ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2003, 13:37:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ;
ΓΙΑ ΝΑ ΖΟΥΜΕ...
ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΑΠΟΥΜΕ...
ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ....
ΓΙΑ ΝΑ ΘΑΥΜΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ...
ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ...
ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ...
ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΣΤΕ(ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ)....
ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ....
ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ...
ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΞΗΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ...
ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ,ΕΝ ΤΕΛΕΙ...


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ..... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 03:43:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακριβώς!...
Όπως μερικές φορές τα μάτια μας κοιτάζουν αλλά δε βλέπουν, έτσι πολλές φορές αναπνέουμε αλλά δε ζούμε.
Πριν αναρωτηθούμε αν υπάρχει ζωή μετά το θάνατο, θα έπρεπε να αναρωτηθούμε αν υπάρχει ζωή πριν το θάνατο...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 13:10:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολοενα και βελτιωνεται η υπαρξη-ανυπαρξια του ανθρωπου.
Πριν γεννηθουμε,ειμασταν αν-υπαρκτοι.Και δεν νιωθουμε τιποτα.Ουδετεροτητα.
Οταν ζουμε τη ζωη μας,απλα ΔΕΝ ειμαστε μη υπαρκτοι και νιωθουμε ποικιλια συναισθηματων = Αναβαθμιστηκαμε καπως.
Οταν...περναμε στην αλλη μερια = Οχι πλεον αρνητικα συναισθηματα.Κατακλυζομαστε απο δεος και η Αγαπη ειναι ολη μπροστα μας,μεσα μας,ολογυρα μας.Η υπερτατη αναβαθμιση = αιωνια υπαρξη ανευ σωματικης φθορας = Φτανουμε στο στοχο.
Με αναμονη για το περασμα,Masvidal.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 13:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ολοενα και βελτιωνεται η υπαρξη-ανυπαρξια του ανθρωπου.
Πριν γεννηθουμε,ειμασταν αν-υπαρκτοι.Και δεν νιωθουμε τιποτα.Ουδετεροτητα.
Οταν ζουμε τη ζωη μας,απλα ΔΕΝ ειμαστε μη υπαρκτοι και νιωθουμε ποικιλια συναισθηματων = Αναβαθμιστηκαμε καπως.
Οταν...περναμε στην αλλη μερια = Οχι πλεον αρνητικα συναισθηματα.Κατακλυζομαστε απο δεος και η Αγαπη ειναι ολη μπροστα μας,μεσα μας,ολογυρα μας.Η υπερτατη αναβαθμιση = αιωνια υπαρξη ανευ σωματικης φθορας = Φτανουμε στο στοχο.
Με αναμονη για το περασμα,Masvidal.



Α!!! ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ ΤΕΛΙΚΩΣ MASVIDAL,( ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ...)
ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ...ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ;
ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ;
ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ,Σ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΖΩΗ,Σ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΗ ΖΕΙ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΦΥΣΗ( ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΑ ΔΑΣΗ,ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΑ ΖΩΑ,ΔΕΝ ΚΟΒΕΙ ΤΑ ΑΝΘΗ,ΔΕΝ ΜΟΛΥΝΕΙ ΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ....),ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΛΑΥΣΗ...
ΕΠΙΣΗΣ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥ,ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ,ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ....
ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΠΩΣ Η ΦΥΣΗ,Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ,ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΡΜΟΝΙΑ,ΤΑΧΑ ΚΑΙ Η ΕΔΩ ΒΙΩΣΗ,ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΑΡΜΟΝΙΑ ΑΡΑ ΙΔΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ...ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ;
ΜΗΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ,ΚΑΙ ΑΝ ,ΛΕΩ ΑΝ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΚΕΠΤΟΜΑΣΤΕ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ,ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΚΙ'ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΣΤΟ DNA ΜΑΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΣΗ ΤΩΝ ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΚΕΨΕΩΝ;ΜΗΠΩΣ ΟΙ "ΣΚΕΠΤΟΜΟΡΦΕΣ" ΠΟΥ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ,Μ'ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΙΩΝΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ;ΟΧΙ ΠΩΣ Η ΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ,ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΓΚΛΩΒΙΣΕΙ...ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΡΟΠΟ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΒΙΩΣΗΣ...ΤΟΤΕ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ....

ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ....ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΒΙΩΜΑ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ.....


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 21/08/2003 13:55:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 14:35:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο ανθρωπος δεν θα παψει να εχει "υπαρξιακο προβλημα".

δεν ξερω γιατι το λενε προβλημα,ισως καλυτερα ταιριαζει υπαρξιακη αναζητηση-αποζητηση.

πιστευω πως η απαντηση ειναι πιο περιπλοκη,εννοω πως ο ανθρωπος ανηκει σε ενα κοσμικο φασμα και ευρος.

πρεπει να γνωρισουμε πρωτα τον ιδιο τον ανθρωπο,να κατανοησουμε ,να νοιωσουμε τα μυνηματα που μας δινει.

αισθανομαστε να μικρο τσιμπημα ,εναν μικρο πονο -δε δινουμε σημασια,μερα την μερα ο πονος αυξανεται,περιοριζομαστε στο θα το κοιταξω-θα παω στον γιατρο-θα...

καιει ο ανθρωπος τα δαση-αποτελεσμα να γινονται πλυμμηρες,λογο μη συγρατησης των υδατηνων πορων απο τι ριζες των δεντρων.

λεει μετα θα το διορθωσει-θα το κοιταξει θα...

τι μηνυματα μας δινει το σωμα μας,το μυαλο μας ,η καρδια μας?τα αφουγκραζομαστε?τα νοιωθουμε?τους δινουμε σημασια?

για να μπορεσουμε αργοτερα η παραλληλα να αφουγκραστουμε και την φυση και οτιδηποτε συνηπαρχει μαζι μας?

πως θα μπορεσουμε να νοιωσουμε-να καταλαβουμε,εαν και εφοσον δεν κανουμε προσπαθεια?

υπαρχουμε γιατι απλα υπαρχουμε ως μερος μιας κοσμικης αλυσιδας οπως προανεφερα η εχουμε και σκοπο να προστατευσουμε αυτην την αλυσιδα ως νοημοντα οντα?

αυτη ειναι η απλη απορια μου στο τοσο ενδιαφερον και περιπλοκο ζητημα.

σας ευχαριστω που μου δινεται την δυνατοτητα να εκθεσω την αποψη μου επι του θεματος και να ζητησω συγνωμη αν καποιο αλλο παιδι ισως τα εχει αναφερει με τροπο διαφορετικο που δεν εχω καταλαβει.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 21/08/2003 14:36:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Traveller
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 15:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Traveller  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ "ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ", ΕΝΝΟΕΙΣ "ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΡΞΗ" ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΜΕΓΑΛΩΝ ΦΙΛΟΣΟΦΩΝ:

H "ΥΠΑΡΞΗ" ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ Η "ΜΗ-ΥΠΑΡΞΗ". Η ΥΠΑΡΞΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ. Π.Χ. ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΧΩΡΙΣ ΑΣΠΡΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΥΡΟ.

ΟΜΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΛΟΙ, ΟΥΤΕ ΟΙ ΑΜΑΘΗΤΟΙ, ΟΥΤΕ ΟΙ ΗΜΙΜΑΘΕΙΣ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΙ ΕΚΛΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ.

ΕΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΑΣ, ΨΑΞΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΗΣ.

ΥΣ. Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΔΕΝ ΑΝΑΖΗΤΑ ΤΙΣ ΛΟΓΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 16:36:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ "ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ", ΕΝΝΟΕΙΣ "ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΡΞΗ" ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΜΕΓΑΛΩΝ ΦΙΛΟΣΟΦΩΝ:

H "ΥΠΑΡΞΗ" ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ Η "ΜΗ-ΥΠΑΡΞΗ". Η ΥΠΑΡΞΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ. Π.Χ. ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΧΩΡΙΣ ΑΣΠΡΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΥΡΟ.


Mπορείς να επεκτείνεις λιγο την συγκεκριμένη θέση ?
Δεν βρίσκω ιδιαίτερη λογικη σε αυτήν την σκέψη...
Δεν πιστεύω πως αυτος ο διυσμός που επικρατεί στον κόσμο οφείλεται απλώς στο ότι επειδή υπάρχει το ένα σκέλος πρέπει να υπαρχει και το άλλο...
πιστεύω πως πρέπει να τα βλέπουμε ανεξάρτητα ...
για το παράδειγμα που αναφέρεις είναι ψευδαίσθηση αυτή η αντιθετικότητα . υπάρχει απλως το απλο φαινόμενο κατα το οποιο στην μία περίπτωση υπάρχοουν όλα τα χρώματα στην άλλη περιπτωση δεν υπάρχει κανένα . με την ίδια λογικη θα μπορουσαμε να πουμε κόκκινο#κίτρινο.
δεν νομίζω πως ο αυτοσκοπός της ύπαρξης είναι απλως για να εναντιώνεται στην μη ύπαρξη...

υγ: σεβόμαστε και θαυμαζουμε τους φιλοσόφους και οπωσδήποτε θα έχουν αφιερωσει πολύ περισσότερη σκέψη σε αυτα αποτι εμείς . Αυτο δεν σημαίνει απαραιτήτως όμως ότι έχουν δίκιο σε αυτα που καταλήγουν. αλήθεια , για ποιούς φιλοσόφους συγκεκριμενα αναφέρεσαι ?

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 16:38:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας σε ολους.

Η υπαρξή μας σχετίζεται και με τα υπόλοιπα δημιουργήματα του πλανήτη?

Δηλαδή τα υπόλοιπα δημιουργήματα στον πλανήτη γιατί υπάρχουν?
Το καθένα εχει το δικό του σκοπό ή ολα συγκλίνουν προς ενα σκοπό ύπαρξης.

Μάλλον το καθένα δημιούργημα εχει εναν συγκεκριμένο λόγο ύπαρξης.
Είναι καθορισμένος αυτός ο ρόλος ύπαρξης?


Ο ανθρωπος αναρωτιέται γιατί υπάρχει.
Κανένα πλάσμα αλλο στη φύση δεν αναρωτιέται κάτι τέτοιο.

Γιαυτό υπάρχει ο άνθρωπος.
Για να Ψ’ΧΝΕΙ. ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 16:57:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο ανθρωπος αναρωτιέται γιατί υπάρχει.
Κανένα πλάσμα αλλο στη φύση δεν αναρωτιέται κάτι τέτοιο.

Γιαυτό υπάρχει ο άνθρωπος.
Για να Ψ’ΧΝΕΙ. ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

allzzaro[quote]

ΜΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΕΛΟΓΟ ΟΝ...ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΤΑ ΑΛΟΓΑ(ΜΗ ΕΛΟΓΑ) ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΟΥΝ Ή ΝΑ ΣΚΕΦΘΟΥΝ ΑΦΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΒΑΣΙΚΗ ΑΥΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥ ΝΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ;


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 17:19:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό ακριβώς αγαπητέ μου φίλε kapodistria.

Aυτό ακριβώς.

Κανένα πλάσμα δεν αναρωτιέται γιατί δεν μπορεί. ΄
Ζει , αναπαράγεται , τρώει, πεθαίνει χωρίς να αναρωτιέται γιατί?

Ο ανθρωπος ομως ζει, αναπαράγεται, τρώει πεθαίνει και αναρωτιέται γιατί?

Οταν αναρωτιέσαι για κάτι τι ακολουθεί?
Η αναζήτηση.
Και οταν ψάχνεις τι ακολουθεί?
Η γνώση.
Η γνώση που οδηγεί?

Οδηγεί σε πολλούς δρόμους. Ενας δρόμος απο ολους είναι η τελειότητα.
Ο σκοπός του ανθρώπου είναι η τελειότητα.
Για αυτό ζεί γι αυτό υπάρχει για να είναι τέλειος.
Και γι αυτό λοιπόν πιστεύω οτι διαφέρει απο τα υπόλοιπα πλάσματα.

Αν συμφωνείτε με την άποψή μου φυσικά.
Ας αναρωτηθούμε ομως τι είναι τέλειος και γιατί να είναι τέλειος.
Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να οδηγηθεί στην τελειότητα?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 18:08:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό ακριβώς αγαπητέ μου φίλε kapodistria.

Aυτό ακριβώς.

Κανένα πλάσμα δεν αναρωτιέται γιατί δεν μπορεί. ΄
Ζει , αναπαράγεται , τρώει, πεθαίνει χωρίς να αναρωτιέται γιατί?

Ο ανθρωπος ομως ζει, αναπαράγεται, τρώει πεθαίνει και αναρωτιέται γιατί?

Οταν αναρωτιέσαι για κάτι τι ακολουθεί?
Η αναζήτηση.
Και οταν ψάχνεις τι ακολουθεί?
Η γνώση.
Η γνώση που οδηγεί?

Οδηγεί σε πολλούς δρόμους. Ενας δρόμος απο ολους είναι η τελειότητα.
Ο σκοπός του ανθρώπου είναι η τελειότητα.
Για αυτό ζεί γι αυτό υπάρχει για να είναι τέλειος.
Και γι αυτό λοιπόν πιστεύω οτι διαφέρει απο τα υπόλοιπα πλάσματα.

Αν συμφωνείτε με την άποψή μου φυσικά.
Ας αναρωτηθούμε ομως τι είναι τέλειος και γιατί να είναι τέλειος.
Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να οδηγηθεί στην τελειότητα?




ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΛΕΙΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ...ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΟΠΙΑ...ΜΟΝΟΝ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ....
ΑΡΙΣΤΟΣ ΝΑΙ,ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΡΙΣΤΟΣ ΑΥΤΟ ΕΠΙΔΙΩΚΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ Ή ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΔΙΩΚΕΙ....
ΤΩΡΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΡΙΣΤΟ, ΑΥΤΟ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΝΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΑΓΗ ΕΥΖΩΙΑΣ...ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ...


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 07:20:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω αγαπητη kapodistria.Δεν διαφωνουμε διολου.Να κανουμε βιωμα τις θετικες σκεψεις και να βλεπουμε αισιοδοξα τα πραγματα (οσα μας παιρνει να τα δουμε ετσι).Κι εγω αυτο κανω (αν δεν εκανα κι αυτο,τοτε αντιο ζωη).Αυτο με/μας σωζει.Τα μικρα καθημερινα και μη,πραγματα και απολαυσεις που μας κανουν να λεμε οτι "ναι,υπαρχουν και νοστιμα ψιχουλα σε αυτην την ανοστη ζωη-αζωια.
Και κατι ασχετο με το θεμα (συγγνωμη κιολας).Διαισθανομαι οτι συντομα θα ξαναχασω επαφη με το esoterica.Ευχομαι να κανω λαθος.

Edited by - Masvidal on 22/08/2003 07:23:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 09:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τα μικρα καθημερινα και μη,πραγματα και απολαυσεις που μας κανουν να λεμε οτι "ναι,υπαρχουν και νοστιμα ψιχουλα σε αυτην την ανοστη ζωη-αζωια.
_________________________________________________________________________________________________________________________

ΜΟΝΟ ΨΙΧΟΥΛΑ;ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΓΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ...ΤΙ ΛΕΩ;ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΚΑΡΒΕΛΙΑ....


[quote]
Και κατι ασχετο με το θεμα (συγγνωμη κιολας).Διαισθανομαι οτι συντομα θα ξαναχασω επαφη με το esoterica.Ευχομαι να κανω λαθος.
Edited by - Masvidal on 22/08/2003 07:23:07



ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΤΙ ΤΟΘΕΛΕΣ;
ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΤΣΙ;
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΜΕ;ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΕΣΩΤΕΡΑ ΜΑΣ;
ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΔΩ;ΣΟΒΑΡΑ;
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΙ'ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ "ΠΑΜΕ",ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ...ΟΜΑΔΟΝ...

ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 14:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας φίλοι μου

Φίλε ή φίλη ???? kapodistria.

quote:
ΜΟΝΟΝ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ....
ΑΡΙΣΤΟΣ

Συγχωρείστε με για αυτό που θα πώ.
Αν ο δημιουργός είναι οπως τον περιγράφει η βίβλος .. εγώ δεν εχω και τις καλύτερες εντυπώσεις ...
Παραδέχθηκε οτι έκανε λάθη.
Καταράστηκε οτιδήποτε εφτιαξε επειδή εκανε λάθος.
Κατέστρεψε μια φορά ολον τον κόσμο.
Και μία δεύτερη φορά μια πόλη.
Εμισούσε το ανθρώπινο είδος και εδειχνε συμπάθεια μόνο στους εκλεκτούς του.

Σου θυμίζει τίποτα αυτό....
Αν οχι να σου πώ.
Δεν σου θυμίζει τον άνθρωπο.
Ο Δημιουργός μας είχε ανθρώπινες συνήθειες. Δέν ήταν τέλειος???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 14:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Masdival

quote:
Τα μικρα καθημερινα και μη,πραγματα και απολαυσεις που μας κανουν να λεμε οτι "ναι,υπαρχουν και νοστιμα ψιχουλα σε αυτην την ανοστη ζωη-αζωια.

Ξέρεις οτι πολλοί για να μην πώ σχεδόν ολοι πιστεύουν οτι υπάρχουμε για τις απολαύσεις και τα περαιτέρω.
Ολοι αυτοί δεν ψάχνουν αυτά που ψάχνουμε εμείς.
Εχουν πολύ διαφορετικές απόψεις είναι σε λάθος δρόμο.

Οι απολαύσεις δεν προσφέρουν τίποτα στη γνώση ούτε και στη ψυχή.
Είναι στιγμιαίες και δεν διαρκούν και το χειρότερο δημιουργούν εθισμό.


allzzaro


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 16:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι απολαύσεις δεν προσφέρουν τίποτα στη γνώση ούτε και στη ψυχή.
Είναι στιγμιαίες και δεν διαρκούν και το χειρότερο δημιουργούν εθισμό.

Ολα χρειάζονται φίλε μου ...
δεν χρειαζεται να γίνεις ερημιτης για να γίνεις "πολεμιστής".
εγω θέλω τη γνωση ,
αλλα μαζί να νιωσω και τη ζωή που περναει .
θέλω να την "απολαυσω" όσο περισσότερο μπορώ .
γιατί να στερείς τον εαυτο σου απο το αίσθημα της απόλαυσης ?
εφόσον το ελεγχεις και είναι μεσα στα επιτρεπτα όρια ,δεν έχεις τίποτα να φοβασαι και ούτε να ντρέπεσαι.
και τί δεν είναι στιγμιαίο σε ρωτω ?
όλα κρατάν λίγο και αυτό που μενει είναι η γλυκια αναμνηση ...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 17:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
############
Δεν εδεσμεύθηκα. Τελείως αφέθηκα κ' επήγα.
Στες απολαύσεις, που μισό πραγματικές,
μισό γυρνάμενες μες στο μυαλό μου ήσαν,
επήγα μες στην φωτισμένη νύχτα.
Κ' ήπια από δυνατά κρασιά, καθώς
που πίνουν οι ανδρείοι της ηδονής.

Καβάφης

############


αν είμαστε "ανδρείοι" και ξερουμε ποιές απολαύσεις να αποζητάμε και ποιες όχι τότε χαλάλι μας ...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 17:50:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γειά σας φίλοι μου

Φίλε ή φίλη ???? kapodistria.

quote:
ΜΟΝΟΝ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ....
ΑΡΙΣΤΟΣ

Συγχωρείστε με για αυτό που θα πώ.
Αν ο δημιουργός είναι οπως τον περιγράφει η βίβλος .. εγώ δεν εχω και τις καλύτερες εντυπώσεις ...
Παραδέχθηκε οτι έκανε λάθη.
Καταράστηκε οτιδήποτε εφτιαξε επειδή εκανε λάθος.
Κατέστρεψε μια φορά ολον τον κόσμο.
Και μία δεύτερη φορά μια πόλη.
Εμισούσε το ανθρώπινο είδος και εδειχνε συμπάθεια μόνο στους εκλεκτούς του.

Σου θυμίζει τίποτα αυτό....
Αν οχι να σου πώ.
Δεν σου θυμίζει τον άνθρωπο.
Ο Δημιουργός μας είχε ανθρώπινες συνήθειες. Δέν ήταν τέλειος???



ΚΑΛΕ ΜΟΥ AIIZARO,
Ο ΘΕΟΣ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ,ΔΗΛ. Ο ΘΕΟΣ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ,ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΩΣ ΘΕΟΣ ΕΚΔΙΚΗΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ "ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙ" ΤΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΤΟΝ "ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΑΝ" ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΕ...ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΣΤΙΣ ΠΡΩΙΜΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΓΕΝΙΚΩΣ ΣΥΝΑΝΤΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΘΕΙΚΕΣ ΜΟΡΦΕΣ,ΔΗΛ. ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΥΝ...
ΕΜΕΙΣ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΕΙΔΑΜΕ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ ΘΕΙΚΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥ,ΔΗΛ. ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΑΣ ΠΛΑΣΤΗ...ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟΝ ΒΙΒΛΙΚΟ ΙΑΧΒΕ, ΑΛΛΑ ΚΟΙΤΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΘΕΟ.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΟΙΞΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΤΟΝ ΠΛΑΣΤΗ ΜΑΣ.....


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... Η ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 13:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακριβώς ετσι είναι kapodistria

Βέβαια ενας προοδευτικός νούς μπορεί να καταλάβει οτι ολα αυτά είναι σκόπιμα δημιουργήματα των Εβραίων.

Οσο αφορά τον Ιησού ναί διδάσκει ποιό είναι το αληθινό πρόσωπο του Θεού.
Νομίζω ομως οτι το αγαπάτε αλλήλους δεν φτάνει.
Η ύπαρξη του ανθρώπου ως λογικό και με συνείδηση όν πρέπει να συνεχίσει το εργο του Ιησού. Πού πρέπει να στηριχτούμε ομως ωστε να συνεχίσουμε το εργο του ώστε να κάνουμε εναν κόσμο οχι απλά καλύτερο αλλά τέλειο ωστε κάθε δημιούργημα πάνω στον πλανήτη να μπορεί να υπάρχει με αξιοπρέπεια και να εχει ίσα δικαιώματα με τα υπόλοιπα δημιουργήματα?

allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 13:46:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας
quote:
"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους, μπορεί και να το καταφέρει "

Συμφωνείς φυσικά με αυτό T-SEEKER.
Δύσκολα μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρωπος κάτι οταν αυτό είναι ενάντια στις απολαύσεις του και τα συμφέροντά του.
Πιστεύει οσα τον συμφέρουν. Τί γίνεται ομως με οσα δεν τον συμφέρουν?
Δεν κάνει μόνο οτι δεν καταλαβαίνει και ενώ ξέρει κατά βάθος τι είναι το σωστό προσπαθεί οχι μόνον να πείσει τους αλλους αλλά και τον εαυτό του ακόμα οτι είναι ετσι οπως νομίζει.

Το ξεσάλωμα λοιπόν σε ενα beach party οπου γίνεσαι τύφλα θα τον βοηθήσει ωστε να ξεχάσει τις εικόνες φρίκης του πιό πρόσφατου πολέμου?
Δεν νομίζω.
Για να νικήσεις το κακό πρέπει να το πολεμήσεις με νύχια και με δόντια.
Αν δεν μπορείς να το εμπεδώσεις αυτό ομως στον εαυτό σου, τότε φύγε μακρυά απο τον κόσμο με ενα κομμάτι ψωμί και λίγο νερό για πολλές μέρες μακρυά απο τις απολαύσεις του σύγχρονου κόσμου που σκοπό εχουν να αποπροσανατολίζουν το νού του ανθρώπου.
Εκεί στην ερημιά θα βρείς πλήρη γαλήνη και θα εχεις χρόνο χωρίς να ενοχλήσει κανείς ωστε να σκεφθείς πολύ, πάρα πολύ ....
Φιλικά
allzzaro


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 18:14:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για να νικήσεις το κακό πρέπει να το πολεμήσεις με νύχια και με δόντια.
Αν δεν μπορείς να το εμπεδώσεις αυτό ομως στον εαυτό σου, τότε φύγε μακρυά απο τον κόσμο με ενα κομμάτι ψωμί και λίγο νερό για πολλές μέρες μακρυά απο τις απολαύσεις του σύγχρονου κόσμου που σκοπό εχουν να αποπροσανατολίζουν το νού του ανθρώπου.
Εκεί στην ερημιά θα βρείς πλήρη γαλήνη και θα εχεις χρόνο χωρίς να ενοχλήσει κανείς ωστε να σκεφθείς πολύ, πάρα πολύ ....
Φιλικά
allzzaro


ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΑΚΟ,ΦΙΛΕ ALLZZARO,
ΔΕΝ ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ...
ΠΡΕΠΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΝΑ ΕΠΙΤΥΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΣΗ.ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΕΡΗΜΙΑ...ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΙΤΥΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΒΙΩΝΟΝΤΑΣ ΜΕΣΑ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ,Μ'ΟΤΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΒΙΩΣΗ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 18:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ?
ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΚΟ?
ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ?
ΤΙ ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΧΕΙ ΑΡΑΓΕ ΤΟ ΚΑΚΟ?
ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ?
ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
ΚΑΚΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ ΕΝΟΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ.
ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ? Ο ΤΕΛΕΙΟΣ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 19:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΦΙΛΕ CUBE.ΕΝΝΟΙΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΛΟ,ΚΑΚΟ,ΟΜΟΡΦΟ,ΑΣΧΗΜΟ,ΣΩΣΤΟ,ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΟΨΗ ΤΟΥ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ.ΑΠΛΑ ΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ.ΑΠΛΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΝΝΟΙΕΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΌΠΟΙΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.
ΑΛΛΩΣΤΕ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ....ΤΡΕΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΤΩΝ ΟΛΙΓΩΝ !!!!
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ,MASVIDAL........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 21:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ CUBE,ΚΑΤ΄ΑΡΧΑΣ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΣΤΟ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ,ΚΑΙ
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ MASVIDAL,
ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΛΟΓΟ ΓΙΑ "ΚΑΚΟ",ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΟΙΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΟ.ΑΛΛΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΔΥΙΣΜΟ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΑΣ...ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΩΣ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΔΥΙΣΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΜΑΣ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ,ΟΠΩΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΕΛΙΞΗ..ΓΙΑΤΙ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Η ΝΥΚΤΑ...ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΛΕΥΚΟ..ΤΟ ΦΩΣ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ; ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ...
ΕΤΣΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗΛΕΝΔΕΤΑ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΤΑΝΟΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ ΩΘΕΙΤΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 16:17:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γειά σας

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους, μπορεί και να το καταφέρει "
--------------------------------------------------------------------------------


Συμφωνείς φυσικά με αυτό T-SEEKER.
Δύσκολα μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρωπος κάτι οταν αυτό είναι ενάντια στις απολαύσεις του και τα συμφέροντά του.
Πιστεύει οσα τον συμφέρουν. Τί γίνεται ομως με οσα δεν τον συμφέρουν?
Δεν κάνει μόνο οτι δεν καταλαβαίνει και ενώ ξέρει κατά βάθος τι είναι το σωστό προσπαθεί οχι μόνον να πείσει τους αλλους αλλά και τον εαυτό του ακόμα οτι είναι ετσι οπως νομίζει.

Το ξεσάλωμα λοιπόν σε ενα beach party οπου γίνεσαι τύφλα θα τον βοηθήσει ωστε να ξεχάσει τις εικόνες φρίκης του πιό πρόσφατου πολέμου?
Δεν νομίζω.
Για να νικήσεις το κακό πρέπει να το πολεμήσεις με νύχια και με δόντια.
Αν δεν μπορείς να το εμπεδώσεις αυτό ομως στον εαυτό σου, τότε φύγε μακρυά απο τον κόσμο με ενα κομμάτι ψωμί και λίγο νερό για πολλές μέρες μακρυά απο τις απολαύσεις του σύγχρονου κόσμου που σκοπό εχουν να αποπροσανατολίζουν το νού του ανθρώπου.
Εκεί στην ερημιά θα βρείς πλήρη γαλήνη και θα εχεις χρόνο χωρίς να ενοχλήσει κανείς ωστε να σκεφθείς πολύ, πάρα πολύ ....
Φιλικά
allzzaro




φίλε μου , συμφωνώ με αυτό που λες . Βεβαίως και θα ήταν ότι το καλύτερο να μπορουσε ο καθένας απο μας να αποκοπεί για λίγο απο τον κόσμο και να σκεφτεί χωρίς τις παρεμβολες τις ρυπαίνουσας για την ψυχή μας κοινωνίας ... μέσα σαυτήν την σιωπή υπέροχα πραγματα μπορουν να συμβουν μεσα μας
αλλα...
σκέψου ότι το πραγματικό κατόρθωμα είναι να τα καταφέρει όλα αυτα εν μεσω αυτής της καταιγίδας που λέγεται σύγχρονη ζωή ... εκεί βρίσκεται η πραγματική νίκη.
Σχετικα με την διασκέδαση , δεν χρειάζεται να την απαρνηθείς για να θεωρηθείς άνθρωπος του πνεύματος , κατα τη γνωμη μου. Εγω αυτή τη στιγμή μπορεί να αναρωτιεμαι , να ονειρεύομαι , να φιλοσοφώ αλλα ένα "ξεσάλωμα" το επόμενο βραδυ δεν πρόκειται να με κανει "λιγότερο" εφόσον κρατώ την ισοροπία και ξερω τί κάνω . Οταν λεω για ξεσαλωμα δεν ενοω το ποτό κλπ
βρίσκεις πουθενα το κακό στο χορό ? βρίσκεις πουθενα στο κακό στη φυγή για λίγο απο τους προβληματισμός και τα ερωτήματα όταν αυτή είναι προσωρινή και με μετρο ?
κατα τη γνωμη μου αν ξερεις τί κανεις , όχι μόνο δν ζημιώνεσαι αλλα αισθάνεσαι πιο "πλήρης"...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 20:21:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΘΙΣΤΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΓΝΩΜΟΝΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ..
Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΡΟΣ(ΧΟΡΤΑΣΜΟΣ) ΘΑ ΚΑΤΕΣΤΡΕΦΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ...
ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΥΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑΠΕΙΝΩΣΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ,
ΕΝΩ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΥΨΩΣΕΙ....


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ..... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 21:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρεις T-SEEKER

Χαίρομαι που απάντησες σε αυτό το θέμα.
Μισώ τη διασκέδαση , είμαι ανάποδος. Μπορεί να γελάω με κάτι να κάνω χιούμορ αλλα μισώ τη διασκέδαση.
Μισώ το να καπνίσω για να το απολαύσω καπνίζω που και πού ετσι απο ανάγκη οχι για απόλαυση.
Πίνω λίγο βέβαια απο ανάγκη οταν είμαι απαγοητευμένος απο κάτι οχι ομως απο απόλαυση.
Χορεύω μόνος μου πάντα μόνος μου χωρίς να με βλέπουν απο ανάγκη οχι απο διασκεδαση.
Ακούω μουσική οτι για να την απολαύσω αλλα απο ανάγκη.
Ξέρω δεν είναι σωστό ,ίσως να χρειάζεται η διασκέδαση αλλά κάθε φορά που προσπαθώ να το κάνω με πνίγει.
Πολλές φορές αναρωτιέμαι γιατί γεννήθηκα αφού θα πεθάνω. Το μόνο που θα προσφέρω είναι η διαιώνιση του ειδους μου. Η υπαρξή μου στον πλανήτη μόνο καταστροφή θα φέρει.
Βέβαια κάτι που μπορώ να πώ οτι απολαμβάνω είναι η αδεια Αθήνα. Τρελαίνομαι.
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 21:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ? ΟΧΙ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΤΣΙ. ΕΙΣΑΙ ΕΚΤΟΣ.

ΚΑΙ ΕΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ!

ΣΟΥ ΔΩΘΗΚΕ ΕΝΑ ΔΩΡΕΑΝ ΤΑΞΙΔΙ ΝΑ ΠΑΣ ΟΠΟΥ ΘΕΣ. ΓΥΡΝΑ ΤΗΝ ΓΗ, ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΙΣ.

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ? ;-)

ΧΑΜΟΓΕΛΑ...ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ!

ΦΙΛΙΚΑ ΚΥΒΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 22:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΙ ΕΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ!
ΣΟΥ ΔΩΘΗΚΕ ΕΝΑ ΔΩΡΕΑΝ ΤΑΞΙΔΙ ΝΑ ΠΑΣ ΟΠΟΥ ΘΕΣ. ΓΥΡΝΑ ΤΗΝ ΓΗ, ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΙΣ.


Φίλε cube

Εχω ταξιδέψει σε πάρα πολλά μέρη. Δεν μπορείς να φανταστείς που εχω πάει. Δεν εχω όρεξη να πάω πουθενά.
Πρίν απο χρόνια είχα.Τώρα τι να σου πώ. Δεν εχω όρεξη ειδικά για ταξίδια.
Ευχαριστώ για το ανέκδοτο. Γέλασα. Τζάμπα.
Θέλω να σου πώ οτι παρακολουθώ τις συζητήσεις σου και μπορώ να πώ οτι είσαι καλός συνομιλητής.
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 11:15:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΕ ALLZARO ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΝΟΤΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ ΝΟΤΑ.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕΣ. ΑΡΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕΣ.
ΑΡΑ ΒΡΗΚΑΜΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΕ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙ ΦΙΛΤΑΤΕ.
ΤΑ ΑΣΤΕΙΑ! ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΑΣΤΕΙΑ ΣΕ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΝ!
ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΣ ΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΙΣ!
ΝΑΙ ΑΓΑΠΗΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ!
ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΝΔΗ? ΥΜΑΡΤΟΝ!
ΜΕΤΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ, ΚΟΝΤΙΝΑ ΠΛΑΝΑ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΙΣ ΠΛΕΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ!

ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ! ΟΛΗ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΗ. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ!
ΜΗΝ ΨΑΞΕΙΣ ΣΕ ΚΛΑΜΠ ΑΛΛΑ ΣΕ ΘΕΑΤΡΟ.
ΨΑΞΕ ΣΕ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ...ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΤΙΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ! ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΝΟΥΝ ΚΑΦΕ 8,8:30,9 ΤΟ ΠΡΩΙ! ΜΑ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ, ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΥΤΟΙ? ΝΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΜΑΣ :-)

ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ? ΠΡΟΣ ΩΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΤΟΥΣ! ΕΙΤΕ ΣΤΙΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ ΕΙΤΕ ΣΤΙΣ "ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ" (ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ). ΧΑ. ΑΣ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΑΣ ΕΥΧΗΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ. ΕΞΟΥ ΚΑΙ Ο ΤΕΛΥΤΑΙΟΣ ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΘΕΟΠΝΕΥΣΤΑ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.
ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΚΥΒΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy