ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ''Π''
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 17:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)






http://www.jackassthemovie.com


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 17:59:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μου λες Girtos, τι ακριβώς κάνεις;
Σχεδόν όλη η δεύτερη σελίδα είναι γεμάτη με "άσχετα" από
μέρους σου μηνύματα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 18:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΕΣΥ;ΚΑΛΑ;


http://www.jackassthemovie.com


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 18:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλά κ γω, να'σαι καλά που ενδιαφέρεσαι...
Kοίτα..έχεις ένα θέμα που θα μπορούσε να είναι ενδιαφέρον.
Λέω "θα μπορούσε" γιατί κάποιος που θέλει να διαβάσει κάτι σοβαρά
δεν πιστεύω ότι θα βρει ιδιαίτερο ενδιαφέρον στα παραπάνω μηνύματα.
Δεν σου κάνω "παρατήρηση" αυτή τη στιγμή...
Aπλά σου εφιστώ την προσοχή σε κάτι που ίσως δεν έχεις καταλάβει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 18:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΟΙΤΑΞΕ VALDA
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΣΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 500 ΧΡΟΝΙΑ.
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΣΑ ΕΝΑ ΚΡΙΣΙΜΟ ΚΑΛΑΘΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ.
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ-ΜΙΑ ΤΟΝ-ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ,ΣΥΓΝΩΜΗ,ΔΕ ΘΑ ΔΕΧΘΩ.ΕΧΩ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟΝ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΟΥ.ΑΠΛΩΣ ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΩ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ Π ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΜΟΥΤΡΑΚΙΑ ΚΙ ΕΣΠΕΥΣΕΣ ΕΣΥ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ:

quote:
Δεν μου λες Girtos, τι ακριβώς κάνεις;Σχεδόν όλη η δεύτερη σελίδα είναι γεμάτη με "άσχετα" από
μέρους σου μηνύματα...

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΞΩΡΓΙΣΕ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.

http://www.jackassthemovie.com


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 18:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως είπα κ πριν "δεν σου κάνω παρατήρηση!!!!"
K δεν μιλούσα για τα Π που πήγες να σχηματίσεις//μίλησα για την 2η
σελίδα που έχεις αρκετά μηνύματα που σ'εμένα τουλάχιστον δώσαν
την εντύπωση πως κάνεις δοκιμές!
Δεν "έπεσα να σε κατακρίνω", απλά εξέφρασα μια απορία//
αν την εξέφρασα κάπως "χοντροκομμένα" σου ζητώ συγγνώμη
...αλλά ήταν μια καλή ευκαιρία να δείξεις την ευγένειά σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 00:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΦΙΛΗ VALNTA ΕΙΝΑΙ ΑΜΦΙΔΡΟΜΗ ΑΡΕΤΗ.ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΥΓΕΝΕΙΑ,ΔΕΙΝΕΙΣ ΕΥΓΕΝΕΙΑ.ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΟΡΟ ΤΗΣ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ.ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΡΥΦΟ ΔΕΙΓΜΑ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ ΠΟΥ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΩ ΠΑΣΟ.ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΕΠΙΜΕΝΩ ΣΤΗ ΣΤΑΣΗ ΜΟΥ.

http://www.jackassthemovie.com


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2004, 17:56:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Girtos , γεια !

Δεν ξέρω αν θυμάσαι την ταινία "η λάμψη" με τον Τζακ Νίκολσον ...
Σ ' αυτή ,λοιπόν, την ταινία ο πρωταγωνιστής (Τζακ Νίκολσον) κλεισμένος στο μεγάλο σπίτι όπου έγραφε ένα μυθιστόρημα , μετά από λίγο καιρό άρχισε να την "ψωνίζει" και να γράφει με διάφορους τρόπους την φράση "Η ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟΝ ΑΦΕΝΤΗ" ...
... Εγραφε ΜΟΝΟ αυτό !

Κάτι τέτοιο μου θυμίζει η περίπτωσή σου.

### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 09:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕ ΘΑ ΑΝΑΛΩΘΩ ΣΕ ΥΒΡΕΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΟΥ ΦΙΛΕ NUTCRACKER Ή ΟΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΟΜΑΖΕΣΑΙ.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΕΙ ΜΟΝΟ:ΓΙΑΤΙ ΦΥΤΡΩΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕ ΣΕ ΣΠΕΡΝΟΥΝ;

http://www.jackassthemovie.com


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 18:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
BAJANACKER

### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 18:52:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Girtos ,

Eχω την εντύπωση οτι το φορουμ είναι ανοιχτό και όχι prive club !
Να φυτρώνω εκεί που δε με σπέρνουν είναι η ιδιότητά μου .

Και λίγη σοβαρότητα.
Το τοπικ που άνοιξες έχει πραγματικά ενδιαφέρον .
Από ένα σημείο όμως και μετά άρχισες .... τα ΠΑΛΑΒΆ σου "viva la revolution" .

Νομίζω οτι γιαυτό απόρισε η Valda και ήταν πολύ εύστοχη η απορία της .


### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

telas
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 20:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους telas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια και χαρα σε ολους, αλανια τι να πω παρακολουθουσα το φορουμ που και που αλλα σημερα εφαγα το κολημα και διαβασα 25 .html σελιδες για τον Γ. Γκιολβα και τι γινετε με αυτην την μορφή και τώρα για το Π και και μετα το σχολιο αυτο ποιος ξερει με τι αλλο θα κολεισω, εγινα μελος, ειδα την ταινια Π αλλα δεν καταλαβα και πολλα διοτι δεν εχω ιδιαιτερες σχεσεις με τα μαθηματικα ποσο μαλλον με τα "ψαγμενα" μαθηματικα αλλα παντα ενιωθα οτι κρυβουν πολλα, οτι κανεις καθημερινα εχουν αμεσα και εμεσα σχεση με τους αριθμους, το θεμα ομως ειναι οτι παρατηρησα πως στην ταινια ο ψυχακιας νεαρος σε καποια σκηνη παιζει με τον προφεσορα ενα επιτραπεζιο, ενα ειδος οθέλο η αλλιως reversi του οποιου δηλωνω φανατικος παικτης, αυτο που με παραξενεψε ειναι ο αριθμος των πούλιων που έχει το συγκεκριμενο ειναι παρα πολλα (το reversi εχει 64)

θα ηθελα εαν καποιος ξερει περισσοτερα περι αυτου του παιγνιου να μας το αναφέρει η ακομη και καποιο σχετικο σοφτγουερ να βρουμε και κανενα κρακ να το παρουμε για το σπιτι χεχε
τελος να με συγχωρειτε που δεν είχα κατι σχετικά "σχετικό" να παραθέσω απλα έκανα μια ερώτηση
που ξέρετε? ισως να βρούμε καμια άκρη με το οθέλο ποιος ξερει?χεχεχε
τυχον ορθογραφικα λαθη να με συγχωρειτε αλλα αυτα τα γκρικλις μας εχουν καταστρεψει ναουμ
αυτα, αναμένω αδερφια!

ΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2004, 10:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΦΙΛΕ NUTCRACKER ΑΦΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΤΟΠΙΚ.

http://www.jackassthemovie.com


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


113 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2004, 12:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Τριχοτόμηση γωνίας
Σήμερα δεν γνωρίζουμε κάτω από ποιες συνθήκες τέθηκε το πρόβλημα της τριχοτόμησης γωνίας στην ελληνική αρχαιότητα. Ξέρουμε όμως ότι αποτελούσε το ένα από τα τρία μεγάλα προβλήματα μετά το Δήλιο και τον τετραγωνισμό του κύκλου. Ουσιαστικά το πρόβλημα έγκειται στην τριχοτόμηση οξείας γωνίας, διότι αν είναι αμβλεία αφαιρούμε απο αυτήν την ορθή που μπορεί να τριχοτομηθεί με χάρακα και διαβήτη. Η τριχοτόμηση όμως μιάς οξείας γωνίας είναι αδύνατο να πραγματοποιηθεί μόνο με χάρακα και διαβήτη γιατί η εξίσωση που την εκφράζει είναι τρίτου βαθμού χωρίς να μπορεί να αναχθεί σε δευτέρου. Πράγματι από τη τριγωνομετρία μας είναι γνωστή η σχέση στην οποία αν θέσουμε εφ3θ=α και εφθ=x και κάνουμε τις πράξεις θα φθάσουμε στη x3-3αx2-3x+α=0 που είναι η εξίσωση της τριχοτόμησης. Η κατασκευή με χάρακα και διαβήτη των ριζών αυτής της εξίσωσης είναι δυνατή μόνο αν μπορεί αυτή να αναλυθεί σε δύο παράγοντες, ένα πρωτοβάθμιο και ένα δευτεροβάθμιο, όμως αυτό αποδείχθηκε μόλις το 1837, ότι είναι αδύνατο.

Οι αρχαίοι Έλληνες γεωμέτρες όταν οι προσπάθειές τους με το χάρακα και το διαβήτη δεν απέδωσαν, στράφηκαν σε άλλες καμπύλες εκτός του κύκλου και σε άλλες μεθόδους. Το πρώτο αποτέλεσμα αυτής της προσπάθειας ήταν η επινόηση από τον Ιππία τον Ηλείο της πρώτης καμπύλης στην ελληνική Γεωμετρία, μετά την περιφέρεια, της τετραγωνίζουσας, με τη βοήθεια της οποίας έδωσε και τη πρώτη λύση του προβλήματος.

Οι γνωστότεροι αρχαίοι γεωμέτρες που ασχοληθήκανε με το πρόβλημα της τριχοτόμησης της γωνίας ειναι :

Ο Ιππίας ο Ηλείος (περίπου 430 π.χ)


Ο Αρχιμήδης (287-212 π.χ)


Ο Νικομήδης (περίπου 200 π.χ)


Ο Πάππος ο Αλεξανδρινός (3ος αι. μ.χ)

ΨΑΞΕ ΠΟΙΟ ΒΑΘΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ

141166Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2004, 12:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΚΟΡΠΙΕ.ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΗΚΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ.


http://www.jackassthemovie.com


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2004, 13:43:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλές αναφορές στο π , στον τετραγωνισμό του κύκλου , αλλά και στην τριχοτόμιση της γωνίας (ένα ακόμα άλυτο πρόβλημα είναι και ο διπλασιασμός του κύβου) , υπάρχουν στο βιβλίο "The joy of pi" ή
"Η χαρά του π" ελληνιστί , το οποίο έχει αναφερθεί πολλάκις στο τόπικ.

Παραθέτω και το επίσης αξιολογώτατο βιβλίο του Ντενιζ Γκετς "Το θεώρημα του παπαγάλου" όπου εκλαϊκεύει πολλά από τα παραπάνω μαθηματικά προβλήματα , ενώ παράλληλα το ίδιο το βιβλίο είναι μια "σύντομη" ιστορία των μαθηματικών .


### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

calessin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

South Sandwich Islan
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2004, 17:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους calessin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θέλω να επανέλθω στο θέμα της ταινίας γιατί 1ον μου άρεσε και 2ον με προβλημάτισε:
Λίγο για το story:

O Μαξ Κοέν είναι μια ιδιοφυΐα των μαθηματικών, πεισμένος ότι στους αριθμούς βρίσκεται το κλειδί (και η απάντηση) για την ίδια τη ζωή μας και τις αξίες της. Γι' αυτόν το χρηματιστήριο, ολόκληρη η φύση, ακόμη και το χάος έχουν τα δικά τους μαθηματικά μοτίβα - και κλειδαμπαρώνεται στο προστατευμένο του διαμέρισμα, χωρίς να εμπιστεύεται κανένα, δουλεύοντας στον υπολογιστή του, ψάχνοντας για το κλειδί που θα του ανοίξει τις πόρτες στην αναζήτησή του. Μόνη του επαφή με τον έξω κόσμο ο παλιός καθηγητής του, με τον οποίο παίζει ένα παιχνίδι (το Go) και συζητά την έρευνά του.

Με την πάροδο του χρόνου η αναζήτηση αυτή του Μαξ μετατρέπεται σε επικίνδυνη (όπως πιστεύει ο φίλος του καθηγητής), βασανιστική μανία, αν και ο ίδιος εξακολουθεί πεισματικά να επιμένει σ' αυτήν. Κάποτε τον πλησιάζει ένας Εβραίος του οποίου η ομάδα πιστεύει ότι ο Μαξ βρίσκεται κοντά σε μήνυμα από το Θεό, ενώ, αργότερα θα τον πλησιάσουν στελέχη της Γουόλ Στριτ πιστεύοντας ότι βρίσκεται στα πρόθυρα μιας σημαντικής για το χρηματιστήριο ανακάλυψης, προτείνοντάς του να εργαστεί γι' αυτούς.

Νομίζω η ταινία είναι ενδιαφέρουσα πραγματεύεται στην κρυμένη αρμονία που υπάρχει παντού στη φύση, και ίσως κρύβεται σε κάποιους αριθμούς (όπως το π, ή το e). Η θεώρηση αυτή, καθαρά πυθαγορική, υποστηρίζει όπου υπάρχει αρμονία (ή πάλη μεταξύ χάους και τάξης)εκεί κρύβεται ένας κώδικας. Τα μαθηματικά ίσως είναι μια συμβολική γλώσσα που μπορεί να περιέχει κάποιες λύσεις στην αποκρυπρογράφηση των νόμων του κόσμου και του ανθρώπου. Το ερμητικό ρητό: Όπως είναι πάνω, έτσι είναι και κάτω, αυτό υποδηλώνει.

Επίσης θίγει, και μια από τις βασικές αρχές της θεωρίας του Χάους που είναι η μελέτη των μη γραμμικών δυναμικών συστημάτων, που παρουσιάζουν ευαίσθητη εξάρτηση στις αρχικές συνθήκες. Με άλλα λόγια το διάσημο "Φαινόμενο της πεταλούδας":
«Για ένα καρφί χάθηκε το πέταλο, για ένα πέταλο χάθηκε το άλογο, για ένα άλογο χάθηκε ο αναβατής, για ένα αναβάτη χάθηκε η μάχη, για μια μάχη χάθηκε το Βασίλειο», λέει ένα ευρωπαϊκό λαϊκό ανέκδοτο, τονίζοντας πως ένα μικρό γεγονός μπορεί να επηρρεάσει την τελική εξέλιξη. Τους "χαοτικούς" αυτούς νόμους (που ισχύουν για το απρόβλεπτο των τιμών στο χρηματιστήριο, στα ηλεκτρικά κυκλώματα, στους χτύπους της καρδιάς, στην ροή του νερού ή του αίματος μέσα στους σωλήνες, στην μεταβολή των πληθυσμών στα πουλιά κλπ) προσπαθεί να ανακαλύψει και ο ήρωας της ταινίας, που στο τέλος βέβαια φρικάρει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΙΝΤΑ
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 20:19:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΙΝΤΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα! Επιστρεφω στο θεμα της ταινιας "Π" γιατι μολις την ειδα σε DVD και εκστασιαστικα!. Μου δημιουργησε ομως πολλες αποριες...
Διαβασα βέβαια τις παλαιοτερες συζητησεις πανω στο θεμα αλλα δεν εχω πειστει εαν ο "ποιητης" ηθελα απλα να μας παρασυρει στη θεωρεια του περιβοητου "π" και να πει ότι οποιος ασχολειται με μαθηματικα τρελενεται ή πεθαινει ή ζητουσε βαθυτερα να δουμε την ουσία της απουσίας. Δηλαδη η απουσια της καθημερινότητα (γυναικα, παιδι, φιλοι, διασκεδαση, επαφη γενικοτερα) και η απομονωση-μοναξια τελικα σκοτωνει και οχι η επιστημη καθε αυτη. Δε ξέρω.... θετω ερωτηματα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΙΝΤΑ
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 21:15:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΙΝΤΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα! Επιστρεφω στο θεμα της ταινιας "Π" γιατι μολις την ειδα σε DVD και εκστασιαστικα!. Μου δημιουργησε ομως πολλες αποριες...
Διαβασα βέβαια τις παλαιοτερες συζητησεις πανω στο θεμα αλλα δεν εχω πειστει εαν ο "ποιητης" ηθελα απλα να μας παρασυρει στη θεωρεια του περιβοητου "π" και να πει ότι οποιος ασχολειται με μαθηματικα τρελενεται ή πεθαινει ή ζητουσε βαθυτερα να δουμε την ουσία της απουσίας. Δηλαδη η απουσια της καθημερινότητα (γυναικα, παιδι, φιλοι, διασκεδαση, επαφη γενικοτερα) και η απομονωση-μοναξια τελικα σκοτωνει και οχι η επιστημη καθε αυτη. Δε ξέρω.... θετω ερωτηματα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 01:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και η απομονωση-μοναξια τελικα σκοτωνει και οχι η επιστημη καθε αυτη

-επιθυμιες
-ιεραρχημενες επιλογες
-χρονος:συγκεκριμενος η αοριστος


υπεροχη ταινια ηταν...
σημαντικο να το δει ο καθενας το θεμα ως προβληματισμο σε προσωπικο επιπεδο..αφου βρισκομαστε σε σαιτ αναζητητων...(εχμ νομιζω πως ετσι ειναι ακομη ..λεω η ψυχη:))

Προτεινω το -κιτρινο:)-ενδιαφερον βιβλιο
"Η Χαρα του Π"του Ντειβιντ Μπλατνερ

----*κατι απο το βιβλιο ετσι για τη ροη :
"ΤΑ ΠΡΩΤΑ 144 ΨΗΦΙΑ ΤΟΥ Π ΕΧΟΥΝ ΑΘΡΟΙΣΜΑ 666..ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ,ΤΟ 144 ΙΣΟΥΤΑΙ ΜΕ (6+6)x(6+6)":)----



clickonmebabe..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Stathis_
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2004, 23:46:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stathis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΕΒΑΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 10,000 ΔΕΚΑΔΙΚΑ ΨΗΦΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ASCII GENERATOR ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ (ΜΕ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΥΣ) ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΕΚΥΠΩΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΟ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ . ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΙ .

a,2,@7aBWa0ZMrBM2MMS8BBS7@8ZMMarM2WMi@M;8XZSZMZSB0MWM,8M;i7MZBWZMMS2SM7aZ8MZ8a2MiXM80WMXaM:7@2X8MiZ

WZaWWZBS@8aZrM22M7@@SB8M:ZMa0ZSaaMr7SS Z8;rXMZB ,M0W.@MS@;,B8a8@ ZM8MB@ BZZBZ8MBWBSBXMa0S2@2Za7M
, ; ; :r: S Z 0 8 ,; 2 ;. : , Z Si i.r ia ,.7 2i:S, ; ,: 7 ,2:S.., r ;, X: 2 .i;i .,
. X . :,7. r : r . . X . S .: . ;. 7 i , , 7.,r r :
M8@MMWMaMMi;0M7MMa XM0MMZMMM@0a ZBSMMBrMMrBXMWB2:MS2a;XSWMarSMXBMSM8BMSM08M 8M8@a28MM0; 28@MZW0iM@M,
S : ; :
M0MM0 M2M@MMMM,aBMMaM8MMZi0a0ia2S7MWaMMS28MaMM2MMWMa2aMWMMZ aM0MM2a8MBWMXM8MM0MMBMBMB0MM8MMZi ZM;MM
: . . , , . ::
Z rM BiZ;:2XB,2M X7. S.Z,2;2Z Z@X8XZriMX00,2r. ZBX;.MS7@ MXS 7 . 02.M7Z2 8,i. 8 B 8Bi XaZaX7
W2ia;2M ,MS:i; 782.7M.XaZ:i;,0@i i87,i:Xrrr7;W,7W Za: rXZZMriXiiSMB:M ra7 ,MXiM:22X a8 ;MZ7,a iaBS
. ; .
SMWXMBMMS aMMMMM ZMMWM;MMXXMXMBMXMM7MMWMBM0MM2MMMMaMi:MMMMMMWMiMM0@802MM;MM82MMXWM7;2MMMM0M@MMM088M
. , . .i . r : : : r . : : .
a ir7aM M@2 ir7 ,MaSM Xr;7r,SZZ:MSM2r;78Mi78MZir0MaB0SM8r77WrMZ2@7MSZ.XW 7M220W82aMXMW2W r8@ar :2
i :; r8 ;iri 8 :X ;r. S r.7; 7 7 0 7 i i .:: ; .r : Z ; S,.B rX: S r. i:; 8 ,;r7a
.r,X : .,i W :. i X ; .i .Xi. ;r :S ,.;: i ii ;X ; r ,;72 7 , i, . Z
S SMaWW2XaM2aMW;7X2,XWrWMri2MM0MaMZ@Wr280M2,0 SB@0irZ0XSaa8BaM0;727W7Mr@M7M0SaSWS20S X278BM2BM7M@Zr
. . .
M8@BaMM;MM@@MMWBMMXBMMMW7BZWiMMM8SMMWM0BMBZMMMMMZM0M;MMWWMBMM@MMMMWM@MMBMaM0ZM8MMMZMMMBMW0M7MMMMWMMZ
; X . ; ,. . i r
;,X0riM .7X :M7i.r :; ..8X,Z S.:72X. :Z:WX7M aZ S7,;a,ZB ZZ,:2S.Wa ., MZSM, 7. 2Z SS207Z.r2i2
aS 2 iM 02Z;XM,i0i;r7SaZX2:;XXM 2Z2.iXZ:8 Z0 Zi0 2ZS::02ia 7M .S@ SZSar0.22, a: iSXX0.8;B Z a,;r78
. . : . .7
Z0BWMMMZ .ZMM2M@@MX 2M8M02XSMWBM MB2M@@W;MaaaBa0MWWMMM0WMSMrWZ2WZMMB@MM@M2aM88MMS2M2i@ZMM@@rBM0M82r
; i : . . :
0MSM2S@28@2iWMSMZaMSM0MMr;7i ZMZS@raMaWWX MBaSSMaMM .22 7SWXMXWM ;MS @SZrX@@;;7M0Z::MZXMXMWM,aMaMM
: , . , i ; X. .: : : ,X . : r iS S .S . . i 8 i . .: r : . ; 7
X W ,r.r;7..i.;. ,;X. i. i:; 7.Z7rS r i7Z.i8: ..;,8 , 2;r:7,i.r SB ., 2 ii7 .Wr , , 0
2B,WX0M:MSZr;M .Xr8XW8SZ8;iMai07W8.r8SaZM2W,riiM.aZa2iMrrZM r8S8SBBXM: W8ZrM27WWr0Zi78aXMSZMBa22BXM
. .
0S2M;iW8BBMMMMBMBW20M8@M;ZMaMMMWMM8MMMMWM@WMMMMBMMMMZMMWMM2aMMMM2BZMM0@;@MMMMMMMMZi@MaWMM:WMM0ZMMMM;

XM7Ma2M:2S0Z:BBS0 W@,,88..8XaSi;;7M,XZZ8SM 80,7Zr8aM, M;8Z7r8: SMXSM. ZXSSra2 8 ;Mr0S. 70X,MiZ0X8ZM
: 70;.X7 ; r;8 ;M. i7ii2 Za ,X: rr,:.2. r,rZX ,rar B i.Z7 2:.rXX: i X2rSriiWSr8iX7i 7WXi2i;B 2;7..8
i , . , , , : . ; .. 7 r
ZM0MaMMWMM78ZMaaM8MM2MW0,ZMS7ZWW@MSM8BW0BW;MZ8M Z2ai;WMa8M7MMaaM7W2B,8MaMWBMSZ:2M2M@SMB@@aM2MMX @MZ;
7 : , . . i . ; , . 2 r
MaSMiMMiXZS rM:MZMM80@WM8MZ;rMWM8MZMBXZZ720MS0M2iSM;.WM.7X8,XM@8riSM8MS0r;r ;7.XWWBMMiM8WMS8BM rMMX
: ,. . i :, . : , i , ; .i, a S , i . Z 8, . ii ,. i ;
,r 7 Z iS S7 .7S 7r , :: .i,.a 7 .Z, . ; rS. r Z : XS i , S ; 77 rX , 2 :X 7a
87XM;S8S2a7 22:.0X@8a.SMSB.@:aS:ZMirMri8@7;M;iZ0WrBr;;BZXM 7WZWMZZX0ZZM,BSZMZXiiWir7Si;Ma;S8iiMXSWS:
i . .
MMMMBMMMMMBBMM;:MMMBM@MMMMM8B@MXMMMMMMM@MWMMMMMMi0MrMM2MMSi8MMMMMMMMM@MiMM2MMM70MM0MMWMMMMMr MMMMaMr

XBaM,MMSXa:rZM,2M:X@2M;M88M:BMrXSaaS:rZZ2S;MS r; 0Mr2Z@BZMZZMi@ZB 7ZaZ0ZWXM27M20WXMWa028SX.WM2M;XM2;
:. r ..a M .0r 7 r:: S ,S;r; .,S rB. ra :Z,Zr. S. .r. X 777,:Zi.8i Z 7,: ,7 :2 ;7..2;i.r X0 Xa
.: r : . ,r. . . r .7 r . : . : . , . i , . i ::
aXaM7ZMaM8aXM2,MWWM7MW8M0BWS@aM;8MSMM8S.M MMX@MZW8M2rWSMMZMXMWMM8WMSMZM2aWZMM2r.MBMMZM8M20MWBMS02SM0
. . , i
@:iMWMMa@WM@BM8ZMrZM0W8MSWM7M@r ZMMZ2Z:MM 7MZWM0BMM@aM2iZM:iMMMM7MM;@WMBMMZ WMSWM7MM;XXM@8M:MMZM2MM0
. i , , X . i . , . : . Z , , i . , ,
7, 7 iB;2i.2 8 . ,0 iB.ZZ ,8 , B: B:S:X..W X8 rrS .Xi:X ia iB,a27S; . 7, a.X7 Z;r2. .: 2 W W
ZSrMrXM r8;20ZX7MSZ00i70,r8X 2M BW,ZXMi:M7 aWi MX28Sr70B;MZ2M,;Wrri:rrZBMM SXW7a8S,r0 28B0Si8SW2X@.i

a8@MMMMM8aM0aMMMMBMBM2MMWBM0rM@M@MXMMMM@MWMMMMMrMMaMMM;WMXZWBMMMMMMWMMZ7aMMMM@MBMBrMZM@MMWM:MMZMMMS2
.
Z7ZWX 00ZXMr7i0WSii2W. M ;;,ZM2XiM 0@ZM@: ;XM:;228W;X@:M2Ba2Br X08ZM8ZMXBZSM2MSaMiWW @a;82ZrB2i 7W
.r:B iB ;i7.i2 0r,2.7W :X7X7:iiX ;S i,Z2i.i8 ;ii8 rr;r:Zi.W,;8 ;7. rir7 M X,:S7.r.0i:8 r8S i
; r i , ; . . i , . , i i , . r . i, : r
rWZMW8MSMZ0@aMX.XMiZMSM8BMX8 @MSSMa8M8MXM2MM7a8ZWXM,@M.MM0MaM7.MMXZZZBX8,XM8:ZMiBM7MMZMM0a0MaXaZM7M
. . . . r . , ; a
a@8MZMM7MaW0aM20MaiiM7ra2MM0ZBaXMWMM8MW;MMMWM:;Ma0M :MMMBMaZ@@MW:riaWMaM2MMSMMZ iMXMMMM@aMMM2MM.iM7
. . . , : , . : , : . , , . ,
X2 M; .aX.@:XaXSX2272i,W M;aa:0Z ;a07XXSa. 7@iXa,a2 :X 778: rai SSi0S 2a72:;0i7272X.i:ZrS2S8aX.
X.iW.8M2i77 ;r :Sir;Z XMrZWi ;Z ;aaMi0 Z7,,M ,2iiXZ.:2,iSa:rZriSi;MX:S7 aa278 X8iZ78 XM ,i7a;:i rX
. ; i .
aMWM;WMW2MaMMMBXMM BMZMB0 BMM2XM0XZ2MBMM@MB@WMBZ@8;MMZ2MMaM2MM8MW82@ZM2MZaX@ZrMMXW@M@MMX@MWMWW7WMMM
. .
;MWM7aW :MZ8rM. 0S;X0i:M788S@XMai;aMZrMS;2MM 787MaM ;M7M8SM7Mi0Za.;MZWMi r2@BM0r;2i7MXW0XMrM0BZZS@a
X 8 . a : i:,:i ,; Z ;i 2 8 :r r ,: . ,;: ,,.i i..8 r:7 7 ;Z, r :i X2 X .;, ; ..r 7
:i: ; ; 2 ii . 7 ,i , , : i: . . , , : X 7 i ::. X :. :: 2 r
r,iBa:SM8,WX, WaM8@M2882X@;2MZ27Ma0MXS07BMS8X8780XMMWri:ZZX2MXWMrM8ZMXW,r0Z0MMM80 27MMX;aMa0SZM7XW
. : . .i
8M8MMMMZiMM80MaMWZMSMrBaMMZWM@M87MWM8,MM8MMMM BM8:SM 0MXWZMMSMM@M0MM77XSBZS7MM;MZWMMMZMM.ZMMMaX iM8Z
, , . . :
Z 0: ZX:X8ZZ:ZBX0XM ,;; ;W7 .XZ;2 7WS8iXZ2@ii : X8.XM:Sa:7rBXi7Xi aa;M,rMira7Xi.:2W::XB..W.B;. X0
2i,ZZ8207.8 .i:..W ,0.8aZ,7M,7B;,,B:Sa .X; ;7;2X@;XM;,:0.:2Sa Si2BWrSX:WiSX.i.8rXZi2S .72BXrW 2MX2M
, . i
MM02MW0Br8M.ZMWW0@@MM80BS0MZ;MMMW7MZrM0WMZMWM,:MZZXZZMWMri82MB0W0M8MM8M8aM8M0WMZ22MMBM2;XMS2MZMBMZ8
, . 7 ; : 7 :. . 2 .r
2XZ8.rM8@M0X2MrrM ,B,M70SXM 7M ;;;2X8i88M:XrW;r7,,WSi;M rZBiM 0BSWaB.2M ;2B@;;BMar;0ZWM2; 8@X.Z;SM
.7 i ; . , r :, :i i .r.Xi, ;; r r X: .ir 8 S, , 7 ; i .i i.: i, . ,.: :7;. X r ,
7i S,ir:r,r:; iX,r X ,S.i. 2 2,:Z X. S, B . i. X r ;: i:0 .2 ;7:7: : 7.7. X
aXWMXaM 2X7:iM,SXBXX0XSMS8aX;2W@SMiX8X, 0rrSM;XMiBMX;XX.M8WM2MiXWS7rMi8M:,i@a:MiZ8 rXB.ZMM;WX2;SZ2:
.
Mi2MMXW8W ZMMMMMM0MMBMMMM2BMMMMM78ZMM;8MSZMX@MM7WMW MM@MMa.;0M2MZ0WMSWMZBMM8XaMM@M8MWMMMM0MMBMM@MM
. .
0X2MX8MS;0@ .a7ZM7ZBB;SS,;@,2Z88;:SSM, B,a8M Z8B2Xa7SM0::MX8@20@BiS@ B22B2i002Z882W :,MX8@7ZZ@. BBi
Xr,S 2X;..W XW 7 S;rrr;M,7B Sr:i:a i.@; X Z:7Si:iZSi :;8i0 a 7:SS,W XW i,Xi 7:XX SiM .2 S ..B; M
. . . . . . r
87rMW@MZ:7MWWM0MWrM0@;8W0MMMM0M7MMiSMMZ aMMBB8aM20MM8aMMBMrWM2MM;MaM@MaMZXM2;M8MB0@ZMi@@:M00XMMWZMa;
. , . .
aMZMWBMXSM;i;M7B2irXM88S;MSr2ZMBr;M8SM S7, ZMi0MXaMSirZi:MB0MX;Sa2MSSXZ2X0.MBrMiMa;M2MrSM,7Z@X XMS,
. r . . i : , 7 i. 7 i. i.i ,, , i ; r i Z: i ; ; . ; :i Z r:, X
. 7..Z:X; @ ;X . ,7 7iia X2 a; 7;2 : ,rX,7: 7 W :r7::;a.Z X 8 ;: 7ii, XX . ,Z S2 iX:, r.r 2
;iaM:a;88SSX;ZSMBZMXM rM ;M S@Xr7W7:aXi.MrS0SMi;27M,a8:iSMiX0MS07r7X77aB@arM;:W;Xa;,W Z;2SiSMrS2Z0B

M00W8ZB082MMM0MMMMMMMMM@8SMM@MMMMM07.2MMWMXZMMMMZM@MZMMMMMMMZMMMMZ0WMMMMMMMWM@MX0MMM0MM@M8BWMMMMW7M

2: 07ZMar2SB7MrrW.i28SBMiii0 87SSZB:WaX@r;,0888WX,; M7 rZ2Xa:8Z2M8SWi22aM; 7ZZaS ,7MWrii2aSXZB0SM
:XS2iS.,a:M ,8i:X8iiM 7S;,XZXrM 7S.iiS .Wi;8 Xr,B2iXia;B r2S Z .Z S: M:7BS 7M7SX; 0.,Wr .S M
., . r . . , ; ;. : i ; 7
WM7M2@MZ2arZMM2@M0WMMXaMZMMr:7M2 SMa0M2XMSMMaBrMMX07,ZWM88W0MZ@M0M07:X;MS0MB XM2MBZMZMaZM80MMrMSXSM
. , ; ; . X . ir , :. . , : , Z
8BZMiMM7MBXrMMrMZM@0M8MM@MMi ;M :M 088M8MMZM,@MW88M78@aaMa:iWM7MBWM,M88WaSMSMZZM2BaXW.M@rXa:XMMrM iM
; X . . r :X . .,: i ; i . , ,. i ; i : .. : . ;
S7i, X,: ri::XX S; , ;rB ii ; X7 .XX ir a, ;:0S,.ri WSX 7 a XZ 7..r: ;X ;aS iS..0 i0Z
SSaZ.00W:rMX2M; ZM7SM.8W, rMi2WS 0M.SM207Mi8M;aB7ZB;.aM;0rrr 2MWXM2 0WW8M.0BiMZ,@0MiZaa 2ZX8M,:rW 8

ZMMM0MMaWMaWMMMWM2MMMMWZMMMMMMMaaM@MMMri2M8 0,8MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM7M8M8@Z@MMMMMZM8ZMW0MMBM@MMMMM
. ,i . .
S8XMSSMX@Xi7SMiXiB r0. i8 Zi M;r:MW:7 ;:Z@rXrM :@;72MXrMSZ0iW.i;2Z 8, ZMrXS7WS,rB2SWX@ a, 2Ma8
, .; .2 7. ,Xr M ;B 0S7S.@ i2 :Zi ;Xi:XB X.:XX ,S7,. r a i2i,S:7:0;iZ77X:i:Z .Z,X.i XX;iB :0 ,W
. , ; 7 r S i i ; i ; , , i S . , ; . . . i : . . i ,, i
M 88MBM MM;S@MXXM MMXB2MXXM7MMXraZaMM.MBB2aMMZM:MW2MZMS2W8 7MB0S@MS0BSWaaa7,BS0@MM.2M;;M0@0@@SM2aMX;
i . . i ..: ,,
WMaMZaM0MSWM@MaXMZBM:r2aXBM:2BZ X@0,ZM8@XM@8M78 MW7@rZMaW2MM7MM ZZB,MMS87 ;MZ;aWraSa:7B728MMW@B2M7;
: i i : ii i :: . X ri 7i . ; W i ; .7 ,, : ,i, ii ,; ,
a2;Z.SXiW ; Z0rS,i2 ;Sr 8 2;77:.:a ;ri: 2 ;0 : .W rX r,i Z r:. S;:7 rS 7.2 2;S7 ZXZ B r
Zr a2:r;.:8 aBii,WZ2M :28.aMXiZ:BXM; M.r@aX8X;XBa2B S87W2Za28:MZ8;XS72MXSaZXaMS.M.7;MiXMi 8B aZ ZBi;
. .
M:WMWMaMZMZ0@MMMWMMMM@MMMMWMMMM7SMZ:MMMMMM;MMXXMMMMM08MZaMMM@MMMMZMM8XMM0raMMM2BMMMSWM;a2M@WaM80MMM
.
;MarZZB:.Zi0 r.,rMX2iZMZ,:XMXrB7W2aWSaW2Z2@82M;XMZMX2M iZ2WiMaX8aW2SB:MZZMiMWiMiX0aMXXM W0W0r8:,Wr.0
i r ,S7 2:;:rS X :S 7 i :B ;; 7 ;: Z .7 S . , ,S X; ; . X. S. 0 .,, .ii Z. 7 : a. i7.iW .
..: ,a . i ,r 8r:: X,.. ;. : : i 7ir S ii . i 07 ,i ;i : i, . :; X ; i ;. , X:;
8iZ@0rX0 SM2Z2MX0MWZM :8Ma;rM:2MSW0aWZZ2ZM:@M7;2X0MMZM28@rW :MX :M:.@.82X7BaBM88,@MZ28ZrMMiaMX0MaZ2
. . : : , : .
8WWaWMM2M2MZ8M20aM,;MiMM 8MMMMM;MMM:ZM70MZiZM8 BM:0MMM@MZaMWMM8aS2MM8MSa;MM2a0MBWMMMMWMX2M28MWaMZ8@
. , . ., i . , . .. . ;
2X W: ,, XZ 0S0;7@ a8 ,. S; rZr7XXX.B7,X.0,.:. ,S7Z iX; ,M 72 iXM :Z7X:Bi,W,0:X2i0:rMi 8
XrXMXaM.ZWrZ;ii.;2 ;,Wa7M XMS;28BS Zia SiM:SM ;aS2:0:7W.XMS,aW S@ ;M ;Zr,SM iM.:2X0.W r8,X0ii;,2XMii
, .
WrBBBMMMMMMZMM7MWB7BMWMMB,W@MMMaSMWBaM02XMXaMZM@@aMMaMMM@0MS@MaMMMZ2M:ZM78aMXrMMMBMMWM;MMZMWM0SM8MM
. , : . ;
r8r;20B7WBWB0;;Z08ZaMr87:8M7MM,MZXZ M .rX 2Mr@ZBW7Mr0Ma Wr0aM i0M@i;8M8WMZ.r:;8WZWM 8W0r;WXir; ;M
;:ir. r ,,7. ,.. 8 . i . : S:i Z :Si.2 i., S ;,..r,r 7 S2r ; i. ,X:r,.,, ; : r;:: S aa:
;i ,X ; .. :, r , :, S .;; . 7 :.,i: X r: 2 , .r7 :, r . ,X i.
2,iMXSXS 0Ma@MBiaMMaW7SWSM7B 20ZMM7ZMrMXM X22 @M.@aaMMMirSMiZSXB8MM7M:iM XZa02aMSWa,MZMaM02MSaX2ia
. .
@M@M@a8@;iMXa8B;MM208MiMMSMMa0MMW8aMMWMMMM@MMMMWM2WM@Z8ZM@MM0MMaMMBiMMMBM@08BMMMr M0MMZ@MMMMMM0@MMa
, ; . ;, , ;
rBrMraW ;7aX27XM 7ZS8rZ2iBiBBiWSX;7ZXXBi.,27,@:iM B27X2XZ7.:;0iW7M M.7 M:;BX::. , 7MSrM7Z2a, M2 Z
2 .X :S 0r2r7XS 2:Si ZXa r0 .Z,.r0.:Z r2 a7;::M:ia,ra:Z:a XW7i;7.,8 8: arari2,ar0SM; X2 .M 2B,i7;X7
. . . , : , , , , . i . .
8a2MX;MSMSBWMMrZM.WZBM0MMWM0 BMSMMSB0M28M.MMX2aai0ZMWWMWMMWWM@MaM@ZW22BMM0M0XMSSrMXaMZMBM;8M2@82M2M.
X , i ;
r0ZZ7MSWa;@aXX: XMZaMiWM XSMZMM72BBiBMWWBMr0X ;MWSSMX8M; 0@MSM @W0r7MBiMSZM2MMaMZ2M@MrMMi;WM ,M::MBX
, :r. , : :, S Xi; 8 i 8, . :r. a . ., ,Z 7 ; X i 7 7 .: ; . X i r ,i. r: ,
r.7,;... X S ;iX S :S : ., .Xi:2 2 Z .8 ;i 8 . :X....: r r. 2 i rX ;i
0MZB.BB7B8MrXM,X0;0MXXX@7BMS Z7MZ0M0BM;MaBMX7S2aX Z@02Ma:20X;2aZaM BMZ8M27iM8SM7B8WZ00ZrM 2@;0;aSBM
,
MSWMMaMMi;MBM2MMZMMaZMMMMW8M2MMM0@MM0MMMMMaZW8MMMMMMBMMMBMXMMMMM0rWMMM@BSMMaZBM8MMMMWMMZZB ZM2MMXMM

;.SBX ZZa:.S iBirM;80a,2: 7ZS a, @;r i;,02.M0aBSMi;M:r2SZ2 aXMi80r220:787XM..aWaaM;.;aBXB7X.0a:0aa
r r0XS2S,7827Z X@. r0 70:00XX7B;iM:r M.7ai7W X ,B ,;77iZr,M. S7Xia;,a;8r aS;7 7. a;.:,aiB,XSW.,:@
, . . : :
XM7M;MM2MW@MSMrBM8MMXB088MM8MM2MM2.ZMaM@@MSM:MM.MM0WWS7M@MM@2;MM0aZMM8MWMMrW8MZaM:MM,MaMr@M@8a2SMMMr
. , . . r i : r
8BX8BB@a7XWiMM2M82MXMB0B:@BaMZ@7aMM.rW8X@ @a8M70@B80BM a22SW080M rMSMBSrSMi 7r 2M80Z8MMW70MSBMrM8Si
, i , :. . r : .,i ,. . , .: : . , , .r.. Z ; : : . 7 X r7 , i .r . . ,..
77 @: 8 ,S , Si i X iS .2i , i 7.Z i7i,: i2 S7 ,, i7 0 .S .X 7a .B:; :i:0 S 2, .,rS
airi M7ZX7MiX@aZ@,iSM WBr8:M,ZMiriM2SMXWZa,XB8i@;rM7iXXMrM2SWiaXaB:M2XMrMX;r8MZiB Mi7 ,M;,iMX 8SXSr.
, r , ; .
M0aMWMMMM8MZMMWM@aMMMB@M8MMBMM0ZMMMM0M8WM7MM;MM20MMBMMa8MMSB0MMWMZMMWMMaMM,a0MZMMMMMM8aM8MMMMM8.0MXX

r MXX0 i:M27.8:..: X 7i, ;78aM MXi02M ZM;7;00X0 rMir2WXS0ZSrM;7M7i.MriB0aM2@i0ZaSiZB;@0ZBSaWiM7WM
XX.W ,S:i:0 ZSS2XB77a:2Z X8rXiZ: Z ;; ::i iX .,i:Xa, :Z .0; Z r2 ,.M7.X,S;;; B:ia .2i .S 2SiXiX7. r
. ; . : ; , .; . : .
8MS02Z@8BMiZiW78Ma2Z8i8Wi;@2;MM@@MiZMa, MS.WMM0M@aZ2Z:BMXXMBaW.M;@M0M2MMBaM:M7MWSXS 8Mir8MaBMZMMa2@
X .;S . : r 7 r : .
BM2;;@MBMaM.iii@MXMMSrWMSM@:@2MX07 XXSMaBM8@W@M27XMZMMXZ8i :M;aM0MSMSBM0W0@XXMZBM.:MSr@M0MXMXBMaZMXS
. ,i ; .2 , r ., r i i ; . . Z .S . . : i , :. .i i
X @;r; 2a .2X r :W ai. .,;i i@ 7Si7;2 r8 7S XS.S:W,i;. 7X:Zi;M; 0i.. r,i.;a a XS. B:, : 7:8i
r@X2 ZMri7X;.7S27MZ77X ZM.MM.W7M ;8,X82r07SXZ2@W @SXXi;8:XMBr;XrWi rW;:7M.rMXWBi2SaS78,i8Si:8S0M.r7

M 8MZMMMMMMSBMW0M0ZMMS0MS@M8SMM8MM@a@0M0MM8MZMMSWMM MM0MMW;BM2BMMMMMMMMW MM;MM2@MMM0MWZM0Z2MMMM0MM@
. ; ; r .7 i . i . . X
S8SMS,,;WX2270,.B.,0,XXi, , ;S2XS8 :X M:M,7B2B ,MZBaXXX827.M. MrrM.MX.BSra2 .8aM2aMiSW ZSa ZMi 8r
X 7 ;8 B ,ir7.Z ,S. Z,raXi :,,8,S2 ;Z, X,X ,SX: : iXi 8.,SX 8 r X 7r ,i27.r r X 8 X0 ;2 2;;
.; . r ; i, , 7 ,; : , i ;, r i. . . . X i . r ,. 7 . : ; ; . . .
SXrM2aSMMS@Z2SWMM0BX7M:rXWZ;M8M80MaX0WMS@MZrX,i0MMrXM:Z8XiBM0MMX0ia7iMM;W7BS@8MM@MMWMMBMB@.M20B:MW8
, , : . i r . X
WM7MW MMMSMZ@ZMM8MSZS 8Mi8SMMMM8iZM::,0iZMrMM878MXMMaMa7SXMrMMMMr,WBMBMM:MW7MZa2M@SMMMMaM2rXMMWraiB
. . . . , .
28SS SB iSW Z :X :rW;27; i07iar ;M :W;: .SZZarWX;a;i BaiWSiZ ,SWX: M 7Mi7Z;S:. X2XS@.a222X@27Wi7
; S22XSr;r2Z2MSriM.SZ X8,72Wr:MX XX SM7X0X;rZ 2W .aSZ2Za @ rMS8S0,.8 X2XX.W7iWraW: ,@ r2r8:,,;Xr.XM
7
MBBM@ BMMWMXMMa0MWMSMa8MaMM@MaMW0008@MZMMSMMW@ZM8SMBMMa0BMS@@M;MM20MM,rM0MMMWMMMMMM70MMMMMMM0BaMZ0M
i
r7;raMr@70MBZ:,XaZW8MrMr2WiM,X0r22WZ7M2ZMrM;0W2M2,XM iM7:,BWrMBWM7.r@a;;8W22Z;M720.,;MZXM iS;M:M0aM
.i:;. ..7 a r :X . 7 8 Xi:;X i,: :. r X,S .8 .:iii. ;2 : ,iiX,;i.i. Xi.,:,7;;S ..7:rS.7 7 :a
r r . : : , . , ; , ; ; : .: : , a ,, . : : ; .. . X S
;B2M;iWrZBXaWZaMMaM@8XSM 7M82Ma.XMr@a2X8MrBMaWMaM2S,iM77MS @MS8M8@M70Z8iMWaW07MBai;W:SM0aBi@BMXBM;ZW
; .: , i . : ,
M ;MMMM2:MMBWMZMMZMWMSZM0MM@7ZM XMi aZZMMMMMMMrX0MM@MrMMWMMMM@MB@MXMMMMSMMMMMMM2MZ8MZMMM:rMZ XMZMM.
: , . : ,
ra MSaM, BXS72r8iB7;S.Bi2M 0WS.r8;0M,r:ZX7Xi;0 , rSai0B i.iii7.8r8 7:;, B;7 i.X@7:M X@, :8iMa: i
i ZZXr7X87Z iZ iS7 rMXXa aZr.XM: B; 228;B 7WrrB.MaSXS:.,a2; 07aaX8;M SrXX:MX.W SS0..ZXa7W8rM r8,8M
, , , ,
MZ@MrMMS2ZM; XWMW2M2SM8 WBMWM7 MMMMM2BMaMMMM8M72M0 MM:ZM:MM;M@MaWM8MM2WMMaW2aMMX;WM8MM8MMM@BMaB@0ZM
: , 7 . .:; r . . .
0S077iZBB8M ..W,;rZi.0 iW i;S.;MZ8MraZ770MXMXSZZM828XMM.MS888@X8B.28r i07Z22a8aS2W2M72WZ2iZMZi;aMM
X S .. 7 XXi 7S 7X ;2a .a, ;, :,, a .r , .;X .. r,: X ;.7 ZS7,. 8 ; : r 8; : S
, r: , ii a W .;i, ; X 7a :i . X S . ,.::.X ;i . S i, S i
2i;M2SW2M@MaXMX8M8iiM.80,MZ:M@X77Wri78X2M aMZBXXa202;MMBBM.0BXMZMa2W:MMS 8Ba.aW8WMaaS0Ma0ZM@Z2aBZ8M.
,
MMBMWMM@2@M8MMaaMBXZ@aMM;MMM;8M7ZMBMW0M@BZMMMMMZ@@MMMMZMMXM@MMMMXMM0.SM8@8@iMM02MMXMM8MM0BMMM@0XMMMX
. .. . , ,
:7ZaX20,. M:8@i .WZXMXa@ a27Z7M 72: aa ,.@@S a8 B;:M.S0r..:iXX2i;2Z,M M.r@i78SXr.i;8SSX7ar7:X8,;
;r aB: Z8i8X ,ZS rS 7.7 B7,M XW;XZZ .8.08 XMii8.SXi7;S ,0ir2a SB ;X: SM,i@ 2:7 7M 0iXr;Sa:.ZZ7S 7
, : , . . ,
SMMMX;Wa@S8MMM80MaSMM7ZMBX@Wa;ZZi0BMZ@ZMWZBMM0iZZMBM 8MZWMZMMBMMMB8M:MMaBM0ira7 WM,MWrMMMM8M:ZM0MMW
. : , . . . :: .. ;
;MSM,BW72Z@WWM rM:ZB@WBMX XM SMaWX 7r08M2M2rM,M;W7 XM7X;2M2: BMMXMZ7MSrZM2:r;MS2MZB@2XWMX7rrM, 7M0X
S. i :, r : r . 7 S ;. XX Xr i S. 8 7; ,: X r 7 ; : .2 .. B 2 :. ,; i7 X
;: .7 i X ,ii: : ,;X .X iX, 7 W. .0 :X a ;; i:X a; r 2:.; ;. 2 7: ii :;X :i,;.S .7 :S
0,ZMXBMZ;7W828,.XZ08aX8M7XMrB7MS8BS8M r,M 202;X8a MS2SX7Br;2XM7aZ ZW20SMZ;8.B0SaXM MW X8 SrWa;Mi:B0i

MBMMMMMiMMS@MMWWMWMM@W2MBBM0MM7MMMM8M7MMMM@MMMMWWMMMWMWWM;MMWMMMMMMMWW0MMMM8MM@M7MMMMMMMMM7MMBM8ZWMM

XZXZ ; ;ZZ00ZB:,MiBW ZiM2XZ7XMiZaM,20;ZMaaa;SXM2ZMX2S28X@;:W.rX,i0W, ;:a8rZ rBXSSrS8M,Z0X;Z:iS.iZM.i
S;.@7SW.S7; ,iX S ,2iXiB .W. XB 7XiXi .0 XZ i. r0::0 ;2XiXXri ;XM7 XiXXX2.8;70 rr;8ia7:0;;22 2
. . . ; , : , i i : : . r ; ; , i. , a
XSMMZMW2ZMMSZ8SSWMMaB M870SM2rZWZX.8aBrBXMM2MXMMBMXZ;i2SM02.@M2MMSBXX20M2W@;MSM2WM:;X8M8WW2M,MB87MM.
. ; , ., : . : : .
aMaXZ;SMSMM,M2ZMBM08@ rMrMXMW;SZBS; @M8WW, rM8:MaS0rM7M22M77WM82M8aMi@8XMaMMaM2aMaa@M@XMW 8@Z@MaSMZ
i7 S . , . . i 7 : ; r . a .i S . : ; , , r i .i , X
. .:; ai:,S :S :Z :,r S. S; ;0 r7i,r:i2 :iS i. 7 iXr:i:: rS 7ar7 X:: X Z S :i: X. Z
2B2M:8W7280i88i2@7Z2X ZMi20Sr@X,S27ZW7rSZ;M.aZZ2a2828M; rWi7W. 8BrSM2SW0:8 ;7M 82ZX2MXZM;8aWWXX2Z8M
. .
MMMaM0MZ2MMMMMM28aMMMMMMM82M@MMMaM.MMM@MWMBMM0S,MaMM2MMWaZM0,M0aMMMMBMS0M8MMMaSM@MMBMMM7@MBMMMMMMMM
, .
XX8ZS28 iWrWS.r7:.ZM,:aMX ;MBSMSrr SXB: ::r7,8r,M 0@rM8MMSB2Z00XZ7M2WX;M:@XB;.MW2Mi0WX,,M82Bii7aM8M
S ,8: 72 ,Z ;0ii;7 0iXr : Xi.Z i0 Xai7:0.70.XXS:X2 .: 7i r.; ;0 i W ,a: 0 .B ;.,7 2 X2 i7Sr a :
. . 7 i X .X . X . , i , ., X ; i i . 2
a.WW:@MXMM@8M0aMM7iZ0raM8Sa@M2@S8SS@a0M;W @MrM0MM222:@M0MM2MM MSMM0MiZMZ BM.M0a MMXBZ2BM20iMX0MX:MM,
: , . r X , . .
B@8MMWM7MZSM0MiWM.,MW20MW@Mar2M02X7MMSMM7;MMBMMZM0MMMM78M;2M0@aXBMMi0BM@@SrMM8M2M:iM08MaMWM2@MrMMZMM
. i . ; . . , 7 .: : i , ; , . :
X X.rS,;i : ;X aS: ;.i Z:iai2 2i .B :a,;iSSXX7ri 72 i2 X:2S 0 rX.8 Z; WS ZrXX 7S :Zi 7.S7;M
BZ;Zr:ZSSZZW8W2;M B778iM:;M; XSaZrZaiM:7M M:r:iZ2:BS0S7W;;8iSi:SM 7MXB;r.XWS;Zi8rM XZZSZ7i:Mr7Z87rS
. r. r.S
WBSMSrM2M0W72M:XM2SMM;2MS:XMX0M.MM0M8MM2M7ZZZM8MBSM0BMZXXMWa@S@8MW7Mr2ZS28MSZZaMZ072M07@

C:\Documents and Settings\Stathis_kato_pavla\My Documents\My Pictures\Walking%20guy

Όσο ζούμε μαθαίνουμε , αλλα μέχρι να μάθουμε , πεθαίνουμε... .:Stathis:Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 01:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"ΕΥΡΗΚΑ!"
@_@ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΙΣ, ΚΑΛΟ ΜΟΥ:))

--Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΙΑ ΤΟΣΟ 'ΑΧΑΡΗ ΜΕΡΑ' ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΝΑ "ΔΩΡΟ"..:)---


ΜΙΑ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ -ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΗ- ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ...
--ΑΝΤΙ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ, ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΤΑΘΗΣ:
ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΝΟΥ >>"VIEW" >>"ΤΕΧΤ ΖΟΟΜ">>50%>>SMALLER>> ΕΩΣ:10%
(ΘΕΤΟΝΤΑΣ ΟΛΟΕΝΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΘΕΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΡΩΘΕΙ!)...--


ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ


"Το Πετραδι στο Λωτο"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hantok
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 03:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hantok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
deneida tipota mouthimizi graphima ogon sto xrimatistirio

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hantok
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 03:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hantok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kai epidi logo idikotitas asxoloume me xrimatistirio kano texniki analisi kai asxoloume me autous tous arithmous kathe mera sas leo oti tipota den kribete piso apo auta.me tin spira kai ta fibos kanoume kapies problepsis stous diktes pou einai poli petiximenes ala pote 100 tis 100 mesa
.to pio simantiko arthro gia to giolba itan pou kapios eipe oti brike meso tou p toklidi na kerdizi panta sto xrimatistirio den dosate simasia an kai itan oti pio sobaro graftike se ekines tis 30 selides. fisika o filos pou to egraphe elege malakies ops signomi kai ton prokalo na mou to apodiksi problepontas moiu kathe bdomada mia sira apo ksenous diktes auta euxaristo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 04:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

kai epidi logo idikotitas asxoloume me xrimatistirio kano texniki analisi kai asxoloume me autous tous arithmous kathe mera sas leo oti tipota den kribete piso apo auta.me tin spira kai ta fibos kanoume kapies problepsis stous diktes pou einai poli petiximenes ala pote 100 tis 100 mesa
.to pio simantiko arthro gia to giolba itan pou kapios eipe oti brike meso tou p toklidi na kerdizi panta sto xrimatistirio den dosate simasia an kai itan oti pio sobaro graftike se ekines tis 30 selides. fisika o filos pou to egraphe elege malakies ops signomi kai ton prokalo na mou to apodiksi problepontas moiu kathe bdomada mia sira apo ksenous diktes auta euxaristo



ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ:
>>>Και επειδη λογω ιδιοτητας ασχολουμαι με το χρηματιστηριο κανω τεχνικη αναλυση και ασχολουμαι με αυτους τους αριθμους καθε μερα ,σας λεω οτι τιποτα δεν κρυβεται πισω απο αυτα.
Με την σπειρα και τα fibos κανουμε καποιες προβλεψεις στους δεικτες που ειναι πολυ πετυχημενες αλλα ποτε 100% μεσα
Το πιο σημαντικο αρθρο για το Γκιολβα ηταν που καποιος ειπε οτι βρηκε μεσω του Π το κλειδι να κερδιζει παντα στο χρηματιστηριο δεν δωσατε σημασια .Φυσικα ο φιλος που το εγραψε ελεγε μλκς σε εκεινες τις 30σελιδες.Προκαλω να μου αποδειξει προβλεποντας moiu (;)καθε εβδομαδα μια σειρα ξενους δεικτες .Αυτα ευχαριστω.]


Φιλε μου να εισαι σιγουρος πως αν ηταν στα greek lish μαλλον περασε απαρατηρητο/επειδη εγραφα πριν και περιμενα να δω αν καποιος καταλαβει τι εννοει ο φιλος σταθης σε διαβασα/δεν διαβαζω παρα σπανιως τα μνμτ σε greeklish/ειναι κουραστικα/

θα σου πω κατι ομως...
εισαι σε λαθος δρομο.
καμμια σχεση με το ζητουμενο ...εδω...

σκεψου πως αυτο που αναφερεις χριζει ενδιαφεροντος αλλα ειναι εκτος θεματος.
επισης...ολα εχουν δυο πλευρες/εμεις αναφερθηκαμε μαλλον σε κατι που σχετιζεται με τη δημιουργια....και συ αναφερθηκες στην δημιουργια....κερδων...
αντιθετα εντελως τα εξω απο τα εσω δεν νομιζεις;...
σαν να λεμε....εγω διαβαζω τα συμβολα τα ταρω.,επειδη ειμαι επι της ατραπου //κι ο χορταρεας πχ μεγας "παπατζης" τα διαβαζει επισης...
αλλα εχει στησει μαγαζακι ...και βγαζει χρημα με ουρα...
σχεση; καμμια!

σκεψου λιγο αυτο//εγω δεχομαι αυτο που λες καθοτι δεν γνωριζω ενω εσυ το ζεις καθε μερα/δεκτο/προσπαθησε να δεις τωρα το δικο μας....μονοπατι..
(απλο ειναι:)

--επειδη δεν βλεπεις εσυ δεν σημαινει πως εμεις οι δυο που ειδαμε το ιδιο...κανουμε το..ιδιο λαθος!)
εκανες αυτο που προτεινα;...'η εγραψες απευθειας απορριπτοντας;(bad move)---


φως εν σκοτει!
και



clickonmebabe..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hantok
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 05:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hantok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
agapiti fili signomi ala den mporo na grapso elinika i metafrasi sou parapii to kimeno mou ligo ekana auto pou eipes kai den eida tipota alithia ti dixni

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stathis_
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 14:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stathis_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλα φίλη/ε ΑΤΜΑ πειραματιζόμουν μπας και η ASCII Generator σχηματίσει μια εικόνα βάσει των αριθμών και να μας δειξει μια εικόνα απο απλα ένα πειραμα που μου`ρθε. Συγγνώμη αν δεν το επισύμανα στο προηγούμενο μην. ωστε να μην ψαχνομαστε κι ολας. δεν ήταν τιποτα άλλο απο ένα πειραμα.

Walking%20Guy

Όσο ζούμε μαθαίνουμε , αλλα μέχρι να μάθουμε , πεθαίνουμε... .:Stathis:Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΙΝΤΑ
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 20:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΙΝΤΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]

"ΕΥΡΗΚΑ!"
@_@ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΙΣ, ΚΑΛΟ ΜΟΥ:))

--Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΙΑ ΤΟΣΟ 'ΑΧΑΡΗ ΜΕΡΑ' ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΝΑ "ΔΩΡΟ"..:)---


ΜΙΑ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ -ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΗ- ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ...
--ΑΝΤΙ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ, ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΤΑΘΗΣ:
ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΝΟΥ >>"VIEW" >>"ΤΕΧΤ ΖΟΟΜ">>50%>>SMALLER>> ΕΩΣ:10%
(ΘΕΤΟΝΤΑΣ ΟΛΟΕΝΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΘΕΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΡΩΘΕΙ!)...--


ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ

ΠΩΣ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ....ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ....ΤΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ogygos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


261 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 21:58:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Ψ σχεδιάσθηκε για να κωδικοποιήσει την καλύτερη απλή προσεγγιστική τιμή του π:
http://www.geocities.com/thiva20/Hellenic/psi.htm

Από την ταινία Beautiful Mind, πρώτοι αριθμοί που περιέργως βρίσκονται κωδικοποιημένες στις βαθμίδες ογκολίθων της Μεγάλης Πυραμίδας:
http://www.geocities.com/thiva20/Hellenic/Nash.htm

Στην ταινία π οι Ραβίνοι μπορεί να μιλούν γιά το π αλλά στην πραγματικότητα αλλού έχουν το μυαλό τους:

http://www.geocities.com/thiva20/Hellenic/Zain.htm

Και μια περίεργη προσεγγιστική σχέση(σε ακτίνια):

1/συν(1/α) = 2,71834

ενώ:

e = 2,71828


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2004, 03:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

"ΕΥΡΗΚΑ!"
@_@ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΙΣ, ΚΑΛΟ ΜΟΥ:))

--Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΙΑ ΤΟΣΟ 'ΑΧΑΡΗ ΜΕΡΑ' ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΝΑ "ΔΩΡΟ"..:)---


ΜΙΑ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ -ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΗ- ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ...
--ΑΝΤΙ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ, ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΤΑΘΗΣ:
ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΝΟΥ >>"VIEW" >>"ΤΕΧΤ ΖΟΟΜ">>50%>>SMALLER>> ΕΩΣ:10%
(ΘΕΤΟΝΤΑΣ ΟΛΟΕΝΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΘΕΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΡΩΘΕΙ!)...--


ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ

ΠΩΣ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ....ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ....ΤΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙ....




εχμ.. netscape navigator...

Stathis_..
το καταλαβα πως ηταν πειραμα/το εγραψε;ς εξαλλου.
αυτο που ενοιωσα ομως εκεινη τη στιγμη κανοντας τυχαια τη σμικρυνση ενοιψωσα μια σουπερ εκλπηξη..οταν αντικρυσα το ελικοειδες του να φανερωνεται..:))

παρεθεσα την εικονα σαν υπογραφη μου αλλα προσεξα πως τελικα κανεις δεν το ειδε.. ουτε εκει...:(

ας ξαναπω οτι θετοντας τιμη εμφανισης κειμενοι 10% ειναι φανεροτατο το σχημα αφου δεν διακρινονται γραμματα και αριθμοι αλλα γραμμες μπλε και μαυρες

μια δοκιμη θα σας πεισει( δεν θυμαμαι αν εχει ο internet expoler) ρυθμιση μικροτερη απο το 50 %..)


quote:
hantok

agapiti fili signomi ala den mporo na grapso elinika
i metafrasi sou parapii to kimeno mou ligo
ekana auto pou eipes kai den eida tipota
alithia ti dixni


papapii to kimeno sou?

πιστη αντιγραφη με ελληνικους χαρακτηρες εκανα η ψυχη δεν εκανα ελευθερη μεταφραση:(

εστω..
αφου ειναι λιγο..τοτε μαλλον θα ειναι στο σημειο που γραφεις..

[quote]Φυσικα ο φιλος που το εγραψε ελεγε μλκς σε εκεινες τις 30σελιδες.Προκαλω να μου αποδειξει προβλεποντας moiu (;)καθε εβδομαδα μια σειρα ξενους δεικτες .Αυτα ευχαριστω.]



--"προβλεποντας moiu" ="προβλεποντας μου";//μαλλον:)---


..οκ που δεν μπορεις να γραψεις ελληνικα:))ειναι και θεμα πληκτρολογιου..//αν δεν μπορεις να τα καταλαβεις ειναι το προβλημα//



clickonmebabe..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.359375
Maintained by Digital Alchemy