ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΑΝ ΜΕΛΑΓΧΟΛΕΙΤΕ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2005, 18:02:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σΕ ΒΡΙΣΚΩ ΑΨΟΓΟ. ΟΝΤΩΣ Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΡΩΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΛΑΓΧΟΛΕΙ. ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙΛΑΜΠΟΥΜΕ.

Η έλλειψη ανταπόκρισής του να διορθώσω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MORFEAS.P
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2005, 19:03:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MORFEAS.P  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΣΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ESOTERICA ΠΑΥΩ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΜΟΝΑΞΙΑ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ,



Αφροδίτη καλώς σε γνωρίζω
Για κάθε ψυχολογική κατάσταση πιστεύω ότι υπάρχουν 2 όψεις:
Η μια φωτεινή σαν το σκοτάδι που γίνεται η μήτρα του φωτός και σαν την λύπη που προετοιμάζει την μεγάλη χαρά και σαν το ελατήριο που χρειάζεται την υποχώρηση για να μπορέσει να εκτοξευτεί…
Και η άλλη σκοτεινή όταν πνιγόμαστε, εγκλωβιζόμαστε σε αυτήν
Θα έπρεπε κανονικά να χρησιμοποιούμε διαφορετικές λέξεις για να τις διαχωρίσουμε… Για παράδειγμα είναι άλλο η μοναξιά και άλλο η μοναχικότητα. Την μοναχικότητα την επιλέγει κανείς για να μπορέσει να επιστρέψει στον εαυτό του και να γεμίσει. Μπορεί κανείς να βρίσκεται ανάμεσα σε πολλούς και να χαίρεται την μοναχικότητα. Στην μοναξιά όμως δεν μπορεί να δεί τους χίλιους… Νομίζω ότι το κλειδί ανάμεσα στα 2 είναι κατά πόσο το ελέγχει κανείς ή είναι δέσμιος της κατάστασης και περιμένει ένα θαύμα να τον σώσει….
Είναι διαφορετικό να έχεις μελαγχολία ( που σημαίνει ότι αν θελήσεις μπορείς να την ανταλλάξεις και να μην την έχεις) από το να θεωρείς ότι είσαι μελαγχολική ( Αρα η μελαγχολία σε έχει.)
Τι κάνω εγώ; Καταρχην την αποδέχομαι όπως την συννεφιασμένη μέρα ή την βροχή. Και προσπαθώ να χορέψω μες στην βροχή…. Έχω την βεβαιότητα ότι ό ήλιος θα φανεί και δεν ανησυχώ ουτε μεγενθύνω, ούτε με βυθίζω πιο κάτω. Όπως κάνουν αυτοί που ασχολούνται με τις πολεμικές τέχνες , αντί να φέρεις αντίσταση σε αυτό που σου επιτίθεται άστο να περάσει και να εξαφανιστεί με την δική του φόρα χωρίς να σε ακουμπήσει….


[URL=http://img299.echo.cx/my.php?image=matrixcopy1sx.jpg][/URL]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2005, 19:57:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΡΑΙΑ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ [ΠΟΥ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΝΩ] ΕΥΣΤΟΧΟ.
ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑΣ. ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑΛΕΣ ΩΡΙΜΑΝΣΗΣ...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 11:03:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Φίλη Αφροδίτη...

Εάν μειώναμε τον πληθυσμό της Γης στο μέγεθος μίας μικρής πόλης με 100 ανθρώπους, διατηρώντας τις αναλογίες θα ήταν ως εξής:

57 Ασιάτες
21 Ευρωπαίοι
14 Αμερικάνοι
8 Αφρικανοί

52 γυναίκες
48 άντρες

70 μαύροι
30 άσπροι

6 άνθρωποι θα κατέχουν το 59% του παγκόσμιου πλούτου και όλοι θα είναι Αμερικανοί

80 θα έχουν κακές συνθήκες διαβίωσης

70 θα είναι αγράμματοι

50 θα είναι ανειδίκευτοι

1 θα πεθάνει

2 θα γεννηθούν

1 θα έχει computer

1 μόνο θα έχει ανώτατη εκπαίδευση

Αν δεις τον κόσμο από αυτή την οπτική, θα δεις πόση ανάγκη από αλληλεγγύη, αλληλοκατανόηση, υπομονή και εκπαίδευση

Σκέψου το

Εάν αυτό το πρωινό ξύπνησες υγιής, είσαι πιο χαρούμενος από 1.000.000 ανθρώπους που δεν θα επιζήσουνε μέχρι την άλλη εβδομάδα

Εάν δεν έζησες πόλεμο
Την μοναξιά ενός κελιού, την αγωνία του βασανιστηρίου
Ή την πείνα Είσαι πιο χαρούμενος από 500.000.000 ανθρώπους αυτού του κόσμου

Εάν μπορείς να μπεις σε μία εκκλησία χωρίς τον φόβο της φυλάκισης ή του θανάτου, είσαι πιο ευτυχισμένος από 3 δισεκατομμύρια ανθρώπους του πλανήτη

Εάν υπάρχει φαγητό στο ψυγείο σου
Εάν έχεις παπούτσια και ρούχα
Εάν έχεις κρεβάτι και στέγη
Είσαι πλουσιότερος από το 75% των ανθρώπων του πλανήτη

Εάν έχεις τραπεζικό λογαριασμό, χρήματα στο πορτοφόλι σου και μερικά νομίσματα στον κουμπαρά σου
Ανήκεις στο 8% των ανθρώπων του πλανήτη που ζουν καλά

Εάν διαβάζεις αυτό το κείμενο είσαι 2 φορές τυχερός γιατί:

Δεν ανήκεις στα δύο δισεκατομμύρια ανθρώπους του πλανήτη που δεν μπορούν να διαβάσουν και έχεις computer

Όπως είπε κάποιος κάποτε:

Δούλεψε σαν να μην χρειάζεσαι λεφτά
αγάπα σα να μη σε πλήγωσε κανείς
χόρεψε σα να μη σε βλέπει κανείς
τραγούδα σα να μη σ’ ακούει κανείς
Ζήσε σα να ήταν η γη ένας παράδεισος


Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 11:58:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΩΣ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΕΔΩ...
Είναι τύχη να ζεις να υπάρχεις να ανασαίνεις να γελάς να ξυπνάς να ανανεώνεσαι να αγαπάς να εργάζεσαι να δημιουργείς.
Είναι τύχη.
Αν κανείς αναλογιστεί τα δράματα της καθημερινότητας σε ολάκερο τον πλανήτη σίγουρα θα μελαγχολήσει πολύ περισσότερο από ένα πικρό συμβάν της καθημερινότητάς του.
Τώρα πιά δεν αφήνω χρόνο να μπει μέσα μου η μελαγχολία.
Ανοίγω το παράθυρο και λέω καλημέρα στο φως μου.
Το φως της ζωής καλή μου. Που μακάρι γιά όλους τους γήινους του πλανήτη να ήταν αδάκρυτο.
Εντελώς...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 11:22:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κυττάζω τ΄άστρα του ουρανού και μαγεμένη δραπετεύω...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 21:15:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ακολουθώ την διαδρομή των κεριών....

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2005, 09:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάω μιά βόλτα νοερά στο σύμπαν. ΄Η ταυτίζομαι με αστρικά ταξίδια. Και μετά γυρνώ στο δάνεικό μου γαλάζιο πλανήτη.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2005, 21:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιοι είναι οι λόγοι για τους οποίους μελαγχολούμε??
Οι θύμησες..οι αναμνήσεις του παρελθόντος..??
Ή και κάτι άλλο?

μα οτι και αν αγγιξω οποια πορτα και αν χτυπησω τιποτα δε φτάνει στο δικο σου ουρανό κατι να γυαλιζει θελεις παντα και ας θυμιζει οτι πιο θαμπο μαζι και φωτεινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2005, 00:41:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μελαγχολω

Ryche..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2005, 20:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το χαίρομαι. Δεν γκρινιάζω πιά. Κάθομαι στη γωνιά μου και παίρνω δύναμη από την πίκρα της στιγμής.
Λέω απλά αυτό που έμαθα τόσο καλά τελευταία:
ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΜΑΧΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΣ.
ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΙΚΗΣ ΠΤΩΣΗΣ.
ΝΑ ΝΙΚΑΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΘΑΜΠΗ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 21:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απόψε; ΑΠΟΨΕ τραγουδώ με τη φωνή του.
΄Ομορφα που τραγουδά, σαν να συλλαβίζει ανασασμούς λυτρωτικούς, σε χρόνους υστερίας και κυκλοθυμικούς.
΄Ομορφα που τραγουδά.
΄Ομορφα που μου διαβάζει παραμύθια...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2005, 01:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ
Αν ομως συμβει και αυτο το παραδοξο,ψαχνω ατομα γυρω μου,που ειναι χαρουμενα 24 ωρες το 24 ωρο και μου φευγει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 20:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ ναι... Από τότε που συναναστρέφομαι -κυρίως αυτές τις μέρες και χαρούμενα ξέγνοιαστα ενθουσιώδη άτομα, στέλνουμε την μελαγχολία στον αγύριστο.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 21:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ, μόλις μελαγχόλησα... Το να επιδιώξω να μείνω μόνος, την κάνει πιο γλυκιά, αλλά με παρέα περνάει γρήγορα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 05:50:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΕΓΩ ΜΕΛΑΝΓΧΟΛΩ ΣΥΧΝΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΟΛΥ

ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΠΤΗ,
ΜΟΥ ΡΙΧΝΩ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ


ΚΑΙ ΞΕΡΕΝΩΜΕ ΣΤΑ γελεια....χα χα χα !!!!

Δεν υπάρχει τίποτα στο νου που να μην υπήρξε στις αισθήσεις,εκτός από τον ίδιο τον νουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 08:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό να χαμογελάμε που και που με τη φωτεινότητα της φάτσας μας. Κάτι φορές η φιγούρα μας μπορεί να φαντάζει ψιλοαστεία,όλα περνούν κι όλα χάνονται, κρατάμε τα καλύτερα, εγώ πιά δεν μελαγχολώ, διώχνω κακές σκέψεις κι αρνητικούς κούφιους κενούς ανθρώπους από δίπλα μου, τότε η μελαγχολία γίνεται δύναμη και λάμψη...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 13:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την τελευταία φορά που μελαγχόλησα...
χμ..
έκανα μία βόλτα..
έφτασα μέχρι την πινακοθήκη..
κοιτούσα το φεγγάρι..
και άκουγα τον άνεμο..
μετά σκέφτηκα κάποια πράγματα και επανήλθα..


μα οτι και αν αγγιξω οποια πορτα και αν χτυπησω τιποτα δε φτάνει στο δικο σου ουρανό κατι να γυαλιζει θελεις παντα και ας θυμιζει οτι πιο θαμπο μαζι και φωτεινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 19:51:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να κυττάς το φεγγάρι ακούγοντας τον άνεμο σεβόμενη τους σπινθήρες της λογικής το χάδι της αλήθειας.
Είναι η αγάπη που σκιαγραφεί στη νύχτα χρώματα. Είναι το γέλιο σου μικρού παιδιού που μεγαλώνει.
Να γελάς Σεμίνα. Δίνει χρόνια το κάθε χαμόγελο. Αρκεί να είναι πάντα πηγαίο.
Ορκίσου στις φωνές των αστεριών πως θα πάψεις να μελαγχολείς. Εγώ το έκανα όταν άρχισα να ξεχωρίσω τη σαπίλα των ανθρώπων και τη διπροσωπία από την αλήθεια της καρδιάς και την απόλυτη φεγγαράδα των τρυφερών λόγων.
Δώσε κι εσύ περισσότερη σημασία στην διαίσθησή σου και στις επιθυμίες της καρδιάς. Και μη φοβάσαι τη γνώμη των πάντων. Η ζωή είναι δική σου κι όταν έρθει ο καιρός να κυττάξεις πίσω θα έχεις τουλάχιστον πανέμορφες αναμνήσεις.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PurePoison
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 15:56:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PurePoison  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα απο μενα...ιδανικη μερα για να μελαγχολησει κανεις... Τελικα ο καιρος μπορει να μας δημιουργησει παρα πολλα συναισθηματα τοσο ξαφνικα...Οταν μελαγχολω περνω ενα μπουκαλι απο το αγαπημενο μου κρασι, ξαπλωνω, αφηνω ελαχιστο φως να μπει στο σπιτι και σκεφτομαι πραγματα που θα ηθελα και που θα με εκαναν ευτιχισμενη...αλλες φορες το καταφερνω αλλες φορες οχι...ειναι τοσα πολλα και μικρα πραγματα που μπορει να μας μελαγχολησουν που συνηθως φαινονται πιο δυσκολα απο ενα μεγαλο προβλημα. Το μονο που με ενοχλει ειναι ο εγωισμος μου που με κανει να μην θελω να δειξω πως δεν ειμαι καλα...Ας φορεσουμε λοιπον τις μασκες μας παλι...

Καλη συνεχεια

Νικολ

Ποιος ειναι ο επομενος που θελει να μ εχει...γραμμενη στην λιστα των εχθρων του να με βλεπει...?!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 20:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωπα καλώς την!!!
Αυτό με το κρασάκι το έκανα χθες. Βραδάκι μόνη στο μπαλκόνι αντί γιά κόκα με λεμόνι επέλεξα το καλύτερο! Μαγείρεψα γιά πάρτη μου και γιόρτασα την λευτεριά της ψυχής μου. ΄Ηπια κόκκινο κρασί δυό ποτηράκια δηλαδή δεν ξέφυγα. Μετά έκατσα ώρες κυττώντας τον ουρανό έγραψα μέθυσα την ψυχή μου μόνο με όνειρα -τι να το κάνεις το κρασί σαν σε μεθούν οι αναμνήσεις και τα καλύτερα που προσδοκείς να έρθουν.΄Ενοιωσα τέτοια πληρότητα που άκουσα τη ζωή να μου ψιθυρίζει γιά νέους έρωτες χωρίς μελαγχολίες γιά όμορφα βραδάκια με ποτό γέλια και στιγμές άφθαρτες γεμάτες γοητεία.
Κόκκινο κρασί,
γέρμα ασορτί
κι ύστερα η νύχτα,
ποιός μιλά γιά ήττα
όλη μου η ζωή
φόντο θαλασσί
ήλιος σε προβλήτα.

Κόκκινο κρασί
γεύση από νησί
χρόνια ενωμένα
πόθος και φιλί
σκάει η σιωπή
και γλεντώ γιά μένα.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PurePoison
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 10:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PurePoison  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ωπα καλώς την!!!
Αυτό με το κρασάκι το έκανα χθες. Βραδάκι μόνη στο μπαλκόνι αντί γιά κόκα με λεμόνι επέλεξα το καλύτερο! Μαγείρεψα γιά πάρτη μου και γιόρτασα την λευτεριά της ψυχής μου. ΄Ηπια κόκκινο κρασί δυό ποτηράκια δηλαδή δεν ξέφυγα. Μετά έκατσα ώρες κυττώντας τον ουρανό έγραψα μέθυσα την ψυχή μου μόνο με όνειρα -τι να το κάνεις το κρασί σαν σε μεθούν οι αναμνήσεις και τα καλύτερα που προσδοκείς να έρθουν.΄Ενοιωσα τέτοια πληρότητα που άκουσα τη ζωή να μου ψιθυρίζει γιά νέους έρωτες χωρίς μελαγχολίες γιά όμορφα βραδάκια με ποτό γέλια και στιγμές άφθαρτες γεμάτες γοητεία.
Κόκκινο κρασί,
γέρμα ασορτί
κι ύστερα η νύχτα,
ποιός μιλά γιά ήττα
όλη μου η ζωή
φόντο θαλασσί
ήλιος σε προβλήτα.

Κόκκινο κρασί
γεύση από νησί
χρόνια ενωμένα
πόθος και φιλί
σκάει η σιωπή
και γλεντώ γιά μένα.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.


Γεια σου γλυκεια μου,
Χαιρομαι που σε βοηθησε κατι τοσο απλο και τοσο συνηθισμενο να βρεις την γαληνη και την ψυχικη σου ηρεμια...δεν ειναι αστειο πως κατι τοσο απλο μπορει να μας κανει να νιωσουμε δυνατους και ετοιμους να κανουμε μια νεα αρχη...Σιγουρα δεν φταιει το κρασι, και σιγουρα δεν φταιει ο καιρος...αλλα οταν μπαινουμε σε αυτην την διαδικασια πλεον εχουμε παρει την αποφαση να αλλαξουμε τα πραγματα...Καλοι οι φιλοι αλλα τις καλυτερες λυσεις τις βρισκουμε μεσα απο τον ιδιο τον εαυτο μας...Μακαρι να ειχαμε περισσοτερο χρονο να πιναμε αυτο το "κρασακι"...

Καλη συνεχεια

Νικολ

Ποιος ειναι ο επομενος που θελει να μ εχει...γραμμενη στην λιστα των εχθρων του να με βλεπει...?!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 20:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Οταν είμαι με λογικούς ανθρώπους πετώ αγάπη μου απογειώνομαι. Ταξιδεύω και γίνομαι λάτρης των τρυφερών μαγικών πραγμάτων.
Αφήνω τους νεκρούς να περπατάνε στην κόλαση,
και τους φτηνούς να πουλάνε την αξιοπρέπειά τους δίχως τύψη.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 05:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Τίποτα»

Zero
©Μ_Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 21:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://m.youtube.com/watch?v=wL5QQyLpaB8&feature=youtu.be


We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
orderintochaos
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2021, 10:28:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orderintochaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γράφω στο esoterica πολεμώ το κενό με κενό!


'«Το άτομο που λέει ότι δεν μπορεί να γίνει, δεν θα πρέπει να διακόπτει το πρόσωπο που το κάνει».'


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy