ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 25 Mαρτίου 2016-25 Μαρτίου 2023:Η επταετία του Αντίχριστου!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 22
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2016, 20:46:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν παλεύεται η κατάσταση σου.
Εδώ σου λένε τόσοι άνθρωπος πως όλα αυτά είναι μουφα και εσύ εκεί.

Μόνο ανόητο δεν σε θεωρώ. Βρε εσύ τόσα θέματα έχει ο χριστιανισμός εσύ τι κόλλημα ςφαγες με το θεριό? Μην μας πεις πάλι ότι θα μεσολαβήσει για να πας στον παράδεισο?




Έχω εξηγήσει γιατί υπάρχει αυτό το κόλλημα....Η ζωή μου δεν εξελίχθηκε όπως ονειρευόμουν στα φοιτητικά μου χρόνια...Ναυάγησε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2016, 21:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι αυτό θα πρέπει να το λούζονται οι αναγνώστες του esoterica?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2016, 21:07:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιώργο για να μην χαλιέσαι, κρίμα είναι, υπάρχουν πολλά site τα οποία ειναι open comments,
εκεί θα βρεις πολλούς που συμφωνούν μαζί σου και πίστεψε με θα αισθανθείς πολυ καλύτερα.
Κατα μέσο όρο βγάζουν ενα "ΕΚΤΑΚΤΟ" κάθε μια ώρα, άλλοτε για επέμβασή στη Συρία, άλλοτε για πυρηνικό ολοκαύτωμα,
διαμελισμός της Τουρκίας
κι αλλα τέτοια που σε κρατούν σε "αφύπνιση"
κανε ενα acc στο discus και θα δεις πως θα αποκτήσει νόημα η ζωή σου.
Εδω μέσα χάνεις την ωρα σου, άπιστοι όλοι τους και έχουν παραμυθιαστει οτι θα ζουν και μετά τις 25 του Μάρτη...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2016, 21:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κι αυτό θα πρέπει να το λούζονται οι αναγνώστες του esoterica?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Για 4 μέρες ακόμα ναι!Πριν αναζητησω την τύχη μου στο εξωτερικό,περιμένω με αγωνία την έκβαση της θεωρίας μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2016, 21:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θέλω να σε αγχώσω, αλλά ούτε στο εξωτερικό έχεις σοβαρές πιθανότητες να κάνεις κάτι. Μόλις σε πάρουν χαμπάρι...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 00:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχω εξηγήσει γιατί υπάρχει αυτό το κόλλημα....Η ζωή μου δεν εξελίχθηκε όπως ονειρευόμουν στα φοιτητικά μου χρόνια...Ναυάγησε....


Σε καταλαβαίνω... Κι εγω δεν κατέληξα στη Silicon Valley, ιδιοκτήτης κάποιου εκρηκτικού startup, που θα γέμιζε μηδενικά τον τραπεζικό μου λογαριασμό και party girls τη βίλα μου, κάπου στις ακτές του Ειρηνικού. Παρέμειναν εφηβικές ονειρώξεις, παρόλα αυτά πιστεύω πως δεν έκαψα φλάντζα. Εσύ με καταλαβαινεις φαντάζομαι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 09:26:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Έχω εξηγήσει γιατί υπάρχει αυτό το κόλλημα....Η ζωή μου δεν εξελίχθηκε όπως ονειρευόμουν στα φοιτητικά μου χρόνια...Ναυάγησε....


Σε καταλαβαίνω... Κι εγω δεν κατέληξα στη Silicon Valley, ιδιοκτήτης κάποιου εκρηκτικού startup, που θα γέμιζε μηδενικά τον τραπεζικό μου λογαριασμό και party girls τη βίλα μου, κάπου στις ακτές του Ειρηνικού. Παρέμειναν εφηβικές ονειρώξεις, παρόλα αυτά πιστεύω πως δεν έκαψα φλάντζα. Εσύ με καταλαβαινεις φαντάζομαι...



