ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Που χάθηκε η μεσαία τάξη; Γιατί πλέον ζούμε σε μια κοινωνία πολύ πλούσιων και πολύ φτωχών; Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 27
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2009, 14:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΑΚΟΥΟΥΝ ΣΕ ΔΙΑΤΑΓΕΣ ,αυτο ειναι το θεμα ή εαν δεν θελουμε να μπουμε σε συνομωσιες ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ και οι 300, εαν υπαρχει τριτη εξηγηση πολυ θα ηθελα να την ακουσω

η μεγαλη απατη ειναι οτι ΘΕΛΟΥΝ να μας πεισουν οτι ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ οπως μας τα λενε , μας μιλανε για τα χρεη , για το ΑΕΠ , για δανεια , για φοροδιαφυγη και δινουμε δικιο μια στους πρασινους και μια στους μπλε αλλα και ο δυο κανουν τα ιδια μαζι με τους υπολοιπους της παρεας των 300ιων

εαν ζουσαμε στο 1900 άντε και στο 1970 θα μπορουσα να τους δωσω καποιο δικιο και να πω οτι τα πραγματα ειναι δυσκολο

ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ μονο ΗΛΙΘΙΟΙ δεν μπορουν να σωσουν την κατασταση ΣΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ οποτε και το μυαλο αποριπτοντας την ηλιθιοτητα τους πιστευει σε συνομωσιες που ειναι και πολυ πιθανες

εχουμε και λεμε , σημερα στην εποχη της πληροφορικης ειναι πολυ ευκολο να στησεις ενα συστημα οπου ολες οι κινησεις των χρηματων (πληρωμη , εισπραξη , εξοφληση , δανειο , τοκοι , κερδη , χρεη ...) να περνανε απο ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ συστημα ελεγχου , ας φανταστουμε οτι ακομη και οταν αγοραζουμε μια τσιχλα απο το περιπτερο δινουμε την ηλεκτρονικη καρτα μας , ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ , με λιγα λογια καταργηση του ρευστου με την εννοια του εχω στην τσεπη 1000 ευρω. ενα πολυ απλο συστημα που ελεγχεις ολη την κινηση του χρηματος ΟΜΩΣ θελουμε κατι τετοιο ? τοτε πως θα παιρνουν μιζες τα κοπροσκυλα της βουλης και οι κλικες τους ?? ααα ???

ας πουμε και κατι ακομη , εδω και μια δεκαετια εχουν αναπτυχθει φοβερες λυσεις για το προβλημα της ενεργειας , μαλιστα ελληνικο πανεπιστημιο εχει φτιαξει ειδικο συστημα παραγωγης ενεργειας απο τα κυματα , η ελλαδα ειναι γεματη βουνα , ποταμια και κυματα , γιατι δεν επιδοτουν λυσεις για καθε σπιτι ? ολοι στα σπιτια μας με μια μικρη ανεμογενητρια και μη παει το μυαλο σας στους μεγαλους ελικες , εχουν πλεον μεγεθος καμιναδας , μπορεις να βαλεις 2-3 -5 , μπορει ο δημος να βαλει πανω στα βουνα , σε ολες τις ταρατσες φωτοβολταϊκα και ανεμογενητριες , σε ολα τα νησια το ιδιο , βαλε τωρα ενα πανεπιστημιο να σου βγαλει ενα αυτοκινητο με μπαταριες με 1000 ή 1200 κυβικα και σε χαμηλη τιμη ωστε να παρουμε ολοι , θα τα φορτιζουμε στα σπιτια και στη δουλεια με τον ηλιο , δεν θα εισαγουμε ρευμα απ οτις γυρω χωρες δεν θα παραγουμε τοσο πολυ ρευμα , καθαροτερο περιβαλλον αφου αυτοκινητα και μεσα μαζικης μεταφορα ειναι ηλεκτρικα , λιγοτερα ανταλακτηκα αυτοκινητων , λιγοτερος θορυβος , ΚΕΡΔΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΟΛΟΥΣ , θελουμε ομως να κερδισουν οι πολιτες ΟΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Η ΚΛΙΚΑ ΜΑΣ ??? ααα ???

αραγε γιατι πρεπει να υπαρχει υπερπλουτισμος ? γιατι πρεπει η κερδοσκοπια να καθοριζει τις ζωες μας ? ΚΑΝΕΝΑΣ μισθος πανω απο 5000 , οσοι περνουν παραπανω να πανε ολα στο κρατος , στους ανεργους και σε οποιον το εχει αναγκη , τι θα πει εχεις 30 σπιτια , 1 και σου φτανει αντε και ενα δευτερο για διακοπες , ολα τα αλλα σε αστεγους και σε πολιτες που ειναι στο ενοικιο

το πρωτο που πρεπει να κανουμε ειναι να αποδεχτουμε οτι εχουμε να κανουμε με τσακαλια που μασανε τις σαρκες μας καθημερινα και το δευτερο να τα πεταξουμε απο πανω μας , δεν ξερω εαν θα ειναι με την βια ή οχι , αλλα δεν βλεπω αλλη λυση απο μια εξεγερση των ανθρωπων σε παγκοσμιο επιπεδο , εαν δεν προλαβουν να μας ριξουν μερικα ψιχουλα για να βγαλουμε το σκασμο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2009, 14:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε μου θα σου απαντησω με μια ερωτηση

εαν εισουν Δ/ντης της τραπεζας της ελλαδος και επρεπε απο το 1.000.000 ευρω που παιρνεις να πεσεις στα 30.000 , θα το εκανες ? θα υπεγραφες ενα τετοιο χαρτι? και πριν απαντησεις σκεψου οτι τωρα ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ αρα η κριση σου ειναι διαφορετικη

ενα αλλο ερωτημα ειναι, ο αδερφος μου γινεται υπουργος και εγω εχω μαι επιχειρηση με προιοντας που θελει να αγορασει το κρατος , ΝΑ ΠΩ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ή οχι ? εαν ο αδερφος μο υερθει και μου πει , ελα ολα θα τα παρουμε απο σενα χωρις διαγωνισμους κτλπ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ??? και θα ΕΚΑΝΑ ?

πολλα τα παραδειγματα που θα μας φερναν κοντα στην εξουσια , ΑΡΑΓΕ οι αποψεις μας κατα ποσο θα αλλαζαν ??? και δεν βγαζω εμενα απο το ερωτημα , ετσι οπως ειμαι τωρα λεω οτι θα εκανα αυτο που πιστευω σημερα αλλα εαν ειμουν σε εκεινη την θεση ΙΣΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ , ισως τα εβλεπα αλλιως


ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ , ΠΑΙΔΕΙΑ και τιποτα αλλο , αυτο χρειαζομαστε ωστε η επομενη γενια να ειναι σε θεση και να κρινει και να αποφασιζει αλλα και να μπορεσει να αντισταθει !!!! αλλα και αυτη την αλωσανε και την εκαναν κοματια και οι ευθυνες βαραινουν πολλους


συνθετο προβλημα , και συνηθως σε αυτα τα θεματα , και σε μαζικες αντιδρασεις απαιτειται ενας ΗΓΕΤΗΣ , μια μορφη που θα ενωσει και να προσπαθησει να δωσει σαρκα και οστα στα ονειρα των ανθρωπων ... για την ωρα ομως .... ολοι κοιμομαστεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2009, 14:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου makfor συμφωνούμε απόλυτα….Φίλε μου, είναι ακριβώς, όπως το λες…..Αυτό λέω τόσο
καιρό και μου το παίζουν όλοι πουριτανοί…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2009, 14:41:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέπεις αγαπητέ μου makfor,αυτό που χρειαζόμαστε είναι να
ξεφύγουμε απο τη λογική της μεταπολεμικής εποχής...Πρέπει να
δούμε τον άνθρωπο σαν κύριο του κόσμου του και ανάλογο των
πράξεων του...Πρέπει να μετράει ο άνθρωπος, η μονάδα, ο απλός
και μέσος πολίτης, που μπορεί να φτιάξει ένα κόσμο καλύτερο...
Γιατί, αυτός που ζει κάτι ξέρει,αυτός που μόνο σχεδιάζει τα
του άλλου, αυτός είναι σκληρός κι απάνθρωπος....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2009, 14:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στην ουσια ειμαι σιγουρος οτι ολοι συμφωνουμε , γιατι και η αποψη μου ειναι οτι δεν πρεπει να μας χωριζουν οι διαφορες μας , πχ εγω πιστευω στην "υλη" εσυ στο "πνευμα" , οι αληθειες ομως εινα ιδιες , ετσι θα πρεπει να σε δεχτω μετα "πιστευω" σου και εσυ με τα "δικα μου" και να κοιταξουμε απο κοινου το ΚΟΙΝΟ ΚΑΛΟ ΧΩΡΙ ΠΡΕΠΕΙ ή ΕΓΩ Εχω δικιο εσυ αδικο

μπορει να μας χωριζουν θρησκειες , κομματα , ομαδες , ρατσες και ισως και αλλα , αλλα πρεπει να μας ενωνει ο κοινος στοχος , Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ !!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2009, 15:11:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πως λοιπον δινεις στον ανθρωπο την δυνατητα να αντιληφθει την θεση του στον κοσμο ?

κατα την αποψη μου η θρησκειες απετυχαν στο να καταφερουν αυτο ακριβως , ο ανθρωπος να ζησει ειρηνικα σε μια κοινωνια ισοτητας , αντιθετα μεσω των κληρικων εαν θες βαλανε και το χερι τους για το χειροτερο , υποστηριζοντας ΠΑΝΤΑ την εξουσια , αλλωστε μη ξεχναμε οτι ολοι οι βασιλιαδες , αυτοκρατορες , πρωθυπουργοι ειναι μετο "σταυρο στο χερι" (τις καθε θρησκειας) αλλα κανεις απο ολους αυτους δεν ενδιαφερθηκε ποτε για τον ανθρωπο

μεχρι τωρα ομως δεν υπηρχε και αλλος δρομος , δεν υπηρχε κατι αλλο μεσω του οποιο θα μπορουσες να εξηγησεις με μη μεταφυσικο τροπο , στον ανθρωπο για το γινεται , ποιος ειναι και ποια η θεση του

σημερα , εχουμε συγκεκριμενες εξηγησεις για μια μεγαλη γκαμα προβληματισμων και ερωτηματων που εχουν απαντηθει , ολοι μας ειμαστε αδερφια , ολοι μας υποφερουμε απο τις ιδιες αρωστιες , ολοι μας ποναμε το ιδιο , ολοι μας πειναμε , ονειρευομαστε , γελαμε , κλαιμε ... και ολοι μας ειμαστε εγωιστες

αντιλαμβανομενοι το ποσο ασυμαντοι ειμαστε μεσα σε μια θαλασα απο σκονη , κοκος σκονης πανω σε εναν μεγαλυτερο , μπορουμε να αντιληφθουμε οτι τα μιση και οι πολεμοι , οι διαχωρισμοι , η εκμεταλευση , ποσο ασυμαντα ειναι και ποσο συμαντικο ειναι ο ανθρωπος να ζει σε ηρεμια , οταν ποναει ενας πονανε ολοι και οταν χαμογελαει ενας χαμογελανει ολοι ... ειμαστε μια μεγαλη ομαδα 7δις ανθρωπων και δεν μπαινουμε καν στο κοπο να σκεφτουμε τον διπλανο μας


θα μου πεις ονειρευεσαι , συμφωνω και ελπιζω οτο ονειρο να ειναι κολλητικη ασθενια , αλλα εαν ΟΛΟΙ ΜΑΣ δουμε τα πραγμα ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ οσο ειναι , χωρις τιποτα το αγνωστο , αφου αντιληφθουμε και αποδεχθουμε την υπαρξη μας και την θεση μας , χωρις σκοπους , χωρις λογους υπαρξης , χωρις δημιουργους , ισως αποφασισουμε οτι δεν ειμαι ΕΓΩ αλλα ΕΜΕΙΣ ... ισως αυτο προσπαθουννα μας κρυψουν τοσα χρονια

θα κλεισω με ενα μεγαλο ΔΕΝ ΞΕΡΩ , εαν ηξερα θα το μοιραζομουν με ολους ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ... και ελπιζω καποτε να μαθωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2009, 21:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου makfor,αυτόν τον καλύτερο κόσμο που μπορούμε να
έχουμε είναιπου με τρελαίνει που προσπαθούνε να μας πούνε ότι
δεν μπορούμε να έχουμε....
¨Επρεπε να έχουμε ένα καλύτερο κοσμο, και χάρη κάποιων που έχουν
άλλους σκοπούς,καθυστερούμε και μας δίνεται μια άλλη εικόνα, από
αυτή που θα ήταν φυσιολογική, αν δεν υπήρχε η παρέμβαση τους...
Κι αυτό πρέπει να το συνειδητοποιήσουμε, για να το αντιμετωπίσουμε.
Δεν είναι το θέμα τι θα γίνει, αλλά να γίνει σωστά και με σκοπό, όχι
το ξεπέρασμα τηε κρίσης, αλλά το μέλλον του ανθρώπο..Αυτόν τον
καλύτερο κόσμο, που πολύ σωστά λές θέλουμε και για ένα περίεργο
λόγο δεν φτάνουμε...
Αυτά που λές όνειρα, έπρεπε να είναι αλήθεια για τον άνθρωπο,με
τον πολιτισμό και το πνεύμα που έχει..Δεν δικαιολογείται το ότι
συμβαίνει αυτή η κρίση...Είναι τεχνητή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2009, 22:57:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
..Αυτόν τον
καλύτερο κόσμο, που πολύ σωστά λές θέλουμε και για ένα περίεργο
λόγο δεν φτάνουμε...

Αυτός ο καλύτερος κόσμος τρεχαγύρευε εχει να κάνει διαφορετικές αντιλήψεις απο άνθρωπο σε άνθρωπο.
Οι αντιλήψεις αυτές είναι τόσες πολλές που είναι αδύνατον να μπορέσει το ανθρώπινο γένος να συννενοηθεί.
Είναι απλά πράγματα πάρα πολύ απλά που απο την ηλιθιότητα του και μόνο δεν μπορεί να τα αξιοποιήσει και έτσι του πέρασαν τους νόμους.
Δεν του αρέσουν ομως οι νόμοι και αντιδρά υποστηρίζοντας οτι μπορεί και χωρίς αυτούς.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2009, 23:07:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα αυτή είναι και η βασική διαφωνια μας, αγαπητέ allzzaro,
όλοι οι άνθρωποι θέλουν τα ίδια, αυτοί που θέλουν τα άλλα
είναι τέρατα, είναι εκφυλισμένες συνειδήσεις και μυαλά...
Κι αυτό φαίνεται πολύ εύκολα...
Έχω κάτσει με πολύ διαφορετικούς ανθρώπους, εθνικότητας,
ηλικίας, φύλου, χρώματος, γνώσεων, κλπ..Όλοι φίλε μου, θέλανε
τα ίδια...Απλά βολεύονται και με ότι άλλο, κάποιοι εξ ημών....
Όταν δεν μπορούμε να δούμε τον εχθρό, δεν τον καταργούμε, για
να μην δούμε ότι δεν μπορούμε να τον αντιμετωπίσουμε,τον
βάζουμε απέναντι και τον βρίσκουμε...Τότε, κάνουμε τις κινήσεις
που πρέπει..Αλλά, ποιός έχει τα κότσια να τολμήσει να χτυπήσει
γροθιά στο μαχαίρι;
Γιατί, αυτό που δεν λές φίλε μου εδώ και καιρό για ενοχή του
πολίτη, είναι ότι τα ανέχεται και κλείνει τα μάτια σε πράγματα
που έπρεπε να τον ξενίζουν..Σε πράγματα που ξέρει που τον οδηγούν
και γιατί γίνονται...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2009, 23:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μα αυτή είναι και η βασική διαφωνια μας, αγαπητέ allzzaro,
όλοι οι άνθρωποι θέλουν τα ίδια, αυτοί που θέλουν τα άλλα
είναι τέρατα, είναι εκφυλισμένες συνειδήσεις και μυαλά...

Ναί αλλά εδώ γίνεται ενας διαχωρισμός.
Προηγουμένως μίλησες για κοινονόηση και για ολους τους ανθρώπους μαζί αν δεν κάνω λάθος.
Τώρα έχουμε αυτούς και εμάς ή αυτούς και εκείνους.
Εντάξει λοιπόν με εμάς που θέλουμε τα ίδια, αν τελικά αποφασίσουμε οτι θέλουμε τα ίδια που και πάλι νομίζω οτι θα διαφωνούμε αλλά στα βασικά πιστεύω οτι θα συμφωνούμε.

Εσύ τι προτείνεις.
Εάν σε περίπτωση ο άνθρωπος δεν ήταν εξουσιαζόμενος πως θα ήθελες να ήταν η ζωή μας, η τεχνολογία μας, τα πιστεύω μας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2009, 11:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα συμφωνησω με τον allzaro περι διαχωρισμου , κατι που δεν πρεπει να γινεται γιατι οδηγει σε επινδυνα μονοπατια

το συμαντικο ειναι οτι πρεπει να διεκδικησουμε την σημετοχη μας στην ληψη των αποφασεων , πχ μια απλη αναλογικη θα αναγκαζε ισως τα κομματα σε μια ποιο κοινωνικη πολιτικη ωστε να συγκεντρωσουν ψηφους , μια αλλαγη στο συνταγμα που θα επεβαλε την χρηση δημοψηφισματος σε διαφορα θεματα που αφορουν την επικρατεια , πιθανον και πολλα αλλα

για να γινουν ομως ολα αυτα πρεπει αρχικα ΚΑΠΟΙΟΣ να τα αποφασισει , στην ΣΥΝΕΧΕΙΑ να τα ΖΗΤΗΣΕΙ και εαν δεν γινουν δεκτα ΝΑ ΤΑ ΑΠΑΙΤΕΙΣΕΙ παντα με την συμμετοχη της πλειοψηφιας των πολιτων

το θεμα που προκυπτει ομως ειναι εαν ΕΙΜΑΣΤΕ σε θεση να συμφωνησουμε στο κοινο στοχο , ενας τροπος ειναι απο στομα σε στομα , μια αλλη ειναι μεσα απο καποια οργανωση (καθε ειδους) οπως και να εχει ομως χρειαζεται κεντρικος ελεγχος και εκει παλι ΚΑΠΟΙΟΙ θα θελουν να ξεχωρισουν και πεφτουμε και παλι σε κυκλο...

ισως τελικα να μην ειμαστε ετοιμοι για να λειτουργησουμε κατ αυτον τον τροπο και θα πρεπει να υποστουμε ολα οσα συμβαινουν σημερα για να ΜΑΘΟΥΜΕ να λειτουργουμε ΑΝΘΡΩΠΙΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2009, 16:49:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά, ας μην δουλευόμαστε...Μιλάμε για την ανθρωπότητα
ώς θύμα και μερικούς επιτηδείους που την ψάξανε και πάνε να τα
πάρουνε όλα δικά τους....
Έχει διαφορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2009, 19:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
makfor
quote:
θα συμφωνησω με τον allzaro περι διαχωρισμου , κατι που δεν πρεπει να γινεται γιατι οδηγει σε επινδυνα μονοπατια

Ετσι το βλέπω εγώ..
Μπορεί ο τρεχαγύρευε να εχει πεισθεί οτι η κρίση είναι τεχνητή καθώς και οι νόμοι που προσπαθούν να περάσουν, αλλά εγώ αυτά τα θεωρώ γελοιότητες.
Και αυτό γιατί θεωρώ πως οι παγίδες που θα μπορούσαν να στήσουν άνθρωποι που παίζουν στα δάκτυλα τους τις τύχες του κόσμου, είναι γελοίο να είναι τόσο οφθαλμοφανείς, τόσο μάλιστα ωστε να προωθούνται απο το διαδίκτυοι που είναι δική τους εφεύρεση.
Αυτό προσπαθώ εδώ και τόσο καιρό να δώσω να καταλάβει ο trexagireve, οτι άθελα του προωθεί την κινδυνολογία και την παραπληροφόρηση επιτυγχάνοντας το τελείως αντίθετο αποι αυτό που επιδιώκει πέφτοντας στην παγίδα οπως αλλοι χιλιάδες μπλόγκερς που προωθούν την κινδυνολογία και την τρομοκρατία που ως αποτέλεσμα εχει να φοβήσουν τον άνθρωπο, να τον τρομοκρατήσουν, ώστε να δεχθεί αμαχητί ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
Αυτό φίλε trexagireve δεν είναι πρώτη φορά που στο λέω... αλλά φωνή βοώντος ... εσύ εκεί.. μας κάνουν θα μας δείξουν θα μας..

Λύσεις δεν δίνεις. Απλά κινδυνολογείς και σαν να μην φτάνει αυτό εμμένεις στις λανθασμένες ιδέες σου κατ`εμέ, (να το διευκρινήσω αυτό) σε οτι αφορά τη θεοποίηση του ανθρώπου.
Και εκεί πέφτεις στην παγίδα.
Θεωρώντας οτι οι αντιλήψεις σου, οι πράξεις σου, οι ιδέες σου είναι ξεχωριστές, καθώς και οσοι συμβαδίζουν με αυτές θα οδηγηθούν στη θέωση μελλοντικά ενώ ολοι οι αλλοι .. είναι λάθος και είναι καταδικασμένοι.
Τι ρατσιστικό .. μου θυμίζεις τους μαρτυρες του ιεχωβά..
Μα αυτό δεν προωθεί και η νέα τάξη?

Και πάλι σε ρωτώ.
Πές μου πως θα ήθελες να πορευτεί το ανθρώπινο γένος προς το μέλλον?
Τι θα έκανες με την εγκληματικότητα?
Τι θα έκανες με τη δικαιοσύνη?
Τι θα έκανες με την οικονομία?
Τι θα έκανες με το ασφαλιστικό?
Τι θα έκανες με την παιδεία?
Τι θα έκανες με την ανάπτυξη?
Τι θα έκανες για να σώσεις τον πλανήτη?
Τι θα έκανες για την ενέργεια?

Τι λάθος βρίσκεις εκτός του οτι προσπαθούν να μας κάνουν δούλους και να μειώσουν το εισόδημα του μεσαίου πολίτη? ή ας γράψει και κάποιος αλλος βρε παιδιά αυτό που ρώτησε ο φουκαράς ο open mind ``τι πρέπει να κάνουμε?`` Εσείς δηλαδή που είσαστε ψαγμένοι πείτε και σε εμάς τι πρέπει να κάνουμε?
Λύσεις δώστε λύσεις.
Εναν οδηγό αποφυγής των παγίδων και οχι εναν οδηγό που να πέφτουμε στις παγίδες..
Εγώ ετσι το βλέπω φίλοι μου, παντού παγίδες, όσοι καταφέρουν και προσπεράσουν μια απλά θα πέσουν στην επόμενη και αν καταφέρουν να περάσουν και εκείνη θα πέσουν σε μια αλλη πολύ πιο περίτεχνη και αν κάποιοι είναι τόσο ευφυείς ωστε να μπορέσουν να ξεπεράσουν ολες αυτές τις παγίδες και για αυτούς υπάρχει μια κατάλληλη οπως πχ αυτή που οδηγεί στη θέωση..

Edited by - allzzaro on 13/05/2009 20:23:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2009, 20:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου allzzaro, προς τι το πάθος;Μια άποψη έχω και
την πιστεύω βαθύτατα..Η ...νεκροψία θα δείξει που λέμε...
Αλλά, εσύ είσαι αυτός που επιρρίπτει ευθύνες στον πολίτη, άρα
αναγνωρίζεις ότι αυτό που γίνεται, έχει να κάνει με παραπλάνηση,
οπότε υπάρχει οργάνωση...
Φίλε μου, μοιάζει να έχεις προβληματιστει με μένα...Γιατί;,τόσο απίθανα σου μοιάζουν αυτά, ή ευφάνταστα;Αυτή την εικόνα που εγώ
περιγράφω, περί οργανωμένων, όπως "σκάλ & μπόνς","ιλλουμινάτι",
κλπ, γίνονται βιβλία, μπέστ σελλερ, ταινίες, όσκαρ, αλλά εσύ
πιστεύεις ότι είναι δική μου φαντασία...
Τι να πω...
Αν σου συστηθούν και σου πούνε τι θέλουν, θα τους πιστέψεις
ή θα νομίσεις ότι είναι τρελοί; Αν ο κόσμος ,μας αποκτήσει ένα
νόμισμα,γινει ένα κράτος, γίνουμε μηχανές παραγωγής, θα το πιστέψεις,ή και τότε όχι;
Γιατί παίζει και το να μην θέλεις να το δεχτείς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2009, 21:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλά, εσύ είσαι αυτός που επιρρίπτει ευθύνες στον πολίτη, άρα
αναγνωρίζεις ότι αυτό που γίνεται, έχει να κάνει με παραπλάνηση,
οπότε υπάρχει οργάνωση...

Ελεος trexagireve σε ποιόν να επιρρίψω ευθύνες?
``ελλομένου ανθρώπου θεός αναίτιος`` trexagireve.
Πώς ο κάθε κατιμές θα γνωρίσει τη θέωση επιρρίπτοντας τις ευθύνες του στους αλλους?
Ξεχνάς το λόγο που εκδιώχθηκε ο Αδάμ απο τον παράδεισο?
Η Ευα λέει μου έδωσε να το φάω (το μήλο).
Δεν είχει το σθένος να πεί, εγώ το έφαγα εγώ φταίω, εγώ θα πληρώσω.

quote:
Φίλε μου, μοιάζει να έχεις προβληματιστει με μένα...Γιατί;,τόσο απίθανα σου μοιάζουν αυτά, ή ευφάνταστα;Αυτή την εικόνα που εγώ περιγράφω, περί οργανωμένων, όπως "σκάλ & μπόνς","ιλλουμινάτι",κλπ, γίνονται βιβλία, μπέστ σελλερ, ταινίες, όσκαρ, αλλά εσύπιστεύεις ότι είναι δική μου φαντασία...

Αυτό κατάλαβες βρε τρεχαγύρευε..
Κατ` αρχήν δεν την περιγράφεις εσύ.
Οπου γυρίσεις το κεφάλι σου παντού βλέπεις τα ίδια.

quote:
Ενώ οι κουτόφραγκοι τυρβάζουν για συνωμοσίες, σατανιστές, παντοδύναμους εξωγήινους και άλλες αρλούμπες, οι υπέργηροι πρεσβεύουν παγκόσμιο φιλελευθερισμό ασελγώντας στους φυσικούς πόρους στο όνομα της “Παγκόσμιας Ανάπτυξης”. Καιρός να τραβήξουμε την πρίζα στη μηχανική υποστήριξη που τους κρατά ζωντανούς. Για να σώσουμε ότι μπορούμε από την φύση. Στη Γη χρωστάμε την ύπαρξη μας. Στο Κεφάλαιο τους, την ανυπαρξία μας.
πηγή:http://olympia.gr/2009/05/03/club-bildeberg-greece/

Το έπιασες αυτό ``ασελγώντας στους φυσικούς πόρους``
Στη γή χρωστάμε την ύπαρξη μας.
Στο ονομα της παγκόσμιας ανάπτυξης..
Πρώτα ο άνθρωπος (να περνά καλά) - (να τρώει, να πίνει και να καταστρέφει) να καταστρέφει αυτό που τον κρατά στη ζωή και να επιρρίπτει τις ευθύνες στους αλλους...

Διαβάστε , δική τους εφημερίδα είναι …http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_politics_100069_03/05/2009_313109


quote:
Αν ο κόσμος ,μας αποκτήσει ένα
νόμισμα,γινει ένα κράτος, γίνουμε μηχανές παραγωγής, θα το πιστέψεις,ή και τότε όχι;

Συγνώμη, αλλά αυτό ο άνθρωπος το ζεί απο τα γενοφάσκια του.
Τώρα θα γίνει?
ρε τρεχαγύρευε .. φράουλες τρώς?
εγώ δεν τρώω μα το θεό.
Το θεωρώ αμαρτία γμτ μου.
Οι φράουλες αυτές είναι ποτισμένες με αίμα σκύβουν μέσα στον ήλιο επι 12 ώρες για 8 ευρώ και τους τα παίρνουν μετά για φαγητό και ενοίκιο και στη λαική διαμαρτυρόμαστε γιατί οι φράουλες να έχουν 5 ευρώ το κιλό.
Για ποιές μηχανής παραγωγής μιλάς οτι θα γίνουμε.
Οταν εμείς οι ιδιοι εκμμεταλευόμαστε έτσι τον ιδιο τον άνθρωπο, έχουμε την απαίτηση κάποιοι αλλοι να μην εκμμεταλευτούν εμάς?
Να είμαστε δίκαιοι ρε φίλε..
Να είμααστε και δίκαιοι γιατί θα πέσει ο ουρανός να μας πλακώσει ..

quote:
περιγράφω, περί οργανωμένων, όπως "σκάλ & μπόνς","ιλλουμινάτι",
κλπ, γίνονται βιβλία, μπέστ σελλερ, ταινίες, όσκαρ, αλλά εσύ
πιστεύεις ότι είναι δική μου φαντασία...

Έσύ να τα βλέπεις που τους έδωσες και χρήματα για να τα διαβάσεις
Τους πλήρωσες κιόλας..
Oι ίδιοι τα εκδίδουν για αυτούς που θα τα πιστέψουν και θα εξυπηρετήσουν τα συμφέροντα τους και για αυτούς που οσο πιστεύουν οτι υπάρχουν εξωγήινοι αλλο τόσο θα πιστέψουν οτι υπάρχουν και αυτοί.
Τίποτα πιά δεν γίνεται χωρίς λόγο...

Edited by - allzzaro on 13/05/2009 21:57:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2009, 23:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
allzzaro, συγνώμη που διακόπτω τον υποδειγματικό διάλογό σας - δηλ. έχω μείνει άφωνος με το πόσο καλά συννενοήστε μεταξύ σας - αλλά πραγματικά πιστεύεις πως η κουβέντα με τον συγκεκριμένο άνθρωπο, έχει νόημα ; ή απλώς ... ελπίζεις ;


Edited by - zip on 13/05/2009 23:28:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2009, 23:51:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
allzzaro, συγνώμη που διακόπτω τον υποδειγματικό διάλογό σας - δηλ. έχω μείνει άφωνος με το πόσο καλά συννενοήστε μεταξύ σας - αλλά πραγματικά πιστεύεις πως η κουβέντα με τον συγκεκριμένο άνθρωπο, έχει νόημα ; ή απλώς ... ελπίζεις ;

Φίλε μου zip..

Στην ολη μου πορεία ως φορουμίστας στην προσπάθεια μου να συννενοηθώ αντιμετώπισα είρωνες, ψεύτες, παρανοικούς, κακούς, υβριστές κλπ.
Και οχι μόνο εγώ αλλά και αλλα μέλη τα οποία βρέθηκαν εκτός εαυτού κλειδώθηκαν τα τόπικ και διεγράφησαν ως μέλη.

Ο τρεχαγύρευε εμμένει στις απόψεις του, και καλά κάνει, αυτό που πιστεύει λέει, οπως και εγώ δεν προσβάλλει κανέναν, είναι ευγενής και τον συμπαθώ και αυτό νομίζω οτι μετράει.
Το οτι δεν μπορούμε να συννενοηθούμε δεν με ενοχλεί οπως ενοχλεί εκείνον.
Τι να κάνουμε..
Ελπίζω λοιπόν να συννενοηθούμε..

Δεν ξέρω εξάλλου αν εγώ εχω δίκιο ή εκείνος.
Μιας και μπήκες πές μας και εσύ τη γνώμη σου..

Edited by - allzzaro on 14/05/2009 00:01:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2009, 23:55:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου allzzaro,η θέωση δεν κάνει διακρίσεις,αφορά
την έννοια άνθρωπο, όχι επιλογές....Βασικά, με λένε Βαγγέλη,
που λέμε....Πρέπει να φτάσουμε κάπου με το πνεύμα μας, όχι με
το ζόρι...Και το θέμα είναι οτι ο άνθρωπος, αυτό το απλό πλάσμα,
που λέμε μέσος πολίτης, έχει προορισμό, καλύτερο απο ότι του
προετοιμάζουν αυτοί που κυβερνούν τον κόσμο,αλλά κι όσοι έχουν
συμβιβαστεί με τον νέο τρόπο αντιμετώπισης των πραγμάτων...
Για τις φράουλες, τώρα, να την πώ την αμαρτία μου, παίρνω
για τον μεσαίο μου γιό που του αρέσουν...Όχι κάθε βδομάδα, αλλά,
μια στις δυο..Αμαρτία μεγάλη,ε;
Όσο για το ότι γνωρίζω τι μου γινεται επειδή δια βάζω, τι να πω...Προτιμώ να διαβάζω πολλά, παρά να έχω βγάλει ήδη απόφαση....
Απλά, έχω διαβάσει πολλά,απο πολλές πλευρές και δαφορετικές πηγές...Για μένα αυτό έχει σημασία...
Φίλε μου zip,ευχαριστώ που περασες....Η παρουσία σας μας τιμά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2009, 00:21:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok allzzaro, όπως νομίζεις ... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2009, 00:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...Και το θέμα είναι οτι ο άνθρωπος, αυτό το απλό πλάσμα,
που λέμε μέσος πολίτης, έχει προορισμό, καλύτερο απο ότι του
προετοιμάζουν αυτοί που κυβερνούν τον κόσμο,αλλά κι όσοι έχουν
συμβιβαστεί με τον νέο τρόπο αντιμετώπισης των πραγμάτων...

Nα αυτά κάνεις και με κάνεις να λέω.
Ο μέσος πολίτης αυτό το απλό πλάσμα.
Δλδ αυτός έχει προορισμό και ο μικρός πολίτης δεν έχει προορισμό?
Γιατί κάνεις αυτή τη διαλογή?

Βαγγέλης.. το προτιμώ απο το τρεχαγύρευε..

quote:
Για τις φράουλες, τώρα, να την πώ την αμαρτία μου, παίρνω
για τον μεσαίο μου γιό που του αρέσουν...Όχι κάθε βδομάδα, αλλά,
μια στις δυο..Αμαρτία μεγάλη,ε;

εμ..οταν ακούς αυτά που ακούς με τι όρεξη να τις φάς..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2009, 09:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αμαρτια δεν υπαρχει , οποτε τρωγε οσες φραουλες θες , ΑΡΚΕΙ να συνειδητοποιουμε τι ειναι και πως παραγονται και εαν μπορουμε να επεμβουμε να το κανουμε καιοχι να σφυραμε αδιαφορα. Αλλωστε και κανεις μας να μην φαει ΚΑΠΟΙΟΣ καπου θα βρεθει να τις φαει ... το κακο με τις φραουλες ειναι ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΡΑΟΥΛΕΣ χαχαχα γιατι μετα απο τοσες μεταλαξεις ουτε γευση ουτε αρωμα εχουν ... αλλα ας αφησουμε τις φραουλες


τρεχαγυρευε , εαν αυριο γινεις αρχουσα ταξη θα λες τα ιδια ? σκεψου το , εγω μαλλον δεν θα λεω τα ιδια και αυτο με ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, εαν δεις πολλοι απο αυτους που ειναι αρχουσα ταξη εχουν ξεκινησει απο χαμηλα και ομως εγιναν αδιστακτοι , εγω φιλο που απο εργατης εγινε επιχειρηματιας και ειναι ποιο σκληρος απο τον χειροτερο που ξερω και του εκοψα και την καλημερα !!!!!

ειμαστε ανθρωποι και ο τροπος με τον οποιο λειτουργουμε ειναι προβλεψιμος , υπαρχουν συγκεκριμενοι λογοι με πρωτο και "χειροτερο" την επιβιωση , το ενστικτο επιβιωσης που μας λεει οτι ΟΣΟ περισσοτερη δυναμη εχεις τοσο ποιο δυσκολο ειναι να "παθεις" κατι , συγχωραμε αλλα για να μαθουμε τον ανθρωπο αρχικα πρεπει να ξεχασουμε το πνευμα(για οσους το θελουν) πρεπει να μαθουμε ΓΙΑΤΙ λειτουργουμε ετσι

δεν ειναι παραδοξο , πχ ενα κληρικος οταν φτασει στο μεγαλυτερο σκαλι να γινεται απληστος ? ΕΜΕΝΑ μου προκαλει μεγαλη εντυπωση πως καποιος ΤΟΣΟ πιστος που θυσιασε ολη τους ζωη να μην ΤΗΡΕΙ αυτα που διδασκει, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ που αλλαζει μεσα στον ανθρωπο ??? δεν κοιταζω καθολου το "θρησκευτικο-χριστιανικο". Εξεταζω τον ανθρωπο που οταν αποκταει εξουσια αλλαζει και ΦΑΙΝΕΤΑΙ οτι αυτο δεν αλλαζει ευκολα και συμβαινει ΙΣΩΣ σε ολους

κατα την αποψη μου απαιτετε πολυ μεγαλη αυτοσυγκρατηση , κατανοηση του ευατουμας και των ενεργειων μας , ωστε να μην ξεφυγουμε , αυτο ομως δεν μπορει να γινει ΕΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ τι ειμαστε και πως λειτουγρουμε και αυτη η πληροφορηση απουσιαζει απο το σχολειο , απουσιαζει απο την κοινωνια. ΓΙΑΤΙ ? γιατι δεν εξηγουμε τα μικρα παιδια ποσο ασημαντοι ειμαστε μεσα σε ενα αδιανοητα τεραστιο συμπαν , οτι η ζωη μας εξαρτατε απο τους γυρω μας , οτι η ελευθερια μου σταματα εκει που αρχιζει του αλλου , οτι πρεπει να ειμαστε δικαιοι ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ , συγχωραμε τωρα που θα γινω κακος , ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ για τα πετραχειλια των παπαδων ΕΛΕΟΣ !!!

και φυσικα το παιδι δεν ειναι μονο σχολειο , ΕΜΕΙΣ ? τι κανουμε ? τα βαζουμε μπροστα σε μια τηλεοραση για να ειναι ησυχα ??? βριζουμε μαλωνουμε χτυπαμε μπροστα τους ? που ειναι η αυτοσυγκρατηση μας ? καθοματε να μιλησουμε μαζι τους ? να τα εξηγησουμε ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΑΘΑΜΕ στην εως τωρα ζωη μας ? ή μηπως ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ ??? και εαν δεν εχουμε χρονο τοτε γιατι τα καναμε ? για να φερουμε ΕΝΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ακομη στη ζωη ???

γινομαι δυσαρεστος ? ειναι υπερβολες ? μπορει ναι , μπορει και οχι


οταν λοιπον το ΠΑΙΔΙ που εχει ΠΑΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ , γινει εφηβος , γινει "μεγαλος" θα πρεπει να σεβεται πρωτα τον εαυτο του , μετα τον κοσμο γυρω του και θα ειναι δικαιος , αυτο το παιδι οταν γινει αρχουσα ταξη θα μπορει να ΕΛΕΝΞΕΙ τον εαυτο του , τα αισθηματα του , τις αδυναμιες του ...


μιλαμε και για ευθυνες , οσο δυσκολο ειναι να ριξω ευθυνες σε εμενα , στους γονεις μου , στον παππου που δεν αντισταθηκε , αλλο τοσο μου ειναι δυσκολο να ριξω και σε αγνωστους , καλες οι συνωμοσιες δεν λεω εξαπτουν την φαντασια αλλα εαν πιαστουμε απο την φαντασια θα χασουμε την πραγματικοτητα , ΑΡΑΓΕ ΤΙ ΕΚΑΝΑ εγω για να σταματησω αυτο που συμβαινει ? μπορω να κανω ?

ΜΠΟΡΩ αλλα δεν κανω γιατι φοβαμαι , θα χασω το σπιτι μου , θα χασω το αυτοκινητο , δεν θα εχω δουλεια ,θα καταντισω να ζω στα παγγακια , ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ ??? μηπως πρεπει να το κανω ???
ποτε απεργησαμε τελευταια φορα , ποτε χτυπησαμε το χερι στο τραπεζι και ειπαμε ΟΧΙ ΕΓΩ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ 8ΩΡΟ και οχι 12ωρο , ποτε πηραμε το μερος του συναδερφου που απολυσαν γιατι δεν καθησε υπερωριες , ΓΙΑΤΙ δεχομαστε την μειωση μισθων , την 4ημερη εργασια ??? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ??

ας σκεφοτυμε υποθετικα , οτι ολοι μας καναμε αυτο το πραγμα ΛΕΓΑΜΕ ΟΧΙ , τι θα εκανε η εργοδοσια ? θα εκλεινε το εργοστασιο ? αυτοι πονανε πολυ περισσοτερο απο εμας για 1ευρω λιγοτερο στην τσεπη τους
ας το παμε ποιο περα , να μη πληρωσει κανεις δανεια , εφορια , δεη , οτε κτλπ , τι θα κανουν ? θα κλεισουν το κρατος ? θα μας βαλουν φυλακη ? ΤΙΠΟΤΑ απλα θα καταλαβουν οτι δεν τους παιρνει και ΙΣΩΣ ΑΛΛΑΞΟΥΝ, ας μη ψηφισει κανενας τα 2 μεγαλα κομματα , ας ψηφιζουμε ανθρωπους που γνωριζουμε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ οτι ειναι ΑΞΙΟΙ και ικανοι και οχι ΓΙΑΤΙ ΦΕΡΟΥΝ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ... ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ο καθενας απο τη μερια του

Αλλα δεν κανουμε φιλοι μου , δεν κανουμε για πολλους λογους και εκει πατανε , σου λεει μεχρι αυτοι να συνενοηθουν τι θα κανουν εμεις θα τους εχουμε παρει τα σωβρακα... και ετσι γινεται

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2009, 09:15:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου allzzaro, ώς χορτοφάγος εδω και 25 χρόνια,προσέχω
τι τρώω....Κι οι φράουλες, αρέσουν στον δεύτερο μου γιο, όχι
σε μένα....Και φυσικά θεωρώ απλή αμέλεια σου το ότι
όταν λέω μέσος πολίτης, δεν εννοώ τον μσαίο πολίτη, άλλο το
θέμα της εξαφάνισης της μεσαίας τάξης κι άλλο ο πολίτης, που
δεν έχει μικρό και μεγαλο....
Ρε φίλε, για τον πολίτη σκέτα μιλάω, απλά λέω τον μέσο για να
μην πιανυμε ακραίες περιστάσεις...
Φίλε makfor, συμφωνούμε σε όλα, ποτέ δεν ήθελα να γινω κάποιος,
το φοβόμουνα, όπως λές, σαν μεταδοτική αρρώστια..Με φύλαξε
ο Θεός, και δεν έχω ευθύνες για άλλους, πλην της οκογένειας μου,
όπου προσπαθώ να είμαι και τυπικός και ουσαστικός,αλλά, αυτά
πυ λές για τη μέση οικογένεια, δείχνουν πόσο έχει επηρεαστεί και
δεν ζει σαν οικογένεια, αλλά σαν εργάτες που δουλεύουν σε ένα
σύστημα...
Ζούμε για να δουλεύουμε, ή δουλεύουμε για να ζούμε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2009, 10:34:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε trexagireve βασικά όλα ξεκινάνε απο την θεοποίηση του χρήματος.
Έχουμε ξεχάσει σε μαζικό επίπεδο, σάν κοινωνία οτι το χρήμα είναι απλά ένα μέσο για να πετύχουμε τους στόχους μας, νομίζουμε πιά οτι είναι ο μοναδικός μας αυτοσκοπός.
Αυτό το εκμεταλλεύονται με το καλύτερο τρόπο όσοι καταφέρνουν να συγκεντρώσουν το χρήμα στα χέρια τους, στις αστικές προπαντώς κοινωνίες έχει καταντήσει η ζωή τέτοια που χωρίς χρήμα δέν μπορείς ούτε να αναπνεύεις, ούτε να πραγματοποιιήσεις τις βασικές ζωτικές σου ανάγκες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2009, 10:51:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οι μανατζερς λενε οτι η δουλεια ειναι ΑΝΑΓΚΗ για τον ανθρωπο , δηλαδη δεν μπορει να ζησει χωρις δουλεια , και δεν εννοει το χρημα φαϊ , αλλα οριζουν την δουλεια ως βιωτικη αναγκη , οπως ειναι το φαγητο και ο υπνος ... εξυπνο κολπο δεν λεω


μακαρι να λεγαμε ΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ , λεμε ομως δουλευουμε , χωρις να ειμαι γνωστης της γλωσσας, μαλλον εκ του ΔΟΥΛΟΥ!!!

δουλοι ειμαστε ενος συστηματος που φτιαχτηκε με την ανεχεια μας αλλα οι δουλοι αργά ή γρηγορα ξεσηκωνονται , αλλα για να συμβει αυτο πρεπει να αντιληφθουμε οτι ειμαστε ΔΟΥΛΟΙ, ομως ? υπαρχει κανεις να μας το πει?

το κρατος τι λεει ? οτι πρεπει να δουλευουμε πολυ για να εχουμε παραγωγικοτητα και ανταγωνιστικοτητα και αλλες ππριες , ντρεπεται να πει οτι ολα γινονται για το ΚΕΦΑΛΑΙΟ, η εκκλησια τι λεει ?

μια απο τα ιδια αφου η ιδια αποτελει το ΚΕΦΑΛΑΙΟ , τι μας εμεινε ? εγω και εσυ , ΕΜΕΙΣ ... και τι λεμε ? δεν λεμε , μαλωνουμε εαν εχω εγω δικιο ή εσυ , ΓΙΑΤΙ ??? γιατι ετσι μας θελουν , μαλωμενους ...

πως θα μαθω οτι ειμαι δουλος οταν ολοι μου λενε οτι δεν ειμαι ???
πως θα το πετυχω ? πως και που να αναζητησω βοηθεια ? ολες οι πορτες κλειστες , ειμαι μονος , ΜΟΝΟΣ ?

εγω θελω μια κοινωνια ισοτητα και ελευθεριας , χωρις ΠΡΕΠΕΙ απο κανεναν , χωρις εκμεταλευση , το ιδιο θες και εσυ ... τοτε να βρεθουμε καπου , να βρουμε την κοινη τομη μας

κρατος και εκκλησια (πιστη θα ελεγα) παιζουν το ιδιο παιχνιδι , το παιχνιδι της εξουσιας εδω και αιωνες , το μονο που μας μενει να κανουμε ειναι να στραφουμε στους ευατους μας , να τους ανακαλυψουμε να δουμε με τα δικα μας ματια και οχι μετα δικα τους και να ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΜΕ αυτα που μας ανηκουν

η αντισταση πρεπει να ξεκινησει πρωτα απο το σπιτι μας , αλλαζοντας τους κανονες που μας εχουν επιβαλει , γιατι να τρεχει το παιδι στα φροντηστιρια , γιατι να εχουμε ολοι απο ενα κινητο , γιατι να εχουμε 3 αυτοκινητα , γιατι να κανουμε οτι μας λενε και να τρεχουμε σε εκλησιες παρελασεις κοματα και οτι αλλο , γιατι να φοραμε οτι μας λενε , να τρωμε οτι μας λενε , να ζουμε ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΛΕΝΕ , ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ , ξεχναμε οτι μας λενε και ανακαλυπτουμε τις επιθυμιες μας ξανα θα ΘΕΛΩ ΜΑΣ που ειχαμε σα μικρα παιδια ... ΜΠΟΡΟΥΜΕ ? σε ολα οχι , σε καποια ναι , ξεκιναμε απο τα πολυ μικρα και παμε προς τα πανω ...

μαζι με μας και ο γειτονας , μαζι με μας και το χωριο /πολη ... ανταλαξτε αποψεις , μιληστε για τα κοινα γιαυτα που ενωνουν και οχι αυτα που χωριζουν ... πολεμιστε τοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2009, 11:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
makfor:

ΜΠΟΡΩ αλλα δεν κανω γιατι φοβαμαι , θα χασω το σπιτι μου , θα χασω το αυτοκινητο , δεν θα εχω δουλεια ,θα καταντισω να ζω στα παγγακια , ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ ??? μηπως πρεπει να το κανω ???
ποτε απεργησαμε τελευταια φορα , ποτε χτυπησαμε το χερι στο τραπεζι και ειπαμε ΟΧΙ ΕΓΩ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ 8ΩΡΟ και οχι 12ωρο , ποτε πηραμε το μερος του συναδερφου που απολυσαν γιατι δεν καθησε υπερωριες , ΓΙΑΤΙ δεχομαστε την μειωση μισθων , την 4ημερη εργασια ??? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ??

ας σκεφοτυμε υποθετικα , οτι ολοι μας καναμε αυτο το πραγμα ΛΕΓΑΜΕ ΟΧΙ , τι θα εκανε η εργοδοσια ? θα εκλεινε το εργοστασιο ? αυτοι πονανε πολυ περισσοτερο απο εμας για 1ευρω λιγοτερο στην τσεπη τους
ας το παμε ποιο περα , να μη πληρωσει κανεις δανεια , εφορια , δεη , οτε κτλπ , τι θα κανουν ? θα κλεισουν το κρατος ? θα μας βαλουν φυλακη ? ΤΙΠΟΤΑ απλα θα καταλαβουν οτι δεν τους παιρνει και ΙΣΩΣ ΑΛΛΑΞΟΥΝ, ας μη ψηφισει κανενας τα 2 μεγαλα κομματα , ας ψηφιζουμε ανθρωπους που γνωριζουμε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ οτι ειναι ΑΞΙΟΙ και ικανοι και οχι ΓΙΑΤΙ ΦΕΡΟΥΝ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ... ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ο καθενας απο τη μερια του

Αλλα δεν κανουμε φιλοι μου , δεν κανουμε για πολλους λογους και εκει πατανε , σου λεει μεχρι αυτοι να συνενοηθουν τι θα κανουν εμεις θα τους εχουμε παρει τα σωβρακα... και ετσι γινεται


quote:

makfor:
οι μανατζερς λενε οτι η δουλεια ειναι ΑΝΑΓΚΗ για τον ανθρωπο , δηλαδη δεν μπορει να ζησει χωρις δουλεια , και δεν εννοει το χρημα φαϊ , αλλα οριζουν την δουλεια ως βιωτικη αναγκη , οπως ειναι το φαγητο και ο υπνος ... εξυπνο κολπο δεν λεω


μακαρι να λεγαμε ΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ , λεμε ομως δουλευουμε , χωρις να ειμαι γνωστης της γλωσσας, μαλλον εκ του ΔΟΥΛΟΥ!!!

δουλοι ειμαστε ενος συστηματος που φτιαχτηκε με την ανεχεια μας αλλα οι δουλοι αργά ή γρηγορα ξεσηκωνονται , αλλα για να συμβει αυτο πρεπει να αντιληφθουμε οτι ειμαστε ΔΟΥΛΟΙ, ομως ? υπαρχει κανεις να μας το πει?

το κρατος τι λεει ? οτι πρεπει να δουλευουμε πολυ για να εχουμε παραγωγικοτητα και ανταγωνιστικοτητα και αλλες ππριες , ντρεπεται να πει οτι ολα γινονται για το ΚΕΦΑΛΑΙΟ, η εκκλησια τι λεει ?

μια απο τα ιδια αφου η ιδια αποτελει το ΚΕΦΑΛΑΙΟ , τι μας εμεινε ? εγω και εσυ , ΕΜΕΙΣ ... και τι λεμε ? δεν λεμε , μαλωνουμε εαν εχω εγω δικιο ή εσυ , ΓΙΑΤΙ ??? γιατι ετσι μας θελουν , μαλωμενους ...

πως θα μαθω οτι ειμαι δουλος οταν ολοι μου λενε οτι δεν ειμαι ???
πως θα το πετυχω ? πως και που να αναζητησω βοηθεια ? ολες οι πορτες κλειστες , ειμαι μονος , ΜΟΝΟΣ ?

εγω θελω μια κοινωνια ισοτητα και ελευθεριας , χωρις ΠΡΕΠΕΙ απο κανεναν , χωρις εκμεταλευση , το ιδιο θες και εσυ ... τοτε να βρεθουμε καπου , να βρουμε την κοινη τομη μας

κρατος και εκκλησια (πιστη θα ελεγα) παιζουν το ιδιο παιχνιδι , το παιχνιδι της εξουσιας εδω και αιωνες , το μονο που μας μενει να κανουμε ειναι να στραφουμε στους ευατους μας , να τους ανακαλυψουμε να δουμε με τα δικα μας ματια και οχι μετα δικα τους και να ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΜΕ αυτα που μας ανηκουν

η αντισταση πρεπει να ξεκινησει πρωτα απο το σπιτι μας , αλλαζοντας τους κανονες που μας εχουν επιβαλει , γιατι να τρεχει το παιδι στα φροντηστιρια , γιατι να εχουμε ολοι απο ενα κινητο , γιατι να εχουμε 3 αυτοκινητα , γιατι να κανουμε οτι μας λενε και να τρεχουμε σε εκλησιες παρελασεις κοματα και οτι αλλο , γιατι να φοραμε οτι μας λενε , να τρωμε οτι μας λενε , να ζουμε ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΛΕΝΕ , ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ , ξεχναμε οτι μας λενε και ανακαλυπτουμε τις επιθυμιες μας ξανα θα ΘΕΛΩ ΜΑΣ που ειχαμε σα μικρα παιδια ... ΜΠΟΡΟΥΜΕ ? σε ολα οχι , σε καποια ναι , ξεκιναμε απο τα πολυ μικρα και παμε προς τα πανω ...

μαζι με μας και ο γειτονας , μαζι με μας και το χωριο /πολη ... ανταλαξτε αποψεις , μιληστε για τα κοινα γιαυτα που ενωνουν και οχι αυτα που χωριζουν ... πολεμιστε το


quote:

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2009, 21:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνούμε αγαητέ μου snoopy, για την θεοποίηση του χρήματος,
αλλά, κανείς δεν το ομολογεί...Όλοι λέμε ότι φταίει κάποιος
αλλος, άνθρωπος, όχι το χρήμα...Δεν κατηγορεί κανείς ότι φτάσαμε
να λέμε άξιο έναν άνθρωπο, λόγω της οικονομικής του κατάστασης....
Αν είναι δυνατόν....
Φίλε μου makfor συμφωνούμε ότι μας έχουν περάσει ότι μόνο για δουλειά είμαστε και για κατανάλωση....Ποιός όμως, δέχεται οτι τον
ελέγχουν;Πάντα τους άλλους, ποτέ εμάς....
Όλοι μας μεταφέρουμε την ευθυνη αλλού, όταν έχουμε μεν μερίδιο ,
έστω μικρό, αλλά, δεν ομολογούμε το έγκλημα: Την μείωση του ανθρώπου,
μπρος σε κάτι άλλο, πιο μεγάλο, πιο παγκόσμιο...Υπάρχει κάτι πιο
σημαντικό απο τον άνθρωπο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2009, 00:23:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύς ντόρος γίνεται για τη συνεδρίαση της Λέσχης Μπίντερμπεργκ
, αλλά, προσωπικά, περισσότερο ανησυχώ για το τι θα γίνει,
μόλις φύγουν, τι μέτρα θα πάρουν πάλι για μας πρίν απο μάς....
Την ίδια στιγμή, η ανεργία κατεβάζει σε όλη την Ευρώπη κόσμο
στους δρόμους..Και δεν πρόκειται να σταματήσει...
Κι η πορεία αυτή είναι συγκεκριμένη..Ωθούν τον πολίτη να
αντιδράσει, για να κάνουν περισσότερο ελεγχόμενη την ζωή του...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2009, 11:27:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως λέγαμε, λοιπόν, με ρυθμούς σπιντ τρέχει η ανεργία και
αυτο στο επόμενο διάστημα, μετά τις ευρωεκλογές, μεταφράζεται
σε κινητοποιήσεις που ότι έχουμε δει μέχρι τώρα, θα είναι περίπατος....
Στο 9,1% επίσημα, κινείται η ανεργία στην χώρα μας, περίπου
τόσο μέσος όρος στις χώρες της ευρωζώνης και το πρόβλημα γίνεται
ανησυχητικό.....Κανείς, ομως, ολο περιέργως, δεν ασχολείται με
την επίλυση του ζητήματος..Η κρίση, καθορίζει πλέον την πολιτική
που ακολουθείται σε όλο τον κόσμο και πάντα, εις βάρος του πολίτη......
Την ίδια στιγμή, αποδεικνύεται περίτρανα, σε όλη την Ευρώπη, πια,
ότι οι τράπεζες είναι "δύσκαμπτες" στο θέμα των δανείων, προς τους
πολίτες, όταν τα λεφτά που είχαν τα είχαν γι αυτό ακριβώς τον
σκοπό....
Ειδικά το θέμα της μείωσης των επιτοκίων, προβάλλει ως ειδοποιό στοιχείο, για το ποσο θέλουν το σύστημα και οι τράπεζες, την
εκτόνωση της κρίσης....Αν ρίχναν λεφτά στην αγορά,όλοι θα κινούνταν
και θα υπήρχε μια εκτόνωση.....Τώρα, όμως, ο πολίτης, παραμένει
όμηρος,οικονομικά στριμωγμένος...Να δούμε τι θα ζητήσουν ακόμη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2009, 15:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εξω απο τον αστερα :

http://troktiko.blogspot.com/2009/05/video-bilderberg.html

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2009, 22:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε beyond αν έχεις καταλάβει τι λέει το κείμενο,
έχεις πιάσει το νόημα...Όλα υποκινούμενα..Ότι γίνεται
είναι ελεγχόμενο...
Τίποτε δεν βλέπουμε που δεν το έχουν προαποφασίσει ως
θέαμα για μας, ώς στάδιο παραπλάνησης μας...Ρε φίλε, έχω πάθει
πλάκα...Υπάρχει περίπτωση, με τέτοια οργάνωση, σε όλο τον κόσμο,
να μην ήλεγχαν τα ΜΜΕ, ή ο κάθε Τριανταφυλλόπουλος, να μην
ανηκει ήδη σε κάποια απο αυτές τις "κλίκες" ψευτοαποκρυφισμού και
χλιδής;
Καλό το ότι δεν υπήρχαν ενάντιοι διαδηλωτές,στον Αστέρα..Δείχνει,
επαναλαμβάνω, πόσο ελεγχόμενα είναι τα πράγματα..Δείχνει πόσο
οδηγούν την κοινωνία μας σε ένα μοντέλο, πολύ περιοριστικό για
τον άνθρωπο,ελεγχόμενο μέχρι αηδίας...
Βέβαια, δεν αμφέβαλλα ότι οι δήθεν επαναστάτες δεν θα τα βάζανε
με τα αφεντικά τους....
Αλλά, αυτό που με κάνει και χαίρομαι, είναι ότι ο άνθρωπος δεν
έχει αποχαυνωθεί τόσο πολύ και αντιδρά...
Σύντομα, θα δούμε να ξυπνά αυτός ο κοιμισμένος γίγαντας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 27 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy