ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ACTION & SCI-FI
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2008, 14:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Valkyrie

Valkyrie is a 2008 historical thriller film directed by Bryan Singer and starring Tom Cruise. The film is based on the July 20 Plot of German army officers to assassinate Hitler. Cruise will portray the leader of the plot, Colonel Claus von Stauffenberg. Cruise's casting caused controversy among German politicians and members of Stauffenberg's family due to the actor's practice of Scientology, though German newspapers and filmmakers gave support to the film to spread global awareness of von Stauffenberg's attempted plot. The filmmakers of Valkyrie initially had difficulty setting up filming locations in Germany, but they were later given leeway to film in locations pertaining to the film's story, such as Berlin's historic Bendlerblock. Valkyrie is slated for a October 3, 2008 release.


Synopsis
During World War II, the German Colonel Claus von Stauffenberg (Cruise) is severely wounded in Africa and returns home to Nazi Germany. Stauffenberg helps conceive Operation Valkyrie, a plan approved by Adolf Hitler which, in order to manage turmoil within Germany, would implement a shadow government in the event of the Nazi Führer's death. The Colonel eventually joins the German Resistance and becomes part of the July 20 Plot, a conspiracy to assassinate Hitler and execute Valkyrie in order to take control of the country and make peace with the Allies. Stauffenberg finds himself taking on not only the responsibility of leading the coup, but also the task to assassinate Hitler himself


Cast

The Conspirators to assassinate Adolf Hitler:

Tom Cruise stars as Claus Schenk Graf von Stauffenberg, a German World War II colonel who leads the plot to assassinate Adolf Hitler. Describing Stauffenberg's heroism, Cruise said "I thought of it in terms of what Stauffenberg represents. He was someone who realized that he had to take the steps that ultimately cost him his life... He recognized what was at stake." Stauffenberg lost his left eye, right hand and two fingers on his left hand in an Allied attack in Tunisia, so Cruise affected the same disabilites to practice dressing, moving items and writing.
Kenneth Branagh plays Henning von Tresckow, the architect of the plot.
Christian Berkel plays staff officer Albrecht Mertz von Quirnheim.
Bill Nighy plays former general Friedrich Olbricht.
David Schofield plays former field marshall Erwin von Witzleben.
Terrence Stamp plays former Heer chief of staff Ludwig Beck.
Kevin McNally plays Carl Goerdeler, former Oberbürgermeister of Leipzig.
Others:

Carice van Houten plays von Stauffenberg's wife, Nina Schenk Gräfin von Stauffenberg,
David Bamber plays Adolf Hitler.
Eddie Izzard as Erich Fellgiebel.
Tom Wilkinson as Friedrich Fromm.
Thomas Kretschmann as Otto Ernst Remer.
Gerhard Haase-Hindenberg as Hermann Göring.
Anton Algrang as Albert Speer.
Matthias Freihof as Heinrich Himmler.
Stephen Fry Ian McNeice and Tom Hollander will appear in the film. Patrick Wilson was originally cast in Valkyrie, but he dropped out due to scheduling conflicts and other unspecified reasons.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2008, 20:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειπα να το "βαλω" εδω... επειδη δεν "κολλουσε" αλλου:


«Δίκαιο πορτρέτο»
Ταινία για τον Τζορτζ Μπους ετοιμάζει ο Όλιβερ Στόουν


Λος Αντζελες




Ο σκηνοθέτης Όλιβερ Στόουν πρόκειται να σκηνοθετήσει ταινία για τον Αμερικανό πρόεδρο Τζορτζ Μπους. Ο ίδιος δήλωσε ότι επιθυμεί να δημιουργήσει ένα «δίκαιο, πραγματικό πορτρέτο» του ηγέτη των ΗΠΑ, αν και οι πρώτες του δηλώσεις αφήνουν να εννοηθεί ότι η κριτική του θα είναι αυστηρή...

Σε δηλώσεις του στην εφημερίδα Daily Variety ο 61χρονος σκηνοθέτης είπε ότι η ταινία θα περιλαμβάνει εκπλήξεις τόσο για τους υπερασπιστές του Αμερικανού προέδρου, όσο και για τους επικριτές του.

Είπε επίσης ότι βρίσκεται σε συνομιλίες με τον Τζος Μπρόλιν, πρωταγωνιστή του Καμιά πατρίδα για τους Μελλοθάνατους για να υποδυθεί τον Τζορτζ Μπους.

«Ο Τζος είναι πιο εμφανίσιμος από τον Μπους, αλλά έχει την ίδια ορμή και χάρισμα που οι Αμερικανοί αποδίδουν στον Μπους, ο οποίος έχει λίγη από την υπεροψία των κινηματογραφικών σταρ του παρελθόντος» δήλωσε ο σκηνοθέτης.

Αν και ο ίδιος έχει υπάρξει κατά το παρελθόν επικριτικός της πολιτικής Μπους, δηλώνει ότι η ταινία δεν θα λάβει θέση υπέρ ή κατά του Αμερικανού προέδρου.

«Πώς από αλκοολικός αλήτης έγινε η πιο δυνατή φιγούρα στον κόσμο;» ρωτάει ο Όλιβερ Στόουν, ο οποίος έχει γυρίσετι ταινίες για τον Τζον Κένεντι και τον Ρίτσαρντ Νίξον.

Newsroom ΔΟΛ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2008, 17:13:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χθες ειδα το John Rambo... απο σεναριακης αποψης??? ΦΡΙΚΗ... απεχθεστατο...

ενταξει ειπαμε, καλος ο Sylvester, αλλα αν ειναι να σκηνοθετει τα κυκνεια ασματα του!!!! DAMN!

αλλα, οι "εικονες" με τα οπλα... πλησιαζουν την πραγματικοτητα! (λιγο υπερβολικο για τον κινηματογραφο, και απορω, πως πηρε την εγκριση να παιχτει στις ΗΠΑ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2008, 07:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδες το John Rambo;
Χαρά στο κουράγιο σου!
Τέτοιο πράγμα εγώ πάντως δεν θα το έκανα, άσε που με κουράζει ο Stalone ανυπόφορα...

quote:
αλλα, οι "εικονες" με τα οπλα... πλησιαζουν την πραγματικοτητα! (λιγο υπερβολικο για τον κινηματογραφο, και απορω, πως πηρε την εγκριση να παιχτει στις ΗΠΑ)

Μην πας να βγάλεις άκρη με τις Η.Π.Α., θα σπαζοκεφαλιάσεις άδικα!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2008, 17:07:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω δεν ηθελα να το δω... οι φιλοι μους ομως επεμεναν...και ετσι, για την παρεα το ειδα! αλλα δεν μου αρεσε στην τελικη (ουτε των φιλων μου)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2008, 07:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα κι εσείς!
Τέτοιες ταινίες - μαυσωλεία () δεν είναι για κινηματογράφο αλλά για κανένα dvd κι αν!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2008, 11:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και να 'χεις πιεί και κανά... μπαφ... γκουχ γκουχ... ποτηράκι να ρίξεις και κανά γέλιο!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2008, 13:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έχει πάθει ο Σταλονε και βγάζει ξανά νέα μέρη με τις επιτυχίες του ? μετά το rocky
Έβγαλε και το ραμπο τώρα δεν το έχω δει αλλα δεν με νοιάζει κιόλα άμα βγει σε dvd
Θα το δω πιο πολύ από περιέργεια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2008, 21:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι έχει πάθει ο Σταλονε και βγάζει ξανά νέα μέρη με τις επιτυχίες του ? μετά το rocky
Έβγαλε και το ραμπο τώρα δεν το έχω δει αλλα δεν με νοιάζει κιόλα άμα βγει σε dvd
Θα το δω πιο πολύ από περιέργεια.


δυστυχως, αυτες οι 2 ταινιες πρεπει να ειναι το "κυκνειο ασμα" του ηθοποιου... γυριστηκαν με διαφορα μηνων (μολις τελειωσαν τα γυρισματα του Rocky, ξεκινησαν του Rambo).

και οι 2, κεινουνται πανω κατω στα ιδια "προτυπα"... λεει λιγα πραγματα, αλλα λογω μποτοξ, τα λεει "μασημενα" (φαινεται σαν οντως να εχει φαει το "ξυλο" που "εφαγε" σε ολες τις ταινιες ROCKY μαζι...!)


61-62 χρονων ανθρωπος, δεν εχει την "ζωντανια" (και ουτε το περιμενεις για να λεμε την αληθεια) αλλα δεν ξαναγυριζεις στις συνταγες ταινιων του '70 και '80 !!

τωρα ειμαστε στα '00 (2000+ )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2008, 08:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι πολύ πιθανόν όντως οι δύο αυτές ταινίες να αποτελούν το "κύκνειο άσμα" του.
Αλλά στο Rocky είχα τρομάξει με τα αποτυχημένα μπότοξ και τα ζυγωματικά που είχαν κρεμάσει πιο κάτω κι από το σαγόνι!
Αφού φοβόμουν στην σκηνή που έτρωγε κάτι μπουνίδια μήπως του φύγει κανένα μάγουλο και το ψάχνει ο άνθρωπος...

Εντελώς αποτυχημένες οι πλαστικές επεμβάσεις, σα μούμια τον έκαναν!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2008, 14:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο Rambo, φαινοταν σαν να ειχε παθει απανωτα εγκεφαλικα...το στομα του στραβωσε, μετακινηθηκε καμια δεκαρια ποντους!

τρομακτικο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2008, 07:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, εδώ που τα λέμε το στόμα του ανέκαθεν είχε μια κλίση προς τα αριστερά.
Απλά τώρα την πήρε τελείως ανοιχτά την στροφή!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2008, 17:20:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=Fh1ghJDHpgU

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2008, 10:14:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΧΑ!
Πολύ καλό!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2008, 19:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2008, 21:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μιας και ειπαμε να γελασουμε λιγο...

το τρεϊλερ της συνεχειας του EPIC MOVIE...

Meet the Spartans


http://www.youtube.com/watch?v=zf4bDKtel7c

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2008, 19:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το έχουν κουράσει λίγο το ζήτημα πιστεύω. το epic movie το βρήκα βαρετό. τα αστεία είναι πλέον τυποποιημένα και αναμενόμενα. αν δεις το τρέιλερ έχεις δει όλη την ταινία.

το scary movie ήταν κάτι πρωτότυπο. από το 3 και μετά, καθώς και από τα date movie και epic movie, το ζήτημα άρχισε να γίνεται πρόχειρο και κουραστικό.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2008, 08:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω δει τα τρία πρώτα μέρη του Scary movie, ομολογώ ότι μου άρεσαν περισσότερο τα δύο πρώτα.
Στο τρίτο είχε λιγότερο γέλιο.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2008, 11:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλαράκια τι γνωρίζεται για την σειρά HEROS που έχει ξεκινήσει στο Αλτερ αν θυμάμαι καλά .

Κάποια επεισόδια που έχω παρακολουθήσει είναι παρά πολύ ενδιαφέρων…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2008, 14:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

το έχουν κουράσει λίγο το ζήτημα πιστεύω. το epic movie το βρήκα βαρετό. τα αστεία είναι πλέον τυποποιημένα και αναμενόμενα. αν δεις το τρέιλερ έχεις δει όλη την ταινία.

το scary movie ήταν κάτι πρωτότυπο. από το 3 και μετά, καθώς και από τα date movie και epic movie, το ζήτημα άρχισε να γίνεται πρόχειρο και κουραστικό.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...



Το Scary Movie ηταν κατατι καλυτερο απο το Epic, λογω το οτι διακωμωδουσε ταινιες τρομου, ενω το Epic διακωμωδει ολες τις υπολοιπες


Φιλε Elo, για το Heros προσωπικα δεν γνωριζω, γιατι δεν το παρακολουθησα (ουτε εχω παρακολουθησει Lost, Prison Break, 24, και Σια...)...δεν ξερω, δεν μου εχουν παρακινησει το ενδιαφερον αυτες οι σειρες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 08:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φιλαράκια τι γνωρίζεται για την σειρά HEROS που έχει ξεκινήσει στο Αλτερ αν θυμάμαι καλά .

Κάποια επεισόδια που έχω παρακολουθήσει είναι παρά πολύ ενδιαφέρων…


Ο πρώτος κύκλος της σειράς προβάλλεται κάθε Τετάρτη στις 21:00 στο ALTER κι έχει ως κύριο θέμα του τις ζωές κάποιων ανθρώπων οι οποίοι κατέχουν υπερφυσικές δυνάμεις.
Έχω παρακολουθήσει μόνο κάποια στιγμιότυπα αποσπασματικά και μου φάνηκε κι εμένα ενδιαφέρουσα σειρά.
Έχω ακούσει διάφορες κριτικές, άλλες πολύ θετικές κι άλλες πιο "χλιαρές".
Ίσως νοικιάσω κάποια στιγμή τον πρώτο κύκλο από το videoclub γιατί δε μπορώ να βάλω τον εαυτό μου στην διαδικασία να παρακολουθώ μια σειρά κάθε εβδομάδα.
Ειδικά όταν πολλοί άνθρωποι έχουν "ξεσηκωθεί" με μια σειρά και μου την αναφέρουν συνεχώς, λειτουργώ αντιδραστικά.

Το ίδιο είχα κάνει και με τους τρεις κύκλους του Lost, τους είδα όταν είχε αρχίσει να παύει ο ντόρος σχετικά με αυτή την σειρά.
Το Prison break θα το δω κάποια στιγμή που δεν θα το ακούω συνέχεια γύρω μου.

Όσον αφορά το Heroes, έχει βγει και δεύτερος κύκλος επεισοδίων.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 10:34:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dying_Incubus Όσον αφορά το Heroes, έχει βγει και δεύτερος κύκλος επεισοδίων.

Το ξέρω, αυτή παρακολουθώ τώρα…..

quote:
PREDATOR δεν ξερω, δεν μου εχουν παρακινησει το ενδιαφερον αυτες οι σειρες!

Μια από τα ίδια και εγώ φίλε .

Δεν έχω παρακολουθήσει καμία σειρά, αλλά αυτή μου τράβηξε το ενδιαφέρων λόγο της υπόθεσης….και του τίτλου Heroes

Ο ιάπωνας καμπυλώνει τον χωροχρόνο και μεταφέρεται στο μέλλον .
Η μια από της γυναίκες αναπλάθει τα κύτταρα της και είναι άτρωτη .
Ο ζωγράφος βλέπει το μέλλον στα σχέδια του
Η άλλη κοπέλα έχει μια οπτασία του εαυτού της που την προστατεύει .
Ο αδερφός ενός πολιτικού μπορεί και πετάει .
Ο επιστήμονας προσπαθεί να ανακαλύψει την εξέλιξη του DNA .
Κλπ.

Και όλα αυτά μόνο στη αρχή του επεισοδίου….που να δείτε τι γίνεται μετά .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 17:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η μονη ξενη σειρα που παρακολουθω ειναι το Nip/Tuck!

Αλλα παλιοτερα παρακολουθουσα αρκετες (SeaQuest, X-Files, Knight Rider (original)... αυτες κυριοτερα)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 20:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
D_I... πολλές ταινίες βλέπεις!

βασικά, από heroes έχασα το πρώτο επισόδειο, και δεν ξέρω πως απέκτισαν τις δυνάμεις τους. με βοηθάει κάποιος. αν και γενικά με ξενερώνει που πρώτα βγήκε η σειρά και μετά το κόμικ. έχω συνηθίσει το ανάποδο...

από σειρές, το lost το βαρέθηκα. βλέπω το prison break, και από κει και πέρα σταθερά monk και κυρίως house m.d. αν και μάλλον δεν πολυκολλάει εδώ. πάντως ο τύπος είναι ο υπερκάφρος των πέντε ηπείρων. ταυτίζομαι!

nip/tuck rules! αυτή κι αν είναι κρυφοκαφρίλα! την είχα για πολύ mainstream, μέχρι που μου τη συνέστησε ο πατέρας μου. όποτε το βλέπω, έχω μόνιμα τα δάχτυλά μου να σχηματίζουν νοητό πιστόλι και αυτοπυροβολιέμαι κάθε τρεις και λίγο!

quote:
SeaQuest, X-Files, Knight Rider (original)

πωπω, τι μου θύμησες! κι εγώ τις είχα προλάβει αυτές! ειδικά το SeaQuest με πόρωνε! επείσης πιτσιρικάς έβλεπα και τη σειρά "το χρονικό της narnia". σοβαρή απόδωση, όχι σαν τις ταινίες.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 08:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το ξέρω, αυτή παρακολουθώ τώρα…..

Καλά, εσύ παρακολουθείς τον δεύτερο κύκλο και δεν ξέρεις τι γίνεται στον πρώτο;

Οι σειρές που έβλεπα εγώ παλιά - προ ετών - ήταν το "Λόις και Κλαρκ" και το "X-Files".
Τις "Μάγισσες" έβλεπα επίσης όποτε τύχαινε να είμαι σπίτι και να το θυμηθώ γιατί εκτιμούσα την υποκριτική φλέβα της Alyssa Milano!

Δεν θυμάμαι να έβλεπα κάποια άλλη σειρά.

Το "Nip/Tuck" δεν το παρακολουθώ, έχει τύχει όμως να δω κάποια στιγμιότυπα και μου άφησε γενικά καλές εντυπώσεις αν κι όποτε το πετύχαινα, όλο και κάποιον έβλεπα να είναι στο κρεβάτι με κάποιον.
Οπότε τους παράτησα όλους τους στο κρεβάτι τους και δεν ασχολήθηκα περαιτέρω.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 11:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dying_Incubus - γιατί εκτιμούσα την υποκριτική φλέβα της Alyssa Milano

Συμφωνώ φίλε μου, η αγαπημένη μου μάγισσα, αλλά και η υποκριτική της σε καθήλωνε όταν την παρακολουθούσες….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 12:50:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φλεβάαααααραααααααααααα!

σας έχω προτείνει το σχετικό embrace of the vampire, έτσι; όλα τα όσκαρ λέμε!

lois & clark sucked big time. πιο campy δε μπορούσε να είναι. και κάτι που μου έχει κάτσει. αν κάποιος μπορεί να βλέπει και ακτίνες Χ (καλά, βάση φυσικής, δε γίνεται) πως διάολο βλέπει και έγχρωμα;! να μας το πουν οι δημιουργοί να βγάζουμε έγχρωμες ακτινογραφίες! μόνο στο smallville είναι πιο ρεαλιστικό δηλαδή αλλά στο l&c το χρησιμοποιούσε μέχρι και για να δει τι είχε γραφτεί κάτω απ' τις μουτζούρες σε ένα χαρτί!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 08:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
lois & clark sucked big time. πιο campy δε μπορούσε να είναι. και κάτι που μου έχει κάτσει. αν κάποιος μπορεί να βλέπει και ακτίνες Χ (καλά, βάση φυσικής, δε γίνεται) πως διάολο βλέπει και έγχρωμα;! να μας το πουν οι δημιουργοί να βγάζουμε έγχρωμες ακτινογραφίες! μόνο στο smallville είναι πιο ρεαλιστικό δηλαδή αλλά στο l&c το χρησιμοποιούσε μέχρι και για να δει τι είχε γραφτεί κάτω απ' τις μουτζούρες σε ένα χαρτί!

Το "Lois & Clarke" sucked big time αλλά βλέπω το παρακολουθούσες ανελλιπώς, μιας και θυμάσαι τόσες λεπτομέρειες...
Μην απορείς πάντως για τις ικανότητες και τις δυνάμεις του πρωταγωνιστή, ο Σούπερμαν ήταν.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 21:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale


In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale is a movie based on the Dungeon Siege video game series, directed by Uwe Boll. It is produced by Brightlight Pictures and distributed by Freestyle Releasing. Rated PG-13 by the MPAA for intense battle sequences, In the Name of the King was released in the United States on January 11, 2008.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 21:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Jumper



Jumper is an upcoming 2008 science fiction film based on the 1992 science fiction novel Jumper by Steven Gould. The film is directed by Doug Liman and stars Hayden Christensen, Samuel L. Jackson, Jamie Bell, Rachel Bilson and AnnaSophia Robb. Jumper is slated for a February 14, 2008 release.

"A genetic abnormality allows a young man to teleport himself anywhere. He discovers this gift has existed for centuries and finds himself in a war that has been raging for thousands of years between 'Jumpers' and 'Paladins' who have sworn to kill them." Τhe plot deviates significantly from the original novel, as, for example, the concept of the Paladins is not present in Gould's book

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy