ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 deste
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 00:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΜΟΥ deste ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ...

ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ "ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΑ" ΧΑΡΤΙΑ... ΠΙΟ ΣΥΝΕΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΡΙΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΥΝ ΛΙΓΟ... ΤΩΡΑ ΠΟΣΑ ΘΑ ΡΙΞΕΙΣ... ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΥΛΛΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΕΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ... ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΣΤΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΣΟΥ... ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ...


ΦΙΛΙΚΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arkana
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 13:24:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arkana  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους κι όλες. Είμαι νέος χρήστης, παρόλα αυτά ασχολούμαι αρκετά χρόνια με τα ταρό, την απλή τράπουλα και τελευταία με την deste. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι η τράπουλα είναι προσωπικό ζήτημα. Για παράδειγμα για μένα είναι πιο εύκολη η ταρό τράπουλα ενώ η deste δεν μου πάει στο "χέρι", αλλά ούτε στο "μάτι", με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω ερμηνεία. Μετά από σκέψη κατέληξα ότι είμαι αρκετά δύσπιστη προς αυτήν για το λόγο αυτό δεν αφήνομαι και χρησιμοποιώ τη λογική μου.
Όλα αυτά που διάβασα από εσάς ήταν αρκετά χρήσιμα, κυρίως όμως θα συμφωνήσω με την black lady. Η ερμηνεία και το διάβασμα βασίζονται καθαρά στη διαίσθηση. Αν δεν μπορέσει κάποιος να αισθανθεί την τράπουλα, είτε απλή, είτε ταρό, είτε τη deste, δεν πρόκειται να κάνει κάποια ερμηνεία.
Πάντως σε γενικές γραμμές όλες έχουν κοινά σημεία και χαρακτηριστικά, παρόλο που πηγάζουν από διαφορετικές κουλτούρες και νοοτροπίες. Το βασικό στο διάβασμα είναι να αποστασιοποιηθεί κανείς από το ένα χαρτί και να φτιάξει μια ιστορία, σαν να κοιτάς από ψηλά π.χ. την Αθήνα. Δεν βλέπεις μεμονωμένα ένα κτήριο (κάρτα), αλλά ένα σύνολο. Έτσι μπορείς να ερμηνεύσεις.
Τα χαρτιά θεωρώ ότι είναι συμβουλευτικά και απλώς προμηνύουν, χωρίς όμως να περιγράφουν 100% τα γεγονότα. Δείχνουν τάσεις, χωρίς όμως να προβλέπουν. Βέβαια αν το μέσο έχει υψηλό βαθμό ευαισθησίας, τότε μπορεί να υπάρχει μεγάλη ευστοχία στα γεγονότα. Μου έχει τύχει τα τελευταία 10 χρόνια να έχω επισκεφτεί πολλές χαρτούδες και αστρολόγους, περισσότερο από φιλοσοφική αναζήτηση. Θεωρώ ότι εκτός από μία, που έχει ένα φυσικό χάρισμα, ότι όλοι περίπου μου πέτυχαν το παρόν, άντε και το παρελθόν, αλλά δεν έπεσαν μέσα για το μέλλον. Εδώ έρχομαι να απαντήσω στο ζήτημα αν υπάρχει πεπρωμένο ή όχι, αν βέβαια μπορεί να απαντήσει κάποιος σε αυτή την ερώτηση. Κατά την άποψή μου περπατάμε σε έναν δρόμο, που είναι προκαθορισμένος, αλλά εμείς νομίζουμε ότι τον αλλάζουμε και τον φτιάχνουμε. Εδώ τα χαρτιά παίζουν το ρόλο του να προβλέπουν τι στροφές μπορεί να συναντήσουμε ή τι εμπόδια κ.λ.π.
Για να μην πολυλογώ άλλο, τα χαρτιά είναι καλό να τα επιλέγουμε με βάση του αν μας πάνε ή όχι. Και κάτι άλλο την ταρώ πρέπει κανείς να την παίρνει σαν δώρο από κάποιον άλλον κι όχι να την αγοράζει. Επίσης ήθελα να σας πω ότι βρήκα ένα πάρα πολύ ωραίο site με ταρώ το http://www.tarot.com.gr. Είναι αρκετά στο πνεύμα του ταρώ.

Edited by - Arkana on 28/09/2005 13:26:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady in Black
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 14:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady in Black  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα...
Aγαπητή φίλη deste θα συμφωνήσω κι εγώ με την KRYSTALLENIA... δεν υπάρχει κάποιος λόγος να ρίχνεις επεξηγηματικά χαρτιά πάνω σε φύλλα που είναι ξεκάθαρη για σένα η ερμηνεία τους μόνο και μόνο επειδή έχουν πέσει στις συγκεκριμένες θέσεις που έχεις προκαθορίσει...
από την άλλη αν κάτι παραμένει θολό είναι προτιμότερο να ρίξεις έναν αυτοκρατορικό σταυρό -ή και δεύτερο ακόμη- για να καταλάβεις τι είναι αυτό που σου δείχνει κάποιο φύλλο εάν και σε συνδυασμό με τα γύρω δεν μπορείς να ξεδιαλύνεις τι σου δείχνει...

Φίλη Arkana τις τελευταίες μέρες σκεφτόμουν πολύ να πάρω μια τράπουλα tarot... και είδα το μήνυμά σου που έγραψες ότι είναι καλύτερα να μας την κάνει κάποιος δώρο... υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος γιΆ αυτό; και αυτός ο κάποιος θα πρέπει να ασχολείται ήδη με την tarot?
και μια ακόμη ερώτηση: όταν την πάρουμε για πρώτη φορά στα χέρια μας πρέπει να την «διαβάσουμε» ή «φορτίσουμε» αν προτιμάς με κάποιον τρόπο πριν αρχίσουμε να την ανοίγουμε?

Φιλικά
Lady in BlackΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arkana
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 16:31:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arkana  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι αναγκαστικό να αγοράσει κάποιος την τράπουλα που ήδη ξέρει. Μπορεί να είναι μια φίλη σου ή κάποιος άλλος. Ζήτα από κάποιον κοντινό σου να στην κάνει δώρο. Μετά την τυλίγεις σε ένα άσπρο μαντήλι ή άσπρη θήκη και βάζεις μια καλή πέτρα (γαλαζία, σμαράγδι, κάτι δικό σου πολύτιμο). Όλα αυτά είναι τυλιγμένα μαζί και τα βάζεις κάτω από το κρεβάτι σου, έτσι ώστε να πάρει την αύρα σου. Έτσι θα τα φυλάς τα χαρτιά. Την πρώτη φορά που θα τα βγάλεις θα είναι μετά την πρώτη πανσέληνο. Τα χαρτιά πρέπει να μείνουν κάτω από το κρεβάτι σου τουλάχιστον για 4 μέρες, χωρίς να αγγιχτούν. Σου συστήνω να πάρεις την τράπουλα toth. Είναι η πιο παλιά κι έχει τις πιο ομαλές και ωραίες φιγούρες.
Δεν υπάρχει λόγος που πρέπει να στο αγοράσει κάποιος. Απλώς θεωρείται ότι είναι δώρο κι είναι απαλλαγμένο από την αγοροπωλησία, γεγονός που είναι κάτι κακό στα χαρτιά.
Όταν θα κάνεις ένα διάβασμα για κάποιον θα βάζεις τα χέρια σου πάνω από τα δικά του πάνω στην τράπουλα και θα κάνεις μια ευχή που να λέει να σε φωτίσει ο Θεός για να μπορείς να μεταδώσεις τα μηνύματα έτσι όπως πρέπει στον ή στην τάδε..
Αυτό το site που έδωσα πριν το http://www.tarot.com.gr κινείται μέσα στην φιλοσοφία των ταρώ έτσι ακριβώς όπως είναι και πιστεύω θα μπορέσει να σε βοηθήσει στην ερμηνεία των καρτών αρκετά. Οτιδήποτε άλλο θέλεις είμαι στη διάθεσή σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
deste
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 20:58:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους deste  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mipws kserei kaneis pou mporw na vrw mia kanoniki deste?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arkana
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 10:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arkana  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sto antistoixo biblio tis Maras Meimaridi Deste. Poleitai pantou.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
deste
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 11:25:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους deste  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον δεν έκανα καλή διατύπωση.
Θέλω να βρω την τράπουλα χωρίς το πρόσωπο υης Κατίνας από πίσω,Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 21:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ deste ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η DESTE ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΙΝΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΣ κ.ΜΑΡΑΣ ΜΕΙΜΑΡΙΔΗ Η' ΣΤΗΝ ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΩ e-mail Η' ΣΤΟΝ ΕΚΔΟΤΙΚΟ ΟΙΚΟ...


ΦΙΛΙΚΑ...


ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 12:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΤΙΣ DESTE? ΠΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

...ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΔΕΛΦΕ ΜΟΥ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΘΕΟΣ !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 01:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ AgentMulder ΤΟ SITE ΓΙΑ ΤΗΝ DESTE ΕΙΝΑΙ ΤΟ ......

www.marameimaridi.gr .


ΦΙΛΙΚΑ...


ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩ

Edited by - KRYSTALLENIA on 30/10/2005 01:32:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 11:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΡΥΣΤΑΛΕΝΙΑ!

LoL

...ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΔΕΛΦΕ ΜΟΥ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΘΕΟΣ !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gataki_1982
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 21:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gataki_1982  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

καλησπερα σε ολους!
με ενδιαφερει πολυ να μαθω για την deste.
το μαιλ μου ειναι gataki_1982@yahoo.gr . εγω πιο πολυ χρησιμοποιω τον αυτοκρατορικο σταυρο.Αν και εχω αρκετες αποριες σ αυτον.Πχ πολλες φορες μου εχει βγει στο ερωτημα πχ. "ο ταδε θελει να ειμαστε ζευγαρι"?και ενω ολα τα χαρτια ειναι θετικα και εχουν καλο νοημα ,το τελευταιο μου βγαινει τισ περισσοτερες φορες αρνητικο .τι σημαινει αυτο?οτι δεν θελει?και σε αλλα ερωτηματα μου βγαινει αυτο.ενω ολα τα χαρτια ειναι καλα το τελευταιο ειναι οχιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 14:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aυτό πιθανόν να σημαίνει ότι ενώ για αυτό που ρωτάς υπάρχουν οι προϋποθέσεις στο τέλος κάτι θα γίνει και θα στραβώσει. Παίζει ρόλο τί χαρτιά βγαίνουν στις άλλες θέσεις για να σου ερμηνεύσει τί θα στραβώσει και πώς.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 20:47:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ψες, μια φιλενας πηγε και πηρε απο τον ελευθερουδακη, μια μαυρη τραπουλα τετραγωνη, την δυναμη των 9 (power of nine).


αυτην την ειχα παρει και εγω αλλα δεν ειχα ποτε ασχοληθει σοβαρα μαζι της. τα σχηματα ειναι λιγο εξτριμ, αλλα η φιλενας, που ειναι ειδικη στην χαρτομαντεια, ειπε οτι ειναι φανταστικη.


A mari usque ad mareΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zana
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 11:14:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zana  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους σας,
Θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που ασχολείστε με τη χαρτομαντεία δεν φοβάστε που έχετε μια ταρό ή όποια άλλη μαντική τράπουλα στο σπίτι σας και τη χρησιμοποιήτε για να μάθετε για το παρελθόν το παρόν και το μέλλον? Ποια δύναμη είναι αυτή που βοηθάει στο "διάβασμα" των χαρτιών? Απ'όσο γνωρίζω η θρησκεία μας θεωρεί ότι κάτι πολύ κακό κρύβεται πίσω από τέτοιου είδους μέσα που "αποκαλύπτουν" το μέλλονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 12:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καλησπερα σε ολους!
με ενδιαφερει πολυ να μαθω για την deste.
το μαιλ μου ειναι gataki_1982@yahoo.gr . εγω πιο πολυ χρησιμοποιω τον αυτοκρατορικο σταυρο.Αν και εχω αρκετες αποριες σ αυτον.Πχ πολλες φορες μου εχει βγει στο ερωτημα πχ. "ο ταδε θελει να ειμαστε ζευγαρι"?και ενω ολα τα χαρτια ειναι θετικα και εχουν καλο νοημα ,το τελευταιο μου βγαινει τισ περισσοτερες φορες αρνητικο .τι σημαινει αυτο?οτι δεν θελει?και σε αλλα ερωτηματα μου βγαινει αυτο.ενω ολα τα χαρτια ειναι καλα το τελευταιο ειναι οχι
Δεν ξέρω, υποτίθεται ότι εσύ με βάση το τί βγήκε κρίνεις και κανένας άλλος, αυτό είναι το νόημα (αν τα έριχνα εγώ πχ. θα έβγαιναν άλλα χαρτιά γιατί έπρεπε εγώ να βγάλω την ίδια ερμηνεία). Ελπίζω να γίνομαι αντιληπτός....
Και κάτι τελευταίο δεν πρέπει να τα ρίχνεις εσύ για τον εαυτό σου...
(Δεν πρέπει να τα ρίχνεις γενικώς αλλά αυτό είναι άλλο θεμα )

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 17:25:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
20 χρονια τα ριχνω στον εαυτο μου, δεν εχω παθει τιποτα.
το ιδιο ισχυει και για οσους ξερω και κανουν ακριβως το ιδιο πραγμα...

στο κατω κατω της γραφης, η κα καραμανου, μονη της τα εριχνε, μονη της τα ελεγε.

κακοπεσε?


A mari usque ad mareΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 09:19:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
20 χρονια τα ριχνω στον εαυτο μου, δεν εχω παθει τιποτα.
το ιδιο ισχυει και για οσους ξερω και κανουν ακριβως το ιδιο πραγμα...

στο κατω κατω της γραφης, η κα καραμανου, μονη της τα εριχνε, μονη της τα ελεγε.

κακοπεσε?


Μηδέναν προ του τέλους μακάριζε. Σόλων απευθηνόμενος στον Κροίσο....
Σίγουρα έχουν γίνει στραβές λόγω μιας μαγικής τράπουλας στην ζωή σου. Ή δεν τις αντιλαμβάνεσαι ή δεν τις ομολογείς .
Συγκεντρώνεις πολύ κακές επιρροές χωρίς λόγο....

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zana
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 22:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zana  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε Peronosporos, συμφωνω με την άποψη σου θα ήθελα αν μπορούσες να γίνεις και λίγο πιο συγκεκριμένος σχετικά με τις "κακές επιρροές" που σωστά ανέφερες. Αν υπάρχει κάποια προσωπική εμπειρία ή έχεις ακούσει από αλλού κάτι σχετικό θα ήθελα αν δε σου κάνει κόπος να τα μοιραστείς μαζί μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 23:16:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη zana δεν είχα κάποια ιδαίτερα άσχημη εμπειρία, τουναντίον οι προβλέψεις μου έβγαιναν και μάλιστα πάρα πολύ καλύτερα από ότι μπορούσα να φανταστώ μερικές φορές. Αλλά κάτι δεν μου άρεσε, ένοιωθα περίεργα, πάρα πολύ περίεργα. Άλλωστε οι υπέρμαχοι της ταρώ δεν σου λένε πως προκύπτουν τα αποτελέσματα. Αποφασίζει μόνη της η τράπουλα;;; Δεν νομίζω...... Άρα δέχεσαι εξωτερική επιρροή από "κάτι" και προβλέπεις.
Έχω ακούσει εμπειρίες από φίλους που έβγαζαν άσχημα πράγματα.

Στην τελική ότι είναι να γίνει ας γίνει, αν είναι να βρίσκεις και θανάτους (όπως κάποια που ξέρω)και να επιβεβαιώνεσαι, υπάρχει πρόβλημα....

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silent_storm
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 13:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silent_storm  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά είμαι κι εγώ καινούρια στο forum και θα ήθελα απλά να ρωτήσω κάποια βασικά πραγματάκια για την deste αλλά και για τις άλλες τράπουλες ταρώ, πρόκειται για ένα θέμα που με απασχολεί πολύ και θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος, εάν μπορεί και θέλει.....Pagwna,προ ημερών έστειλα ένα mail στην διεύθυνσή σου αλλά δεν έχω πάρει απάντηση...Θά ηθελά πραγματικά λίγη βοήθεια απ'ολους σας, παιδια.....Τελευταία η deste μου ,εχμ, ας πούμε ότι "παίζει" λίγο μαζί μου κάτι παιχνιδάκια περίεργα και ανησυχώ....Πώς "φορτίζουμε" μία τράπουλα και σε τι ακριβώς αποσκοπεί ο καθαρισμός της?Αυτά προς το παρόν..._θα επανέλθω και με άλλα ερωτήματα, ώς τότε όποιος θέλει ας μου στείλει mail...:) :) :)

Φιλικά,
ΑγγελικήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 16:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα σε όλους σας,
Θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που ασχολείστε με τη χαρτομαντεία δεν φοβάστε που έχετε μια ταρό ή όποια άλλη μαντική τράπουλα στο σπίτι σας και τη χρησιμοποιήτε για να μάθετε για το παρελθόν το παρόν και το μέλλον? Ποια δύναμη είναι αυτή που βοηθάει στο "διάβασμα" των χαρτιών? Απ'όσο γνωρίζω η θρησκεία μας θεωρεί ότι κάτι πολύ κακό κρύβεται πίσω από τέτοιου είδους μέσα που "αποκαλύπτουν" το μέλλον

H δύναμη που βοηθάει είναι η διαίσθηση που από τη φύση μας διαθέτουμε όλοι. Σε περιπτώσεις που το άτομο χρηματίζεται ή κάνει την τράπουλα παιχνίδι, -να ρίξουμε να δούμε αν μας θέλει ακόμα ο γκόμενος- είναι πιθανόν να γίνει δέκτης αρνητικής ενέργειας. Γενικά όταν ένα χάρισμά ή μία μαντική μέθοδο την χρησιμοποιείς κυρίως για λόγους συμφέροντος δεν φορτίζεται θετικά η τράπουλα και η ενέργεια αυτή σε επηρεάζει.

Δεν είναι απλό να έχεις στα χέρια σου μία ταρώ ή μία τράπουλα, είναι δύναμη να ξέρεις το μέλλον και αυτή τη δύναμη παλαιότερα την είχαν σοφοί ιερείς και μυημένοι. Τώρα πουλιούνται στα περίπτερα.

Είναι καλό να ζητάμε μια ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ σε σοβαρές περιπτώσεις όταν πραγματικά κάτι μας απασχολεί και όχι για ψυλλου πήδημα.

Όσο για τη θρησκεία μας δε θα το σχολιάσω αφού πάσχει από εκ γενετής σατανοφοβία και θεωρεί αμαρτία σχεδόν όλα όσα κάνουμε ακόμα και τις προγαμιαίες σχέσεις


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 16:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα παιδιά είμαι κι εγώ καινούρια στο forum και θα ήθελα απλά να ρωτήσω κάποια βασικά πραγματάκια για την deste αλλά και για τις άλλες τράπουλες ταρώ, πρόκειται για ένα θέμα που με απασχολεί πολύ και θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος, εάν μπορεί και θέλει.....Pagwna,προ ημερών έστειλα ένα mail στην διεύθυνσή σου αλλά δεν έχω πάρει απάντηση...Θά ηθελά πραγματικά λίγη βοήθεια απ'ολους σας, παιδια.....Τελευταία η deste μου ,εχμ, ας πούμε ότι "παίζει" λίγο μαζί μου κάτι παιχνιδάκια περίεργα και ανησυχώ....Πώς "φορτίζουμε" μία τράπουλα και σε τι ακριβώς αποσκοπεί ο καθαρισμός της?Αυτά προς το παρόν..._θα επανέλθω και με άλλα ερωτήματα, ώς τότε όποιος θέλει ας μου στείλει mail...:) :) :)

Φιλικά,
Αγγελική


Για το πώς τη φορτίζουμε νομίζω πως πρέπει να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες. Ο καθαρισμός αποσκοπεί στο να "αδειάσεις" την τράπουλα από την ενέργεια που έχει συσσορεύσει με τα ριξίματα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
capricorn73
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 14:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους capricorn73  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα!
Αν και βλεπω οτι εχετε καιρο να ασχοληθειτε με το θεμα....θα θεσω το ερωτημα μου ελπιζοντας σε μια απαντηση απο καποιο μελος.
Μηπως θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει πως ριχνεται ο αυτοκρατο ρικος σταυρος στη deste?
Σας ευχαριστω πολυ κι ελπιζω να με.......διαφωτισετε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 15:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
capricorn 73
να σε καλωσορίσω στο Εσωτέρικα.
Ο αυτοκρατορικός σταυρός εξηγείται πώς ρίχνεται στο βιβλιαράκι που συνοδεύει την τράπουλα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
capricorn73
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 15:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους capricorn73  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου και για το καλωσορισμα,αλλα αυτο το σημειο οσο κι αν εχω ψαξει στο βιβλιαρακι..............δεν το βρισκω!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 15:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eίναι λίγο μέτα το ρίξιμο με τα 27 χαρτιά, (ταντριντα λέγεται νομίζω). Αμέσως μετά είναι ο Σταυρός με τα 10 χαρτια. Αν δεν το βρεις αυριο θα σου πω σελίδα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
capricorn73
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 18:26:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους capricorn73  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστω πολυ πολυ!
Αλλα μαλλον λειπει καποια σελιδα απο το βιβλιο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 14:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eίναι μετά την σελ. 181


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
capricorn73
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 14:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους capricorn73  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το δικο μου βιβλιο τελειωνει στη σελιδα 174.Ισως ειναι απο τις εκδοσεις στις οποιες δεν περιλαμβανεται η εξηγηση του αυτοκρατορικου σταυρου.
Μηπως θα μπορουσες να με βοηθησεις και να μου πεις μερικα πραγματα???????
pleeeeease!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy