ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Η ΣΕΛΗΝΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2003, 11:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΕΛΣΟ ΚΕΛΣΟ

ΕΔΩΣΕΣ ΡΕΣΤΑ....
ΤΙ ΝΑ ΠΩ; ΩΣΤΟΣΟ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ...
...ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΨΑΧΝΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ (ΣΤΙΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ) ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΩ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΟΜΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ. ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΜΟΥΝ ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΝΟΙΩΘΩ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ..ΝΑ ΗΡΕΜΩ..ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΛΙΑ ΦΑΝΤΑΖΑΝΕ ΜΥΣΤΙΚΑ (ΓΗ ΝΕΡΟ ΦΩΤΙΑ ΑΕΡΑΣ ΚΥΚΛΟΣ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΙΜΑ ΚΤΛ ΚΤΛ) ΑΠΟΚΤΟΥΝ ΜΙΑ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΣΗΜΑΣΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΧΝΕΣ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ (ΕΙΤΕ ΕΣΥ ΕΙΤΕ Ο AVATAR ΠΟΥ ΣΙΩΠΗΣΕ ΕΙΤΕ Η ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΤΜΑ) ΑΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.
Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ... ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ; Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ; ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ,Ο ΘΕΟΣ 'Η Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ; ΤΑΥΤΙΖΕΤΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ; ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΜΕ; ΜΗΠΩΣ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ; ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΞΕΚΙΝΑΩ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ, ΚΛΕΙΝΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ..."ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ"


ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2003, 14:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου στους ΕΚΛΕΚΤΟΥΣ φίλους, ιδιαίτερα σε εκείνους που ΝΑΙ ΜΕΝ διαβάζουν, αλλα ΔΕ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ...

Καταρχάς καλή μου Αρχόντησα, φυσικά και διάβασα ΟΛΟΚΛΗΡΗ τη τοποθέτησή σου περί ΑΙΜΑΤΟΣ και ιδιαίτέρος των όντων που ΠΙΘΑΝΑ να δημιουργήθηκαν απο τα ΕΜΜΗΝΑ, ως αντίθετο του 'Ωρου...

Απλά, είπα να "κάνω" αυτό που "κάνεις" στον Αρχοντα....
[...ΑΤΜΑ ΟΠΟΤΕ ΡΩΤΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΟΥ ΛΕΣ "ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ"...]
Παράθεσα "κάποια" πολύ λίγα στοιχεία για να αφήσω να εξελιχθεί η ΡΟΗ απο μόνη της...
Ελπίζω να μου το συγχωρέσεις....

Θα επανέλθω σε αυτό πάντως, αργότερα ίσως...

Φίλε μου 'Αρχοντα, και εγώ χαίρομαι που συζητάμε ένα τόσο πολύ σοβαρό θέμα...
Θέτεις όμως πολλά ερωτήματα και όπως καταλαβένεις οι απαντήσεις θα είναι πάρα πολλές....

Για τον ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ, ναι μπορώ να σου πώ δυό λόγια, μιάς και είναι Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΤΙΚΕΤΑ που δέχομαι, αυτή του ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗ...

Ο Εσωτερισμός εξεταζει ΟΛΑ τα φαινόμενα που η ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ επιστήμη είτε ΑΓΝΟΕΙ είτε κάνει πώς ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ...
Μελετάει κάθε τι που είναι ΑΓΝΩΣΤΟ, ΜΗ ΕΝΤΟΠΙΖΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ και προσπαθεί με την ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ του Φυσικοεγκέφαλου ή αλλιώς Ανθρωπονού, να ΣΥΛΛΑΒΕΙ, να ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ, να ΓΝΩΡΙΣΕΙ, να ΑΝΑΛΥΣΕΙ και τέλος να ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΗΣΕΙ - ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΕΙ, κάθε τι που θεωρείται ΚΡΥΦΟ, ΑΟΡΑΤΟ, ΑΣΥΛΛΗΠΤΟ και ΑΚΑΤΑΝΟΗΤΟ στην Ανθρώπινη φύση...

'Οσα ο ΕΞΩΤΕΡΙΣΜΟΣ δέν κατέχει και δέν γνωρίζει, ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ προσπαθεί να ΓΝΩΡΙΣΕΙ και να βοηθήσει με όσα εκείνος ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕ και ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΕ ΜΕΛΕΤΩΝΤΑΣ ΤΑ, τον ΕΞΩΤΕΡΙΣΜΟ να εμβαθύνει εκείνος με τα δικάτου μέσα (5 αισθήσεις και τη λογική τους)...

Τα μέσα που χρησημοποιεί ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ είναι η ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΟΥ ΝΟΥ με συγκέντρωση και διαλογισμό καθώς και με πιό βαθύτερα συστήματα που σκοπό τους έχουν να κάνουν τον Νού πιό ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ, την ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΣΗ που είχε πέσει σε "αχρηστεία" μέχρι τη στιγμή εκείνη ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΤΗΝ να την κάνει να ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ με την αδελφή της ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ που μέχρι τώρα είχε το ΚΥΡΙΟ και ΠΡΟΤΕΥΟΝΤΑ ρόλο και τη ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΠΟΙΗΣΗ της ακόμα πιό εξελιγμένης μας ΥΠΕΡΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ, ώστε ο Ανθρωπονούς να ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ τις υψηλότερες ΔΟΝΗΣΕΙΣ...

Νομίζω ότι εντελώς επιγραμματικά έδωσα μερικές πτυχές του ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ...

Αυτά που αναρωτιέσαι καλέ μου φίλε 'Αρχοντα:

quote:
Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ; ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ,Ο ΘΕΟΣ 'Η Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ; ΤΑΥΤΙΖΕΤΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ; ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΜΕ; ΜΗΠΩΣ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ;

δεν είναι ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ, αλλά σκοποί, ή ΣΤΟΧΟΙ καλύτερα που με "όπλο" τον ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ, έρχεσαι να πετυχέις και να ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙΣ...

Και πίστεψέ με, αν το καταφέρεις ΜΙΑ φορά, θα το έχεις για ΠΑΝΤΑ....

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2003, 10:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤ΄ΑΡΧΗΝ...ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΑ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ INTERNET EINAI ΛΙΓΟ ΔΥΣΕΥΡΕΤΟ ΕΔΩ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ.

ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΣΑ ΛΕΣ ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ. ΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΗΛΠΙΖΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ..Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΟΡΟΣΜΟΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΛΕΙΣΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.

ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ Ο ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΤΕΤΡΑΚΤΙΝΟΥ.
ΠΟΛΛΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΥΣ ΤΟΥΣ.

ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΙΘΜΟΙ ΚΡΥΒΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 0 ΤΟ 1 ΤΟ 3 ΤΟ 4 ΤΟ 5 ΤΟ 7 ΚΑΙ ΤΟ 9.

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΑ ΤΟΥΣ.

ΑΣ ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΜΕ ΣΤΗ ΣΕΛΗΝΗ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ;


ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ (ΕΜΒΟΛΙΜΟ ΜΕΝ ΑΛΛΑ...) ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ.
ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΩΣ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΥΤΑ ΟΠΥ Η ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ 'Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΦΩΤΙΖΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΕΙ. ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ, ΠΡΩΤΟΥ ΘΕΛΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ...ΠΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ -ΘΑ ΠΩ- ΣΚΟΠΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ ΕΞΗΓΗΣΗΣ ΜΕ ΣΥΜΒΑΤΙΚΗ ΛΟΓΙΚΗ; ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΕ Η ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ..ΓΕΝΙΚΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ...ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΩΣ ΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ ΝΑ ΚΙΝΕΙ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΤΟΝΟΥΣ ΝΕΡΟΥ...ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ ΤΟ ΣΩΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΑ 70% ΕΙΝΑΙ ΝΕΡΑΚΙ ΔΕΝ ΕΠΙΡΕΑΖΕΤΑΙ; ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΞΗ ΦΥΣΙΚΩΝ ΒΑΡΥΤΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ; ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ "ΘΕΤΩ ΥΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΕΠΙ ΤΩΝ ΤΥΠΩΝ ΤΩΝ ΙΛΩΝ" ΠΑΝΤΑ. ΙΣΩΣ Η ΕΜΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΡΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΜΑΓΕΙΑ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2003, 12:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tην καλημέρα μου και τα Χρόνια Πολλά σε όλους του φίλους...

Καλέ μου 'Αρχοντα, αυτό που λές, ΕΞΥΠΑΚΟΥΕΤΑΙ...
Τι θέλω να πώ...

Πράγματι στη Χαλκίδα (και όχι μόνο εκεί) η Σελήνη είναι που "επιρεάζει" τα νερά.
Αυτό η επιστήμη το έχει ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ και το ΔΕΧΕΤΑΙ...

'Εμαθες ποτέ το ΓΙΑΤΙ;;;
Γιατί η Σελήνη επιρεάζει τα ΝΕΡΑ;;;
Τα ΑΙΤΙΑ με ενδιαφέρουν και όχι τα αποτελέσματα που ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ η Εξωτερική επιστήμη μπορεί και ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ και ΑΝΑΛΥΕΙ...

Τα ΑΙΤΙΑ...

Η Ιερή Επιστήμη των 'Αστρων, γνωρίζει το ΓΙΑΤΙ και την ΑΙΤΙΑ...
Συνδίασε αυτά τα στοιχεία που έχουμε παραθέσει που είναι ΚΑΘΑΡΟΣ και ΑΜΙΓΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ και έτσι μπορείς με τη βοήθεια των Εξωτερικών Επιστημών να έχεις μια πιό πλήρη εικόνα...

Μακάρι ένας Εξωτερικός Επιστήμονας να καθόταν ΔΙΠΛΑ στον Εσωτεριστή ΠΑΝεπιστήμονα και να ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΟΥΣΑΝ!!!!!
Πάρε το παράδειγμα του Αλμπέρτου Αϊστάιν...

Λέγεται (και δεν έχω λόγους να ΜΗΝ το πιστέψω) ότι ΠΡΙΝ ασχοληθεί με το θέμα της ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ, είχε ασχοληθεί με την ΜΥΣΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ της Ελένης Πετρόβνα Μπλαβάτσκυ...
Στο παραπάνω έργο, έχει ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΥΛΙΚΟ που εκείνος με την Φυσικομαθηματική του επιστήμη, κατάφερε να ΕΦΑΡΜΟΣΕΙ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΠΕΔΙΟ τις έννοιες που η Μπλαβάτσκυ είχε ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ στο ΑΙΘΕΡΙΚΟ...

Η ΛΟΓΙΚΗ είναι "Εκείνος που ασκεί την εξουσία του Εγκεφάλου"...
Η Ορθή χρήση της, μπορεί να επιφέρει σπουδαία αποτελέσματα...
'Ομως η ΛΟΓΙΚΗ απο μόνη της είναι ΑΤΕΛΗΣ...
Απο τις ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ αισθήσεις και υπέραισθήσεις, ΜΟΝΟ με τις ΠΕΝΤΕ μπορεί και επικοινωνεί!!!!!

Και απλά αναρωτιέμαι, ΠΟΣΟ ΛΟΓΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ....

Την καλημέρα μου και είθε, ο Χριστός να Ανέστη ΕΝΤΟΣ ΜΑΣ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2003, 02:28:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Την καλημέρα μου και Χρόνια Πολλά σε όλους ΜΑΣ...
Παρέθεσα μια φώτο του ΟΣΙΡΙ και της ΙΣΙΔΟΣ...
Η 'Ισιδα μάλιστα φέρει στη κεφαλί της το στέμα της με το ΟΛΟΓΙΟΜΟ ΦΕΓΓΑΡΙ....

'Ενα ακόμα στοιχείο για τη σχέση του ΣΥΣΥΓΟΥ της 'ισιδος, ΟΣΙΡΙ με την Σελήνη είναι και το εξής...
Ο Θάνατος του 'Οσιρι τελέστηκε σε ποιά ηλικία νομίζεται;;;
Οχί, δεν ήταν 33 ετών για όσους "βίαστηκαν" να κάνουν αυτή τη σκέψη...

'Ηταν στην ηλικία των 28 ετων, δηλαδή όσες είναι και οι μέρες του Σεληνιακού μήνα, αλλά και οι μέρες του κύκλου της γυναίκας...
Χμμμμ....

Εδώ κρύβεται το μυστικό της Δημιουργίας...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 10:49:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ΣΕΛΗΝΗ ...
Η ΣΕΛΑΝΑ ...
Η ΛΙΛΙΘ .....
Η ΜΑΡΑ ...
Η ΜΕΓΑΛΗ ΙΕΡΕΙΑ
Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΗΤΕΡΑ ...
Η ΜΗΤΡΑ...

ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ. ΟΛΑ ΘΗΛΥΚΑ ... ΓΙΑΤΙ; ΜΑ ΓΙΑΤΙ Η ΣΕΛΗΝΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ (;) ΜΑ ΓΙΑΤΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΗΤΕΡΑ. ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΙΑΝΟΥ; ΗΜΩΝ ΙΣΩΣ;
ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ (ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΚΕΛΣΟΥ) ΣΤΗ ΣΕΛΗΝΗ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ Η ΖΩΗ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ. ΠΟΛΛΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ (ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΓΗΣ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΝΕΜΩΝ, ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΚΩΝ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΕΩΝ ΚΤΛ ΚΤΛ ) ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΕΛΞΗΣ ( ΣΚΟΠΙΜΟΣ ΑΦΑΙΡΩ ΤΗ ΛΕΞΗ ΒΑΡΥΤΙΚΗ ΑΠΟ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΛΞΗΣ) ΠΟΥ ΑΣΚΕΙ Η ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ. ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ (ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ) Η ΣΕΛΗΝΗ ΕΙΝΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ. ΠΟΙΟΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ; ΚΑΙ ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ Η ΓΗ ΚΑΙ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ;

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 13:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΟΥ ΦΙΛΕ ARCHON ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:

Η ΣΕΛΗΝΗ ...
Η ΣΕΛΑΝΑ ...
Η ΛΙΛΙΘ .....
Η ΜΑΡΑ ...
Η ΜΕΓΑΛΗ ΙΕΡΕΙΑ
Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΗΤΕΡΑ ...
Η ΜΗΤΡΑ...

ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ. ΟΛΑ ΘΗΛΥΚΑ ... ΓΙΑΤΙ; ΜΑ ΓΙΑΤΙ Η ΣΕΛΗΝΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ (;) ΜΑ ΓΙΑΤΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΗΤΕΡΑ. ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΙΑΝΟΥ; ΗΜΩΝ ΙΣΩΣ;


ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕΣ ΕΣΥ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ....
ΓΙΑΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΗ ΜΗΤΕΡΑ ....
Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΗΤΕΡΑ...
Η ΜΗΤΡΑ....
Η ΜΕΓΑΛΗ ΙΕΡΕΙΑ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 13:59:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AVATAR
ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ, ΗΤΑΝ ΠΟΙΑΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΗΤΕΡΑ Η ΣΕΛΗΝΗ;
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΙΑΝΟΥ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΠΗΡΕ; ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΡΩΤΩ ΠΟΙΟΣ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ. ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΑΛΑΒΙΣΤΙΚΟΙ OTAN ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑΙΡΙΑΞΩ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 18:35:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ARCHON ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ.

ΘΕΛΗΣΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ + ΛΟΓΟΣ (ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΣΠΕΡΜΑ) ΔΙΑ ΜΕΣΟΥ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ - ΜΗΤΡΑΣ ΤΗΣ ΜΑΡΑΣ (ΜΑΡΕ- ΜΕΓΑΛΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ- ΘΑΛΑΣΣΑΣ) ΚΑΙ ΕΓΕΝΕΤΩ ΦΩΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Edited by - Kelsos on 13/07/2003 09:56:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 21:23:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ AVATAR
ΟΣΟ ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΑΙΝΗΓΜΑΤΙΚΟΣ ΓΙΝΕΣΑΙ.

ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ, ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΩ. ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ.

Η ΓΝΩΣΗ ΘΕΛΕΙ ΘΥΣΙΕΣ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΥΣΙΑΣΩ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΜΟΥ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 00:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου στους καλούς φίλους...

Καλέ μου 'Αρχοντα, ρωτάς:
ΠΟΙΑΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΗΤΕΡΑ Η ΣΕΛΗΝΗ;
Τού 'Ωρου
ΠΟΙΑΝΟΥ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΠΗΡΕ;
Του 'Οσιρι
ΠΟΙΟΣ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ.
Η Γή είναι η 'Ισιδα - Σελήνη και ο Ουρανός είναι 'Οσιρις - ΣΕΛΗΝΗ

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 00:36:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ AVATAR
ΟΣΟ ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΑΙΝIΓΜΑΤΙΚΟΣ ΓΙΝΕΣΑΙ.

ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ, ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΩ. ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ.

Η ΓΝΩΣΗ ΘΕΛΕΙ ΘΥΣΙΕΣ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΥΣΙΑΣΩ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΜΟΥ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON


Y.Γ. ΑΛΛΑΖΩ ΑΠΛΑ ΤΟ AVATAR MR KELSO

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 01:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τότε ΜΑΛΛΟΝ δεν έχω καταλάβει ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ρωτάς φίλε μου...
Πιό ΞΕΚΑΘΑΡΑ δε λέγοντε τα πράγματα αυτά...

Βοήθησέ μας λίγο...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 01:41:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ
Η ΑΜΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΙΓΥΠΤΙΑΚΗΣ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑΣ 'Η Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ;
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΙ ΘΕΟΤΗΤΕΣ ΠΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΩ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 03:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΟΥΜΕ + ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΕΔΩ ΑΠΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ...ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΟ,ΕΣΤΩ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ..ΤΟΤΕ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΠΟΥ Θ'ΑΝΟΙΓΕΙ ...ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΘΥΡΕΣ ΤΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΣΟΥ...

Η ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ (ΣΟΥ ΤΟ'ΧΩ ΠΕΙ ΞΑΝΑ...)ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΔΙΦΟΡΟΥΜΕΝΟΣ...
ΝΟΙΩΘΩ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΗΔΗ..ΜΑ ΟΛΟΕΝΑ ΚΑΙ ΡΩΤΑΣ..ΝΟΙΩΘΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΝΩ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ..ΕΝΩ ΚΑΘΩΣ ΡΩΤΑΣ ..ΦΑΝΕΡΑ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙΣ.(ΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ!ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ!)
ΑΝ ΣΤΑΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ..ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΥΛΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΔΩ...
ΣΑΝ ΤΟΞΟ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΥΣΤΟΧΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΜΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ....
ΑΒΑΤΑΡ
ΚΕΛΣΟΣ
....
ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ..Ο ΚΑΛΟΣ ΜΑΣ ΦΙΛΟΣ ,Ο ΑΡΧΩΝ...
ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΜΑΣ ΕΞΦΕΝΔΟΝΙΖΕΙ ΣΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ ΤΗΣ "ΓΝΩΣΗΣ"..ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΕΛΟΣ ΤΟΥ ΕΥΣΤΟΧΟΥ ΤΟΞΟΤΗ ..ΣΗΜΑΔΕΥΕΙ..+ΣΗΜΑΔΕΥΕ ΑΕΙ...


ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Vande!

'manava seva, madhava seva'


Edited by - ΑΤΜΑ on 02/05/2003 04:25:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 09:32:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΑΤΜΑ

ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ (ΕΣΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ) ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΛΟΙ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΜΟΥ "ΤΡΕΧΟΥΝ" ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ. ΓΙ' ΑΥΤΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΣΑΝ ΣΕ ΘΟΛΟ ΤΟΠΙΟ.
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΑΠΟ ΣΑΣ, ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΖΩ. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΟΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΣΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΑΝ ΠΑΡΑΣΤΡΑΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΧΑΘΕΙΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΜΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΤΜΑ ΠΩΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΣ, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΙΓΟ ΜΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ.
ΚΑΘΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ, ΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ...ΜΙΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ.
ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΤΡΕΙΣ ΣΥΝΙΣΤΩΣΕΣ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΣΥΝΙΣΤΑΜΕΝΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ, ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ. ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΚΕΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΚΟΠΙΜΑ ΣΑΝ ΑΠΟ ΘΕΙΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ, ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΑΚΟΜΗ.

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΟΜΙΧΛΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΑΤΗ ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΣΚΑΛΑ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ, ΔΙΟΤΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΣΚΑΛΑ ΘΑ ΑΥΞΗΣΕΙ ΤΗ ΔΙΑΘΛΑΣΗ ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΘΑ ΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΗΝ ΑΤΡΑΠΟ.

Α ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΛΕΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΤΜΑ ΜΟΥ, ΟΧΙ ΔΕ ΛΕΩ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΦΕΛΗΣ ΑΝ ΣΠΑΤΑΛΟΥΣΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΥΤΟΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗΣ. ΛΕΩ ΟΜΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΚΑΖΩ ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΩ ΚΑΙ ΕΠΙΖΗΤΩ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ. ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΖΗΤΩ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΜΠΤΟ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΕΛΣΟ ΧΘΕΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΚΑΠΩΣ ΒΙΑΙΑ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΦΕ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ. ΜΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΑΙΓΥΠΤΟ; ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΙΓΥΠΤΙΟΙ ΓΝΩΡΙΣΑΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ;

AVATAR MOY ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΑΥΤΑ ΤΟΥ ΝΟΜΠΕΛΙΣΤΑ ΚΕΛΒΙΝ ΠΛΑΝΚ, ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΛΕΣ. "...ΓΥΡΩ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΕ ΔΟΜΙΜΕΝΗ ΜΟΡΦΗ, ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΡΦΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΝΑΡΜΟΝΙΖΕΙ ΕΛΛΟΓΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΛΗ, ΑΠΟΚΑΛΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΒΟΥΛΗΣΗΣ ΘΕΟ." ΙΣΩΣ ... ΝΑ ΑΚΡΟΒΑΤΩ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΑΠΟΥΝΟΦΟΥΣΚΑ, ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΡΙΞΑ ΤΑ ΘΕΜΕΛΙΑ ΕΝΟΣ ΝΕΟΥ ΝΟΗΤΙΚΟΥ ΟΙΚΟΔΟΜΗΜΑΤΟΣ, ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΒΡΕΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΕ ΜΕΝΑ (ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ) ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ; ΧΤΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΝΟΗΤΙΚΟ ΜΟΥ ΟΙΚΟΔΟΜΗΜΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΨΗΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΓΙΞΩ ΤΟ ΘΕΙΟ ΚΑΙ ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΠΩΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΛΜΑ ΤΗΣ ΠΙΣΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΘΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΕΙΣΙΟΥΡΓΟΥ ΜΟΥ ΑΙΤΙΑΣ. ΟΣΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΑΛΜΑ, ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ. ΚΑΤΙ ...ΣΑΝ ΤΙΣ "ΓΡΑΜΜΟΥΛΕΣ" ΣΤΟ ΠΕΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΨΗΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΝΟΙΩΣΕΙΣ. (ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΥΣΤΟΧΟ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΟΥ).
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ. ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΧΩΝ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΜΟΥ , ΓΥΜΝΟΣ ΚΑΙ ΑΓΝΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΣΗ, ΛΕΥΚΟ ΧΑΡΤΙ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ ΘΑ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ, ΟΧΙ ΣΑΝ ΒΑΡΟΣ ΜΑ ΣΑΝ ΣΗΜΑΔΙ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ (KAI ΔΙΨA)
ΔΙΚΟ ΣΑΣ
ARCHON

Edited by - ARCHON on 02/05/2003 09:35:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 09:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ "ΠΑΡΟΥΜΕ" ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΙΕΡΑ ΣΥΜΒΟΛΑ; 'Η ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΙ ΣΗΜΑΤΟΔΩΤΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ; (ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΚΥΡΙΩΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ).
OI ΔΥΟ ΕΙΚΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΠΛΑΝΙΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ
Α) ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΙ ΣΥΜΑΤΟΔΤΕΣ
Β) ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΜΦΑΛΙΟΣ ΛΩΡΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΝΔΕΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ.

ΑΝ ΙΣΧΥΡΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΤΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΥ, ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΕΙΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΧΡΗΣΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.

Ο ΚΥΚΛΟΣ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΗΜΑΤΑ, ΤΡΙΓΩΝΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΠΕΝΤΑΓΩΝΟ (ΠΕΝΤΑΚΤΙΝΟ) ΚΤΛ ΚΤΛ , ΑΦΟΥ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΓΡΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥΓΩΝΟ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ, Ο ΚΥΚΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥΓΩΝΟ ΜΕ ΑΠΕΙΡΕΣ ΠΛΕΥΡΕΣ, ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΤΗΝ ΕΝΟΙΑ ΤΟΥ ΑΠΕΙΡΟΥ (ΣΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΤΟΥ )ΟΣΟ ΤΗΝ ΕΝΟΙΑ ΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ( ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΕΝΤΡΟ) ΟΣΟ ΤΗΝ ΕΝΟΙΑ ΤΟΥ ΚΕΝΟΥ ( ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΘΕ ΠΛΕΥΡΑΣ ΤΟΥ). ΑΝ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΤΟΝ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟ ΤΟΥ ΔΙΠΟΛΟΥ (ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΟ ΤΜΗΜΑ) ΣΕ ΠΟΛΥΓΩΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΣΕ ΚΥΚΛΟ, ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΚΕΙΨΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON


Edited by - ARCHON on 02/05/2003 09:55:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 09:53:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλημέρα μου Αρχοντα...

Με ρώτησες:
ΓΙΑΤΙ Ο ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΑΙΓΥΠΤΟ; ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΙΓΥΠΤΙΟΙ ΓΝΩΡΙΣΑΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ;
Γιατί ΑΝ σου έλεγα Πατήρ & Αγιο Πνέυμα, θα με πούνε Κρυπτοχριστιανό
Γιατί ΑΝ σου έλεγα Σίβα & Σάκτι θα με πούνε Κρυπτοβραχμάνο
Γιατί ΑΝ σου έλεγα Ορφέας & Ευριδίκη θα με πούνε Κρυπτοεθνικό κλπ κλπ

Λέω λοιπόν ΕΡΩΣ & ΨΥΧΗ για να είμαι ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ...
Η Γνώση είναι ΚΟΙΝΗ σε όλους και όλα...
παρακολούθησέ την και θα ανακαλύψεις το ΣΥΝΟΛΟ, τον προαιώνιο αυτόν το ίδιο τον ΚΥΚΛΟ...

Λές όμως και στον ΑvatarGr:
ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΡΙΞΑ ΤΑ ΘΕΜΕΛΙΑ ΕΝΟΣ ΝΕΟΥ ΝΟΗΤΙΚΟΥ ΟΙΚΟΔΟΜΗΜΑΤΟΣ, ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΒΡΕΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΕ ΜΕΝΑ (ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ) ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ; ΧΤΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΝΟΗΤΙΚΟ ΜΟΥ ΟΙΚΟΔΟΜΗΜΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΨΗΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΓΙΞΩ ΤΟ ΘΕΙΟ ΚΑΙ ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΠΩΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ.
Αντί να χτίζεις οικοδομήματα για να ΦΤΑΣΕΙΣ το Θείο, δεν θα ήταν καλύτερα να ΚΑΘΑΡΙΣΕΙΣ το δικό ΣΟΥ οικοδόμημα ώστε να μπορέσει να έρθει και να κατοικήσει εκέι ΜΕΣΑ αφού ΠΡΩΤΑ Τον προσκαλέσεις;;;

Δε νομίζεις πώς ΑΡΚΕΤΕΣ είναι οι Βαβέλ (οικοδομήματα) που έχουν φτιαχτεί για αυτόν το σκοπό που μας αναφέρεις;;;;

Πάντα φίλος,

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 09:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΣΤΕΓΟΣ (ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ) ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕ ΣΕ ΠΡΟΛΑΒΑ

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 10:00:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΧΩΡΑΝΕ ΔΟΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΟΡΙΟΘΕΤΟΥΝ ΜΕ ΣΥΡΜΑΤΟΠΛΕΓΜΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2003, 03:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

CLICKABLE IMAGE


Η OΛΙΚΗ ΕΚΛΕΙΨΗ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ...
ΕΓΙΝΕ ΛΟΙΠΟΝ...




Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2003, 23:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΕΛΝΩ: 1ον ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ 666 POSTS ΚΑΙ 2ον ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ.


Η ΣΕΛΗΝΗ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΕΤΕ ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ?


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 14:31:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ΒΕΒΑΙΑ περιστρέφεται γύρο απο τον εαυτό της...

Πώς αλλιώς θα στεκόταν "μετέωρη";;;;

'Εμαθες τώρα;;;;

Κέλσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 16:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΧΙ!

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΖΕΙΣ (ΤΗΝ ΠΑΝΣΕΛΙΝΟ) ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ, ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΙΚΟΝΑ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΡΦΗ

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 16:13:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aχ βρέ μικρέ, που ΝΑΙ ΜΕΝ πάς σχολείο, αλλά αν κάθεσαι όλη μέρα στα P.C's και στα παιχνίδια ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ....

Γιατί η ΤΑΧΥΤΗΤΑ που περιστρέφεται ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ, είναι ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΑ με τη ταχύτητα που περιστρέφεται και η ΓΗ γύρω απο τον δικό της εαυτό...

Τώρα;;;;
Είναι καλύτερα τώρα;;;;
Κατάλαβες τίποτα;;;
'Η ακόμα έχεις απορίες;;;;

Κέλσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 17:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ.ΟΚ.

ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΑΠΟΡΙΑ.

"ΕΣΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ ΓΙΑ ΛΙΓΟ"
ΡΩΤΑ ΤΟΝ ADMIN.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2003, 16:44:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2003, 19:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΤΟΙΑ ΟΨΗ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ?.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2003, 02:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ..εννοεις την κοπελα που ειναι η Αρτεμις....'η την ασημενια σφαιρα;...
ΝΑΙ! και στις δυο περιπτωσεις.

Αληθεια, εχεις δει ποτε τη σεληνη με τηλεσκοπιο;

Ολοι αυτοι οι κρατηρες μοιαζουν σαν εκρηξεις απο ασημοσκονη...

Καποιοι λενε πως βλεπουν εναν ανθρωπο εκει πανω...

θα 'λεγα πως ισως να'ναι ο ..."τρελος"...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2003, 06:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο τρελός σήμερα έγινα εγώ μονάκριβη ΑΤΜΑ, αυτή ήταν η πιο τρελή σελήνη μου στο ζώδιό μου, τον Τοξότη!
Το πλοίο σάλπαρε και μαζί του η τρέλα μου
Είναι φανταστικό να βλέπεις το Θερμαικό απο μακριά!
Όλοι στο πλοίο ήταν επηρεασμένοι απο τη Σελήνη του Τοξότη
Τοξότης είναι αυτός! Πώς να το κάνουμε! Καταλυτικός, αισιόδοξος και παλαβός!
Είναι απίστευτο αυτό που έβλεπα!
Γνωστές μου φίλες να αφηνιάζουν και να παραληρούν.
Σήμερα βίωσα Twilight zone στην κυριολεξία!
Ήταν κάτι πέρα απο λέξεις...
Το μαγευτικότερο ήταν η επιστροφή προς λιμάνι και η αυγή που μαστίγωνε τις αισθήσεις της καρδιάς σου...

πόσες φορές ερωτευτήκαμε τόσο ώστε να πεθάνουμε... είναι πληρότητα τελικά όλη αυτή η τρέλα... τι να πώ ο ψυχικός (εκ του: η ψυχή, που θα έλεγε η αγαπημένη ΑΤΜΑ)

ΑΤΜΑ μου, απόλαυσε θάλασσα... ήταν κάτι το μαγευτικό!...
Μύηση στο νερό για μια φωτιά είναι ιεροτελεστία...

Υ.Γ. Άλλη φορά όταν έχει Σελήνη στον Τοξότη να μου το λέτε λίγες ώρες πριν να παίρνω κανα ηρεμιστικό

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 13/07/2003 06:32:02

Edited by - Kelsos on 13/07/2003 09:53:24

Edited by - reptilesalonica on 13/07/2003 10:07:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy