ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ας λογαριασουμε Τωρα για το Μετα... γιατι Μετα δεν θα λογαριαζουμε για το Τωρα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 19:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

@Μηδεία
quote:

quote:
'ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΜΑΣ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ...

Καλησπέρα σας.

Διαβάζω αρκετό καιρό οσα γράφονται σε αυτό το τόπικ χωρίς να βρίσκω κάτι να γράψω εκτός απο αυτό.
Θα ήθελα να ρωτήσω το αγαπητό μέλος noema τι ακριβώς εννοεί με τη φράση αυτή?


Αγαπητή Μήδεια...
Μήπως να ξαναδιαβάσεις όσα γράφτηκαν σ'αυτό το τόπικ....?????
Δηλαδή κατάλαβες ΟΛΑ τα προηγούμενα και κόλλησες σ'αυτό?
Και στην τελική τόσα τόπικ υπάρχουν! γιατί να πρέπει να γράψεις ντε και καλά κάτι εδώ?
Μήδεια γιατί αποφάσισες να συμμετάσχεις στη συγκεκριμένη κουβέντα?

Υ.Γ. ΕΓΩ-ΕΣΥ-ΑΥΤΟΣ-ΕΜΕΙΣ-ΕΣΕΙΣ-ΑΥΤΟΙ....
Υ.Γ. WELLCOME TO THE JUNGLE...
Υ.Γ. Πρός Μήδεια- εγώ είμαι Αντίθρησκος - Εσύ???????
Υ.Γ. Πρός Μήδεια: γιατί Μηδεία και όχι Μήδεια?
(εκ του μειδειώ???-Δηλαδή μειδιάς με τα κοινολογαριάσματά μας?)



.
'ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ...
'ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝΕ ,
'ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ''ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝΕ απο τους Διβουλους και τους Τριβολους της Διχονοιας και της Παρανοησης και τους υπολοιπους και παραπανησιους Τωρα , τους Αχριστους'' ...
'ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΑΠΛΑ ΓΙ' ΑΥΤΟ ...
'ΤΑ ΚΑΤΑΝΟΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΜΑΣ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ 'τα δια του νου μας και τα απο τον νου μας , του Τωρα νου του κοινου στην παρεα ...
'ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΠΡΟΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΤΙ , ΚΑΙ ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ Κοντα ... ΑΣ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΥ ΜΑΖΙ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ειναι μονος του , ΚΑΙ ΑΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ , ΚΙ' ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΣ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ή ΑΣ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ...

'ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝΕ ΚΟΝΤΑ
'ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝΕ ΤΟ ΑΛΛΟΙΩΤΙΚΟ ...
'ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΝΣΤΙΚΤΟΥ ...
'ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΚΟΜΗ ΖΟΥΝΕ ...
'ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΚΟΥΒΑΛΑΝΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΟΥΝ ΠΕΡΑ ...

'ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ noisa ,
'ΑΣ ΠΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ
'ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΜΑΣ ΞΑΝΑΓΡΑΨΟΥΝΕ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΓΡΑΨΟΥΜΕ ...
'Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΑΝΟΙΧΤΗ
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ . . . ......

'ΣΑΝ 'Μηδεια' ΟΜΩΣ ....... ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΚΑΘΑΡΟΔΕΙΞΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ... ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΔΗΛΑΔΗ ......
''ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ 'ΣΑΝ ΑΛΕΠΟΥΔΙΤΣΑ' [ας το παρομοιασουμε] στις αγορες για να κανει τι κανουνε 'οι Αλεπουδιτες'...
'ΕΔΩ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ...

'ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΜΑΙ ΜΑΚΡΟΘΥΜΙΑ ΠΑΝΤΟΣ , ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ αντε και τρεχα και γυρευε τον ...

*** ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΡΕΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ***
*** Η ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΣΜΟΥΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΑ ΤΑ ΜΑΣ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ...
'ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΚΑΙ ΚΟΠΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΣΦΑΖΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΛΑ ΕΙΠΕΣ , ΠΡΙΝ ΝΑ ΚΟΙΝΟΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝΕ , ΟΥΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΓΙΑΤΙ ...
'τΩΡΑ τΩΡΑ τΩΡΑ ΑΚΟΜΗ ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 19:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tι έγινε ρε παιδιά??
Λίγο έλλειψα και έγινε χαμός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 19:57:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

βλέπω αγαπητέ helios 2012, ότι το έπιασες το νόημα,
όσο λεπτό και φευγαλαίο κι αν είναι κι όσο λεκτικό παιχνίδι κι αν χρειάζεται...Ας καθαρίσουμε εμείς απο 'τη διαφορά' μας και
έπειτα, Ας ερθούνε όλοι οσοι ειναι για να 'ρθουν και να καταλαβουνε και να προσπαθησιουν να κανουν το ιδιο ...
Όχι γατί εμείς είμαστε αυτοεξαιρουμενοι , αλλά γιατί πάντα κινούμαστε προς ''την έξοδο και κάποιοι απο μας βρίσκονται πιο κοντά στην πορτα...Δεν έχει σημασία ποιοί απο μας εινα ποιοι για μας ... στο τέλος θα ειμαστε όλοι μαζί και άνθρωποι...

Φίλη Μηδεία, δεν σε ταυτίζει κανείς με κανέναν και τίποτα, αλλά αυτό
που σου γράφτηκε ήταν αν θέλεις την αλήθεια , ή εκεινη οσμη της υποκρισίας ... της αχριστης εκεινης υποκρισιας ... στην καλημερα που Τυπικα ΑΝ ΤΗΝ ΠΕΙς ... Τυπικη καλημερα ΘΑ ΘΑ ΑΝΤΙΕΧΕΙΣ ...
Διάλεξε μια φορά αλήθεια μια αλλη θεση , απο την θεση του ... "ξέρεις εγώ ποιός είμαι;"
Καντο ...



* λογαριαζα σημερα με τα απο 'δω παλικαρια ...
* αν μπορουμε να καταφερουμε μια χουφτα και μιση ανθρωποι
* να κατεβασουμε τον κοινο νου καταγης και να τον μοιραστουμε και να τον μοιρασουμε και στους αλλους ...
* λογαριαζαμε πως πρεπει να αποφασισουμε μπροστα στην ζωη μας για την ζωη μας ...
* εγω βεβαια ο δυσλεκτικος μεταξυ μας [ αυτος που λεει τα πιο δυσκολα να εννοηθουν δηλαδη] απο τους εχοντες συνηθισει στην ευκολη ΜΟΝΟ και ρηχη λογικη ανταποκριση της λογικης τους ...
* ειπα ωρα καλη για να το δουμε ...
* και θα το δουμε βεβαια ...
.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 20:14:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Tι έγινε ρε παιδιά??
Λίγο έλλειψα και έγινε χαμός.



'να ΜΗΝ λειπεις ...
'ειμαστε και εμεις εδω ομως ...
'ο trexa και gireve και ο helio κι'εγω βεβαια .. ειχαμε την χαρη των φεροντων τους μαντισμους , στην καλημερα ...

'ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝΕ ΛΕΕΙ ...
'εισπραξαμε και διαφορα προσονυμια . . . ...

'ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΕ ... ΤΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΕΔΩ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ....... ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ , ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ...
'Ας ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ ...
'ΕΕΕ ΤΙ ... ;;;

'ωρα καλη ...
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 20:16:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο άνθρωπος είναι μια μονάδα περίεργη, μια
μονάδα μεγάλη και τα νούμερα δεν έχουν σχέση...
Μπορούν και λίγοι και καλοί να βάλουνε φωτιά που να
ρθει ανάποδα ο ντουνιάς...
Γιατί αυτοι οι άνθρωποι που πολύ βλέπουμε και μιλάνε,
όλο και πιο λίγο διακρίνονται, χάνονται μές στο σήμερα...
Γίνονται αυτοί άνθρωποι; Πότε να προλάβουνε...
Αλλά κιοι άλλοι, αυτοί που τους ακολουθάνε και πιστεύουνε στα
όνειρα... Γιατί δεν μιλάνε πια μεταξύ τους; Γιατί μόνο γελάνε
και πια δεν ανησυχούν;
Έρχονται και φεύγουν πολλοί και μένουν πιο πολλοί...
Γιατί, άμα έχεις καρδιά και ελπίζεις, δεν μπορείς να πάψεις να
σκέφτεσαι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 20:31:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Tι έγινε ρε παιδιά??
Λίγο έλλειψα και έγινε χαμός.




.
'ουτε συμμορια ειμαστε παντος ουτε και αλαργινο ασκερι ...
'απο 'δω και Μετα , θα τους λεω ολους και θα τους στελνω για λιγη διανοητικη προπαιδεια , στο ημερολογιο της noisa ...
'αμα περασουνε μερικοι μερικοι απο 'κει , ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝΕ ...
'ΑΛΛΟΙΩς Ας ΑΚΟΛΟΥΘΑΝΕ ...
'Κακο τους θα'ναι γ... την π...... την κατασταση ... ;;;;;;
'Καλα ειπε ο trexagireve ,
'ΔΙΑΛΕΞΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΛΗΘΕΙΑ , ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ .........
'ΞΕΡΕΙΣ ΕΓΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ......!!!!!!
'ΚΑΝΤΟ ΚΑΙ ΒΛΑΣΤΗΜΑ ΜΕ . . .
.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 20:47:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
'ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝΕ ΛΕΕΙ ...
'εισπραξαμε και διαφορα προσονυμια . . . ...

Ναί ρε παιδιά κοιτάξτε.
Εσείς εκεί επάνω έχετε μια διαφορετική νοοτροπία έκφρασης.
Το να συνηθίζετε να λέτε τέτοιες κουβέντες ή να συνηθίζεται να λέτε την τυρόπιτα ``μπουγάτσα`` αυτό δεν σημαίνει οτι τα λέμε και εμείς στα νότια.
Ειρήνη υμίν λοιπόν..εκτός αν δεν κατάλαβα κάτι καλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 21:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
'ουτε συμμορια ειμαστε παντος ουτε και αλαργινο ασκερι ...

Φίλε noema εχεις λίγο καιρό που γράφεις στο esoterica και θα ήθελα να σου πώ το εξής.
Επειδή εδώ, στην αγορά αυτή οπως αναφέρεις είμαστε μια παρέα, γράφουν κάποιοι που μπορεί να ανήκουν στο στενό οικογενειακό μας περιβάλλον πχ η κόρη σου , ο γιός μου, κάποια σύζυγος ο πατέρας η μάνα ο αδελφός η αδελφή.
Καλό θα είναι λοιπόν να υπάρχει μια πως να το πώ.. μία κόσμια έκφραση. Είθισται λοιπόν φίλε μου οταν θέλουν λχ να βρίσουμε να λέμε
γ#@@####ο μου.. ή είμαι μ#@@!!@#ς.
Με αντιλαμβάνεσαι νομίζω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 21:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλα καλά και το μέλι γλυκύ, φίλε allzzaro...
Η διαφορά απο άνθρωπο σεάνθρωπο, είναι λογική και επιθυμητή,
γιατί σίγουρα θα ήταν πολύ πληκτικά να έβλεπες όλο ...allzzaro
γύρω σου... Νομίζω; Η διαφορα ελκύει με τον τρόπο της, αλλά κι
αλήθεια ελκύει πιο πολύ...
Εκεί ψάχνουμε ολοι να βρεθούμε...
Πάντως μόλις γίνει κουβέντα για τέτοιες αλήθειες, όλοι αναταράζονται...
Γιατί φοβάστε μην ξυπνήσετε μωρέ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 21:18:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μία ερωτηση εκανα
Τι σημαίνει αυτό το αντιχριστο ΜΑΣ
Μπορούσα να πάρω μια ευγενική απάντηση
Παρολα πηρα μια απαντηση ΓΑΜΩ ΡΕ ΓΥΝΑΙΚΑ μα συγνώμη ούτε καμμια του δρομου ειμαι ουτε μιλας σε καφενειο

quote:
'ΣΑΝ 'Μηδεια' ΟΜΩΣ ....... ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΚΑΘΑΡΟΔΕΙΞΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ... ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΔΗΛΑΔΗ ......
''ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ 'ΣΑΝ ΑΛΕΠΟΥΔΙΤΣΑ' [ας το παρομοιασουμε] στις αγορες για να κανει τι κανουνε 'οι Αλεπουδιτες'...

Τώρα ποιός κολαει προσονυμια?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 21:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tι έγινε ρε Μηδεια ξέχασες να πάρεις τα


quote:
Γιατί φοβάστε μην ξυπνήσετε μωρέ;

matrix φίλε μου trexagireve. Ο άνθρωπος δεν ξέρει αν ζεί στο όνειρο ή εξω απο το όνειρο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 21:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
'ουτε συμμορια ειμαστε παντος ουτε και αλαργινο ασκερι ...

Φίλε noema εχεις λίγο καιρό που γράφεις στο esoterica και θα ήθελα να σου πώ το εξής.
Επειδή εδώ, στην αγορά αυτή οπως αναφέρεις είμαστε μια παρέα, γράφουν κάποιοι που μπορεί να ανήκουν στο στενό οικογενειακό μας περιβάλλον πχ η κόρη σου , ο γιός μου, κάποια σύζυγος ο πατέρας η μάνα ο αδελφός η αδελφή.
Καλό θα είναι λοιπόν να υπάρχει μια πως να το πώ.. μία κόσμια έκφραση. Είθισται λοιπόν φίλε μου οταν θέλουν λχ να βρίσουμε να λέμε
γ#@@####ο μου.. ή είμαι μ#@@!!@#ς.
Με αντιλαμβάνεσαι νομίζω...


,
'Η ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΜΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΞΙΖΟΝΤΑΙ Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΟΡΑ , ΝΑ'ΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΦΥΛΑΤΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΡΟΥΝΤΕ ...
'ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΝ ΑΠΟ 'ΜΑΣ ...
'ΚΑΙ ΑΠΟ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΕ ΜΑΣ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΜΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΑΣ ...
'ΕΧΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΜΑΣ ...
'ΟΜΩΣ ,ΝΑΙ ΝΑΙ ...
'ΠΡΟΤΙΜΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟ * Μ* 9θνν απο τον εκεινο εκεινο εκεινο εκεινο θυμο μου με τους δυοβλεποντες και τους αργοπροσπαθουντες να ειναι ανθρωποι με ανθρωπο ...
'θυμασαι που σου ειπα διορθωνε με ... ;;;
-καλησπερα ...
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 21:54:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
'θυμασαι που σου ειπα διορθωνε με ... ;;;

``συ είπας``..

quote:
'Η ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΜΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΞΙΖΟΝΤΑΙ Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΟΡΑ , ΝΑ'ΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΦΥΛΑΤΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΡΟΥΝΤΕ ...

Φίλε μου noema η αξιοπρέπεια μας εδώ μέσα, ειδικά η δική μας, εννοώ τη δική μου και την δική σου (λόγω ηλικίας) γίνεται εμφανής και τα λογαριάσματα μας γίνονται πιο σεβαστά απο τον τρόπο που αντιμετωπίζουμε τα υπόλοιπα μέλη, μέλη που μπορεί να είναι ανήλικα μπορεί να είναι γυναίκες μπορεί το θρησκευτικός τους πιστεύω να χτυπά κόκκινα (οπως της Μηδείας) και χιλιάδες μπορεί
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 22:20:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι πάλι συμπάθαμε που σε διορθώνω αν και νομίζω οτι δεν εχω αυτή την ικανότητα αλλά ετσι ταπεινά και επειδή μου το ζήτησες.. πιστεύω οτι εχεις αρκετή δουλειά οχι μόνο εδώ στο τόπικ σου αλλά και στην ιστοσελίδα οπου είσαι moderator οπως και σε αλλες αγορές συζήτησης που γράφεις οπως πχ στο filosofia.gr.
Ισως η δυσλεκτικότητα να μην σε βοηθάει αλλά τα υπόλοιπα ολα θα σε βοηθήσουν.
Οπως σου είπα πρωτίστως εσείς εκεί στη Μακεδονία μας εχετε εναν τρόπο έκφρασης αλλά και κάποιες συνήθειες που στον Ψηλορείτη δεν τις γνωρίζουν ή τις παρεξηγούν. Η δυσλεκτικότητα λοιπόν, η βορειοελλαδίτικη έκφραση σε συνδυασμό με την επαρχιώτικη καταγωγή σου που συνάδει με αυτόν τον αυθόρμητο λαικισμό σου , ειλικρινά δεν παροτρύνει τον χρήστη να μπεί στα λογαριάσματα.
Πρέπει λοιπόν κάπως να το προσέξεις αυτό..
Και πάλι με συγχωρείς για την υπόδειξη εντελώς φιλικά ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 22:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερίζω με τη σειρά μου τη μικρή μας παρέα...
Περιμένω σιγα σιγα να μεγαλώσει!
Προτρέπω λοιπόν τους φίλους που θέλουν να συμμετάσχουν σ'αυτην την ιδιόμορφη συζήτηση, να το κάνουν έχοντας σαν οδηγό των σκέψεών τους, το ένστικτο και την καρδιά.
Ας αφήσουν για λίγο τη λογική και ας μιλήσουν με τη γλώσσα του ασυνειδήτου...
Ας δούν πίσω και πέρα απ'τις λέξεις και όχι τις λέξεις...
Ας φανταστούν τα πρόσωπα πίσω απ'τις λέξεις...
Το ασυνείδητο δεν προσβάλλεται απ'τις λέξεις...
Το συναίσθημα περιορίζεται απ'τις λέξεις...
Δείτε ανάμεσα απ'αυτές...
Αφήστε λίγο τη λογική να ξεκουραστεί...
Δείτε τη συζήτηση με ''άλλα'' μάτια...
Προσαρμόστε τη σκέψη και το βλέμμα σας και θα καταλάβετε τι λέμε...
Δεν είναι δύσκολο, είναι κατανόηση και προσαρμογή...
Αν θέλετε να καταλάβετε...
Θέλετε???
Καλωσήρθατε...
Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2008, 20:52:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!

Φίλοι μου αγαπημένοι

Ο καιρός γάρ εγγύς
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2008, 22:29:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
'ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝΕ ΛΕΕΙ ...
'εισπραξαμε και διαφορα προσονυμια . . . ...

Ναί ρε παιδιά κοιτάξτε.
Εσείς εκεί επάνω έχετε μια διαφορετική νοοτροπία έκφρασης.
Το να συνηθίζετε να λέτε τέτοιες κουβέντες ή να συνηθίζεται να λέτε την τυρόπιτα ``μπουγάτσα`` αυτό δεν σημαίνει οτι τα λέμε και εμείς στα νότια.
Ειρήνη υμίν λοιπόν..εκτός αν δεν κατάλαβα κάτι καλά...


.
'ΓΙΑ ΤΥΡΟΠΙΤΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΥΓΑΤΣΕΣ ΔΕΝ ΛΟΓΑΡΙΑΖΟΥΜΕ ΕΔΩ Τωρα Φιλε allzzaro
'Η ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΕΚΦΡΑΣΗ οπως λες , ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΣΑ ΛΟΓΑΡΙΑΖΟΥΜΕ ΕΔΩ , ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟΣ ...
'ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ , ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ μας ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ μας , ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ...
'ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ .. ΧΟΝΤΡΟΣΥΜΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ νοοτροπια μας οπως λες , ΕΧΕΤΕ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΛΟΓΑΡΙΑΖΕΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ ΓΙΑ ΣΑΣ ...
'ΕΧΕΤΕ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΔΩΘΗΚΕ Ή ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΣΘΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ......
'ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ Ή ΟΧΙ , ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ...
'ΕΜΕΙΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Κατι , ΠΑΡ' ΟΛΟ ΤΟ ΤΗΣ Διαφορετικης νοοτροπιας μας ...

'κανε μια κουβεντα σαν ανθρωπος στο Τωρα για τον Τωρα ανθρωπο μπροστα στο Μετα του ... ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΓΕ ΜΑΣ .. ''ΣΑΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΑ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ '' ...

'ΣΕ ΕΙΠΑ 'ΔΙΟΡΘΩΝΕ ΜΕ' ...
'ΔΕΝ ΣΕ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙΣ ΣΤΟΝ ΦΑΡΙΣΣΑΊΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΒΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΤΗΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΩΝ ΔΙΣΤΑΖΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟΒΛΕΠΟΝΤΩΝ ΑΚΟΜΗ , ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 'ΜΑΣ ......
'ΠΡΩΤΑ ΟΜΩΣ , ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΑΦΗΣΕΣ ΑΔΙΟΡΘΩΤΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΕΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ Εμας ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΜΕΝΑ ...
'ΤΙ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΝΑ ΛΕΩ ΣΕ ΣΕΝΑ ...
'ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ;;;
'Ή ΑΝΤΕ ΚΑΙ ^%$#&ΣΟΥ ΜΑΖΙ ΤΗΣ , ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΑ ΓΕΝΝΗΜΕΝΑ ΣΟΥ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ;;;
'ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΠΟΥ 'ΒΑΖΕΤΕ ΕΝΑΝΤΙΑ' ΣΕ ΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ , ΠΑΣΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝΕ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ;;;;;;

'ΝΑ ΜΑΣ ΣΥΜΠΑΘΑΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ ΠΟΥ ΑΠΟ ΨΥΧΗΣ 'ΔΕΝ ΥΠΗΡΕΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ' ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ *$%^#@:π_) ...
'ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΥ ...
'ζητω την συγνωμια σας , και οχι το '' αλλη μια απο τα Ιδια ''
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2008, 23:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Kαι πάλι συμπάθαμε που σε διορθώνω αν και νομίζω οτι δεν εχω αυτή την ικανότητα αλλά ετσι ταπεινά και επειδή μου το ζήτησες.. πιστεύω οτι εχεις αρκετή δουλειά οχι μόνο εδώ στο τόπικ σου αλλά και στην ιστοσελίδα οπου είσαι moderator οπως και σε αλλες αγορές συζήτησης που γράφεις οπως πχ στο filosofia.gr.
Ισως η δυσλεκτικότητα να μην σε βοηθάει αλλά τα υπόλοιπα ολα θα σε βοηθήσουν.
Οπως σου είπα πρωτίστως εσείς εκεί στη Μακεδονία μας εχετε εναν τρόπο έκφρασης αλλά και κάποιες συνήθειες που στον Ψηλορείτη δεν τις γνωρίζουν ή τις παρεξηγούν. Η δυσλεκτικότητα λοιπόν, η βορειοελλαδίτικη έκφραση σε συνδυασμό με την επαρχιώτικη καταγωγή σου που συνάδει με αυτόν τον αυθόρμητο λαικισμό σου , ειλικρινά δεν παροτρύνει τον χρήστη να μπεί στα λογαριάσματα.
Πρέπει λοιπόν κάπως να το προσέξεις αυτό..
Και πάλι με συγχωρείς για την υπόδειξη εντελώς φιλικά ...

'
'ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΕΔΩ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ ...
'ΑΝ ΟΜΩΣ ΜΠΕΙ ΕΝΑΣ ...
'ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ... ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ...

' ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΚΑΘΑΡΟΕΞΗΓΗΣΩ , ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΤΟΝ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΚΑΙ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΡΟΠΟ μας ...

' ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΔΕΣ ΡΕ ΠΟΥΣ*$@) ΑΝΘΡΩΠΕ ΤΟΝ ΛΑΊΚΙΣΜΟ ΣΤΑ ΕΔΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΑΤΑ ΜΑΣ ;;;;;;
'ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΧΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ Φιλο ΒΕΒΑΙΑ ...

'ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΠΩ ...
'ΠΟΤΕ ΓΑΜ*$#@* ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙ%^@)* ΜΑΣ , ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΡΥΟΙ Ή ΖΕΣΤΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΧΛΙΑΡΟΤΗΤΑ ΜΑΣ , ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΜΕ Φιλο , επειδη εισαι χωρις Φιλους ...
'ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΛΥΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΑΘΑΡΟ , ΚΑΘΑΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ...
'ο helio σου ειπε οπως ειπε και για ολους τους αλλους ...
'ΠΑΡΤΕ ΜΑΣ ΣΤΟ ΚΑΤΟΠΙ , ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ... ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΕΥΚΟΛΟΝΟΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΙΣΑΤΕ ...
'ΚΑΙ Ο trexagireve ΣΑΣ ΡΩΤΑΕΙ ...
'ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΟΒΛΕΨΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΛΙΑΡΟΤΗΤΑ ΜΑΣ , ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ...
'ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΠΛΑΓΙΟΥΠΟΚΡΙΣΙΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΑΙΩΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΦΑΡΙΣΣΑΊΣΜΟΥ ΜΑΣ Τωρα ...
'ΓΙΑΤΙ ΕΞΑΙΡΕΙΣ ΕΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΑ ΙΣΟΚΡΙΣΙΑ ;;;;;;

'Ή ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΣΟΥ ΣΤΑ ΕΔΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΑΤΑ Ή .......
'Η ΑΥΤΟΕΑΥΤΟΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Τωρα ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ Μετα ΜΑΣ , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟΠΡΟΧΕΙΡΟ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝΕ ΤΟΣΟ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ...
'ΕΣΥ ΚΑΙ Ο Μηδεια , ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ , ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ [απο βιαστικοτητα και λογικη συνηθεια ] ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΟΥΝΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝΕ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ...

'ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΠΤΑ ΦΟΡΕΣ ...

'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2008, 16:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!

Φίλοι μου αγαπημένοι

Ο καιρός γάρ εγγύς


'Allzzaro . . .
'ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΧΑΡΗ , ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΜΠΑΡΜΠΑΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΔΗΛΩΝΟΥΝ ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΑΚΟΜΗ ΕΙΜΑΣΤΕ .. ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΜΙΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΛΛΟΙΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ MΕΣΑ ...

'ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ...
'ΕΜΕΙΣ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ [ γιατι οχι ] ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ή ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΟΡΓΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΥΜΩΝΕΙ ΚΟΙΝΟΤΥΠΑ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΑΚΟΜΗ , ΘΥΜΩΝΕΙ ΚΑΙ ΟΡΓΙΖΕΤΑΙ ...
'ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΩΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΟΡΓΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΕ Τωρα , ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΧΛΙΑΡΟΣ ...

'αν προσεχες χωρις να κοινοτυποβιαζεσαι , για τον τροπο που εκφραζομαστε για τα ανεξελεγκτα και συχνα παρεχομενα απο μας , στους κοντα σε μας και στους αλλους ...
'ΠΡΩΤΟΣ ΕΣΥ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ .. ΓΑ*& ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑΜΕ [ΑΡΑΓΕ ΓΙΑΤΙ] ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ... Ή ΕΓΩ Ο ALLZZARO , ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΕΡΧΟΜΑΙ ΣΕ ΓΑΜΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΙΣΤΑ ... ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ......
'
'πολλα καλα σου ειπανε και με πολυ πολυ πολυ ομορφο και οχι βρισιαρικο τροπο [ οπως ΝΟΜΙΣΕΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΣΕ ΚΑΙ ο Μηδεια ]... ΚΑΙ Ο helio ΚΑΙ o trexa ΚΑΙ gireve ΤΟΝ , ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΟΙΝΟΝΟΗΣΗ ......

'εδω παλευουμε με την συνειδηση και το Ενστικτο μας , για Μας και για Ολους Οσους ...

'μπορεις να μας δηλωσεις την ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΣΟΥ .. Ή ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΤΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ Μετα , ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ...
'ΑΧΡΙΣΤΗ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΧΛΙΑΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΕΥΚΟΛΟΑΠΟΦΥΓΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΚΟΛΩΣ ΕΝΝΟΟΥΜΕΝΟ ...

'ΠΡΙΝ ΒΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΤΡΕΞΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΜΑΣ ... ΝΑ ΜΑΣ ΘΥΜΑΣΑΙ ...
.

'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2008, 16:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νόημα ό ήλιος σού μιλάει μόνο σαν ήλιος...
Ο ήλιος που σου μιλαει έχει ηλιοκεντρικό χαρακτήρα!
Δεν χρίζει ούτε χρίζεται ούτε χριστιμοποιεί άλλους για τις πράξεις του!
Εσύ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2008, 17:09:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
noema
quote:
ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΔΕΣ ΡΕ ΠΟΥΣ*$@) ΑΝΘΡΩΠΕ ΤΟΝ ΛΑΊΚΙΣΜΟ ΣΤΑ ΕΔΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΑΤΑ ΜΑΣ ;;;;;;
'ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΧΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ Φιλο ΒΕΒΑΙΑ ...

Δεν ξέρω αν πρέπει να μπω στη διαδικασία να σου υποδείξω που λαικίζεις, δεν εχει καμμία σημασία βέβαια.

noema δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος που εκφράζεσαι και δεν νομίζω να γνωριζόμαστε τόσο ώστε να παίρνεις το θάρρος να μου εκφράζεσαι έτσι.
Το να με χάσεις απο φίλο .. ναί.. το κατάφερες οπως επίσης κατάφερες να με κάνεις να μην ξαναγράψω στο τόπικ αυτό.

Να είσαι καλά , καλή συνέχεια σε ολους σας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2008, 10:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κρίμα ρε φίλε allzzaro, που δεν κατάλαβες ένα τρόπο
αλλοιώτικο απο αυτό που χρησιμοποιείς, ώστε να καταλάβεις
πως δείχνεις κι εσύ απο τον δικό σου... Αυτό το σνομπάκι, που
μπορεί να μην το θέλεις, αλλά όλο κρυφοκοιτάει...
Αυτό που σου λέει ο φίλος noema είναι ότι άλλο τα λόγια κι άλλο
η ουσία... Και δω προσπαθούμε να αγγίξουμε κάποια ουσία, μές απο ένα
κοινό νου...
Ορίστε στο είπα το μυστικό, αλλά θα το καταλάβεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2008, 11:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

noema
quote:
ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΔΕΣ ΡΕ ΠΟΥΣ*$@) ΑΝΘΡΩΠΕ ΤΟΝ ΛΑΊΚΙΣΜΟ ΣΤΑ ΕΔΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΑΤΑ ΜΑΣ ;;;;;;

Δεν ξέρω αν πρέπει να μπω στη διαδικασία να σου υποδείξω που λαικίζεις, δεν εχει καμμία σημασία βέβαια.

***
'ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ Φιλε Allzzaro , ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΟΜΕΡΙΣΕΙΣ ΜΕ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΧΕΙΡΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΕΔΩΣΕΣ ...
'ΑΝ ΟΜΩΣ Καταφερα παρ' αυτα και εξω απο σκοπιμοτητες , ΝΑ 'ΚΑΤΑΝΤΗΣΩ' ΛΑΊΚΙΣΤΗΣ , ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ ΑΡΓΟΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ 'διορθωνεις', ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΓΩ ο Λαίκιστης ...[ΕΣΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ ...]
'ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ 'ΧΕΙ , ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕΣ εστω και με 'βρισιες οπως λες ΝΑ ΚΟΡΟΊΔΕΥΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ Άγαθος ,ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΜΠΑΓΑΣΑΣ ... ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ;;;;;;
'ΟΜΩΣ ΟΜΩΣ ΟΜΩΣ , ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΠΩΣ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΝ +%&%$# ΤΟΝ ΧΛΙΑΡΟ ΚΑΙ ΦΥΓΟΠΟΝΟ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΑΧΡΙΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΚΟΜΗ ... ΕΙΤΕ ΣΕ ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΙΤΕ ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ...

'ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΟΥΚΟΥΛΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΠΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΕΚΕΙΝΩΝ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ αδυναμια οποια , ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΖΥΓΙΟ ΤΗΣ ΑΛΟΓΑΡΙΑΣΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΙΣΟΚΡΙΣΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΝΑ ΖΥΓΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΕΥΤΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΗΡΗΜΕΝΗ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ Τωρα ...


noema δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος που εκφράζεσαι και δεν νομίζω να γνωριζόμαστε τόσο ώστε να παίρνεις το θάρρος να μου εκφράζεσαι έτσι.
Το να με χάσεις απο φίλο .. ναί.. το κατάφερες οπως επίσης κατάφερες να με κάνεις να μην ξαναγράψω στο τόπικ αυτό.

Να είσαι καλά , καλή συνέχεια σε ολους σας..


'ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΦΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΘΟΡΜΗΤΙΣΜΟ ΜΟΥ ...ΟΜΩΣ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ ΜΑΣ ΕΔΩ ... ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΣΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ...

'ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ , ΘΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ ΠΟΥ ΚΤΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΤΕΡΕΗ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΦΕΛΗΣ ΕΙΝΑΙ [εσυ μην βριζεις και μην θυμωνεις οπως θυμωνουμε καποιες φορες εμεις]...

'ΑΡΧΙΣΑΜΕ Φιλε allzzaro ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ...
'ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ 'ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ , ΑΠΟ 'ΜΑΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ...
'ωρα καλη ...
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2008, 12:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προτρέπω τους φίλους που θέλουν να συμμετάσχουν σ'αυτην την ιδιόμορφη συζήτηση, να το κάνουν έχοντας σαν οδηγό των σκέψεών τους, το ένστικτο και την καρδιά.
Ας αφήσουν για λίγο τη λογική ή ας την μετρησουνε και ας την συμμαζεψουν και ας μιλήσουν με τη γλώσσα του ενσυνειδητου και του κεκαθαρισμενου ενστικτου τους ...
Ας δούν πίσω και πέρα απ'τις λέξεις και όχι τις λέξεις...
Ας προσπαθησουν να δουν τα πρόσωπα πίσω απ'τις λέξεις...
Το ενσυνειδητο δεν προσβάλλεται απ'τις λέξεις...
ουτε και το συναίσθημα ...
Δείτε ανάμεσα απ'αυτές...
Αφήστε λίγο τη λογική να ξεκουραστεί ή αποκαταστηστε την σαν παλικαρια ...
Δείτε τη συζήτηση με ''άλλα'' μάτια...
Προσαρμόστε τη σκέψη και το βλέμμα σας και θα καταλάβετε τι λέμε...
Δεν είναι δύσκολο ουτε και ευκολο ...
Είναι ΟΜΩΣ για αλληλοκατανόηση και προσαρμογή...
Αν θέλετε να καταλάβετε τι προσπαθουμε να καταλαβουμε για 'Μας... Θέλετέ το μαζι μας ή και χωρια ο καθενας ???
Για ολους μας προκειται ...
Καλωσήρθατε...
Ανοίξαμε τους λογαριασμους μας και σας περιμένουμε!
Κουραγιο να 'χετε και μπολικη ψυχραιμια ...

'ΕΔΩ ΒΟΗΘΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΣΜΟΥΣ ΜΑΣ , Ή ΤΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΚΡΕΜΙΖΟΥΜΕ ...
'ΕΔΩ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗ ΕΛΠΙΔΑ ...
'ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ Ενας ΚΑΙ Ενας ΚΑΙ Ενας ακομη Μαζι ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ...
'ΕΔΩ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΣ ΕΜΕΙΣ ...
'ΕΔΩ ΛΕΜΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ Τι Αλλο ΝΑ ΜΕΤΡΗΘΟΥΜΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ Τωρα ...
'ΕΔΩ ΛΕΜΕ , Θέε μας ΒΟΗΘΑ ΜΑΣ , Ή Βόηθα τους Αλλους να να καταλαβουν ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ...
'ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Η Δικη Μας ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ...
'ΑΣ ΚΑΝΕΙ Καποιος ΜΙΑΝ ΕΥΧΗ ΓΙΑ Μας ...
'ΟΛΑ ΤΑ Αλλα ΕΙΝΑΙ Αλλα ...
.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2008, 15:41:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νόημα ό ήλιος σού μιλάει μόνο σαν ήλιος...
Ο ήλιος που σου μιλαει έχει ηλιοκεντρικό χαρακτήρα!
Δεν χρίζει ούτε χρίζεται ούτε χριστιμοποιεί άλλους για τις πράξεις του!
Εσύ?

'ηλιε ηλιε ...
'ΠΑΡΟΜΟΙΩΜΑΤΙΚΑ ΘΕΩΡΕΙ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΙΝΟΝΤΑ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΜΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΖΕΙΣ ... ΤΟ Ιδιο ΘΕΩΡΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ...
'ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΟΥΛΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΟΧΗ ΤΩΝ ΜΑΤΙΩΝ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΟΥ Ηλιου φΩς ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΟ , ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΣΤΑΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΤΡΗΘΟΥΜΕ , ΟΣΟ ΛΙΓΟΙ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΜΕΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ , ΟΣΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΑΛΟΓΟΙ ΣΕ 'ΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΛΟΓΕΙ ... ...
'ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΝΑΛΟΓΟΥΜΑΙ ...
'ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ , βλεπεις με τι εχουμε να κανουμε συχνα ...

'καλα λογαριαζεις για το ομορφο και για μας ... να περιμενεις ομως και
τους πολλους αιφνιδιασμενους και τους αργοαγουροξυπνημενους και τους εχοντες κοιμηθει προσκαιροαναλαφρα με εκεινα που εχουν κανει εναντια στην ανθρωπινη συνειδηση τους για τους Ιδιους και τα παιδια τους ... απο το ενα πλευρο μοναχα ...

'ΕΧΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ , ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΑΝΑΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ Τι εχει απομεινει ...
'ΕΧΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ , ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΜΑΣ ...
'Ο ΚΟΠΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΟΣ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ...
.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2008, 18:21:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι αυτοί που δεν μετράνε ούτε τους εαυτούς τους,
πρέπει να μάθουν να ξαναβλέπουν αυτά που κάποτε τους
πείραζαν... Αυτά που τώρα υπομενούν ή εχουν δεχτεί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2008, 20:53:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.
'ετσι ειναι με την σειρα τους τα πραγματα μαστορα και οχι οπως και οποτε βολευουν τον καθενα ...
'θαρρω πως πολυ ευκολα αλλαζουμε ή ανταλλασουμε την συνειδηση μας ...
'με Τι ομως που να παρει η ευχη ...
'ο Ανθρωπος αποστρεφεται απο τα Ανθρωπινα ...
'εχει σκυψει υποτακτικα το κεφαλι της ψυχης του στους εξουσιαστες και δυναστες ανθρωπους !!!
'αν του πεις , τι γινεται Τωρα και Τι κανουμε ανθρωπε , ή ξυνεται ή παμε καλυτερα για αλλα σου λεει ...
'εγω το ξερω πια , πως πολλοι δεν θα 'μαστε στο τελος τελος ...
'ας ειναι ομως , οσο και αν δεν το θελω ...

'καλησπερα στην ψυχραιμια σου και στην υπομονη σου ...
'εγω δεν τα παω καλα με τους δυοβλεποντες και τους της υποκρισιας ..
'σεβομαι και θα σεβομαι εκεινους που προσπαθουν να καταφερουν το Κοινο Πνευμα για τις αναγκες της Κοινης ζωης μας ...
'και σεβομαι και χαιρομαι εκεινους που ειτε στην αρχη ειτε στο μεσο ειτε στο περας της ζωης τους , εχουν διαμορφωσει μεσα τους το Πνευμα του αρκετου και Επιουσιου της ζωης του ανθρωπου ...
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2008, 21:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και θάλασσες και φουρτούνες για τα καράβια και τους
καπετάνιους κι όποιος αντέξει...
Κι άλλοι θα πάνε λίγο μπροστά και θα μας προλαβουν μετά,
όχι πολύ μετά, αλλά σε λίγο...
Αλλά που είναι πια αυτή η σκέψη; Μπορεί, άραγε να νικήσει
κανείς τον καταναλωτισμό του νού;Μπορούμε να λογαριάζουμε τις
πράξεις μας, ώστε να ξέορυμε που να χρεώνουμε τις συνέπειες τους,
για να μπορούμε να προλαβαίνουμε και να φτιάχνουμε και τιποτες καλύτερο...
Γιατί θα ρθεί αυτό το καλύτερο κι όποιος αντέξει και μείνει άνθρωπος...
Όχι απο έξω, αλλά απο μέσα του. Άνθρωπος αληθινός, όχι απλά ένας
μηχανισμος που καταναλώνει και περνάει έτσι σαν ένα μηδέν...
Είμαστε άνθρωποι, γαμώτο!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2008, 22:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.
'ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ...
'ΕΜΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 'ΑΠ' ΕΞΩ ΑΠ' ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΧΑΡΑ ...
'ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΟΛΟΣΥΝΗ , ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΜΗΔΕΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΠΟΤΕ ΟΙ ΕΣΤΩ ΟΣΟΙ ΟΙ ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΚΟΜΗ ΑΚΟΜΗ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ......
'ΑΣ ΑΝΑΛΟΓΙΣΘΟΥΜΕ ΤΟΝ ΟΡΙΣΜΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ...
'ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ...
'ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΜΕΣΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΘΑΛΑΣΣΟΔΑΡΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΘΑΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ...
'ΕΚΕΙ ΕΚΕΙ ...
'ΣΤΗΝ ΑΚΡΙΑ ΑΚΡΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΣ ...
'ΔΕΝ ΘΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ Τωρα ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΑΣ ΕΜΕΙΣ ...
'ΓΙΑ ΜΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΡΕΙΑ ΑΥΤΗ ...
'ΟΣΟΥΣ ΧΩΡΕΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΕΜΕΙΣ , ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ...
'ΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ...
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2008, 18:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που λές είαι για να κάνουμε...
Μπας και ξεφύγουμε απο την καθημερινότητα που έγινε τόσο
πληκτική...Επιτηδες, όχι κατά λάθος...Έτσι είναι για να φεύγουμε μακρυά
ο ένας απο τον άλλο... Πάει, χάθηκε εκείνο το παρεϊστικο, εκείνες
οι στιγμές που θυμόμαστε...Σήμερα δεν θυμόμαστε που
ήμασταν χθές βράδυ...Όταν δεν περνάς καλά, κοιμάται ο
νους...Όπως κοιμόμαστε, έτσι που μας τα δίνουν όλα στο πιάτο...
Ώρε κατοχη που μας χρειάζεται.....
Και τώρα θέλει πιο πολύ να λογαριάζεις, έτσι σφιχτά που γινονται
τα πράγματα....Τώρα θέλει να μην δεχτείς ότι σου φτύνει την αξιοπρέπεια,
να μην αφήσεις ότι σε κάνει άνθρωπο, να μην ξεχάσεις ότι είσαι ο
άρχοντας της γής κι όχι κάποιο ζώο που επιβιώνει...
Έχουμε και νου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy