ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αγάπη και Έρωτας - Amalia kai Exombrotos
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2002, 01:44:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σιγουρα αγαπη και ερωτας συνδεοντε αμεσα αλλα δεν καταλαβαινω την διαφορα τους.
δεν καταλαβαινω επισεις πως νιωθεις οταν ερωτευτεις.ολοι λενε οτι δεν περιγραφετε και οτι το καταλαβενεις.
μερικοι μαλλον να απορισετε με το θεμα αλλα πιστευω οτι εχει αμεση σχεση με την ψυχικη μας κατασταση.

nitro912gr UNLIMITED !!!

Edited by - nitro912gr on 08/01/2003 16:45:47

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2002, 13:12:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILOI MOU KALHMERA.

File nitro912gr ERWTAS APO TA POLY LIGA POU XERW sthn arxaiwthta eitan theos.

Alla symainei thn endonh elxh sarkikh kyriws enos prosopou se ena alloh kai yperbolikh afosiwsh.
ALLA KAI ERWTAS SYMAINEI THN THEIA ENWSH....
Alla isws se diafwtize kai h anagnwsh merikwn bibliwn sxetika me ton
ERWTA dinodas se esena mia allh diastash TOU ERWTA KAI THS AL-XHMEIAS.

AGAPH noeitai h batheia psyxikh sybatheia storgh psyxikos desmos

EYXARISTW

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2002, 09:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΤΕ ΟΧΙ. ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ.

ANTONIOS1997

""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tzo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2002, 17:44:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
agaphte file nitro912gr,
kata thn (tapeinh) mou gnwmh,o erwtas exei amesh sxesh me ton enthousiasmo mas gia ena atomo.Diladi erwtyomaste ena atomo,giati vlepoume panw tou pragmata pou den vlepoume emeis,ston idio mas ton eayto.Otan erwteyesai noiwtheis poly entona.
Gi ayto kai o erwtas exei amesh sxesh me ton enthousiasmo.Giati den mporeis na elegksei ta synaisthimata sou,h oti einai ayto pou noiwtheis.Mporei kallista omws ayto,na einai lathos.Giati o enthousiasmos,prwta apo ola einai ena synaisthima pou kata thn gnwmh mou se kanei eyalwto pros ton allon.Mporei loipon,o allos na einai apla mia "fouska",dld kapoios pou poulaei aera,kai na emfanistei alliws,wste na se enthousiasei.
Gi ayto lene oti kai o erwtas einai kati syntomo,kati periastasiako.

Antitheta,i agaph exei na kanei me thn afwsiosh,thn empistosynh kai thn pisth sou sto atomo pou agapas.
Sthn agaph,den nomizw oti yparxei egwismos-ena poly sovaro meionekthma tou anthrwpou,afou h agaph einai kati teliws anexhghto kai adynato na eipothei h na "mpei"se aples lekseis.


Ayta mporw na sou ekshghsw mexri stigmhs,an kai ithela na pw kai alla polla.Tha sta exhghsw omws,sthn synexeia..

Elpizw na voithisa etsw kai ligo.

FiliaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2002, 19:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ tzo ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ.
ΚΑΙ ΕΙΔΑ 2 ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑ .....

quote:
Giati o enthousiasmos,prwta apo ola einai ena synaisthima pou kata thn gnwmh mou se kanei eyalwto pros ton allon.Mporei loipon,o allos na einai apla mia "fouska",dld kapoios pou poulaei aera,kai na emfanistei alliws,wste na se enthousiasei.

quote:
Sthn agaph,den nomizw oti yparxei egwismos-ena poly sovaro meionekthma tou anthrwpou,afou h agaph einai kati teliws anexhghto kai adynato na eipothei h na "mpei"se aples lekseis.

ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ .......
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΦΙΛΗ τζο ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ.......

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tzo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2002, 21:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Geia sas!

Katarxhn,file mou avatargr nomizw oti o erwtas den exei kamia sxesh me thn agaph oson afora ta synaisthimata.Kata ta alla,pisteyw oti o erwtas einai ta themelia gia mia megalh agaph.
O erwtas einai to arxiko stadio,mias "sovarhs" sxeshs,,enw h agaph einai to teliko.
Sthn agaph,opws eipa kai parapanw,den yparxei pleon to "egw"-ara oute kai egwismos,alla yparxei to "emeis".
Opws kai epishs,otan agapas kapoion,tou dineis olo sou ton eayto kai olh sou thn psuxh.Dinesai ston allon,xwris pomws na noiwtheis avola kai na fovasai pou tou dinesai.Dineis kai perneis.Diensi kommati apo ton eayto sou,apo thn idia sou thn kardia.Kai opws noiazesai gia ton eayto sou,noiazesai kai gia ton syntrofo sou.
O erwtas,einai kati pou pernaei,pou ginetai kapnos poly eykola.
Gi ayto kai sthn zwh mas erwteyomaste poly eykola,enw poly dyskola agapame...

Epeidh viazomai ayth thn stigmh,ayta mono prolavainw na pw pros to paron

Se oti diafwneite i symfwneite tha ithela poly na to syzhtisoume

Filia

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2002, 01:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ tzo ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ.

ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ
ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΗ ΤΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΕΜΕΙΣ....
ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙΣ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ) .....

ΑΛΗΘΕΙΑ ΦΙΛΗ tzo ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑΣ ΕΡΩΤΑΣ-ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΩΛΙΑΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΟΤΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΝΟ ΔΙΝΕΙ ????

Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΣΟΥ ΓΙΝΟΥΝΕ ΕΝΑ .....

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΠΡΙΝ

quote:
Mporei loipon,o allos na einai apla mia "fouska",dld kapoios pou poulaei aera,kai na emfanistei alliws,wste na se enthousiasei.

ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑ WΣ ΠΕΡΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ..........
ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΦΟΥΣΚΕΣ....

ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tzo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2002, 02:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas!

File avatargr,oson afora thn erwthsh pou mou ekanes,pisteyw pws oxi,den mporei na yparxei oute erwtas kai poly perissotero,oute agaph otan mono o enas dinei.
Ston erwta,mporei na yparxoun kapoies liges eksereseis pou o enas na dinei apo ton enthousiasmo tou pros ton allon,enw to allo atomo na mhn kanei tpt apo to ta dexetai.Ektos apo ayto,pisteyw oti meta apo ligo kairo ayto katanatei poly kourastiko,opote kati tetoio einai sxedon adynato-kata thn gnwmh mou,na synexistei.
Ayto vevea,to thewrw oxi mono adiko,alla kai aparadekto.Giati sigoura sto telos kapoios apo tous 2 tha plhgwthei asxhma.

Kata ta alla,pisteyw oti pollous erwtevmenous anthrwpous tous diakrinei i afeleia,pou den einai aparaithta kako.

Akomi mia diafora ths agaphs kai tou erwta,einai oti otan eisai erwtevmenos "tyflwnesai",sou einai pleon dyskolo na diakrineis ti einai kalo kai ti kako gia sena.
Enw sthn agaph,xereis ti theleis,kai vlepeis ta pragmata kathara kai opws einai.

File avatargr,ayto gia ta synaisthimata kai tous anthrwpous "fouskes",einai ontos skliro,alla alithino-opws eipes kai esy.

Opws kai na exei,o erwtas pisteyw oti ephreazei pio poly thn psyxologia mas,para h agaph.Oso parakseno kai an akougetai ayto.
Giati o erwtas,se kanei na zeis pio entona,kai sou anevazei tis aisthiseis,enw h agaph se kanei apla kalytero anthrwpo.

nitro912gr elpizw na kalypsa thn aporia sou

Filia

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morent11
Πρώην Συνεργάτης


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2002, 12:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morent11  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολους
χρονια καλα-πολλα,γεματα φως και αγαπη.Για μενα αγαπη ειναι μια κατασταση αρμονιας,χαρας,πληροτητας.Ο ερωτας ειναι η εκφραση αυτης της καταστασης.Το 'αγαπω' ειναι ρημα ενεργητικο.Οταν αγαπαμε δεν ειναι δυνατον να νιωθουμε λυπη,στεναχωρια ή οτιδηποτε αρνητικο.Πολλες φορες συγχεουμε την αναγκη μας να αγαπηθουμε με την αρμονικη αυτη κατασταση:λεμε "σ'αγαπω" και εννοουμε "θελω να μ'αγαπας".Ενα πρωτο βημα ειναι το να ειμαστε ειλικρινεις με τον εαυτο μας.Ειναι πολυ τρυφερο και συνναμα ανθρωπινο το να εχουμε την αναγκη καποιου.Ομως εχει μεγαλη διαφορα αυτο απο το να πει καποιος σε αγαπω.Επισης ο ερωτας δεν ειναι συνυφασμενος με την κτητικοτητα,την προσμονη.Σκεφτειτε την πληροτητα που αισθανομαστε ολοι οταν στην ερωτικη μας επιθυμια για καποιον υπαρχει ανταποκριση.Αυτη η πληροτητα ειναι ο ερωτας.Ειναι αυτο που φαινεται τις στιγμες εκεινες σ'ολο μας το ειναι.Ο ερωτας δεν εχει να κανει με την σεξουαλικη επιθυμια.Αυτο ειναι κατι αλλο.Δυστυχως πολλες φορες την σεξουαλικη μας ελξη την ντυνουμε με ενα μανδυα που εχει κεντημενες πανω του λεξεις οπως η αγαπη,ο ερωτας.Γι'αυτο και λενε οτι πρωτα πρεπει να υπαρξει συνουσια και μετα συνυλωση.Η κατωτερη επιθυμια εχει να κανει με την ζηλια,την κτητικοτητα,την προσμονη...κι αυτο δεν ειναι ερωτας...

φιλικα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2002, 14:29:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ ΤΖΟ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ....
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ

quote:
Ayto vevea,to thewrw oxi mono adiko,alla kai aparadekto.Giati sigoura sto telos kapoios apo tous 2 tha plhgwthei asxhma.

ΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΚΛΗΡΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2002, 16:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας.
Η φίλη Τζο είπε κάτι ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ:
quote:
Akomi mia diafora ths agaphs kai tou erwta,einai oti otan eisai erwtevmenos "tyflwnesai",sou einai pleon dyskolo na diakrineis ti einai kalo kai ti kako gia sena.

Κάτι που όλοι παραβλέψαΜΕ...
Και τί γίνεται αν το "έτερον ήμισυ" ΒΛΕΠΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ?Και το καλύτερο είναι κάτι άλλο?
Είναι καλύτερα να πληγώνεσαι από μιαν αλήθεια ή από ένα ψέμα?
Και τέλος...για ποιό λόγο να κάνει κάποιος τη "φούσκα"?ΠΟΤΕ δεν παρέστησα την καλή για να πετύχω κάτι στις σχέσεις μου.Απλά ειλικρινής είμαι κι αυτό πληγώνει καμιά φορά χειρότερα από μια "φούσκα" που σου σκάει κατάμουτρα.
Ο Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2002, 23:03:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ....

ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΦΙΛΟΙ.

ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΟΥ ΕΙΛΘΕ ΣΤΟΝ ΝΟΥ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΜΙΛΙΩΚΑ
**** ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ****

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΟΙ ΘΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΑΙ ....
ΟΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΑΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ....
ΠANTA ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ...........................

ΚΑΙ ΑΣ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η ΑΤΜΑ

quote:
ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ
ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΗ ΤΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΕΜΕΙΣ....
ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙΣ

ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΧΟΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙΣ Η ΝΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΧΟΡΙΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ OΔΗΓΕΙ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕ ΤΕΤΙΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΣΤΕΣ....

Η ΑΓΑΠΗ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΟΥΜΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΘΕΜΕΛΙΑ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΔYO ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΝΑΣ
***ΤΟ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΕΓΩ.***

ΑΣΦΑΛΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ Η ΦΙΛΗ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ΜΕ ΧΑΡΑ
ΘΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΩ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2002, 16:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα καλοί μου φίλοι.
Φίλε Avatargr,επίτρεψέ μου να πιαστώ από κάτι που είπες σε μιαν άλλη συζήτηση,κάτι πολύ σημαντικό...
quote:
ΔΕΝ ΑΝΕΧΘΗΚΑ ΣΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ......
ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ.
(Από το θέμα Ο ΦΟΒΟΣ)
και να σας διηγηθώ μια μικρή ιστορία...Γιατί η απολυτότητα είναι κακό και στεγνό πράγμα...