Heretic,έχω καταλάβει πλέον ότι είναι μάταιο να κλαίω πάνω από χυμένο γάλα,γιατί το γάλα χύθηκε πλέον και δεν μπορώ να το πιω...Αλλα το παραπάνω υπάρχει,πως δηλαδή θα είχε εξελιχθεί ή ζωή μου αν δεν πίστευα τον μοναχό.Κανείς δεν ξέρει,μπορεί πάλι να αποτύγχανα,αλλά θα είχα τουλάχιστο προσπαθήσει να μην αποτυχω,τώρα δεν προσπάθησα ΚΑΝ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2016, 14:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετα και την νεα εξελιξη,η 25η Μαρτη 2016 για εμφανιση Αντίχριστου,ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΚΟΥΝΗΤΗ!Αγωνια για αυτες τις 25 μερες.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2016, 15:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπούφλα βροχή προσεχώς, όβερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2016, 20:06:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μετα και την νεα εξελιξη,η 25η Μαρτη 2016 για εμφανιση Αντίχριστου,ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΚΟΥΝΗΤΗ!Αγωνια για αυτες τις 25 μερες.....
Μόνο για εσέναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2016, 20:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Μετα και την νεα εξελιξη,η 25η Μαρτη 2016 για εμφανιση Αντίχριστου,ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΚΟΥΝΗΤΗ!Αγωνια για αυτες τις 25 μερες.....
Μόνο για εσένα

Μονο εγω....καιγομαι,ε;Μονο εγω καιγομαι να εμφανιστει το θηριο....Οκ,25 μερες ΑΓΩΝΙΑΣ μονο για ΜΕΝΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2016, 00:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
- Θα τους διαλύσω σου λέω. Θα τους εκμηδενίσω. Δεν θα μείνει κολυμπηθρόξυλο!
- Είσαστε βέβαιος? Θέλω να πω, μήπως υπερβάλλετε κάπως? Αν μου επιτρέπετε φυσικά...
- Μα είναι γελοίοι! Δεν είναι δυνατόν, ακόμα κι εσύ θα πρέπει να το βλέπεις αυτό!
- Δεν λέω, αλλά υπάρχει κι ο Νώε ξέρετε.
- Ναι... Είναι κι αυτό το θέμα με τον Νώε...Και σιχαίνομαι τις εξαιρέσεις ρε γαμώτο.
- Να το κάνουμε αβαβά?
- Όχι μωρέ. Βάλτον να κόβει δέντρα σε πρώτη φάση, και μετά θα δούμε.
- Δέντρα?
- Δέντρα. Σκέφτομαι να τους κάψω όλους μαζί. Ή να τους παλουκώσω. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα...
.
.
.
- Ξέρετε, ο Χ.Ο. έχει αρχίσει να κόβει δέντρα...
- Πολλά?
- Δεν θα τα λέγατε και πολλά, αλλά το κάνει με συγκινητικό τρόπο.
- Με πιστεύει τόσο πολύ?
- Εεε...όχι ακριβώς, αλλά θα κλάψετε από τα γέλια.
- Καλώς. Θα το δω το θέμα.
- Επιθυμείτε κάτι άλλο?
- Ναι. Άμα κόψει αρκετά δέντρα, βάλτον να τα κάνει οδοντογλυφίδες...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2016, 14:58:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχως,θα πρεπει να περιμενουμε 23 μερες ακομα,να δουμε την εκβαση της 25η Μάρτη....Και λεω δυστυχως,γιατι η αναμονη ειναι ασχημο πραγμα...Εδω,στο σουπερμαρκετ πας,και εχει μια ουρα μεγαλη,και λες ποτε να τελειωσει να ερθει η σειρα σου να εξυπηρετηθεις,το ιδιο και στις τραπεζες και στις δημοσιες υπηρεσιες,ποσο μαλλον να περιμενεις 8,5 ολοκληρα χρονια,5-6 απο το 2007 μεχρι το 2012-2013 και αλλα 3 σχεδον μεχρι τωρα το 2016,συνολικα 8,5 χρονια αναμονης εχουν περασει για μενα!Δεν ξερω αν η Πηνελοπη περιμενε περισσοτερα χρόνια τον Οδυσσεα,αλλα 8,5 χρονια αναμονης,ειναι το 1/9 σχεδον της ζωης ενος ανθρωπου,και αυτα περασανε σε επωδυνη αναμονη για μενα,ιδιως τα τελευταια 5 απο αυτα,στα οποια εχω θεσει ημερομηνιες.....Κυνηγαω μια ''χιμαιρα'',μια ''σκια'',που οσο την πλησιαζω,τοσο απομακρυνεται απο μενα.Και λεω,τωρα την επιασα,ή μετα την επιασα,και δεν εχω πιασει τιποτα,δεν εχω καταφερει τιποτα....Ας ειναι,η Ιθακη πλησιαζει,μολις σε 23 μερες.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2016, 11:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δυστυχως,θα πρεπει να περιμενουμε 23 μερες ακομα,να δουμε την εκβαση της 25η Μάρτη....Και λεω δυστυχως,γιατι η αναμονη ειναι ασχημο πραγμα...Εδω,στο σουπερμαρκετ πας,και εχει μια ουρα μεγαλη,και λες ποτε να τελειωσει να ερθει η σειρα σου να εξυπηρετηθεις,το ιδιο και στις τραπεζες και στις δημοσιες υπηρεσιες,ποσο μαλλον να περιμενεις 8,5 ολοκληρα χρονια,5-6 απο το 2007 μεχρι το 2012-2013 και αλλα 3 σχεδον μεχρι τωρα το 2016,συνολικα 8,5 χρονια αναμονης εχουν περασει για μενα!Δεν ξερω αν η Πηνελοπη περιμενε περισσοτερα χρόνια τον Οδυσσεα,αλλα 8,5 χρονια αναμονης,ειναι το 1/9 σχεδον της ζωης ενος ανθρωπου,και αυτα περασανε σε επωδυνη αναμονη για μενα,ιδιως τα τελευταια 5 απο αυτα,στα οποια εχω θεσει ημερομηνιες.....Κυνηγαω μια ''χιμαιρα'',μια ''σκια'',που οσο την πλησιαζω,τοσο απομακρυνεται απο μενα.Και λεω,τωρα την επιασα,ή μετα την επιασα,και δεν εχω πιασει τιποτα,δεν εχω καταφερει τιποτα....Ας ειναι,η Ιθακη πλησιαζει,μολις σε 23 μερες.....

«Το να δικαιολογήσεις την αποτυχία είναι το ευκολότερο πράγμα στον κόσμο!»

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2016, 11:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aποτυχία,ομως,στο πιο ''δυσκολο'' πραγμα του κοσμου,δηλαδη την ελευση Εκεινου....Οταν πρωτοεμπαινα σε αυτην την ιστορια,το θεωρουσα το πιο ''ευκολο'',στην πορεια καταλαβα οτι προκεται για το πιο ''δυσκολο''....Πραγματι,το να τελειωσει ο Θεος τον κοσμο,ειναι απο τις πιο δυσκολες αποφασεις που πρεπει να παρει ο Θεος,δεν τελειωνει ουτε ετσι απλα ουτε ετσι αβασανιστα...Προφανως,ακομα και σημερα,το ''βασανιζει'' ακομα στο μυαλο Του.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2016, 13:29:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Πραγματι,το να τελειωσει ο Θεος τον κοσμο,ειναι απο τις πιο δυσκολες αποφασεις που πρεπει να παρει ο Θεος,δεν τελειωνει ουτε ετσι απλα ουτε ετσι αβασανιστα...Προφανως,ακομα και σημερα,το ''βασανιζει'' ακομα στο μυαλο Του.....


ρε αγόρι μου τι σού φταίξαμε και μάς βασανίζεις έτσι με τις προφητείες σου? έχει το φόρουμ εδώ τη ταμπέλα 'οχετός' για να έρχεσαι και να το αφοδεύεις έτσι?

Έχεις την εντύπωση ότι δίνεις κάποιο φανταχτερό show εδώ μέσα? Σού αρέσει να προκαλείς τον γέλωτα και τον οίκτο? Δεν μπορείς να περιμένεις ήρεμα και στωικά το τέλος του κόσμου σπίτι σου χωρίς να γράφεις εδώ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2016, 15:09:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kost,
ελεγε ο 'Οσιος Εφραίμ ο Σύρος τον 4ο αιωνα π.Χ (προσεξε,πριν 1600 χρονια σχεδον):''Και οταν εμεις οι Πατερες,κανουμε λογο για τον Αντίχριστο,οι ανθρωποι που ακουνε,αποστρεφονται και βδελυσσονται τον λεγοντα περι αυτων''!!!
Δηλαδα,απο το 400 μ.Χ,ελεγε ο Αγιος,οτι οι ανθρωποι που ακουνε τους λογους περι του ερχομενου Αντίχριστου,ΑΠΟΣΤΡΕΦΟΝΤΑΝ και ΒΔΕΛΥΣΣΟΝΤΑΝ τον λέγοντα!

Είναι ομως,δυναμον;;;Ειναι δυνατον,1600 χρονια μετα,να ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ;;;;Δεν ''ωριμασαν'' καθολου οι ανθρωποι;;;;Δεν ''ενηλικιωθηκαν'';;;;Δεν βλεπουν πλεον με καθαροτερο μάτι;;;

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΡΙΝ 1600 ΧΡΟΝΙΑ,ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ;;;;;ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;;1600 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝ!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2016, 16:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

kost,
ελεγε ο 'Οσιος Εφραίμ ο Σύρος τον 4ο αιωνα π.Χ (προσεξε,πριν 1600 χρονια σχεδον):''Και οταν εμεις οι Πατερες,κανουμε λογο για τον Αντίχριστο,οι ανθρωποι που ακουνε,αποστρεφονται και βδελυσσονται τον λεγοντα περι αυτων''!!!
Δηλαδα,απο το 400 μ.Χ,ελεγε ο Αγιος,οτι οι ανθρωποι που ακουνε τους λογους περι του ερχομενου Αντίχριστου,ΑΠΟΣΤΡΕΦΟΝΤΑΝ και ΒΔΕΛΥΣΣΟΝΤΑΝ τον λέγοντα!....
"Λόγο" όχι φαντασιώσεις με ημερομηνίες. Έδινε ημερομηνίες ο όσιος;

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2016, 18:00:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nαι,ναι,ναι,panpam,
ναι,ναι,ναι,ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΙΣ!!!Ολα αυτα που λεω και οι ημερομηνιες που δινω,ειναι απλα ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΙΣ!
Δεν υπήρχαν,δηλαδη,ολοι αυτοι που μιλαγανε για γεννηση το 1982,δεν υπηρχαν ολοι αυτοι που μιλάγανε για γεννηση το 1983,δεν υπηρχαν ολοι αυτοι που λεγανε για εμφανιση το 2012 με 2013,και το 2015 με το 2016,δεν υπηρχαν ολοι αυτοι,ήταν απλες ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΙΣ!
Ξυπνησα ενα πρωι,και ''σχεδιασα'' και ''εβγαλα'' απο το μυαλο μου ολο αυτο το στορυ με τον Αντί,χωρις να υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ που να το ΕΝΔΕΙΚΝΥΕΙ (οχι απαραιτητα ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ),χωρις να υπαρχει ιχνος ''ενδειξης'',χωρις να υπαρχει καμια βαση σε ολα αυτα,απλα τα ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ!Ειμαι μοναχα ενας ΦΑΝΤΑΣΜΕΝΟΣ!Απλα ενας ''φαντασμενος''!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KALACHAKRA
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2016, 20:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KALACHAKRA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατε Χριστιανέ Ορθόδοξε δεν πρόκειται να έρθει κανείς "Αντί" στις 25 Μαρτίου 2016. Αυτό το στοιχηματίζω με ασφάλεια. Όπως και ότι δεν πρόκειται να έρθει εντός 100 ετών από τώρα. Το στοιχηματίζω επίσης. Αν περιμένεις από αυτό το γεγονός να αλλάξει η ζωή σου σε διαβεβαιώ ότι δεν θα αλλάξει. Υποψιάζομαι βέβαια ότι δεν τα πιστεύεις αυτά που λες. Απλά τεστάρεις τον κόσμο εδώ μέσα. Εγώ αν ήξερα πότε θα έρθει δε θα το έλεγα έτσι γιατί κανείς δε θα με πίστευε. Θα φρόντιζα να αξιοποιήσω αυτή τη γνώση καλύτερα. Εκτός και αν νομίζεις ότι είσαι ο Ηλίας ή ο Ενώχ. Δεν είσαι όμως. Αν ήσουν θα "έκλεινες τους ουρανούς" και θα έκανες πολλά άλλα. Και το σημαντικότερο: δε θα έγραφες στο Εσωτέρικα. Φιλικά ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2016, 00:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χ. Ο με τον ένα ή τον άλλο τρόπο,κοιτάς να πιάσεις κουβέντα για το θέμα αντί.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2016, 01:18:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
- Ξέρετε, η Λίτσα Πατέρα είπε πως...
- Τα άκουσα.
- Ναι, αλλά και ο Λεφάκης...
- Να σου πω, τί νομίζεις πως κάνω τα πρωινά?
- Όχι, δεν, εννοούσα πως...
- Έχεις αρχίσει και με εκνευρίζεις.
- Ζητώ ταπεινά συγγνώμη.
.
.
.
- Αυτός ο Χ.Ο...
- Μάλιστα. Πείτε μου.
- Τί ακριβώς κάνει?
- Τα πρωινά?
- Δεν το πας καλά...
- Εεεμ... έχετε δίκιο. Όπως πάντα άλλωστε. Ζητώ ταπεινά συγγνώμη...
- Λοιπόν?
- Συνεχίζει να κόβει δέντρα.
- Πολλά?
- Είναι περίπου στα 120.000 Km2 δάσους. Συγγνώμη, 120.013.
- Καλώς. Αύριο να του στείλεις ένα σουγιαδάκι.
- Επιθυμείτε κάτι άλλο?
- Ναι. Φτιάξε μου μια λίστα με τους πιο μαστουρωμένους Οσίους.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2016, 02:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
- Του έστειλες το σουγιαδάκι?
- Μάλιστα. Ξέρετε όμως, τί ακριβώς θα κάνει το σουγ...
- Τί εννοείς??? Δεν του έστειλες οδηγίες για τις οδοντογλυφίδες???
.
.
.
- Αυτή η λίστα με τους Οσίους έχει μεγάλο ενδιαφέρον.
- ...
- Δε μου λες, αυτά όλα τα έχω υπογράψει Εγώ?
- Μάλιστα...
- Υπάρχει αντίστοιχη λίστα Αγίων?
- Μα...φυσικά.
- Την έχω υπογράψει κι αυτήν?
- Εεεμ... φοβάμαι πως με περιπαίζετε...Φυσικά και την έχετε υπογράψει.
- Καλώς.
- Επιθυμείτε κάτι άλλο?
- Ναι. Φώναξέ μου τον Ιωάννη. Τώρααα!

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2016, 08:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλτατε Χριστιανέ Ορθόδοξε δεν πρόκειται να έρθει κανείς "Αντί" στις 25 Μαρτίου 2016. Αυτό το στοιχηματίζω με ασφάλεια. Όπως και ότι δεν πρόκειται να έρθει εντός 100 ετών από τώρα. Το στοιχηματίζω επίσης. Αν περιμένεις από αυτό το γεγονός να αλλάξει η ζωή σου σε διαβεβαιώ ότι δεν θα αλλάξει. Υποψιάζομαι βέβαια ότι δεν τα πιστεύεις αυτά που λες. Απλά τεστάρεις τον κόσμο εδώ μέσα. Εγώ αν ήξερα πότε θα έρθει δε θα το έλεγα έτσι γιατί κανείς δε θα με πίστευε. Θα φρόντιζα να αξιοποιήσω αυτή τη γνώση καλύτερα. Εκτός και αν νομίζεις ότι είσαι ο Ηλίας ή ο Ενώχ. Δεν είσαι όμως. Αν ήσουν θα "έκλεινες τους ουρανούς" και θα έκανες πολλά άλλα. Και το σημαντικότερο: δε θα έγραφες στο Εσωτέρικα. Φιλικά ...



KALACHAKRA,όχι,αυτό ακριβώς πιστεύω,ότι θα εμφανιστεί σε 20 μέρες. Και να στο αιτιολογίσω γιατί το πιστεύω:Στις 25 Μάρτη του 2016,ο Αντί θα είναι 30 χρόνων και 1335 ημερών,την ίδια ακριβώς ηλικία που είχε ο Χριστός όταν αναλήφθηκε στους ουρανούς.ο Χριστός ξεκίνησε την διδασκαλία Του στα 30α του γενέθλια, κράτησε αυτή 1290 μερες μέχρι την Κυριακή των Βαϊων,άλλες 5 μέρες μέχρι την σταύρωση,και άλλες 40 μέχρι την ανάληψη,σύνολο 1290+5+40=1335! Συνεπώς,συμπληρώνει τον βιβλικό αριθμο 1335 (Δανιήλ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2016, 12:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
- Ξέρετε, η Λίτσα Πατέρα είπε πως...
- Τα άκουσα.
- Ναι, αλλά και ο Λεφάκης...

DSM,
και η Πατέρα και ο Λεφακης,εχουν ΔΙΚΙΟ!
Μαρτιο (ανοιξη),Μαρτιο (ειδωλο με αυτα που θα λεει)
θα εχουμε και τα δυο αυτα γεγονοτα,και το ''ελα να δεις'' στην Μεση Ανατολη,και το ''θηριο'',''οραματιστη-ειδωλο''!Αληθως,ΕΙΠΑΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2016, 13:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατι ομως την ΑΛΗΘΕΙΑ την λενε,αστρολογοι και οχι πολιτικοι,ή εστω δημοσιογραφοι;;;Ο λογος ειναι απλος:Οι αστρολογοι εχουν χασει το ''κυρος'' τους στα ματια των ανθρωπων,και για την συντριπτικη πλειοψηφεια δεν εχει βαρυτητα ο λογος τους!Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι ''αποστροφη'' γνωρισα απο το περιβαλλον μου λεγοντας οτι ο Λεφακης ειπε ετσι,η Λιτσα Πατερα ειπε ετσι!''Κανενας αλλος;'' μου λεγανε συνεχεια!Ετσι,λοιπον,παροτι λενε την αληθεια,ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΣΤΕΥΤΟΙ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KALACHAKRA
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2016, 14:49:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KALACHAKRA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Φίλτατε Χριστιανέ Ορθόδοξε δεν πρόκειται να έρθει κανείς "Αντί" στις 25 Μαρτίου 2016. Αυτό το στοιχηματίζω με ασφάλεια. Όπως και ότι δεν πρόκειται να έρθει εντός 100 ετών από τώρα. Το στοιχηματίζω επίσης. Αν περιμένεις από αυτό το γεγονός να αλλάξει η ζωή σου σε διαβεβαιώ ότι δεν θα αλλάξει. Υποψιάζομαι βέβαια ότι δεν τα πιστεύεις αυτά που λες. Απλά τεστάρεις τον κόσμο εδώ μέσα. Εγώ αν ήξερα πότε θα έρθει δε θα το έλεγα έτσι γιατί κανείς δε θα με πίστευε. Θα φρόντιζα να αξιοποιήσω αυτή τη γνώση καλύτερα. Εκτός και αν νομίζεις ότι είσαι ο Ηλίας ή ο Ενώχ. Δεν είσαι όμως. Αν ήσουν θα "έκλεινες τους ουρανούς" και θα έκανες πολλά άλλα. Και το σημαντικότερο: δε θα έγραφες στο Εσωτέρικα. Φιλικά ...



KALACHAKRA,όχι,αυτό ακριβώς πιστεύω,ότι θα εμφανιστεί σε 20 μέρες. Και να στο αιτιολογίσω γιατί το πιστεύω:Στις 25 Μάρτη του 2016,ο Αντί θα είναι 30 χρόνων και 1335 ημερών,την ίδια ακριβώς ηλικία που είχε ο Χριστός όταν αναλήφθηκε στους ουρανούς.ο Χριστός ξεκίνησε την διδασκαλία Του στα 30α του γενέθλια, κράτησε αυτή 1290 μερες μέχρι την Κυριακή των Βαϊων,άλλες 5 μέρες μέχρι την σταύρωση,και άλλες 40 μέχρι την ανάληψη,σύνολο 1290+5+40=1335! Συνεπώς,συμπληρώνει τον βιβλικό αριθμο 1335 (Δανιήλ)



Για να ισχύουν αυτα που γραφεις θα πρέπει:
1) Να υπάρχει Αντί-κάτι, Αντι-οτιδήποτε
2)Να υπάρχει "κατοπτρική" σχέση της ζωής του με τη ζωή του Χριστού
3)Να έχεις ερμηνεύσει εντελώς σωστά τα περί ημερών του Δανιήλ κλπ. κια τα περί 30 ετών του Αντι κλπ.
4)Να μην έχουν κάνει καθόλου λάθος ο Δανιήλ κλπ.

Επειδή τίποτε από τα ανωτέρω δεν ισχύει (αυτό αποδεικνύεται εύκολα) δεν πρέπει να ασχολείσαι περισσότερο. Η Άνοιξη έχει περισσότερη σημασία από την ίδια την εμφάνιση του όποιου Αντί-κάτι.
Το 1) Δεν ισχύει όπως και το 2) επειδή δεν είναι τα πάντα πολικά με δύο μόνο πόλους και αν δέχεσαι την ύπαρξη ή τη θεότητα του Χριστού δε μπορείς να δέχεσαι κάτι άλλο ισοδύναμο εξίσου. Δεν μπορούν να υπάρχουν δύο παντοδύναμα όντα ταυτόχρονα . Αν δεν είναι ισοδύναμος ο Αντί δεν μπορεί να είναι κατοπτρική η σχέση του μαζί τους αλλά θα υπάρχουν διαφορές. Οπότε μάταια βασίζεσαι στα δεδομένα του ενός για να συμπεράνεις για τον άλλο.
Το 3) το έχεις παραδεχτεί πολλάκις ότι δεν συμβαίνει όπως είδα με μια μικρή αναζήτηση στα κείμενα. Το 4) επίσης προκύπτει από το ότι κανείς άνθρωπος δεν είναι παντογνώστης για να είναι αλάνθαστος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2016, 15:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALACHAKRA,η μελέτη μου είναι πολύ βαθειά και εμπεριστατωμένη. Σήμερα,βρισκόμαστε ανάμεσα σε 2 σάλπιγγες,την 5η που τελείωσε και την 6η που ξεκινάει το άλλο Σάββατο.Ουσιαστικά, η εκεχειρία τελειώνει, και ξεκινάει το μάζεμα στα 200 μύρια.Δεν μπορεί να γίνει κάτι διαφορετικό, το λέει ή Αποκάλυψη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KALACHAKRA
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2016, 19:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KALACHAKRA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

KALACHAKRA,η μελέτη μου είναι πολύ βαθειά και εμπεριστατωμένη. Σήμερα,βρισκόμαστε ανάμεσα σε 2 σάλπιγγες,την 5η που τελείωσε και την 6η που ξεκινάει το άλλο Σάββατο.Ουσιαστικά, η εκεχειρία τελειώνει, και ξεκινάει το μάζεμα στα 200 μύρια.Δεν μπορεί να γίνει κάτι διαφορετικό, το λέει ή Αποκάλυψη.



Μελέτη βαθιά και εμπεριστατωμένη και να διαψεύδεσαι τόσες φορές ;;;;; Κάτι δεν πάει καλά δε νομίζεις;
Φίλε μου η μελέτη σου απλά είναι μια από τις πολλές εκδοχές που κυκλοφορούν. Ούτε βαθιά ούτε εμπεριστατωμένη μπορεί να χαρακτηριστεί εφόσον ο ίδιος παραδέχτηκες ότι διαψεύστηκες. Είδα ότι έγραψες σε πολλά παρόμοια θέματα. Στην αρχή νόμιζα ότι έγραφες μόνο σε ένα. Τι θα γίνει όταν ξαναδιαψευστείς; Η Αποκάλυψη δε γράφει τίποτε από αυτά που νομίζεις γιατί απλά δεν είναι κυριολεκτικά όλα όσα γράφονται εκεί. Τα περισσότερα είναι συμβολικά. Και αυτό το λέει το ίδιο το βιβλίο. Ελάχιστα είναι κυριολεκτικά. Γιαυτό δεν έχει νόημα να ασχολείσαι περιμένοντας 200 εκατομμύρια στρατό ή ότι θα πεθάνει το 1/3 των ανθρώπων.

Ὁ ἔχων τὴν σάλπιγγα, λῦσον τοὺς τέσσαρας ἀγγέλους τοὺς δεδεμένους ἐπὶ τῷ ποταμῷ τῷ μεγάλῳ Εὐφράτῃ. 15 καὶ ἐλύθησαν οἱ τέσσαρες ἄγγελοι οἱ ἡτοιμασμένοι εἰς τὴν ὥραν καὶ εἰς τὴν ἡμέραν καὶ μῆνα καὶ ἐνιαυτόν, ἵνα ἀποκτείνωσι τὸ τρίτον τῶν ἀνθρώπων. 16 καὶ ὁ ἀριθμὸς τῶν στρατευμάτων τοῦ ἵππου δύο μυριάδες μυριάδων· ἤκουσα τὸν ἀριθμὸν αὐτῶν. 17 καὶ οὕτως εἶδον τοὺς ἵππους ἐν τῇ ὁράσει καὶ τοὺς καθημένους ἐπ' αὐτῶν, ἔχοντας θώρακας πυρίνους καὶ ὑακινθίνους καὶ θειώδεις· καὶ αἱ κεφαλαὶ τῶν ἵππων ὡς κεφαλαὶ λεόντων, καὶ ἐκ τῶν στομάτων αὐτῶν ἐκπορεύεται πῦρ καὶ καπνὸς καὶ θεῖον. 18 ἀπὸ τῶν τριῶν πληγῶν τούτων ἀπεκτάνθησαν τὸ τρίτον τῶν ἀνθρώπων, ἐκ τοῦ πυρὸς καὶ τοῦ καπνοῦ καὶ τοῦ θείου τοῦ ἐκπορευομένου ἐκ τῶν στομάτων αὐτῶν. 19 ἡ γὰρ ἐξουσία τῶν ἵππων ἐν τῷ στόματι αὐτῶν ἐστι καὶ ἐν ταῖς οὐραῖς αὐτῶν· αἱ γὰρ οὐραὶ αὐτῶν ὅμοιαι ὄφεσιν, ἔχουσαι κεφαλάς, καὶ ἐν αὐταῖς ἀδικοῦσι. 20 καὶ οἱ λοιποὶ τῶν ἀνθρώπων, οἳ οὐκ ἀπεκτάνθησαν ἐν ταῖς πληγαῖς ταύταις, οὐ μετενόησαν ἐκ τῶν ἔργων τῶν χειρῶν αὐτῶν, ἵνα μὴ προσκυνήσωσι τὰ δαιμόνια καὶ τὰ εἴδωλα τὰ χρυσᾶ καὶ τὰ ἀργυρᾶ καὶ τὰ χαλκᾶ καὶ τὰ λίθινα καὶ τὰ ξύλινα, ἃ οὔτε βλέπειν δύναται οὔτε ἀκούειν οὔτε περιπατεῖν, 21 καὶ οὐ μετενόησαν ἐκ τῶν φόνων αὐτῶν οὔτε ἐκ τῶν φαρμακειῶν αὐτῶν οὔτε ἐκ τῆς πορνείας αὐτῶν οὔτε ἐκ τῶν κλεμμάτων αὐτῶν.

200 εκατομμύρια άλογα σίγουρα δεν υπάρχουν. Και 200 εκατομμύρια οχήματα να τα φανταστείς πάλι δεν υπάρχουν. Οπότε είναι άσκοπο να προσπαθεί κανείς οποιαδήποτε αυθαίρετη ερμηνεία και να νομίζει ότι είναι κυριολεκτικά κάποια τμήματα κειμένου που περιβάλλεται από συμβολικά κείμενα (πχ. δέσιμο και λύσιμο αγγέλων κλπ.).


Edited by - KALACHAKRA on 05/03/2016 19:23:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2016, 02:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί δεν βλέπουμε την Αποκάλυψη και σαν ένα διαχρονικό λογοτεχνικό έπος, που γράφτηκε σε Ελληνικό έδαφος;

The Four Horsmen


Edited by - Heretic on 06/03/2016 02:28:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 22 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy