ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ας λογαριασουμε Τωρα για το Μετα... γιατι Μετα δεν θα λογαριαζουμε για το Τωρα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2008, 19:23:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'
' ΘΑ ΛΕΙΨΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ...
' ευχομαι ήλιες μερες ήλιε μου ...
' ήλιες μα ήλιες αληθεια ...
' σε ολους ...
' ωρα καλη παλικαρι . . .
.

Edited by - noema on 22/12/2008 19:29:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2008, 21:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νόημα, ό'τι επιθυμείς στην αγκαλιά σου να το βρείς...
Τις θερμότερες ευχές μου σε όλους...
Με φιλότητα και κοινοκατανόηση,
ένας μισοφευγάτος ήλιος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2009, 19:46:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- καλησπερα οπου κι' αν βρισκεσαι ...
- δυο λογια για ολους μας ...
- http://www.noisa.gr/musicdb/sikomesogeiagh.mp3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2009, 02:58:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Νόημα!
Χαίρομαι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2009, 22:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ηλιε !!!
ΚΑΙ 'ΓΩ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ...
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΑΠΟ 'ΜΑΣ ...
ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ...
Η ΠΑΡΕΑ ΑΠΟ 'ΔΩ ΜΕΡΙΑ ΣΤΗΝ noisa , ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΚΑΛΑ , ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ...
ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ...
ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΑΛΛΟΙΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ...
Ο ΚΑΛΟΣ ο ηλιος ΑΚΟΜΗ ΦΕΓΓΕΙ . . . ...
- καλησπερα παλικαρι ...
Τωρα πλεον , ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΤΑΓΗΣ , ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ των ανθρωπων ΤΗΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑΣ ,...
- καλησπερα ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2009, 19:29:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- αν θελουμε να προλαβουμε να Μας γλυτωσουμε απο τα ΑΝΥΠΟΛΟΓΙΣΤΑ ακομη απο Μας , πρεπει να αρχισουμε να μοιραζομαστε και σαν άγαθοι και σαν πονηροι ανθρωποι και τα πονηρα μας και τα αγαθά μας ...
- μην ξεχωριζομαστε σε ομαδες και ταξεις και κοινωνιες μεγαλες και μικρες ...
- μην ξεχωριζουμε τα δικα μας απο των αλλωνων ...
- ολοι πανω σ΄αυτην την γη θα κουνηθουμε και πιο μπροστα μπροστα , ολοι μας θα πεινασουμε και θα διψασουμε και θα κρυωσουμε και θα ζεσταθουμε ..
- απο την συναιση μας ας ειναι η ψυχραιμια που χρειαζομαστε ...
- οποιος εχει τεσσερα ας δινει τα τρια και το ενα να το μοιραζεται με τρεις ...
- αν δεν γινει Ετσι , καλυτερα να μην ξερουμε Τι θα γινει ...
- τον ανθρωπο αποτελουμε οι ανθρωποι ...
- ή Κοινονόηση ή Αλλονόηση πλεον ...
- ας μην λεμε και ας μην ξερουμε πολλα και διαφορα ο καθενας Τωρα ...
-


Edited by - noema on 04/03/2009 19:37:11

Edited by - noema on 04/03/2009 19:43:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2009, 13:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- Ή ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ την κοινονόηση ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ , ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ , Ή ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ αλλονοούντες ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΧΑΘΟΥΜΕ ''ως ανοητοι , της μίας νοησης της κοινης για μας και για τα κοινα μας''...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2009, 12:11:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.
- αν προσεξει καποιος με την σειρα ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ που απασχολουν πολλους στις ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ , θα δει πως τα περισσοτερα αν οχι ολα , οδηγουν στο ΘΕΜΑ , '' ας λογαρισουμε Τωρα για μας , γιατι Μετα , μαλλον δεν θα εχουμε τον καιρο για να λογαριαζουμε για μας και για Οσα Ολους μας ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ να μας νοιαζουνε Τωρα '' . . .
- αν καποιος μας εξαιρει τον εαυτο του απο αφηρημαδα ή νομιζει πως εχει τρια ποδαρια και μεγαλυτερα και περισσοτερο αξια λογου κερατα ... ας βγει για να το πει και στους αλλους ...
- η συνεχεια μας ειναι δυσκολη δυσκολη πολυ ...
- και για την συνεχεια μας χρειαζομαστε συναιση και κοινοκατανοηση ...
- για την συνεχεια μας πρεπει να ειμαστε και ψυχραιμοι και ολιγαρκεις ...
- για την συνεχεια μας δεν ταιριαζει να γκρινιαζουμε και να περιαυτολογουμε ...
- για την συνεχεια μας και τις αναγκες που εχουμε μπροστα μας , χρειαζομαστε νου και πνευμα κοινο ...
- για την συνεχεια μας θα ζοριστουμε ολοι μας και βεβαια και σιγουρα , πρωτα πρωτα τα παιδια μας ....
- ας ειμαστε πιο ευκινητοι και πιο αποφασηστικοι ...
- ας μην διυλιζουμε την κριση μας μονο και μονο για να μην μας τσιμπησει Τωρα ...
- ας αλλαξουμε νοοτροπια το συντομοτερο δυνατον και ας αλλαξουμε και την αργοκινητη και παραλογιζουσα λογικη μας ......
- και πολεμο κατα των πολεμων μας των πολλων εχουμε να κανουμε και ειρηνη υπερ της για μας ειρηνης ...
- ας ειμαστε Τωρα λιγακι πιο σοβαροι και οσο χρειαζεται πιο μετρημενοι ...
- ας μην αφηνουμε απ' εξω απο τους νοιασμους μας οι νοιαζομενοι , τους μετα απο μας [ τα παιδια μας δηλαδη ], που μας ακολουθουνε ...
- ας ξεπερασουμε τις προσκαιροτητες μας τα παθη και λαθη και τις αδυναμιες μας , χωρις πολλες δικαιολογιες ολοι ...
- ειναι καλη ακομη η ωρα ...
.

Edited by - noema on 11/03/2009 12:33:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2009, 11:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.
- '' τι γινεται στο ημερολογιο της www.noisa.gr ; ''
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2009, 10:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- στον elo , στην amalia , στον kerayno , στον Marte , στον kostakis , στον traxagireve και στον helioς2012 ...
- ευχομαι ολοψυχα ειρηνη στην ψυχη και χρονους καλους για την συνεχεια ...
- στους ολους αλλους ευχομαι , υγεια διανοητικη και ψυχραιμια και κουραγιο ...
- να ειστε ολοι σας καλα ...
- χριστο το πνευμα καταγης και η κοινονοηση μεταξυ μας ...
- ωρα καλη , και καλη συνεχεια ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2009, 20:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου Νόημα...
Ανταποδίδω τις θερμότερες ευχές...
Είθε να "οπλιστούμε" όλοι με όλα αυτά που θα μας βοηθήσουν ν'ανταπεξέλθουμε σε όσα έπονται...
Ώρα καλή και καλή συνέχεια και σε σένα Φίλε, έως ότου η κοινονόηση γίνει "κτήμα" ολόκληρης της ανθρωπότητας...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2009, 11:00:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε noema

Εύχομαι η φετινή Ανάσταση να αποτελέσει για σένα και για όσους αγαπάς τη συνέχιση των υγιών πνευματικών σας αναζητήσεων, σε μία εποχή που η ύλη έχει σκοτώσει το πνεύμα στους πολλούς και την απαρχή της κοινής πορείας υμών και ημών με σκοπό την επιβίωση και την ανύψωση όσων - λίγων - πραγματικά το επιθυμούν. Εύχομαι σε σένα και σε όλους τους συνοδοιπόρους εντός και εκτός esoterica υγεία και εσωτερική γαλήνη.

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2009, 13:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

έως ότου η κοινονόηση γίνει "κτήμα" ολόκληρης της ανθρωπότητας...



- και δικαιωμος ... !

- αν χρειαστω βοηθεια βοηθεια ,
- δεν θα ντραπω να ζητησω απο σας παλικαρια ...
- τοσο περηφανο με υποχρεωνετε να ειμαι και το δυνατον αναλογο σας ...
- να μην επικαλουμαι δηλαδη τον θεο στην ψυχη μου για τα επομενα ολη την ωρα ...
- να καλω στους νοιασμους μου για τον σημερινο ανθρωπο τον μπροστα στο αμμεσως μετα του , ''τους ιδιους τους οσους σημερινους ανθρωπους ... για να νοιαζομαστε και σημερα και οσο θελει και οσο χρειαζομαστε οι ανθρωποι για μας ...
- καλοδεχομαι και οσα ευχολογατε και οσα εννοουνται και εννοουνται ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2009, 13:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

- η ύλη [ ΚΑΙ Η ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΚΑΙ Η ΑΣΥΓΚΡΑΤΗΣΙΑ ]έχει σκοτώσει το πνεύμα στους πολλούς και την απαρχή της κοινής πορείας υμών και ημών με σκοπό την επιβίωση και την ανύψωση όσων - λίγων - πραγματικά το επιθυμούν. Εύχομαι σε σένα και σε όλους τους συνοδοιπόρους εντός και εκτός esoterica υγεία και εσωτερική γαλήνη.


- ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ φιλε Κωστακη ...
- ναι ,
- πολλοι ειναι αληθεια αληθεια ακομη οι αμφιβαζοντες εαυτους και σκοτιζοντες περισσοτερο και εαυτους αλλα και αλλους και αλλους απο την αμφιβολια τους ... ΠΩΣ ΕΓΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΝΟΜΕΝΑ , ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΝΟΟΥΜΕ [καποτε ... ]ΤΟ ΓΙΝΟΜΕΝΟ ΟΛΟ ΚΑΙ ΟΣΟ , ΓΙΑ ΜΑΣ ...
- ΑΡΚΕΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 'ΚΕΙΝΟΙ , που αιφνιδιαζονται , ''πως μπορουμε να σηκωσουμε και να εχουμε Ενα Πνευμα οι ανθρωποι για Μας και για Οτι για Μας ...
- πολλοι [εναι αληθεια ... ]
- δεν εχουνε θεο και νου για να τον Μοιραστουνε με αλλον Εναν ...
- και περισσοτεροι περισσοτεροι δεν το διανοηθηκανε ακομη ακομη ...
-
- σαν αναλογους μου , σας λεω και 'γω κουραγιο και καλο στην ψυχη
- και σας λεω και πως ωρα καλη ... ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ .
- ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ , ΑΛΗΘΕΙΑ ...
-

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2009, 13:49:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

έως ότου η κοινονόηση γίνει "κτήμα" ολόκληρης της ανθρωπότητας...



- και δικαιωμος Ηλιε ... !
- και δικαιωμος στην δια του νου ελευθερια ...
- αν χρειαστω βοηθεια βοηθεια ,
- δεν θα ντραπω να ζητησω απο σας παλικαρια ...
- τοσο περηφανο με υποχρεωνετε να ειμαι και το δυνατον αναλογο σας ...
- να μην επικαλουμαι δηλαδη τον θεο στην ψυχη μου για τα επομενα ολη την ωρα ...
- να καλω στους νοιασμους μου για τον σημερινο ανθρωπο τον μπροστα στο αμμεσως μετα του , ''τους ιδιους τους οσους σημερινους ανθρωπους ... για να νοιαζομαστε και σημερα και οσο θελει και οσο χρειαζομαστε οι ανθρωποι για μας ...
- καλοδεχομαι και οσα ευχολογατε και οσα εννοουνται και εννοουνται ...
-

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2009, 13:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- ειναι οτι ...
- ο δικος Μας ο κοσμος ...
- ο κοσμος Μας ο απο Μας κοσμος ...
- ο κοσμος των φτωχων στο πνευμα παραυτα ...
- ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΚΟΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΛΟ ...

- ειναι γιατι ...
- ο δικος Σας ο κοσμος ολος ...
- ο κοσμος ο απο Σας και δικος Σας κοσμος για Σας ...
- ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ , ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ......

- και αφου ...
- ο κοσμος Τους ολος ο κοσμος Τους ...
- ο απο τον κοσμο κοσμος στον κοσμο ,
- ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΣΜΟΣ , ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΑΣ , ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΟΣΜΟ ...

- ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ , ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ ΜΑΖΙ ...
- ΘΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ Ή ΟΧΙ ... ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ Ή ΟΧΙ ......
- αφου δεν εχουμε κυβερνησεις , ας μην ψηφιζουμε κυβερνητες ..
- ας βαλουμε την κοινονοηση και την ισικρισια μπροστα μας ......
- ας τελειωσουμε τους ολους πολεμους Μας ...
- ας θαψουμε οπλα και συμφεροντα και εγωϊσμους ...
- ας μετρησουμε το κουραγιο στην ψυχη του ο καθενας ...
- ας κανουμε Ενα Τι , για τον κοσμο των ανθρωπων ολοι Μας ...

- ωρα καλη ...
-

Edited by - noema on 07/05/2009 13:44:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2009, 15:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- στου ΚΟΥΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ λεει , οσο θελεις βροντα ... !
- στου ΥΠΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΓΙΝΑΤΣΗ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ομως ........ ;;;
- στου ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟΥ ΚΑΙ ΘΕΟΜΠΑΙΧΤΗ ... ;;;
- στου ΑΛΑΖΟΝΑ ΚΑΙ ΦΥΓΟΠΟΝΟΥ ... ;
- στου ΞΕΡΩΟΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩΪΣΤΗ ... ;
- στου ΑΝΟΗΤΟΥ ΑΚΟΜΗ ... ;
- στην ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥ ΣΟΥ ... ;
- στην ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ ... ;
- ..........
- Παραδειγματικα μιλαμε και Παραδειγματιζουμε απο τα των αλλων ...
- Παραδειγματα μαλιστα εχουμε αμετρητα ...
- Για 'μας δεν μιλαμε ...
- Για 'μας δεν υπαρχει ΜΕΤΡΟ ...
- Εμεις ειμαστε ΑΠ' ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΡΟΥΟΝΤΕΣ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ...
-

Edited by - noema on 14/05/2009 18:58:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2009, 02:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ σωστά τα λές καλέ μου Νόημα!
Ισως γι'αυτό να μη σου απαντάει κανείς...
Τί να πεί?
Ισως πάλι να μη σου απαντάει κανείς απο ντροπή για τα δικά του χάλια!
Τί να πεί?
Αλλά απ'την άλλη Φίλε, σωστά τα λές...αλλά και συ λές!
Πολύ μπλα μπλά γενικά...(αυτό πάει σε όλους μας!)
Ολόκληρα κατεβατά από αλήθειες, παραδοχές,διαπιστώσεις και χίλια δυό άλλα...
Ε και?
Ωραία τα λέμε όλοι και μπράβο μας...
Αλλάζει κάτι?
Μπάααααα...
Θα μου πείς "να μην τα λέω μπάς και τ'ακούσει κάποιος?"
Να τα λές και σύ και όλοι αλλά ας κάνουμε και τίποτα πράξη...
Και σε ρωτάω...
Τί οφείλουμε να κάνουμε ο καθένας ξεχωριστά?
Βέβαια στην παραπάνω ερώτηση, όλοι, αν τους ρωτήσεις, ξέρουν τις σωστές απαντήσεις-κατεβατά, ίσα που γράφουν και ολόκληρο βιβλίο με δαύτες...
Άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε!
Ν'αγαπιόμασταν κιόλας, καλά θα'ταν!
Οσο υπάρχουν άνθρωποι που όταν τους λές "καλημέρα", φίλε μου, δεν σου ανταποδίδουν την ευχή και μάλιστα να την εννοούν κιόλας, στο υπογράφω, δεν θ'αλλάξει τίποτα!

Να'σαι καλά και καλημέρα πέρα ως πέρα!
Φιλικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2009, 11:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- δεν εχω τον νου μου , στο Τι δεν γινεται απο τους πολλους πολλους και στο Τι δεν αλλαζει στους περισσοτερους , ηλιε μου φιλε καλε ...
- τον νου μου τον εχω , στο Τι κανουμε μια δυο χουφτες ανθρώποι και τι αλλαζουμε σε 'μας εμεις ...
- τον νου μου τον εχω στην κοινονοηση και στην ισοκρισια μεταξυ μας πρωτα ...
- οσο δυσκολο ειναι για 'μας , αλλο τοσο δυσκολο ειναι και για τους αλλους ολους ..
- χωρις αυταπατες και εικασμους , συνεχιζουμε τον αγωνα της ψυχης απεναντι στον παραλογισμο και στην εγκαταλειψη ...
- ουτε γαϊδουρια γιναμε ουτε και κερατα εχουμε βγαλει ......
- μαλωνουμε ,ναι ,μαλωνουμε συχνα ... και μεσα στα σπιτια μας και με τους δικους μας και στις αγορες και στους δρομους της ζωης με τους αλλους τους ολους , για οσα ειναι αναγκη να καταλαβουμε για μας οι ανθρωποι ...
- ξερουμε ποσο δυσκολο ειναι , να εχει μεσα του ο ανθρωπος το καλο και να το κοινωνει ...
- ξερουμε πως πρεπει πρωτα να εχουμε το καλο εμεις και πρωτα εμεις να το κουβαλαμε ...
- ξερουμε απο ποσα ο κοσμος μας εχει αναγκη ...
- μην απογοητευεσαι καλε μου ηλιε ...
- ενας και ενας και ενας ακομη μαζι ξεκινησαμε και γιναμε δεκαέξι και ακομη εξι .......
- καλημερα μας ηλιε και κουραγιο μας ...
-

Edited by - noema on 15/05/2009 11:45:53

Edited by - noema on 15/05/2009 11:50:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2009, 09:46:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- ΚΑΛΗΜΕΡΑ Ηλιε ...
- καλημερα σε ολους ...
- για κεινο και για κεινο και για το αλλο ... και γι' αυτο και γι'αυτο και ΓΙ' αυτο ...
- τα πραγματα ταιριαζουν να ειμαι μεχρι που να βγει το καλοκαιρι απο την www.noisa.gr ...
- γεια και χαρα , με την χαρα μου για το φιλοξενημα μου εδω , στην αγορα σας ...
- οφειλω να ανταποδωσω ...
- λοιπον λοιπον λοιπον λοιπον ...
- εχω δυο ανοιχτες εισοδους στην αγορα της νοησας για τους εδω φιλους της νοησης ...
- οποιος θελει να μου κανει λιγο παρεα εκει , μπορει να ΜΠΕΙ στο Φορουμ , με ενα απο τα δυο παρακατω ...
- ή ως lisi για username και password 111111
- ή ως omas και passwοrd επισης 111111
- θα χαρω να σας δω κι'απο κει λιγακι ...
- ωρα καλη για ολους ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2009, 15:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- Ενας ακομη . . . ;
- Ενας , που μπορει και το λεει η ψυχη του να λογαριαζει Τωρα Τωρα για το Μετα . ... ;
- Ενας ακομη που να ειναι 'εξοικιωμενος' , στο να πηγαινει με τον νου Ολονων μπροστα του ... ;
- Ενας ακομη ωρα καλη ,
- Ενας που Ενας θεος τον φυλαει ... ;
- Ενας απο ολους εκεινους που πρεπει να αποφασισουνε καλα καλα , και να κινηθουν καλα καλα και καλα καλα να κουνησουνε την κεφαλα τους για να κινηθει και το εντος της κεφαλης τους ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ . . . και να κανουνε πριν απο το ΕΠΙ ΤΕΛΟΥΣ , οτι ειναι για να κανουνε ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΚΟΜΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ , ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ . . . καλα καλα και καλά . . .
- Ενας ακομη . . .
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2009, 15:22:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- ο ηλιος ειναι Ενας ο Ενας ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2009, 13:28:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- δεν ειναι κανενας δηλαδη , που να θελει να λογαριαζει Τωρα για το Μετα απο Τωρα ... !
- ολοι θελουμε να μιλαμε για το Τωρα , Τωρα και μαλιστα ολοι μαζι ... και δυνατα και με ενταση και συγχυση και αφηρημαδα και αντε ωρα καλη ...
- το τι ειμαστε και κανουμε Τωρα οι ανθρωποι ο ενας στον αλλον , δεν φανερωνει σε κανεναν δηλαδη , ''το τι θα ειμαστε και τι θα κανουμε '' και τι απογινομαστε οι ανθρωποι , ολοι '' ... ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ... !
- Τωρα ο σωζων εαυτο σωθειτω ... δηλαδη δηλαδη ...
- για Τωρα το Μετα δεν υπαρχει ... !
- για ΚΑΝΕΝΑΝΕ ; ; ; !

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2009, 19:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ο ηλιος ειναι Ενας ο Ενας ...

ναι ... όπως λέμε

ήλιε μου σε παρακαλώ / πες τους χαροκαμένους

να κλαιν στης πίκρας το γυαλό / για μας τους προδομένους ...


άμα λάχει να 'ουμ' ...

Edited by - zip on 19/06/2009 19:55:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2009, 19:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

-
- δεν ειναι κανενας δηλαδη , που να θελει να λογαριαζει Τωρα για το Μετα απο Τωρα ... !
- ολοι θελουμε να μιλαμε για το Τωρα , Τωρα και μαλιστα ολοι μαζι ... και δυνατα και με ενταση και συγχυση και αφηρημαδα και αντε ωρα καλη ...
- το τι ειμαστε και κανουμε Τωρα οι ανθρωποι ο ενας στον αλλον , δεν φανερωνει σε κανεναν δηλαδη , ''το τι θα ειμαστε και τι θα κανουμε '' και τι απογινομαστε οι ανθρωποι , ολοι '' ... ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ... !
- Τωρα ο σωζων εαυτο σωθειτω ... δηλαδη δηλαδη ...
- για Τωρα το Μετα δεν υπαρχει ... !
- για ΚΑΝΕΝΑΝΕ ; ; ; !

-


Τι να λογαριάσει ρε αγόρι o άλλος ; Τι τον νοιάζει ; άσε μας ρε αδερφάκι μου στο καλοκαίρι μας ... και στις φραπεδιές μας ... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2009, 13:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- κοιτα να δεις ... !
- κοιτα να δεις ΖΙΡ παλικαρι μου , που πηγε να μου φυγει αυτο ... !
- η λιγη ζαχαρη !!!
- και εκεινο το ,
- ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ που πρεπει να αρχισω να νοιαζομαι και για τους αλλους , ποιους αλλους Τωρα δηλαδη ... ;
- ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΜΕΝΑ δηλαδη ... ! ;
- σε καλλιστεια '' ΓΑΊΔΟΥΡΟΧΑΖΟΑΦΗΡΗΜΕΝΩΝ '' , οι συμμετοχες δεν θα μετριοντουσαν ...
- στην αναγκη ΝΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ , ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΓΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΜΑΣ καποια στιγμη , και για το αν θελουμε να ειμαστε αληθεια ωραιοι ανθρωποι ΛΙΓΟ ... ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΡΕ ΠΟΥΣ%$@ ΑΝΘΡΩΠΕ , ΛΙΓΑΚΙ ... ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ !!! ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΓΙΑ ΚΕΙΝΟΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΓΙ' ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ................. !!!
- ΜΕΤΑ το χουζουρι και τον καφε και τα γουστα ,ΤΑ ΛΕΜΕ σε λεει ... ΜΕΤΑΑΑΑ ...
- Τωρα ειμαστε κατω απο το τριφυλλι ...
- Τωρα ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ψαχνοντας για να βρουμε , ΤΙ ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ !!!
- ΚΑΙ , ΚΑΙ , ΚΑΙ ...
- θεωρησε με ντιπ για ντιπ αφηρημενο ΖΙΡ φιλε ...
- ελα να με συλλυπηθεις που λυπαμαι , για το ... ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΡΕΑΣ ΜΟΝΟ , απο πολυ νωρις για την εποχη μας ...
- αμα τριψεις τα ματια σου και μετα τα ανοιξεις για να δεις , θα δεις ... θα δεις ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ειναι το ... ΑΝΤΕ ΡΕ ΚΑΙ ΓΑΜΗΘ$%4 , ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΩ ΤΟ ΖΟΡΙ ΕΓΩ , ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ''ΤΟΜΑΡΙΑ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΡΗ '' ......... !
- υπομονη και κουραγιο ...
- μην ΜΟΥ ΤΑ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΤΩΝ ΤΕΤΟΙΩΝ ,
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 08:57:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- οι ανεργοι θα ειναι οι περισσοτεροι και η εργασια θα ειναι για λιγους και λιγη ... λεει .
- το χωμα θα γινεται ολο και πιο αφιλοξενο και το νερο θα γινεται λασπη ή θα λειπει ή θα μας πνιγει ...
- οπου θα υπαρχουνε ακομη ζωντανοι και ελπιζοντες , θα συνοστιζονται μαζι τους οι απελπισμενοι και οι μισοπεθαμενοι ...
- αν εχεις σημερα ψωμι για να φας , και δεν το μοιραστεις με νηστικο , σημερα πεθαινει ο νηστικος και αυριο εσυ ...
- στην συγχυση στην αταξια και στην αναρχια , νομος της λογικης δεν θα ισχυει ...
- η ισοκρισια , μας λειπει ...
- η αντιληψη μας για την πραγματικοτητα μας , ειναι ακομη πολυ αργη ...
- δεν εχουμε την νοηση μας κοινη και για το ιδιο ,
- δεν εχουμε αναγκη καμια , κοινη ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2009, 21:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- τα στραβα της σαρκας μας και της λογικης να Ισιωνουνε και να Αποκαθιστωνται , ως Προτιμοτερο ... ; .. ή τα της παρανοησης μας , που ''ΤΙ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΑΡΑΓΕ , Εγω και Συ Τωρα ... ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ'' !!!

- ας ειμαστε και ψυχραιμοι και καλοκαρδοι για τους αγωνες της συνεχειας μας που ειναι μπροστα μας ...
- για μας δεν ειναι , ΚΑΙ Η ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΜΑΣ ... ;
- κουραγιο λοιπον , ΚΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΟΝΟΙΑΣΜΟ , για τις κοινες μας αποφασεις για μας ...
- ''για ανθρωπινες για τους ανθρωπους απο τους ανθρωπους αποφασεις'' ...
- ''οχι αποφασεις για τον καθενα ξεχωρα απο τους αλλους'' , Τωρα ...
- ιδιαιτερα Εμεις ...
- οι του κοινου πνευματος μεταξυ των ανθρωπων κοινοι , ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ...
-

Edited by - noema on 06/07/2009 22:04:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2009, 18:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- να δειξουμε στους απο 'μας ,
- τι δεν προλαβαμε και δεν προλαβαινουμε να κανουμε Εμεις για 'μας , και για Εκεινους , ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝΕ ΕΚΕΙΝΟΙ ...
- εΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΣΕ 'μΑς ...
- .......................................................
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2009, 11:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- τα βιβλια και οι δασκαλοι διωχνουνε τα παιδια μας απο τα σχολεια , ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΚΟΥΩ ... και τα πορνεια και οι εξαρτησεις τα περιμενουν και τα καλοδεχονται ...

- τα ταμιευμενα μας , τα ακταμιευουν και τα ιδιοποιουνται και τα καταχραζονται , οι ταμιες που εμπιστευτηκαμε τα ταμιευματα μας ... ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ...

- οσο ειχαμε νομους και θεους , τους αθετουσαμε ...
- Τωρα δεν εχουμε ουτε θεους ουτε και νομους για να θετιστουμε , ΛΕΕΙ Ο ΓΕΙΤΟΝΑΣ ...

- χωρις την κοινονοηση μεταξυ μας για τα δικα μας , και χωρις να πηγαινουμε ο ενας στην θεση του αλλουνου με τον νου μας για λιγο , ΛΕΩ ΕΓΩ , πολλα και Αλλα απο αυτα και εκεινα μας περιμενουνε , ...

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy