ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΧΗΣ ΑΣΥΛΙΑ??? (Έκφραση δυσαρέσκειας μέλους)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 12:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι θα ήθελα να εκφράσω μια απορία με κάποια ευτράπελα που παρουσιάζονται στη θεματική ενότητα –ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ-

Με μια λέξη θα το ονόμαζα προπαγανδιστικά ή διαφημιστικά απόψεων ή εμπρηστικά θέματα.

Αυτά που κάποιος ανοίγει και συμμετέχει μόνο με το εισαγωγικό μήνυμα το οποίο τις περισσότερες φορές δεν είναι και δικό του (αλλά copy paste).

Έπειτα εγκαταλείπει το θέμα αφού έχει πρώτα «οξύνει τα πνεύματα» και συνεχίζει μετά με επόμενα θέματα.

Η λύση λοιπόν που έχω δει μέχρι τώρα είναι να κλειδώνονται ΚΑΠΟΙΑ θέματα του.

Αυτό βέβαια δεν τον πτοεί καθόλου στο να ανοίγει συνεχώς θέματα για τους ίδιους λόγους.

Γιατί το συγκεκριμένο πρόσωπο διαθέτει ασυλία;;
Γιατί του επιτρέπεται να παρατηρεί το –ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ- και να λειτουργεί εμπρηστικά όποτε θέλει;;

Μήπως αποτελεί κάποιο σημαντικό πρόσωπο του χώρου και δεν το γνωρίζουμε;;
Μήπως λειτουργεί «αναζωογονητικά» για το φόρουμ;;

Εκφράζω ειλικρινά την απορία.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΡΕΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

Παρακαλώ εάν το θέμα γίνει αφορμή για φασαρίες να κλειδωθεί αμέσως.



Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 14:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΕ.

Δεν θα σου δώσω καθόλου άδικο για την ερώτησή σου αυτή!

Στο άτομο στο οποίο αναφέρεσαι έχουν γίνει κατά καιρούς διάφορες παρατηρήσεις. Προσωπικά έχει "μαλλιάσει η γλώσσα μου" (ή μάλλον τον χέρι μου ) στις απενεργοποιήσεις.

Όπως αναφέρεις κι εσύ, στην πλειοψηφία τους τα σχετικά θέματα έχουν προπαγανδιστικό περιεχόμενο και αποτελούν ένα ωμό copy - paste. Και το φαινόμενο συνεχίζεται, παρά τις όποιες παρατηρήσεις.
Δυστυχώς η μόνη μας επιλογή θα είναι να απενεργοποιηθεί ο συγκεκριμένος λογαριασμός, παρόλο που δεν έχει δώσει άμεσα αφορμή για κάτι τέτοιο, εννοώντας, πως δεν έχει εμπλακεί άμεσα σε διαπληκτισμούς, κόντρες, δεν έχει προσβάλλει άμεσα μέλη ή και ιδεολογίες, παρά με τον έμμεσο μεν, αλλά επίμονο τρόπο στον οποίο κι εσύ αναφέρεσαι.

Ένα πράγμα το οποίο επίσης καθιστά δύσκολη την αντιμετώπιση του φαινομένου, απενεργοποιώντας απλά τα συγκεκριμένα θέματα, είναι η συμμετοχή μελών στις συζητήσεις αυτές. Θα καταλαβαίνεις φαντάζομαι, πως εφόσον γίνεται μία συζήτηση η οποία συγκεντρώνει διάφορες απόψεις - οι οποίες δεν συμφωνούν αναγκαστικά με αυτήν που διατυπώνεται στο θέμα, είναι δύσκολο πια να προβούμε σε απενεργοποίηση του θέματος. Αυτός είναι και ο βασικότερος λόγος της ύπαρξης μερικών ενεργών θεμάτων, που πραγματεύονται το ίδιο κατ' ουσίαν θέμα, σχεδόν όλες (με λίγο διαφορετικές διαστάσεις ίσως, σε κάθε περίπτωση).

quote:
Γιατί το συγκεκριμένο πρόσωπο διαθέτει ασυλία;;
Γιατί του επιτρέπεται να παρατηρεί το –ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ- και να λειτουργεί εμπρηστικά όποτε θέλει;;

Μήπως αποτελεί κάποιο σημαντικό πρόσωπο του χώρου και δεν το γνωρίζουμε;;
Μήπως λειτουργεί «αναζωογονητικά» για το φόρουμ;;

Εκφράζω ειλικρινά την απορία.



Για τα παραπάνω "μήπως", δεν θα απαντήσω, εκτός εάν μετά από το παρόν μήνυμά μου, εξακολουθείς και έχεις την ίδια απορία.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2005, 11:23:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Αμαλία

Ευχαριστώ για την απάντηση σου

Οι αποφάσεις για την περιφρούρηση του χώρου σας, ασφαλώς βαρύνουν εσάς.

Το προηγούμενο διάστημα είδα απενεργοποιήσεις λογαριασμών κάποιων μελών λόγω διαπληκτισμών.
Ο προπαγανδιστικός τρόπος του εν λόγω μέλους τρέφει τους διαπληκτισμούς αυτούς.

Το ένα ενοχλεί και το άλλο έχει δυσκολία εφαρμογής των κανόνων;

Άλλωστε νομίζω ότι με βάση τις αρχές της αγοράς σας ο λόγος διαχειριστικής ή συντονιστικής αντίδρασης προς τα μέλη δεν είναι μόνο οι προσβολές αλλά και η προπαγάνδα.

Είναι περισσότερο «ανθρώπινο» κάποιος να θυμώνει και να παρεκτρέπεται κάτω από το βάρος μιας αντιπαράθεσης, από αυτόν που ρίχνει λάδι στην αντιπαράθεση.

Έτσι πολύ όμορφα «τσιμπάνε» και οι άλλοι, οι μεν που καραδοκούν να πουν μπράβο και οι δε που τρέχουν να αντικρούσουν. Έτσι δημιουργείται «η συμμετοχή μελών στις συζητήσεις αυτές».

Σε οποιαδήποτε περίπτωση δεν υπάρχει λόγος περαιτέρω συζήτησης και θα παρακαλούσα το θέμα να κλειδωθεί.

Όπως εσείς αποφασίζετε για την τύχη του φόρουμ έτσι και ο κάθε ένας από εμάς αποφασίζει για τη δική του συμμετοχή.

Και όλα θα κριθούν από την ίδια τη ζωή.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ



Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2005, 11:53:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.

ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ copy paste ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ...
ΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΑ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΜΠΡΗΣΤΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΜΠΛΑΚΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ..
ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΕΓΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΜΙΛΟΥΣΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ..
ΑΠΛΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΟΠΙΚ ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΡΑΨΑ....

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ –ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΕΝΤΟΝΕΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ.....
ΕΔΩ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΟΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΠΟΛΕΜΟΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΩΝ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ...

ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..

quote:
Με μια λέξη θα το ονόμαζα προπαγανδιστικά ή διαφημιστικά απόψεων ή εμπρηστικά θέματα.

ΤΟ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΑΝ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2005, 12:14:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ανεστημένε επέτρεψε μου μία γενική παρατήρηση. Ο συγκεκριμένος τομέας –ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ- εξελίσσεται σε μία στείρα και διαρκή διένεξη, που βασίζεται σε ιστορικούς αναχρονισμούς αλλά και σε αναμφίβολα λάθη του παρελθόντος.
Το κύριο χαρακτηριστικό των αντεγλίσεων είναι πως κάποιες φορές στερούνται βασικούς κανόνες σεβασμού, αλλά και «εσωτερικής» - ας μου επιτραπεί ο αδόκιμος όρος-, «θέασης» των πραγμάτων.
Το γεγονός μας έχει προβληματίσει και υπάρχουν ήδη σκέψεις για αυτό. Σύντομα ίσως λοιπόν υπάρξουν αποτελέσματα προς αυτή την κατεύθυνση.


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 14:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είχα σκοπό να παρέμβω ξανά στο θέμα αλλά θα ήθελα να πω κάτι παραπάνω με αφορμή το μήνυμα του Πλωτίνου.

Η εκτίμηση σου φίλε ότι ο συγκεκριμένος τομέας –ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ- εξελίσσεται σε μία στείρα και διαρκή διένεξη είναι αναληθής (σαν εκτίμηση) και για μένα δείχνει και το βασικό πρόβλημα της «νιρβάνας» και τη απραξίας (τουλάχιστον ως προς αυτά που φαίνονται στα μέλη) της διαχειριστικής και συντονιστικής ομάδας.

Δεν εξελίσσεται φίλε μου σε μία στείρα και διαρκή διένεξη έχει ήδη ΠΑΓΙΩΘΕΙ και κινδυνεύει να ΣΑΠΙΣΕΙ. Και εσύ λες ΙΣΩΣ σύντομα υπάρξουν αποτελέσματα.......

Επίσης το –ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΕΙΝΑΙ ήδη μια διαρκή διένεξη, όχι για το λόγο που αναφέρεις αλλά γιατί επιτράπηκε να γίνει ΑΝΤΡΟ ΑΡΝΗΤΙΚΉΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ.

Είναι το μέρος όπου ο κάθε ένας πηγαίνει για να μειώσει, να υβρίσει, να χλευάσει και να κατηγορήσει την «άλλη» άποψη (ασφαλώς τη Χριστιανική θηριωδία) και όχι να αναπτύξει αυτό που δέχεται, αυτό που αγαπά αυτό που αναζητά.

Για ποια λοιπόν εσωτερική θέαση μιλάς όταν λείπει η πρόθεση;;;

Άλλο αδυνατώ να παρέμβω ή για τους δικούς μου λόγους το δέχομαι (γιατί πιστεύω ότι είναι ένα μέρος του εσωτερισμού στην Ελλάδα) και άλλο εθελοτυφλώ......

Κλείνω με το τέλος του προηγούμενου μηνύματος μου.

Όπως εσείς αποφασίζετε για την τύχη του φόρουμ έτσι και ο κάθε ένας από εμάς αποφασίζει για τη δική του συμμετοχή.
Και όλα θα κριθούν από την ίδια τη ζωή.
Ευχαριστώ για το χρόνο σου.
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ



Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 17:14:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΕΣΤΗΜΕΝΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΖΟΙΡΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΠΟΥ ΕΣΥ ΔΕΧΕΣΕ ΩΣ ΣΩΣΤΗ
ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΣ ΓΙΑ ΑΣΥΛΙΑ

ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΦΗΣΕΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΧΛΕΥΑΖΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΜΕΤΕΧΕΙ;
ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΣΤΥΡΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΤΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΤΗΣ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΟΜΟ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΣ ΓΟΝΙΜΟ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΟΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΜΕΤΑΣΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΡΙΞΟΥΝ ΦΩΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΒΕΝΕΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΛΟΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΜΠΡΗΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 17:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΕ.
ok, εσύ κλείνεις,
ωστόσο επέτρεψέ μου να μην αφήσω την παρακάτω φράση ασχολίαστη.
quote:
Δεν εξελίσσεται φίλε μου σε μία στείρα και διαρκή διένεξη έχει ήδη ΠΑΓΙΩΘΕΙ και κινδυνεύει να ΣΑΠΙΣΕΙ. Και εσύ λες ΙΣΩΣ σύντομα υπάρξουν αποτελέσματα.......

Όπως έχει ήδη αναφερθεί σε πολλές περιπτώσεις μέσα στα forums, αυτή τη στιγμή γίνονται τεχνικές εργασίες με στόχο μια νέα αναβάθμιση των forums, που θα έχει ως αποτέλεσμα μία πολύ πιο πλεονεκτική δομή και μία πιο ευέλικτη κατηγοριοποίηση, που στοχεύει να δώσει εργαλείο λύσης για τα προβλήματα που αναφέρονται.

Όταν είχαν ξεκινήσει τα forums - πριν από 4 χρόνια - οι κατηγορίες που είχαν επιλεχθεί για να φιλοξενήσουν τις συζητήσεις ήταν αυτές που βλέπεις και τώρα.
Μετά από μία μακρά πορεία θεμάτων που έφτασαν αισίως σχεδόν τα 6.500, οι ανάγκες για υποκατηγορίες ή και νέες κατηγορίες έγιναν ιδιαίτερα εμφανείς.
Αυτές οι ανάγκες έχουν οδηγήσει σε μία μεγάλη προσπάθεια από μέρους των "forumo-γιατρών μας" να βελτιώσουν την υπάρχουσα δομή. Θα καταλαβαίνεις - φαντάζομαι - πως για να μπορέσει κάποιος να είναι και αποτελεσματικός στα υπάρχοντα δεδομένα, αλλά και να μπορεί να προβλέψει την εξέλιξη και τις νέες ανάγκες που δημιουργούνται, θα πρέπει να συνυπολογίσει πολλούς παράγοντες και οπωσδήποτε να μην καταλήξει σε ένα αποτέλεσμα "στο πόδι".
Δε γνωρίζω τις γνώσεις σου σχετικά με τους υπολογιστές.
Εμένα - αν και βασικότατες - μου είναι γνωστό, πως η εργασία επάνω σε δομές forums, ιδιαίτερα όταν υπάρχει ως στόχος η βελτίωση και η προσαρμογή ενός τέτοιου προγράμματος, απαιτούν μεγάλο χρονικό διάστημα προγραμματισμού, δοκιμών, διερεύνησης των αναγκών, κ.λπ.
Οπότε, αυτό που βλέπει στο τέλος ο χρήστης, σαν μία νέα και πιο βελτιωμένη μορφή, μπορεί να έχει πίσω της, έναν ολόκληρο χρόνο ομαδικής εργασίας.

Μην κινδυνεύεις λοιπόν, να αδικήσεις ή και να προσβάλλεις ανθρώπους, οι οποίοι εργάζονται εδώ και αρκετό καιρό για κάτι, που μόνο η τελική εικόνα του, μπορεί να σε υποψιάσει σχετικά με το τι κάνουν οι υπεύθυνοι στη..."νιρβάνα" τους.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 23:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγώ σε ευχαριστώ αναστημένε για τις σκέψεις και τους προβληματισμούς που μοιράστηκες μαζί μας.

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2005, 01:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ... αυτό το περί "εσωτερικής θέασης" γιατί δεν μου έκαστε καλά;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy