ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 25 Mαρτίου 2016-25 Μαρτίου 2023:Η επταετία του Αντίχριστου!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 22
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2016, 12:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚALACHAKRA,
ετσι ακριβως,αυτο που περιμενω σε 6 μερες ειναι να αρχισουν να μαζευονται στην Συρια,200 εκατομμυρια στρατος,ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ και ουχι συμβολικα!Με 7,5 δις ο παγκοσμιος πληθυσμος σημερα,τα 200 μυρια,ειναι σχετικα ευκολο να βρεθουν μιας και μονο η Κινα μπορει ανετα να διαθεσει τα 100 μυρια και ολος ο αλλος πλανητης τα υπολοιπα 100!Συνεπως,δεν τιθεται θεμα ΠΟΥ θα βρεθουν,βρισκονται ΑΝΕΤΑ!
Kοιτα τωρα τι συμβαινει:Ειχα απο πολυ παλια την πληροφορια για ''3ο παγκοσμιο πολεμο 27 ημερων!''Ναι,ναι,ναι,27 μονο ημερων!Και μαλιστα οχι μονο αυτο,αλλα και 5 μηνες ακομα,βομβαρδισμων,οπως περιγραφει η 5η σαλπιγγα και που ολοκληρωθηκε την 26η Φλεβαρη,Παρασκευη,αρχομενη απο 30 Σεπτεμβρη του περσινου ετους!
Η τελευταια εξελιξη που δεν ειχα προβλεψει οτι οι 2 εβδομαδες απο τις 27 μερες,πηγαινουνε στην λεγομενη ''εκεχειρια'' που συναφθηκε αμεσως μολις τελειωνε το πενταμηνο.Αρα,με απλη αφαιρεση 27-14=13!
Αυτο σημαινει,ΓΠΠ=13 ημερων,αρχομενος 12η Μαρτη του 2016 και συντελεσμενος την 25η Μαρτη του 2016,με την ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ!
Oπότε,το Σαββατο αυτο που μας ερχεται θα γινει καποιο ΓΕΓΟΝΟΣ εναρκτηριο,αυτο περιμενω,και θα εχουμε ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΗ!
Eπι 13 μερες,θα ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ,και η σφαγη θα γινει την 25η του Μαρτη,την 13η μερα,οπου θα χαθουν το 1/3 απο τα 200 μυρια,δηλαδη κοντα 60-70 εκατομμυρια ανθρωπινες ψυχες!
ο Α'παγκοσμιος ειχε 66 εκατ.θυματα
ο Β'παγκοσμιος ειχε 80 εκατ.θυματα
Ε,ο Γ'παγκοσμιος θα εχει γυρω στα 70 εκατ.θυματα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2016, 13:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανός Ορθόδοξος σου διαφεύγει οτι ο πόλεμος σήμερα δεν γινετε σώμα με σώμα....με καριοφίλια,
άλλος ο ρόλος του στρατός ξηράς, ο οποίος επεμβαίνει πολυ αργότερα με διαφορετικό σκοπό.
και βέβαια δεν υπάρχουν καν τα μέσα για μεταφορά τόσων στρατιωτών ούτε σε παγκόσμιο επίπεδοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2016, 15:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χριστιανός Ορθόδοξος σου διαφεύγει οτι ο πόλεμος σήμερα δεν γινετε σώμα με σώμα....με καριοφίλια,
άλλος ο ρόλος του στρατός ξηράς, ο οποίος επεμβαίνει πολυ αργότερα με διαφορετικό σκοπό.
και βέβαια δεν υπάρχουν καν τα μέσα για μεταφορά τόσων στρατιωτών ούτε σε παγκόσμιο επίπεδο

Aitherovamon,εγώ λεω απλώς Αυτό που γράφει η Αποκάλυψη,περισσότερες πληροφορίες δεν έχω,ο,Τι λέει η Γραφή!Ή σύγκρουση θα είναι παγκόσμια με πολυεθνικό στρατό....Και θα είναι η λήξη των πολέμων μετά από αυτή,για όλο τον κοσμο..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KALACHAKRA
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2016, 06:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KALACHAKRA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚALACHAKRA,
ετσι ακριβως,αυτο που περιμενω σε 6 μερες ειναι να αρχισουν να μαζευονται στην Συρια,200 εκατομμυρια στρατος,ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ και ουχι συμβολικα!Με 7,5 δις ο παγκοσμιος πληθυσμος σημερα,τα 200 μυρια,ειναι σχετικα ευκολο να βρεθουν μιας και μονο η Κινα μπορει ανετα να διαθεσει τα 100 μυρια και ολος ο αλλος πλανητης τα υπολοιπα 100!Συνεπως,δεν τιθεται θεμα ΠΟΥ θα βρεθουν,βρισκονται ΑΝΕΤΑ!
Kοιτα τωρα τι συμβαινει:Ειχα απο πολυ παλια την πληροφορια για ''3ο παγκοσμιο πολεμο 27 ημερων!''Ναι,ναι,ναι,27 μονο ημερων!Και μαλιστα οχι μονο αυτο,αλλα και 5 μηνες ακομα,βομβαρδισμων,οπως περιγραφει η 5η σαλπιγγα και που ολοκληρωθηκε την 26η Φλεβαρη,Παρασκευη,αρχομενη απο 30 Σεπτεμβρη του περσινου ετους!
Η τελευταια εξελιξη που δεν ειχα προβλεψει οτι οι 2 εβδομαδες απο τις 27 μερες,πηγαινουνε στην λεγομενη ''εκεχειρια'' που συναφθηκε αμεσως μολις τελειωνε το πενταμηνο.Αρα,με απλη αφαιρεση 27-14=13!
Αυτο σημαινει,ΓΠΠ=13 ημερων,αρχομενος 12η Μαρτη του 2016 και συντελεσμενος την 25η Μαρτη του 2016,με την ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ!
Oπότε,το Σαββατο αυτο που μας ερχεται θα γινει καποιο ΓΕΓΟΝΟΣ εναρκτηριο,αυτο περιμενω,και θα εχουμε ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΗ!
Eπι 13 μερες,θα ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ,και η σφαγη θα γινει την 25η του Μαρτη,την 13η μερα,οπου θα χαθουν το 1/3 απο τα 200 μυρια,δηλαδη κοντα 60-70 εκατομμυρια ανθρωπινες ψυχες!
ο Α'παγκοσμιος ειχε 66 εκατ.θυματα
ο Β'παγκοσμιος ειχε 80 εκατ.θυματα
Ε,ο Γ'παγκοσμιος θα εχει γυρω στα 70 εκατ.θυματα!




ΟΛΑ οσα γραφεις είναι λανθασμένα και κανένα δε θα γίνει.Ούτε σε 6 μέρες θα μαζευτεί στρατός, ούτε σε 106 ή 10006. Ούτε η σφαγή 25 Μάρτη ούτε θύματα 70 εκατομμυρια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2016, 08:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic μην βάζεις ιδέες. Θα πάρουν την αποκάλυψη και θα την κοπανησουν στα σχολεία. Και αντε μετά τα πιτσιρίκια να κάνουν μετάφραση.

Άσε που κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό. Όπως έχουμε τώρα αρχαία ελληνική μυθολογία, έτσι μετά από χρόνια θα έχουν και θρησκευτική μυθολογία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2016, 10:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΛΑ οσα γραφεις είναι λανθασμένα και κανένα δε θα γίνει.Ούτε σε 6 μέρες θα μαζευτεί στρατός, ούτε σε 106 ή 10006. Ούτε η σφαγή 25 Μάρτη ούτε θύματα 70 εκατομμυρια.

Ξερεις τι ειναι αυτο που σε κάνει να το λες αυτο;Οτι δεν ΘΕΛΕΙΣ να γινουν ετσι τα πραγματα,οχι ομως οτι ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΤΣΙ!
Το εχω αναφερει πολλακις στο φορουμ αυτο,εχω ξεχωρισει ΑΠΟΛΥΤΑ το τι ΘΕΛΩ και ΕΠΙΘΥΜΩ με το τι ΘΑ ΓΙΝΕΙ στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!Και η πραγματικοτητα μας λεει οτι η 5η σαλπιγγα ΕΚΠΛΗΡΩΘΗΚΕ και η 6η σαλπιγγα ερχεται ΑΜΕΣΩΣ μετα απο την 5η!Εχουμε ΔΕΔΟΜΕΝΑ εδω,εχουμε ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ,εχουμε ΣΤΟΙΧΕΙΑ!Μπηκαμε δυστυχως στα χρονια εκππληρωσης της Αποκάλυψης,ειτε θελουν να το δουν μερικοι,ειτε δεν θελουν.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2016, 18:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπηκαμε δυστυχως στα χρονια εκππληρωσης της Αποκάλυψης,ειτε θελουν να το δουν μερικοι,ειτε δεν θελουν.....


Γιαλαντζή, στο είπαμε πολλές φορές ότι το λάθος σου δεν είναι στο ότι βλέπεις μια καταστροφή (του όποιου μεγέθους) να έρχεται.

Αυτό, ειλικρινά, το βλέπουν μάλλον οι περισσότεροι. Από τη Μέρκελ μέχρι το Λεβέντη, και απ'το Μουζάλα μέχρι τον Τραϊανού και το Λιάκουρα.

Το λάθος σου (και το τρολάρισμά σου) είναι το περιτύλιγμα με τα αντίδια και τις ημερομηνίες που βάζεις συνεχώς.
Εκεί είναι η μπούρδα.

Και στο'χα ξαναπεί νομίζω κάπου,
κατά παράφραση του γνωστού ρητού λαϊκής σοφίας:

{Δεν ψηφίζω κανέναν πούστη, μπουρδέλο τα κάνω και μόνος μου}

Δεν χρειάζεται ο κόσμος κανένα Αντίδι για να καταστραφεί ή να γίνει μπουρδέλο...
τα καταφέρνει "μια χαρά" και μόνος του να γίνεται Γης Μαδιάμ....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 10:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγόρα, μα αυτό ακριβώς δεν μπορείς να διακρίνεις,ότι το Αντίδι θα έρθει την ώρα μιας ανυπολόγιστης καταστροφής! Και ποια θα είναι αΕυτή;ο πολέμων 200 μυρίων!Εφόσον και οι ίδιοι οι Εβραιοι περίμενουν από τον Μεσσία τους την παγκόσμια ειρήνη,θα πρεπει να έχει χαθεί αυτή από παγκόσμιο πόλεμο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 12:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σιγά μην έρθει ο αντίχριστος. Αλλά γιατί να έρθει.?

Λίγους έχουμε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 12:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποίος αντίχριστος και μαλακίες ρε παιδιά...
Αν χριστιανισμός είναι το παραμυθάκι περί "αγάπης" κλπ, τότε ο αντίχριστος έχει εμφανιστεί εδώ και 1800 χρόνια υπό την μορφή του χριστεπώνυμου ιερατείου (σφαγές Ελλήνων κλπ).
Αν όχι, τότε ο αντίχριστος "θα" είναι ο καλλίτερος άνθρωπος του κόσμου.
Διαλέγετε και πέρνετε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 14:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιαλαντζή Ντολμά Χριστιανέ Ορθόδοξε, την γλυτώσαμε στις 6 Μάρτη, γιατί ο τύπος είναι λίγο ασταθής.
Η τελευταία του ευκαιρία είναι αύριο 9/3/16.Αν την γλυτώσουμε κι αύριο, σωθήκαμε.

Και εσύ ψάξε για δουλειά.Θα ζήσεις με την κατάρα της αντιέλευσης.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 14:13:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικομαχε,αστο αυτο το ''παιχνιδι'' γιατι το δικο μου ταλεντο να ''βγαζεις'' ημερομηνιες ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ!Μονο εγω μπορω να βγαζω και να παραγω ημερομηνιες,οσοι αλλοι ασχοληθηκαν με αυτο το αθλημα,απλα ΦΑΓΑΝΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 14:25:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αίολος. Πολύ σωστά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 14:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χ. Ο. Δεν το πιστεύω το τελευταίο σχόλιο σου. Δεν το πιστεύω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 14:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χ. Ο. Δεν το πιστεύω το τελευταίο σχόλιο σου. Δεν το πιστεύω.



Γιατι;Δεν υπαρχει αλλος στην Ελλαδα,και δυσκολα θα βρεις και στον κοσμο,να κανει τις μελετες και τους συνδυασμους τους δικους μου!Χαραμιζομαι σε αυτη την χωρα,επρεπε να ειμαι ''διεθνης''!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 14:43:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νικομαχε,αστο αυτο το ''παιχνιδι'' γιατι το δικο μου ταλεντο να ''βγαζεις'' ημερομηνιες ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ!Μονο εγω μπορω να βγαζω και να παραγω ημερομηνιες,οσοι αλλοι ασχοληθηκαν με αυτο το αθλημα,απλα ΦΑΓΑΝΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ!!!!



Είδες πόσο ηλίθιος είσαι?

Εγώ μιλάω για τον 2013 ΤΧ68.

Και μιλάω εδώ και τρείς μήνες, αλλά εσύ τον χαβά σου με τα ΑΝΤΙδια!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 08/03/2016 14:45:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 14:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χ. Ο ένα δίκιο το έχεις.
Βρε εσύ, γιατί δεν πας σε κανένα κανάλι? Που ξέρεις μπορεί να σου δώσουν εκπομπή.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 15:23:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Χ. Ο. Δεν το πιστεύω το τελευταίο σχόλιο σου. Δεν το πιστεύω.



Γιατι;Δεν υπαρχει αλλος στην Ελλαδα,και δυσκολα θα βρεις και στον κοσμο,να κανει τις μελετες και τους συνδυασμους τους δικους μου!Χαραμιζομαι σε αυτη την χωρα,επρεπε να ειμαι ''διεθνης''!




Ωραίος... έτσι χτίζεται σιγά-σιγά η προσωπικότητα του εκκολαπτόμενου Νοστράδαμου. Πρώτα καλλιεργούμε την εικόνα ενός αντι-ήρωα, "ήμουν φυσιολογικός μέχρι που ο Μάξιμος μου κατέστρεψε τη ζωή", μετά "ύστερα απο την καταστροφή μου έβαλα σκοπό να βρω τη σωστή ημερομηνία της αποκάλυψης" και τέλος "αφού δεν έρχεται θα παράγω νέες ημερομηνίες εσαεί", με την απαραίτητη κλάψα για τις προηγούμενες αποτυχίες.
Βγαίνεις και τα σπέρνεις αριστερά-δεξιά, κατά προτίμηση σε φόρουμ που συχνάζουν καμένες φλάντζες και στόκοι, το ιδανικό αναγνωστικό κοινό, και μετά τα εκδίδουμε όλα αυτά. Έχει προηγηθεί το λεγόμενο hype φυσικά, κάτι που κάθε αυθεντικός Χ.Ο οφείλει να τηρεί, παρέα με την απολογητική. Υπάρχει στο πάνθεον των συγγραφέων του χώρου μια θέση και για σένα, είμαι βέβαιος για αυτό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 16:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
... σπέρνεις αριστερά-δεξιά, κατά προτίμηση σε φόρουμ που συχνάζουν καμένες φλάντζες και στόκοι, ...
Η αυτοκριτική σου είναι μάλλον υπερβολική.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 17:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic μην λες αλήθειες για στοκους, γίνεσαι αντιπαθητικος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 18:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Είδες πόσο ηλίθιος είσαι?

Εγώ μιλάω για τον 2013 ΤΧ68.

Και μιλάω εδώ και τρείς μήνες, αλλά εσύ τον χαβά σου με τα ΑΝΤΙδια!



http://www.protothema.gr/world/article/559323/nasa-asteroeidis-me-asafi-poreia-tha-perasei-xusta-apo-ti-gi-aurio/

πού είν'τος τελικά?
Πέρασε? θα περάσει? Εξυσε? την κοπάνησε?


quote:
Heretic μην λες αλήθειες για στοκους, γίνεσαι αντιπαθητικος.

Με δεν εκόμισε γλαύκας εις Αθήναν.

Είναι παλιό statement αυτό,
του οποίου την πατρότητα διεκδικούν αρκετοί διατελούντες και διατελέσαντες συμφορουμίτες του παρόντος χώρου...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 18:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic,ξέρεις ποιο είναι το παράπονο μου;Τον Μάξιμο βρέθηκαν και 30 άτομα που τον πίστεψαν με θερμή,εμένα δεν βρέθηκε κανείς! Αισθάνομαι την μοναξιά του Νώε,πριν το κατακλυσμό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 18:28:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στα λόγια μου έρχεσαι...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 18:36:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Heretic,ξέρεις ποιο είναι το παράπονο μου;Τον Μάξιμο βρέθηκαν και 30 άτομα που τον πίστεψαν με θερμή,εμένα δεν βρέθηκε κανείς! Αισθάνομαι την μοναξιά του Νώε,πριν το κατακλυσμό!

Δηλαδή ρε Γιαλαντζή ήθελες να'ούμε να γίνεις Μάξιμος στη θέση του Μάξιμου.....

Εμ δεν στο'πανε ρε φίλε ότι στα περισσότερα πράγματα στη ζωή, ακόμα και στην παπαριά ή την απατεωνιά, ισχύει ο κανών της προτεραιότητος και της "κατοχύρωσης πατέντας"?

Οποιος πρόλαβε πρόλαβε.

Πήγε πρωτος ο άλλος πέταξε το παραμύθι, άπλωσε τον τραχανά, τσίμπησε όποιος τσίμπησε, και έζησε αυτός καλά και οι λοιποί χειρότερα....

Και τώρα πας εσύ να τον μιμηθείς ως δευτεράντζα.
Ε, δε θα πιάσει το κόλπο ρε,
πολύ μυαλό θέλει αυτό να το καταλάβεις?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 19:15:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Heretic,ξέρεις ποιο είναι το παράπονο μου;Τον Μάξιμο βρέθηκαν και 30 άτομα που τον πίστεψαν με θερμή,εμένα δεν βρέθηκε κανείς! Αισθάνομαι την μοναξιά του Νώε,πριν το κατακλυσμό!



Μα κι αν τον πίστεψαν 30 που λες, που μπορεί να ήταν και πολλοί παραπάνω, δεν σημαίνει ότι κι εσύ θα υστερήσεις σε κοινό και μεγαλεία; Τι κι αν απόθανε ο Τολστόι κι ο Ντοστοφιέφκι δηλαδή; Θα έπρεπε να μην είχαν πιάσει πένα και χαρτί, ο Χέμινγουεϊ κι ο Τζόις, μιας και δεν θα έφταναν ποτέ τα μεγαλεία των δασκάλων; Κι όμως, τους ξεπέρασαν.

Κι ο Νοστράδαμος δα τι ήταν; Ένας από τους πολλούς μαυροκόρακες, αυτουνού απλά του έκατσε η καλή, αλλά μετά θάνατον. Κάνε εσύ την προσπάθειά σου να ανακηρυχθείς ο νέος κόρακας του ταλαίπωρου γένους των Ελλήνων, και εμείς θα βοηθήσουμε τα μάλα. Έτσι κι αλλιώς, παρότι δεν σε πιστεύουμε καθόλου, το μόνο σου κοινό εδώ μέσα είμαστε εμείς. Για να καταλάβεις ότι δεν είμαστε αχάριστοι, άλλα σεβόμαστε και τους τρολ που μας σέβονται κι εκείνοι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 19:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
άλλα σεβόμαστε και τους τρολ που μας σέβονται κι εκείνοι.

Μιλάμε για μεγάλες στιγμές.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 21:08:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Heretic,ξέρεις ποιο είναι το παράπονο μου;Τον Μάξιμο βρέθηκαν και 30 άτομα που τον πίστεψαν με θερμή,εμένα δεν βρέθηκε κανείς! Αισθάνομαι την μοναξιά του Νώε,πριν το κατακλυσμό!

Δοκίμασε ν' αφήσης μούσι και να φορέσης ράσα!
Που ξέρεις; Καμιά φορά μπορεί να πιάση το κόλπο.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2016, 13:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris,
πλακα-πλακα,
αν ημουν ιερεας,ολο και καποιο ηλικιωμενο γεροντακι ή γεροντισσα,θα με πιστευε!Αν ειδες την κοπη της πιτας του μοναχου,παλι τα τραπεζια γεματα ήταν!Αυτοι οι ανθρωποι που πανε εκει ειναι ''ο πιστος λαός του''!!!Οι πιστοι ακολουθοι του!Τωρα εγω,στα 3-4 φορουμς που γραφω,ποιος να με ακολουθησει;Ειχα σκεφτει πολλα πραγματα,αλλα λογω μονο των 16 ημερων,δεν θα γινουν....Ειμαι ειλικρινης με τον εαυτο μου πρωτα απ'ολα,και αν δεν πιστευω πραγματικα κατι,δεν το υιοθετω κιολας.Δεν υπαρχει κατι που να με ικανοποιει μετα τις 25 Μαρτη,ωστε να δωσω και αλλη παραταση στην αγωνια.....Εχω ''ξεσκονισει'' καθε γωνια του ξενου διαδυκτιου και υπαρχει ''ομοφωνια'' σε 16 μερες απο τωρα,να ειναι η καταλληλη ηλικια του Χριστου (Αντίχριστου) να εμφανιστει.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2016, 13:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολοι οι ξενοι μελετητες συμφωνουν στο ''33 και μισο'' για ηλικια σταυρωσης του Ιησου,ορμωμενοι απο τα 3,5 χρονια εργου που δινει ο Δανιηλ στην ''εσχατη'' εβδομαδα,τα οποια τα χωριζει σε 3,5 χρονια Χριστου και 3,5 χρονια Αντίχριστου (βδελυγματος ερημωσεως).Απο αυτη την προφητεια,συναγουν το συμπερασμα οτι 33 και μισο ηταν ο Χριστος στην σταυρωση Του,απο 30α γενεθλια αρχομενος και 1290 μερες (3,5 χρονια) διδασκαλος και θαυματοποιος μεχρι που συλληφθηκε απο τους Ρωμαιους και σταυρωθηκε κατα την εισοδο του στην Ιερουσαλημ.Αλλα γιατι μας νοιαζει η ΑΚΡΙΒΗΣ ηλικια;;;Ο λογος ειναι οτι πρεπει να υπαρχει ΕΞΗΓΗΣΗ και για τους μηνες εμφανισης του Αντί,οχι μονο για τα χρονια,που εχουν ''κλειδωσει'' ετσι και αλλιως στα 33!33 και ποσο;;;Και 6 μηνες συν 40 μερες μεχρι την αναληψη!Δηλαδη κοντα 7 μηνες και 25 μερες,απο τα 33 χρονια και μετα!
Για να μην πολυλογω και κουραζω,η ημερομηνια που ''φανερωνεται'' ειναι η 25η Μαρτη 2016!Αυτο δεν αλλαζει!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2016, 19:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλωση-σοκ Νικου Ευαγγελατου πριν απο λιγο στο καναλι Ε:Αυτη την Παρασκευη,ξεκιναει ο πόλεμος!!!!

Παιδια,ειναι ειδηση τελευταιας κυριολεκτικα στιγμης,μολις πριν απο λιγο ακουσα με τα ιδια μου τα αυτια,τον Νικο Ευαγγελάτο να μιλαει για εναρξη του πολεμου αυτην την Παρασκευη με Σαββατο πρωι (σε 2 μερες) αναφερομενος στην δηλωση του υφυπουργου Οικονομικων Ι.Μάρδα!

Συγκεκριμενα,πως εξελιχθηκε η συζητηση:

Βαλανε το ηχητικο με τον Μαρδα να λεει οτι ''ειτε θα τα βρουμε σε διπλωματικη βαση με την Τουρκια,ειτε θα παμε σε πολεμο'',και ο Ευαγγελάτος σχολιασε επι λεξει το εξης:

''Δηλαδη,τι μας λεει ο κυριος Μάρδας,οτι Παρασκευη απογευμα με Σαββατο πρωι που θα εχει γυρισει απο την Κωνσταντινουπολη,θα ξεκινησει ο πόλεμος;;;''

Να υπενθυμισω οτι Παρασκευη βραδυ (σε 2 μερες) ωρα Γκρηνουιτς 10 μ.μ,ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ η ΕΚΕΧΕΙΡΙΑ στην περιοχη της Συριας,μετα την παρελευση των 2 εβδομαδων που ειχαν δωσει την Παρασκευη 26 Φλεβαρη!Οι 2 εβδομαδες συμπληρωνονται σε 2 μολις μερες,σε 48 ωρες απο την ωρα που γράφω αυτες τις γραμμες!ΚΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ''ΛΗΞΗ ΕΚΕΧΕΙΡΙΑΣ'';;;;;ΜΑ,ΤΙ ΑΛΛΟ,ΑΡΧΗ ΠΟΛΕΜΟΥ!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 22 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy