ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 23:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ'αρχάς πρέπει να ζητήσω συγγνώμη από τα μέλη του forum εάν υπάρχει κάποιο άλλο topic που βρίσκεται στις παρυφές αυτού που αναφέρω. Αναφέρομαι κυρίως στο topic "ΑΔΕΛΦΕΣ ΨΥΧΕΣ" (εκτός εάν μου ξεφεύγει κάτι άλλο), νομίζω όμως ότι εισάγω κάτι το διαφορετικό...Τέλος πάντων, αυτή την στιγμή δρω μάλλον συναισθηματικά, οπότε ελπίζω να με καταλάβετε και να με συγχωρέσετε...καθώς έλαβα ένα mail το οποίο δείχνει ότι δεν είμαστε μόνοι μας, υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι που έχουν τις ίδιες αρχές και ανησυχίες και πασχίζουν στον ίδιο δρόμο...Αυτούς τους ανθρώπους τους αισθάνομαι ως αδελφούς...Οποιος έχει αδέρφια καταλαβαίνει ότι μιλάω για μία άδολη και κοινή σχέση, με μοναδικό όφελος το αδελφικό καλό και την προς τα εμπρός εξέλιξη...
Αδελφέ μου να είσαι καλά...γιατί έτσι πλέον σε αισθάνομαι...

Οταν γεννηθήκαμε δεν υπογράψαμε κανένα χαρτί...

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 01:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Γερασμένε Τίγρη.... ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....

Σε κατανοώ ΑΠΟΛΥΤΑ (θα έλεγα αν δεν φοβόμουν ότι μεγαλοποιώ τα πραγματα)...
Μιά απο τις εντολές Εκείνου του 'Οντως (του ΟΝΤΩΣ ΩΝ) πού τόσο μα τόσο πολύ έχει ταλαιπωρηθέι το όνομά του μέσα στα διάφορα forums, έδωσε σε ΜΑΣ κάποιος "κατευθήνσεις" με τον λόγο Του...
ΑΓΑΠΑΤΕ ΑΛΛΗΛΟΥΣ ΩΣ ΕΑΥΤΟΝ....

Πόσο το ΚΑΤΑΝΟΥΜΕ αυτό;;;
Πόσο ΖΟΥΜΕ κατ΄αυτό το τρόπο;;;;

Ο άμοιρος αυτός πλανήτης, έχει επάνω του κάποια δισεκατομύρια ΨΥΧΕΣ...
Πιστεύει κανείς ότι οι "ΑΛΛΟΙ" είναι διαφορετικοί απο "ΕΜΑΣ"...
Ποιοί είναι το ΕΜΕΙΣ και ποιοί οι ΑΛΛΟΙ;;;;
Η απάντηση έρχεται απο την φορά (την κατευθηνση) που κοιτάς τα πράγματα καθώς και το μέσο που τα κοιτάζεις...

ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΔΕΛΦΙΑ... θα μου πείς βέβαια ότι υπάρχουν και ΚΑΚΟΙ ΑΔΕΛΦΟΙ που αποζητούν το ΚΑΚΟ στα αδέλφια τους για να καρποθούν την Πατρική Περιουσία...
Φίλε μου, ΝΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ...
Νομίζουν ότι πέρνωντας ΠΑΡΑΠΑΝΩ απο την Πατρική Περιουσία, θα είναι και ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ παιδιά του ΚΟΙΝΟΥ ΜΑΣ ΠΑΤΕΡΑ!!!
Ω! πόσο απατώντε...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 11:26:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Κέλσο,
πολύ σωστά αναφέρεις
quote:
ΑΓΑΠΑΤΕ ΑΛΛΗΛΟΥΣ ΩΣ ΕΑΥΤΟΝ....


Δυστυχώς αυτή την πολύ μεγάλη αλήθεια, ελάχιστοι είναι αυτοί που την κατανοούν και ελαχιστότεροι αυτοί που την εφαρμόζουν.
Μήπως όμως τελικά δεν αγαπάμε και τον εαυτόν μας με τον κατάλληλο τρόπο;
Μήπως θα έπρεπε πρώτα να ΑΔΕΛΦΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΒΑΘΥΤΕΡΕΣ ΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ;

Φίλε Κέλσο,
λένε ότι σκοτώνουν τα άλογα όταν γεράσουν...
ελπίζω σε έναν γερασμένο αρχέγονο τοτεμικό τίγρη...να φερθούν καλύτερα...τουλάχιστον να μην γίνει ο δύστυχος κάποιο χαλάκι μπροστά από ένα τζάκι...

Οταν γεννηθήκαμε δεν υπογράψαμε κανένα χαρτί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 11:43:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XM!KAΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,
ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΑΓΑΠΩ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ...
ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΘΡΕΦΤΙΖΩ ΣΤΟΥΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ...
ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙ...
Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΣ...

"ΧΑΘΗΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΣΥ....ΜΑ ΕΣΥ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΣ..."
ΕΝΝΟΩ...
ΜΑ ΘΑ ΠΩ...
ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ...
ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ +ΕΣΥ ΣΤΟ...
ΦΩΣΣΣΣΣΣΣ,ΑΤΜΑ


"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 13:30:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΔΕΛΦΕ OLD TIGER ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΟΜΟΣ Ο ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΕΤΣΙ.Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ, ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ, ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΑ ,ΒΙΛΕΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΤΙΣΕΙ ΕΠΙ ΠΤΩΜΑΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΚΤΙΣΟΥΝ.ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ Ο ΓΕΙΤΟΝΑΣ ΤΟΥΣ ΠΕΙΝΑ. ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ. ΤΟ ΑΓΑΠΑΤΕ ΑΛΛΗΛΟΥΣ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΗ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ.ΓΙΑΤΙ.ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙΣ ΑΛΛΗΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΟΙΚΙΩΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΝ ΤΙΣ 10 ΕΝΤΟΛΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.ΟΠΟΣ ΓΙΝΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΑΔΕΛΦΟΙ ΤΟ ΑΓΑΠΑΤΕ ΑΛΛΗΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΕΡΙΜΑ ΤΟΝ ΛΙΓΟΝ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΝ.ΜΕ ΤΙΜΗ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 22:50:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΦΙΛΕ old tiger ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΝΑ ΣΕ ΝΙΩΘΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ....

ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΑΔΕΛΦΟ...
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ.
ΚΑΙ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΟΝΑΤΙΣΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΘΑ ΕΛΘΕΙ
ΑΔΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΔΕΛΦΕ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑΣΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΡΘΩΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 23:12:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου AVATARGR,
έχεις δίκιο όταν λες
quote:
ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΝΑ ΣΕ ΝΙΩΘΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ....

ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΑΔΕΛΦΟ...



για να γίνει όμως αυτό νομίζω ότι πρώτα πρέπει να νιώσουμε έτσι για τον εαυτό μας...τον αληθινό μας εαυτό που όλοι κρύβουμε καλά ακόμα και από εμάς...
Δεν είναι τυχαίο που ο Sigmund Freud επέλεξε τον λατινικό όρο Id για να περιγράψει το αχανές και δισπρόσιτο εκείνο κομμάτι της υπόστασής μας, που θεωρείται ως η έδρα των βασικών ενστίκτων και των ζωτικών ορμών, καθώς και η πηγή της ψυχικής μας ενέργειας-και Id στα Λατινικά σημαίνει “αυτό”, δηλαδή το βαθύτερο και ισχυρότερο κομμάτι της ύπαρξής σου δεν είσαι εσύ αλλά αυτό! Και ωστόσο αυτό το “κάτι άλλο “ δεν παύει να είναι ο εαυτός μας.

Νομίζω ότι μόνο εάν καταφέρουμε να γνωρίσουμε αυτό το άλλο, τότε θα διαπιστώσουμε ότι όλοι είμαστε φτιαγμένοι από το ίδιο υλικό, από το υλικό που ίσως κατασκευάζονται και τα όνειρα...

Οταν γεννηθήκαμε δεν υπογράψαμε κανένα χαρτί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2003, 00:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...

ΦΙΛΕ old tiger ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΩΣ ΠΡΟ ΟΛΩΝ ΤΩ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΡΟΕΧΕΙ
ΤΟ ΓΝΩΘΙ Σ'ΕΑΥΤΟΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 03:18:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ΓΝΩΘΙ Σ'ΕΑΥΤΟΝ...
Αδελφέ μου καλησπέρα και εδώ, φίλοι και φίλες που απαντήσατε στα όσα ο γηραιός τίγρης είπε.
Νομίζω ότι ο AVATARGR έδωσε με την παραπάνω φράση τον ορισμό της αδελφοσύνης.
Μόνο όταν γνωρίζεις τον εαυτό σου μπορείς να αγαπήσεις τους άλλους και να τους αναγνωρίσεις ως αδελφούς/ες.
Κάποιος ανέφερε κατά πόσο είναι δυνατόν να καταφέρουμε αυτό.
Εάν έχεις απαλλαγεί απ όλα αυτά που σου κρύβουν το ΦΩΣ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ, εάν έχεις δει τα δικά σου λάθη, εάν έχεις καταφέρει μέσα σου να ορίσεις το σύνορο του καλού και του κακού, τότε ναι μπορείς να νοιώσεις αδελφός με καποιον/α και να απλώσεις το χέρι σου πράττοντας αυτό που η ψυχή σου έχει βάλει σκοπό "ΤΟ ΚΑΛΟ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 10:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΩΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 14:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι και αδελφοί,

Συμφωνώ και εγώ με τους προλαλήσαντες ως προς το ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ και θα προσθέσω, ότι αφού γνωρίσουμε, δεχθούμε και συμφιλιωθούμε με τον εσώτερό μας εαυτό προέχει να τον ΑΓΑΠΗΣΟΥΜΕ για να καταφέρουμε να αγαπήσουμε ΑΛΗΛΛΟΥΣ ως ΑΔΕΛΦΟΥΣ. Αφού καθαρθούμε και μεταστοιχειώσουμε τα βαριά "μέταλα" που βρίσκονται μέσα μας, αυτά να γίνουν εφαλτήρια ενέργειας και ούριος άνεμος στην πορεία προς την Γνώση, την Σοφία και τελικό προορισμό μας το ΦΩΣ.

Υ.Γ. Συγνώμη Εχέμβροτε για το λαθάκι μου, δεν θα το ξανακάνω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 13:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ ΣΟΦΙΑ-7 ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΒΑΡΙΑ ΜΕΤΑΛΑ ΝΑ ΤΑ ΜΕΤΑΣΤΟΙΧΕΙΩΣΩ....
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΕΞΩΘΕΝ ΤΟΥ ΝΑΟΥ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 14:33:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου AVATARGR

κάποτε και εγώ έτσι σκεφτόμουν, έλεγα οτι ΠΡΕΠΕΙ να διορθώσω και να ΕΞΑΛΕΙΨΩ τα "μέταλά" μου, και για όσους δεν έχουν καταλάβει "μέταλα" νοούνται τα πάθη, η προσκόληση στην ύλη, η αμάθεια και ότι άλλο μας εμποδίζει απο αλήθεια και το πνευματικό φως.
Αργότερα συνειδητοποίησα οτι μόνο αν αποδεχθώ τον εαυτό και συμφιλιωθώ μαζί του και μεταλλάξω την ύλη σε ενέργεια μπορώ να προχωρήσω. Φοβίες, πάθη και προσκολήσεις μας κρατούν δέσμιους. Κάθαρση λοιπόν, δια του πυρός, και μια νέα αρχή, μια νέα ανατολή...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy