ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Κατά πόσο μπορούν να μας επηρεάσουν τα όνειρα?
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
GeorgiO
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
67 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 21:28:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GeorgiO
Ας πώ και εγω για ένα όνειρο που είχα δεί: (πριν αρχίσω όμως να σας πώ ότι την περίοδο που είδα το όνειρο ήμουν πολύ άσχημα ψυχολογικά) ήμουν λέει στην εξοχή, απόγευμα (σούρουπο) , και βλέπω πολυ κόσμο να περπατάει πάνω σε ένα βουνό, προς διάφορες κατευθήνσης, σε μονοπάτια. Ρωτάω εναν απο αυτούς -Ρε παιδιά που πάτε?, κάτι μου είπαν αλλα δεν θυμάμε τι, απλα κατάλαβα ότι ηθελαν να τους ακολουθήσω, ετσι και εγω τους ακολούθησα και βρεθήκαμε μπροστά σε ένα τοίχο απο φυτά και υπήρχε μόνο μια πόρτα σαν τούνελ, μπήκαμε μέσα και βρέθηκα σε ένα μέρος κλειστό γυρο-γυρο απο φυτά, μέσα στο χώρο υπήρχαν 2-3 διάσπαρτα πανήψηλα δέντρα, ενω το μόνο φως που υπηρχε ηταν οι ηλιαχτίδες που περναγαν μέσα απο τα φυλόματα των δέντρων, επίσης μέσα στο χώρο υπήρχε μια λιμνούλα με πεντακάθαρα νερά. Υπήρχαν και πολύ ανθρώποι όλοι χαρούμενοι τα παιδιά έπαιζαν στη λιμνούλα και όλοι γελούσαν ευχάριστα, εντωμεταξη τα ρούχα τους μου φάνηκαν σαν αυτα που φόραγαν το 1900 (οι αντρες κάτι σαν σμόκινκ με ψηλά καπέλα και οι γυνέκες φούστες φουντοτές). Καπου εκεί διέκρινα έναν γέροντα με άσπρα μαλια και άσπρο μούσι φορόντας χιτώνα να κάθετε στην άκρη της λίμνης. Πηγα κοντα και τον ρώτησα (γιατί μαλλον μου φάνηκε παράξενος σε σχεση με τους άλλους) - Ποιος είσαι γέροντα? και αυτος γυρισε και μου είπε με ένα πρόσωπω ολο γαλήνη - ο θεος. τοτε εγινε σεισμος και τα νερά της λίμνης αρχισαν να κοχλάζουν και ο κόσμος να τρεχει απο εδω και απο εκεί ψηθηρίζοντας (εγω το άκουγα σαν ηχο απο παντου) ο θεος, ο θεος,ο θεος,ο θεος,..... τοτε ο γέροντας μου ακούμπησε το κεφάλι απαλά και μου είπε - Μην φοβάσε τέκνο μου απο έδω και πέρα όλα θα πανε καλά. και εκεινη την ώρα ενοιωσα μεσα στο ονοιρο μου οτι κλαιω και αμέσος ξυπνησα και ένοιωσα οτι ειχα δακρυση στα αλήθια. Για καμια ώρα μετά προσπαθουσα να συνηδητοποιισω αν αυτο ηταν ψέυτικο ή πραγματικότητα, η μόνη αληθια όμως είναι ότι απο εκείνη την μέρα αρχισα να βλέπω την ζωή ποιο αισιόδοξα. Για να μην παραξηγηθώ δδεν λέω ότι είδα τον θεό, εγω λέω οτι ήταν καποιο κόλπο του μυαλού μου για να νοιωσω καλύτερα απο τα προβλήματα που είχα.

Υ.Γ Μήπως ξέρετε γιατί στα περισότερα ονοιρά μου βλέπω ανθρωπους πανικόβλητους?

Υ.Γ2 Περιμένω εμποιρίες απο όνειρα που επιράσαν την ζωή σας.

"Μερικοί βλέπουν το αύριο ως μια άλλη ημέρα. Εγώ το βλέπω ως άλλη μια ευκαιρία."

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 09:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ georgio, κοίταξε λίγο τα παρακάτω topics μιάς και μπορεί να τα βρείς χρήσιμα:

βλεπετε "προφητικα" ονειρα?

ΟΝΕΙΡΑ

ΠΡΟΦΗΤΙΚΑ ΟΝΕΙΡΑ ? ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ?

ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ

Ίσως σε βοηθήσουν αν διαβάσεις μερικές απαντήσεις και βρείς μια εξήγηση στο δικό σου όνειρο.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 01:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
GeorgiO πολύ γνώρημο το όνειρο που περιγράφεις.
Ειδικά το σημείο που μόλις γίνεται η αποκάλυψη - ο Θεός - είναι ξαφνικά σα να γκρεμίζεται η πραγματικότητα που έβλεπες ως τέτοια. Σεισμός, άνθρωποι να τρέχουν, όλα αλλάζουν.
Έχω δει κι εγώ όνειρα με τέτοιου είδους εντυπώσεις.

Καλύτερα είναι να ξαναγράψεις το όνειρό σου αυτό σε κάποιο από τα θέματα που σου προτείνει ο Dying_Incubus, ώστε να γίνει εκεί η συζήτηση, γιατί αυτό το θέμα που άνοιξες δε θα παραμείνει ενεργό.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy