ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 -To "μυστήριο" του Κρεμασμένου...- παράλληλη συζήτηση (μηνύματα που μεταφέρθηκαν)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 03:12:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Το παρόν θέμα δημιουργήθηκε, λόγω της ανάγκης να μεταφερθούν κάποια μηνύματα από το θέμα:
To "μυστήριο" του Κρεμασμένου...
τα οποία αποτέλεσαν την συνέχιση ενός αντίλογου, που αφορούσε το εάν το θέμα αυτό είναι διπλό, και αν θα έπρεπε να απενεργοποιηθεί. Παρά τις συστάσεις των συντονιστών για διακοπή της διαμάχης, αυτή συνεχίστηκε, έτσι προέκυψε η ανάγκη της δημιουργίας του παρόντος θέματος, το οποίο φιλοξενεί όλα τα μηνύματα τα οποία δεν σχετίζονται με το "μυστήριο του κρεμασμένου" αλλά με την προαναφερθείσα διαμάχη.

Παρακάτω, θα τοποθετηθούν όλα τα σχετικά μηνύματα σε χρονολογική σειρά αποστολής.

Το παρόν θέμα, θα παραμείνει ενεργό μόνο για ανάγνωση.
Περισσότερα σχετικά με την απόφασή μας αυτή, μπορείτε να διαβάσετε στο μήνυμά μου, στο τόπικ για το "μυστήριο του κρεμασμένου".

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 03:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΑΤΜΑ
Απεστάλη: 22/02/2005, 21:14:18

------------------------------------------------------------------------
quote:
Eίναι το μόνο τόπικ που ο τίτλος του αναφέρεται στον κρεμασμένο και έτσι βοηθάει με την πρώτη ματιά άρκετά κάποιον που ψάχνει για κάτι τέτοιο.

εχεις δικιο! ...το κανεις για τα νεα μελη,ειμαι σιγουρη.)
μονο που το θεμα του συμβολισμου της συγκεκριμενης καρτας,εχει ηδη φτασει σ'ενα επιπεδο που θα μπορουσες απλα να παρεις τις απαντησεις σου...κι οχι να στοχευσεις...παλι..."στους αλλους"/Λυπαμαι αγαπητη,επειδη ακομη δεν εμαθες να λειτουργεις παρα διασπαστικα μεσα στην ομαδα.
εχεις δικιο για τον τιτλο ! Οποτε...:
Προτεινω επισης να κλειδωθει το τοπικ αυτο (που βοηθα στην διασπαση των θεματων... + να μετονομαστει το παλαιοτερο...που ακομη ειναι σε "λειτουργια".../ετσι θα ειναι "ευκολοτερος"...ο "εντοπισμος"...του!

Βεβαια υπαρχει και μια τριτη περιπτωση αλλα μαλλον η αγαπητη Αβαλλον θα μας την εχει ηδη ετοιμη την απαντηση //ετσι δεν ειναι; αν μη τι αλλο μαθαμε καλα οτι αν εχεις κατι να ..δηλωσεις το κανεις χωρις περιστροφες...!
εχω μια απορια...γιατι αφου δεν βοηθαγε ο τιτλος του τοπικ που ηδη υπαρχει..εσυ που τοσο νοιαζεσαι για τον εντοπισμο του ..δεν μου προτεινες να αλλαξουμε τον τιτλο;
απαντηση;

φως+αγαπη

...


Αtma Lov_it

Edited by - ΑΤΜΑ on 22/02/2005 21:25:30
------------------------------------------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 03:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ryche
Απεστάλη: 23/02/2005, 00:50:20

------------------------------------------------------------------------
quote:
Περί του κρεμασμένου ο λόγος λοιπόν και παρακαλώ όποιος ξέρει ας μου εξηγήσει για ποιό λόγο η θυσία του κρεμασμένου στα Ταρώ πρέπει να γίνει με αυτόν τον τρόπο. Τι υποδηλώνει ή τι συμβολίζει η στάση αυτή κρεμασμένος όχι από το κεφάλι αλλά απ'το πόδι με το κεφάλι κάτω...

Αvallon εχω την εντυπωση οτι δουλευομαστε
Ρωτησες τι συμβολιζει η σταση του κρεμασμενου και
σε παρεπεμψα στο τοπικ της Ατμας και μου λες
οτι διαβασες το τοπικ αλλα δεν σου ειπε κατι που
ηδη δεν γνωριζεις.
Και τωρα στο τελευταιο σου ποστ μας παραθετεις
πολυ ενδιαφεροντα στοιχεια για την εν λογω καρτα
δειχνοντας οτι το εχεις ψαξει πολυ.

Τελικα ξερεις ή δεν ξερεις?
Και γιατι δεν συνεχιζεις στο
αλλο τοπικ;

Τελικα τι ισχυει οτι γνωριζεις ηδη πολλα
ή το εξης που εγραψες?

quote:
Οχι τίποτ'άλλο αλλά έχω φάει κόλλημα μ'αυτό το χαρτί και θέλω να το ξεπεράσω για να πάω παρακάτω

?

λυπαμαι αν ειμαι επιθετικος αλλα πραγματικα δεν καταλαβαινω τι κανεις
με ολο αυτο.Επιμενω στην αρχικη μου τοποθετηση για κλειδωμα του τοπικ σου και την συνεχιση της κουβεντας στην Προδοσια.

ειπαμε οκ τα copy-paste κειμενα αλλα και copy-paste θεματα δεν ειναι πολυ?


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 03:43:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
amalia
Απεστάλη: 23/02/2005, 03:39:12

----------------------------------------------------------------------

Τώρα όσον αφορά το συγκεκριμένο τόπικ, πραγματικά πιστεύω πως εάν υπάρχει καλή θέληση από όλους, και δύο και τρία παρόμοια θέματα, μπορούν να φιλοξενηθούν σε ένα forum. Άλλωστε, εδώ έχουν ανοίξει δεκάδες θέματα για τους Έψιλον, να μην ανοίξει κι ένα παραπάνω για τον κρεμασμένο; Φτάνει η προσέγγιση να γίνεται από διαφορετική πλευρά του πρίσματος.

Και αυτό το τελευταίο είναι πολύ σημαντικό.
Μία αλήθεια, είναι ένα πετράδι, που έχει πολλές πλευρές. Όλες ανεκτίμητες, αλλά περισσότερο πολύτιμο από όλα είναι το ίδιο το πετράδι. Εάν ξεφύγει κανείς από τη θέαση της μίας μόνο πλευράς, εάν ανεβάσει τη συνείδησή του σε ύψος που να μπορεί να συλλάβει όλη την πολυδιάστατη τελειότητά του, τότε μόνο θα πλησιάσει στην περιγραφή του πετραδιού. Μετά, θα πρέπει να προσεγγίσει την ουσία του.
Έτσι και στις συζητήσεις του ESOTERICA όλοι μας προσπαθούμε να δούμε τα πετράδια. Ο καθένας με τον δικό του τρόπο τις περισσότερες φορές. Κάποτε μπορεί να υπάρχουν και αντιθέσεις. Κι από αυτές μπορούμε να μάθουμε κάτι. Ισως και την ουσία του πετραδιού...

Σας παρακαλώ, όσοι ενδιαφέρεστε, συνεχίστε τη συζήτηση αυτή.
Όποιος δεν θέλει να συμμετέχει, ας μη συμμετέχει. Δεν υπάρχει λόγος να δημιουργηθεί θέμα.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 03:46:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Avallon
Απεστάλη: 23/02/2005, 10:00:41

------------------------------------------------------------------------
quote:
Αvallon εχω την εντυπωση οτι δουλευομαστε
Ρωτησες τι συμβολιζει η σταση του κρεμασμενου και
σε παρεπεμψα στο τοπικ της Ατμας και μου λες
οτι διαβασες το τοπικ αλλα δεν σου ειπε κατι που
ηδη δεν γνωριζεις.
Και τωρα στο τελευταιο σου ποστ μας παραθετεις
πολυ ενδιαφεροντα στοιχεια για την εν λογω καρτα
δειχνοντας οτι το εχεις ψαξει πολυ.

Mάλλον εσύ με δουλεύεις ryche ή τουλάχιστον δεν εννοείς να καταλάβεις...
Τα στοιχεία τα παρέθεσα γι'αυτό ακριβώς το λόγο:Για να σου δείξω ότι ΟΝΤΩΣ το τόπικ αυτό δε μου είπε κάτι που δεν ήξερα...και για να σου δώσω και απάντηση στην παρακάτω σου ερώτηση:
quote:
[blue]Τελικα ξερεις ή δεν ξερεις?

quote:
Και γιατι δεν συνεχιζεις στο
αλλο τοπικ;

Γιατί το άλλο τόπικ αφορά στην ΠΡΟΔΟΣΙΑ όπως λέει και ο τίτλος του και μέσα σε 3 σελίδες θέμα τα μόνα σχετικά με τον κρεμασμένο ποστ που είδα ήταν 2-3!!
Ελπίζω αυτά τα ελληνικά να τα κατάλαβες αγαπητέ ryche


quote:
Τελικα τι ισχυει οτι γνωριζεις ηδη πολλα
ή το εξης που εγραψες?
quote:
Οχι τίποτ'άλλο αλλά έχω φάει κόλλημα μ'αυτό το χαρτί και θέλω να το ξεπεράσω για να πάω παρακάτω


Kαι τα δυο είναι εν μέρη αλήθεια και θα σου εξηγήσω τι εννοώ:
Mελετώ τα ταρώ ένα ένα σαν συμβολισμούς, αυτό είναι το παιχνίδι που μ'αρέσει να κάνω. Κάθομαι τα κοιτάζω και τα αφήνω να μιλάνε μέσα μου.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ "ΡΙΧΝΩ" ΤΑ ΤΑΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΘΩ... ΜΕΛΕΤΩ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΥΣ...
quote:
λυπαμαι αν ειμαι επιθετικος αλλα πραγματικα δεν καταλαβαινω τι κανεις με ολο αυτο.

Και γω λυπάμαι που ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΛΥΠΑΣΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ...
Αναφέρθηκε και η Ατμα για διάσπαση ομάδας...
Ποιάς ομάδας? (ξανά μανά τα ίδια? κλίκες και ανοησίες?)
Και τι διάσπαση μπορεί να επιφέρει ένα τόπικ συγκεκριμένης θεματολογίας και όχι τόσο ευρείας όσο το "ΠΡΟΔΟΣΙΑ"...
Βέβαια όταν άνοιγα το θέμα ήξερα ότι κάποιοι από την "ομάδα" όπως τους αποκάλεσε η Ατμα δε θα γράψουν σε αυτό (όχι τουλάχιστον για καλό...) οπότε και δε θα με εκπλήξει το γεγονός...

quote:
Επιμενω στην αρχικη μου τοποθετηση για κλειδωμα του τοπικ σου και την συνεχιση της κουβεντας στην Προδοσια.

Kαι γω ΕΠΙΜΕΝΩ ΕΣΕΙΣπου ξέρετε να "διαβάζετε" τα ΤΑΡΩ να τα διαβάσετε και να δείτε τι θα σας πουν για μένα... αφού τα ελληνικά μου δε τα καταλαβαίνετε ελπίζω να καταλάβετε αλλά και να πιστέψετε τι θα σας πουν αυτά για μένα...

Καλή συνέχεια για όσους παραμείνουν οι υπόλοιποι μη ενδιαφερόμενοι καλύτερα να κάνουν "zapping"

Y.Γ. Ούτε τα κείμενα ούτε το θέμα είναι copy-paste



"H Γνώση είναι δύναμη...1234"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 03:48:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
amalia
Απεστάλη: 23/02/2005, 16:51:49

------------------------------------------------------------------------
Avallon, φαίνεται πως δεν διάβασες, ή δεν έδωσες την πρέπουσα σημασία στο ακριβώς επάνω από το δικό σου, μήνυμά μου.

Ισχύει λοιπόν και για σένα, αλλά και για οποιονδήποτε άλλο ενδιαφερόμενο, η πιο πάνω σύστασή μου

quote:
Σας παρακαλώ, όσοι ενδιαφέρεστε, συνεχίστε τη συζήτηση αυτή.
Όποιος δεν θέλει να συμμετέχει, ας μη συμμετέχει. Δεν υπάρχει λόγος να δημιουργηθεί θέμα.

Το θέμα αυτό αφορά το To "μυστήριο" του Κρεμασμένου...
Οτιδήποτε άλλο που δεν έχει σχέση με το θέμα, ας κρατηθεί σε εξω-φορουμιακό επίπεδο. Εάν υπάρχουν απορίες σχετικά με το πότε ένα διπλό θέμα απενεργοποιείται, εάν δεν τις έχετε ακόμα λύσει από την παραμονή σας στις συζητήσεις, μπορείτε να επικοινωνήσετε με κάποιο μέλος της συντονιστικής ομάδας.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 03:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ryche
Απεστάλη: 23/02/2005, 19:32:49

------------------------------------------------------------------------
quote:
Καταρχήν, σχετικά με την αναφορά μου στο θέμα με την κάρτα του "τρελλού", ζητώ συγνώμη, πρόκειται περί ενός "τρελλού" λάθους μου!
Ούτε κι εγώ μπορώ να καταλάβω πως έγινε!!!


κακη συννενοηση


quote:
Mάλλον εσύ με δουλεύεις ryche ή τουλάχιστον δεν εννοείς να καταλάβεις...
Τα στοιχεία τα παρέθεσα γι'αυτό ακριβώς το λόγο:Για να σου δείξω ότι ΟΝΤΩΣ το τόπικ αυτό δε μου είπε κάτι που δεν ήξερα...και για να σου δώσω και απάντηση στην παρακάτω σου ερώτηση:

ΑVALLON χαιρε!
συνεχιζεις να με δουλευεις.
Κριμα.

quote:
Γιατί το άλλο τόπικ αφορά στην ΠΡΟΔΟΣΙΑ όπως λέει και ο τίτλος του και μέσα σε 3 σελίδες θέμα τα μόνα σχετικά με τον κρεμασμένο ποστ που είδα ήταν 2-3!!
Ελπίζω αυτά τα ελληνικά να τα κατάλαβες αγαπητέ ryche

Εγω με την νεοελληνικη καλα τα παω εσυ ομως τα πας χαλια στην αριθμητικη!2-3 ποστ!!!πλακα εχεις.

quote:
Kαι τα δυο είναι εν μέρη αλήθεια και θα σου εξηγήσω τι εννοώ:
Mελετώ τα ταρώ ένα ένα σαν συμβολισμούς, αυτό είναι το παιχνίδι που μ'αρέσει να κάνω. Κάθομαι τα κοιτάζω και τα αφήνω να μιλάνε μέσα μου.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ "ΡΙΧΝΩ" ΤΑ ΤΑΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΘΩ... ΜΕΛΕΤΩ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΥΣ...

και οταν μιλανε μεσα σου τι σου λενε?
το τι ειπε ο Levi?
το τι ειπε ο Racozzi?
το τι ειπε ο Robert Graves?

γιατι μεχρι τωρα αυτα μας κατεθεσες και μαλιστα για να μου αποδειξεις οτι γνωριζεις!!Αυτη ειναι η δικη σου οπτικη γωνια;Αμαλια αυτο εννοεις ως διαφορετικη προσεγγιση;Η προσεγγιση ειναι ιδια επακριβως!
Καλο θα ηταν αμαλια να διαβαζες το θεμα της ατμας πριν κανεις ποστ γιατι τοτε θα καταλαβαινες οτι η προδοσια προσσεγιζεται σε ολα τα επιπεδα γιατι αυτο ειναι στην ουσια η καρτα του κρεμασμενου.ΠΡΟΔΟΣΙΑ!
ΣΕ ΤΡΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ!ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΔΩΣΙΑ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΗΝ ΛΕΜΕ ΘΥΣΙΑ!ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΣΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΤΟΤΕ Η ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΩΝ ΕΡΑΣΤΩΝ!
ΤΙ ΛΕΩ ΤΩΡΑ Ε?
την τσιμπησες παλι την απαντηση...αλλα εχει κι αλλο.
Βρες το μονη σου Αvallon...

Αvallon αν πραγματικα αποσυμβολιζες την καρτα μεσα σου θα εβλεπες αναγκαστικα την μαντικη τους δυναμη και δεν θα την απερριπτες,γιατι προγνωση=αποσυμβολιση των σημαδιων απο οπου και αν προερχονται.
Αλλα μιας και τωρα εχεις το οκ της διοικησης συνεχισε το διαφορετικο σου θεμα.

και οριστε η πως ξεκιναει το θεμα της Ατμας

quote:
Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ
Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ
Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ

ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ?
Οριστε ολες οι προσεγγισεις της καρτας.

Αμαλια αναφερεις οτι

quote:
Τώρα όσον αφορά το συγκεκριμένο τόπικ, πραγματικά πιστεύω πως εάν υπάρχει καλή θέληση από όλους, και δύο και τρία παρόμοια θέματα, μπορούν να φιλοξενηθούν σε ένα forum. Άλλωστε, εδώ έχουν ανοίξει δεκάδες θέματα για τους Έψιλον, να μην ανοίξει κι ένα παραπάνω για τον κρεμασμένο; Φτάνει η προσέγγιση να γίνεται από διαφορετική πλευρά του πρίσματος.

Αφου συγκρινεις τους εψιλον με την καρτα κρεμασμενος τι να πω!
Αλλα και παλι θα επρεπε να εχουμε 10 θεματα?Οχι βεβαια.
για ενα θεμα οπως αυτο ειναι σιγουρο οτι ενα τοπικ θα επρεπε να υπαρχει που να εμπερικλιεει ολες τις οπτικες γωνιες.Στους εψιλον τι να πει κανεις μοναχα βριζουν και κοροιδευουν.Απορω και παλι πως τα τσουβαλιαζεις ετσι ολα Αμαλια.Οσο για την διαφορετικη προσεγγιση σου εδειξα οτι δεν τιθεται τετοιο θεμα.Το ποστ σου αμαλια δεν με επεισε.


Σταματω εδω,μην κατηγορηθω οτι χαλαω και το θεμα.
κατι τελευταιο...


Διασπαση Αvallon σημαινει αυτο που θα κανω εγω τωρα.
Θα παω στην γνωση και θα ανοιξω ενα τοπικ με τον τιτλο
Η κιβωτος της γνωσης και ας υπαρχει το δικο σου θεμα "κιβωτος Μυθος ή πραγματικοτητα.Και εδω στην σοφια θα ανοιξω θεμα για τους Ναιτες.Ελπιζω η διοικηση του φορουμ να μεταχειριστει την "διαφορετικη πλευρα του πρισματος με τον ιδιο τροπο που εγινε και εδω και να μην το θεωρησει διασπαση.
ελα πλακα κανω δεν πεφτω τοσο χαμηλα...

quote:
Ούτε τα κείμενα ούτε το θέμα είναι copy-paste

ΤΑΔΕ ΕΦΗ COPY-PASTE


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 03:56:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Πασχαλης
Απεστάλη: 24/02/2005, 16:02:14

------------------------------------------------------------------------
Ενα ακομα θεμα που τεινει να μεταραπει σε παλαιστρα...

Τελικα, αυτος ειναι ο σκοπος που "ανοιγουν" τα διαφορα θεματα;

Αν οχι, τοτε γιατι καταληγουν σε πετροπολεμο;

Δεν ειμαι κατα της αντιπαραθεσης, οταν αυτη αποσκοπει στην αναπτυξη και εμπλουτισμο της γνωσης,
ειδικοτερα οταν επιχειρειται να "καθαρθει" το συνολο των "καταθεσεων" απο τις πλανες και να λαμψει η αληθεια...

Τι φταιει λοιπον;

Σε εναν "κακο" αγωνα, σιγουρα μεγαλο μεριδιο ευθυνης φερουν οι "διαιτητες".
Ποσο ομως υπευθυνοι και σε ποιο βαθμο ευθυνονται οι "εισηγητες" και οι συμμετεχοντες;

Προφανεστατα, τους δευτερους βαρυνει σε συντριπτικο ποσοστο η καλη αναπτυξη και "ροη" του θεματος και οχι τοσο τους "διαιτητες".

Τι "στραβο" λοιπον γινεται;

Αναφερθηκαν καποιες αποψεις, σεβαστες στο συνολο τους.

Ας περιοριστω ομως στο συγκεκριμμενο θεμα της παρουσης συζητησης...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 03:58:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Rostar
Απεστάλη: 24/02/2005, 23:07:33

------------------------------------------------------------------------
quote:

Προτεινω να κλειδωθει το θεμα σου Αβαλλον και αν δεν απαντηθουν οι αποριες σου διαβαζοντας το τοπικ που παραθετω τοτε μπορουμε να συνεχισουμε εκει....

Ε!...ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!...
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΞΕΙ ?...
ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΙ ΩΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΤΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΖΗΤΑΤΕ "ΚΟΚΚΙΝΟΙ ΑΠΟ ΘΥΜΟ" ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ?
ΠΟΙΟΙ ΕΙΣΤΕ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ?
ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ...RYCHE και ATMA...ΑΠΛΑ ΠΕΙΤΕ ΕΥΓΕΝΙΚΑ...
"ΣΥΓΓΝΩΜΗ...ΛΑΘΟΣ ΠΟΡΤΑ ΧΤΥΠΗΣΑΜΕ" ΚΑΙ ΒΟΛΤΑΡΕΤΕ ΓΙΑ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΕΦΙ...
ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΟΙΧΤΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10 ΤΟΠΙΚΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ...ΚΑΙ ΠΑΜΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΤΡΙΠΛΑ...ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΜΑΡΑΝΕ...?
ΑΛΛΟ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΜΑΡΑΙΝΕΙ...
ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ, ΑΛΗΘΕΙΑ, ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΤΕ ΣΑΝ "ΕΣΑΤΖΗΔΕΣ" ΤΟΥ ΕSOTERICA...ΧΩΡΙΣ, ΚΑΝ, ΝΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΕΙ Ο ADMIN ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...?
ΗΡΕΜΕΙΣΤΕ ΛΙΓΑΚΙ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ, ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑΝ ΠΕΡΙΠΑΤΟ Ν' ΑΠΟΛΑΥΣΕΤΕ ΤΗΝ ΠΑΝΣΕΛΗΝΟ ΚΙ ΑΦΕΙΣΤΕ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ Ν' ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΑ ΤΟΠΙΚΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ...
ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ...ΣΤΑ "ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ" ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΠΟΥ ΤΡΙΓΥΡΝΑΤΕ...
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΧΩΡΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ?

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ... ΚΑΙ ΘΕΟΣ ΦΥΛΑΞΕΙ...ΑΝ ΠΟΤΕ ΟΙ "ΣΤΟΕΣ" ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΠΑΝΩ ΧΕΡΙ...

ΗΜΑΡΤΟΝ!...(που λέει κι ο Γεωργίου)

...In your life you may choose desolation
And the shadows you build with your hands
If you turn to the light
That is burning in the night
Then the Journeyman's day has begun...

IRON MAIDEN
(Dance Of Death)
JOURNEYMAN
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 03:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gretel
Απεστάλη: 25/02/2005, 00:45:50

------------------------------------------------------------------------
Φίλε Rostar πιστεύω ότι αυτή η φωτιά δεν χρειάζεται αλλο λάδι από κανέναν.



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 04:01:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia

ryche
Απεστάλη: 25/02/2005, 01:28:10

------------------------------------------------------------------------
Δεν θα συνεχισω ουτε εγω Gretel.
απλα θα σχολιασω μονο αυτο:

quote:
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ... ΚΑΙ ΘΕΟΣ ΦΥΛΑΞΕΙ...ΑΝ ΠΟΤΕ ΟΙ "ΣΤΟΕΣ" ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΠΑΝΩ ΧΕΡΙ...

Δεν ανοικω σε καμμια ομαδα,σχολη ή στοα,κυριολεκτικα ή μεταφορικα.
Ουτε και η Ατμα.
Επεσες πολυ εξω φιλε Rostar.
Για την ελευθερια εκφρασης που ειπες η λεξη
προτεινω που χρησιμοποιησα δεν ειναι η λεξη επιβαλλω.
Ειπα την αποψη μου.
Δεν εγινε δεκτη.
Τελος μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 04:02:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gretel
Απεστάλη: 25/02/2005, 01:43:44

------------------------------------------------------------------------
Φίλε ryche ούτε εγώ ανήκω πουθενά εκτός από την τέχνη μου, αλλά στο χώρο αυτό δεν είμαστε μονάδες είμαστε ενα ζωντανό ον που λέγεται ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ και πραγματικά θλίβομαι όταν συναντάω την καχυποψία του στυλ "ΚΑΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΣΩΝΟΣΑΤΙΝΙΚΟΕΒΡΑΙΟΦΑΣΙΣΤΕΣ ΜΕ ΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΘΕΟΣΟΦΙΚΟΚΙΝΕΖΙΚΗ ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΙΑ.

Για μένα το Εσωτερικα είναι ένα θαυμα που συγκεντρώνει ατομα με πνευματικές ανησυχίες. Γιατί πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΝΗΚΕΙ ΚΑΠΟΥ??? Ίσως επειδή δεν ειμαστε συνηθισμένοι στην δράση χωρίς ανταποδωση οποτε όλοι όσοι συμμετέχουν θα πρέπει οπωσδήποτε να ανήκουν κάπου και να έχουν κάτι να κερδίσουν.

Αν ξεριζώναμε αυτόν τον κάλο από το κεφάλι μας ίσως ο καθένας απο μας να πρόσφερε περισσότερα στον πλησίον συνομιλητή του, κάτι από τις τόσο ξεχωριστές γνωσεις που έχει το κάθε μέλος, και να μοιραζόμασταν κάτι απο τη δεξαμενή αυτη της σοφίας, που κάποιοι ονειρεύτηκαν και δημιουργησαν.

Ο ΜΥΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ
ΑΛΛΑ Ο ΑΝΕΜΟΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΦΥΣΑΕΙ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 04:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Ramoglou
Απεστάλη: 25/02/2005, 02:23:41

------------------------------------------------------------------------
quote:
Γιατί πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΝΗΚΕΙ ΚΑΠΟΥ???

Γιατί θέλοντας να αποκρύψουμε την όποια αδυναμία μας πρέπει να βάλουμε ταμπελίτσα.
Γιατί η «μυστικότητα» κάποιον πραγμάτων μας βοηθάει να καταδικάζουμε ότι δε μας αρέσει, άσχετα αν δε γνωρίζουμε.
Γιατί ενστερνιζόμαστε λάθος πληροφορίες και ταμπελοποιούμε ανθρώπους γιατί αυτό μας είπαν αυτό πιστέψαμε.

Sorry για την παρέμβαση απλά ήθελα να πω τη άποψη μου στο ερώτημα της αγαπητής Gretel.





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 04:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Avallon
Απεστάλη: 25/02/2005, 09:24:58

------------------------------------------------------------------------
Ryche... το μόνο μήνυμα που πρέπει να γραφτεί με κόκκινο είναι αυτό:

To γουδί το γουδοχέρι και
τον κόπανο στο χέρι...

...και όταν μιλάς για copy-paste να μιλάς για ολωνών...

Αγαπητέ "λύκε" δεν σε είδα να ωρίεσαι όταν κάποιοι άλλοι πιο πριν έβαλαν την ταμπέλα της "ομάδας" σε κάποιους... Σε ευχαριστώ όμως που με επιβεβαίωσες για μια ακόμη φορά...

Ατμα... αυτό που ετοιμάζω ίσως τελικά σου δείξει πως ώρες ώρες συναντιούνται τα πνεύματά μας μια και έχεις εν μέρει σκεφτεί κάτι που σκέφτηκα και εγώ και απλά εγώ θα το πάω λίγο πιο παραπέρα (ναι συμβαίνουν και αυτά )

... so stay tuned...


"H Γνώση είναι δύναμη...1234"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 04:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Ramoglou
Απεστάλη: 25/02/2005, 10:21:04

------------------------------------------------------------------------
quote:
Αγαπητέ "λύκε" δεν σε είδα να ωρίεσαι όταν κάποιοι άλλοι πιο πριν έβαλαν την ταμπέλα της "ομάδας" σε κάποιους... Σε ευχαριστώ όμως που με επιβεβαίωσες για μια ακόμη φορά...


Από που κι ως που ωρύομαι ;
Avallon θα σε παρακαλέσω να σταματήσεις να εξάγεις συνεχώς συμπεράσματα τα οποία δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα.

Προσπάθησε τουλάχιστον όσο αφορά εμένα να είσαι λιγότερο επιθετική και να μην αναμοχλεύεις τα παλιά.
Στο είπα και στο ξαναλέω, για τελευταία φορά.
Δεν έχω καμία διάθεση ρεβανσισμού αλλά αν συνεχίσεις να τσιρίζεις στην παραμικρή μου παρατήρηση σε κάποιο θέμα θα με αναγκάσεις να σου απαντήσω ανάλογα.

Η απάντηση μου ήταν σε ότι έγραψε η Gretel και ζήτησα και συγνώμη για τη διακοπή της τόσο όμορφης κουβέντας σας.

Αν ήθελα να παρέμβω επουσιωδώς στο θέμα θα το είχα κάνει.
Θα μπορούσα άνετα να γράψω π.χ. με σκοπό να σε προκαλέσω

Copy – Paste ?
Στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σχοινί !

Και εντός θέματος θα ήμουν και εσύ θα καταλάβαινες ότι το θέμα σου που είναι ο κρεμασμένος έχει άμεση σχέση με σένα.

Cool λοιπόν γιατί όσο και να θέλεις δεν είσαι το κέντρο του σύμπαντος και δεν έχουν όλοι την διάθεση να ασχολούνται είτε με παλιά ξινά σταφύλια είτε με τα Topic που ανοίγεις.

Την καλημέρα μου.





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 04:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
amalia
Απεστάλη: 25/02/2005, 18:23:57

------------------------------------------------------------------------
Η προθεσμία που έχει αυτό το τόπικ, για να παραμείνει ενεργό, είναι μισή ημέρα.
Εάν μέχρι αύριο το πρωί, δεν έχει επανέλθει στο θέμα για το οποίο ανοίχτηκε, θα απενεργοποιηθεί.

Και να τονίσω για όλους, πως φαινόμενα μη εποικοδομητικού "διαλόγου" σαν αυτά, στα οποία είμασταν μάρτυρες σε παλιότερες ημέρες των forums, δεν είναι πλέον αποδεκτά στον χώρο των συζητήσεων του ESOTERICA.

Ο καθένας ας σταθεί άξιος της προσωπικής του ευθύνης, πάνω σε μία δήλωση, η οποία αποτελεί σαφέστατη προειδοποίηση.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 04:13:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΑΤΜΑ
Απεστάλη: 26/02/2005, 03:44:24

------------------------------------------------------------------------
quote:
Και να τονίσω για όλους, πως φαινόμενα μη εποικοδομητικού "διαλόγου" σαν αυτά, στα οποία είμασταν μάρτυρες σε παλιότερες ημέρες των forums, δεν είναι πλέον αποδεκτά στον χώρο των συζητήσεων του ESOTERICA[quote]

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΑ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ/ΑΠΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ "ΜΙΛΗΣΩ"(ΑΝΤΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ...)ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΘΑ ΒΙΑΣΤΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΠΟΥ ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ //ΜΑ ΗΔΗ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΟΠΩΣ ΗΘΙΣΤΑΙ:ΧΩΡΙς ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...+
ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΔΙΑΚΡΙΝΑ ΟΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ Η ΑΒΑΛΛΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΜΕΣΑ ΣΕ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ(ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΗ Η ΚΙΝΗΣΗ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΑΝΤΜΙΝ ΠΕΡΙ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΣΕ ΤΟ ΜΕΛΟΣ:( --ΘΕΩΡΩ ΧΡΕΟς ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΟΥΔΕΜΙΑ ΠΡΟΘΕΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑς ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΤΗς ΠΑΡΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥΠΛΟΚΕς ΚΙΝΗΣΕΙς ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΤΟ ΣΤΟΧΟ//ΛΥΠΑΜΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΑΠΤΕΤΑΙ ΤΗς ΑΝΟΗΧΗς ΣΑΣ ΕΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΣΦΑΙΡΙΚΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΗς ΜΟΝΗς ΑΡΚΑΝΑΣ//ΚΑΙ ΚΑΘΩς ΕΧΩ ΑΚΡΕΤΕς ΦΟΡΕς ΔΗΛΩΣΕΙ Η ΚΑΡΤΑ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΔΙΒΑΖΕΤΑΙ /ΒΙΩΝΕΤΑΙ Ως ΜΑΝΤΑΛΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΟΛΕς ΤΙς ΟΨΕΙς.ΟΠΟΤΕ ΦΙΛΗ ΑΜΑΛΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗς ΘΕΑΣΗς ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕς ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΚΕΙ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΤΕΘΕΙ ΣΦΑΙΡΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΠΛΑ ΠΡΟς ΟΜΑΛΗ ΡΟΗ ΚΑΙ ΜΗ-ΔΙΑΣΠΑΣΗ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΘΕΣΕ ΤΟ ΜΕΛΟς ΕΔΩ-
ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΡΕΙς ΦΟΡΕς ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΘΕΩΡΩΠΩς ΗΤΑΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣΤΟΧΗ Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΠΕΡΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗς.
ΟΛΕς ΟΙ ΑΠΟΨΕΙς ΑΝΑΓΑΓΟΝΤΑΙ ΕΙς ΕΝ ΑΛΛΙΩς ΥΠΑΡΧΕΙ...ΔΙΑΣΚΟΡΠΙΣΜΟς/ΚΟΙΝΩς ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ:ΣΑΜΠΟΤΑΖ ΣΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ.
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ...ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ;//ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ.
..
[quote]Ο καθένας ας σταθεί άξιος της προσωπικής του ευθύνης, πάνω σε μία δήλωση



Συμφωνα με αυτο--και με αφορμη τη μασκαρατα -λοιπον εχω να δηλωσω τα εξης:
Αβαλλον εισαι θρασυτατη οσο και αγενης.
Απεδειξες πως κοπιαρεις για να επιβιωσεις στο χωρο και αυτος ειναι ο μοναδικος λογος υπαρξης σου.(το κανεις ομως κακογουστα και οι διαισθητικοι το κατανοουν επακριβως σε καθε σου κινηση/φανερη και μη)
Να λοιπον που σ'εχω "αποδεχτει" στην ομαδα!(ομαδα εσωτερικα παλαιωθεν οπου και ανηκω οπως και εσυ.. ).Εχω μαθει να αποδεχομαι ακομη και οτι δεν μου αρεσει να συνανστρεφομαι αλλαβρισκεται στο περιβαλλον μου.μονη σου ειπες οτι θα φυγεις και γυρισες παλι με τον ιδιο φανερο στοχο/προσπαθησα να σου δειξω πως με το καλωσορισμα σε δεχομαι εκ νεου αλλα εδωσες αμεσως το νοημα της επανεκδοσης σου.σαν ιος.

Το ΤΙ εχω σκεφτει και τι δυνασαι να πας παραπερα ειναι κατι οφθαλομφανες...ασχολεισαι παντα εκ των υστερων επειδη δυο χρονια κουβεντιαζουμε εκει μεσα και δεν μπηκες καν να χαλασεις το θεμα.
σου λεω παλι πως αν ειχες τη διαθεση να συνεργαστεις και να μαθεις θα ησουν περισσοτερη ευγενης μαζι μου αλλα εκανες κατι εντελως προσβλητικο και θεωρησες οτι θα το αφησω αναπαντητο!οχι βεβαια.ειπαμε εχουμε υπομονη /ανοχη στους μη-μυημενους-αδαεις-παιδια-ασχετους-ταραξιες//αλλα δεν ειμαστε και μλκς.

Θα ημουν ικανοποιημενη να μπορουσες να απαντησεις "διαισθανομενη" ακολουθωντας τη ροη στο τοπικ που ηδη υπαρχει.+ μονο το γεγονος οτι δημιουργησες ενα αλλο κοπιαρωντας ερμηνειες αλλων σημαινει οτι εχεις ακομη πολυ δρομο ωστε να μου απαντησεις και να θεωρησω οτι εχεις κατανοησει και οχι αποστηθησει την καρτα.Τοτε μονο θα με πεισεις οτι ΔΕΝ ειχες σκοπο ολα οσα κατεστησες η ιδια φανερα.

Επειδη ειναι απλο να μαθεις ν' αντιγραφεις τα λογια καποιου ,αλλα το δυσκολο μερος ειναι να εχεις αποκωδικοποιησει μεσα απο τη μυηση της ζωης ΣΟΥ τις αρκανες που διεπουν τις καταστασεις //και να εισαι σιγουρη πως σε αυτο δε με εχεις πεισει!Με τη "δυναμη" της ορμης σου ειναι αχρηστη κατεμε επειδη η σοφια ειναι απουσα...οχι η σοφια των αλλων που κπιαρεις καλη μου//η δικη σου ειναι απουσα!Το συμπερασμα ερχεται μοναχα απο τον τροπο που σου μιλω σαν να μαλωνω πεισαμταρικο παδι δημοτικου που ενοχλει μονιμως και ψαχνει ολοενα πιο μεγαλες...περιστροφες(ΝΑΙ ΑΥΤΕς ΠΟΥ ΑΡΝΗΘΗΚΕς.)για να πραξει θορυβο!

Αν λοιπον "θελεις να πας παρακατω"--και στη ζωη-- οντως προσπαθησε ναναγαγεις το συμπερασμα απο οσα ζεις, σε αρκανα!(δυσκολο ετσι;)...κι αν το καταφερεις πεσμας τελικα ποια η σχεση της πραγματικης σου ζωης με τον κρεμασμενο;(οχι δεν θελουμε τνα μαθουμε τι κανεις στη ζωη σου/σε αντιθεση με σενα στο παρελθον...)να μας δωσεις ενα υποκειμενικο εστω αν δεν μπορεις αντικειμενικο συμπερασμα της κοινης μοιρας μια καρτας με ενα γεγονος//μας αρκει το συμπερασμα και οχι τα γεγονοτα .)
"Που κολησες"δηλ. και δεν μπορεις να συνεχισεις;
θα ειναι καλο να δυνασαι να συζητησεις μαζι μου και οχι να με κοπιαρεις ασυστολως αγνοωντας το γεγονος οτι τα εμα συμπερασματα εφτασαν στα ματακια σου απο την εμπειρια της δικης μου ατραπου και οχι απο τη βιβλιοθηκη μου!
κι αν οντως θα'θελες να συμπερανεις θα μπορουσες να λειτουργησεις ομαδικα/ριχνωντας μια φορα το κεφαλι απο σεβασμο σε οσους οντως γνωριζουν και οχι με τα ιδια τους τα λογια να προσπαθεις να παραστησεις κατι που και δεν εχεις κατακτησει (αναγνωιρζουμε οτι γενναμε//το ξερεις αυτο αραγε;)αλλα και δεν ξερεις πως θα διατηρησεις ...αν σου επιτρεψουν(οι πηγες) να ...το ρολαρεις.
Σου ευχομαι αυτοσεβασμο -που απουσιαζει παντελως- και καλη συνεχεια με ειλικρινη επιγνωση του λογου μου/αν απαντησεις θιγοντας με επι προσωπικου θα σημαινει απλα πως αυτο μπορεις να κανεις και οχι ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΛΛΑΓΕΙΣΜΕ ΤΗΝ ΠΗΓΗ ΤΗΣ..ΕΜΠΝΕΥΣΗΣ ΣΟΥ*

Αμαλια μου, ελπιζω να ημουν σαφης/και καθολου εμπρηστικη(εκτος κι αν εμπρηστικη ειμαι ακομη κι οταν μιλαω "μεταμφιεσμενα εκτος θεματος" αλλα παραμενω παντα εντος/βεβαια οποιος γνωριζει τις αρκανες θα νοησει επακριβως οτι κινηθηκα στα πλαισια της καρτας)προσπαθω να συζητησω με το μελος αλλα συμπεραινω μονιμως οτι ακομη και οι συμβουλες αποκωδικοποιουνται ως επιθεσεις(πραγμα που με βοηθαει να συνηδητοπιησω την οντως επιθεση που δεχομαι)
:)

το πετραδι στο λωτο

υγ--αναρρωτιεμαι τοσα μελη που γνωριζαν --χμ..-το θεμα που προυπηρχε που ηταν τοσο καιρο και δεν εμφανιζονταν ...

Αtma Lov_it

Edited by - ΑΤΜΑ on 26/02/2005 04:01:00
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 04:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Avallon
Απεστάλη: 26/02/2005, 12:14:18

------------------------------------------------------------------------
quote:
υγ--αναρρωτιεμαι τοσα μελη που γνωριζαν --χμ..-το θεμα που προυπηρχε που ηταν τοσο καιρο και δεν εμφανιζονταν ...

Πρώτον: Noμίζω ότι ξέρεις πολύ καλά που βρισκόμουν και δεν εμφανιζόμουν...
Ενα hint έτσι για να θυμηθείς: Eίναι ο ίδιος λόγος που ενώ ήθελα να παρεβρεθώ στις προσκλήσεις σου για συλλογικό διαλογισμό δεν μπόρεσα... σου ζήτησα τότε συγνώμη και μάλιστα μου είπες ότι ο λόγος που απείχα ήταν πολύ σοβαρός και έδειξες να τον κατανοείς ΑΠΟΛΥΤΑ...

Δεύτερον: Tότε...την εποχή που ανοίχτηκε το τόπικ σου αυτό ούτε ήξερα τι ήταν τα ΤΑΡΩ...
Μόνο ακουστά τα είχα και δεν είχα ούτε το χρόνο αλλά και ούτε το ενδιαφέρον να ασχοληθώ με αυτά.
Ετσι είναι τα πράγματα με τους Κριούς... τον ένα χρόνο είναι εδώ τον άλλο εκεί... Βαριούνται τόσο εύκολο που σήμερα μπορεί να ασχολούνται με UFO και μετά από 6 μήνες το κόλλημά τους μπορεί να είναι τα ΤΑΡΩ ή ο Εσωτερισμός... Θα πρέπει να απολογηθώ ΚΑΙ γι'αυτό μαζί με το ότι αναπνέω?

Τρίτον: Από την αρχή εξήγησα ότι έκανα ένα search για να δω αν υπάρχει το θέμα και διάβασα όλα τα άλλα εκτός από αυτό γιατί ο τίτλος του ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟΣ... Μήπως θα πρέπει λοιπόν να συγκεκριμενοποιείς λίγο περισσότερο τα θέματά σου?
Αν κάποιος άλλος θελήσει να ανοίξει ένα τόπικ για τη ΘΥΣΙΑ θα έρθεις και θα του πεις ότι σε αντιγράφει?

Γιατί τι από τα 3 είναι τελικά το θέμα σου?
Είναι η ΘΥΣΙΑ?
Είναι η ΠΡΟΔΟΣΙΑ?
Είναι ο ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟΣ?

Οσο για τις υπόλοιπες προσβολές περί
αγένειας,
ανωριμότητας,
θρασύτητας, κλπ. κλπ. Θα τις αφήσω αναπάντητες...
ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΠΕΣΩ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΡΟΣΒΟΛΛΩΝ - ETΣΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΝΤΙΓΡΑΨΩ...(Μήπως ήρθε ο καιρός να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνό μου που πήρες από τη Ζadok?)

Αααα! Και μια και εγώ δεν είμαι μυημένη τι λες να μου δώσεις τα λεφτά που μου λείπουν να "αγοράσω" κανά δυο μυήσεις? Γιατί ξέρεις εγώ εκεί κολλάω...

Λίλιθ με εξέπληξες... δε συνηθίζεις να συμμετέχεις σε δικά μου τόπικ... Αργησες αλλά άξιζε το κόπο... Ολα αυτά που μας είπες είναι πολύ ενδιαφέροντα και μου ήρθε και κάτι άλλο στο μυαλό: Μήπως η ανάποδη στάση έχει σχέση με την επικράτηση του υποσυνείδητου στο συνειδητό - μέρος σεληνιακής γνώσης-μύησης?

Και γιατί θα πρέπει να δώσουμε έμφαση στο τρίγωνο που σχηματίζεται και όχι στο 4 ή στο Τ που σχηματίζεται... Η στάση αυτή έχει φτιαχτεί για να "υποννοεί" ένα από αυτά ή και τα τρία?
Μήπως το Π που σχηματίζεται από την κρεμάλα είναι η Πύλη της γνώσης που περνά ο μυούμενος? Η μήπως είναι ο θυσιασμένος που περνά την πύλη του Π ..αραδείσου?

Vril... αυτά που μας είπες είναι πολύ ενδιαφέροντα...κάτι είχα ακούσει και γω περί αυτού στο παρελθόν αλλά δεν ήμουν σίγουρη για να το γράψω...

Ράμογλου... Δεδομένης της ιστορίας μας περίμενα περισσότερη ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ ως ένδειξη καλής θέλησης... κάτι που θα βοηθούσε να πάμε πιο κάτω...
Πόσο άδικο έχεις όμως με αυτά που μου προσάπτεις...
Ειλικρινά... αν ήξερες...

Eπι του θέματος λοιπόν... για οτιδήποτε παραπέρα ... υπάρχει το προσωπικό e-mail ή τα τηλέφωνα για όσους τα έχουν... (εγώ τουλάχιστον, όχι μόνο δεν σνόμπαρα το τόπικ που αναφέρθηκε, ούτε το χάλασα αλλά το διάβασα όλο και συμμετείχα σε αυτό με κόσμιο τρόπο)


"H Γνώση είναι δύναμη...1234"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 04:16:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gretel
Απεστάλη: 26/02/2005, 13:46:14

------------------------------------------------------------------------
ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΤΕ? ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΣΕ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ. ΑΦΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΗΛΟΠΡΟΣΒΑΛΕΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΖΕΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΡΟΣΦΙΛΕΣ ΣΑΣ ΣΠΟΡ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΣΧΗΜΙΑ.

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΣΤΑ "ΙΣΑ" ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΜΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΗ ΜΟΥ.

ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ "ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ", ΟΥΤΕ "ΝΗΠΙΑΓΩΓΙΟ", ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΑΝΗΛΗΜΕΝΕΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ -ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ- ΔΕΝ ΕΜΠΛΕΚΟΝΤΑΙ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΨΥΧΙΚΗ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ.

ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑΠΕΙΝΟΦΡΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΤΥΜΠΑΝΙΖΕΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ "ΕΓΩ...ΕΓΩ...ΕΓΩ..." ΕΧΕΙ ΠΡΑΟΤΗΤΑ, ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ, ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 04:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
kost
Απεστάλη: 26/02/2005, 14:22:20

------------------------------------------------------------------------
Ώρα για λουκέτο.

Πάντως τα μηνύματα των Λίλιθ και Knight Mixail έχουν αρκετό ενδιαφέρον.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 04:20:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΑΤΜΑ
Απεστάλη: 26/02/2005, 21:10:03

------------------------------------------------------------------------
quote:

quote:
υγ--αναρρωτιεμαι τοσα μελη που γνωριζαν --χμ..-το θεμα που προυπηρχε που ηταν τοσο καιρο και δεν εμφανιζονταν ...

Πρώτον: Noμίζω ότι ξέρεις πολύ καλά που βρισκόμουν και δεν εμφανιζόμουν...
Ενα hint έτσι για να θυμηθείς: Eίναι ο ίδιος λόγος που ενώ ήθελα να παρεβρεθώ στις προσκλήσεις σου για συλλογικό διαλογισμό δεν μπόρεσα... σου ζήτησα τότε συγνώμη και μάλιστα μου είπες ότι ο λόγος που απείχα ήταν πολύ σοβαρός και έδειξες να τον κατανοείς ΑΠΟΛΥΤΑ...

Δεύτερον: Tότε...την εποχή που ανοίχτηκε το τόπικ σου αυτό ούτε ήξερα τι ήταν τα ΤΑΡΩ...
Μόνο ακουστά τα είχα και δεν είχα ούτε το χρόνο αλλά και ούτε το ενδιαφέρον να ασχοληθώ με αυτά.
Ετσι είναι τα πράγματα με τους Κριούς... τον ένα χρόνο είναι εδώ τον άλλο εκεί... Βαριούνται τόσο εύκολο που σήμερα μπορεί να ασχολούνται με UFO και μετά από 6 μήνες το κόλλημά τους μπορεί να είναι τα ΤΑΡΩ ή ο Εσωτερισμός... Θα πρέπει να απολογηθώ ΚΑΙ γι'αυτό μαζί με το ότι αναπνέω?

Τρίτον: Από την αρχή εξήγησα ότι έκανα ένα search για να δω αν υπάρχει το θέμα και διάβασα όλα τα άλλα εκτός από αυτό γιατί ο τίτλος του ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟΣ... Μήπως θα πρέπει λοιπόν να συγκεκριμενοποιείς λίγο περισσότερο τα θέματά σου?
Αν κάποιος άλλος θελήσει να ανοίξει ένα τόπικ για τη ΘΥΣΙΑ θα έρθεις και θα του πεις ότι σε αντιγράφει?


Μααα δεν αναφερομουν καν σε σενα!ΓΙΑΤΙ ΚΡΕΜΙΕΣΑΙ ΜΟΝΑΧΗ ΣΟΥ ΒΡΕ;

Ολα τα υπολοιπα ηταν για σενα.)
Αν προσβληθηκες ειναι γιατι εχεις τοσα να θυμασαι.που δεν εχεις ξεπερασει...και επειδη μονιμως προσβαλεις (μ'εμενα τουλαχιστον εχεις ξεπερασει καθε μετρο...ακομη και να θελω να σου μιλησω ευγενικα δεν μου το επιτρεπεις επειδη δεν σε βολευει στην πορεια σου εδω μεσα...)
Αυτα που ανεσυρες απο το χρονοντουλαπο σου οπως και πιστοποιουν την επανοδο σου στο χωρο...καθως και το κολλημα σου με την οντοτητα μου/αν μπορεις απεδειξε μου το αντιθετο.)
Εσυ μας αποχαιρετησες //εσυ επανηλθες!εγω ημουν εδω + στην πρωτη σου εισοδο και στη δευτερη και στην τριτη ...αποτι συμπεραινουμε.//καθε φορα σε ειδα εκ νεου,παρολο που ερχεσαι με ορμη και κλεμμενο υλικο--'η ιδεες...η με πονηρους ως φανερωνεται σκοπους!+ καθε φορα κανεις το ιδιο!
Ποιος εχεις προβλημα λοιπον Σταθεροτητος..'η με την ιδια την αυτη εννοια της λεξης(που τυγχανει να ναι και το βαφτιστικο μου -ετσι απλα και οχι με..αναγραμματισμο-...χμ;)


quote:
Γιατί τι από τα 3 είναι τελικά το θέμα σου?
Είναι η ΘΥΣΙΑ?
Είναι η ΠΡΟΔΟΣΙΑ?
Είναι ο ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟΣ?


Αν γνωριζες τελικα τι ακριβως πραγματευεται το θεμα της Προδοσιας----αν εκανες και τον κοπο να διαβασεις το θεμα/να σεβαστεις και τον κοπο και τα συμπερασματα που σε βοηθησαν να πλαναρεις το εδω θεμα με τους συνεργατες...πισω απο τις καμερες...----και που μετεφερες εδω και αν ειχες τη Σοφια να διακρινεις και οχι τη μανια να διασπασεις για να περασεις στην "επιφανεια" θα συμπεραινες επακριβως γιατι το θεμα εχει τρεις εκφανσεις! + δεν γραφεται ως εχει.(ΑΛΛΟς ΕΧΕΙ ΤΟΝΟΜΑ ΛΕΝΕ ΚΙ ΑΛΛΟς ΤΗ ΧΑΡΗ...ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΦΕΡΕΙς Ως ΦΘΗΝΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ//ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΔΩ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΤΟ ΡΗΤΟ ΜΗΝ...ΤΟ ΣΥΡΕΙς ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙς.)

Μαλλον ομως θ'"ανεχτω" τις εμπριστικες σου προσβολες τοσο προς το προσωπο μου οσο και προς τα παιδια μου (τα θεματα μου δηλαδη) τα οποια εσυ ουτε σεβεσαι αλλα ουτε και αναγνωριζεις!...παρολα αυτα "μετονομαζεις" αγενεστατα και τοσο ανετα... και καταστεις φανερα ως δικα σου...λες και δεν δυνασαι ...να δημιουργησεις στο επιπεδο που σου αντιστοιχει δικα σου...
(το εχεις κανει κιολας /το ξεχασες /εχεις!λυπαμαι μονο που...το βαζεις μπροστα παλι για να σε σωσει...αντι να το προστατευεις...:(//θα σου εκμυστηρευτω κατι ...ο καθενας δημιουργει και σε καποιο επιπεδο...εσυ ανοικεις στην υλη.εκανες εκει.
ο νοων νοητω.
Θα σου ευχηθω λοιπον να καταλαβεις μια μερα ακομη κι αν χρειαστει να υποστω την μη-συνεργασια σου στο φορουμ,παρολο που απο οσα λεω ....προχωρας μια χαρα:)
καλη σου προσπαθεια λοιπον.)

+ ενα κλειδι "προς εξερευνηση" αγαπητη...:η καθε καρτα δεν εχει μια πλευρα αλλα τουλαχιστον τρεις...επειδη η αυτη τεταρτη ειναι απλα ο,τι προβαλλεται απο μια τριτη εννοια 'η προσωπο,ακομη-ακομη +αν αυτο το ριτο ειναι οι.. υπολοιπες τρεις!
Το καταλαβες αραγε; θα με ξαναρωτησεις;... γιατι το θεμα που δημιουργησα ειναι ..τρισυποστατο;(επειδη απλα ετσι ως εχει τεθει δεν αφηνει περιθωριο για "διαχωρισμους"...δηλαδη..σαν τουτο το ατυχες και εμπρηστικο συμβαν!>>το θεμα που ξκεκινησες ..δηλαδη ειναι ακριβως ο,τι πραγματευομοναστε ηδη/ειχες μια ερωτησ με την ψευτικη απορια και κατοπιν ηρθαν ολοι μαζι και τα c+p να μας αποδειξουν το κολπο ...)
Να λοιπον που εχεις κολλησει!...αλλα δεν θα σου δωσω και την ακριβη απαντηση...ψαξε και κατι μοναχη σου!+ προπαντως μεσα σου....μεσα απο μενα θα βρεις εμενα>>εκει μπερδευτηκες!)

Η δυναμη(του χρηματος εδω...) χωρις Σοφια ειναι Ανοησια(καλυτερα παρε τα ταρω απο την αρχη>>ειχε τελικα δικιο η Αμαλια με το σαρδαμ της κατα καποιον τροπο!!!!
ΣΥΜΒΟΥΛΗ:Ξεκινα καλυτερα απο τον Τρελο οχι κανοντας θεμα επειδη ουτε αυτο το γνωριζεις ως φαινεται με ολα σου τα καμωματα αυτα..//αλλα με τον εαυτο σου..ισως ετσι μια μερα μετα απο αντιστοιχα χρονια με αυτα που αφιερωσα καταφερεις να κουβεντιασεις μαζι μου και να συνενοουμαστε!//αυτο θα μου αρεσε πολυ,ειλικρινα!)

...με το να μην κατανοεις το τριμερες του ενος και μονου θεματος που εκανες ολακερο θεμα (αντι να μας ρωτησεις τοσο απλα οπως τωρα //αλλα οχι τοσο ειρωνικα θα προτιμουσα.../αυτο κομματι δυσκολο για σενα χμ;) δειχνει πως εισαι παντελως ασχετη με το θεμα που ξεκινησες και πως το ξεκινησες για τον εξης "κρυμμενο"...(στα γραπτα ) λογο....
(ισως γιαυτρο ειναι μυστηριο του κρεμασμενου...φανταζομαι στην αναζητηση καποιος θα πρπει να ψαξει παλι αλλα χωρις να βρει..καποιον τιτλο ...εκτος κι αν γνωριζει οτι μια απο τις λεξεις ειναι ο κρεμμασμενος//πραγμα που μπορει να του φανερωσει και το ματιξ θεμα και το ντολυ θεμα...ουπς...αυτο δεν το ειχες σκεφτει καλομ;)

Δεν ξεπερασες καποια πραγματα+ μπηκες για τον ιδιο λογο που εκανες και τις προηγουμενες φορες.
αυτο αγαπητη ειναι απο μονο του το σταδιο στο οποιο βρισκεσαι και ακομη κιαν σου δινω το μητο εισαι τοσο ανοητη που το πετας παρολο που ειναι αυτο που θα σε βγαλει απο το ...σταδιο...κολλημα-κρεμασμενος.

Ελπιζω τουλαχιστον να εχεις καταλαβει οτι σου απαντω επειδη απλα βρισκεσαι μεσα στην κατασταση κρεμασμενος και ειμαι γνωστης των αρκανων σε ολα τα επιπεδα τους αλλα και κατοπιν αποπερατωσης αυτων..:)
..επειδη η οπτικη σου και μονο δειχνει πως αγνοεις τα λοιπα επιπεδα που φερουν το ολον>>>συμπερασμα επι της αρκανας αυτης ....και ιδιως γιατι θεωρω γελοιο να μου μιλανε για μια πλευρα μονο ενω εξηγω επακριβως οτι εξεταζω το θεμα στην ολοτητα του και οχι μερος αυτου.

αν εχεις τελικα αποριες ειναι φρονιμο να ρωτησεις ευγενικα οσο και σου απαντω(αλλα δεν διακρινεις επειδη η φορα σου ειναι αυτη που παλι απεδειξες)τοσο να απευθυνθεις σε μενα.

οι λοιποι που συμμετειχαν λοιπον στο θεμα εδω με εκαναν ν'απορησω...κι οχι η προβλεψιμη συμπεριφορα σου.
Ο νοων νοητω λοιπον.


Το πετραδι στο λωτο


υγΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
ΚΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΖΗΤΗΣΗ!ΒΑΛΕ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΣΟΥ(ΟΧΙ !ΓΡΑΦΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΑΤΜΑ...:Ρ)
ΚΑΙ ΕΠΕΛΕΞΕ:ΟΠΟΙΕΣΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ...
ΕΠΕΛΕΞΕ:ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ
ΕΠΕΛΕΞΕ:ΜΗΝΗΜΑΤΑ

ΑΝ ΘΕΛΕΙς ΠΟΛΥ ΝΑ ΒΡΕΙς ΚΑΤΙ...ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝ ΘΕς ΠΟΛΥ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙς...ΚΑΠΟΥ...ΚΑΝΕΙς ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΟΛΟΥς ΤΟΥς ΤΡΟΠΟΥς...
ΜΕ ΤΗ ΦΘΗΝΗ ΣΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΛΟΙΠΟΝ....ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕς ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ....ΚΑΛΟΜ!
ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16
Ramoglou 465 5148 25/02/2005 18:20:38
by: PHILOSOFOS-1
ΕΙΚΟΝΕΣ
ΤΑΡΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ ΑΡΚΑΝΑ 1 2 3 4
thoth 109 2841 02/06/2004 04:27:18
by: ΑΤΜΑ
Stevee Postman :"The cosmic tribe" ΑΤΜΑ 30 304 27/02/2004 04:14:46
by: ΑΤΜΑ
.-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΑΤΜΑ 10 1082 21/05/2004 18:23:02
by: ΑΤΜΑ
.-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
ΚΩΔΙΚΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ 1 2 3 4 5
RMCCTR 134 6624 26/03/2004 22:55:29
by: thunder
.-= Η ΨΥΧΗ =-.
<Ο ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ> 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
11 12
ΑΤΜΑ 350 18322 26/02/2005 02:46:07
by: PHILOSOFOS-1
Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ 1 2 3 4
ΑΤΜΑ 91 3923 24/02/2005 03:43:30
by: ΑΤΜΑ
ΒΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΤΡΑΠΟ... 1 2 3
ΑΤΜΑ 72 3478 11/12/2004 01:54:37
by: ryche
ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ: ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ - ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ 1 2 3
λίλιθ 85 1720 08/12/2004 01:12:00
by: ΑΤΜΑ
.-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
Πού ήταν ο Θεός; 1 2 3 4 5 6 7
ZOIROS 181 2656 19/02/2005 19:39:44
by: sakhs3
Οι τρεις ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ιεράρχες 1 2
ZOIROS 35 630 13/02/2005 20:06:20
by: Schwabe
ΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΑΡΑΓΕΙ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ(ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΘΕΜ 1 2 3 4
sakhs3 111 1284 30/01/2005 20:09:18
by: sakhs3
Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ ΑΥΤΟΑΝΑΙΡΕΙΤΑΙ Schwabe 23 853 04/01/2005 12:13:24
by: tpt
Ελληνες.Ο εκλεκτος λαος (Ενα θέμα ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ) 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17 18
Ixnilatis 517 15703 30/12/2004 12:57:40
by: MOPHEUS
Το ταξίδι του Just A Man προς την Εν Χριστώ Ζωή 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16
Just_A_Man 478 8602 08/09/2004 11:33:51
by: Just_A_Man
ΓΕΡΟΝΤΕΣ ή ΣΤΑΡΕΤΣ 1 2 3 4
iasonas 100 1945 28/06/2004 20:31:09
by: Zephyr
Mα ολα σ'αυτον τον κοσμο ειναι ελληνικα??? 1 2 3 4 5
scully 123 3486 02/02/2004 18:18:38
by: Admin
Publius Lentulus και άλλα επίπλαστα... 1 2 3 4
Schwabe 111 1889 25/01/2004 22:00:49
by: Schwabe
ΑΡΧΑΙΩΝ ΣΚΟΤΟΣ 1 2 3 4 5
ΑΒΒΑΣ ΠΟΙΜΗΝ 133 3257 24/09/2003 13:49:42
by: Schwabe
Το πραγματικο προσωπο του χριστου 1 2 3 4 5 6
gigenis 162 4984 24/09/2003 01:52:04
by: waveroma
Χριστιανισμός & Άνθρωπος 1 2 3 4

Υπερίων 97 2979 12/02/2003 01:31:07
by: konosk
.-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
To "μυστήριο" του Κρεμασμένου... 1 2
Avallon 34 835 26/02/2005 20:31:36
by: gretel
ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ..... 1 2 3
ΑΤΜΑ 78 2525 02/01/2004 22:36:42
by: ΑΤΜΑ
Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
ΕΡΩΤΗΣΗ 1 2

ΤΙ ΚΡΙΜΑ! ΕΚΑΝΕς ΛΑΘΟς....
ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ "ΣΩΠΑ ΚΙ ΑΚΟΥΣΕ"...ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙς ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΤΟ ...ΜΠΑΜ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ..Σ
:)

ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΠΟΥ "ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ"...
ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΣΟΥΝ ΠΕΡΙΦΑΝΗ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙς ΝΑ ΓΙΝΕΙς ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΕΙς ΝΑ ΓΙΝΕΙς ...ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ...:Ρ

ΤΩΡΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥ.

Αtma Lov_it


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1699219
Maintained by Digital Alchemy