"Πριν από λίγο καιρό γνώρισα κάποιον...Έξυπνος,ώριμος,βαθιά καλλιεργημένος,με κατανόηση,υπομονή,ευαισθησίες και προικισμένος με ένα σπάνιο χάρισμα: αυτό του καλού ακροατή.
Αυτός ο άνθρωπος με ερωτεύτηκε.Ίσως και να με αγάπησε.Δε ξέρω τί ήταν πιο ισχυρό,τί έγινε πρώτο.Και επίσης δε ξέρω αν ερωτεύτηκε αυτό που ήμουν ή αυτό που νόμιζε ή ήθελε να είμαι...
Από την πλευρά μου παρέλειψα το στάδιο του έρωτα και τον αγάπησα,όπως αγαπώ κάθε άνθρωπο που μου φέρεται με στοργή...τον αγάπησα σαν εγκάρδιο φίλο.ΟΜΩΣ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...
Όταν λοιπόν άρχισα να συνειδητοποιώ τι συμβαίνει μεταξύ μας,άρχισα να απομακρύνομαι ψυχικά από τη σχέση αυτή,άρχισα να νιώθω ότι φυλακίζομαι,ότι πνίγομαι,παρ'όλο που αυτός ο άνθρωπος μου
φερόταν υπέροχα.Και κείνος κατάλαβε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά.Αποφάσισα λοιπόν να μη ξαναειδωθούμε.
Ίσως να ήταν αργά,να ένιωθε ήδη πολλά για μένα,αλλά δεν ήθελα να γίνει ο έρωτας εθισμός και η αγάπη φυλακή...Δεν θέλω να χτίζω φυλακές ούτε για μένα ούτε για άλλους,θέλω να τους δίνω φτερά...
Δε θέλω να βασίζονται οι ζωές και τα αισθήματα των άλλων σε ψέματα,θέλω να είμαι όσο μπορώ αληθινή...Αυτό ήταν το μόνο κριτήριο για την απόφαση να μη ξαναβρεθούμε.Ήθελα να τον προστατέψω από
ένα μεγάλο λαθος και ένα μεγάλο ψέμα.Το ξέρω ότι πληγώθηκε,αλλά και γω πόνεσα,γιατί πλήγωσα κάποιον για τον οποίο νοιάζομαι.
Τον ευχαριστώ για τις ατέλειωτες ώρες που μου αφιέρωνε,για τις κουβέντες που κάναμε,για ό,τι έχει κάνει για μένα...Ελπίζω και εύχομαι να είναι καλά και να μην αλλάξει ποτέ..."

Θέλω να καταλήξω στο εξής: ότι ο πόνος είναι δάσκαλος,ο πανδαμάτωρ χρόνος βοηθά να επουλωθούν οι πληγές,ότι ο έρωτας τυφλώνει,ότι η αλήθεια πονάει για λίγο,ότι η αγάπη μένει για πάντα και ότι στο
όνομά της ναι,θέλω να έχω το δικαίωμα να κρίνω τί είναι καλύτερο για μένα,για σένα,για εμάς.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ...ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΑΛΗΘΙΝΗ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΟΛΩΝ!!!
Ο Σκοτεινός Άγγελος!


"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2002, 20:27:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΧΡΟΝΟ.

ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ Darkangel_78 ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΤΑΝ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.

ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΧΙ ΑΣΦΑΛΩΣ ΑΔΙΑΚΡΙΤΗ.
ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ /ΑΓΑΠΗ ???
Η ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΤΗΝ ΦΙΛΙΚΗ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΙΚΗ ΑΓΑΠΗ ????????? ΜΟΥ ΕΝΙΩΘΕΣ ΓΙΑ
ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ???????

ΕΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΤΡΑΓΙΚΟ.....
ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΕΣ ΤΗΝ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ
ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΕΣ ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΝΙΓΟΣΟΥΝ.

ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΔΙΑΦΟΝΗΣΩ ΠΛΗΡΩΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.......
ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
θέλω να έχω το δικαίωμα να κρίνω τί είναι καλύτερο για μένα,για σένα,για εμάς.

ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ....

ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ??? ΜΑΛΛΟΝ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ

ΑΛΛΑ ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ....

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΑΝΕΜΕΛΙΑ ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ

KAI ME MIA EYXH ΝΑ ΚΑΝΕΤΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΑΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΙ ΦΕΡΝΟΥΝΕ ΘΛΗΨΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ.............

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2003, 01:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλοί μου φίλοι,ευτυχές το 2003!!!!
Λίγη ώρα μετά την έλευση του νέου έτους,είμαι πάλι μαζί σας με τις θερμότερες ευχές για όλους σας και τον καθέναν ξεχωριστά.Είθε οι ευχές σας να γίνουν πραγματικότητα και οι φόβοι σας παρελθόν!

Επί του θέματος τώρα!
Φίλε Avatargr απαντώ σε σένα μιας και είσαι ο πρώτος που σχολίασε τα γραφόμενά μου...
Με ρωτάς

quote:
ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ /ΑΓΑΠΗ ???

Μα...ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή ΔΕΝ τα έχω μπερδέψει και ήξερα ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τα αισθήματά τα δικά ΜΟΥ αλλά και τα δικά ΤΟΥ,πήρα την απόφαση αυτή...

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,φιλία και αγάπη είναι δυο πράγματα...συγγενικά ας πούμε.Και οι δυο σου δίνουν ασφάλεια,κατανόηση,στήριγμα,ένα λιμάνι που αράζεις όταν η θάλασσα της ζωής σου φουρτουνιάζει,μια όαση μέσα στην έρημο,μια ηλιαχτίδα στο καταχείμωνο...

Ο έρωτας δίνει συγκίνηση,ένταση,πόθο.Είναι ανεμοθύελλα και τρικυμία, φωτιά και αποδέσμευση...
Για να είναι κάποιος ΠΛΗΡΗΣ,τα χρειάζεται ΟΛΑ...Δεν μπορούσα να του τα δώσω όλα...

quote:
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ??? ΜΑΛΛΟΝ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ

Σ'αυτό αφήνω τα κίνητρά μου να απαντήσουν...και όπως λέω στην ιστορία μου σας διηγήθηκα:

quote:
αλλά δεν ήθελα να γίνει ο έρωτας εθισμός και η αγάπη φυλακή... Δεν θέλω να χτίζω φυλακές ούτε για μένα ούτε για άλλους,θέλω να τους δίνω φτερά...Δε θέλω να βασίζονται οι ζωές και τα αισθήματα των άλλων σε ψέματα,θέλω να είμαι όσο μπορώ αληθινή...Αυτό ήταν το μόνο κριτήριο για την απόφαση να μη ξαναβρεθούμε.

Δεν ήταν δύσκολη ιστορία για μένα (εξαιρουμένης της κατάληξης...). Μακάρι να υπήρχαν κι άλλοι στον κόσμο σαν κι εκείνον.Αισθάνομαι τυχερή που τον συνάντησα,ελπίζω και κείνος να αισθάνεται τυχερός που με γνώρισε,αν όχι τώρα ίσως αργότερα...

Αν δε σε κάλυψα με την απάντησή μου αγαπητέ Avatargr,ξαναρώτα.Εδώ γύρω θα'μαι...
Ο Σκοτεινός Άγγελος!


"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2003, 07:41:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DEN MPORW NA KATALAVW GIATI THA PREPEI NA BERDEUOUME TON ERWTA
ANAGASTIKA ME TIN SXESH TON DIO FILWN!?O EROTAS EINAI TO ANOTERO
SYNESTHIMA POU MPOREI NA NIOSEI O ANTHROPOS.EMEIS EXOUME ALAXEI
THN ENIA TOU(THS LEXIS).GIA THIMITHITE TOUS PROGONOYS MAS......
TON THEOROUSAN OS TO SYMANTIKOTERO DORO!DEN EXEI KAMIA SHESH ME
TON ENTHOUSIASMO OPOS PROANAFETHIKE,EINAI KATI ENTELOS AGNO.
DEN PISTEUW STIN YPARXH THS AGAPHS.DEN NOMIZW NA YPIRHE AYTH
H LEXH POTE.O EROTAS GENA THN IDIA THN DIMIOURGIA.EINAI O PROTOGONOS.

Πάνα καλώ κρατερόν,νόμιον
κόσμοιο τό σύμπαν.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2003, 07:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAI MIA PARENTHESH(___)

DEN THA ITHELA FISIKA NA XARAKTIRISTW SAN ANTHROPOS POU DEN (AGAPA)
APLA THEORW OTI H (AGAPH)EINAI MEROS TOU EROTA KAI OHI TO ANTITHETO

OUSIASTIKA MPIKA STIN PAGIDA KAI EGW,PAIZONTAS ME THS LEXIS.
AUTO POU METRAEI EINAI TO SYNESTHIMA!TO POS TO APOKALEI O KATHENAS
EINAI TIPIKO(OXI PANTA VEVEA)PANTOS AUTO POU SAS EUXOME GIA TO 2003
EINAI ''ΕΡΩ(Ο)ΤΑΣ''
Φιλικά....


....ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ

Πάνα καλώ κρατερόν,νόμιον
κόσμοιο τό σύμπαν.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2003, 23:14:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas kai pali filoi mou eutixismeno to 2003 me 2003+ euxes se olous.

loipon diabasa prosektika oles tis apantiseis kai basika an kai eiparxei mia pli8ora apopseon i arxiki mou erotisi apanti8ike.
parola auta diabazontas kapoia post ton filon avatargr kai darkangel paratirisa oti dinete diafora stin filia kai stin agapi.
edo einai pou kolisa.
den katalaba.
ego apo ta osa exo akousei kai genika apo osa exo zisei mexri tora mporo na po oti i filia basizete stin agapi kai oti den einai kati diaforetiko alla parakladi tis agapis. diladi i agapi 8a mporousame na poume oti exei kapoia parakladia, diladi eiparxei i agapi gia enan filo (i mia fili mas) i opoia den einai erotiki(na pou mple3ame pali me tis le3eis), uparxei i agapi pou exei mia nipiagogos gia ta paidia pou frontizei sto nipiagogio, uparxei i agapi meta3i pappoudon eggonion, i agapi meta3i manas kai giou ktl. ola auta einai agapi pou stin ousia omos einai diaforetika kai i diafora fenete apo ton tropo pou frontizoume kai skeftomaste gia ton allo. opote as min leme oti i agapi einai kati diaforetiko me ti filia. px exo mia fili poli kali i opoia me blepei ka8ara sa filo (kai auto eixe 3eka8aristei sto parel8on giati ego stin arxi re paidi mou tin goustara tin kopela alla auti me eblepe san filo) kai poles fores mou exei pei oti me agapa, oxi me tin erotiki enia alla tin enia tis allilegiis tis filias kai tou endiaferontos (den 3ero an me pianete).

elpizo na egina katanoitos kai perimeno tis apopsi sas gia auta pou anafero.

yours digitaly Nikos

Close your eyes while you listening a chill out song,think the never ending space,think that you falling into this,think that your journay has already begin,feel like the conquerors of the new world,think that everything is true,feel the absolut nirvana.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2003, 23:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΦΙΛΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΟΝΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ....
ΕΡΩΤΑΣ Η ΑΓΑΠΗ ????? ΑΓΑΠΗ Η ΕΡΩΤΑΣ ????????
ΤΟΣΟ ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ??????

ΜΗΠΩΣ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ Η ΟΥΣΙΑ ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2003, 14:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ.

ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΞΙΟΙ ΝΑ ΑΓΑΠΗΘΟΥΝ.

ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ
ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ.

ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ
ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ Η ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ...
ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΥ ......

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2003, 22:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Eνας Ρουμάνος ηλεκτρολόγος-μηχανικός υποστηρίζει ότι ανακάλυψε τον, όπως ο ίδιος ονομάζει 'ανιχνευτή της αγάπης και του έρωτα' . Σκοπός της συσκευής αυτής, πάντα βάση τα λεγόμενα του, είναι να βοηθά τις σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων μια και θα διασφαλίζει την ειλικρίνεια.

Η συσκευή αυτή έχει μορφή βραχιολιού και μπορεί να μαρτυρήσει πολλά για τον κάτοχο της όπου την φοράει αφού εντοπίζει και αποκαλύπτει πληροφορίες για τα αισθήματα τους κατόχου με μικρούς ειδικούς αισθητήρες που φέρει.
Οι πληροφορίες αυτές προέρχονται κυρίως από τον σφυγμό της καρδίας και μπορούν να παρουσιαστούν σε οθόνη ή σε ειδικούς δέκτες.

'Oμως αν και ο εφευρέτης αναφέρει ότι η εφεύρεση του έχει 100% επιτυχία στην περίπτωση ανδρών, σπεύδει να δηλώσει ότι για τις γυναίκες το ποσοστό αυτό δεν ξεπερνά το 50% μια και η διάθεση τους αλλάζει συνεχώς και πολύ γρήγορα.
(Αυτό δεν αποτελεί ανακάλυψη θα υποστήριζαν μερικοί)

Μπορεί να ακούγονται όλα αυτά παράξενα και μη πιστευτά όμως ο εφευρέτης έχει ήδη πολλές παραγγελίες από αρκετούς επιχειρηματίες όπως αναφέρει.


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2003, 23:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
'Oμως αν και ο εφευρέτης αναφέρει ότι η εφεύρεση του έχει 100% επιτυχία στην περίπτωση ανδρών, σπεύδει να δηλώσει ότι για τις γυναίκες το ποσοστό αυτό δεν ξεπερνά το 50% μια και η διάθεση τους αλλάζει συνεχώς και πολύ γρήγορα.
(Αυτό δεν αποτελεί ανακάλυψη θα υποστήριζαν μερικοί)

Αυτό μπορώ να το βεβαιώσω και εγώ κύριοι!!!
O Κυκλοθυμικός (άντε και Σκοτεινός) Άγγελος!!!!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 11:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΗΠΩΣ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ Η ΟΥΣΙΑ ???

Είπε ο Avatargr...και ίσως έχει δίκιο...
ΑΛΛΑ υπάρει και κάτι άλλο: μήπως ο τρόπος σκέψης ανδρών και γυναικών είναι ΤΟΣΟ διαφορετικός που η ουσία είναι άλλη για τον καθένα????
Μπορεί η διαφορά να είσαι μικρή μα ουσιώδης,όσο αυτή του ρήματος "βλέπω" από το ρήμα "αντιλαμβάνομαι".
Σας χαιρετώ προς το παρόν,ο Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Edited by - Darkangel_78 on 03/01/2003 11:02:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 12:26:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

Η ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ Darkangel_78 ΑΝΑΦΕΡΕ ΠΩΣ

quote:
ΜΗΠΩΣ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ Η ΟΥΣΙΑ ???



ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΑΛΛΑ ΕΑΝ Η "ΟΥΣΙΑ" ΣΑΝ ΛΕΞΗ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΑΥΤΗ ΑΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ.

ΜΗΠΩΣ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ???

ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟ ΝΟΙΟΘΟΥΜΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ.


ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΟΛΟΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΟ ΔΕΝ ΠΕΖΟΥΜΕ H KAΛΗΤΕΡΑ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΧΕΙΣ ???

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ Darkangel_78 ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ "ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ".

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 12:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ!
ΣΚΟΤΕΙΝΕ ΑΓΓΕΛΕ, ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ !ΑΛΛΟ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ,ΑΛΛΟ ΕΝΝΟΟΥΝ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ..+ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!
ΠΡΙΝ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ...
ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΕΙΝΑΙ"ΑΝΔΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ- ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΡΟΔΙΤΗ" JOHN GRAY...
ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΙΛΑΣ+ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ
ΔΙΑΧΩΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΔΥΟ ΦΥΛΑ ΜΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΗ ΕΠΑΦΗ,ΕΚΤΟΣ +ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ...
ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ...,ΕΥΧΕΣ,ΑΤΜΑ

*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 13:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΡΙΝ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ...
ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΕΙΝΑΙ"ΑΝΔΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ- ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΡΟΔΙΤΗ" JOHN GRAY...

Κανένας από τη ΓΗ δεν κυκλοφορεί ανάμεσά μας
Avatargr έχεις δίκιο...και γω παρασύρθηκα σε μια λεξοπλασία.
Για πες μου όμως: ΠΟΥ διαφωνείς με τα γραφόμενά μου? Το ξέρω ότι το διαδίκτυο δεν είναι ο ιδανικότερος τρόπος επικοινωνίας και ίσως τα μηνύματά μου δεν αποτυπώνουν με μεγάλη σαφήνεια τις απόψεις μου.
Τί θεωρείς ΕΣΥ ουσία/πνεύμα της κουβέντας μας?Δώσε μας τον δικό σου ορισμό για τις έννοιες φιλία-αγάπη-έρωτας και πολύ πιθανόν να βγάλουμε την άκρη...
Ο Σκοτεινός Άγγελος!


"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 13:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ.

Darkangel_78 ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΔΥΝΑΜΑΙ ΝΑ ΔΟΣΩ ΟΡΙΣΜΟ ΣΕ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ...
ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣ ΤΑ ΝΙΟΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΑ ΟΡΙΣΕΙ..

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΟΘΕΙ ΜΙΑ ΨΥΧΗ ΜΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΔΕΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ....
(ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ )

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 13:31:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ βρε Avatargr...
το ξέρω ότι τα συναισθήματα δεν ορίζονται...
ΟΜΩΣ αισθάνεσαι το ίδιο απέναντι σε έναν φίλο? Στην αγαπημένη σου? Στα παιδιά σου? Μπορείς να μου εξηγήσεις αυτή τη διαφορά με τις λέξεις? Πώς μπορούμε να συνεννοηθούμε (......) όταν τα αισθήματά σου μπορείς ΜΟΝΟΝ ΕΣΥ να τα νιώσεις? Ενώ τις λέξεις σου μπορούμε να τις ακούσουμε όλοι...
Ο Σκοτεινός Άγγελος!


"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 14:27:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ.....

ΙΣΩΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ......

ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΙΣΩ Darkangel_78 ΝΑ ΔΟΣΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΑ
ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ...
ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ..

ΕΑΝ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑΘΟΥΜΕ ΝΙΟΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΕΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ....

ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΕΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ,ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΩ ΤΗΝ ΖΕΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ.

ΕΤΣΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ......
ΜΕ ΖΕΣΤΑΣΙΑ .......(ΚΑΙ ΠΡΑΞΕΙΣ)
ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΝΙΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΟΥΝ .....

ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ???????????????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νathanal
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 16:11:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νathanal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα και καλή χρονιά.
Διαβάζοντας τις απόψεις σας μου ήρθε στο νού η συζήτηση που είχα πριν λίγο καιρό με έναν αγαπημένο φίλου μου.

Μιλούσαμε καλή ώρα για την Αγάπη,που είναι η κινητήριος δύναμη όλων των πραγμάτων.
Για τον σπιθήρα αυτόν που από καταβολής ο άνθρωπος φέρει εντός του.
Τον "ομφάλιο λώρο" που ενώνει τον άνθρωπο της πτώσης με την Άναρχη Πηγη του Φωτός και της Αγάπης.

Σήμερα πια όμως,στο σημείο που βρίσκεται ο άνθρωπος στο σύνολο του ,έχει αποκοπεί από την Δημιουργία και δεν φέρει την συνείδηση του Εαυτού του και της Υιότητας του...
Ανακυκλώνει τον εαυτό του καθημερινά σε ιδέες και πράξεις του κόσμου της ύλης και μόνο, με αποτέλεσμα η ψυχή του σταδιακά να αδρανοποιήται.
Υπάρχουν ακόμα και υποστάσεις που έχουν αποκοπεί από την θεία τροφοδοσία και τροφοδοτούνται μόνο από το υλικό και το κατώτερο αστρικό κόσμο.

Άρα πως η Αγάπη εξακολουθεί να κινεί τον κόσμο, όταν ο κόσμος τροφοδοτήται κατά κύριον λόγο από κατώτερες ενέργειες.

Αν εξαιρέσουμε τις συνειδητές ενέργειες διάχυσης αγάπης που γίνονται από ορισμένες υποστάσεις, με σκοπό τα 2 ρεύματα της δημιουργίας να είναι σε κατάσταση ισοροπίας και ουδετερότητας,
ο κόσμος συνεχώς τροφοδοτήτε και από την αγάπη που νιώθουμε για την οικογένεια μας, τον άνθρωπο μας, τους φίλους μας κ.τ.λ.


Είναι η περιορισμένη μορφή εκδήλωσης της Αγάπης, που μπορεί ο περιορισμένος εκ πεσών ανθρωπος να αντιλειφθεί και να κατανοήσει μέσα από τα πρίσματα της εγωκεντρικής προσωπικότητας του και τα καλύματα της ψυχής του.

Είναι δύσκολο να πούμε πως αγαπάμε.
Η Αγάπη είναι Τέλοια και μόνο ως Τέλοιοι μπορούμε να την εκδηλώσουμε.
Η Αγάπη διαθλάται και εκδηλώνεται με διάφορες ποιότητες.
Από κατώτερες συναισθηματικές δεσμεύσεις μέχρι και την εκδήλωση του θείου έρωτα, τη κινητήρια δύναμη της ψυχής προς το πνεύμα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νathanal
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 16:29:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νathanal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Η Αγάπη δεν παίρνει ούτε δίνει.
Δεν αγαπάς για να νιώσεις.
Αγαπάς γιατί γνωρίζεις πως μόνο έτσι ζεις.
Αγάπα χωρίς να σκεφτείς αν είναι νέος ή γέρος, άσπρος ή μαύρος, φίλος σου ή εχθρός........
Αγάπα κάθε άνθρωπο γιατί μόνο έτσι θα αγαπήσεις ουσιαστικά τον Εαυτό σου και μόνο έτσι θα μπορέσεις να βιώσεις την ένωση σου με τα πάντα."


Μακάρι να μπορέσουμε να αγαπήσουμε ! Ευχή για όλους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1401367
Maintained by Digital Alchemy