ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Ο ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2002, 20:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
ΥΑΚΙΝΘΕ, μην συγχύζεις την κάθε ενεργοποίηση. Πρίν 2000 χρόνια ο ΣΕΙΡΙΟΣ εδεχόταν αλλην ενεργοποίηση και τώρα δέχεται άλλο είδος ενεργοποίησης. Οι κεντρικές εστίες έχουν αλλάξει. Ο Σείριος ήταν το άστρο της αυγής πρίν πολλά χρόνια. Με την πτώση του "ΑΓΓΕΛΟΥ" εκτροχιάσθηκαν οι ενέργειες της αυγής. ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2002, 20:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella
Λευκη κουκουβαγια ποια ειναι η δικη σου γνωμη σχετικα με το οτι πολλοι παρομοιαζουν το Σειριο (επειδη ειναιαστρο της αυγης ) με τον Ιησου που ειχε πει "ειμαι το αστρο της αυγης"..??
Σε παρακαλω με απλα ελληνικα...ασ πουμε το προηγουμενο μυνημα σου δεν εχει σαφηνεια...επισης τι εννοεις οταν λες οτι εκτροχιασθηκαν οι ενεργειες της αυγης? ενταξει βγηκαν απο την τροχεια τους, εγιναν αρνητικες κ.λ.π αλλα αυτο πως μεταφραζεται με απλα ελληνικα? δηλαδη τι συμβαινει? τι αποτελεσμα εχει?
Τι τρεχει με τον Σειριο? Πολυ κουβεντα γινεται γυρω απο αυτο το θεμα...μη μου πεις οτι εισαι απο αυτους που πιστευουν οτι ο Σειριος πλεον ακτινοβολει ευνοικα προς τους ελληνες και οτι οσοι εχουν ελληνικα γονιδια αρχιζουν να αφυπνιζονται...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2002, 21:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Το θέμα μας εδώ είναι ο φιλόσοφος Αριστοτέλης.Καταντάει λίγο ενοχλητικό να προσπαθείς να συνδέσεις τα πάντα με την άποψη σου την οποία με σαφήνεια δεν την έχουμε διαβάσει!Μην μπείς στον κόπο να μου απαντήσεις γι'αυτό που έγραψα σε αυτό το topic,καλό θα ήταν να κάνεις την πρόταση μου πραγματικότητα και να ανοίξεις ένα καινούριο χώρο,θέτοντας την κοσμοθεώρηση σου.Εν συντομία όμως,καμμία "αυγή" δεν έχει εκτροχιασθεί!!Σε ένα συνεχώς μεταβαλλούμενο και απομακρυνόμενο σύμπλεγμα όπως είναι το σύμπαν είναι άστοχο γενικά να μιλάς για εστίες χωρίς να αναφέρεις χρονολογίες και τις περιοχές της παρατήρησης.
Όσο για την φίλη Σταχτομπούτα που την προτρέπεις να διαβάσει και κάποιον άλλο συγγραφέα(η δικαιολόγηση ήταν άψογη),δώσε της κάποιο όνομα!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2002, 21:26:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella
Μπραβο βρε Υακινθε πες τα...αυτη τη δικαιολογηση για το κ Φουρακη πολυ θα ηθελα να την ακουσω γιατι καπου αλλου το δικαιολογει η Λευκη Κουκουβαγια λεγοντας οτι ο Φουρακης ειναι Σιωνιστης ενω ειναι ΑΝΤΙ-σιωνιστης...τελοςπαντων...βρε Λευκη Κουκουβαγια σε παρακαλω πες μου το ονομα καποιου συγγραφεα που να ειναι ΘΕΤΙΚΟΣ ΑΓΩΓΟΣ!
Ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2002, 01:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos
ΧΜΜΜΜΜΜ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ......
Εδώ τα έχετε απο λίγο έως ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μπερδέψει!!!
Μα καλά, τι ΑΝΑΚΡΥΒΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ για το "Αστρο της Αυγής";;;;
Ποιός ή που το είδατε ότι αυτός ο τίτλος ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΣΕΙΡΙΟΥ;;;;;;

Λευκή Κουκουβάγια, θα σε παρακαλούσα να ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ να λές ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ...

Το Πρωινό Αστρο Της Αυγής, ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ και ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ, ο πλανήτης ΑΦΡΟΔΙΤΗ....

Σας παρακαλώ όλους τους καλούς φίλους που παραθέτουν τις απόψεις τους, να το κάνουν με βεβαιώτητα ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟΙ. 'Οταν ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, ας πούνε ότι "απλά νομίζω"...
Δεν θα ήθελα με ΤΙΠΟΤΑ το site να γίνει φορέας ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ, ειδικά σε θέματα που ειναι "βατά" για όλους...

Αν ερωτάτε τη Λευκη Κουκουβάγια για άλλον συγγραφέα, φαντάζομαι ότι θα αναφέρει τον ΘΕΟΔΩΡΟ ΑΞΙΩΤΗ, του οποίου τα βιβλία τα χρησημοποιεί ώς πηγή γνώσης...

Κέλσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2002, 10:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
CINDERELLA καλημέρα. Δεν υπάρχει θετικός αγωγός στον Πλανήτη ΓΗ εκτός από τους δύο ενσαρκωμένους Προφήτες της Ορθοδοξίας ΕΝΩΧ και ΗΛΙΑΣ που δίνουν ασφαλισμένη καθοδήγηση. Υπάρχει αρκετή γνώση στον Πλανήτη ΓΗ όμως είναι δεσμευμένη. Να αφήσης την σκέψη σου ελεύθερη. Να μην φοβάσαι να διαβάσης οποιοδήποτε βιβλίο, όμως να μην μπλοκκάρεσαι στις εστίες κάποιου συγγραφέα και να εστιάζεις την ενέργεια σου και στο τέλος να τον τρέφης. ΝΑ ΕΧΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΝΕΥΜΑ. Να αφήσης την ψυχή σου να σε καθοδηγήση. Μην ψάχνης την γνώση μόνο από τα βιβλία. Η γνώση είναι παντού. Σε κάθε κύτταρο που αναπνέης. Σε οποιαδήποτε φυλή. Εάν είσαι παρατηρητική με τα τρισδιάστατα όντα τότε θα βγάλης όλη την γνώση. Εάν ερευνάς οποιαδήποτε γνώση βρίσκεις μπροστά σου θα, η μία θα σε ανώσει με την άλλη. ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ ΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ και διαχώρισε με την σκέψη σου και ταξινόμησε την ενέργεια. Αυτό είναι αρνητικό και αυτό είναι θετικό. ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2002, 10:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Kelso καλημέρα. Μην δεσμεύεις την γνώση. Άσε τον κόσμο να μάθη. ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2002, 10:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Όλοι οι Έλληνες έχουν ένα στοιχείο στο χρωματόσωμά τους διαφορετικό από τους άλλους λαούς. Αυτή η ουσία ονομάζεται "ΙΧ.Ω.Ρ". Είναι μια ουσία ΚΟΣΜΙΚΗΣ ΟΥΣΙΑΣ κι αυτό αποδεικνύει την εκλεκτικότητα του γονιδίου τους. Αυτή η ουσία, υπάρχει σε όλες τις διασταυρώσεις των Ελλήνων με τις άλλες φυλές. Αυτή την εποχή, ο "ΣΕΙΡΙΟΣ" (άστρο-πλανήτης) δέχεται δυνατή ενεργοποίηση από τον πάναγνο Πλανήτη (κέντρον του Σύμπαντος) κάθετα και ορθόδοξα και ενδυναμώνεται σε ενέργειες και με την σειρά του εκπέμπει κι αυτός την αφομοίωση των ενεργειών στον ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ. Όμως ο "ΣΕΙΡΙΟΣ" έχει φαινομενική θετικότητα. Το κέντρο του ατόμου του Μορίου του Κυττάρου του Πυρήνα του Φλοιού του είναι αρνητικό. Γι΄ αυτό και η ενεργοποίηση που αποστέλλει είναι διαφόρων ειδών. Όσοι έχουν την κοσμική ουσία "ΙΧ.Ω.Ρ", προσφέρονται προς δραστικήν ενεργοποίηση. Εάν πράττουν τις αρετές, τότε ενεργοποιούνται θετικά. Εάν πήραν ανορθόδοξο δρόμο, τότε ενεργοποιούνται κατευθείαν και αμετάκκλητα στα "ΣΑΤΑΝΙΚΑ ΠΕΔΙΑ" και δεν υπάρχει επιστροφή σ΄αυτό τον κύκλο ζωής. Δηλαδή, δεν θα προλάβουν να εξαγνισθούν. ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2002, 20:46:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Καλησπέρα φίλοι και φίλες.
Αγαπητή Ιωάννα ακόμη περιμένω μια ΑΠΑΝΤΗΣΗ στην ερώτησή μου, για την καταγωγή του Αριστοτέλη (όχι πως πιστεύω πως θα την δώσεις).

HIGHLANDER

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2002, 21:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella
Καλησπερα φιλοι μου.
Ιωαννα, νομιζεις οτι γινεται να πιστευουμε σε μετενσαρκωση και συνχρονως να πιστευουμε και οτι οι Ελληνες εχουν "ιδιαιτερο" DNA
η οτι εχουν στο χρωματοσωμα τους το ΙΧΩΡ..???
Εμενα μου φαινεται οτι δεν συνδεονται με τιποτα!
Ας υποθεσουμε λοιπον οτι στη προηγουμενη μου ζωη ημουν Αιθιοπακι..που πεθανε απο την πεινα...και τωρα ειμαι Ελληνιδα....δηλαδη σε αυτη τη ζωη εχω το ΙΧΩΡ..ενω στη προηγουμενη δεν το ειχα? Και που το βρηκα ξαφνικα?
Και εστω λενε μερικες θεωριες οτι το Ιχωρ δεν το εχουν μονο οι Ελληνες πολιτες...αλλα οι Ελληνες...(διαχωριζουν τους ελληνες πολιτες απο τους ελληνες)..ωραια λοιπον...ας πουμε οτι το ειχα το ΙΧΩΡ και στην προηγουμενη μου ζωη...δηλαδη τι γινεται? Εκτος απο τη ψυχη μου η οποια αλλαζει "οχηματα" σε καθε καινουρια μου μετεσαρκωση...αλλαζει "οχημα" και το ΙΧΩΡ? αν ναι...τοτε το ΙΧΩΡ ειναι αυλο σαν τη ψυχη και δεν μπορει να βρισκεται στο χρωματοσωμα μου...και τι αδικια ειναι παλι αυτη που μας "σκαρωσε" η Θεια Δικη? Καποιοι μαζι με τη ψυχη τους να "κουβαλανε" σε καθε μετεσαρκωση το Ιχωρ σαν σημαδι ανωτεροτητας ενω καποιοι αλλοι οχι? Και τι θα γινει με αυτες τις ψυχες? Δεν θα εχουν ποτε τη δυνατοτητα να "φτασουν" εμας τους Ελληνες-Ιχωριτες?
Σε παρακαλω η απαντηση να ειναι σε παρομοια "ελληνικα" με τα δικα μου...και οχι σε "Ιχωριτικη" γλωσσα, για να μπορω να τα καταλαβω κ εγω κ ολοι μας. (δεν ειναι ειρωνια...το εννοω!)
Φιλικα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2002, 21:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Καλησπέρα σε όλους
Φίλε Αχέροντα το γνωστόν στου κουφού την πόρτα...το γνωρίζεις??
Μην περιμένεις λοιπόν τίποτε παραπάνω από ρήσεις τύπου fortune cookie:
quote:
Το κέντρο του ατόμου του Μορίου του Κυττάρου του Πυρήνα του Φλοιού του είναι αρνητικό

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2002, 20:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Καλησπέρα κι από μένα.
Ναι φίλε Υάκινθε, το γνωρίζω . όχι ότι περίμενα μια απάντηση, μα σκέφτηκα μήπως και η Λ.Κ. έδειχνε κάποια ψήγματα ευγένειας και καταδέχονταν να μιλήσει σε έναν αδαή . Άδικος κόπος όμως. Πάντως τα fortune cookie είναι νόστιμα
, ενώ οι αοριστομπουρδολογίες της φίλης Ιωάννας...............

HIGHLANDER

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATLAS
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2002, 03:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATLAS
ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΜΕΛΗ ΓΙΑ ΤΟ

Ε.ΓΙ.ΓΗ.Ν*


*ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΓΗΙΝΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ...

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΘΕ ΠΡΟΒΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΜΑΝΤΡΙ ΤΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2002, 14:36:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Γεια σας.

Επειδή το θέμα έχει... "ναυαγήσει" και μπάζει νερά, κλειδώνεται. Όποιος θέλει μπορεί να ανοίξει άλλο θέμα.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy