ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ-ΕΚΚΛΗΣΙΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kirion
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 09:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kirion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ-ΕΚΚΛΗΣΙΣ
ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΣΥΝΟΔΟΥ ΤΗΣ ΙΕΡΑΡΧΙΑΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ Γ.Ο.Χ. ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ, ΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΝ, ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΣ

Εξοχώτατοι και εντιμώτατοι Κύριοι και Κυρίαι.
Από του έτους 1986, με την ψήφισιν του ν. 1599/1986 περί θεσπίσεως του Ε.Κ.Α.Μ. διά κάθε Έλληνα πολίτη, εισήχθη και εις την χώραν μας το νέον ηλεκτρονικόν παγκόσμιον σύστημα συναλλαγών, το οποίον επίσης προωθήθηκε και διά της σφραγίσεως όλων των προϊόντων της αγοράς με το bar code system.
Εις το σύστημα αυτό, παρά τάς συνεχείς διαμαρτυρίας των Χριστιανών όλου του κόσμου, διεθνή σκοτεινά κέντρα εθέσπισαν να χρησιμοποιούνται παγκοσμίως μόνον οι δύο γραμμωτοί κώδικες (bar codes), παρόλο ότι υπάρχει δεκάδα άλλων γραμμωτών κωδικών, άνευ του 666!
Παραδόξως, άπασαι αι ελληνικαί κυβερνήσεις έχουν συμμορφωθεί προς το νέον αυτό οικονομικόν σύστημα, το οποίον ανέκαθεν προσπαθεί διεθνώς να επιβληθή δυναστικώς και διά ψυχολογικής βίας επί παντός ελευθέρου προσώπου και πολίτου. Τελευταία απόδειξις της αληθείας αυτής είναι ο νεοθεσπισθείς Α.Μ.Κ.Α.
O A.M.K.A. κατέστη υποχρεωτικός διά όλους˙ όσοι τολμούν δε να αρνούνται την παραλαβήν του, υφίστανται κυρώσεις, καταρχήν ως προς τα Συνταγματικώς προστατευόμενα δικαιώματα ασφαλίσεως και περιθάλψεως.
Παρομοίως υφίστανται εσχάτως αντισυνταγματικάς κυρώσεις και όσοι δημόσιοι υπάλληλοι ευχαρίστως μεν δέχονται την υπό του κράτους αποφασισθείσαν απογραφήν των, αλλά αρνούνται να λάβουν τον ηλεκτρονικόν αριθμόν ταυτοποίησης.
Ήδη έχετε δρομολογήσει την έγκριση νέων καρτών, ήτοι την «ηλεκτρονική κάρτα του πολίτη» και την «κάρτα του φορολογουμένου», άνευ των οποίων ουδείς θα δύναται εις το άμεσο μέλλον να συναλλάσσεται , να κινείται, να αγοράζη και να πωλή! Είναι αυτονόητον πόσο βάναυσα πλήττετε διά των μεθόδων αυτών το θεόσδοτον χάρισμα της ελευθερίας και του αυτεξουσίου του ανθρώπου και Συνταγματικώς και διεθνώς πανταχού προστατευόμενον, αφού διά των νέων αυτών ηλεκτρονικών καρτών εξαρτάται όλη η ζωή εκάστου ανθρώπου από αυτά τα πλαστικά μικροαντικείμενα!
Ωσαύτως αυτονόητον είναι, ότι διά της θεσπίσεως τοιούτων νόμων και καρτών, επαληθεύονται μετά από 1900 ολόκληρα έτη οι στίχοι εκείνοι της θεοπνεύστου Αποκαλύψεως, οι οποίοι προφητεύουν ότι θα έλθη καιρός, όπου κανείς δεν θα δύναται να αγοράση ή να πωλήση, εάν δεν κατέχη έναν ειδικόν αριθμόν: καὶ ποιεῖ πάντας, τοὺς μικροὺς καὶ τοὺς μεγάλους, καὶ τοὺς πλουσίους καὶ τοὺς πτωχούς, καὶ τοὺς ἐλευθέρους καὶ τοὺς δούλους… ἵνα μή τις δύνηται ἀγοράσαι ἢ πωλῆσαι εἰ μὴ ὁ ἔχων τὸ χάραγμα, τὸ ὄνομα τοῦ θηρίου ἢ τὸν ἀριθμὸν τοῦ ὀνόματος αὐτοῦ.
Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου· ἀριθμὸς γὰρ ἀνθρώπου ἐστί…(Αποκ. ιγ΄ 16-18)
Και είναι απολύτως προκλητικόν εκ μέρους των κυβερνόντων, 24 ολόκληρα έτη (1986/2010) μετά την έναρξιν των απείρων διαμαρτυριών των Ορθοδόξων Χριστιανών κατά του εμπεριεχομένου 666 εις τα εν χρήσει bar codes, να σχεδιάζη η κυβέρνησις ακόμη και εις την έσχατην «κάρτα του φορολογουμένου» (εκ της οποίας θα εξαρτάται πάσα αγοραπωλησία), όπως χρησιμοποιήση πάλι τον ΕΑΝ-13, καθώς το ίδιο το Υπουργείο των Οικονομικών αναφέρει εις την ιστοσελίδα του!!
Συμπερασματικώς διαδηλούμεν ως Ορθόδοξοι Χριστιανοί, ότι τόσον ημείς, όσον και το ημέτερον ποίμνιον, αρνούμεθα να συμμετάσχωμεν εις την ούτως διοργανουμένην «ηλεκτρονικήν διακυβέρνησιν», καθ’ ότι διά αυτής προσβάλλεται βάναυσα τόσον η προσωπικήν, όσον και η θρησκευτικήν ελευθερία μας, παρόλο ότι αμφότεραι προστατεύονται Συνταγματικώς και διεθνώς με πληθώρα νομικών διατάξεων.
Διά των διαφόρων μορφών της νέας ηλεκτρονικής διακυβερνήσεως (ΑΜΚΑ, ηλεκτρονική ταυτότητα, κάρτα του πολίτη, κάρτα του φορολογουμένου κλπ.) εκβιάζεται η ιδιότης ημών ως ελευθέρων πολιτών και προσώπων κατ’ εικόνα Θεού κτισθέντων, περιερχόμεθα δε εις την κατάστασιν δουλείας εξαρτώντας ολόκληρον τον επίγειον ημών βίον από πονηράς κάρτας και αριθμούς Οργουελλικής εμπνεύσεως και αποκαλυπτικής προφητείας!
Απαιτούμεν, ασκώντας τα αναφαίρετα δημοκρατικά και Συνταγματικά μας δικαιώματα, όπως θεσπίσετε άμεσα εναλλακτικούς τρόπους εξυπηρετήσεως των καθημερινών μας αναγκών και των δημοκρατικών μας δικαιωμάτων (μισθοδοσία, αγοραπωλησίες, ιατρική περίθαλψη κλπ.)
Εις την αντίθετον περίπτωσην, διά της αρνητικής στάσεως υμών θα προξενήσετε νέας μεγαλυτέρας κοινωνικάς αναταραχάς, κηρύσσοντες κατ’ ουσίαν την Ορθόδοξον Εκκλησίαν και τους πιστούς αυτής εν εσχατολογικώ διωγμώ!
Δεν θα αργήση δε η κήρυξις αυτή να συντελεσθή και δι’ επισήμου πράξεως της Ορθοδόξου Εκκλησίας, οπότε και διεθνώς θα διαλαληθή ότι εν Ελλάδι, εν μέσω ευρωπαϊκής Ενώσεως, όπου τα ανθρώπινα δικαιώματα αναγορεύονται ως απαραβίαστα, η Ορθόδοξος Εκκλησία έχει τεθεί επισήμως εν διωγμώ υπό του Ελληνικού Κράτους!

ΔΙΑ ΤΗΝ ΙΕΡΑΝ ΣΥΝΟΔΟΝ ΤΗΣ ΙΕΡΑΡΧΙΑΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΩΝ Γ.Ο.Χ. ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
† Ο Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και πάσης Ελλάδος
ΜΑΚΑΡΙΟΣ


ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΙΣ
Πρόεδρον της Βουλής Συνόδους, Αρχιερείς και Ιερείς Πατρίου και Νέου Ημερολογίου
αρχηγούς όλων των κομμάτων Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων
βουλευτάς, θεσμικά όργανα Ε.Ε. Ημερίσιον, Περιοδικόν και Θρησκευτικόν Τύπον
Συμβούλιον της Επικρατείας Θρησκευτικά Σωματεία και Συλλόγους
Ελεγκτικόν Συνέδριον Συνήγορον του Πολίτη
Αστυνομικήν Διεύθυνσιν Αθηνών Διεύθυνσιν Ασφάλειας Αττικής



http://salpisma.blogspot.com/

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 09:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχ!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 10:06:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οκ θα το μεταβιβασω στους προς κοινοποιησην κυριους

ο κυριος μαζι σου αδερφε

αμην

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 12:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατι, εχουν αδικο?Εδω δεν χρειαζεται να εισαι χριστιανος για να μην θελεις την συγκεκριμενη καρτα .Εισαι πλεον φακελωμενος μεχρι το λαιμο γιατι να σε πνιξουν κιολας?

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 14:44:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το δικό τους φακέλωμα φοβούνται τα παράσιτα...
Κάθονται σ' ένα βουνό με σκατά.
Δεν τους ενδιαφέρει το καλό μας.


Edited by - Αίολος on 13/10/2010 14:45:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 14:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το δικό τους φακέλωμα φοβούνται τα παράσιτα...
Κάθονται σ' ένα βουνό με σκατά.
Δεν τους ενδιαφέρει το καλό μας.


Edited by - Αίολος on 13/10/2010 14:45:30


Εσενα σου αρεσει να σε φακελωνουν κατα αυτο τον τροπο?που ειναι η ελευθερη Ελληνικη σκεψη τωρα?μηπως απουσιαζει?Επειδη μισεις καποιους ανθρωπους τα ισοπεδωνεις ολα?

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 14:56:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όταν άρχισαν να φτιάχνουν ταυτότητες
βγήκαν οι τραγελαφικοί και φώναζαν για το χάραγμα
όταν βγήκε το bargode το ίδιο
τώρα πάλι μια από τα ίδια
έλεος πια με την τρομολαγνεία σας

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 14:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εσενα σου αρεσει να σε φακελωνουν κατα αυτο τον τροπο?
Χέστηκα. Δεν έχω τίποτε να κρύψω...
Εχω πιο σοβαρά προβλήματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 15:02:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

όταν άρχισαν να φτιάχνουν ταυτότητες
βγήκαν οι τραγελαφικοί και φώναζαν για το χάραγμα
όταν βγήκε το bargode το ίδιο
τώρα πάλι μια από τα ίδια
έλεος πια με την τρομολαγνεία σας

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen



Μαθε πρωτα τι ειναι αυτη η νεα καρτα και μετα αναλογισου ,καταρχας μεσα εχει την ψηφιακη υπογραφη σου σε αυτη θα περιεχονται και οι αριθμοί της αστυνομικής ταυτότητας, του ΑΜΚΑ και του ΑΦΜ, καθώς επίσης και το δημοτολόγιο.Ο οποιοσδηπωτε μπορει να εχει προσβαση σε προσωπικα σου στοιχεια αν και μονο αν εχει την καρτα σου!Ωραιο ε?δεν ειναι τρομολαγνεια ακομη και ο Οργουελ ποθ εγραψε τον μεγαλο αδερφο θα ανατριχιαζε σημερα με αυτα που συμβαινουν.

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 15:05:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εσενα σου αρεσει να σε φακελωνουν κατα αυτο τον τροπο?
Χέστηκα. Δεν έχω τίποτε να κρύψω...
Εχω πιο σοβαρά προβλήματα.



και αυτη ειναι η απαντηση που περιμενα να παρω .Σε εχουν καταφερει να μην ασχολεισε με τα κοινα παρα μονο με τα δικα σου προβληματα χωρις να βλεπεις το δασος παρα μοναχα το δεντρο .

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 15:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μαθε πρωτα τι ειναι αυτη η νεα καρτα και μετα αναλογισου ,καταρχας μεσα εχει την ψηφιακη υπογραφη σου σε αυτη θα περιεχονται και οι αριθμοί της αστυνομικής ταυτότητας, του ΑΜΚΑ και του ΑΦΜ, καθώς επίσης και το δημοτολόγιο.Ο οποιοσδηπωτε μπορει να εχει προσβαση σε προσωπικα σου στοιχεια αν και μονο αν εχει την καρτα σου!Ωραιο ε?δεν ειναι τρομολαγνεια ακομη και ο Οργουελ ποθ εγραψε τον μεγαλο αδερφο θα ανατριχιαζε σημερα με αυτα που συμβαινουν.

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84


τα ίδια στοιχεία έχει και ο εργοδότης μου,και;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 15:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε εχουν καταφερει να μην ασχολεισε με τα κοινα παρα μονο με τα δικα σου προβληματα χωρις να βλεπεις το δασος παρα μοναχα το δεντρο .
...ενώ εσύ που ασχολείσαι με τα κοινά, κσημεροβραδυάζεσαι στον Αγνωστο ε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 15:08:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Μαθε πρωτα τι ειναι αυτη η νεα καρτα και μετα αναλογισου ,καταρχας μεσα εχει την ψηφιακη υπογραφη σου σε αυτη θα περιεχονται και οι αριθμοί της αστυνομικής ταυτότητας, του ΑΜΚΑ και του ΑΦΜ, καθώς επίσης και το δημοτολόγιο.Ο οποιοσδηπωτε μπορει να εχει προσβαση σε προσωπικα σου στοιχεια αν και μονο αν εχει την καρτα σου!Ωραιο ε?δεν ειναι τρομολαγνεια ακομη και ο Οργουελ ποθ εγραψε τον μεγαλο αδερφο θα ανατριχιαζε σημερα με αυτα που συμβαινουν.

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84


τα ίδια στοιχεία έχει και ο εργοδότης μου,και;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen



Τοσο πολυ εχετε υποταχθει στην νεα εποχη?σας εχουν χαζεψει αποχαυνωσει?δεν εχω λογια γιατι ειναι κουραστικο να εξηγω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.Το πρωτο πραγμα που μαθαινει ενας ανθρωπος ειναι η ελευθερια και η μοναδικοτητα απο την στιγμη της γεννησης του αλλα μου φαινεται εσεις πηρατε τον μεγαλο αδερφο και τον κανατε και ριαλιτη .

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 15:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Σε εχουν καταφερει να μην ασχολεισε με τα κοινα παρα μονο με τα δικα σου προβληματα χωρις να βλεπεις το δασος παρα μοναχα το δεντρο .
...ενώ εσύ που ασχολείσαι με τα κοινά, κσημεροβραδυάζεσαι στον Αγνωστο ε;



εγω τουλαχιστον μπαινω σε καποιον προβληματισμο και αντιδρω οταν κατι δεν μου αρεσει και παραβιαζει την προσωπικη μου ζωη και σιγουρα δεν χρησιμοποιω την λεξη χεστηκα οταν δεν εχω να πω κατι.

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 15:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εγω τουλαχιστον μπαινω σε καποιον προβληματισμο και αντιδρω οταν κατι δεν μου αρεσει και παραβιαζει την προσωπικη μου ζωη
Εάν αληθεύει αυτό, τότε σίγουρα θα διαπίστωσες ότι όλα αυτά είναι παραβιασμένα κι εγώ δεν κσέρω από πότε.
Εάν δεν προβληματίστηκες, τότε δεν θα ξερεις ότι γεννηθήκαμε ΠΑΡΑΒΙΑΣΜΕΝΟΙ!
Για θυμίσου... ο δάσκαλος, το όργανο και το παράσιτο (παπάς)!

Μήπως μας δουλεύεις;
Προβληματίστηκες;

Edited by - Αίολος on 13/10/2010 16:02:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 15:25:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τοσο πολυ εχετε υποταχθει στην νεα εποχη?σας εχουν χαζεψει αποχαυνωσει?δεν εχω λογια γιατι ειναι κουραστικο να εξηγω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.Το πρωτο πραγμα που μαθαινει ενας ανθρωπος ειναι η ελευθερια και η μοναδικοτητα απο την στιγμη της γεννησης του αλλα μου φαινεται εσεις πηρατε τον μεγαλο αδερφο και τον κανατε και ριαλιτη .

τόσο βλάκας είσαι που λες την μια κοτσάνα μετά την άλλη
ρε τραχανά τα στοιχεία που θα έχει η κάρτα τα έχουν
οι εργοδότες μας
η κάθε τράπεζα που έχεις κάνει αίτηση για δάνειο ή άνοιγμα λογαριασμού
πόσο τραχανοπλαγιάς είσαι που δεν μπορείς να το καταλάβεις;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 15:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Τοσο πολυ εχετε υποταχθει στην νεα εποχη?σας εχουν χαζεψει αποχαυνωσει?δεν εχω λογια γιατι ειναι κουραστικο να εξηγω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.Το πρωτο πραγμα που μαθαινει ενας ανθρωπος ειναι η ελευθερια και η μοναδικοτητα απο την στιγμη της γεννησης του αλλα μου φαινεται εσεις πηρατε τον μεγαλο αδερφο και τον κανατε και ριαλιτη .

τόσο βλάκας είσαι που λες την μια κοτσάνα μετά την άλλη
ρε τραχανά τα στοιχεία που θα έχει η κάρτα τα έχουν
οι εργοδότες μας
η κάθε τράπεζα που έχεις κάνει αίτηση για δάνειο ή άνοιγμα λογαριασμού
πόσο τραχανοπλαγιάς είσαι που δεν μπορείς να το καταλάβεις;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen



κοιμησουν τον υπνο του δικαιου και η ιστορια θα δειξει ποιος ηταν ο τραχανας και ο βλαξ μαζι.

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 15:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
Τοσο πολυ εχετε υποταχθει στην νεα εποχη?σας εχουν χαζεψει αποχαυνωσει?δεν εχω λογια γιατι ειναι κουραστικο να εξηγω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.Το πρωτο πραγμα που μαθαινει ενας ανθρωπος ειναι η ελευθερια και η μοναδικοτητα απο την στιγμη της γεννησης του αλλα μου φαινεται εσεις πηρατε τον μεγαλο αδερφο και τον κανατε και ριαλιτη .

τόσο βλάκας είσαι που λες την μια κοτσάνα μετά την άλλη
ρε τραχανά τα στοιχεία που θα έχει η κάρτα τα έχουν
οι εργοδότες μας
η κάθε τράπεζα που έχεις κάνει αίτηση για δάνειο ή άνοιγμα λογαριασμού
πόσο τραχανοπλαγιάς είσαι που δεν μπορείς να το καταλάβεις;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen



κοιμησουν τον υπνο του δικαιου και η ιστορια θα δειξει ποιος ηταν ο τραχανας και ο βλαξ μαζι.

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84


οκ μην μου κρυφτείς πάλι μετά όπως κάθε φορά που φαίνεται ότι μόνο τρομολάγνοι είσαστε και τίποτε παραπάνω

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 15:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

quote:
Τοσο πολυ εχετε υποταχθει στην νεα εποχη?σας εχουν χαζεψει αποχαυνωσει?δεν εχω λογια γιατι ειναι κουραστικο να εξηγω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.Το πρωτο πραγμα που μαθαινει ενας ανθρωπος ειναι η ελευθερια και η μοναδικοτητα απο την στιγμη της γεννησης του αλλα μου φαινεται εσεις πηρατε τον μεγαλο αδερφο και τον κανατε και ριαλιτη .

τόσο βλάκας είσαι που λες την μια κοτσάνα μετά την άλλη
ρε τραχανά τα στοιχεία που θα έχει η κάρτα τα έχουν
οι εργοδότες μας
η κάθε τράπεζα που έχεις κάνει αίτηση για δάνειο ή άνοιγμα λογαριασμού
πόσο τραχανοπλαγιάς είσαι που δεν μπορείς να το καταλάβεις;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen



κοιμησουν τον υπνο του δικαιου και η ιστορια θα δειξει ποιος ηταν ο τραχανας και ο βλαξ μαζι.

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84


οκ μην μου κρυφτείς πάλι μετά όπως κάθε φορά που φαίνεται ότι μόνο τρομολάγνοι είσαστε και τίποτε παραπάνω

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen



μην εκνευριζεσε και βγες απο τα στενα ορια της κριτικης που ασκεις εναντια στην θρησκεια για να καταλαβεις οτι αυτο το θεμα αφορα ολους μας ανεξαρτητα απο το τι πιστευει ο καθενας.Δεν θα κρυφτω μην φοβασε αλλωστε μην μπερδευεσε δεν εισαι νερωνας η διοκλητιανος ουτε το φορουμ αυτο ειναι το κολοσαιο για να μας ριξεις στα λιονταρια και γενικως μην βλεπεις φαντασματα υποθετω οτι εισαι νεος ανθρωπος.

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 16:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μην εκνευριζεσε και βγες απο τα στενα ορια της κριτικης που ασκεις εναντια στην θρησκεια για να καταλαβεις οτι αυτο το θεμα αφορα ολους μας ανεξαρτητα απο το τι πιστευει ο καθενας.Δεν θα κρυφτω μην φοβασε αλλωστε μην μπερδευεσε δεν εισαι νερωνας η διοκλητιανος ουτε το φορουμ αυτο ειναι το κολοσαιο για να μας ριξεις στα λιονταρια και γενικως μην βλεπεις φαντασματα υποθετω οτι εισαι νεος ανθρωπος.

το σύνδρομο του κυνηγημένου καλά κρατεί
ρε κακομοίρη πότε έκανα αρνητική κριτική στην θρησκεία σου;
πάνω στην μπουρδολογία που ασπάζεσαι κάνω κριτική και λέω ότι όλα όσα θα περιλαμβάνονται στην νέα κάρτα τα έχουν άπειρα άτομα στα χέρια τους εδώ και χρόνια,αλλά είσαι τόσο τραχανοπλαγιάς που το μόνο που βλέπεις είναι κυνήγι κατά της θρησκείας σου
γραμμένη την έχω την όποια θρησκευτική παπαρολογία που λατρεύει ο κάθε κουφιοκέφαλος

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 13/10/2010 16:07:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 16:25:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

quote:
Τοσο πολυ εχετε υποταχθει στην νεα εποχη?σας εχουν χαζεψει αποχαυνωσει?δεν εχω λογια γιατι ειναι κουραστικο να εξηγω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.Το πρωτο πραγμα που μαθαινει ενας ανθρωπος ειναι η ελευθερια και η μοναδικοτητα απο την στιγμη της γεννησης του αλλα μου φαινεται εσεις πηρατε τον μεγαλο αδερφο και τον κανατε και ριαλιτη .

τόσο βλάκας είσαι που λες την μια κοτσάνα μετά την άλλη
ρε τραχανά τα στοιχεία που θα έχει η κάρτα τα έχουν
οι εργοδότες μας
η κάθε τράπεζα που έχεις κάνει αίτηση για δάνειο ή άνοιγμα λογαριασμού
πόσο τραχανοπλαγιάς είσαι που δεν μπορείς να το καταλάβεις;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen



κοιμησουν τον υπνο του δικαιου και η ιστορια θα δειξει ποιος ηταν ο τραχανας και ο βλαξ μαζι.

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84


οκ μην μου κρυφτείς πάλι μετά όπως κάθε φορά που φαίνεται ότι μόνο τρομολάγνοι είσαστε και τίποτε παραπάνω

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen



Βελησάριε τι ασχολείσαι;

Αυτοί που τους πηδούν και τους ελέγχουν, τους έχουν ρουφήξει το μυαλό και οι ίδιοι έχουν βάλει στο off ό, τι έχει απομείνει από το άχρηστο πια πράμα που γεμίζει την κοιλότητα της κεφαλής τους.
Πάλι, και πάλι, και πάλι στους ίδιους πάνε και στριμώχνονται και τους καταθέτουν την εμπιστοσύνη τους, σαν τα κουτάβια.

Κατά τα άλλα, τους φταίει ο Χριστιανισμός. Παπαγαλάκια του συστήματος και έχουν την ψευδαίσθηση ότι τάχα μου κάτι κάνουν, αντιδρούν δήθεν. Τρομάρα τους!

Όταν κάποιος είναι γεννημένος δούλος, ραγιάς, ό, τι και να κάνεις δεν αλλάζει φίλε μου.

**Τώρα θα μας πουν για το δούλος που υπάρχει στο Χριστιανισμό και τα σχετικά μπλα μπλα που τους μαθαίνουν, αλλά στα μαύρα μεσάνυχτα που βρίσκονται .... μην απαιτείς να καταλάβουν και σε τι κινδύνους εκτίθενται με την εισαγωγή των μικροτσίπ στην ιδιωτική τους ζωή!


Πριν μερικούς μήνες, μια συνάδελφος περνούσε έξω από μια αλυσίδα γνωστών πολυκαταστημάτων στο οποίο ψωνίζει ως συνήθως και ... μόλις λίγα μέτρα πιο πέρα, έλαβε στο κινητό του ένα διαφημιστικό μπάνερ για κάποια προϊόντα που είχε σε προσφορά αυτό το μαγαζί! Μας το διηγούταν και έψαχνε να βρει το πώς στην ευχή συνέβη αυτό.
Η συζήτηση με τη συγκεκριμένη συνάδελφο γινόταν με αφορμή το αν μπορούν μέσω κινητού τηλεφώνου να ελέγχουν ανά πάσα στιγμή που είσαι και προς τα πού κινείσαι και, όπως αποδεικνύεται, ήξεραν πολύ καλά που ήταν η συγκεκριμένη συνάδελφος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 16:37:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ψηλέ βλέπω ότι έχεις κάνει quote δικό μου μήνυμα άλλα απευθύνεσαι στον
VELISSARIOS
θες να μου πεις κάτι; αν ναι ο λόγος αυτής της έμμεσης απάντησης είναι γιατί δεν έχεις τα @ρχιδι@ να μου απευθύνεις τον λόγο;
εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να μιλώ με κρατικοδίαιτους,άτομα άχρηστα να βγουν στην αγορά για εργασία γιατί δεν έχουν ούτε το σθένος ούτε το μυαλό να κερδίσουν μέσω της εργασίας τους τα προς το ζην
γι αυτό λοιπόν δεν είναι ανάγκη να αισθάνεσαι άσχημα,πες μου ότι θέλεις και εγώ θα σου απαντήσω

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 13/10/2010 16:39:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 16:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πριν μερικούς μήνες, μια συνάδελφος περνούσε έξω από μια αλυσίδα γνωστών πολυκαταστημάτων στο οποίο ψωνίζει ως συνήθως και ... μόλις λίγα μέτρα πιο πέρα, έλαβε στο κινητό του ένα διαφημιστικό μπάνερ για κάποια προϊόντα που είχε σε προσφορά αυτό το μαγαζί! Μας το διηγούταν και έψαχνε να βρει το πώς στην ευχή συνέβη αυτό.
Η συζήτηση με τη συγκεκριμένη συνάδελφο γινόταν με αφορμή το αν μπορούν μέσω κινητού τηλεφώνου να ελέγχουν ανά πάσα στιγμή που είσαι και προς τα πού κινείσαι και, όπως αποδεικνύεται, ήξεραν πολύ καλά που ήταν η συγκεκριμένη συνάδελφος.

Η απλα ειχε ενεργοποιημενο το bluetooth,πρακτικη που συνηθιζετε σε χωρους πολυκαταστηματων ειναι να αποστελουν διαφημηστικα μηνυματα για τα προίοντα τους μεσω του ασυρματου δικτυου!
Ενημερους σας βρισκω με τα θεματα της τεχνολογιας!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 16:55:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ψηλέ βλέπω ότι έχεις κάνει quote δικό μου μήνυμα άλλα απευθύνεσαι στον
VELISSARIOS
θες να μου πεις κάτι; αν ναι ο λόγος αυτής της έμμεσης απάντησης είναι γιατί δεν έχεις τα @ρχιδι@ να μου απευθύνεις τον λόγο;
εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να μιλώ με κρατικοδίαιτους,άτομα άχρηστα να βγουν στην αγορά για εργασία γιατί δεν έχουν ούτε το σθένος ούτε το μυαλό να κερδίσουν μέσω της εργασίας τους τα προς το ζην
γι αυτό λοιπόν δεν είναι ανάγκη να αισθάνεσαι άσχημα,πες μου ότι θέλεις και εγώ θα σου απαντήσω

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen
Edited by - αθεος on 13/10/2010 16:39:05



Στο μήνυμα του δικό σου υπάρχει και μήνυμα του Βελησάριου.
Το μήνυμά σου το πήρα ως αφορμή.
Το τι θέλω να πω, το λέω ξεκάθαρα και όσον αφορά τα αρ***** που αναφέρεις ......... αυτά δεν μετρούνται με τα γραμμάρια ή τα κιλά που διαθέτεις.
Και οι ταύροι τα έχουν μεγάλα αλλά τους κάνουν μπριζόλες, οπότε άσε κατά μέρους τα παχιά λόγια.
Αν δεν ξέρεις ή δεν θες να δεις το τι μπορεί να κρύβει το ηλεκτρονικό φακέλωμα, κάτσε στην άκρη και άσε και κάνα άλλο να μιλήσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 17:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλα τα προσωπικά στοιχεία του καθενός είναι διαθέσιμα σε ένα πλήθος φορέων, δημόσιων, ιδιωτικών και τραπεζικών.

Οι ανοησίες των χριστιανών περί του αντίχριστου και του 666 δεν προσφέρουν τίποτε άλλο παρά άφθονο γέλιο για την κατάντια που μπορεί να φτάσει κάποιος, όταν έχει αντικαταστήσει τη φαιά ουσία με πριονίδι...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 17:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στο μήνυμα του δικό σου υπάρχει και μήνυμα του Βελησάριου.
Το μήνυμά σου το πήρα ως αφορμή.
Το τι θέλω να πω, το λέω ξεκάθαρα και όσον αφορά τα αρ***** που αναφέρεις ......... αυτά δεν μετρούνται με τα γραμμάρια ή τα κιλά που διαθέτεις.
Και οι ταύροι τα έχουν μεγάλα αλλά τους κάνουν μπριζόλες, οπότε άσε κατά μέρους τα παχιά λόγια.

εντάξει γραμμάριε

quote:
Αν δεν ξέρεις ή δεν θες να δεις το τι μπορεί να κρύβει το ηλεκτρονικό φακέλωμα, κάτσε στην άκρη και άσε και κάνα άλλο να μιλήσει.

μέχρι στιγμής μόνο μπούρδες λέτε όλοι εσείς που αυτόβαφτιστήκατε ως ειδικοί του ηλεκτρονικού φακελώματος
για πες μου εσύ ποια η διάφορα του να είναι τα στοιχειά μας σε μια κάρτα και να τα δίνεις στις συναλλαγές σου από το να μην είναι και να τα δίνεις πάλι στις συναλλαγές σου

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 17:07:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όλα τα προσωπικά στοιχεία του καθενός είναι διαθέσιμα σε ένα πλήθος φορέων, δημόσιων, ιδιωτικών και τραπεζικών.

αυτό τους λέω από την αρχή αλλά είναι τόσο τραχανοπλαγιάδες που δεν μπορούν να καταλάβουν

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 19:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίγη ψυχραιμία και αυτοσυγκράτηση με τους χαρακτηρισμούς παίδες

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 20:08:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φαντασθειτε το Βατικανο να ειχε νικησει τις πολυεθνικες και να ετοιμαζε τωρα τη δικη του παγκοσμιοποιηση και καποια στιγμη να εβγαζε αυτο την καρτα συναλλαγων...

οιμωγες που θα ειχαμε απο τος αθεους συμφορουμιτες...

αλλα τωρα επειδη ο Μεγαλος Αδελφος ειναι αθεος και χριστιανομαχος τσιμουδια και προσοχη..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 20:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

φαντασθειτε το Βατικανο να ειχε νικησει τις πολυεθνικες και να ετοιμαζε τωρα τη δικη του παγκοσμιοποιηση και καποια στιγμη να εβγαζε αυτο την καρτα συναλλαγων...

οιμωγες που θα ειχαμε απο τος αθεους συμφορουμιτες...

αλλα τωρα επειδη ο Μεγαλος Αδελφος ειναι αθεος και χριστιανομαχος τσιμουδια και προσοχη..


Αδερφέ, μην μπερδεύεις τα ούμπαλα με τις αμυγδαλές...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 20:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
μην εκνευριζεσε και βγες απο τα στενα ορια της κριτικης που ασκεις εναντια στην θρησκεια για να καταλαβεις οτι αυτο το θεμα αφορα ολους μας ανεξαρτητα απο το τι πιστευει ο καθενας.Δεν θα κρυφτω μην φοβασε αλλωστε μην μπερδευεσε δεν εισαι νερωνας η διοκλητιανος ουτε το φορουμ αυτο ειναι το κολοσαιο για να μας ριξεις στα λιονταρια και γενικως μην βλεπεις φαντασματα υποθετω οτι εισαι νεος ανθρωπος.

το σύνδρομο του κυνηγημένου καλά κρατεί
ρε κακομοίρη πότε έκανα αρνητική κριτική στην θρησκεία σου;
πάνω στην μπουρδολογία που ασπάζεσαι κάνω κριτική και λέω ότι όλα όσα θα περιλαμβάνονται στην νέα κάρτα τα έχουν άπειρα άτομα στα χέρια τους εδώ και χρόνια,αλλά είσαι τόσο τραχανοπλαγιάς που το μόνο που βλέπεις είναι κυνήγι κατά της θρησκείας σου
γραμμένη την έχω την όποια θρησκευτική παπαρολογία που λατρεύει ο κάθε κουφιοκέφαλος

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 13/10/2010 16:07:05


καταρχας δεν ειναι αναγκη να ανεβαζεις τους τονους με χαρακτηρισμους που δεν ταιριζουν σε ανθρωπους που ειναι σε ενα φορουμ για να κουβεντιασουν ενα θεμα.Απο εκει και περα το να βριζεις σε ενα φορουμ μεσα ειναι πολυ θρασυδειλη ενεργεια ειμαι σιγουρος οτι αν μιλαγαμε εκτος ιντερνετ θα το σκεφτοσουν 2 φορες ισως και παραπανω για να ξεστομισεις αυτα που ξεστομισες εναντιον μου.Τωρα επι του θεματος κανε οτι θελεις δεν με πολυενδιαφερει μην νομιζεις οτι θελω να σου κανω και πλυση εγκεφαλου το στοματακι σου συγκρατησε λιγο μονο .

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy