ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Για τον Deva Parinito
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 00:21:57  Εμφάνιση Προφίλ
οκ , οκ !
Εγκαταλείπω !

Ας ασχοληθεί ο admin που είναι και πιο ήρεμος


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 00:52:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Απαραίτητη ενημέρωση προς φίλους/ες, Μέλη και Αναγνώστες των συζητήσεων:

Οι μοναδικοί λόγοι που παραμένει ακόμη ενεργό ένα τέτοιο, μάλλον "ανούσιο" για να έλθω και λίγο στα λόγια του alex22 (ο οποίος "χρωστάει" και κάποιες απαντήσεις... ), θέμα καθώς και ενεργοποιημένος ο λογαριασμός Aurelia, ο οποίος, ως φαίνεται, δημιουργήθηκε για να προκαλέσει κάποια αναστάτωση/πρόβλημα στα Forums, είναι:

- Έχω μεγάλη περιέργεια να καταλάβω τα "ποιος" και τα "γιατί";
- Θα θέλαμε (ως υπεύθυνοι) επίσης να διευκρινήσουμε εάν η προέλευση του λογαριασμού αυτού ευθύνεται και για άλλα "προβλήματα" στο παρελθόν.

---------------------------

Ας συνεχίσουμε λοιπόν:
Aurelia:

quote:
Τώρα, ξεκαθάρισα την ομίχλη;

Καθόλου, και δεν νομίζω πως έχεις και κάποια τέτοια σκοπιμότητα...
γράφεις:

quote:
Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα, που για κάποιον λόγο (τον οποίο θα θέλαμε να μάθουμε)αφήνει υπονοούμενα ότι είναι ο Deva Parinito με καινούργιο ψευδώνυμο.

&
quote:
Και όταν λέω σεβασμό, εννοώ καθαρότατα ότι δημιουργείται (-αι) η εντύπωση σε κάποια μέλη σας ότι ο Deva Parinito συνεχίζει να γράφει σε αυτό το φόρουμ με άλλο ψευδώνυμο. Θα μπορούσε να είναι και "zip". Έτσι δεν είναι; Σους ανθρώπους λοιπόν που τους ενδιαφέρει ο Deva Parinito, είναι αρκετά εντυπωσιακό να υπάρχει αυτή η εντύπωση.

Ο γνωστός πανελληνίως "(Swami) Deva Parinito"(επωνυμία κατά Osho), αγαπημένος δημιουργός Μανώλης Ρασούλης, έχει δυστυχώς αποβιώσει...

Στα Forums υπήρχε, "πολύ παλιά", ένας λογαριασμός με το ίδιο όνομα(απενεργοποιημένος πλέον) που άνηκε (σε πολύ πρότερη "φορουμική ενσάρκωση") στον zip. Αυτό είναι πασίγνωστο! Δεν υπάρχει καμία αμφισβήτηση, αμφιβολία από κάποια "νοήμονα πλευρά" κ.ο.κ. Η επιλογή του User-name αυτού("Deva_Parinito" δηλαδή) ήταν προφανέστατα εξαιρετικά ατυχής... Παρολαυτά, "αυτή ήταν" και η περίοδος εκείνη έχει περάσει προ πολλού(σίγουρα για την πλευρά των υπευθύνων του χώρου).

Εσύ λοιπόν, σε ποιον Deva Parinito αναφέρεσαι;
Ποιοι είναι αυτοί οι άνθρωποι "που τους ενδιαφέρει ο Deva Parinito" και σε ποια μέλη ακριβώς "δημιουργείται αυτή η εντύπωση";
Όσον αφορά τα ζόμπι, τις υποτιθέμενες συνδέσεις με τον αποθανόντα κ.ο.κ., θα σου πρότεινα να αφήσεις καταρχάς κατά μέρος τους "πληθυντικούς" και τις γενικεύσεις.
Κατά δεύτερον, γιατί δεν ρωτάς τον ίδιο τον Dr Jekyll Mr Hyde, που παρέθεσε την εν λόγω εικόνα, εάν είχε κάποιον σκοπό να υπονοήσει κάτι σχετικό;



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 01:37:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

quote:
Μην συνδέετε τον Μανώλη Ρασούλη με ζόμπι.
Ποιος και πότε συνέδεσε τον Μανώλη Ρασούλη με ζόμπι;


Περίεργο..Γιατί εγώ είδα δύο ποσταρισμένες φωτογραφίες..Μια από τον zip και άλλη μία με κάτι ζόμπι από εσένα ποσταρισμένη..Είχαμε αλλάξει θέμα και μιλάγαμε για το Halloween και δεν το κατάλαβα;.. "Ζουν ανάμεσά μας" Ποιοί; Ο Deva Parinito; Σε αυτόν αναφερόσουν με την φωτογραφία; Μια απλή εξίσωση είναι όλη η ιστορία. ΠΟλύ απλή. Γιατί το περιπλέκετε;



Ας κάνω τον κόπο να στο εξηγήσω. Κατ'αρχάς η σύνδεση που ισχυρίστηκες της εικόνας με τον Μανώλη Ρασούλη δεν στηρίζεται πουθενά. Πάμε παρακάτω. Ο Αιθεροβαμών λοιπόν είπε "ζούν ανάμεσά μας" αναφερόμενος στους κλώνους παλαιότερων αποενεργοποιημένων, "νεκρών", λογαριασμών.
Με την συγκεκριμένη λοιπόν εικόνα σατύρισα το φαινόμενο παλιοί "νέκροι" λογαριασμοί (απενεργοποιημένοι) να επιστρέφουν στη "ζωή", με διαφορετικές επωνυμίες λογαριασμών.
Τέτοιος είναι και ο λογαριασμός Deva Parinito ο οποίος "μετενσαρκώθηκε" στον λογαριασμό Ζιπ όπως σου είπε η διαχείριση.
Τον οποίο βέβαια Deva Parinito εσύ τον... σκότωσες... μας είπες δηλαδή ότι ο χειριστής του λογαριασμού αυτού είναι νεκρός! Επομένως αφού αποδεδειγμένα ο χειριστής του λογαριασμού Ντέβα είναι ζωντανός και γράφει πλέον με την επωνυμία Ζιπ, πια εξήγηση μένει; Ότι αναστήθηκε από τους νεκρούς!

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 26/03/2012 01:40:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 02:45:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Απαραίτητη ενημέρωση προς φίλους/ες, Μέλη και Αναγνώστες των συζητήσεων:

Οι μοναδικοί λόγοι που παραμένει ακόμη ενεργό ένα τέτοιο, μάλλον "ανούσιο" για να έλθω και λίγο στα λόγια του alex22 (ο οποίος "χρωστάει" και κάποιες απαντήσεις... ), θέμα καθώς και ενεργοποιημένος ο λογαριασμός Aurelia, ο οποίος, ως φαίνεται, δημιουργήθηκε για να προκαλέσει κάποια αναστάτωση/πρόβλημα στα Forums, είναι:

- Έχω μεγάλη περιέργεια να καταλάβω τα "ποιος" και τα "γιατί";
- Θα θέλαμε (ως υπεύθυνοι) επίσης να διευκρινήσουμε εάν η προέλευση του λογαριασμού αυτού ευθύνεται και για άλλα "προβλήματα" στο παρελθόν.

---------------------------

Ας συνεχίσουμε λοιπόν:
Aurelia:

quote:
Τώρα, ξεκαθάρισα την ομίχλη;

Καθόλου, και δεν νομίζω πως έχεις και κάποια τέτοια σκοπιμότητα...
γράφεις:

quote:
Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα, που για κάποιον λόγο (τον οποίο θα θέλαμε να μάθουμε)αφήνει υπονοούμενα ότι είναι ο Deva Parinito με καινούργιο ψευδώνυμο.

&
quote:
Και όταν λέω σεβασμό, εννοώ καθαρότατα ότι δημιουργείται (-αι) η εντύπωση σε κάποια μέλη σας ότι ο Deva Parinito συνεχίζει να γράφει σε αυτό το φόρουμ με άλλο ψευδώνυμο. Θα μπορούσε να είναι και "zip". Έτσι δεν είναι; Σους ανθρώπους λοιπόν που τους ενδιαφέρει ο Deva Parinito, είναι αρκετά εντυπωσιακό να υπάρχει αυτή η εντύπωση.

Ο γνωστός πανελληνίως "(Swami) Deva Parinito"(επωνυμία κατά Osho), αγαπημένος δημιουργός Μανώλης Ρασούλης, έχει δυστυχώς αποβιώσει...

Στα Forums υπήρχε, "πολύ παλιά", ένας λογαριασμός με το ίδιο όνομα(απενεργοποιημένος πλέον) που άνηκε (σε πολύ πρότερη "φορουμική ενσάρκωση") στον zip. Αυτό είναι πασίγνωστο! Δεν υπάρχει καμία αμφισβήτηση, αμφιβολία από κάποια "νοήμονα πλευρά" κ.ο.κ. Η επιλογή του User-name αυτού("Deva_Parinito" δηλαδή) ήταν προφανέστατα εξαιρετικά ατυχής... Παρολαυτά, "αυτή ήταν" και η περίοδος εκείνη έχει περάσει προ πολλού(σίγουρα για την πλευρά των υπευθύνων του χώρου).

Εσύ λοιπόν, σε ποιον Deva Parinito αναφέρεσαι;
Ποιοι είναι αυτοί οι άνθρωποι "που τους ενδιαφέρει ο Deva Parinito" και σε ποια μέλη ακριβώς "δημιουργείται αυτή η εντύπωση";
Όσον αφορά τα ζόμπι, τις υποτιθέμενες συνδέσεις με τον αποθανόντα κ.ο.κ., θα σου πρότεινα να αφήσεις καταρχάς κατά μέρος τους "πληθυντικούς" και τις γενικεύσεις.
Κατά δεύτερον, γιατί δεν ρωτάς τον ίδιο τον Dr Jekyll Mr Hyde, που παρέθεσε την εν λόγω εικόνα, εάν είχε κάποιον σκοπό να υπονοήσει κάτι σχετικό;



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------


Ακούστε με προσεχτικά για να δείτε πόσο "ανούσιο" είναι το θέμα. Θα επαναλάβω ότι το θέμα είναι πολύ σοβαρό. Λέτε ότι ο λογαριασμός Deva Parinito και του zip είναι ίδιος. Ενδιαφέρον. Γιατί όταν εγώ ανέφερα τον Deva και ΟΧΙ τον Ρασούλη, ο zip έβγαλε την φωτογραφία του στην φόρα. Άρα, συνδέθηκε άμεσα ο Deva Parinito με τον Μανώλη Ρασούλη. Έχω διαβάσει τα κείμενα του Deva και του zip. Δεν πρόκειται για το ίδιο άτομο. Αυτό είναι σαφές. Όπως είναι και σαφές ποιός ήταν ο Deva Parinito. Και το όνομα αυτό να μην είχε, θα αναγώριζα όλα τα κείμενα και τα θέματα που είχε ανοίξει στο ένα δευτερόλεπτο. Ξέρω πάρα πολύ καλά ο Deva Parinito ποιός ήταν. Αν η "μετουσίωση" του λογαριασμου του σε zip είναι ηλεκτρονικό θέμα, δεν μ' ενδιαφέρει καθόλου. Σας είπα, ότι τον Deva Parinito τον γνωρίζω πολύ καλά, και τον αναγνωρίζω πλήρως στα κείμενά του. Και την παραμικρή τελεία. Η χρησιμοποίηση του user name του συγκεκριμένου προφανώς ήταν ατυχής. Γιατί συνδέθηκε με αυτό του zip. Ρωτάω λοιπόν ευθέως και χωρίς πολλά-πολλά μιας με τον ευγενικό τρόπο δεν βρήκα καλό κλίμα και επειδή δεν έχω καμμία σχέση με κανένα φόρουμ γιατί δεν με αφορούν προσωπικά (οπότε μην ψάχνεστε ούτε σε ομάδες, ούτε σε παλιούς λογαριασμούς, ούτε σε παλιές και νέες Ακροπόλεις για τί είναι παντελώς άσχετα μ' εμένα).
Γιατί ο λογαριαμός Deva Parinito μετουσιώθηκες σε zip? Ποιός είσαι εσύ zip που μόλις ανέφερα το όνομα Deva Parinito έβαλες την φωτογραφία του Ρασούλη; Που το ξέρεις εσύ ότι αυτοί οι δύο συνδέονται;
Πόσο καλά τους "τον" γνωρίζεις για να μιλάς με τόση ευκολία γι' αυτούς;
Όχι, ο δικός μου λογαρισμός ανοίχτηκε πρώτη φορά τώρα για να καταλάβω εγώ -και όσοι συνδέονται με τον άνθρωπο Deva Pariniro- γιατί αυτό το όνομα το οποίο ανήκε σε ΕΝΑΝ και μόνο άνθρωπο εμφανίζεται ποικιλλοτρόπως σε αυτό το φόρουμ; Και αφού είναι διαγεγραμμένος λογαριασμός τόσα χρόνια -κάτι έχω διαβάσει κι εγώ- γιατί ανάφέρεταi ο Deva στο παρόν και συνδέεται με τον zip;
Admin και λοιποί υπεύθυνοι. Τι μπορεί να είναι το τόσο πασίγνωστο σε κάποιον που ουδεμία σχέση έχει με αυτό το φόρουμ; Δηλαδή σ' εμένα; Τίποτα δεν είναι πασίγνωστο. Έχω άλλα κριτήρια να καταλάβω δυο πράγματα. Και ναι η αλήθεια είναι, βλέπω πολύ Ρασούλη εδώ μέσα. Πώς και αυτό αφού όπως γράψατε, δεν έγραφε εδώ; Απαντήστε σ' ευτά τα ερωτήματα και μετά πείτε μου αν ηταν ανούσιο το θέμα. Και μετά θα σας πω κι εγώ γιατί όλη αυτή η κατάσταση και η αντιμετώπιση αυτής, είναι εξαιρετικά ατυχής.

Και όπως θα έλεγε και ο Ντέβα "Έγινε, τα λέμε".
Εσείς το αναφέρετε. Αλλά δεν ξέρετε καν γιατί το έλεγε. Κι ας το έχει αναφέρει ο ίδιος. Και ας το ξέρω από τον ίδιο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 03:06:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Τι είδους ερωτήσεις είναι αυτές; Μα καλά, μας δουλεύεις εντελώς τώρα; Είναι δυνατόν κάποιος που γνωρίζει κάποια -έστω και λίγα- πράγματα περί Μ.Ρασούλη και της ζωής του να αναρωτιέται γιατί κάποιος παραθέτει φωτογραφία του όταν διαβάζει το σανσκριτικό Deva Parinito και "πώς ξέρει ότι τα δύο συνδέονται"(επωνυμία και πρόσωπο); Λες και είναι κάτι κρυφό και άγνωστο στο κοινό;

Παραθέτω Links μόνον για δύο από τις διάφορες ιστοσελίδες:
"OSHO NEWS" - MANOLIS RASOULIS (SWAMI DEVA PARINITO)
Μανώλης Ρασούλης - Επίσημο Site: ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ

Λοιπόν μου φαίνεται πως είτε είσαι εντελώς άσχετη είτε ζεις σε κάποιο "άλλο σύμπαν"... Πάντως μία έντονη οσμή "δουλέματος" έχει αρχίσει εδώ και αρκετά μηνύματα να κατακλύζει το θέμα αυτό!

Για να τελειώνουμε: τα πράγματα σχετικά με τον λογαριασμό "Deva_Parinito" είναι ακριβώς όπως σου τα είπα. Πιστεύω δε, να τα επιβεβαιώνει και ο zip. Αν όντως πιστεύεις κάτι διαφορετικό, έχεις ολοφάνερα πλανηθεί από κάτι.

quote:
Και μετά θα σας πω κι εγώ γιατί όλη αυτή η κατάσταση και η αντιμετώπιση αυτής, είναι εξαιρετικά ατυχής.

Πες μας λοιπόν τώρα κι εσύ.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 03:36:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Τι είδους ερωτήσεις είναι αυτές; Μα καλά, μας δουλεύεις εντελώς τώρα; Είναι δυνατόν κάποιος που γνωρίζει κάποια -έστω και λίγα- πράγματα περί Μ.Ρασούλη και της ζωής του να αναρωτιέται γιατί κάποιος παραθέτει φωτογραφία του όταν διαβάζει το σανσκριτικό Deva Parinito και "πώς ξέρει πως τα δύο συνδέονται"(επωνυμία και πρόσωπο); Λες και είναι κάτι κρυφό και άγνωστο στο κοινό;

Παραθέτω Links μόνον για δύο από τις διάφορες ιστοσελίδες:
"OSHO NEWS" - MANOLIS RASOULIS (SWAMI DEVA PARINITO)
Μανώλης Ρασούλης - Επίσημο Site: ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ

Λοιπόν μου φαίνεται πως είτε είσαι εντελώς άσχετη είτε ζεις σε κάποιο "άλλο σύμπαν"... Πάντως μία έντονη οσμή "δουλέματος" έχει αρχίσει εδώ και αρκετά μηνύματα να κατακλύζει το θέμα αυτό!

Για να τελειώνουμε: τα πράγματα σχετικά με τον λογαριασμό "Deva_Parinito" είναι ακριβώς όπως σου τα είπα. Πιστεύω δε, να τα επιβεβαιώνει και ο zip. Αν όντως πιστεύεις κάτι διαφορετικό, έχεις ολοφάνερα πλανηθεί από κάτι.

quote:
Και μετά θα σας πω κι εγώ γιατί όλη αυτή η κατάσταση και η αντιμετώπιση αυτής, είναι εξαιρετικά ατυχής.

Πες μας λοιπόν τώρα κι εσύ.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------


Τα του Ρασούλη τα ξέρω. Δεν χρειάζεται να διαβάσω τίποτα. Ρώτησα για έναν συγκεκριμένο Deva Parinito και έγραφε εδώ. Δεν χρειάζεται να μου εξηγήσετε για τον Ρασούλη που γνωρίζει ο κόσμος. Μιλάω για τον Deva που έγραφε εδώ. Ποιός δουλευει τώρα ποιόν; Δηλαδή σκέψου και να σας δούλευα τι θα γινόταν. Δεν έχω πλανηθεί από κάτι. Ο Deva που έγραφε εδώ είπα και πάλι ότι γνωρίζω ποιός είναι. Τον γνωρίζω. Προσωπικά. Μέχρι εδώ, καλά. Τα γραφόμενά του επίσης τα γνωρίζω. Και αυτά πολύ καλά. Αυτά του zip είναι εντελώς άσχετα από αυτά του Deva. Και δεν με αφορούν. Και εδώ καλά. Τώρα δύο τινά συμβαίνουν. Ή ο zip "ντύθηκε" την ταυτότητα ενος ανθρώπου που δεν ήταν. Ή o Deva έγραφε από "δανεισμένο" λογαριασμό δηλαδή του zip. Θες να πεις ότι ο zip έγραφε εδώ με το ψευδώνυμο Deva Parinito; Το σανσκριτικό όνομα του Ρασούλη; Και τι έκανε ακριβώς; Copy-paste ότι αφορούσε την ζωή του Ρασούλη; Αυτό θα πει "είμαι κάθε μέρα μαζί του" και "τον αφορά προσωπικά"; Και το έργο του; Το είδα όλο σχεδόν εδώ μέσα. Όπως και να είναι, άλλο δανείζομαι και άλλο "είμαι". Πόσοι πια Deva Parinito υπάρχουν εδώ μέσα;..H εξίσωση είναι η εξής αν α=β και β=γ, άρα α=γ. Οπότε στους συγκεκριμένους λογαριασμούς δεν βγαίνει αυτή η εξίσωση. Ούτε δουλέματα, ούτε ασχετοσύνες, ούτε άλλα σύμπαντα. Επίσης, αν είσαι καινούργιος διαχειριστής στο φόρουμ, πιθανά ούτε εσύ μπορείς να απαντήσεις. "Εγώ, ότι είχα πια να πω, το είπα" όπως θα έλεγε και ο Deva.

Υ.Γ. Δεν ξέρω τι ανθρώπους έχετε αντιμετωπίσει εδώ μέσα κατά καιρούς. Πιθανά κάθε καρυδιάς καρύδι. Αλλιώς δεν εξηγείται η απότομη συμπεριφορά των μελών που "υποδέχτηκαν" την αρχική μου τοποθέτηση.

Υ.Γ2 Και η πρώτη-πρώτη τοποθέτησή μου στο θέμα δεν έγινε εδώ. Αλλά σε άλλο topic. Αυτό που μου γέννησε και τις απορίες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 03:39:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Τι είδους ερωτήσεις είναι αυτές; Μα καλά, μας δουλεύεις εντελώς τώρα; Είναι δυνατόν κάποιος που γνωρίζει κάποια -έστω και λίγα- πράγματα περί Μ.Ρασούλη και της ζωής του να αναρωτιέται γιατί κάποιος παραθέτει φωτογραφία του όταν διαβάζει το σανσκριτικό Deva Parinito και "πώς ξέρει πως τα δύο συνδέονται"(επωνυμία και πρόσωπο); Λες και είναι κάτι κρυφό και άγνωστο στο κοινό;

Παραθέτω Links μόνον για δύο από τις διάφορες ιστοσελίδες:
"OSHO NEWS" - MANOLIS RASOULIS (SWAMI DEVA PARINITO)
Μανώλης Ρασούλης - Επίσημο Site: ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ

Λοιπόν μου φαίνεται πως είτε είσαι εντελώς άσχετη είτε ζεις σε κάποιο "άλλο σύμπαν"... Πάντως μία έντονη οσμή "δουλέματος" έχει αρχίσει εδώ και αρκετά μηνύματα να κατακλύζει το θέμα αυτό!

Για να τελειώνουμε: τα πράγματα σχετικά με τον λογαριασμό "Deva_Parinito" είναι ακριβώς όπως σου τα είπα. Πιστεύω δε, να τα επιβεβαιώνει και ο zip. Αν όντως πιστεύεις κάτι διαφορετικό, έχεις ολοφάνερα πλανηθεί από κάτι.

quote:
Και μετά θα σας πω κι εγώ γιατί όλη αυτή η κατάσταση και η αντιμετώπιση αυτής, είναι εξαιρετικά ατυχής.

Πες μας λοιπόν τώρα κι εσύ.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------


Τα του Ρασούλη τα ξέρω. Δεν χρειάζεται να διαβάσω τίποτα. Ρώτησα για έναν συγκεκριμένο Deva Parinito και έγραφε εδώ. Δεν χρειάζεται να μου εξηγήσετε για τον Ρασούλη που γνωρίζει ο κόσμος. Μιλάω για τον Deva που έγραφε εδώ. Ποιός δουλευει τώρα ποιόν; Δηλαδή σκέψου και να σας δούλευα τι θα γινόταν. Δεν έχω πλανηθεί από κάτι. Ο Deva που έγραφε εδώ είπα και πάλι ότι γνωρίζω ποιός είναι. Τον γνωρίζω. Προσωπικά. Μέχρι εδώ, καλά. Τα γραφόμενά του επίσης τα γνωρίζω. Και αυτά πολύ καλά. Αυτά του zip είναι εντελώς άσχετα από αυτά του Deva. Και δεν με αφορούν. Και εδώ καλά. Τώρα δύο τινά συμβαίνουν. Ή ο zip "ντύθηκε" την ταυτότητα ενος ανθρώπου που δεν ήταν. Ή o Deva έγραφε από "δανεισμένο" λογαριασμό δηλαδή του zip. Θες να πεις ότι ο zip έγραφε εδώ με το ψευδώνυμο Deva Parinito; Το σανσκριτικό όνομα του Ρασούλη; Και τι έκανε ακριβώς; Copy-paste ότι αφορούσε την ζωή του Ρασούλη; Αυτό θα πει "είμαι κάθε μέρα μαζί του" και "τον αφορά προσωπικά"; Και το έργο του; Το είδα όλο σχεδόν εδώ μέσα. Όπως και να είναι, άλλο δανείζομαι και άλλο "είμαι". Πόσοι πια Deva Parinito υπάρχουν εδώ μέσα;..H εξίσωση είναι η εξής αν α=β και β=γ, άρα α=γ. Οπότε στους συγκεκριμένους λογαριασμούς δεν βγαίνει αυτή η εξίσωση. Ούτε δουλέματα, ούτε ασχετοσύνες, ούτε άλλα σύμπαντα. Επίσης, αν είσαι καινούργιος διαχειριστής στο φόρουμ, πιθανά ούτε εσύ μπορείς να απαντήσεις. "Εγώ, ότι είχα πια να πω, το είπα" όπως θα έλεγε και ο Deva.

Υ.Γ. Δεν ξέρω τι ανθρώπους έχετε αντιμετωπίσει εδώ μέσα κατά καιρούς. Πιθανά κάθε καρυδιάς καρύδι. Αλλιώς δεν εξηγείται η απότομη συμπεριφορά των μελών που "υποδέχτηκαν" την αρχική μου τοποθέτηση.

Υ.Γ2 Και η πρώτη-πρώτη τοποθέτησή μου στο θέμα δεν έγινε εδώ. Αλλά σε άλλο topic. Αυτό που μου γέννησε και τις απορίες. Που μ' έναν περίεργο τρόπο απαντούνται.. Αλλά όχι τόσο απο τις δικές σας απαντήσεις..



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 04:15:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Τώρα αυτό με τα διπλά μηνύματα και τα αλλεπάλληλα quotes τι είναι; Μπορείς να τροποποιήσεις το μήνυμά σου εάν θέλεις να προσθέσεις κάτι. Βέβαια εάν θέλεις να μας πείσεις πως είσαι άπειρη με την χρήση των Forums, εντάξει, αλλάζει το ζήτημα...

Όταν λοιπόν λες, "Aurelia":

quote:
Ο Deva που έγραφε εδώ είπα και πάλι ότι γνωρίζω ποιός είναι. Τον γνωρίζω. Προσωπικά.

Σε ποιον αναφέρεσαι τελικά;
a. Στον Μ.Ρασούλη;
b. Σε κάποιον άλλον άνθρωπο;



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 05:09:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Τώρα αυτό με τα διπλά μηνύματα και τα αλλεπάλληλα quotes τι είναι; Μπορείς να τροποποιήσεις το μήνυμά σου εάν θέλεις να προσθέσεις κάτι. Βέβαια εάν θέλεις να μας πείσεις πως είσαι άπειρη με την χρήση των Forums, εντάξει, αλλάζει το ζήτημα...

Όταν λοιπόν λες, "Aurelia":

quote:
Ο Deva που έγραφε εδώ είπα και πάλι ότι γνωρίζω ποιός είναι. Τον γνωρίζω. Προσωπικά.

Σε ποιον αναφέρεσαι τελικά;
a. Στον Μ.Ρασούλη;
b. Σε κάποιον άλλον άνθρωπο;



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------


Xαίρομαι που το διπλό αυτό μήνυμα (κατά λάθος) δείχνει πόσο πολύ ΔΕΝ έχω σχέση με τα φόρουμς.
Η ερώτησή σου είναι περιττή γιατί ξέρεις ακριβώς τι εννοώ. Τουλάχιστον αν είσαι παλιός στο φόρουμ.
Αλλά θα σου απαντήσω με το δικό σου τρόπο. Και τους δύο. Γι' αυτό λοιπόν ενημερώστε και αυτούς που αναρωτιούνται ότι ο zip ουδεμία σχέση έχει ούτε με τον Deva Parinito και φυσικά ούτε με τον "Μανώλη" όπως τον αποκαλεί. Ως προς την ταυτοποίηση. Τώρα τι έπαιξε ακριβώς με τους λογαριασμούς, αυτό αφορά εσάς. Εγώ ήθελα να ξεκαθαριστεί αυτή υπόνοια ότι ο zip μπορεί να είναι και ο Deva. Κι αν θεωρούν κάποιοι αυτούς τους δύο ένα, σ΄αυτό πάλι ο zip μπορεί να απαντήσει.
Νομίζω ότι το πράγμα ξεκαθάρισε μια και καλή.
Α.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 06:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Μωρέ μπράβο! Πολύ ωραία απάντηση!!

Λέει: τον γνωρίζω τον άνθρωπο, προσωπικά!
Την/τον ρωτάμε: ποιος είναι αυτός ο άνθρωπος που γνωρίζεις; Ο Α ή ο Β (οποιοσδήποτε άλλος δηλαδή);
Και απαντά: και οι δύο!

Κα ή κος! Ή μας δουλεύεις αγρίως λοιπόν ή συμβαίνει κάτι άλλο, δομικό, με σένα. Κάποιο νοητικού τύπου μπέρδεμα ίσως.

Και ποιους να "ενημερώσουμε", οι οποίοι αναρωτιούνται κιόλας; Ο μόνος άνθρωπος που αναρωτιέται εδώ και πάρα πολύ καιρό για την ταυτότητα του Deva(των Forums), του zip κ.ο.κ. είσαι εσύ. Κι εσύ είσαι απλά ένας "διάττων αστέρας" που μάλλον μπήκε για να προκαλέσει πρόβλημα...

Έχεις να πεις κάτι σοβαρό και συνεκτικό τελικά, ή να περάσουμε στην επόμενη φάση; Αυτή του "ταμείου";



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 07:23:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Μωρέ μπράβο! Πολύ ωραία απάντηση!!

Λέει: τον γνωρίζω τον άνθρωπο, προσωπικά!
Την/τον ρωτάμε: ποιος είναι αυτός ο άνθρωπος που γνωρίζεις; Ο Α ή ο Β (οποιοσδήποτε άλλος δηλαδή);
Και απαντά: και οι δύο!

Κα ή κος! Ή μας δουλεύεις αγρίως λοιπόν ή συμβαίνει κάτι άλλο, δομικό, με σένα. Κάποιο νοητικού τύπου μπέρδεμα ίσως.

Και ποιους να "ενημερώσουμε", οι οποίοι αναρωτιούνται κιόλας; Ο μόνος άνθρωπος που αναρωτιέται εδώ και πάρα πολύ καιρό για την ταυτότητα του Deva(των Forums), του zip κ.ο.κ. είσαι εσύ. Κι εσύ είσαι απλά ένας "διάττων αστέρας" που μάλλον μπήκε για να προκαλέσει πρόβλημα...

Έχεις να πεις κάτι σοβαρό και συνεκτικό τελικά, ή να περάσουμε στην επόμενη φάση; Αυτή του "ταμείου";



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------



"Εδώ και πολύ καιρό"

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=7&TOPIC_ID=10929

Ποιός έχει νοητικού τύπου μπέρδεμα; Διάτων αστέρας σίγουρα. Και όχι βαλτωμένη μαύρη τρύπα. Καλά κατάλαβα ότι είσαι καινούργιος διαχειριστής. Φαίνεται από τις απαντήσεις σου. Μόλις περάσατε εσείς απ' το "ταμείο".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 08:09:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Και τώρα δηλαδή εγώ θα πρέπει να καταλάβω κάτι από την παραπομπή σε μία ολόκληρη σελίδα Συζήτησης των Forums...
Εάν αναφέρεσαι πάντως στην kapodistria, δεν κατάλαβες καθόλου καλά. Δεν είχε και εκείνη κάποια αμφιβολία! (αν και τη συσχέτιση με κάποιους troll λογαριασμούς θα την χαρακτήριζα μάλλον άστοχη...)

Δεν μας είπες όμως: πόσοι τελικά ήταν "αυτός ο άνθρωπος" που μας είπες πως γνώριζες προσωπικά; Ένας ή δύο;


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 10:52:52  Εμφάνιση Προφίλ
Admin

Εκανες μια αρκούντως εύστοχη ερώτηση,που έμεινε αναπάντητη.
Ρώτησες αν υπάρχει καμμιά συγγένεια του μέλους Aurelia,με τον Ρασούλη.

Θα ήταν καλό να μας απαντήσει η Aurelia,ευθέως επ'αυτού.

Σε θετική περίπτωση,πολλά απο τα "ανεξήγητα" νοήματά της,αποκτούν νόημα...!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 11:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Admin

quote:
Α, πολύ ωραία alex22!
Χωρίς να θέλω να αποτιμήσω φυσικά τα μηνύματά σου -θα δεχτώ λοιπόν αναντίρρητα την δική σου αυτο-αξιολόγηση- βλέπεις(εφόσον το λες) και μόνος σου πως τουλάχιστον ένα μέλος της Κοινότητας των Forums κάνει κάτι διαφορετικό από αυτό που κατήγγειλες αρχικά.

Δεν θα ήθελα να πιστέψω πως θεωρείς ότι είσαι και το μοναδικό τέτοιο μέλος... ή μήπως είναι έτσι;

Από εκεί και πέρα: εφόσον αναφέρεσαι γενικά στο Esoterica -και όχι μόνον στην Κοινότητα των Συζητήσεων- έχεις διαπιστώσει πως τα υπόλοιπα, "επίσημα" πονήματα της προσπάθειάς μας(άρθρα/νέα, λοιπές "εργασίες", συμμετοχές κ.λπ.) χαρακτηρίζονται από μία τέτοια "ανουσιότητα";;


Διακρίνω ειρωνία,φαντάσου δηλαδή να μην ήσουν και ο Admin.

Υπάρχουν μερικά μέλη, όπως ο dr jeckyll mr hyde πχ.(μην το πάρεις πάνω σου εσύ), οι οποίοι πραγματικά θέλουν να προσφέρουν και να λάβουν γνώσεις σχετικά με τον εσωτερισμό.Συγκαταλέγω και τον εαυτό μου μέσα σε αυτά τα λιγοστά μέλη.

Όλοι οι άλλοι,το μόνο που θέλουν,είναι να ρουφήξουν απεγνωσμένα την ενέργεια των άλλων μελών παίζοντας το γνωστό blind game victim victimizer.Για αυτό και τα ανούσια θέματα, χωρίς την ανώτερη πρόθεση και το βαθύτερο νόημα,παρα μόνο με την επιθυμία επιβεβαίωσης του εγώ.

Κρίμα.

Σχετικά με τον Deva parinito,εδώ είναι που πραγματικά χάνεται όλη η ουσία.Δεν το έχω ξαναδεί αυτό το πράγμα.Αντί να ασχολούμαστε με αυτά που έγραψε,τα οποία είναι στολίδια για τον χώρο,καθόμαστε και διαφωνούμε για το ποιός ήταν κλπ.Λές και έχει κανένα νόημα αυτό.Για αυτό λέω "ανούσιο θέμα".

Edited by - alex22 on 26/03/2012 11:50:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 13:08:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Σχετικά με τον Deva parinito,εδώ είναι που πραγματικά χάνεται όλη η ουσία.Δεν το έχω ξαναδεί αυτό το πράγμα.Αντί να ασχολούμαστε με αυτά που έγραψε,τα οποία είναι στολίδια για τον χώρο
Ενα στολίδι για παράδειγμα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 13:38:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Ενα στολίδι για παράδειγμα;

Κάνε μια αναζήτηση και βρές το μόνος σου βρε Αίολος.Δεν ταιριάζει στο παρόν θέμα μια τέτοια αναφορά.Εξάλου εύκολο είναι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 15:24:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Admin

Εκανες μια αρκούντως εύστοχη ερώτηση,που έμεινε αναπάντητη.
Ρώτησες αν υπάρχει καμμιά συγγένεια του μέλους Aurelia,με τον Ρασούλη.

Θα ήταν καλό να μας απαντήσει η Aurelia,ευθέως επ'αυτού.

Σε θετική περίπτωση,πολλά απο τα "ανεξήγητα" νοήματά της,αποκτούν νόημα...!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Τέτοιες ερωτήσεις μην τις κάνεις στον admin.. Στον zip απευθήνσου, που "έχει" όλες τις απαντήσεις.. Η δική μου αποστολή ολοκληρώθηκε. Η ύπαρξη ενός τέτοιου φόρουμ αποσκοπεί στην εσωσκόπηση. Αφήνετε να κυριαρχεί ο σουρεαλισμός και ο εξευτελισμός των ιδεών. Όμως, καθένας έχει δικαίωμα να γράφει τις απόψεις του. Μέχρι εκεί όμως. Οι άστοχα διπλοί ρόλοι, και ειδικά με συγκεκριμένους ανθρώπους, κάνουν το φόρουμ να φεύγει από τα όρια οποιουδήποτε εσωτερισμού. Τα υπόλοιπα μπορούν να τα εξηγήσουν μόνο άλλοι ειδικοί. Πιστεύετε και μιλάτε χωρίς έρευνα. Αφήνετε τον καθένα να παίζει το παιχνίδι του. Αφήνετε να κυριαρχεί η παραπλάνηση και η διαστρέβλωση. Αφήνεστε στην ίντριγκα χωρίς να δίνετε σημασία στην ουσία. Ο καθένας μπορεί να είναι ο οποιοσδήποτε και να λέει ότι του κατέβει. Όμως όλα αυτά γίνονται στον χώρο του ίντερνετ και όσο μεγάλος χωρος κι αν είναι, είναι κι άλλο τόσο πολύ μικρός. Η οικειοποίηση και ταυτοποίηση όμως με συγκεκριμένους ανθρώπους μαθαίνεται εύκολα. Δεν σας έκανε καμμία εντύπωση ο zip αλλά κάποιοι που σας είπαν να σας κάνει. Και δεν είμαι ένα άτομο. Αλλά κάποιοι άνθρωποι που αναρωτιούνται πόσο εύκολα μπορεί να παίζει ένας άσχετος ένα τέτοιο παιχνίδι. Ο Deva Parinito έχει γράψει πολύ συγκεκριμένα πράγματα εδώ. Η οποιαδήποτε παρερμηνεία τους και οικειοποείηση αυτών, είναι η άξια απορίας. Ψάχνετε αλλού από εκεί που πρέπει να ψάχνετε.
Α.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 15:27:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Και τώρα δηλαδή εγώ θα πρέπει να καταλάβω κάτι από την παραπομπή σε μία ολόκληρη σελίδα Συζήτησης των Forums...
Εάν αναφέρεσαι πάντως στην kapodistria, δεν κατάλαβες καθόλου καλά. Δεν είχε και εκείνη κάποια αμφιβολία! (αν και τη συσχέτιση με κάποιους troll λογαριασμούς θα την χαρακτήριζα μάλλον άστοχη...)

Δεν μας είπες όμως: πόσοι τελικά ήταν "αυτός ο άνθρωπος" που μας είπες πως γνώριζες προσωπικά; Ένας ή δύο;


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------


Admin, δεν είσαι ενημερωμένος στο θέμα. Γιατί συνεχίζεις να το διαχειρίζεσαι ενώ είναι σαφές ότι δεν μπορείς να ανταποκριθείς σ' αυτό;
Α.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 15:48:58  Εμφάνιση Προφίλ
Aurelia ο χειριστής του λογαριασμού Ζιπ είναι ο ίδιος με τον χειριστή του λογαριασμού Deva Parinito. Είναι πολύ εύκολο, μην το κάνεις περίπλοκο.
Γνωρίζεις προσωπικά κάποιο άλλο άτομο που να σου είπε "Εγώ ο ίδιος γράφω στο ESOTERICA.GR με λογαριασμό υπό το όνομα Deva Parinito"
Γνωρίζεις κάποιον που να σου το έχει πει αυτό;
Αν ναι, πες μας ποιος είναι!.. πιο απλό δε γίνεται!

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 26/03/2012 15:51:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 16:05:28  Εμφάνιση Προφίλ
Οχι Dr τα πράγματα ειναι πολυ ποιο απλά
μια και η αποστολή του/ης τελείωσε
ας κλειδώσει το θέμα

(ή ας "κλειδώσουμε" ... τη συμμετοχή μας)

Βλέπεις οτι δε βγάζει πουθενά ,
και δε χρειάζεται να βγάλει και κάπου δηλαδή !
Για Κυριακάτικο show καλό ήταν .... Δευτέρα ομως σήμερα


Εσυ ως ΓΝΗΣΙΟΣ εσωτεριστής θα το ξέρεις
μην απογοητεύσεις τους Fun σου



Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 16:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
alex22:
quote:
Διακρίνω ειρωνία,φαντάσου δηλαδή να μην ήσουν και ο Admin.

Εγώ πάλι alex22, διακρίνω από την πλευρά μου(όχι μόνον από τη συγκεκριμένη περίσταση βέβαια, εφόσον με διάφορες ευκαιρίες έχεις κάνει κιάλλες ανάλογες, "εύκολες" κρίσεις...) μία τρομερή έλλειψη κατανόησης των καταστάσεων, των ανθρώπων, των δυναμικών των ανθρώπινων σχέσεων και των λεγομένων/γραφομένων...

Δεν έχω επιδείξει κάποια δυσκολία να αναλάβω την ευθύνη της ειρωνείας, του σαρκασμού κ.ο.κ. όπου το έχω "διαπράξει"() -άλλωστε συνήθως τα χρησιμοποιώ ενσυνείδητα θεωρώ- αλλά, "δυστυχώς" φίλε μας, σ'αυτά που σου έγραψα δεν υπήρχε...
Εσύ όμως όχι μόνον την ανακάλυψες εκεί που δεν υπήρξε, όχι μόνον δεν παρέλειψες κιόλας να με ψέξεις, σε συσχετισμό με τον ρόλο μου -λες και θα ήταν το σωστό να κάθομαι στον θώκο κάποιου άψογου/ατσαλάκωτου Βούδα- αλλά προφανώς θεωρείς πως είναι αντ'αυτού σωστό να εκτοξεύεις κατακρίσεις χωρίς να είσαι έτοιμος να απαντήσεις και σε όλες τις -βασικές- ερωτήσεις που αυτές δικαίως προκαλούν!

Αγαπητέ alex22, αυτό που θα κάνω στη συνέχεια είναι σαφώς περισσότερο επισφαλές από την "ειρωνεία" και σίγουρα υπερβαίνω και τον ρόλο μου, αλλά είπα να πάρω αυτό το "ρίσκο", μήπως και βοηθήσω να ανακύψει κάτι καλό με αυτήν την αφορμή (έστω και σε κάποια απομακρυσμένη στο μέλλον στιγμή...).
Μία συμβουλή λοιπόν:
Ξεκαβάλησε το καλάμι του "εύκολου" και απλοϊκού "εσωτερισμού" όσο υπάρχει ακόμη καιρός (αναφέρομαι στον χρόνο εδώ με την νοητική/συνειδησιακή του διάσταση). Προφανώς για να βρίσκεσαι ακόμη εδώ κάτι έχεις ήδη καταλάβει...
Αυτό το "καλάμι" όμως είναι ένα εμπόδιο. Δεν θα σε βοηθήσει καθόλου να πας πιο μακρυά και πιο βαθιά. Ξεκαβάλησε λοιπόν και άφησέ το πίσω σου. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει...

----------------------

Όσον αφορά τώρα την/τον/τους "Aurelia", μετά τα πιο πρόσφατα, τα ξεχειλίζοντα από αυτό το "περίεργο" μίγμα ασυναρτησίας, αλαζονείας και ψευτιάς (τώρα έγινε ξαφνικά από ένας άνθρωπος, "κάποιοι άνθρωποι"), σαν να έχω την τάση να έλθω στα λόγια του AitheroVamon.

Δεν είμαι σίγουρος βέβαια...



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 21:03:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

alex22:
quote:
Διακρίνω ειρωνία,φαντάσου δηλαδή να μην ήσουν και ο Admin.

Εγώ πάλι alex22, διακρίνω από την πλευρά μου(όχι μόνον από τη συγκεκριμένη περίσταση βέβαια, εφόσον με διάφορες ευκαιρίες έχεις κάνει κιάλλες ανάλογες, "εύκολες" κρίσεις...) μία τρομερή έλλειψη κατανόησης των καταστάσεων, των ανθρώπων, των δυναμικών των ανθρώπινων σχέσεων και των λεγομένων/γραφομένων...

Δεν έχω επιδείξει κάποια δυσκολία να αναλάβω την ευθύνη της ειρωνείας, του σαρκασμού κ.ο.κ. όπου το έχω "διαπράξει"() -άλλωστε συνήθως τα χρησιμοποιώ ενσυνείδητα θεωρώ- αλλά, "δυστυχώς" φίλε μας, σ'αυτά που σου έγραψα δεν υπήρχε...
Εσύ όμως όχι μόνον την ανακάλυψες εκεί που δεν υπήρξε, όχι μόνον δεν παρέλειψες κιόλας να με ψέξεις, σε συσχετισμό με τον ρόλο μου -λες και θα ήταν το σωστό να κάθομαι στον θώκο κάποιου άψογου/ατσαλάκωτου Βούδα- αλλά προφανώς θεωρείς πως είναι αντ'αυτού σωστό να εκτοξεύεις κατακρίσεις χωρίς να είσαι έτοιμος να απαντήσεις και σε όλες τις -βασικές- ερωτήσεις που αυτές δικαίως προκαλούν!

Αγαπητέ alex22, αυτό που θα κάνω στη συνέχεια είναι σαφώς περισσότερο επισφαλές από την "ειρωνεία" και σίγουρα υπερβαίνω και τον ρόλο μου, αλλά είπα να πάρω αυτό το "ρίσκο", μήπως και βοηθήσω να ανακύψει κάτι καλό με αυτήν την αφορμή (έστω και σε κάποια απομακρυσμένη στο μέλλον στιγμή...).
Μία συμβουλή λοιπόν:
Ξεκαβάλησε το καλάμι του "εύκολου" και απλοϊκού "εσωτερισμού" όσο υπάρχει ακόμη καιρός (αναφέρομαι στον χρόνο εδώ με την νοητική/συνειδησιακή του διάσταση). Προφανώς για να βρίσκεσαι ακόμη εδώ κάτι έχεις ήδη καταλάβει...
Αυτό το "καλάμι" όμως είναι ένα εμπόδιο. Δεν θα σε βοηθήσει καθόλου να πας πιο μακρυά και πιο βαθιά. Ξεκαβάλησε λοιπόν και άφησέ το πίσω σου. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει...

----------------------

Όσον αφορά τώρα την/τον/τους "Aurelia", μετά τα πιο πρόσφατα, τα ξεχειλίζοντα από αυτό το "περίεργο" μίγμα ασυναρτησίας, αλαζονείας και ψευτιάς (τώρα έγινε ξαφνικά από ένας άνθρωπος, "κάποιοι άνθρωποι"), σαν να έχω την τάση να έλθω στα λόγια του AitheroVamon.

Δεν είμαι σίγουρος βέβαια...



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------



Μην είσαι σίγουρος.
Ο Deva Parinito και ο zip είναι ο χεiριστής του ίδιου λογαριασμού, ναι. Αλλά γιατί; Ποιός είναι ο zip που χειρίζεται τον ίδιο λογαριασμό του Deva Parinito; Εσείς επιτρέπετε τέτοιου είδους λειτουργίες; Ας αφήσουμε τα σχόλια με τις ασυναρτησίες,αλαζονείες και τις ψευτιές στην άκρη. Είμαι εγώ που γράφω και είμαστε κάποιοι άνθρωποι που αναρωτιούνται ποιός είναι αυτός ο άνθρωπος που χειρίζεται τον λογαριασμό του Deva Parinito. Σαφές μέχρι εδώ; Καταλαβαίνετε φαντάζομαι πως οι πλαστές ταυτότητες γεννούν και πλαστές πραγματικότητες. Ξέρουμε όλοι μας πολύ καλά ότι πίσω από κάθε ψευδώνυμο κρύβεται και μια πραγματική ταυτότητα. Γνωρίζουμ-Ε (παραπάνω άτομα από εμένα) ποιά είναι η πραγματική ταυτότητα του Deva Parinito. Άλλωστε και ίδιος το έχει αποκαλύψει μέσα στο φόρουμ. Ξαναρωτάω λοιπόν. Γιατί, από την στιγμή που ο άνθρωπος που κρύβεται πίσω από τον zip ΔΕΝ είναι ο άνθρωπος πίσω από τον Deva Parinito, η χρήση γίνεται και προσδίδεται σε ένα άτομο. Δηλαδή τον zip. O οποίος παρεπιπτόντως εξαφανίστηκε στις τελευταίες αναρτήσεις.
Πάρτε τον χρόνο σας και απαντήστε. Και θα επαναλάβω. Αν δεν γνωρίζετε ακριβώς τα στοιχεία, μείνετε απ' έξω.
Α.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 21:36:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Εγώ πάλι alex22, διακρίνω από την πλευρά μου(όχι μόνον από τη συγκεκριμένη περίσταση βέβαια, εφόσον με διάφορες ευκαιρίες έχεις κάνει κιάλλες ανάλογες, "εύκολες" κρίσεις...) μία τρομερή έλλειψη κατανόησης των καταστάσεων, των ανθρώπων, των δυναμικών των ανθρώπινων σχέσεων και των λεγομένων/γραφομένων...

Τα πράγματα είναι απλά,εμείς τα περιπλέκουμε.

quote:
Δεν έχω επιδείξει κάποια δυσκολία να αναλάβω την ευθύνη της ειρωνείας, του σαρκασμού κ.ο.κ. όπου το έχω "διαπράξει"() -άλλωστε συνήθως τα χρησιμοποιώ ενσυνείδητα θεωρώ- αλλά, "δυστυχώς" φίλε μας, σ'αυτά που σου έγραψα δεν υπήρχε...

Δυστηχώς δεν μπορώ να αποδείξω αν υπήρχε ή δεν υπήρχε ειρωνία.Αυτήν την αίσθηση είχα.

quote:
Εσύ όμως όχι μόνον την ανακάλυψες εκεί που δεν υπήρξε, όχι μόνον δεν παρέλειψες κιόλας να με ψέξεις, σε συσχετισμό με τον ρόλο μου -λες και θα ήταν το σωστό να κάθομαι στον θώκο κάποιου άψογου/ατσαλάκωτου Βούδα- αλλά προφανώς θεωρείς πως είναι αντ'αυτού σωστό να εκτοξεύεις κατακρίσεις χωρίς να είσαι έτοιμος να απαντήσεις και σε όλες τις -βασικές- ερωτήσεις που αυτές δικαίως προκαλούν!

Καλά εντάξει μην το παίρνεις τόσο σοβαρά.Ενα σχόλιο έκανα.

quote:
Αγαπητέ alex22, αυτό που θα κάνω στη συνέχεια είναι σαφώς περισσότερο επισφαλές από την "ειρωνεία" και σίγουρα υπερβαίνω και τον ρόλο μου, αλλά είπα να πάρω αυτό το "ρίσκο", μήπως και βοηθήσω να ανακύψει κάτι καλό με αυτήν την αφορμή (έστω και σε κάποια απομακρυσμένη στο μέλλον στιγμή...).
Μία συμβουλή λοιπόν:
Ξεκαβάλησε το καλάμι του "εύκολου" και απλοϊκού "εσωτερισμού" όσο υπάρχει ακόμη καιρός (αναφέρομαι στον χρόνο εδώ με την νοητική/συνειδησιακή του διάσταση). Προφανώς για να βρίσκεσαι ακόμη εδώ κάτι έχεις ήδη καταλάβει...
Αυτό το "καλάμι" όμως είναι ένα εμπόδιο. Δεν θα σε βοηθήσει καθόλου να πας πιο μακρυά και πιο βαθιά. Ξεκαβάλησε λοιπόν και άφησέ το πίσω σου. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει...

Ευχαριστώ για την συμβουλή,την εκτιμώ.Δεν έχω όμως κανένα καλάμι.Αλίμονο αν είχα.

Βλέπεις Admin -και όλοι οι αλλοι- τί γίνεται εδω πέρα? Ενας πόλεμος για το ποιός έχει δίκιο.Είμαστε όλοι μας σε μια αρένα και πολεμάμε μεταξύ μας.Μερικές φορές δημιουργούνται και συμμαχίες,αλλα κρύβουν μόνο εγωιστική πρόθεση.Ενας ανούσιος πόλεμος για ποιό εγώ θα κερδίσει την νίκη (θα έχει "δίκιο" δηλαδή,η άποψή του θα είναι η επικρατούσα) και θα πάρει την δόξα (επιβράβευση,η οποία δυστηχώς είναι η αρπαγή ενέργειας σε εσωτερικό επίπεδο απο τους άλλους,μιλάω κυριολεκτικά,η χαρά του ενός είναι ο πόνος του άλλου,κάτι σαν βαμπίρ δηλαδή.)Τέλος πάντων,για να κλείσω,αυτό το πράγμα είναι νοσηρό για όλους.Ας μήν γίνουμε ρωμαίοι,ας εστιάσουμε σε κάτι ανώτερο,για το καλό μας.

Η πρόθεση είναι που μετράει.Πρέπει να υπάρχει πραγματικά καλή πρόθεση.

Edited by - alex22 on 26/03/2012 21:40:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 01:36:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Γιατί, από την στιγμή που ο άνθρωπος που κρύβεται πίσω από τον zip ΔΕΝ είναι ο άνθρωπος πίσω από τον Deva Parinito, η χρήση γίνεται και προσδίδεται σε ένα άτομο. Δηλαδή τον zip. O οποίος παρεπιπτόντως εξαφανίστηκε στις τελευταίες αναρτήσεις.
Προσωπικά περιμένω και την τοποθέτηση του Ζιπ στο συγκεκριμένο ζήτημα (αν και έχει ήδη τοποθετηθεί ουσιαστικά).
Έπειτα ζητάς στοιχεία απο εμάς ενώ εσύ για τον εαυτό σου δεν έχεις κανένα στοιχείο. Σε ρώτησα αν υπήρχε κάποιος ο οποίος να είπε "Εγώ ο ίδιος γράφω στο esoterica.gr με τον λογαριασμό Ζιπ" και ποιος είναι αυτός. Εσύ απάντησες ότι υπάρχουν πολλοί που "ξέρουν" ποιος ήταν ο χειριστής του λογ/σμού Ντέβα. Εμένα όμως δεν με απασχολεί τι θεωρούν ότι ξέρουν κάποιοι, αλλά αν το ίδιο το άτομο το οποίο ισχυρίζεσαι ότι χρησιμοποιούσε αυτόν τον λογαριασμό, μαρτύρησε καθαρά αυτό το γεγονός.
Απο 'κει και πέρα υπάρχει η εξής λύση, η προσωρινή ενεργοποίηση του λογαριασμού Ντέβα Παρινίτο π.χ. για μια βδομάδα. Αν ισχύουν τα όσα λες, τότε κανείς δε θα μπορέσει να γράψει από αυτόν τον λογαριασμό. Αν πάλι δεν ισχύουν, τότε ο πραγματικός χειριστής του λογαριασμού θα χρησιμοποιήσει αυτόν τον λογαριασμό. Βέβαια κάτι τέτοιο δεν νομίζω να το έκανε η διαχείριση. Αλλά είναι μια ιδέα, έστω και αντισυμβατική.

Τα μέλη με διαγραμμένους (ή και ενεργούς) παλιούς λογαριασμούς έχουν δικαίωμα να ξανασυμμετάσχουν, υπο ορισμένες συνθήκες (σε κάθε πολιτισμένη κοινωνία, δίνεται μια δεύτερη ευκαιρία σε όσους κάνουν παραπτώματα, αλλά όσοι το παρακάνουν μπαίνουν ισόβια φυλακή, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι εκτελούνται κιόλας)

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 27/03/2012 01:40:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 02:25:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Γιατί, από την στιγμή που ο άνθρωπος που κρύβεται πίσω από τον zip ΔΕΝ είναι ο άνθρωπος πίσω από τον Deva Parinito, η χρήση γίνεται και προσδίδεται σε ένα άτομο. Δηλαδή τον zip. O οποίος παρεπιπτόντως εξαφανίστηκε στις τελευταίες αναρτήσεις.
Προσωπικά περιμένω και την τοποθέτηση του Ζιπ στο συγκεκριμένο ζήτημα (αν και έχει ήδη τοποθετηθεί ουσιαστικά).
Έπειτα ζητάς στοιχεία απο εμάς ενώ εσύ για τον εαυτό σου δεν έχεις κανένα στοιχείο. Σε ρώτησα αν υπήρχε κάποιος ο οποίος να είπε "Εγώ ο ίδιος γράφω στο esoterica.gr με τον λογαριασμό Ζιπ" και ποιος είναι αυτός. Εσύ απάντησες ότι υπάρχουν πολλοί που "ξέρουν" ποιος ήταν ο χειριστής του λογ/σμού Ντέβα. Εμένα όμως δεν με απασχολεί τι θεωρούν ότι ξέρουν κάποιοι, αλλά αν το ίδιο το άτομο το οποίο ισχυρίζεσαι ότι χρησιμοποιούσε αυτόν τον λογαριασμό, μαρτύρησε καθαρά αυτό το γεγονός.
Απο 'κει και πέρα υπάρχει η εξής λύση, η προσωρινή ενεργοποίηση του λογαριασμού Ντέβα Παρινίτο π.χ. για μια βδομάδα. Αν ισχύουν τα όσα λες, τότε κανείς δε θα μπορέσει να γράψει από αυτόν τον λογαριασμό. Αν πάλι δεν ισχύουν, τότε ο πραγματικός χειριστής του λογαριασμού θα χρησιμοποιήσει αυτόν τον λογαριασμό. Βέβαια κάτι τέτοιο δεν νομίζω να το έκανε η διαχείριση. Αλλά είναι μια ιδέα, έστω και αντισυμβατική.

Τα μέλη με διαγραμμένους (ή και ενεργούς) παλιούς λογαριασμούς έχουν δικαίωμα να ξανασυμμετάσχουν, υπο ορισμένες συνθήκες (σε κάθε πολιτισμένη κοινωνία, δίνεται μια δεύτερη ευκαιρία σε όσους κάνουν παραπτώματα, αλλά όσοι το παρακάνουν μπαίνουν ισόβια φυλακή, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι εκτελούνται κιόλας)

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 27/03/2012 01:40:56


Να το θέσω αλλιώς, γιατί πάλι δεν καταλαβαινόμαστε. Έχετε διαβάσει τις αναρτήσεις του Deva; Και αν ναι, τι συμπεράσματα έχετε βγάλει για τον άνθρωπο που έγραφε ως Deva; Μου φαίνεται μόνο o Alex22 τα έχει διαβάσει. Ο zip θέλετε να πείτε πώς "δάνειζε" τον λογαριασμό του στον Deva για να γράφει; Μπορεί. Όμως, αυτός που γράφει τώρα ως zip ΔΕΝ είναι ο ίδιος που έγραφε σαν Deva Parinito. Δεν είναι δικές του σκέψεις και δικά του βιώματα. Υπάρχει λοιπόν και κάτι που λέγεται "προσωπικά δεδομένα". Τώρα, ή ο zip υποδυόταν κάποιον άλλο τότε και έγραφε "αντ' αυτού" (...) ή τώρα παριστάνει κάποιον που δεν είναι (μπορεί). Ή, κάποιος του υπαγόρευσε όλη αυτήν την ιστορία για συγκεκριμένο λόγο. Όπως και να έχει, καμμιά φορά όταν περιγράφουμε γεγονότα, μπορεί και να τα διαβάσει και κάποιος που να τον αφορούν. Αυτοί λοιπόν οι οποίοι διακρίνουν κάτι τέτοιο στα γραφόμενα του Deva Parinito, απορούμε ποιόν λόγο έχει ο zip και ποιά δικαιοδοσία είτε σαν Deva είτε σαν zip, να αναφέρει καταστάσεις και πραγματικά γεγονότα, ενώ ο ίδιος θα ήταν αδύνατον να γνωρίζει.
Άλλη ερώτηση;..
Α.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 02:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Ερώτηση Γνώσεων:
- Πώς λέγεται αλλιώς ένα καθαρόαιμο... τρολλ;

Απάντηση:
- "Grand Troll" ή "Τρολλάρας" !


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 03:01:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ερώτηση Γνώσεων:
- Πώς λέγεται αλλιώς ένα καθαρόαιμο... τρολλ;

Απάντηση:
- "Grand Troll" ή "Τρολλάρας" !


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------


To χιούμορ δεν είναι πάντα καλός οδηγός.. Ειδικά από υπεύθυνο για ότι συμβαίνει εδώ μέσα. Εσύ λοιπόν Admin, που μας δίνεις και τον ορισμό του Πραγματικού Αναζητητή, γιατί δεν μπορείς να σταθείς στο ύψος της σοβαρότητας του θέματος; Έχει ξαναδημιουργηθεί θέμα με τον zip και εσύ ποιείς την νήσσαν. Μήπως θέλεις να σκεφτώ ότι κάποιος από τους υπεύθυνους του φόρουμ διοχετεύει πληροφορίες για μέλη του (νυν και πρώην) στον κάθε άσχετο; Πόσο δε μάλλον προσωπικά δεδομένα που υπόκεινται σε άλλους κανονισμούς και νόμους; Απάντησε αυτό που σε ρωτάω και ύστερα θα δούμε αν θα κάνουμε πνεύμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 03:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Μπορεί ένα ανώνυμο και κυριότερα "απρόσωπο" Troll όπως εσύ, που απλά και μόνον μπήκε στον χώρο -εκμεταλλευόμενος/η/οι σαφώς το φιλελεύθερο πνεύμα του- για να κάνει προβοκάτσια ή/και για να θολώσει τα νερά ώστε να εξυπηρετήσει άλλες ιδιοτελείς σκοπιμότητες και που μας έχει κυριολεκτικά "πήξει" στις ασυναρτησίες, να μιλά για σοβαρότητα;

Και εν συνεχεία να απειλεί κιόλας, προσπαθώντας να δυσφημίσει αφήνοντας υπόνοιες για δήθεν κολάσιμες (ηθικά ή νομικά) πρακτικές.

Ο Λογαριασμός Aurelia, ούτως ή άλλως θα απενεργοποιηθεί βέβαια. Αν όμως έχεις ή έχετε έστω και ένα ίχνος αξιοπρέπειας, διαφώτισέ/διαφωτίστε μας για την πραγματική σκοπιμότητα και προέλευση της άχαρης αυτής και γεμάτης ασχήμια, επίσκεψης στον χώρο των Συζητήσεων.

Και τέλος, αν η δειλία σου/σας επιτρέπει -πράγμα που το φαντάζομαι δύσκολο- περιττό να πω ότι οφείλεις να διασαφηνίσεις στο έπακρο τις αισχρότητες που έγραψες στις τελευταίες σου φράσεις.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 04:02:20  Εμφάνιση Προφίλ
Έκθεση Προσωπικών Δεδομένων.

Edited by - Aurelia on 27/03/2012 04:23:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 04:05:50  Εμφάνιση Προφίλ
Θα ξαναπώ "προσωπικά δεδομένα". Δεν καταλάβατε μάλλον την σοβαρότητα. Αν αυτό το θεωρείς αισχρό, σκέψου πόσο αισχρό είναι κάποιος να παριστάνει ότι είσαι εσύ. Ήμουν σαφής από την αρχή. Ποιός και γιατί γράφει στο φόρουμ αυτό ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΈΝΑ; Αυτό το καταλάβατε τώρα; Ποιός είναι αυτός που περιγράφει καταστάσεις που αφορούν και γνωρίζω ΜΟΝΟ ΕΓΩ; Αυτό το καταλάβατε; Με ποιό δικαίωμα αυτό το φόρουμ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ σε μέλη του να εκθέτει βιωματικές καταστάσεις του Deva Parinito ή του Μανώλη Ρασούλη που κανείς εδώ μέσα δεν μπορεί να γνωρίζει; Αυτό σας φαίνεται αρκετά αισχρό; Υπάρχουν όμως πάντα κι άλλοι τρόποι να προστατέψει την προσωπική του ζωή και την ζωή αυτών που ΕΣΕΙΣ επιτρέψατε να εκτεθεί. Συνεχίστε την δουλειά σας εδώ. Κι εμείς την δική μας. Το απαιτούμε και θα το απαιτήσουμε παντίοις τρόποις. Έγινα σαφής; Η δική σας αξιοπρέπεια θα έπρεπε να σας κάνει να αναρρωτηθείτε και είναι αυτή που βρίσκεται σε τεντωμένο σχοινί. Ακούστε καλά, γιατί αρκετά παίξατε εδώ μέσα με αυτήν την υπόθεση. Άνθρωποι και πράγματα που αφορούν ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ και ΑΥΤΟΥΣ που τους αφορούν, έχετε ΝΟΜΙΚΗ ΥΠΟΧΡΈΩΣΗ να τα αντιμετωπίσετε με την πρέπουσα ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ.
Απενεργοποιείστε ότι θέλετε. Τα δεδομένα όμως αυτά ΔΕΝ θα επιτρέψουμε να μείνουν έρμαιο στα χέρια του κάθε άσχετου και του κάθε zip. Η πλάκα κομμένη εδώ. Τέλος, τα τελευταία λόγια από έναν υπεύθυνο αυτού του φόρουμ -που θα έπρεπε να ΣΩΣΕΙ την κατάσταση- το μόνο που κατάφεραν είναι να την κάνουν να πάρει άλλη τροπή. Και τότε θα δούμε τι είναι η αναισχυντία και η υποκλοπή Προσωπικών Δεδομένων, καθώς και η ΠΛΑΣΤΟΠΡΟΣΩΠΙΑ.
Και ο πιο ανίδεος θα καταλάβαινε ποιά η ιδιότητα μου/μας. Σας δώθηκε η ευκαιρία. Προτιμήσατε να ακολουθήσω άλλο δρόμο.
Αυτά για την ώρα.


Edited by - Aurelia on 27/03/2012 04:24:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy