ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Online βάνδαλοι και συκοφάντες
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 02:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΦΩΣΧΥΤΕ όσον αφορά το πρώτο μέρος του μηνύματός σου δεν είναι καθόλου έτσι τα πράγματα. Το γιατί δεν είναι έτσι, αποσαφηνίζεται στα μηνύματά μας στο παρόν θέμα, καθώς και σε άλλα μηνύματα που αφορούν το ίδιο ζήτημα σε άλλα θέματα.

Όσον αφορά τις ip, φυσικά και έχεις δίκιο. Συμφωνούμε, ο καθένας έχει δικαίωμα να αποκρύψει την πραγματική του ip αν το επιθυμεί για οποιονδήποτε νόμιμο λόγο, αλλά επίσης είναι αναφαίρετο δικαίωμα των υπευθύνων ενός διαδικτυακού χώρου, που τους δίνεται από την ίδια την καταστατική αρχή λειτουργίας του Διαδικτύου, να εξετάσουν αν μία τέτοια απόκρυψη γίνεται στα πλαίσια μίας κακόβουλης δράσης και να κρίνουν για τη συνέχιση ή όχι των δικαιωμάτων πρόσβασης ή της συμμετοχής. Δε λέμε τίποτα καινούργιο βέβαια, αυτά είναι πασίγνωστα στο Διαδίκτυο, περισσότερα για τις ip και συναφή τεχνικά θέματα στη συνέχεια, καθώς έχει φανεί πως ορισμένα ζητήματα χρειάζονται όντως περισσότερη διασαφήνιση.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 04:12:10  Εμφάνιση Προφίλ
τίποτα δεν είναι τυχαίο
ο κάθε ένας μας παίζει τον ρόλο του
σε αυτόν το υδροβιότοπο...
η ζωή απο το νερό προήρθε άλλωστε...

τώρα πια ήρθε η ώρα για τα μπάνια του λαού,
εκεί θα βρούμε τους προγόνους μας, τα ψάρια,
ή μήπως προερχόμαστε απο τις αχιβάδες;

το σόι μου πάντως προέρχεται απο τους "χάνους"!
το δικό σας;

επειδή καλοκαιριάτικα δεν είναι ότι καλύτερο να σηκώνουμε θερμοκρασίες με καμένο βεντιλατέρ, καλό θα ήταν πιστεύω, να πάμε σε καμιά παραλία, και το χειμώνα...στα κόκκινα πάλι.

ΤΕΣΤ:βρες το σόι σου...


ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 11:37:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
quote:
amalia
Ευστράτιε σέβομαι την άποψή σου, υπάρχουν κάποιες κατηγορίες που δέχονται λιγότερα μηνύματα από άλλες, όπως οι κατηγορίες ΣΟΦΙΑ και ΑΣΤΡΑ. Αυτό πολλές φορές είναι θέμα φυσικής βιορυθμικής διακύμανσης μέσα στο έτος και ανάμεσα στις διάφορες εποχές, αλλά είναι γνωστό ότι κάποιες κατηγορίες γενικότερα έχουν πάντα μικρότερη κινητικότητα από άλλες.

Βρε amalia σ’ ευχαριστώ που σέβεσαι την άποψη μου, αλλά δεν αναφερόμουν στις κατηγορίες ΣΟΦΙΑ και ΑΣΤΡΑ, γιατί δεν ξέρω τι γίνεται.
Αναφερόμουν γενικότερα στην κίνηση τον τελευταίο καιρό και ειδικότερα στις κατηγορίες που εγώ παρακολουθώ, που και είναι...
ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ, ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ, Η ΓΝΩΣΗ, ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ, ΜΕΤΑΞΥ ΤΥΡΟΥ ΚΑΙ ΑΧΛΑΔΙΟΥ, ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ, ΝΕΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ INTERNET.

quote:
amalia
Το έφερες όμως σαν ένσταση σε αυτό που έγραψα για τους 328.000 επισκέπτες. Πέρα από το γεγονός ότι δε θα έγραφα ψέματα (δεν μου αρέσουν τα ψέματα) και ούτε θα προσπαθούσα να κατασκευάσω εντυπώσεις, το μόνο που θα μπορούσα να σου απαντήσω είναι, να ρίξεις μια ματιά στον κατάλογο μελών, να δεις πόσα νέα μέλη γράφονται καθημερινά, πόσοι άνθρωποι γράφουν κάθε μία, κάθε δύο, κάθε δέκα κ.λπ. μέρες ή ακόμα να δεις μέσα από την κεντρική σελίδα των forums τον αριθμό των μηνυμάτων που γράφονται κάθε μήνα. Για τον Ιούνιο στον οποίο αναφερθήκαμε, γραφτήκανε πάνω από 3.600 καινούργια μηνύματα. Αυτό σημαίνει ότι κατά μέσο όρο καθημερινά, γραφόντουσαν τον Ιούνιο πάνω από 120 μηνύματα.

Δεν το έφερα σαν ένσταση. Έγραψα :

amalia δεν ξέρω τι λένε τα στατιστικά σας δεδομένα, αλλά αυτό που εγώ παρατηρώ τον τελευταίο καιρό, είναι ότι για να δούμε μήνυμα σε κάποια κατηγορία, μόνο τάμα δεν κάνουμε...

Έκανα δλδ μια διαπίστωση σχετικά με την επισκεψιμότητα και την συμμετοχή που είναι διαφορετικά πράγματα.
Εμένα προσωπικά σαν μέλος, με ενδιαφέρει περισσότερο πόσοι συμμετέχουν ενεργά με μηνύματα στο forum και πολύ λιγότερο το πόσοι το επισκέπτονται.
Και δεν είπα ότι λες ψέματα, για όνομα του θεού.


Καιτώρα μην μου πεις ότι από αυτό :

Κάθε πρωί που ανοίγω το υπολογιστή κάνω μια τσάρκα στο esoterica να δω τι παίζει…
και ενώ πριν κάτι μήνες, ήθελα τρεις ώρες να διαβάσω τα μηνύματα που είχαν γραφτεί από την προηγούμενη και μέχρι εκείνη τι στιγμή, τώρα σε μια ώρα τα έχω ξεπετάξει.

Και όταν ξανακάνω τουρνέ στο forum κατά το μεσημεράκι δεν έχει αλλάξει τίποτα, άντε να έχει γράψει κανά μήνυμα ο el.elyon στο ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.

Και αυτό το παρατηρώ σε επτά κατηγορίες του forum που παρακολουθώ.

Ποιο εύκολα βρίσκεις κλειστό aircondition, παρά μήνυμα.

Κατάλαβες αυτό :

quote:
amalia
Σχετικά με αυτό που γράφεις, ότι δύσκολα βρίσκεις μήνυμα, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τη λειτουργία «Ενεργά Θέματα» (εγώ συνήθως επιλέγω να μου εμφανίσει τα ενεργά θέματα από «χθες»). Καθημερινά ανανεώνονται κατά μέσον όρο 30 θέματα, όλο και κάποιο θα σε ενδιαφέρει. Μπορείς ακόμα αν δεν σε καλύπτουν, να ανοίξεις εσύ κάποιο καινούργιο θέμα ή να βρεις κάποιο παλιότερο που σε ενδιαφέρει.

Γιατί δεν το πιστεύω.

Τέλος πάντων νομίζω ότι το κουράσαμε το θέμα.


Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 15:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
amalia
quote:
allzzaro όντως το επιχείρημα αυτό περί της κινούμενης εικόνας που χρησιμοποιεί το μέλος libero είναι άστοχο.

Αστοχο!!

Εγώ σας λέω οτι είναι κατάσκοπος!
Εχετε δεί την ταινία του James Bond επιχείρηση ``χρυσά μάτια``.
Με τι είδους προγράμματα μπορούσαν και έκρυβαν τα ip τους?

Λοιπόν ο libero είναι κατάσκοπος και ο αγνοών συνεργός του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 15:34:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Το μήνυμα αυτό εστάλη από την Θεσσαλονίκη (κέντρο) Λέοντος Σοφού 11 για όποιον ενδιαφέρεται να μου κόψει και το τελευταίο νήμα για να γλυτώσει το Forum από κακοπροαίρετα μέλη. ( απέναντι από το βιβλιοπωλείο του Λιακόπουλου)

Να και η απόδειξη
Είναι κατάσκοπος του Λιακόπουλου

Απολογήσου libero.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 16:51:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
gigenis, έχεις διάθεση να παίξουμε κρυφτούλι?

το ποιος εχει διαθεση για κρυφτουλι εχει φανει εδω καιμηνες

Όταν κάποιος παρουσιάζει 2 Χώρους (esoterica.gr, metafysiko.gr) και τους δίνει την κοινή περιγραφή "ΕΡΕΥΝΑ & ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ ΒΑΘΥΤΕΡΩΝ ΝΟΗΜΑΤΩΝ" τότε δημιουργεί μια σύνδεση και ταύτιση μεταξύ τους.
Κι όταν αυτή η περιγραφή δίνεται και για ένα "mpourdelo.com" τότε η σύνδεση κι η ταύτιση αναπτύσσεται μεταξύ και των 3.

και ποιος σου ειπε οτι στο μπουρδελα δεν υπαρχει ενοτητα που συζητουν για το παραξενο και το μεταφυσικο;;;


Αφού όμως - κατά την δική σου αντίληψη - το πρώην μέλος των Forums Βριλ (συνεργατικά με τον Jonniebegood) δεν επιθυμούσε κάτι τέτοιο, γιατί πλέον αυτή η κοινή σύνδεση μεταξύ των 3 Χώρων έχει χαθεί κι έχουν γίνει τροποποιήσεις?

(Κοίτα εδώ)


αυτο που βλεπω ειναι οτι τωρα (συμφωνα με την λογικη σου περι συνδεσης των σελιδων παντα) η σελιδα σας φαινετε κατωτερη απο την μπουρδελα γιατι στην μπουρδελα γραφει οτι δεν ειναι μονο μπλα μπλα αλλα κανουν και φοβερες ανακαλυψεις


Να υποθέσω ότι και τα όσα έγραψε για τον PREDATOR ήταν απλά η γνώμη του?

γιατι εσυ λες να του υπαγορευε καποιος αλλος τι να γραψει;;;

Όταν ένας συνάνθρωπος σου δέχεται από κάποιον άλλον άνθρωπο αυτού του είδους την κριτική και λαμβάνει αυτά τα σχόλια, εσύ θεωρείς ότι απλά πρέπει να τα ακούσει και να τα δεχθεί ως μια άποψη για το πρόσωπο του?

συγουρα αυτη η κριτικη ειναι πολυ πολυ πολυ καλυτερη απο την κριτικη και τις υβρεις που εριχνε σε εμενα και σε αρκετους αλλους ο ακατανομαστος και εσεις συμφωνουσατε μαζι του
στο κατω κατω της γραφης αν εχει καποιο προβλημα ο θυρευτης μπορει να το πει εγω δεν ειδα καμια αντιδραση

Αυτό όμως δεν το θεωρείς ούτε κιτρινισμό, ούτε εκφοβισμό.
Σωστά?

και βεβαια οχι αν εσυ θεωρεις εκφοβισμο την αρνητικη αποψη και κιτρινισμο τοτε εχεις σοβαρο προβλημα και πιθανον να εισαι και αγοροφοβικος

Το γεγονός ότι αρκετά μηνύματα κάποιων συνομιλητών σου στα Forums παρουσιάζονται στο blog του jonniebegood αποσπασματικά και με τον τρόπο που παρουσιάζονται, δεν αποτελεί για σένα κιτρινισμό.

θα πρεπει να φερεις στοιχεια για το ποια μηνυματα εχει αποσαπσματικα στο blog του γιατι τωρα εσυ κανεις κιτρινισμο και το λεω αυτο γιατι οσα εχω διαβασει εχουν μεταφερθει μεχρι και με την τελευταια τους τελεια


Το γεγονός ότι 2 πρώην μέλη των Συζητήσεων έχουν ανοίξει κάποια blogs για να προβαίνουν σε αυτού του είδους τον σχολιασμό μηνυμάτων κι ανθρώπων επί μήνες πάλι δεν αποτελεί δείγμα κιτρινισμού για σένα.
Το ότι το πρώην μέλος Βριλ αποκαλεί το Esoterica ως "Χεζοτερικα" κατά την συμμετοχή του σε άλλους Χώρους, πάλι δεν αποτελεί για σένα κιτρινισμό.

ενα απο αυτα που κανουν στα blog τους ειναι και ο σχολιασμος καποιον μηνυματων
απο την στιγμη που επισκεπτεσε καθημερινα τους χωρους αυτους θα επρεπε να το ξερεις
και αυτο που κανεις ειναι κιτρινισμος
το γιατι αποκαλει το εσωτερικα ετσι πρεπει να τον ρωτησετε τον ιδιο

Προσπάθησε να σκεφτείς λίγο τα παραπάνω.
Καλή η συνεχόμενη κριτική με την πρώτη ευκαιρία αλλά μην είναι και τόσο άκριτη...

και αυτο ειναι κιτρινισμος και προσπαθια υπονομευσης της αποψης μου και της προσωπικοτητας μου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 18:46:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
allzaro,για μια ακόμη φορά δεν κατάλαβα τι έγραψες και τι θέλεις να πεις

μα πάς καλά ? τι καχυποψία είναι αυτή που σε διακρίνει ρε φίλε ?

και δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνεις σε κάποιο δικό μου γραπτό

ήμαρτον δηλαδή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 18:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
amalia σε όλους απάντησες,στο δικό μου ερώτημα δεν έδωσες σημασία

ευχαριστώ πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 19:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
μα πάς καλά ? τι καχυποψία είναι αυτή που σε διακρίνει ρε φίλε ?

Καχύποπτος εγώ αγνοών??

Φίλε μου οφείλω να σε πληροφορήσω οτι ο allzzaro είναι ο λιγότερο καχύποπτος εδώ μέσα.
Εντάξει.. δικαιολογείσαι ως αδαής τεχνικώς οπως λές.. αλλά αδαής και στα δρώμενα?
Τελικά με μπέρδεψες? Είσαι ή δεν είσαι κατάσκοπος?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 19:45:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
amalia σε όλους απάντησες,στο δικό μου ερώτημα δεν έδωσες σημασία

αγνοών εδώ δεν έχεις δίκιο. Έχω γράψει στο χθεσινό μήνυμά μου:

"περισσότερα για τις ip και συναφή τεχνικά θέματα στη συνέχεια, καθώς έχει φανεί πως ορισμένα ζητήματα χρειάζονται όντως περισσότερη διασαφήνιση."

Οπότε μην ανησυχείς


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2007, 00:17:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:

quote:
οπως φαινετε στην εικονα υπαρχουν 3 διευθυνσεις
1)του μπουρδελα
2)του μεταφυσικο
3) του εσωτερικα

το τι καταλαβενεις εσυ ειναι δικο σου προβλημα
ολοι μπορουν να δουν οτι αυτο ειναι πολυ απλα μια λιστα με πρωτεινομενες σελιδες
αν στην λιστα περιλαμβανε και την διευθυνση της νασα τι θα ελεγες;


gigenis, έχεις διάθεση να παίξουμε κρυφτούλι?

Όταν κάποιος παρουσιάζει 2 Χώρους (esoterica.gr, metafysiko.gr) και τους δίνει την κοινή περιγραφή "ΕΡΕΥΝΑ & ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ ΒΑΘΥΤΕΡΩΝ ΝΟΗΜΑΤΩΝ" τότε δημιουργεί μια σύνδεση και ταύτιση μεταξύ τους.
Κι όταν αυτή η περιγραφή δίνεται και για ένα "mpourdelo.com" τότε η σύνδεση κι η ταύτιση αναπτύσσεται μεταξύ και των 3.
Αφού όμως - κατά την δική σου αντίληψη - το πρώην μέλος των Forums Βριλ (συνεργατικά με τον Jonniebegood) δεν επιθυμούσε κάτι τέτοιο, γιατί πλέον αυτή η κοινή σύνδεση μεταξύ των 3 Χώρων έχει χαθεί κι έχουν γίνει τροποποιήσεις?

(Κοίτα εδώ)

quote:
οσο για το τι γραφει ο τζονυ σου το ξαναειπα ειναι η γνωμη του η αποψη του το πως κρινει αυτος καποια πραγματα
δεν ειναι ουτε κιτρινισμος ουτε φασισμος ουτε εκφοβισμος
που προσπαθεις να το παρουσιασεις
το ποιος τελικα κανει φασιστικες κιτρινιστικες ενεργιες φαινετε

Να υποθέσω ότι και τα όσα έγραψε για τον PREDATOR ήταν απλά η γνώμη του?
Όταν ένας συνάνθρωπος σου δέχεται από κάποιον άλλον άνθρωπο αυτού του είδους την κριτική και λαμβάνει αυτά τα σχόλια, εσύ θεωρείς ότι απλά πρέπει να τα ακούσει και να τα δεχθεί ως μια άποψη για το πρόσωπο του?
Αυτό όμως δεν το θεωρείς ούτε κιτρινισμό, ούτε εκφοβισμό.
Σωστά?
Το γεγονός ότι αρκετά μηνύματα κάποιων συνομιλητών σου στα Forums παρουσιάζονται στο blog του jonniebegood αποσπασματικά και με τον τρόπο που παρουσιάζονται, δεν αποτελεί για σένα κιτρινισμό.
Το γεγονός ότι 2 πρώην μέλη των Συζητήσεων έχουν ανοίξει κάποια blogs για να προβαίνουν σε αυτού του είδους τον σχολιασμό μηνυμάτων κι ανθρώπων επί μήνες πάλι δεν αποτελεί δείγμα κιτρινισμού για σένα.
Το ότι το πρώην μέλος Βριλ αποκαλεί το Esoterica ως "Χεζοτερικα" κατά την συμμετοχή του σε άλλους Χώρους, πάλι δεν αποτελεί για σένα κιτρινισμό.

Προσπάθησε να σκεφτείς λίγο τα παραπάνω.
Καλή η συνεχόμενη κριτική με την πρώτη ευκαιρία αλλά μην είναι και τόσο άκριτη...



Συμφωνω 100% με αυτο το μηνυμα του Ινκουμπους!
Και δεν πα να με πειτε και υποψηφια γλυφτρια για την
για την διοικηση του ψιλικατζιδικου απεναντι απο το σπιτι μου!!
(εξαλλου,
οποιος εχει τη μυγα ειναι αυτος που...μυγιαζεται...)

Edited by - angi on 07/07/2007 00:19:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2007, 02:45:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Γιαννη μου,
σου απανταω απο εδω γιατι δεν εχω ιδεα το πως να σου απαντησω εκει.
Εννοω το πώς να γραφτω και τα λοιπα.
Επιμενω στην αποψη μου οτι αυτο που κανετε ειναι κιτρινισμος
(αυτο που τοσο απεχθανεσται).
Και στο κατω-κατω,
τί σε νιαζει εσενα για τον Πρεταντορ (γιατι απο αυτο το μηνυμα σου
εξαγριωθηκα) που το παιδι ειναι νεαρο και ευγενικο και θελει να προσφερει με τον τροπο του.
Δες στα Αστρα εμενα οταν πρωτομπηκα στο Εσωτερικα!!
Ηθελα να μαθουν ολοι για την Αστρολογια και εγραφα κατεβατα ολοκληρα ολημερις (μεχρι και την δουλεια μου ειχα παρατησει!!!)
Αντεγραφα βιβλια βεβαια (και το ειχα δηλωσει)!
Ομως δεν σας πιανω να ειστε και τοσο ειλικρινης βρε Γιαννη μου!!
Εγω πραγματικα πιστευω,
οτι κατι σου συμβαινει αυτη την περιοδο,
κατι που ουτε εσυ ο ιδιος δεν μπορεις να ξεδιαλυνεις/αντιμετωπισεις/συνηδειτοποιησεις,
που σε κανει να εχεις αυτη τη συμπεριφορα.
Ξερεις ποσο σε σεβομαι και σε αγαπαω,
αλλα ολο αυτο,
δεν μου αρεσει.
Αλλιως σε ηξερα και σε πρωτογνωρισα.
Κανε υπομονη βρε Γιαννη,
οπως κι εγω και ολοι μας!!!
Και ο Γιγενης,
ας αρχισει πραγματικα λιγο να σκεφτεται.
Να μην σκεφτεται μονο το τί του κανουν αλλα και το τί κανει προς τους αλλους!
Οσο για τον Τζεντλυ:
Ποσο χρονικο διαστημα περασε Γιαννη μου (μετα απο διαπληκτισμους και λοιπα) για να ερθουν σε αντιπαραθεση οι συντονιστες μαζι σου;
Πολυ μεγαλο Γιαννη.
Και αυτο γιατι αντιλαμβανονται την συνεισφορα σου εδω.
Ο Τζεντλυ,
σε σχεση με σενα δεχτηκε επιπληξεις σε πολυ συντομο διαστημα σε σχεση με την παραμονη του εδω.
Δεν μ΄ενδιαφερει το τί γινεται στα μπλοκ σας ή οπουδηποτε αλλου(αλλωστε δεν μπορω να τα διαβασω, παρα μονο αυτα που δημοσιευεις καθε μερα στην πρωτη σου σελιδα).
Εγω απλως θελω να ειμαι ΔΙΚΑΙΗ και να τονιζω πραγματα που με ξυνιζουν.
Ομως αυτα που με ξυνιζουν βρε Γιαννη,
δεν τα χλευαζω.
Στο κατω-κατω,
εχω την καλη ή την κακη συνηθεια,
οταν κατι δεν μου αρεσει,
να το ξεχνω και να μην ασχολουμαι μαζι του.
Ομως,
αλλο να αντιπαρατιθεσαι και αλλο να απαξιεις και να χλευαζεις επειδη εχεις μια προσωπικη διαφορα ή προσωπικα σου προβληματα και τα μεταφερεις σε ενα δημοσιο χωρο οπως αυτος ή οποιοδηποτε αλλος.
ΤΙποτα λιγοτερο,
Τιποτα περισσοτερο!!
Πρωτα βρισκουμε την αιτια της συμπεριφορας μας και κατοπιν την διορθωνουμε.
Ειναι λιγο δυσκολο (εγω παιδευομαι ακομη με αυτο),
αλλα οπωσδηποτε αυτη ειναι η λυση!!
Και σε πληροφορω οτι επειδη το ζω τελευταια,
εχοντας περασει μια τεραστια τρικυμια απο οπου και να το πιασεις
(ψυχολογικα, οικονομικα, αισθηματικα, κοινωνικα κλπ)
εχω παρει πολλα μαθηματα.
Μαθηματα που με εκαναν να διορθωνω τα λαθη μου και τη συμπεριφορα μου!!
Και δεν μπορεις να φανταστεις ποσο καλο μου εκαναν!!!
Γιαννη μου,
Σε χιλιοπαρακαλω!!!
Ασε το χρονο να περασει!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2007, 03:02:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
θεωρεις οτι δεν εχω το δικαιωμα να απαντω μεσα απο δικο μου χωρο, στα υποτιμητικα μηνυματα που γραφονται

Εσυ τί κανεις Γιαννη;
Δεν εχουν το δικαιωμα οι αλλοι να υπερασπιζονται τον δικο τους ιστοχωρο;

Δεν εχω ιδεα το τί γινεται σε αυτους τους χωρους και σε αυτα τα μπλεξιματα,
το μονο που ξερω,
εινα οτι με ενδιαφερει να αποδειξω την αξια μου στην απτη πραγματικοτητα και καθημερινοτητα. Οχι κρυμμενη πισω απο ενα υπολογιστη!
Αυτο ειναι το μηνυμα μου προς ολους ανεξαιρετως!!!
Εγω οταν μιλαω,
δεν χρησιμοποιω κοσμητικα επιθετα παρολο του οτι ειμαι ευαισθητη παραπανω απο οσο πρεπει.
Αλλα καποτε πρεπει να βαζουμε μια ταξη και να αποφασιζουμε το τί εντελει ειμαστε, το τι τελικα μπορουμε να καταφερουμε και το τί θελουμε πραγματικα.
Αυτα συνηθως δεν πανε μαζι, να το ξερεις.
Αλλα το πιο σοφο ειναι να το συνειδητοποιησουμε!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2007, 11:06:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Και ο Γιγενης,
ας αρχισει πραγματικα λιγο να σκεφτεται.
Να μην σκεφτεται μονο το τί του κανουν αλλα και το τί κανει προς τους αλλους!

ο γηγενης κανει αυτο που κανει παντα
απαντα στα διαφορα θεματα τοποθετειτε οπως αυτος νομηζει οτι ειναιτο σωστο
λεει την αποψη του

δεν βλεπω καμια δαιφορα στο τι εκανα στο θεμα με τις εκτρωσεις που συμφωνεις με το εδω θεμα
αν λοιπον εδω κανω κιτρινισμο τοτε και στο αλλο θεμα παλι κανω κιτρινισμο

τα πραγματα ειναι πολυ απλα αντζυ
σε καποια θεματα συμφωνουμε και σε καποια διαφωνουμε δεν μπορει λοιπον σε αυτα που συμφωνουμε να ειμαι σωστος και σε αυτα που διαφωνουμε να ασκω κιτρινισμο
και τρομοκρατια

οσο για το τι κανει ο τζονυ το ειπα απο την αρχη γραφει την αποψη του
και την γραφει εκει γιατι εδω η οποια κριτικη εξαφανιζοταν και πηγενε στην σαλατα η στον δεσμευμενο χωρο

και βασικα περιμενω απο την στιγμη που συμφωνεις με την συντονιστικη ομαδα να φερεις τα μηνυματα που ο τζονυ εχει παραθεσει αποσπασματικα στο blog του
το ιδιο περιμενω και απο την συντονιστικη ομαδα

αλλα αυτα ειναι γνωστα τερτυπια της συντονιστικης ομας
πεταει λασπη για να αποπροσανατολησει τους συμεταιχοντες στην συζητηση
αντε λοιπον συντονισταδες που ειναι τα μηνυματα που ο τζονυ παρουσιαζει πετσοκομενα στο blog του;;;;
γιατι δεν τα δειχνετε;;;;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2007, 14:55:31  Εμφάνιση Προφίλ
Κοίτα να δεις σαββατιάτικα , που αντί να είμαι σε καμιά πλάζ, με το μαλλί, γυαλί και την σαγιονάρα lee, με υποχρεώνουν οι φίλοι μου να κάθομαι μπροστά στο χαζοκούτι και να πατάω πλήκτρα .
Το παίζω πιανίστας στο δωμάτιο μου δηλαδή , αντί για κιθαρίστας στην άμμο, όπως άλλωστε προβλέπετε και από την ΕΣΟ μου αλλά και από την φιλοσοφικοκουλτουρίαρα σκέψη μου. Οεο!
Άσε που το κοινό μου ( κάτι ξανθοκαβουρόσαυροι from Finland) κινδυνεύει να παραπλανηθεί από άλλους περιπλανώμενους μουζίκους…

Λοιπόν αγαπητοί μου φίλοι, γιατί ναι αυτό το post απευθύνετε μόνο σε φίλους. Αυτοί ξέρουν ποιοι είναι…
Μην πυροβολείτε κανέναν πιανίστα, και αφού πιανίστες είμαστε όλοι μας κάθε φορά που πατάμε πλήκτρα στο χαζοκούτι με την οθόνη, έχω να προτείνω τρεις λύσεις :
Άλφα ) άμεσα όλοι τρέξτε σε καμιά παραλία, η εποχή είναι πρόσφορη για κιθαρίστες στην άμμο…
Βήτα ) σιωπήστε κάμποσο καιρό, άλλωστε μου χαλάτε το ρεφρέν με τις φωνές σας…
Γάμα…) αν δεν αντέχεται την πανσέληνο, την ανωνυμία, την φτώχια, το χωρισμό κτλ καλό θα ήταν να την δείτε drummer, αφού το πληκτρολόγιο αντέχει αυτά που γράφουμε, θα αντέξει και κάνα δυο χτυπήματα παραπάνω είτε από τα χέρια μας είτε από την «κεφαλή» μας !
Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα πάντως , είμαι βέβαιος ότι θα είναι προς το συμφέρον όλων μας, υλικό και πνευματικό.

Ως εκ τούτου, καλή αντάμωση μετά την ολοκλήρωση των διακοπών του γένους των ξανθοκαβουρόσαυρων , τουτέστιν και την ολοκλήρωση εμού του ιδίου ως άνδρα …


Υγ. οι φιλοι που θα διαβάσουν αυτές τις αράδες γνωρίζουν ότι τους περιμένω σύντομα στα πάτρια εδάφη , προς γνώση και συμμόρφωση όμως τους προειδοποιώ ότι γνωρίζω πως δεν με αντελήφθην εις το παρόν ποστ.
Πιστέψτε όμως , είναι πολύ κατανοητότερο από τα κινέζικα που σας περιμένουν εις άπταιστη κουμφουκιανική ( μπρους λη ) διάλεκτο.
Ηθικό δίδαγμα;
Αν οι διακοπές σας στοχεύουν την Μεγαλόνησο , καλώς να ορίσετε όλοι οι φίλοι…
Δεν θα ήταν άσκημα πάντως να φοράτε και κράνη….


Αμήν.

ps. angi συμφωνώ με το πνεύμα των κειμένων σου.




ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ

Edited by - ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ on 07/07/2007 14:59:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2007, 16:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
http://vril-o-blog.blogspot.com/

Πραγματικα ζεις στην καρακοσμαρα σου....
Ποιον θες να κοροιδεψεις,
εμας ή τον εαυτο σου;
Μην υποτιμας την νοημοσυνη σου...

Δεν εχεις καμμια σχεση με το Γιαννη.
Ο Γιαννης εχεις σαφως υψηλοτερο επιπεδο απο σενα.
Εσυ εισαι απλως ενας κομπλεξικος με πολλα ταλεντα αναξιοποιητα.
Αλλα καταφερνεις να δειχνεις κομπλεξικος...

Edited by - angi on 07/07/2007 16:43:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2007, 22:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro

Γειά σας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2007, 22:54:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro

Εχω και εγώ τα προβλήματα μου..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2007, 04:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
allzzaro,

Εχω την αισθηση οτι εχεις την απαιτηση απο τους αλλους να σε καταλαβαινουν οταν μιλας με υπονοουμενα...
Ειναι σαν να σκεφτεσαι κατι,
και εχεις την απαιτηση εγω να το μυριστω..
Γενικα μιλαω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2007, 05:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero
Εχω μια απορία angi,

Επειδή δεν ήμουν πότε καλός στα φιλολογικά και την γραμματική στο σχολείο η λέξη "κομπλεξικός" τι είναι;
α) όνομα,
β) επίθετο ή
γ) πατρώνυμο

την καλημέρα μου

...perche io sono libero

Edited by - libero on 08/07/2007 05:48:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2007, 12:54:46  Εμφάνιση Προφίλ
Μια καλή συνταγή μαγειρικής , κάποτε, δικαιωνόταν από την νοστιμιά του φαγητού.
Στην πορεία στα κριτήρια για μια καλή συνταγή προστέθηκε και η εφευρετικότητα του μάγειρα. Κατά πόσο δηλαδή κατάφερνε ο μάγειρας να συνθέσει ένα φαγητό συνδυάζοντας υλικά δικής του εμπνεύσεως, χωρίς βέβαια να χάνει τον στόχο που ήταν η νοστιμιά…
Έπειτα οι επιταγές τις μαγειρικής προσθέσανε άλλο ένα κριτήριο, αυτό της εικόνας του πιάτου την ώρα του σερβιρίσματος.
Κατά πόσο δηλαδή η εικόνα του φαγητού σε φτιάχνει πριν το φας , χρησιμοποιώντας δηλαδή γαρνιρίσματα λαχανικών κατά κόρο, έδινα χρώμα στο κρέας ή στο ψάρι οδηγώντας τον καταναλωτή στην υπέρβαση.
Η υπέρβαση δεν ήταν άλλη από το να παραμεριστούν τα άλλα δύο κριτήρια, της νοστιμιάς και της πρωτότυπης γεύσης, ώστε σιγά σιγά να παγιωθεί στην συνείδηση του πελάτη η γνώμη ότι, ωραίο είναι ότι φαίνεται ωραίο.
Έτσι αγαπητοί μου συνασθενείς χάθηκε η ουσία του τι τρώγω και αν μου αρέσει αυτό που τρώγω, και έμεινε σαν κριτήριο το αν είναι όμορφο αυτό που τρώγω και αν μου το σερβίρουν με στιλ .

Όπως καταλαβαίνεται αγαπητοί μου φιλότεχνοι , η συνταγή της επιτυχίας τις έσχατες τούτες μέρες εξαρτάτε από το φόντο στην επιφάνια εργασίας, από τον τρόπο που κέρσορας θα στροβιλίσει πρίν κάνει κλικ στον σύνδεσμο κτλ.

Παρόλα ταύτα ένα καλό εστιατόριο για να «πιάσει» στην παγκοσμιοποιημένη σκατοκοινωνία που ζούμε , δεν πρέπει να παραμείνει στο «ανοίξαμε και σας περιμένουμε» όσο καλή εικόνα και αν έχουν τα πιάτα του.
Διότι άλλος ένας παράγοντα παίξει πια ρόλο, ίσως μεγαλύτερο και από αυτόν της εικόνας, λέγετε marketing.
Οι σύγχρονες Διδασκαλίες marketing έχουν παραμερίσει σε πολύ μεγάλο βαθμό ακόμα και αυτό το κριτήριο της εικόνας. Διότι γνωρίζουν ότι πάνω από όλα το πιάτο μας χρειάζεται ένα καλό όνομα, ένα όνομα που να αγγίζει τις ευαίσθητες χορδές των πεινασμένων, στο άκουσμα του οποίου όμως ο εγκέφαλος θα πρέπει να μορφοποιεί είδωλα της εικόνας του πιάτου. Να γίνει δηλαδή συνείδηση στον καταναλωτή ότι και μόνο με το άκουσμα της λέξης «πεινάω» πχ , το πιάτο του εστιατορίου μας θα είναι η πρώτη σκέψη του.

Ο καλύτερος τρόπος για να το πετύχουμε αυτό είναι να στοχοποιήσουμε ένα επιτυχημένο μαγαζί γωνία, να ανοίξουμε το δικό μας ένα τετράγωνο πιο κάτω και κατόπιν να βγούμε στο «αέρα» διότι μας έκλεψε τις συνταγές τις γιαγιάς μας.
Η ουσία δηλαδή είναι «κακό να γίνετε ας είναι και λίγο» , πες , πες, κάτι θα μείνει , και αν είμαστε μάγκες θα παραμείνει. Αν μάλιστα το mac ντόναλτ γωνίας τσιμπήσει και μας απαντήσει, ακόμα και δίκαιες να είναι οι κατηγορίες μας, αμέσως αμέσως γίναμε άξιοι συνομιλητές της μεγαλύτερης αλυσίδας έτοιμου φαγητού!
Αυτό λοιπόν λέγετε marketing, και δίχως του, ακόμα και η εικόνα πάει περίπατο, όπως πιο πριν αυτή(η εικόνα) , είχε στείλει διακοπές την ουσία και την νοστιμιά του φαγητού.

Καλή μας όρεξη




ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ρουμπινη
Νέο Μέλος

Egypt
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2007, 14:52:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρουμπινη
Xμ ισως να ειναι ετσι οπως τα λες ΕΛΑΧΙΣΤΕ,ισως και οχι μερικες γαστρονομικες αξιες παραμενουν διαχρονικες στην παροδο των αιωνων,ανεξαρτητα απο το μαρκετιγκ και την παγκοσμιοποιηση δηλ ολες αυτες της νεοτεριστικες εκφρασεις που προστεθηκαν στο λεξιλογιο του αποπροσανατολισμενου πλεον νεοελληνα.
Ας πουμε χταποδι ψητο στα καρβουνα ειναι μια αξια διαχρονικη και το μαρκετιγκ αγνωστη λεξη..
θαλασσινα καθε λογης ΑΠΟ της αμολυντες θαλασσες,μυδια στειδια και γαριδες,ουζακι,τσιπουρακι κι ενιοτε τσικουδια τι να θυμηθω τι να ξεχασω...ας μην ειμαστε πεσιμιστες αγαπητοι συντεκνοι υπαρχει ελπιδα ακομα για τον ασθενη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2007, 19:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
angi
quote:
Εχω την αισθηση οτι εχεις την απαιτηση απο τους αλλους να σε καταλαβαινουν οταν μιλας με υπονοουμενα...
Ειναι σαν να σκεφτεσαι κατι,

Αντζι γειά σου.
Κοίταξε .. ο καθένας μας εχει έναν δικό του τρόπο να εκφράζεται.
Εγώ προσωπικά δεν εχω την απαίτηση να μυριστείς κάτι.. γιατί απλά αυτά που λές ότι υπονοώ .. δεν βρωμάνε.
Ότι λέω το λέω σθεναρά και πρόσωπο με πρόσωπο, γενικώς.
Τώρα αν μπερδεύεις το χιούμορ με τα βρώμικα υπονοούμενα τότε .. λάθος αίσθηση.


quote:
Εχω μια απορία angi,
Επειδή δεν ήμουν πότε καλός στα φιλολογικά και την γραμματική στο σχολείο η λέξη "κομπλεξικός" τι είναι;
α) όνομα,
β) επίθετο ή
γ) πατρώνυμο

Libero αγόρι μου εγώ από ότι διαπίστωσες ότι εχω να πώ το λέω στα ίσα.
Δεν είναι ανάγκη λοιπόν να απευθύνεσαι στην angi όταν εχεις να πείς κάτι για μένα ειδικά μάλιστα όταν μου απευθύνεις ύβρεις.
Για να σου λύσω την απορία σου λοιπόν μιας και παρουσιάζεσαι τελείως αδαής σε ολους τους τομείς ο κομπλεξικός δεν είναι ούτε όνομα ούτε επίθετο ούτε πατρώνυμο. Αυτός που διακατέχεται από ψυχικά συμπλέγματα δεν είμαι εγώ μιας και δεν κρύβομαι πίσω από τα ip και τα πληκτρολόγια αλλά και ούτε απευθύνω ύβρεις με τον τρόπο που το κάνεις εσύ.
Νομίζω ότι ένα από τα λίγα πράγματα που μπορούσαν να με διακρίνουν είναι ότι όταν μιλώ στον αλλον τον κοιτώ κατάματα.
Εάν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις και εσύ..αυτό τότε να το κάνεις στα ίσα.. χωρίς ()


Edited by - allzzaro on 08/07/2007 19:28:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2007, 20:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μιας και το Φόρουμ κινδυνεύει να γίνει γλυκανάλατο κι άνοστο, χωρίς την παρουσία του Johnie και των άλλων θρεπτικών συστατικών, σύμφωνα με τον Ελάχιστο...
Δεν το ρίχνουμε στο χιούμορ, να εκτονωθεί η ένταση, να πάνε κάποιοι στις παραλίες ή όπου αλλού γουστάρουνε, και να ηρεμήσουμε;

Όχι τίποτε άλλο αλλά άτομα όπως εγώ που μίλαγαν τόσο με τον Γιάννη όσο και με τον gentleman, δεν ξέρουμε τι κόμμα να διαλέξουμε. Κι όπως όλοι ξέρετε, οι αναποφάσιστοι κρίνουν τις εκλογές...

Στο κάτω κάτω ρε Αμαλία ή εσύ ρε Γιάννη, πάρτε τον άλλο ένα τηλέφωνο. Ξέρετε εσείς, εκείνο το πράγμα με τα πολλά κουμπάκια. Πιστεύω ότι κανείς από τους δυο δεν είναι αρκετά αγενής ώστε να το κλείσει στον άλλο. Ουτοπία; Αδύνατον; Παραμύθι; Μα ΑΥΤΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ είναι οι λέξεις που χρησιμοποιούν οι επικριτές για τα πνευματικά πιστεύω των περισσοτέρων από τους γράφοντες στο Φόρουμ. Αν η στάση ζωής δύο πνευματικών ανθρώπων δεν διαχωρίζουν το είναι τους από το κοπάδι, τότε ότι πιστεύουν είναι εις μάτην.
Τέλος λίγο χιούμορ ρε παιδιά. Πολλή η μαυρίλα και δεν ταιριάζει με την καλοκαιρινή Ελλάδα

Edited by - ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ on 08/07/2007 21:06:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2007, 21:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
quote:
Δεν το ρίχνουμε στο χιούμορ, να εκτονωθεί η ένταση, να πάνε κάποιοι στις παραλίες ή όπου αλλού γουστάρουνε, και να ηρεμήσουμε;


Και το χιούμορ ειναι παρεξηγήσιμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2007, 22:33:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero
quote:
allzzaro:
Και το χιούμορ είναι παρεξηγήσιμο
Ακριβώς allzzaro!
Και δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο θα έπρεπε να γράψω για να δείξω ότι το μήνυμα - ερώτηση, απευθύνεται στην angi

quote:
allzzaro:
Αυτός που διακατέχεται από ψυχικά συμπλέγματα δεν είμαι εγώ μιας και δεν κρύβομαι πίσω από τα ip και τα πληκτρολόγια αλλά και ούτε απευθύνω ύβρεις με τον τρόπο που το κανείς εσυ.

Δεν είπα ότι κρύβεσαι πίσω από τα ip και ούτε σε έβρισα με κανέναν τρόπο.
Εσύ πως ξέρεις ότι κρύβω το ip μου Με παρακολουθείς κι εσυ
Εχω πει πως δεν κρύβω καμία ip σε προηγούμενο μήνυμα μου, γιατί επιμένεις σε αυτό;

Δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο θα έπρεπε να κρύβω την ip μου και μάλιστα όχι συνέχεια, αλλά σε μερικά μόνο μηνύματα

...perche io sono libero
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2007, 22:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Και δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο θα έπρεπε να γράψω για να δείξω ότι το μήνυμα - ερώτηση, απευθύνεται στην angi

Θές να πείς οτι τα περί κομπλεξικότητας δεν στόχευαν εμένα αλλά την angi??

quote:
Εσύ πως ξέρεις ότι κρύβω το ip μου Με παρακολουθείς κι εσυ

Φυσικά.. είσαι ύποπτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2007, 23:02:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Εχω πει πως δεν κρύβω καμία ip σε προηγούμενο μήνυμα μου, γιατί επιμένεις σε αυτό;

Δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο θα έπρεπε να κρύβω την ip μου και μάλιστα όχι συνέχεια, αλλά σε μερικά μόνο μηνύματα


η τακτικη αυτη ονομαζετε αποπροσανατολισμος
μιλαμε περι ασχετων πραγματων για να αποφυγουμε την αναφορα και συζητηση του κυριου θεματος
ετσι αναλωνομαστε στο αν εσυ κρυβεις την ip σου αν εγω εχω μακρυ η κοντο μαλλι αν ο αλλζζαρο ειναι 45 η 47 ετων αν ο καιρος στην ουγκαντα ειναι καλος για πεταμα χαρταετου και διαφορα αλλα παρομιας φυσης θεματα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2007, 23:09:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Αλζαρο,
ο Λιμπερο αναφεροταν καθαρα σε μενα.
Τον παρεξηγησες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2007, 23:26:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Αλζαρο,
ο Λιμπερο αναφεροταν καθαρα σε μενα.
Τον παρεξηγησες.

Μάλλον θα χρησιμοποιείτε κάποιον κώδικα.
εεε.. που να το μυριστώ βρε angi.. αν και ζυγός καραμπινάτος.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy