίζει σε τίποτα το ότι μπαινεις από υπολογιστη υπηρεσίας να δημιουργήσεις 40 ταυτότητες?????


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2005, 18:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Λογικό μου φαίνεται. Έτσι εξηγείτε και η static IP. Οι υπολογιστές της τράπεζας βρίσκονται σε Local Network (LAN) και η IP πρέπει να είναι static για να μην χάνουν την σύνδεση μεταξύ τους.
Admin μάλλον πρέπει να ζητήσεις συγγνώμη! "

Αγαπητέ Loco, μην βιάζεσαι. Τα τεχνικά ζητήματα, όπως και τα άλλα(περισσότερο), δεν είναι τόσο απλά στην προσπέλαση...
Δεν έχω κανένα πρόβλημα βέβαια να ζητήσω συγγνώμη από οποιονδήποτε έχω αδικήσει, λόγω άγνοιας, επιπόλαιης σκέψης, υπερβολικής σιγουριάς κ.λπ.

Οπωσδήποτε εάν ήμουν βέβαιος πως όλοι οι λογαριασμοί αυτοί προέρχονται από το ίδιο άτομο θα τους απενεργοποιούσα χωρίς δεύτερη κουβέντα. Αυτό, όπως είδες, δεν έχει γίνει. Ο σκοπός μου είναι να βγάλω μία άκρη με την κατάσταση αυτή και να αποφύγω την πιθανή σπατάλη ενέργειας στο μέλλον και την περαιτέρω καταστρατήγηση(για εμπαθείς προσωπικούς στόοχους) των κανονισμών και των αρχών των Forums(για παράδειγμα με έναν φαύλο κύκλο επανεγγραφών, προβοκατόρικων κινήσεων κ.ο.κ.) καθώς και την "χρησιμοποίηση" ευαίσθητων χορδών κάποιων Μελών για την εξυπηρέτηση των ίδιων στόχων. Για να μπορέσουμε δηλαδή να δημιουργήσουμε εκ των προτέρων ένα προστατευτικό Ορθολογικό "τείχος", ει δυνατόν πριν την αλλαγή της Δομής των Forums, απέναντι σε τέτοια φαινόμενα. Σίγουρα δεν το κάνω "για την πλάκα μου", με ενδιαφέρει η ευαισθητοποίηση των Μελών σε κάποια τέτοια ζητήματα "θολών" ή "ασαφών" συμμετοχών ώστε να δημιουργηθεί μία ατμόσφαιρα "υγιούς υποψίας" σε προκλήσεις οι οποίες καλό θα ήταν να μένουν αναπάντητες έτσι ώστε να χάνουν ή να μην κερδίζουν "δύναμη".

Ας πάρουμε λοιπόν λίγο το "χρονικό" αυτής της έρευνας των IPs από την αρχή, περνώντας έτσι στο αμέσως επόμενο βήμα:

Από τους 21 λογαριασμούς που ανέφερα πιο πάνω οι 4 έχουν ήδη απενεργοποιηθεί. Δημιουργήθηκαν όλοι σε περίοδο ελάχιστα μεγαλύτερη του ενός μηνός. Αυτοί ήταν οι:

a kalaaaaa
λίγο_βλάκας
οχι_αλλο (έχει τροποποιηθεί το Όνομα καθώς αναφέρονταν σε άλλο Μέλος)
ετων 24

Μάλιστα ο τελευταίος ζήτησε μόνος του την απενεργοποίησή του(μήνυμα) καθώς παραδέχεται ότι είχε και άλλο Nick Name. Μάλιστα, εμμέσως πλην σαφώς, παραπέμπει στην μακροχρόνια συμμετοχή του στο ESOTERICA.

Μας παραξένεψε βέβαια το Θέμα της "κοινής" στόχευσης αυτών των Λογαριασμών, βασικά εναντίων συγκεκριμένων Μελών και Ζητημάτων του .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.

Οι IPs τους ήταν κοινές. Το θέμα της προέλευσης από δίκτυο γνωστής Τράπεζας μας έγινε αμέσως γνωστό τότε μετά από την πρώτη μικρή έρευνά μας. Όμως, όπως φαίνεται, η κοινή IP προέρχεται από κάποιο Firewall που προστατεύει το συγκεκριμένο δίκτυο από μη εξουσιοδοτημένες προσβάσεις καθώς και επιθέσεις. Κάτι που είναι βέβαια απόλυτα αναμενόμενο για την ασφάλεια τέτοιων οργανισμών. Οπότε δεν θα μπορούσαμε να ξέρουμε τι "υπάρχει" πίσω από το Firewall και αν από το ίδιο δίκτυο είχε πρόσβαση κάποιος ανυποψίαστος άλλος χρήστης που δεν έφταιγε σε τίποτε. Γι'αυτό και δεν "μπλοκάραμε" την IP(απαγορεύοντας έτσι την πρόσβαση από αυτήν στο ESOTERICA).

Ο Λογαριασμός καύκαλο, δημιουργήθηκε στις 20/1/2005. Σε μόλις 14 ημέρες και με μόλις 20 μηνύματα, μέχρι να γράψει το πρώτο του στην παρούσα συζήτηση, "κατάφερε" να διαμορφώσει μία τόσο σαφή άποψη για τα Forums του ESOTERICA και τους συντελεστές του έτσι ώστε να αρχίσει(και να συνεχίζει) να "κραυγάζει" με πομπώδεις και άκρως υποτιμητικές εκφράσεις για "αθλιότητες", "τσαλαπάτημα αξιοπρέπειας", "μετεωρήσεις" και "παλικαροσύνες", για "μακροσκελείς απαντήσεις χωρίς νόημα", προβάλοντας "συνομωσιολογικού" τύπου θεωρίες για αποφυγή από εμας απενεργοποίησης "χιλιάριδων"(τι "καίνε" αλήθεια; Αμόλυβδη; και αναρωτιέμαι, τις απενεργοποιήσεις και τις παρατηρήσεις σε Μέλη με πάνω από 1000 μηνύματα δεν τις έχει αντιληφθεί;) επειδή, λέει, τους θέλουμε για "βιτρίνα", με αλαζονικές προσωπικές απαιτήσεις για "δράσεις" και όχι για "απαντήσεις" κ.ά.

Πάλι, σήμερα όμως, ζητάει "απαντήσεις", παραβλέποντας ότι στο ίδιο το μήνυμά μου, που κινητοποίησε την "αντίδρασή" του στο παρόν Θέμα υπάρχουν ήδη(και εκ των προτέρων) οι απαντήσεις και οι θέσεις μας για τον χειρισμών των Θεμάτων που τόσο τον "ενδιαφέρουν"... μία επίσκεψη ξανά εκεί θα διασαφηνίσει πολλά πράγματα.

Αλλά η "επιλεκτική" του ανάγνωση έχει και συνέχεια όπως φαίνεται... Με κατηγορεί για "Μεγάλο Ψεύτη", με πηχαίους τίτλους μάλιστα, γιατί είπα δήθεν ότι δεν ανάφερε τον λόγο της Συμμετοχής του στα Forums... Ένα προσεκτικότερο διάβασμα της φράσης μου(δεν χρειάζεται πολύ προσεκτικότερο, απλά μία προσοχή στα ρήματα...) θα σε βοηθήσει να καταλάβεις, καύκαλο, τι εννοώ με το "επιλεκτική ανάγνωση".

"καύκαλο, δυστυχώς δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις ούτε από το Θέμα το Link του οποίου παρέθεσες, ούτε φυσικά και από τον "λόγο" τον οποίο μας εξέθεσες για τη Συμμετοχή σου στα Forums."

Επειδή εξακολουθώ και δεν καταλαβαίνω, θα μπορούσες, σε παρακαλώ, να διευκρινήσεις τι ακριβώς εννοείς με το:

"ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΣΕ ΕΝΑ FORUM ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΕΝΟΣ SITE."

,καθώς και τι θα έπρεπε να καταλάβω με το Link της Συζήτησης(http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3257&whichpage=1&ARCHIVE=) που με παραπέμπεις, στην οποία είχα δε παρέμβει παραπάνω της μίας φοράς, για το "από που κρατάει το κακό";;

Φυσικά, καταλαβαίνετε Loco και λοιποί αναγνώστες της Συζήτησης ότι μία τέτοια "περίεργη" συμπεριφορά, καθώς δε, έχουμε πραγματικά βαρεθεί με τους κατά καιρούς "εξ'ουρανών και καινοφανείς Σωτήρες", τους "απαιτούντες άνευ ίδιας προσφοράς", τους "κραυγάζοντας καθ'έξιν", τους "προβοκάτορες", τους "μεταρρυθμιστές με την μηδαμινή ουσιαστική συμμετοχή", τους "επαναστάτες κατά της προπαγάνδας, έτσι ώστε μία καλύτερη, προπαγάνδα, να μπορεί να αναδυθεί" κ.ο.κ., μας προβληματίζει πάντα και μας κινητοποιεί να ψάξουμε κάπως περισσότερο.

Η IP πάλι ή ίδια... Μάλιστα μία πιο ενδελεχής έρευνα αποκάλυψε το σύνολο των 21 πλέον Λογαριασμών για τους οποίος συζητάμε. Σίγουρα θα έπρεπε να βρεθεί μία λύση για το ζήτημα.

Εξ'ου λοιπόν και η πρώτη μου απάντηση στην "έκκληση" του καύκαλο εδώ, καθώς και οι επόμενες. Ομολογώ πως εσκεμμένα, ίσως έδωσα έναν σχετικά υπερβολικό "τόνο" στην παρουσίαση της κατάστασης αρχικά, και το λέω αυτό κυρίως, γιατί το πιθανότερο είναι πως ένας, τουλάχιστον, από τους 21 λογαριασμούς, είναι εις γνώσιν μας πως προέρχεται από διαφορετικό άνθρωπο. Όμως η κατάσταση θα πρέπει να ξεκαθαριστεί και να καταλάβουμε όλοι μας από που και από ποια αίτια κινητοποιείται.

Εννοείται πως θεωρούμε πως η πιθανότητα όλοι αυτοί οι 21 λογαριασμοί να προέρχονται από 21 διαφορετικούς ανθρώπους είναι όχι απλά μηδαμινή, πρακτικά δεν υφίσταται καν. Ειδάλλως θα πρέπει σίγουρα να απονείμουμε "τιμητική πλακέτα" στην Τράπεζα αυτή για την Εσωτεριστική Διαμόρφωση των υπαλλήλων της(ασκούμενων ή μόνιμων)!! Αστειεύομαι βέβαια. Η στατιστική σε πολλές περιπτώσεις δεν κάνει λάθος και στηρίζεται σαφώς, και την υποστηρίζει, στην κοινή λογική.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι ότι από τους 21 Λογαριασμούς, οι 18(!!) έχουν δημιουργηθεί μέσα στους 4 τελευταίους μήνες! Οι δύο μάλλον είναι αδύνατον να χρησιμοποιηθούν καθώς από λάθος ή εσκεμμένα έχουν γίνει από εμφανώς εσφαλμένες διευθύνσεις e-mail.

Όσο και αν κάποιοι δημιουργήθηκαν από άλλους ανθρώπους που πληροφορήθηκαν από τους Συναδέλφους τους την ύπαρξη του site και έτυχε να έχουν και παρόμοια ενδιαφέροντα, είναι κάτι παραπάνω από σίγουρο, ότι ο μεγάλος αναλογικά αριθμός των Λογαριασμών καθώς και το κοινό ύφος και περιεχόμενο της συμμετοχής τους(απενεργοποιημένης ή μη), με σαφή στόχευση στα ίδια "σημεία" των Forums, υποδεικνύει ότι πρόκειται για λογαριασμούς του ίδιου ατόμου ή έστω, ελαχιστότατων που δρουν συνεργατικά.

Άλλωστε, το παρακάτω:

"ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΣ ΤΟΥ GUSOTOS.

ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΥΤΟΝ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ."

Δεν έχω επίσης καταλάβει τι ακριβώς σημαίνει...

Οπωσδήποτε, τίποτα δεν αποκλείει και τη συμμετοχή και άλλων Λογαριασμών του ίδιου ή των ίδιων ανθρώπων από άλλες IPs, και όχι τη συγκεκριμένη... Απλά παραμένω στα συγκεκριμένα στοιχεία καθώς δεν υπάρχει η δυνατότητα να το ερευνήσουμε. Είναι όμως και αυτή μία ισχυρή πιθανότητα.

Εμμένω λοιπόν, όπως καταλαβαίνετε, στην θέση μου περί "εμπαθούς κινήτρου", καθώς και ύποπτου, και θα περιμένω τις περαιτέρω διευκρινήσεις από τον καύκαλο και όποιον άλλον, άμεσα ενδιαφερόμενο/η.

Χωρίς "φωνασκίες" όμως παρακαλώ!
... γιατί είμαι και ευαίσθητος!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2005, 23:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Διαβάζοντας τα κείμενα του αγαπητού καύκαλο πιστεύω ότι βρισκόμαστε αντιμέτωποι (με την καλή έννοια της λέξης) με τρεις διαφορετικές καταστάσεις:

(α) την απενεργοποίηση του θέματος «ΕΛΛΑΣ ώρα μηδέν?» η οποία εντάσσεται στο γενικότερο ερώτημα «Πότε και κάτω από ποιες προϋποθέσεις πρέπει να απενεργοποιείται ένα θέμα» ή «Ποιες είναι οι συζητήσεις που εντάσσονται στα όρια της εσωτερικής αναζήτησης;»
(β) την προπαγάνδα στη θεματική ενότητα «ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ» η οποία εντάσσεται στο γενικότερο ερώτημα «Τίθεται θέμα προπαγάνδας / προσηλυτισμού στη θεματική ενότητα «ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ» και αν ναι, τι πρέπει να γίνει;»
(γ) την απενεργοποίηση των μελών junk95 και Kaiser η οποία εντάσσεται στο γενικότερο ερώτημα «Πότε και κάτω από ποιες προϋποθέσεις πρέπει να απενεργοποιείται ένα μέλος»

Θα προσπαθήσω να απαντήσω / σχολιάσω:

Σε σχέση με την κατάσταση (α) να διευκρινίσω ότι δεν αναφέρομαι σε περιπτώσεις απενεργοποίησης διπλο και τριπλο-εγγεγραμμένων θεμάτων ίδιου αντικειμένου. Γι’ αυτό και οριοθετώ το ζήτημα σε σχέση με τα θέματα τα οποία εντάσσονται στα όρια της εσωτερικής αναζήτησης. Και στη συγκεκριμένη περίπτωση: «Εντάσσεται το θέμα «ΕΛΛΑΣ ώρα μηδέν?» στα όρια της εσωτερικής αναζήτησης και αν όχι γιατί εντάσσεται το θέμα «HEAVY METAL»»; Προσωπικά πιστεύω ότι δεν εντάσσεται κανένα από τα δύο θέματα. Όμως το εν λόγω θέμα το οποίο είναι «εξ’ ορισμού» ευαίσθητο (εθνικά ζητήματα) δυστυχώς λειτούργησε σαν ένα μέσο προβολής φανατικών απόψεων, οπότε πιστεύω ότι αυτός ήταν ο βασικός λόγος απενεργοποίησής του. Τώρα θα σκεφθείς γιατί δεν γίνεται και το ίδιο και στα θέματα της ενότητας «ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ». Το θέμα αυτό προσπαθώ να το απαντήσω παρακάτω.

Σε σχέση με την κατάσταση (β) τώρα θα σου επιστήσω την προσοχή σε αυτό που είχε γράψει ο Admin στο θέμα «ΕΛΛΑΣ ώρα μηδέν?». Αντιγράφω...

quote:

Υπάρχουν ήδη αρκετά ανοιχτά Θέματα Συζήτησης στα οποία εντάσσονται, ακόμη και με ακραίο προπαγανδιστικό τρόπο, απόψεις και "προτάσεις" προς τους υπόλοιπους Συζητητές οι οποίες είναι παντελλώς ξένες με τη Θεματολογία του Τόπου αυτού, πολλές φορές καλυμμένες και πίσω από μία επίφαση "Αναζήτησης" ή "Εσωτερισμού". Δεν μας είναι καθόλου άγνωστο το παραπάνω και σίγουρα δεν θέλουμε να κλείσουμε τα μάτια μας σε αυτά τα φαινόμενα. Aπλά, είναι εξαιρετικά δύσκολο με την παρούσα δομή και λειτουργίες/υπηρεσίες των Ομάδων Συζήτησης να παρακολουθούμε σωστά αυτές τις Συζητήσεις και να ωθούμε μία πιο υγιή αντιμετώπιση των Διαλόγων. Για να το πω πιο ξεκάθαρα δεν υπάρχουν ακόμη οι κατάλληλες "Ασφαλιστικές Δικλείδες" ελέγχου και αποπομπής από τον χώρο τέτοιων συμπεριφορών με τρόπο που παράλληλα να διατηρείται(και να επαυξάνεται) ένα περιβάλλον πραγματικής Ελευθερίας Έκφρασης που δεν υποτιμά, δεν υποβιβάζει, δεν μισεί, δεν καταριέται, δεν προωθεί την χωριστικότητα εν γένει... Αντ'αυτού προτάσσει πάντα την εσωτερική ενότητα και διασύνδεση των Όντων και των Φαινομένων.
Όμως δεν θα αργήσει πολύ ο χρόνος όπου θα διαθέτουμε τα απαραίτητα μέσα και προς αυτήν την κατεύθυνση ήδη εργαζόμαστε.
Συζητήσεις λοιπόν που είναι "στα όρια" της Θεματολογίας μας θα υπόκεινται σε έναν μεγαλύτερο έλεγχο στη Καινούργια Δομή των Forums (η οποία κατασκευάζεται) και, πολύ περισσότερο, θα υπάρχουν κριτήρια που θα αφορούν τον αριθμό τους(που θα είναι πολύ μικρός) αλλά και της δυνατότητας ανοίγματος καινούργιων τέτοιων Θεμάτων. Οπωσδήποτε δεν θα επιτρέψουμε ξανά ένας ολόκληρος και γενικότερος χώρος Συζήτησης(όπως για παράδειγμα το Forum ".-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.") να "καταλαμβάνεται" από Συζητήσεις που αφορούν μία ή δύο συγκεκριμένες Θρησκείες ή Ιδεολογίες και περισσότερο την μισαλλόδοξη αντιπαλότητα μεταξύ τους. Δίνω ένα γνωστό παράδειγμα, αλλά υπάρχουν και άλλα, όπως αυτά που σχετίζονται με την διαιώνιση του μίσους μεταξύ των Λαών, την ομογενοποίηση ανθρώπινων Ομάδων, την Ταμπελοποίηση και την ακραία υποτίμηση Ιδεολογιών που "δεν είναι δικές μας" κ.ο.κ.


Από το ανωτέρω κείμενο γίνεται κατανοητό ότι η κατάσταση είναι γνωστή και ο τρόπος αντιμετώπισής της περιγράφεται, σίγουρα όχι με μεγάλη λεπτομέρεια. Η νέα δομή των forums η οποία θα συμβάλει στη λύση του ζητήματος / προβλήματος (όπως σωστά γράφεις) είναι ένα έργο του οποίου ένα τμήμα (τεχνική λύση) έχω προσωπικά αναλάβει προς διεκπεραίωση. Οπότε στο πλαίσιο αυτό, και για την αποκατάσταση της «ηρεμίας» στο forum, θα πρέπει να εντείνω τις προσπάθειες μου για τη μετάπτωση στη νέα κατάσταση το συντομότερο δυνατό.
Πραγματικά θέλω να πιστέψεις ότι σκοπός όλων των μελών της συντονιστικής ομάδας του forum είναι η δημιουργία ενός κλίματος το οποίο θα προάγει την υγιή και αγνή αναζήτηση. Και θέλω επίσης να πιστεύω ότι ο σκοπός αυτός ταυτίζεται με τον σκοπό των υπολοίπων μελών.

Σε σχέση με την κατάσταση (γ), φίλε μου καλώς ή κακώς βρίσκεσαι σε έναν χώρο ο οποίος σε φιλοξενεί και έχει θέσει κάποιους κανόνες για την ομαλή λειτουργία του. Όταν κάποιος παραβαίνει τους κανόνες λειτουργίας δεν σέβεται ούτε αυτούς που τον φιλοξενούν αλλά ούτε και τα υπόλοιπα μέλη του χώρου, οπότε ο διαχειριστής του forum θα πρέπει να προβεί σε κάποιες κινήσεις τις οποίες θα τεκμηριώσει. Εσύ φίλε μου γράφεις ότι:

quote:

Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΣΥ ΤΟ ΤΣΑΛΑΠΑΤΑΣ.
ΟΧΙ ΚΑΙ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΧΙ.


Για ποια αξιοπρέπεια μιλάς; Εκτός και αν πιστεύεις ότι τα εν λόγω μέλη τήρησαν (στη συγκεκριμένη περίπτωση και όχι γενικά μιας και συμφωνώ με ορισμένες από τις απόψεις τους αλλά όχι και με τον τρόπο έκφρασής των) τους κανόνες λειτουργίας του forum. Φυσικά θέλω να ξεκαθαρίσω ότι πιστεύω πως οι τρόποι έκφρασης διαφέρουν από άνθρωπο σε άνθρωπο αφού μιλάμε για διαφορετικές προσωπικότητες οπότε δεν μπορώ να επιβάλω την άποψή μου σε σχέση με τον τρόπο συμπεριφοράς των υπολοίπων αλλά όμως σε περιπτώσεις προσβολών και έλλειψης σεβασμού νομίζω ότι πρέπει να επιβάλλεται.

Φιλικά
--Je^3--
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telxinas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 03:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telxinas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε συ jejeje, μάλλιασε πιά η κατακαϋμένη, μάλλιασε. Υπάρχει σχετικό θέμα στο οποίο κανένας αδμιν μήτε συντονίσταρος δεν θέλησε να απαντήσει ευθέως και πάνω απ΄όλα με @@. Δώθηκε απλόχερα το πάτημα στα άτομα αύτα να πουν ότι Ναι ρε γαμώτο, ήταν λάθος που το κλειδώσαμε, πράγμα το οποίο και φυσικά θα αποδέχομασταν όλοι σαν κάτι το απόλυτα ανθρώπινο, όμως τί συνέβει;;; Φιλοσοφικές απαντήσεις... νάσου μια φιλοσοφία απ' εδώ, νάσου μια φιλοσοφία απ' εκεί και νομίσαμε ότι το θέμα απαντήθηκε... έχει καταντήσει βαρετό πλέον. Πάντως, η επιμελημένη προσπάθεια να αποφεύγουν να μου απαντήσουν, τα άτομα το οποία θα έπρεπε, με κάνει να αισθάνομαι δικαιωμένος και το γράφω εδώ για να το ξέρουν! Έλεος πια, να μην μπορούν να δεχθούν τα λάθη τους! Έλεος!


Επιχείρησης Γης Μαδειάμ (Μην κάνεις κλικ!)

Telxinas - Καθαρισμοί ΧαλιώνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 04:36:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, αυτό λέω κι εγώ,
Έλεος!!
(συγνώμη βρε Telxinas, δεν κρατήθηκα!! )

Ε Λ Ε Ο Σ! καλοί μου άνθρωποι, έλεος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Telxinas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 05:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telxinas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι βρε συ, γιατί να ζητάς συγνώμη;;; Άλλωστε ο λόγος της υπάρξεως μερικών εδώ είναι για να μας διασκεδάζουν και να ευθυμούμε.
Να κοίτα σύμπτωση. Ούτε και εγώ δεν μπόρεσα να κρατηθώ


Επιχείρησης Γης Μαδειάμ (Μην κάνεις κλικ!)

Telxinas - Καθαρισμοί ΧαλιώνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy