ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Που χάθηκε η μεσαία τάξη; Γιατί πλέον ζούμε σε μια κοινωνία πολύ πλούσιων και πολύ φτωχών; Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 27
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 00:06:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητη trexagireve μολις διαβασα στο [αποσυρετε τα χρηματασας]αυτα που υποθηκαν με τον alttzzaro ,και ανεφερε οτι εισε δημοσιογραφος ,αν πραγματικα εξασκης αυτο το επαγγελμα δυστηχος συμετασχετε εμεσα η αμεσα ,στο να αδιασουν καποιες τσεπες συμπολιτων μας προκυμενου να βγαλετε το μεροκαματο,λογο παραπληροφωρισης,,λυπαμε που το λεω ,δυστηχως εινε αληθεια εχω παραδειγματα,,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 08:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άκουσον μεν, πάταξον δε, αγαπητέ μου pandi...Εγώ φίλε, είμαι δημοσιογράφος εφημερίδας, ρεπόρτερ, δεν είμαι του ...στουντίου, αν κι έχω κάνει και στούντιο....
Απο κει κι έπειτα, φίλε, ήρθαν πόλεμοι,λιμοί, λοιμοί,καταστροφές, ο άνθρωπος,όχι απλά επιβίωσε, αλλά μεγαλούργησε....
Βγαίνουμε μωρο μου, βγαίνουμε, μέσα απο το τούνελ....
Μην χάνετε την ψυχραιμία σας, όλα θα πάνε καλά...Και προπάντων, βάλετε στα στόματα σας τις ταυτότητες σας, τιατί την προηγούμενη φορά, έγινε της π@@@άνας να αναγνωρίσουμε τα πτώματα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 12:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- pandi pandi ,
- δεν ειναι ολα μα ολα ιδια ...
- οπως και για ολους ομως , ετσι και για σενα υπαρχει το ενδεχομενο να κανεις λαθος ...
- αν προσεξεις Λιγο , μπορεις να αποφυγεις την Πολυ παραπληροφορηση ...
- μπορεις να δεις και σε ποιον λες καλημερα εσυ, και μπορεις να ακουσεις και ποιος σου λεει εσενα, ΚΑΛΗΜΕΡΑ και Ψυχραιμια ΚΑΙ κουραγιο ...
- δεν ειναι ωρα για ευκολους και προχειρους Παραλογισμους κατ'εξακολουθηση και απο παλιοκακοσυνηθεια ...
- εχε εμπιστοσυνη σε σενα, και κρινε απο τον εαυτο σου, αλλοιως , εχε εμπιστοσυνη ΚΑΙ στον συνομιλητη σου, ΚΑΙ σε οτι και οσα του λες και συ ...
- καλημερα σου και ψυχραιμια ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 14:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητε/η noema ξερω οτι ολα τα δαχτιλα δεν εινε ιδια και ουτε σκοπευω να προσβαλω οποιοδιποτε ,εκανα μια απλη ,επισυμανση στον φιλο trexagireye πανω στο θεμα ,γιατη ΟΥΚ ολιγα ξωδευωντε σε δικαστηρια απο λαθη καποιον ε'ξαφτον που δεν κανουν σωστα την δουλεια τους ,δεν απευθινθηκα ατομικα ,αλα συνολικα,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 14:55:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, αλλά,φίλε μου pandi,δεν έφερε κανείς τίποτε πίσω απο τα κλεμένα...
Ξέρεις, εκείνο το σύνθημα ,που λέει"φέρτε πίσω τα κλεμένα;....
Τίποτες μέχρι τώρα....Γιατί;
Δεν τα βρίσκουν;...
Απο μας, όμως, ζητάνε συνέχεια....Κι επίτηδες, μεχρι να μας έχουν εντελώς στο χέρι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 15:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ουτε σε μενα φερανε πισω οτι μου κλεψαν,ουτε καν μπηκαν στον κοπο να διορθωσουν την βιασυνη ,και την ηθικη πανω απ'ολα ,,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 17:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά, που κλέψαν, απο όλους μας, λέω ρε φίλε pandi,αφού τα λέμε,δεν πρέπει κάποια στιγμή, να τα γυρίσουν πίσω;
Κατι λενε για το Βατοπέδι....
Να δούμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 18:04:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexa με το χερι στην καρδια ,βατοπεδι-ομολογα-,,και οτι αλο,,,,, ας πουμε οτι τα επεστρεψαν <τη θα αλαξη ? > ,εγω καταλαβα τη ενοης οπως και συ καταλαβες τη ενωο ,ουτε τα στρεματα και τα χρηματα εινε δικαμου ,ποιο θ'ανε το κερδος του λαου ,και ποιος θα δωση πισω τα δικα μου???που ουκ ολιγα ειταν??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 18:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
?ουτε σχεση εχουν με βατοπεδια .....να τα βαλω σε τραπεζα ν'αχω και μετα να τα συκωσω ...εστι εινε φιλταττε ,οτα θες δικεωση ,δικεωση για ολους,,αλιος ΑΛΟΥ ΒΡΟΝΤΑ ΚΙ'ΑΛΟΥ ΑΣΤΡΑΦΤΗ????????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 19:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου pandi, μιλάω για τα λεφτά απο το χρηματιστήριο, τα λεφτά απο τις μεγάλες μίζες των εξοπλιστικών προγραμμάτων, έργων του δημοσίου, για την απίθανη διασπάθιση του δημοσίου χρήματος....
Αυτά τα τόσα πολλά ποσά, που 10 φορές θα μας σώζανε και πάλι θα περισσεύανε....
Και που γι αυτο τα πήρανε, για να μας γονατισουν...
Οι τράπεζες, οι επιχειρηματίες,για ψεύτικες επιχειρήσεις,κλπ....
Είναι πολλά τα λεφτά, Άρη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 20:51:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΠΩΤΕ Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΡΩΤΗΣΕ ΤΟ ΘΕΩ ,ΠΩΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΩ ΤΗ ΓΗ ? ΠΩΤΕ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ Ο ΘΕΩΣ ΚΑΙ ΒΑΖΩΝΤΑΣ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΦΕΥΓΗ,,,ΤΟ ΙΔΙΟ ΡΩΤΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΡΩΣΣΩΣ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΙΔΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,,,,,,,,,ΤΡΗΤΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΡΩΤΗΣΕ ΣΤΟ ΘΕΩ ,ΠΩΤΕ ΘΑ ΓΕΙΝΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΡΑΤΟΣ? ΒΑΖΗ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ Ο ΘΕΩΣ ΚΑΙ ΦΕΥΓΗ,,,,,,,,,,,,ΠΗΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ,,,,,,,,ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΝΗ,,,,ΔΕΝ Μ'ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΤΗ Θ'ΑΧΕΙ Ο ΛΑΟΣ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 21:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου pandi,ό Έλληνας, ήταν κυρίαρχος του κόσμου κι
όχι μια φορά, παρακαλώ....Αλλά φίλε μου, όσα δεν φέρνει ο χρόνος, τα φέρνει η στιγμή και τα νέα δεδομένα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 22:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιαυτο ειμαστε εδω που ειμαστε ωσα δεν καναμε ολα τα χρονια τα βρησκουμε μπρωστα μας αυτη τη στιγμη,,,,,,,δηλ ,,,,,,παρε τ'αυγω και κουρεψτω,,,,,,,, Η τρεχατε ποδαρακια μου,,,Η λαε σφηξε το ζωναρι,,,,,,,,δεν μ'απαντησες χρηματιστηριο επεξες ,τα συκοσες απο την τραπεζα,αν ερθουν τα κλεμενα τι κερδιζη ο λαος?ο καθενας εχει αποψη η δικη μου εινε αυτη,εγω θελω αυτα που με κλεψανε,,,και που στη συνεχια αδιαφωρισαν,θα μου τα δωσετε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 23:38:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ ρε φιλαράκι pandi, μεροκαματιάρης, ειμαι ,έχω παιδιά να θρέψω,
μην με μπερδεύεις με όσους πήρανε...Εγώ ήμουνα απο αυτούς
που τους τα πήρανε, όχι με χρηματιστήριο, άλλά με άλλους
τρόπους...
Το θέμα είναι, απο το Βατοπέδι, απο όλες τις μεγάλες λοβιτούρες,
θα πάρουμε κανένα φράγγο; Εκεί είναι όλη η αλήθεια, για το πόσο σοβαρά θα κάνουν οι κυβερνώντες, για να σώσουν την Ελλάδα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 00:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και γω ειμε με το μεροκαματο τη να κανω ωμος που οι αλλοι δεν με φερανε σ'αυτη τη θεση ,,αλλα αυτοι που νωμιζουν οτι τα ξερουν ολα? η αληθεια μπωρη να πωνα αλλα δεν παυει να εινε αληθεια ,μονω που η δουλεισας πρεπει ν'ανε παρα πολυ, μα παπα πολυ προσεχτικη σε καποια θεματα,εσυ διαλεξες αυτη εγω καποια αλη ,καντε καθαρση σε σας, εξαφανηστε τα λαμογιασας, παρτε της περιουσιες ορισμενων ανυθηκων που γεμηζουν τσεπες σε βαροςτου λαου ,βγαλτετα στο σφυρι, και προς θεου υπαρχου και αξιοι ,εχω τροπω να σε δωκημασω δεν θα το κανω ,μην παρεξηγης αυτα που διαβαζης ,,τα κλεμενα ξεχαστετα το ποταμι δεν γυρναει πισω δυστηχως,,αποδω και περα εισε σε θεση οταν βλεπης το παραλογω να το μεταφερης,τη μου λες τωρα διευθηντης μ'ουκλησε την πορτα δεν πηγα να ζητιανεψω ,,,,,,,,,,,,ουτε ειμε τυπος λαδωματος ,δεν χαμπαριαζω εχω καθαρω κουτελο ,,,,,,,,,,,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 00:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οσο για τους πολητικους καταντησαμε ποντιακο ανεκδοτο <τη μια ο Κωστακης την αλλη ο Γιωργακης>και πριν απο αυτους οι πολητικη τη καναν οταν ριχνουν μπαλακι ο ενας τον αλον τα <λαθη> αντη να τα λυνουν ,να συνεργαζωντε τη μας προσφερουν και τους καλοτα'ι'ζουμε ,εχει χαζεψη ο λαος δεν ξερη τη να κανη ,,,,,,αν θελουν το συμφερων του λαου να μας λενε τη μαγυρευουν να γεινεται τιμιο δημοψηφησμα, και να βοηθαμε,,,,,,,,,,,,τα ρουχα να κοβουν για την παρτητους.........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 10:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή σου μέρα, φιλε pandi και να ξέρεις, εξ αρχής, ότι όλα όσα λές, τα λέω απο παλιά και πολεμάω γι αυτά, γι αυτό και δεν "προσκυνάω"
και δουλεύω μεροκάματο...
Αλλα, η εξουσία ,είναι απάτη...Αν προσέξεις, τα τελευταία χρόνια, ανεξαρτήτου κόμματος που κυβερνούσε, η πολιτική ήταν,είναι και θα είναι η ίδια...Αποκρατικοποιήσεις και πούλημα όλα στις πολυεθνικές και τους οργανισμούς...
Απάτη είναι και μας κοροιδεύουν, ώστε να κατηγορούμε τα ανδρείκελα τους και να τη γλυτώνουν, όσοι βρίσκονται πίσω τους, στη διεθνή σκακιερα....
Έχουμε το θάρρος, να τους ξεμπροστιάσουμε και να τους ζητήσουμε να πληρώσουν;Αυτοί, που τους ξέρουμε και πάλι, αλλοιθωρίζουμε...
Γιατί, αν τους αποδέχεσαι, αποδέχεσαι και τη συνέχεια τους, που δεν μπορεί να ειναι διαφορετική απο ότι ξέρουμε μέχρι τώρα...
Θέλει να οργανωθεί ο πολίτης, πέραν κομμάτων...
Τότε θα κανει κατι...Αν μείνει, βέβαια, ανεπηρέαστος και μη καθοδηγούμενος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 15:27:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΙ ΧΟΝΤΡΟΠΕΤΣΟΙ ΔΕΝ ΣΥΓΓΥΝΟΥΝΤΕ ,ΤΟΥΣ ΦΤΥΝΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΝΩΜΗΖΟΥΝ ΟΤΙ ΒΡΕΧΕΙ,,,,,,,,,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 17:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι φίλε μου pandi, έτσι είναι οι χοντρόπετσοι, ...οι χαζοί,
όμως, όπως είναι πολλοι έξ ημών, πως είναι;
Αυτοί, μαθαινουν τιποτε, ή ακόμη, ακολουθάνε, σώβρακα και φανέλες;Σημαίες και κόμματα;
Γιατί, όλοι ειπαμε, είναι το ίδιο...
Εμείς την πατάμε, με τα άλλα λόγια που λένε, για να μας κοροιδέψουνε...
Μαθαίνουμε, όμως, δεν γίνεται, μαθαίνουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 00:00:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΚΟΥ ΦΙΛΕ TREXAGIREVE αν και οι ΠΑΡΙΜΕΙΕΣ ΕΙΝΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΕΛΙΔΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ,ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΟΙ ΠΑΡΟΙΜΙΕΣ ΒΓΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ,ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΦΤΕ'Ι'Ο ΓΑ'Ι'ΔΑΡΟΣ ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΣ ΤΟ ΣΑΜΑΡΙ΄,ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ, ΚΑΙ ΞΑΦΝΗΚΑ ΤΡΕΧΑΤΕ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΛΕ'Ι' ,ΘΑ ΣΡΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΟ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ,,ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΗΓΕΝΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΗΓΕΝΗΣ ,,,,,,ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΗΣ Η ΑΠΟΧΗ ,Η ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΑΤΑ ΟΥΤΟΣ ΟΙ ΑΛΟΣ ΣΚ@Τ@ ΓΕΙΝΑΜΕ ,,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 08:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ,όμως, φιλε pandi, δεν πιστεύω, οτι φταίει ο γάιδαρος, ή το σαμάρι, αλλά, ότι υπάροχυν κατι λιγούρια, απο την ...κατοχή τα έχουμε, που πεινάνε και δεν χορταίνουν με τιποτε....
Αιθιοπία η υπόθεση...
Μην δέχεσαι το συμβιβασμό και τα δεδομένα που μας βάζουν....Δεν αντέχουν και θα διαλυθουν γρήγορα...
Περιμένουν να τους πιστέψουμε, άλλως, δνε πετύχαν τίποτα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 12:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν γεννάνε φίλε μου pandi, ούτε τίποτε γινεται κατά λάθος, ή
απο απλειστια αυτή η κατάσταση....
Όλα ειναι στο πρόγραμμα...
Με αφορμή την δηθεν κρίση, που η Ιταλία έχει μεγαλύτερο πρόβλημα απο μας,δίνονται σε ιδιώτες στην Ελλάδα, όλα...Τα λιμάνια, τα αεροδρόμια, όλα...Τι θα είναι ελληνικό απορώ;...
Σε λιγο θα ανήκουμε σε άλλους...
Για την ακρίβεια, σε Ανώνυμη Εταιρία...
Δεν είναι ώρα, να ξυπνήσουμε;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 13:51:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΑ ΤΑ ,<ΛΙΓΟΥΡΙΑ>ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΡΕΧΑΓΥΡΕΥΕ ,ΑΥΤΟ ΕΝΩΟΥΣΑ ΟΣΑ ΛΙΓΩΤΕΡΑ ΤΩΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ,ΜΗΔΕΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ,ΟΣΩ ΓΙΑ <ΑΝ Η ΡΘΕ Η ΩΡΑ ?> ΕΠΡΕΠΕ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ,,,,,,,,, ΟΤΑΝ ΞΕΣΥΚΟΝΟΤΑΝ ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ ΗΞΕΡΑΝ ΤΗ ΕΚΑΝΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗΤΟΥΣ ,Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕ ΚΑΙ ΘΥΜΩΝΑΝ,,,,,,ΜΑΚΑΡΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΩΤΕΡΟ,,,,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 14:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
http://diaplekomena.blogspot.com/
TREXAGIREYE ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΛΑΜΟΓΙΑ -ΛΥΓΟΥΡΙΔΕΣ, ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ GOOGEL Μ'ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΠΩΣΑ ΣΤΡΑΒΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ,ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΑ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΩΝΤΕ,ΔΕΝ ΝΩΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΥΡΧΑΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ,ΕΚΑΝΑ ΝΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΙΣΗ,ΕΔΩ ΠΟΣΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΙΣΤΕΥΗΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ? ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΣΕ ΕΠΙ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ ,ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ,ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΙΣ ,ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΙΑ ΣΤΑ ΜΜΕ ΕΚΕΙ ΑΝΟΙΚΗ ΤΟ ΘΕΜΑ..ΤΗ ΓΝΩΜΗ-ΓΝΩΣΗ ΕΧΕΙΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ ??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 14:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ pandi, το θέμα είναι, ότι μαθαίνουμε,ότι θέλουν, όχι τι συμβαίνει...Και φυσικά,τα ΜΜΕ,είναι που περνάνε, ότι θέλουν τα
μεγάλα συμφέροντα, που υπηρετούν,ό πως όλοι, όσοι έχουν εξουσία........
Γιατί, για να είσαι δυνατός,με ισχύ σήμερα, πρέπει, ας πούμε, να εισαι μασώνος...Αλλοιώς, ούτε πιλότος στη τουρκική αεροπορία δεν γίνεσαι....
Λιγούρια, δε, πάντα θα υπάρχουν....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 23:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
rexa AΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΜΩΖΗ ΜΑΚΑΚΙΕΣ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ,ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΠΙΟΙ ,,,,,,,,,,,,ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΗ ,ΘΑΒΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ ,ΤΟ 99 ΤΟ 2000 ΤΟ 02 ΤΟ 03 ΤΟ 04 ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ ΗΜΕΡΟΜΥΝΗΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΠΙΠΙΛΑΝ ΧΩΡΗΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ, ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΕΣΥ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΑ,ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ ,ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΘΗΚΑΝ,ΚΑΙ ΚΑΠΙΟΙ ΤΗΜΩΡΙΘΗΚΑΝ ΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΞΩΔΕΥΤΗΚΑΝ ΠΙΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΩΣΗ? ΚΑΠΙΟΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΕΝΩΚΕΦΑΛΙΑ ΕΙΝΕ ΟΠΩΣ ΛΕΜΕ ,ΑΛΑΞΕ Ο ΜΑΝΩΛΙΟΣ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΒΡΑΚΙΑΤ ΑΛΙΟΣ,,,ΓΙ'ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΕ ΚΕΓΕΤΕ ΚΑΡΦΙ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΕΙΝΕ ΕΝΤΑΞΗ,ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗ ΚΑΙ ΑΝΑΡΧΗΚΗ ΘΑ ΓΙΝΩ,ΞΕΦΤΙΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΟΠΙΟΙ ΕΙΝΕ ΝΑ ΤΙΜΩΡΟΥΝΤΕ ΑΣΧΕΤΟΣ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ,,,ΤΟ ΨΕΜΑ ΣΙΧΑΘΗΚΕ Ο ΛΑΟΣ,ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΡΙΘΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΩΗ,,,,,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 23:36:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όλα αυτά φιλε μου, που αναφέρεις, δεν γιναν κατά λάθός....
Έγιναν εσκεμένα..Περί προδοσίας κι όχι διαφθοράς, μόνο,
πρόκειται κι εκεί, λερώνεσαι,οπου κι αν πιάσεις...
Στόχος ήταν, να πέσει η Ελλάδα στα χέρια των διεθνών οργανισμών...
Υπάρχει, όμως κι η ιστορία, που δεν ξεγελάει κανένας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 00:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΑ ΤΑ ΓΡΑΦΗΣ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΗ < ΔΕΝ ΤΡΩΓΕΤΕ > ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΗΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ << ΘΕΤΟΥΝ ΟΙ ΑΣΧΕΤΗ >>ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ,ΕΣΕΝΑ ΟΛΟΥΣ ,ΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΡΑ ΑΝΕΒΗΚΑΝ, << ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΒΑΖΗΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΣΕ ΞΕΝΕΣ ΤΣΕΠΕΣ>>ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ ΠΟΛΟΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ,ΔΕΝ ΦΤΕΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΥΒΕΡΝΑ ΤΟΣΟ ΟΣΩ ΟΙ ΥΠΟΛΥΠΟΙ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΧΕΡΩΝΤΕ ΟΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΚΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ,ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΠΡΕΠΟΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ,πχ ΕΜΕΝΑ,ΕΣΕΝΑ ΓΙΑΤΗ ΠΡΕΠΗ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΥΣΟΥΝ,ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΕ ΤΟ ΦΑΛΙΜΕΝΤΩ ,ΑΝΕΡΓΙΑ ,ΑΦΡΑΝΓΓΙΑ,ΛΕΗΛΑΣΙΕΣ,ΞΕΣΗΚΩΜΟΙ ,ΘΑΝΑΤΟΙ,ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ,ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΝΗΣ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ,ΚΑΙ Ο ΔΙΑ,,,ΛΟΣ ΦΟΒΕΡΑ ΘΕΛΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 01:07:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στόχος ήταν, να πέσει η Ελλάδα στα χέρια των διεθνών οργανισμών...
ΚΑΝΗΣ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΟ ΤΟΜΑΡΙΤΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 10:11:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα το ....πουλημένο, αγαπητέ μου pandi;..
Υπάρχει χρέος, πάνω απο ότι λεμε και πάνω απο οτι
καταλαβαίνουμε, καθώς, τα χρήματα, δεν είναι χρήματα, αλλά γραμμάτια, που χάνουν την αξια τους κάθε μέρα, ενώ οι μετοχές
και τα ομόλογα, κάνουν απιθανα μαθηματικά σχέδια...
Τι σημαίνει αυτό;...
Μα ότι δεν έχουμε περιθώρια επιλογών....Πλέον, το μέλλον και
ότι αφορά τη χώρα,αποφασίζεται απο τις Βρυξέλλες...Δεν έχει
λογο η ελληνική κυβέρνηση...Απολογειται και σε θέση κατηγορουμένου, δεν μπορείς να αρθρώσεις καν λόγο...
Κι αυτό,φίλε μου, έγινε με μεθοδικότητα....Με σπατάλες, με μίζες, με το χρηματιστήριο, με κομπίνες, με μεθοδεύσεις....
Δεν χρεοκοπείς εύκολα μια χώρα.....Θέλει δουλειά, πολύ και με οργάνωση...
Έσι κι έγινε...Κι όχι μόνο εδώ...
Λέγανε για τις μικρές,Ισπανία Ιρλανδία, Πορτογαλλία...Έλα όμως, που η Ιταλία και η Γερμανια, είναι σε χειρότερη μοίρα....
Σε αυτές, ποιός θα επιβάλει μέτρα; Το ΔΝΤ;Ή μόνοι τους;...
Τι έγινε; Πέσανε έξω κι αυτές;...
Απλά πράγματα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 27 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy