ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αγάπη και Έρωτας - Amalia kai Exombrotos
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 01:31:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΦΙΛΗ ΛΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
ΕΑΝ ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ....

ΤΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ.......

ΑΣ ΜΗΝ ΜΙΛΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΘΕΩΡΙΕΣ ...
ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ .....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 20:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα φίλοι συνοδηπόροι κι από εμένα.

Ωραίο το θέμα για την αγάπη και τον έρωτα.
Πιστεύετε όμως ότι θα έπρεπε να προσπαθούμε να δώσουμε ορισμούς και εννοιολογικές προσεγγίσεις για ένα συναίσθημα τόσο όμορφο και τόσο ξεχωριστό για τον καθένα;

Διαφορετικός ο έρωτας για τον Μήτσο τον περιπτερά, για τη Μαρία που πάει 3η γυμνασίου, για τον μπαρμπα-Βαγγέλη.Μπορούμε να κατατάξουμε τα συναισθήματα που νιώθουν σε έρωτα - αγάπη - πάθος, κ.λ.π.κι αν ναι, γιατί; Αφού ο καθένας μας βιώνει τον έρωτα με τον δικό του τρόπο, και όταν λέει "είμαι ερωτευμένος" εκείνη τη στιγμή δεν μπορεί να διαφωνίσει μαζί του κανένα λεξικό του κόσμου.


Μιας όμως και το πιάσαμε το θέμα (και είναι και πιασάρικο το άτιμο), σας γράφω κάτι που μου είχε πει κάποτε η αδελφή μου (κάπου το είχε ακούσει κι αυτή)και εμένα προσωπικά με έβαλε σε πολλές σκέψεις σχτικά με τη σχέση αγάπη - έρωτος, αλλά και με το πως συμπεριφέρονται τα δύο φίλα:

"ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΓΑΠΟΥΝ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΡΩΤΕΥΟΝΤΑΙ, ΕΝΩ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΡΩΤΕΥΟΝΤΑΙ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΝ".

Ποιά η γνώμη σας;
Συμφωνείτε;
Ποιές σκέψεις και συμπεράσματα σας δημιουργούνται;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 20:59:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΑΜΑΛΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΙΟ ΚΑΘΑΡΑ ...

quote:
Αφού ο καθένας μας βιώνει τον έρωτα με τον δικό του τρόπο, και όταν λέει "είμαι ερωτευμένος" εκείνη τη στιγμή δεν μπορεί να διαφωνίσει μαζί του κανένα λεξικό του κόσμου.


ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ???????????????

EYXARISTW


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 22:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΓΑΠΟΥΝ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΡΩΤΕΥΟΝΤΑΙ, ΕΝΩ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΡΩΤΕΥΟΝΤΑΙ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΝ".


diladi 8es na peis oti oi ginekes einai poio sta8eres stis sxeseis tous? giati pano kato isxiei kati teteio.

Close your eyes while you listening a chill out song,think the never ending space,think that you falling into this,think that your journay has already begin,feel like the conquerors of the new world,think that everything is true,feel the absolut nirvana.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 23:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ !
ΘΑ'ΛΕΓΑ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ..."ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ,'Η ΝΑ ΤΙΣ ΑΓΑΠΗΣΕΙ,ΠΟΤΕ +ΤΑ ΔΥΟ"
ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ?
ΑΝ ΟΧΙ
ΤΟΤΕ
'ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ Ν'ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΝΩ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΟΧΙ'
!
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!

*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2003, 01:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hey ti ginete edo? plaka plaka o filos ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ brike mia eukoli (8a di3ei an einai kai kali)lisi na ekdilosi ta es8imata tou.makari na brei antapokrisi sta es8imata tou, BTW(by the way) file ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ an den bris tin antapokrisi pou 8es min to pareis katakarda, eiparxoun kai alles kopeles, 8a stenoxoriese gia kamia bdomada kai meta na deis pou 8a er8eis sta isia sou kai 8a bgeis na kinigiseis pitsounakia gematos energia.

Close your eyes while you listening a chill out song,think the never ending space,think that you falling into this,think that your journay has already begin,feel like the conquerors of the new world,think that everything is true,feel the absolut nirvana.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2003, 12:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

diladi 8es na peis oti oi ginekes einai poio sta8eres stis sxeseis tous? giati pano kato isxiei kati teteio.

Καλημέρα.
Οχι, δεν θέλω προσωπικά να πω αυτό, ο καθένας βέβαια ένα απόφθεγμα το εκλαμβάνει όπως θέλει. Τώρα αν οι γυναίκες είναι πιο σταθερές στις σχέσεις τους...δεν μπορώ να ξέρω, και η γνώμη μου ίσως θα προέρχεται από προσωπική εμπειρία μόνο, οπότε λέω να την αφήσω.

Εγώ αυτό που σκέφτηκα με αυτό το απόφθεγμα είναι το εξείς:
Οι γυναίκες είναι γενικά πιο συναισθηματικές από τους άντρες (φταίει μάλλον το άτιμο το δεξί ημισφαίριο του εγκεφάλου που είναι πιο ενεργό και συνδέεται με περισσότερους νευρώνες με το αριστερό απ'ότι στον άντρα). Ετσι, όταν μια γυναίκα ερωτεύεται, ενθουσιάζεται και βιάζεται - συχνά - να δηλώσει: "Σ'αγαπώ!". Αρα, βρίσκει κάποιον, τον κατακτά με κάθε μέσο και τρόπο -πιστέψτε το, αν το θέλει, τίποτε σχεδόν δεν μπορεί να την εμποδίσει- και τον αγαπά.

Ο άντρας από την άλλη μεριά, συναισθηματικός κι αυτός, αλλά με διαφορετικό τρόπο, που θα έλεγα ότι κινείται λίγο περισσότερο με τη λογική, κάνει μια σχέση με μια γυναίκα. Μπορεί να την ερωτευτεί και στην αρχή, αλλά δε θα βιαστεί να πει "την αγαπώ". Τη γουστάρει βέβαια αφόρητα.
Ο καιρός περνάει, και οι δηλώσεις του άντρα του τύπου "εγώ δεν παντρεύομαι σου λέω", "από κανάρα σε κανάρα θα πετάω", "έλα μωρέ για ένα βράδυ μόνο τη θέλω", κ.λ.π. αρχίζουν σταδιακά να χάνουν το νόημά τους. Συνηθίζει (αν και δεν μου πολυαρέσει αυτή η λέξη) τη συνύπαρξη με τη γυναίκα, και και κάποτε, μετά από καιρό ανακαλύπτει ότι δεν μπορεί να ζήσει χωρίς αυτήν. Αρχίζει σιγά - σιγά να την αγαπάει. Και μόλις την αγαπήσει, τότε μέσα στα μάτια του αλλάζει αυτή η γυναίκα, γίνεται η μία και μοναδική, που διαφέρει από όλες τις αλλες που ήταν για "σπορ στίβου" και την ερωτεύεται.

Βέβαια, η ιστορία δεν σταματάει πάντοτε εδώ, τίποτε δεν είναι ιδανικό και τίποτε στάσιμο. Πολλά μπορούν να συμβούν στη συνέχεια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2003, 12:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΡΡΩΣΘΕ...

VRISKOME STO KATALILO FORUM GIA NA KANW MIA DILOSH!

GLIKIA MOU AMALIA DEN XERW AN SE AGAPW...ALA AUTO
POU KSERW EINAI OTI EIMAI EROTEUMENOS MAZI SOU....
KAI DEN NOMIZW KANENA LEXIKO NA MPORESEI NA ALAXEI
AUTO POU ESTHANOME..................

(KAI AYTES OI PETALOUDITSES STO STOMAXI..)


Τό πιασα το υπονοούμενο Εχέμβροτε, και ομολογώ ότι αυτή τη φορά έβαλες τρίποντο.
"Εχέμβροτος" λοιπόν σημαίνει εργοδηγός σε εταιρία κατασκευής τρόλεϊ, και ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑ ΛΕΞΙΚΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΩ...

Οσο για τις πεταλουδίτσες...
Εφαγες σαλιγκάρια; μύδια; μαρίδες ή γόπες;
Είναι πολλές πολλές μικρές ψυχούλες από φαί που φαγώθηκε. Με ένα μνημόσυνο, συνήθως ανακουφίζεται ο ασθενής από τις στομαχικές διαταραχές.


Αν κατάλαβα βέβαια καλά. Αν όχι, εδώ είμαστε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2003, 21:37:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φίλοι μου...

Ειπώθηκαν όμορφες κουβέντες εδώ.Ας δώσω όπως πάντα την την προσωπική μου άποψη...

quote:
"ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΓΑΠΟΥΝ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΡΩΤΕΥΟΝΤΑΙ, ΕΝΩ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΡΩΤΕΥΟΝΤΑΙ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΝ".

Οι γυναίκες ψάχνουν σε μια σχέση συναισθηματική ασφάλεια,ένα στήριγμα,μια αγκαλιά.Πρώτη τους προτεραιότητα είναι ο ψυχικός δεσμός και μετά,μόλις "πληρωθεί" το συναισθηματικό κενό που άφησε το
παρελθόν (είτε είχε προηγηθεί μια σχέση είτε μια περίοδος μοναξιάς) αφήνονται να ερωτευτούν τον άντρα,να γευτούν την απόλαυση της σωματικής έλξης.Φυσικά,για να αποφασίσει αν αξίζει να επενδύσει
σε μια σχέση ουσίας περνάει καιρός.Τόσος,που ίσως ο ενδιαφερόμενος χάσει το ...ενδιαφέρον του για τη γυναίκα.

Για τους άντρες,τα πράγματα έχουν αντίθετη σειρά.Πρώτα έλκονται από την εξωτερική ομορφιά μιας γυναίκας και έπειτα επιθυμούν να γνωρίσουν και την προσωπικότητά της.

Και το πρόβλημα είναι σειρά.Όταν ο άντρας είναι ερωτευμένος η γυναίκα αγαπάει.Όταν η γυναίκα ερωτευτεί,ο άντρας αγαπάει.Άντε να βγάλεις άκρη δηλαδή...
Χώρια που πολλοί άντρες φοβούνται την ιδέα της δέσμευσης.Λες και μια σχέση ισοδυναμεί με κάτεργα!!!

Τώρα που το ξανασκέφτομαι,ίσως είναι αυτές οι διαφορές που κάνουν τόσο ενδιαφέροντα τα πράγματα και το topic αυτό!

Όσο για τις πεταλουδίτσες καλέ μου Εχέμβροτε,(επειδή το'χω πάθει και γω ) θα πρότεινα το φαγητό σου να το κοιτάς πρώτα και να το τρως αν ΔΕΝ κουνιέται στο πιάτο σου!!!!

Γειά σας παιδιά!


"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2003, 22:41:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
fili darkangel auto pou les oti oi antres prota elkonte apo tin e3oteriki emfanisi kai meta 8eloun na gnorisoun ti gineka, dilono oti simera toulaxiston den isxeiei. diladi apo ta atoma tis genias mou(1984) kai kato exo paratirisi mia diaforopoiisi sto 8ema. exo dei arketa agoria na eroteuonte me kopeles oi opoies den einai kai toso "kormares" alla einai 8espesioi xaraktires (diladi eroteuonte tin kopela oxi to kormi tis).diladi paei pleon oti mono i e3oteriki omorfia metraei(merikes fores aplos trabaei tin prosoxi mia omorfi kopela alla an einai palioxaraktiras ,den proxoraei to prama kai as einai kai i pamela), simera metraei perisotero i esoteriki omorfia.kai genika oi antres exoume arxisei na ginomaste poio sines8imatikoi kai pleon peripoioumaste perisotero tin emfanisi mas.

ta sxolia dika sas.

Close your eyes while you listening a chill out song,think the never ending space,think that you falling into this,think that your journay has already begin,feel like the conquerors of the new world,think that everything is true,feel the absolut nirvana.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2003, 00:45:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μακάρι βρε αγόρι μου Nitro912gr αλλά είμαι αρκετά μεγαλύτερή σου...
Πάντως αν αυτό σθμβαίνει με χαροποιεί ιδιαίτερα...ίσως και εγώ να έψαχνα σε λάθος μέρη και λάθος στιγμές....
Εχέμβροτε "τσίμπησες"? Η Αμαλία πάντως εμένα μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις εντός φόρουμ.Μήπως φταίει η προσέγγισή σου???
Καληνύχτα!


"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2003, 01:08:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους!
Ευχομαι καλη χρονια, γεματη υγεια, αγαπη, ερωτα και δυναμη!
Ως το νεοτερο μελος αυτης της παρεας, δεν θα μπορουσα να βρω καλυτερο θεμα απο αυτο, για να γραψω τις πρωτες μου λεξεις! :)
Η αληθεια ειναι πως σε πολλα απο αυτα που ειπωθηκαν, βρηκα στοιχεια του εαυτου μου, ειδικα στη περιπτωση της Darkangel, που ειδα το προσφατο παρελθον μου...Δεν ξερω τι εχει μεγαλυτερη σημασια τελικα, να αγαπας η να εισαι ερωτευμενος, αλλα νομιζω πως τα συναισθηματα αυτα εχουν αξια μονο οταν ξερεις να τα δωσεις, μονο οταν οταν ξερεις να τα χειριστεις...Νομιζω, οτι πολλες φορες γινονται και αρνητικα ως αισθηματα και ειναι και πολυ ''επικινδυνα'' για καποιους, οταν δεν συνειδητοποιουν οταν τα νοιωθουν!...Ειναι πολυ επιπονο και σκληρο, να σε αγαπησουν η να σε ερωτευτουν και να μην μπορουν να στο εκφρασουν!.....Ως παθουσα, ευχομαι να ειμαι η τελευταια!...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2003, 03:22:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΑΘΕΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΣΑΜΕ ΠΑΛΙ ΣΕ ΛΕΞΟΠΑΓΙΔΕΣ..
ΕΡΩΤΕΥΜΑΙ ΑΓΑΠΩ Η ΑΓΑΠΩ ΕΡΩΤΕΥΩΜΑΙ?????????
ΠΟΙΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ??????????????
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ ????????????????????????

ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΙΠΩΘΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ????
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Η ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ ΑΜΑΛΙΑ ΤΟ ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΙΣ ?????

quote:
Αφού ο καθένας μας βιώνει τον έρωτα με τον δικό του τρόπο, και όταν λέει "είμαι ερωτευμένος" εκείνη τη στιγμή δεν μπορεί να διαφωνίσει μαζί του κανένα λεξικό του κόσμου.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

quote:
ΕΑΝ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑΘΟΥΜΕ ΝΙΟΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΕΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ....

ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΕΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ,ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΩ ΤΗΝ ΖΕΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ.

ΕΤΣΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ......
ΜΕ ΖΕΣΤΑΣΙΑ .......(ΚΑΙ ΠΡΑΞΕΙΣ)
ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΝΙΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΟΥΝ .....

ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ???????????????


ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ??????
ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ??????????????????

AΣ ΝΟΙΩΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΤΥΠΟ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΑΣ .....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2003, 05:07:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ....

ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΛΑΣΩ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.

ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΘΛΙΒΕΡΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ...
ΜΙΑ ΔΑΣΚΑΛΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΕΘΑΝΕ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ ΤΗΣ.
ΕΚΕΙ ΣΥΝΑΝΤΙΣΑ ΠΑΛΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ... ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ
ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ....
ΑΥΤΗ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΕΙΤΑΝ ΚΑΙ ΦΙΛΗ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ....
ΕΚΕΙ ΘΥΜΗΘΙΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΑΣΚΑΛΑ ΜΟΥ ....

ΕΙΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ ...
ΑΝΑΠΗΡΟ ΠΟΛΕΜΟΥ ΜΕ ΤON EMFILIO ..................

ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΤΟΥ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΜΕΙΝΕ ΑΝΑΠΗΡΟΣ ΕΧΑΣΕ ΤΑ ΔΥΟ ΤΟΥ ΠΟΔΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΕΛΘΕΙ ΣΕ ΣΑΡΚΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ.

Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ.....
ΤΟ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΕΙΤΑΝ Η ΑΔΕΛΦΗ ΨΥΧΗ .... ΕΙΤΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΣΕ..

ΑΥΤΟ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΠΙΑ ΛΕΞΙΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙ ΕΙΤΑΝ ΑΥΤΟ ???
ΠΟΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΨΟΥΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ????
ΠΟΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΨΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ / ΕΡΩΤΑ (ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ) ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΗΣ ?????

ΚΑΜΙΑ ΛΕΞΗ ....
ΕΙΤΑΝ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΜΟΥ Η ΚΥΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ......
ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΟΥ ΕΜΑΘΕ .....

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΠΛΕΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ...
ΚΑΙ ΣΑ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΙΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΦΛΥΑΡΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ....



** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2003, 12:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
avatargr, είχα και εγώ μια καθηγήτρια των αρχαίων ελληνικών!!!

Έτσι άιντε νομίζεις πως γίνεται κάποιος ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ?

Καλέ μου Φίλε μου αυτή είχε άνδρα προχωρημένης ηλικίας… ήταν πολύ όμορφη, και για να την ξεκουράζω πήγαινα τα τετράδια εκθέσεως σπίτι της, δυο φορές την εβδομάδα! *(και του αλλού τμήματος)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2003, 12:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
ΑΒΑΤΑΡ,ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΚΥΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ .
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΙΣΩΣ Τ'ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣ.
ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ +Η ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ...ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ...
ΧΑΡΙΤΟΛΟΓΩΝΤΑΣ 'Η ΟΧΙ ,ΣΟΒΑΡΑ 'Η ΑΣΤΕΙΑ...Η ΑΤΜΑ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙ ...
'ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ 'Η Θ'ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ,'Η ΘΑ ΤΙΣ ΓΝΩΡΙΣΕΙ'.....*
+ΠΑΛΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
ΑΤΜΑ

*ΕΙΝΑΙ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ....

*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 00:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

AAAAA RE AMALIA....TOSO EUKOLA KOURELIAZEIS TO ESTHIMATA ENOS ANTHROPOU?
OK TI NA PW....
SIGNOMH POU SE ENOXLISA.

Εχέμβροτε.
Αχ Εχέμβροτε.
Αχ. Αχ. Αχ Εχέμβροτε.

Τόσο εύκολα λοιπόν τα παρατάς;
Η γυναίκα δεν είναι πασατέμπος να τη μασουλάς όποτε σού'ρθει και μετά να την ξεχνάς.

Εδώ είμαι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 11:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχέμβροτε.

Με κάνεις και κοκκινίζω.
Αλήθεια σου λέω.
Εχω γίνει σαν το τριαντάφυλλο και δεν φταίει σίγουρα ο χειμωνιάτικος ήλιος της Αθήνας.

Υποψιάζομαι.
Σ'αυτό το φόρουμ γεννιέται...
Ενας έρωτας μεγάλος.

Μα πρόσεχε. Μπορεί να μην ανταποκρίνομαι στις προσδοκίες σου.

quote:

TO NA GNORISEIS OMOS ENA ATOMO KAI PROSOPIKA,PISTEUW OTI EKEI AKRIVOS
GENIETE O EROTAS.DEN EINAI MONO O TROPOS SKEPSIS POU MAS GOITEUEI,
ALA KAI O TROPOS POU KINITE,MILA,KITAZEI,AGIZEI,TO VATHOS KAI O TONOS THS FONHS...TA PAAAANTA.

PISTEUW OTI H KATHARA PROTH OPTIKH EPAFH GENAEI TON EROTIKO POTHO
THN EPITHIMIA GIA EROTIKH PRAXH.(S.E.X)


Συ είπας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 12:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ!!!

Εκτός από ποιητής και μουσικός, βλέπω πως είσαι και ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ!!!

Ελευθέρωσε την ευωδιά σου!!!

ΑΜΑΛΙΑ.... κρατήσου, κρατήσου….!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 19:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Lieber Exembrote!

Du machst mich freuen!
Aber, sag mich, was habe ich, daB du mir liebst?
Kennst du mich?
Hast du mich doch gesehen?
Oder ist das, ein kleines schοnes spiel, und du wirst schnell wie alles schones verschwienden???

Sag mich, meine Liebe...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 22:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ...
Προτείνω να μετονομαστεί το θέμα
από Αγάπη και Ερωτας
σε Αμαλία και Εχέμβροτος

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Edited by - ananasss on 07/01/2003 22:24:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 22:28:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σ'αυτό το φόρουμ γεννιέται...Ενας έρωτας μεγάλος.


...και μεις μιλάμε για κάτι πράγματα μικρά... (που λέει και το άσμα!!!) Αχ βρε ananass τι μας εκανεsss!!!!!!!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Edited by - Darkangel_78 on 07/01/2003 22:29:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 22:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ προσωπικά Σκοτεινέ μου Άγγελε;;;
τι;;;
Μόνοι τους το πάθανε!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 22:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά φρουτάκι μου αγαπημένο η μετονομασία του θέματος με έβαλε σε σκέψεις...και απάντησα αυθόρμητα.
Ήθελα από το μεσημέρι να προτείνω κάτι αντίστοιχα αλλά τώρα άδειασα...!!!!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 00:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
na to metaonomaso to 8ema i oxi telika?


Close your eyes while you listening a chill out song,think the never ending space,think that you falling into this,think that your journay has already begin,feel like the conquerors of the new world,think that everything is true,feel the absolut nirvana.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 00:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

EGO AMABO TUI GUATENUS EXPIRAM....

AMALIA......


Κι αν αυτά είναι λατινικά (δεν ξέρω δεν τα ομιλώ), εγώ δεν έχω λατινικά στη διεύθυνση του email μου.
Ενώ εσύ, mein klein.

Ελα, πες μου τί σημαίνουν αυτά που γράφεις!

Πάντα, θα σε σκέφτομαι
πάντα θα σ'αγαπώ,
και η μορφή στον ύπνο σου
πρόσεξε...θά με εγώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 10:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνεχίζουν...!
Κάντο nitro912gr!
Κάντο!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 23:27:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ω του θαύματος!! Το θέμα μετονομάστηκε!!!
Με τις ευχές μου για το ευτυχές ...ψηφιακό ζεύγος!!!!Είδες Ananassούλη τί κάνει το Esoterica??? Μας ενώνει!!!!!
Ο Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2003, 01:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά.
βλέπω ότι το θέμα εξελίσσεται σε ραγδαίο ρυθμό, τόσο ώστε δεν θα προλάβω καν να πάω στον γάμο μου - με τον Εχέμβροτο φυσικά...
Θα έχει γίνει πριν καν το μάθω!

Το σίγουρο πάντως είναι ότι οι περισσότεροι εδώ στα φόρουμ έχουν πολύ και καλό χιούμορ, αλλά:
Το θέμα αυτό αφορούσε και αφορά τη διαφορά αγάπης και έρωτος.
Και καλό θα ήταν να συνεχίσει να φιλοξενεί τις απόψεις μας γιαυτό το θέμα, αν θέλουμε να σεβόμαστε το δυκτιακό χώρο που μας φιλοξενεί.
Χωρίς παρεξήγηση πάντα.

quote:

EGO AMABO TUI GUATINUS EXPIRAM = (EGW)THA SE AGAPW MEXRI NA PETHANW!


Λένε στο χωριό μου (την Αθήνα) αγαπημένε μου Εχεμβροτε:
"μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες"

Σε κάθε γωνιά της Αθήνας, υπάρχει τώρα πια και ένα Goody's.
Το cheese-burger το θεωρώ προσωπικά, ένα γευστικό ποίημα.
Θα μπορούσα να το καταβροχθήσω με μια μόνο μπουκιά...

Πάντα φιλικά και με αγάπη,

ελπίζω να μην υπάρξει παρεξήγηση στο χιούμορ μου Εχέμβροτε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2003, 01:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy