ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Περιφερειακό θέμα συζήτησης. Νοέμβριος 2006 - Απρίλιος 2007
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2007, 10:51:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
Και πραγματικά με παραξενεύει πως άτομα που δεν έχουν καν συλλάβει την όλη έννοια της απόλυτης δημοκρατίας, που τυπικά πρεσβεύει το ίντερνετ, είναι και συντονιστές σε φόρουμ.

Η απολυτη δημοκρατια αγγιζει συνηθως τα ορια της απολυτης αναρχιας...
Ειναι η τελευταια απαντηση μου σε δικο σου μηνυμα.
Δεν θα συνεχισω την συζητηση (τα υπολοιπα στο καφενειο...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2007, 11:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλημέρα Brie Boy.

Μιας και γράφεις για δημοκρατία, θα ήταν ενδιαφέρον να μας αναφέρεις κάποια παραπάνω πράγματα σχετικά με την έννοια που δίνεις εσύ στη δημοκρατία και ιδιαίτερα στην "απόλυτη δημοκρατία του internet".
Σε ένα πλαίσιο που ο κάθε ένας είναι ελεύθερος - αν μη τι άλλο - να εκφράσει τη γνώμη του, το να αποκαλείς έναν συνάνθρωπό σου ότι "γλύφει τους συντονιστές ενός χώρου, για να μπορέσει να υπάρχει στα forums", είναι παράδειγμα δημοκρατικής συμπεριφοράς προς μίμηση; Έτσι λειτουργεί η δημοκρατία; Εάν ισχύει κάτι τέτοιο, τότε πως θα μπορούσε άραγε να προασπίσει τα ιδεώδη της αλήθειας και της ελευθερίας; (ιδεώδη που για κάποιους ανθρώπους έχουν νόημα που συγγενεύει με τη δημοκρατία)

Για να λέμε πάντως την αλήθεια, το ESOTERICA δεν είναι ούτε υπουργείο, ούτε εφορία. Σίγουρα είναι μία παγκόσμια πρωτοτυπία...

Δεν ισχυριστήκαμε επίσης ποτέ ότι εκπροσωπούμε ως χώρος τη δημοκρατία, πιστεύουμε όμως στην πραγματική ελευθερία της συνείδησης. Από τους βασικότερους στόχους του ESOTERICA είναι να προάγει την αφύπνιση της ανθρώπινης συνείδησης. Με όσα μέσα μπορούμε, με όποιους τρόπους μπορούμε και σε όσα περισσότερα πεδία γίνεται. Αυτό μπορείς ή δεν μπορείς να το κατανοήσεις. Εάν δεν το κατανοείς, πιθανότατα να το συγχέεις με μία δημόσια υπηρεσία, ή έναν χώρο όπου ευδοκιμούν τα κουτσομπολιά της γειτονιάς. Μπορεί ακόμα να το συγκρίνεις με αυτά, γιατί δυστυχώς για τους περισσότερους ανθρώπους είναι τέτοια τα βιώματα, που είναι δύσκολο να αντιληφθούμε πως μπορεί και να υπάρχουν χώροι που διαπνέονται από στόχους και αξίες, πολύ διαφορετικές από αυτές που έχουμε συνηθίσει. Είναι σα να μας έχουν προγραμματίσει να πιστεύουμε, πως ζούμε υποτίθεται σε μία ελέυθερη κοινωνία, μία "αληθινή δημοκρατία", η συνείδησή μας όμως είναι παγιδευμένη σε στερεότυπα που υποκρίνονται την αλήθεια και την ελευθερία.

Πέρα από όλα τούτα, αν δεν μπορείς να εμπιστευτείς το έργο που γίνεται στον χώρο αυτό, τουλάχιστον προσπάθησε να είσαι πιο ευγενής. Ευγένεια όχι μόνο στα λόγια, αλλά και στον τρόπο που συνδιαλέγεσαι με έναν άλλον άνθρωπο (αναφέρομαι στην angi). Μπορεί να μην συμφωνείς με τη γνώμη της, είναι όμως άδικο και αγενές να την προσβάλλεις.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2007, 18:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW
quote:

quote:
GWGW
χαχαχαχαχαχαχαχαχα
δε ξερω για σας, αλλα εγω διασκεδαζω απιστευτα με αυτο το θεμα...

Δεν μου κάνει εντύπωση, αλλά μάλλον πρέπει να αρχίσεις να ανησυχείς για το χιούμορ σου.

αγαπητε μου, στη ζωη υπαρχουν σοβαρα θεματα, και μη σοβαρα...

οταν σου εχουν τυχει ΣΟΒΑΡΑ δε μπορεις να παρεις στα σοβαρα αυτο το τοπικ..

αν αυτο ειναι ελειψη χιουμορ τοτε εγω ανησυχω για τη δικη σου αντιληψη..

παντα φιλικα...:):):)



Η Μεγάλη μου Αγάπη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2007, 20:18:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Καλησπέρα Αμαλία και καλή Χρονιά.

Ας αρχίσουμε ανάποδα.

Το παρεξήγησες:

Δεν υπονόησα ότι η angi γλύφει τους συντονιστές για να μπορεί να υπάρξει στο φόρουμ.

Θεωρώ ως δεδομένο ότι το κάνει, ενδεχομένως και άθελά της, γιατί έτσι μάλλον νομίζει πως πρέπει, και απλά της υπέδειξα ότι δεν χρειάζεται να το κάνει, όπως χρειάζεται στην πραγματική μας ζωή. Μου απάντησε ότι είναι συντονίστρια σε άλλο φόρουμ, κάτι που στο δικό της μυαλό προφανώς μετράει σαν avantage έναντι των άλλων όσον αφορά στην διαδικτυακή συμπεριφορά, και πως δεν είναι φασίστρια, και πως δεν μου ξαναπαντάει.

Όπως καταλαβαίνεις, άλλα αντί άλλων κατάλαβε και μόνη της προσβλήθηκε.

Τέλος πάντων, δεν έχω κάτι επί του προσωπικού με την angi, απλά είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα ενός φαινομένου που βλέπω πολύ συχνά τελευταία στο Esoterica: Άτομα που, τέλος πάντων, αφού σας ενοχλεί το "γλύφουν", να πω "προσπαθούν να γίνουν αρεστοί από" τους διαχειριστές.

Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο.

Εδώ υποτίθεται πως είμαστε κρυμμένοι πίσω από nickames για να μπορούμε να λέμε ελεύθερα την γνώμη μας, χωρίς να φοβόμαστε για την αποδοχή των άλλων, ή για τον κοινωνικό αντίκτυπο, όπως συμβαίνει εκεί έξω.

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να φοβόμαστε την σύγκρουση ή να αναζητούμε το κανάκεμα από τους διαχειριστές.

Απλώς όταν βλέπω τις έξωθεν κοινωνικές συμβάσεις να μπαίνουν στο τελευταίο προπύργιο του ελεύθερου λόγου –όπως θεωρώ πως είναι το ίντερνετ- , στηλιτεύω το φαινόμενο.

Βασικά αυτό έκανα και μόνο και μόνο γι’αυτό επικαλέστηκα την δημοκρατία, όχι για να κατηγορήσω την angi ως φασίστρια, και προφανώς όχι γιατί θεωρώ το Esoterica θεματοφύλακα της δημοκρατίας.

Δεν θα κάτσω να αναλύσω πως αντιλαμβάνομαι την απόλυτη δημοκρατική έκφραση, όπως μου ζητάς, γιατί έχω να γράψω Έκφραση-Έκθεση από το Λύκειο, και δεν ήμουν και καλή.

Αν θες, μπορείς να μου εξηγήσεις εσύ αντ’αυτού πως ακριβώς αντιλαμβάνεται το Esoterica την πραγματική ελευθερία της συνείδησης που θεωρεί πως προάγει.

Δεν μπορεί να μην ακούς και συ τους ξύλινους γδούπους πίσω από τέτοιες φράσεις, Αμαλία.

Πάντως, όσον αφορά το παράδειγμα δημοκρατικής συμπεριφοράς προς μίμηση που αναφέρεις,ναι, θεωρώ πως μπορεί να αποτελέσει πρότυπο δημοκρατικής συμπεριφοράς να εκφράζεις γνώμη, είτε αρνητική, είτε θετική για το τι συμβαίνει γύρω σου.

Στην τελική πιστεύω πως πιο πολύ αγαπάει το Esoterica κάποιος που στηλιτεύει τα κακώς κείμενα, θέλοντας απλά να το δει καλύτερο, παρά κάποιος που χαϊδεύει όλη την ώρα αυτιά.

Αυτά και sorry για το σεντόνι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2007, 21:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
gigenis, πολύ σωστά έπραξες που συνέλεξες τα στοιχεία από τις συζητήσεις και τα παρουσίασες. Είχαμε κι εμείς συλλέξει τα παρόμοια κείμενα, αλλά μπορούμε να συζητήσουμε επάνω σε αυτά που έθεσες εσύ, μιας και δε διαφέρουν ιδιαίτερα.
--------------------------------------------------------------------------------

δεν διαφερουν ιδιαιτερα απο αυτα που συλλεξατε εσεις;;
δηλαδη εσεις εχετε συλλεξει στοιχεια που εχουν καποιες διαφορες απο αυτα που εχω συλλεξει εγω;;

για να καταλαβω

εκανα μια συζητηση με τον τζαστ ε μαν και τωρα στις σελιδες που ειναι γραμενη η συζητηση μπορει καποιος να συλεξει διαφορετικα μεταξυ τους στοιχεια;;;

πως γινετε αυτο;;
υπαρχει παραληλο εσωτερικα;;

θα ηθελα πολυ να δω τα κειμενα που εχετε συλλεξει εσεις και να μου δειξετε τις διαφορες που εχουν τα δικα μου κειμενα που εχω συλλεξει απο τις ιδιες σελλιδες

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2007, 21:42:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Έλεος, βρε gigenis!
Προσπάθησε να μην κολλάς ακόμα και σ' ένα "και" που μπορεί να σου πει κάποιος.
Στο προηγούμενο μου μήνυμα έχω βάλει τα links σε clickable μορφή, αν τα ανοίξεις θα δεις τα στοιχεία.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2007, 21:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
θα ηθελα να μου πειτε που υπαρχουν διαφορες στα στοιχεια που παρεθεσα με τα στοιχεια που εχετε συλλεξει

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 14:05:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
λοιπον τι εγινε με τις διαφορες των στοιχειων μεταξυ αυτων που εχω συλεξει και αυτων που εχετε συλεξει ως συντονιστικη ομαδα απο την συζητηση που ειχα με το μελος τζαστ α μαν,θα τις παραθεσετε να τις δω και εγω;;;;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 18:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
brie boy
quote:
Εδώ υποτίθεται πως είμαστε κρυμμένοι πίσω από nickames για να μπορούμε να λέμε ελεύθερα την γνώμη μας, χωρίς να φοβόμαστε για την αποδοχή των άλλων, ή για τον κοινωνικό αντίκτυπο, όπως συμβαίνει εκεί έξω.

Oπως λέει και ο αείμνηστος Μ. Πλωρίτης ``πολίτης ελεύθερος είναι όποιος τολμά να στηλιτεύει τους υπεύθυνους για τις όποιες ατασθαλίες τους`` με την προυπόθεση οτι ομιλεί επώνυμα.

Δεν κρυβόμαστε ολοι μας λοιπόν brie boy.
Εσύ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 00:51:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

οδηγιες χειρισμου της πραγματικοτητας για τους νεους χρηστες του φορουμ (οχι για κλωνους )

η αληθεια ειναι σκληρη... αποφυγετε την οσο ειναι δυνατον

αφου δεν γνωριζετε το πραγματικο μπακραουντ, επιλεξτε το μπακραουντ που σας αρεσει (ολα σχετικιστικα ειναι αλλωστε)

απευθυνθειτε στον καταλληλο ανθρωπο για να σας συμβουλευσει

και φτιαξτε την δικη σας εκδοχη της πραγματικοτητας - καποιοι θα σας πιστεψουν

υπαρχουν ομως και πυροβολημενοι που κυκλοφορουν ελευθεροι, οπως και ντοπαρισμενοι με την παλια καλη σουπερμαντολινη

οι συντονιστες βεβαιως επεμβαινουν αμεσα και με χειρουργικη ακριβεια

αλλά δυστυχως δεν χρησιμοποιουν το παντοδυναμο ΟΥΜΠΙΚ


παρτε και ενα ελαχιστο δειγμα εμπαθειας, κολληματος, και συμπλεγματικης προσωπικοτητας για να μαθαινετε τι σημαινει πυροβολημενος

το ειδα αποψε στην διευθυνση που υπαρχει στο προφιλ μου στο εσωτερικα:

Ημερ/νία : Thu, 4 Jan 2007 23:45:39 +0000 (GMT)
Από : malakandreas vrilopoustas <vrilopoustas@yahoo.gr>
Θέμα : kseskistikes
Προς : fumito@pathfinder.gr

xronia polla kai malakismena.
na eisai kala na sou tin xonoune.
kai sou euxomai na ekplirothei to oneiro sou na gineis
sintonistis tis karpazias.


δικο μας παιδι ειναι σιγουρα, αλλά ποιος ναναι αραγε αυτος ο ανθρωπας, ε???


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 01:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
λοιπον τι εγινε με τις διαφορες των στοιχειων μεταξυ αυτων που εχω συλεξει και αυτων που εχετε συλεξει ως συντονιστικη ομαδα απο την συζητηση που ειχα με το μελος τζαστ α μαν,θα τις παραθεσετε να τις δω και εγω;;;;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 03:23:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΕ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΕ 2,3,4,5... ΗΜΕΡΕΣ.

ΜΕΓΑ ΦΑΒΟΡΙ VRIL 10 ΠΡΟΣ 1.
ΣΥΓΧΩΡΗΣΤΕ ΜΟΥ ΤΟ ΤΖΟΓΟ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ...

ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΑ ΜΙΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΟΥΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ...
ΓΙΑ ΜΕΘΥΣΙ;

ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΓΛΕΝΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΡΑΝΟ ΥΠΕΡ ΥΜΩΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ENA SERVER ΑΝΤΑΞΙΟ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΤΟΥ;

ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ 4Mbit.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 11:49:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
πριν λιγες μερες η αμαλια εγραψε

quote:

amalia
Διαχειριστής

Greece
5916 Μηνύματα Απεστάλη: 05/01/2007, 02:17:49


gigenis, πολύ σωστά έπραξες που συνέλεξες τα στοιχεία από τις συζητήσεις και τα παρουσίασες. Είχαμε κι εμείς συλλέξει τα παρόμοια κείμενα, αλλά μπορούμε να συζητήσουμε επάνω σε αυτά που έθεσες εσύ, μιας και δε διαφέρουν ιδιαίτερα.


γνωριζοντας καποια ελληνικα καταλαβα οτι ταστοιχεια που παρεθετα ειναι διαφορετικα απο αυτα που εχει η συντονιστικη ομαδα
αυτο μπορει να συμενει οτι


1)τα εχω "μαγειρεψει"

2)εχουν "μαγειρεψει" οι συντονιστες τα δικα τους

3) υπαρχουν παραληλα εσωτερικα και η εγω η οι συντονιστες επεσαν στο παραληλο και συνελλεξαν απο εκει τα στοιχεια

απο τις τρεις εκδοχες αφαιρουμε την 3τη γιατι κανεις δεν εχει δει παραληλο εσωτερικα ουτε παραληλο συμπαν παραμονο στην επιστημονικη φαντασια
αφαιρουμε την 2ρη γιατι αν ειχαν κανει "λαδια" οι συντονιστες δεν θα το ανεφεραν
μας μενει η πρωτη οτι εγω εχω αλαξει τα στοιχεια

ενω εχω ζητησει επανελημενως να δωθουν τα στοιχεια που εχουν οι συντονιστες για να δουμε ποιες ειναι οι διαφορες δεν εχει δωθει απαντηση μεχρι τωρα

το συμπερασμα ειναι οτι οι συντονιστικη ομαδα ψευδετε και προσπαθει να με διασηρει σαν ατομο αναξιοπιστο

ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΘΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΥΛΕΞΕΙ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 20:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
εγώ πάντως δε σε θεωρώ αναξιόπιστο άτομο...

αφού και μόνος σου είπες ότι είμαστε απρόσωποι εδώ,
γιατί το ψάχνεις τόσο ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 21:02:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γεια σου gigenis.

Ο Dying Incubus σου ανέφερε σε προηγούμενο μήνυμα, ότι έχουμε βάλει τα links από τα σχετικά μηνύματα. Εσύ έβαλες κομμάτια από τα κείμενα, εμείς βάλαμε τα links. Εάν υπήρχε ανάγκη να παραθέσουμε κομμάτια από κείμενα, ώστε κάποιος αναγνώστης να διαβάσει την όλη ιστορία από τα αποσπάσματα χωρίς να ανατρέξει στα links, θα το κάναμε εφόσον τα είχαμε κι εμείς συλλέξει. Αλλά τα έβαλες εσύ κι έτσι δεν υπήρχε ανάγκη να το κάνουμε κι εμείς. Αυτό είναι όλο.

Τώρα, ως διαφορετικοί άνθρωποι, μπορεί να διέφεραν σε μικρό βαθμό οι επιλογές των αποσπασμάτων. Δηλαδή, στο copy - paste, κάποια φράση περισσότερο ή λιγότερο. Εφόσον δεν αλλάζει το νόημα στην παράθεση των αποσπασμάτων, δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος να το συζητάμε και να αναλωνόμαστε σ' αυτό το θέμα. Δεν σε είπε κανείς αναξιόπιστο, βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα.

Ελπίζω να έληξε το θέμα εδώ και να μην χρειαστεί να επανέλθουμε.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 23:36:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Ο Dying Incubus σου ανέφερε σε προηγούμενο μήνυμα, ότι έχουμε βάλει τα links από τα σχετικά μηνύματα. Εσύ έβαλες κομμάτια από τα κείμενα, εμείς βάλαμε τα links. Εάν υπήρχε ανάγκη να παραθέσουμε κομμάτια από κείμενα, ώστε κάποιος αναγνώστης να διαβάσει την όλη ιστορία από τα αποσπάσματα χωρίς να ανατρέξει στα links, θα το κάναμε εφόσον τα είχαμε κι εμείς συλλέξει. Αλλά τα έβαλες εσύ κι έτσι δεν υπήρχε ανάγκη να το κάνουμε κι εμείς. Αυτό είναι όλο.


δεν ειναι καθολου αυτο

ειπες οτι αυτα που παραθετω ειναι διαφορετικα απο αυτα που εχετε συλλεξει
και γι αυτο θελω να παραθεσετε αυτα που εχετε συλλεξει για να δω και εγω αλλα και ολα τα μελη του φορουμ που διαφερουν


quote:
Τώρα, ως διαφορετικοί άνθρωποι, μπορεί να διέφεραν σε μικρό βαθμό οι επιλογές των αποσπασμάτων. Δηλαδή, στο copy - paste, κάποια φράση περισσότερο ή λιγότερο. Εφόσον δεν αλλάζει το νόημα στην παράθεση των αποσπασμάτων, δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος να το συζητάμε και να αναλωνόμαστε σ' αυτό το θέμα. Δεν σε είπε κανείς αναξιόπιστο, βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα.


οταν κανεις κοπυ μεταφερεις τα γραφομενα οπως ειναι

απο την στιγμη που λες οτι αυτα που εκανα κοπυ εχουν διαφορα απο αυτα που εχετε συλλεξει συμενει οτι τα εχω αλλαξει

για αλλη μια φορα θελω να παραθεσετε αυτα που εχετε συλεξει ωστε να δουμε ποιες ειναι οι διαφορες με αυτα που εχω παραθεσει


quote:
αγνοών

εγώ πάντως δε σε θεωρώ αναξιόπιστο άτομο...


ευχαριστω αλλα ο λαος λεει
καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα
και απο την στιγμη που υπονοουντε καποια πραγματα πρεπει να λυνονται

quote:
αφού και μόνος σου είπες ότι είμαστε απρόσωποι εδώ,
γιατί το ψάχνεις τόσο ??

αν και δεν θυμαμε να ειπα κατι τετοιο
δυσφμητε το μελος γηγενης και κατ επεκταση οτι γραφει
αυτος ειναι και ο λογος που το ψαχνω
οπως το εχω ψαξει και για αλλα μελη και οπως θα το ξανακανω

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 03:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
έγραψα:
Είχαμε κι εμείς συλλέξει τα παρόμοια κείμενα, αλλά μπορούμε να συζητήσουμε επάνω σε αυτά που έθεσες εσύ, μιας και δε διαφέρουν ιδιαίτερα.

διευκρίνησα:
Τώρα, ως διαφορετικοί άνθρωποι, μπορεί να διέφεραν σε μικρό βαθμό οι επιλογές των αποσπασμάτων. Δηλαδή, στο copy - paste, κάποια φράση περισσότερο ή λιγότερο. Εφόσον δεν αλλάζει το νόημα στην παράθεση των αποσπασμάτων, δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος να το συζητάμε και να αναλωνόμαστε σ' αυτό το θέμα.

gigenis, σου γράφω για τελευταία φορά την διευκρινιστική απάντησή μου, για την ερώτησή σου επάνω σε αυτά που είχα γράψει. Σου προτείνω να διαβάσεις πιο προσεκτικά αυτό που σου απάντησα και αν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι αυτό που γράφω, είναι ακριβώς αυτό που εννοώ, τότε είναι δικό σου πρόβλημα.
Εάν υπήρχε ανάγκη να εξηγηθεί κάτι καλύτερα, αυτό έγινε και παραπάνω από μία φορά, κατά τη γνώμη μας. Από κει και πέρα, εάν συνεχίσεις να ρωτάς συνέχεια το ίδιο πράγμα, παρόλο που έχεις πάρει μία σαφή και αδιαμφισβήτητη απάντηση, θα θεωρήσουμε πως η σκοπιμότητά σου είναι μόνο να δημιουργήσεις εντυπώσεις, πως σε δυσφημούμε, πως είμαστε κακοί μαζί σου, άδικοι κ.λπ.
Σε ενημερώνω, πως οποιοδήποτε επόμενο μήνυμά σου αποτελέσει συνέχεια αυτής της αντιδημιουργικής τακτικής, δε θα μας αφήσει πιθανόν άλλη επιλογή, από το να μεταφερθεί στη σαλάτα μηνυμάτων - για αρχή.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 11:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
τελικα αυτα που εχω δωσει εχουν η οχι διαφορα με αυτα που εχετε συλλεξει;;;;;;;;;;

quote:
Εάν υπήρχε ανάγκη να εξηγηθεί κάτι καλύτερα, αυτό έγινε και παραπάνω από μία φορά, κατά τη γνώμη μας. Από κει και πέρα, εάν συνεχίσεις να ρωτάς συνέχεια το ίδιο πράγμα, παρόλο που έχεις πάρει μία σαφή και αδιαμφισβήτητη απάντηση, θα θεωρήσουμε πως η σκοπιμότητά σου είναι μόνο να δημιουργήσεις εντυπώσεις, πως σε δυσφημούμε, πως είμαστε κακοί μαζί σου, άδικοι κ.λπ.


η ερωτηση μου εχει δωθει επανω και δεν εχει απαντηθει
το ποιος προσπαθει να δημιουργησει εντυπωσεις φαινετε
θα ηθελα απαντηση στο ερωτημαπου εχω θεσει
αυτος ηταν και ο σκοπος που ηθελα να δωσετε τα στοιχεια που εχετε συλλεξει

για αλλη μια φορα
εχουν διαφορες τα στοιχεια που εχω δωσει σε σχεση με αυτα που εχετε συλεξει και αν ναι σε ποια σημεια υπαρχουν οι διαφορες;;

το ερωτημα ειναιπολυ απλο και πολυ ευκολο να δωθει απαντηση
πχ

ναι εχουν στα εξης
1)
2)
3)
4)
....)


η
οχι δεν εχουν εκφραστικα λαθος

quote:
Σε ενημερώνω, πως οποιοδήποτε επόμενο μήνυμά σου αποτελέσει συνέχεια αυτής της αντιδημιουργικής τακτικής, δε θα μας αφήσει πιθανόν άλλη επιλογή, από το να μεταφερθεί στη σαλάτα μηνυμάτων - για αρχή.

αρα το εσωτερικα μπορει οταν κατι δεν του αρεσει να μην απαντα
να μεταφερει τα μηνυματα που δεν το συμφερουν
να απειλει γιατι αυτο το "για αρχη" ειναι απειλη
και πιθανον να διαγραφει οσους τολμουν να ζητουν εξηγησεις

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 11:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW
ελεος ρε συ gigeni..

μου θυμιζεις την γιαγια μου, με την οποια ζουσα για πολλα χρονια στο ιδιο δωματιο και πιστευε οτι ο απο πανω ειχε εργοστασιο και ηθελε να την τρελανει... και η οποια μαλιστα αλλαξε 14 σπιτια για τον ιδιο λογο..


Η Μεγάλη μου Αγάπη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 11:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
γωγω εσυ βλεπεις να εχει απαντηθει το ερωτημα μου;;

αν ναι μπορεις να μου πεις και εμενα τι εχει γινει;
υπαρχουν η οχι διαφορες;;
και αν υπαρχουν ποιες ειναι;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 12:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW
οτι ενω εχετε συλλεξει τα ιδια πραγματα (στην ουσια), αντι να μιλατε και να συζητατε επι των στοιχειων, αναλωνεστε στα περι συλλογης..


Η Μεγάλη μου Αγάπη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 12:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
οτι ενω εχετε συλλεξει τα ιδια πραγματα (στην ουσια), αντι να μιλατε και να συζητατε επι των στοιχειων, αναλωνεστε στα περι συλλογης..

για να συζητησουμε επι των στοιχειων πρεπει πρωτα να δουμε αν τα στοιχεια που εχω παραθεσει ειναι τα σωστα η ειναι αλλαγμενα

γι αυτο γινετε και ολο αυτο

αν τα στοιχεια μου διαφερουν εστω και στο ελαχιστο απο αυτα που εχουν συλλεξει οι συντονιστες τοτε πρεπει να συζητησουμε πανω στα στοιχεια που εχουν συλλεξει
αν ομως δεν διαφερουν τοτε πρεπει να το πουν οι συντονιστες για να
παμε στην ουσια

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 13:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW
εαν υπηρχαν διαφορετικα στοιχεια μεταξυ σας, θα σου το ελεγαν
εαν ειχες παραποιησει τα στοιχεια θα σου το ελεγαν
αντι για αυτο βλεπω οτι συνεχεια λενε πως τα στοιχεια ειναι ΤΑ ΙΔΙΑ, οτι αυτοι ειχαν βαλει απλα λινκς ενω εσυ ολες τις παραμπομπες και οτι δεν υπαρχει θεμα διαφορετικων στοιχειων..

εγω τουλαχιστον αυτα εχω καταλαβει απο την ολη κουβεντα..

κριμα να μην ειμαι αθηνα, να σας εβγαζα για τσιπουρα να δεις τι καλη συνεννοηση που θα υπηρχε...:):)


Η Μεγάλη μου Αγάπη!

Edited by - GWGW on 10/01/2007 13:07:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 13:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
εαν υπηρχαν διαφορετικα στοιχεια μεταξυ σας, θα σου το ελεγαν
εαν ειχες παραποιησει τα στοιχεια θα σου το ελεγαν
αντι για αυτο βλεπω οτι συνεχεια λενε πως τα στοιχεια ειναι ΤΑ ΙΔΙΑ, οτι αυτοι ειχαν βαλει απλα λινκς ενω εσυ ολες τις παραμπομπες και οτι δεν υπαρχει θεμα διαφορετικων στοιχειων..

εγω τουλαχιστον αυτα εχω καταλαβει απο την ολη κουβεντα..


τα λογια της αμαλιας ηταν

quote:
Είχαμε κι εμείς συλλέξει τα παρόμοια κείμενα, αλλά μπορούμε να συζητήσουμε επάνω σε αυτά που έθεσες εσύ, μιας και δε διαφέρουν ιδιαίτερα.

το μιας και δεν διαφερουν ιδιαιτερα εχει μεγαλη διαφορα απο το ειναι ιδια

οπως το μπλου μπλακ δεν διαφερει ιδιαιτερα με το μαυρο αλλα δεν ειναι
μαυρο

και αυτη η δηλωση αφηνει πολλα υπονουομενα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 13:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Gigeni εάν υποθέσουμε ότι ένα κείμενο περιέχει τα γράμματα «α, β, γ, δ, ε» πιθανόν εσύ να συνέλεξες τα γράμματα «α, β, γ» και ο συνομιλητής σου τα γράμματα «α, β, δ».
Αυτό εννοεί η Αμαλία πιστεύω, δηλαδή ότι οι διαφορές δεν είναι επί της ουσίας αλλά απλά ο ένας συμπεριέλαβε περισσότερες φράσεις ή λιγότερες από τον άλλον στα quote.

Γιατί ασχολείσαι συνεχόμενα με αυτό? Δεν έχεις να κερδίσεις κάτι παρά μόνο σπαταλάς τον χρόνο σου.
Ακόμα και την απάντηση που ζήτησες σχετικά με το όλο θέμα του Just a man δεν ξέρω σε τι ουσιαστικό θα σε εξυπηρετούσε. Βέβαια είναι δικό σου θέμα και δεν μπορώ να είμαι σίγουρη γι΄αυτό που λέω.

Μην ενδίδεις βρε παιδί μου στην ενασχόληση με τέτοια θέματα.
Μου είπες, σου είπα, όχι δεν είπα, αυτός το είπε και πάει λέγοντας.

Η ζωή είναι ωραία gigeni, κανένας στον κόσμο δεν θα σου προσφέρει ούτε ένα δέκατο δευτερολέπτου από την δική του ζωή, εάν το χάσεις το έχασες και ας πρόσεχες. Πρόσεχε τα δευτερόλεπτά σου σαν κάτι εξαιρετικά πολύτιμο.

Να έχεις μιά όμορφη μέρα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 14:29:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Gigeni εάν υποθέσουμε ότι ένα κείμενο περιέχει τα γράμματα «α, β, γ, δ, ε» πιθανόν εσύ να συνέλεξες τα γράμματα «α, β, γ» και ο συνομιλητής σου τα γράμματα «α, β, δ».
Αυτό εννοεί η Αμαλία πιστεύω,

αν εννοει αυτο η αμαλια τοτε πολυ απλα μπορει να πει τι δεν συνελεξα

quote:
δηλαδή ότι οι διαφορές δεν είναι επί της ουσίας αλλά απλά ο ένας συμπεριέλαβε περισσότερες φράσεις ή λιγότερες από τον άλλον στα quote.

αν δεν υπηρχε διαφορα επι της ουσιας τοτε δεν υπηρχε λογος να το αναφερει
η αναφορα της φρασης ειναι καθαρα για εντυπωσιασμο και μειωση των οσων λεω

quote:
Γιατί ασχολείσαι συνεχόμενα με αυτό? Δεν έχεις να κερδίσεις κάτι παρά μόνο σπαταλάς τον χρόνο σου.


γιατι η ολη κατασταση εχει να κανει με την αξιοπηστια η οχι των οσων παραθετω

quote:
Ακόμα και την απάντηση που ζήτησες σχετικά με το όλο θέμα του Just a man δεν ξέρω σε τι ουσιαστικό θα σε εξυπηρετούσε. Βέβαια είναι δικό σου θέμα και δεν μπορώ να είμαι σίγουρη γι΄αυτό που λέω.

1)γιατι η συμπεριφορα προς την απαγορευση που ειχε βαλει ο Just a man
ηταν τελειως διαφορετικη απο την συμπεριφορα προς την απαγορευση που ειχε βαλει το αλλο μελος

2)γιατι η ολη κατασταση με τον Just a man δειχνει την μη εγκερη ληψη αποφασεων των συντονιστων

3)γιατι πρεπει επιτελους οι συντονιστες να καταλαβουν οτι αν παραδεχτουν τα λαθη τους τοτε δεν πεφτουν στα ματια των μελων αλλα ισα ισα που ολα τα μελη θα προσπαθησουν για το καλυτερο για το εσωτερικα
πρεπει να καταλαβουν οτι αυτη η σταση τους να βλεπουν τους αλλους αφ υψηλου κανει κακο και σε αυτους αλλα και στο εσωτερικα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 14:49:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


συνΟλυμπιε, εσενα τουλαχιστον σου απαντανε, βρε!
τα δικα μου τα σεντονια που απλωσα παραπανω, δεν τα μαζεψε κανεις απ το σχοινι...

συνεχιζω τις οδηγιες χειρισμου της δικτυακης πραγματικοτητας προς τα νεα μελη, αυτη την φορα για οσους απο αυτους θελουν να γινουν καποτε συντονιστες: πως θα αποδειξετε οτι ο ελεφαντας δεν ειναι ελεφαντας

ROAR!

quote:

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΡΟΠΕΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΛΩΝ ΠΡΟΣ ΜΕΛΗ
jonniebegood Απεστάλη: 25/11/2006, 18:02:06
---------------------------------------------------------------------
παιρνω το θαρρος να ανοιξω τοπικ στο οποιο να φιλοξενουνται οι συστασεις, οι προτροπες αλλά και ο αντιλογος των επιπλητομενων μελων, ωστε να μην αποπροσανατολιζονται τα τοπικ με την επικειμενη ανταλλαγη μηνυματων

αν θεωρησετε οτι υπερβαινω τα εσκαμμενα, απενεργοποιηστε το - κατα την γνωμη μου ειναι χρησιμο


και απενεργοποιησατε το της Πεντελης!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 15:30:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
συνολυμπιε θες να πεις οτι στις φωτο που παραθετεις υπαρχουν ελεφαντες;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 15:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Gigeni ανέφερε η Αμαλία κάτι που εσύ το μεταφράζεις ως μιά προσπάθεια εντυπωσιασμού ή και μείωσης των λεγομένων σου, ακόμα και να σου πω ότι κάνεις λάθος πιστεύω πως δεν θα υπολογίσεις σοβαρά τα λεγόμενά μου.
Έχε τουλάχιστον κατά νου ότι υπάρχει και αυτή η περίπτωση, δηλαδή να είναι τα πράγματα διαφορετικά και να μην θέλει η Αμαλία να υποστηρίξει τον εαυτό της έναντι όσων της προσάπτεις γιατί πιστεύει ότι είναι ολοφάνερο πως δεν υπήρχε τέτοια πρόθεση από μέρους της.

Σχετικά με το θέμα «αξιοπιστία των παραθέσεων» θα σου πω την άποψή μου, εάν θέλει κάποιος να θεωρήσει αναξιόπιστα τα λεγόμενά σου θα το κάνει ότι και να πεις, έλεγχο έχουμε επί του εαυτού μας όχι επί των άλλων.

Για το θέμα με τον Just a man δεν μου απάντησες, μου είπες την επιφάνεια αλλά δεν είπες τίποτα για την ουσία της ερώτησης «σε τι ουσιαστικό θα σε εξυπηρετούσε». Τι είναι αυτό που κέρδισες με το να ασχοληθείς?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 16:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Gigeni ανέφερε η Αμαλία κάτι που εσύ το μεταφράζεις ως μιά προσπάθεια εντυπωσιασμού ή και μείωσης των λεγομένων σου, ακόμα και να σου πω ότι κάνεις λάθος πιστεύω πως δεν θα υπολογίσεις σοβαρά τα λεγόμενά μου.

με το να μου πεις οτι κανω λαθος χωρις να μου δειξεις την αληθεια τοτε θα συνεχισω να πιστευω λαθος

αλλα απο οτι βλεπω εχεις φτιαξει το προφιλ μου

quote:
Έχε τουλάχιστον κατά νου ότι υπάρχει και αυτή η περίπτωση, δηλαδή να είναι τα πράγματα διαφορετικά και να μην θέλει η Αμαλία να υποστηρίξει τον εαυτό της έναντι όσων της προσάπτεις γιατί πιστεύει ότι είναι ολοφάνερο πως δεν υπήρχε τέτοια πρόθεση από μέρους της.

το ολο θεμα ξεκινησε πριν μερες η αμαλια εκανε μερες να απαντησει και οταν απαντησε στην ουσια δεν εδωσε καμια εξηγηση για την φραση της

το ερωτημα μου ειναι πολυ απλο και η απαντηση που δινετε στο ερωτημα μου ειναι παλι πολυ απλη

αν υπαρχουν διαφορες δεν εχει παρα να τις δειξει
αν δεν υπαρχουν μπορει να πει οτι η φραση της ηταν λαθος

quote:
Σχετικά με το θέμα «αξιοπιστία των παραθέσεων» θα σου πω την άποψή μου, εάν θέλει κάποιος να θεωρήσει αναξιόπιστα τα λεγόμενά σου θα το κάνει ότι και να πεις, έλεγχο έχουμε επί του εαυτού μας όχι επί των άλλων.


οταν θες να κανεις σοβαρη συζητηση τοτε ελεγχεις αυτα που λεει ο αλλος και μετα κρινεις αν ειναι αξιοπιστος η οχι
αν λοιπον υπαρχει η υπονια οτι υπαρχουν διαφορετικα στοιχεια που αν δωθουν υπαρχει πιθανοτητα να εχουμε αλλο αποτελεσμα απο αυτο που δηλωνει ο χ τοτε αυτοματως ο χ θεωρητε αναξιοπιστος

quote:
Για το θέμα με τον Just a man δεν μου απάντησες, μου είπες την επιφάνεια αλλά δεν είπες τίποτα για την ουσία της ερώτησης «σε τι ουσιαστικό θα σε εξυπηρετούσε». Τι είναι αυτό που κέρδισες με το να ασχοληθείς?


ρωτας γιατι ασχολιθηκα πριν μερικους μηνες;;
αν διαβασεις τον διαλογο που ειχα με τον Just a man τοτε θα σου λυθουν οι αποριες

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2030029
Maintained by Digital Alchemy